Najlepšie cloudové úložisko pre Kodi 2020

Kodi je pre mnohých jednoducho platforma médií s otvoreným zdrojom, ktorá poskytuje rozhranie front-end pre médiá uložené v počítači. Aj keď sa možnosti, ako je NAS, objavujú príležitostne, platforma je väčšinou vyhradená pre lokálne úložisko. Ak sa však do tohto tábora vojdete, nezabudnite vyskúšať našu najlepšiu online zálohu pre server NAS.


Môžete však zlomiť pleseň a ísť s cloudovým riešením. Aj keď spoločnosť Kodi oficiálne nepodporuje žiadne platformy na ukladanie údajov v cloude, niektorí vývojári si vymysleli spôsob, ako vytvárať doplnky, ktoré podporujú tieto rozhrania. V priebehu tohto článku ukážeme niektoré z týchto možností a uvedieme niekoľko dôvodov pre a proti výberu jedného poskytovateľa pred druhým..

Pred použitím najlepšieho cloudového úložiska na serveri Kodi je však dôležité získať sieť VPN. Kodi je úplne legálne, ale správanie, ktoré občas podporuje, nie je. Nezabudnite sa pozrieť na zoznam najlepších VPN pre spoločnosť Kodi, kde nájdete niekoľko odporúčaní.

Najlepšie cloudové úložisko pre Kodi 2020

Čo robí Cloud Storage najlepšie pre Kodi?

Cloudové úložisko na Kodi je trochu vzácne. Obmedzený počet oficiálnych doplnkov nijako nesúvisí s vývojármi, iba poskytuje rozhranie rozhrania frontend na serveri Kodi pre vašu službu cloudového úložiska. Našťastie je týchto niekoľko vývojárov medzi našimi najlepšími poskytovateľmi cloudových úložísk.

Najprv je však dôležité porozumieť tomu, čo cloudové úložisko robí v spoločnosti Kodi. „Cloud“ sa jednoducho vzťahuje na sieť serverov vytvorenú na ukladanie vašich údajov. Poskytovateľ vám poskytne klienta, aby ste mali prístup k svojim údajom na tomto serveri. Pre Kodi sú aplikácie jednoducho klientmi vyvinutými tretími stranami, takže k svojim údajom máte prístup z pohodlia rozhrania Kodi.

Aj keď je klient pre spoločnosť Kodi bezplatný, samotná služba nie je. Cena hrá veľkú úlohu pri výbere poskytovateľa cloudového úložiska, a to je prvá vec, na ktorú sme sa pri posudzovaní tohto zväzku zamerali. Nie je to jediné, na čom záleží, ale preplatok za službu, aj keď je celkom dobrý, nie je v najlepšom záujme nikoho. Preskúmali sme plány ponúkané týmito poskytovateľmi, aby sme sa uistili, že máte dobrú cenu a dobrú hodnotu.

Túto hodnotu možno definovať niekoľkými spôsobmi. Rýchlosti sú často v popredí. Prenášate veľké množstvo údajov do centra servera a niektorí poskytovatelia dosahujú lepšie výsledky ako ostatní. Pokiaľ ide o spoločnosť Kodi, chcete jednoducho vyhodiť veci do cloudového účtu a mať k nim prístup v priebehu niekoľkých minút.

Nakoniec sme sa zamerali na bezpečnosť týchto poskytovateľov. Táto oblasť sa trochu zmenšila, pretože obmedzený počet možností sa neospravedlnil. Aj napriek tomu sú vaše osobné informácie uložené na týchto serveroch, takže je dôležité, aby poskytovateľ prijal opatrenia na zabezpečenie a ochranu osobných údajov, aby zabezpečil, že ste chránení..

Ako nainštalovať doplnok Cloud Storage v spoločnosti Kodi

Pred potápaním sa s poskytovateľmi sme chceli poskytnúť rýchly prehľad o tom, ako nainštalovať každý z týchto doplnkov. Všetky prichádzajú so súhlasom oficiálneho archívu Kodi, ktorý je súčasťou každého sťahovania, čo umožňuje veľmi jednoduchý proces inštalácie. Otvorte aplikáciu Kodi na domovskú obrazovku a postupujte takto:

  • V ponuke na ľavej strane kliknite na položku Doplnky

  • Kliknite na ikonu otvoreného poľa v hornej časti ponuky

  • Kliknite na tlačidlo „Vyhľadať“ a zadajte názov doplnku

  • Nájdite doplnok, vyberte ho a stlačte „install“

To je naozaj. V každej z aplikácií je proces registrácie, ktorý prepojí váš účet so spoločnosťou Kodi, ale líši sa od doplnku k doplnku. Všetky vám však poskytujú pokyny krok za krokom, takže by to malo byť dosť jednoduché.

1. Najlepšie cloudové úložisko pre Kodi: pCloud

pCloud je vynikajúcou voľbou v úložisku typu cloud, na druhom mieste v porovnaní s porovnaním úložísk v cloude. Je to relatívne nová spoločnosť založená už v roku 2013. Napriek tomu je to krátky čas, ktorý prilákal viac ako dva milióny používateľov, medzi ktoré patria napríklad BMW, Uber, Coca-Cola a Twitter..

Samotný doplnok Kodi je skonštruovaný na streamovanie videa. Pochádza z oficiálneho úložiska Kodi a umožňuje vám pristupovať k vášmu účtu pCloud z rozhrania. Streamy prichádzajú rýchlo a hoci obetujete trochu kvality, je to pôsobivé vzhľadom na to, že na jeho dosiahnutie nepotrebujete hardvér..

Máte tiež prístup ku všetkému ostatnému vo svojom účte pCloud. Aj keď je aplikácia určená na streamovanie videí, môžete tiež streamovať hudbu, prezerať si obrázky alebo dokonca prehliadať ďalšie súbory. Je to jednoduché rozhranie, ktoré zodpovedá vzhľadu Kodi, ale napriek tomu poskytuje prístup ku všetkému, čo ste uložili.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia pCloud

pCloud ponúka vynikajúcu rýchlosť a bezpečnosť na uzamknutie vašich údajov. Pri našej kontrole pCloud sme dostali priemernú dobu nahrávania 25 sekúnd a priemernú dobu sťahovania 22 sekúnd. Je to pôsobivá rýchlosť, ale vaša sa môže líšiť v závislosti od rýchlosti pripojenia.

Za ďalšiu cenu si môžete zakúpiť doplnok Crypto pre svoj účet pCloud. Táto súprava poskytuje šifrovanie s nulovými znalosťami, čo znamená, že na dešifrovanie údajov máte len kľúč. Bez týchto dodatočných nákladov si pCloud zachová kontrolu nad šifrovacím kľúčom.

Napriek tomu sú bezpečnostné opatrenia dosť vysoké. pCloud používa TLS šifrovanie pre všetky prenášané dáta, s 256-bitovým šifrovaním AES v pokoji. Je to pomerne štandardná škála zabezpečenia, ale napriek tomu je účinná pri ochrane vašich údajov. Viac sa o nich môžete dočítať v našom základnom bezpečnostnom základni cloudu.

pCloud by mal byť vašou prvou voľbou pre cloudové úložisko Kodi. Poskytuje čisté a intuitívne rozhranie s vynikajúcou rýchlosťou a bezpečnostnými opatreniami pri zavádzaní systému. Šifrovanie s nulovými znalosťami je za príplatok, ale stojí za to. Plány začínajú na 3,99 dolárov mesačne na 500 GB úložného priestoru, alebo sa môžete zaregistrovať na bezplatný účet a získať 10 GB bez výdavkov na desetník.

2. Dropbox

Dropbox sedí hneď za pCloud kvôli samotnej službe, nie konkrétnemu doplnku Kodi. V skutočnosti tento doplnok poskytuje omnoho viac funkcií ako ten pCloud, čím vám poskytuje úplnú kontrolu nad svojím účtom Dropbox vo vnútri Kodi. Problémy s ochranou súkromia sú však rovnako dôležité, ako je to v prípade neohrabaného nastavenia systému Kodi.

Po nainštalovaní doplnku nájdete webovú adresu a autorizačný kód. Pripojíte ich do svojho prehliadača, kde sa môžete prihlásiť. Dostanete ďalší autorizačný kód, ktorý musíte vrátiť do Kodi a zadať. Nakoniec svoj účet pridáte do služby Kodi.

Je to nepríjemný proces, s ktorým by však malo veľa používateľov Kodi poznať. Ste však vyplatení za svoje problémy. Tento doplnok vám poskytuje úplnú kontrolu nad vaším účtom Dropbox a umožňuje vám prezerať, upravovať, pridávať a odstraňovať súbory priamo z okna Kodi. Samotný doplnok používa tiež ukladanie do vyrovnávacej pamäte na lokálnom disku, čo znamená, že prehrávanie by malo byť také plynulé, ako umožňuje váš hardvér.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám Dropbox páči

Táto služba funguje tak dobre, pretože sa dá ľahko používať. Dropbox vám poskytuje čisté online rozhranie na pridávanie súborov, kde môžete jednoducho pretiahnuť, čo potrebujete. Dokonca aj technofobovia nebudú mať problém s pridaním svojich súborov a ich uložením na serveroch Dropboxu.

Môžete si však robiť starosti, ak sú tam uložené. Dropbox je stredobodom niekoľkých závažných porušení údajov, z ktorých jeden v roku 2012 ohrozil 68 miliónov hesiel. Aby sme to ešte zhoršili, spoločnosť sa o tomto porušení dokonca ani nedozvedela až o niekoľko rokov neskôr, čo znamená, že používatelia zostali zraniteľní bez akýchkoľvek vedomostí.

Online úložisko

Všeobecne odporúčame poskytovateľov cloudového úložiska, ktoré umožňujú šifrovanie s nulovými znalosťami, čo Dropbox neumožňuje. Máte jediný šifrovací kľúč, čo znamená, že ani poskytovateľ nemôže vidieť, aké údaje ukladáte. Odporúčania nájdete v našich najlepších riešeniach cloudových úložísk s nulovými znalosťami alebo si prečítajte našu kontrolu Boxcryptora, ktorá vám zašifruje súbory za vás..

Napriek tomu je Dropbox poskytovateľom cloudových úložísk bohatých na funkcie, ktorý sa ľahko používa. Ak chcete získať viac informácií, prečítajte si našu recenziu Dropboxu alebo sa pred inováciou zaregistrujte na 2 GB voľného úložného priestoru.

3. Disk Google

Disk Google je poskytovateľom cloudového úložiska, s ktorým by väčšina mala byť oboznámená. Ide o automatické zahrnutie do ľubovoľného účtu Google a poskytuje 15 GB bezplatného úložiska mimo brány. Je to vynikajúci nástroj na spoluprácu s veľkým množstvom úložného priestoru na zavedenie, ale chýba mu trochu zabezpečenia a rýchlosti.

Aplikácia Kodi (rovnako ako väčšina aplikácií Kodi) je trochu sporná. Spôsob, akým overuje váš účet, je nanajvýš neohrabaný. V okne Kodi ste dostali autorizačný kód a adresu URL, na ktorú sa musíte prihlásiť do prehliadača v priebehu dvoch minút. Kodi tiež nepodporuje zvýrazňovanie textu, čo znamená, že budete musieť celý text napísať v krátkom čase..

Akonáhle tak urobíte, ale aplikácia funguje celkom dobre. Podporuje iba video súbory, ale to sú hlavne to, po čom sú používatelia Kodi. Počas procesu sme zaznamenali niekoľko chýb, ale nič, o čo by sa rýchly reštart nemohol postarať. Akonáhle streamujete, Drive on Kodi poskytuje plné rozlíšenie obsahu s malou šikmou cestou. Dostať sa tam je nepríjemné, ale návratnosť sa oplatí.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia na Disku Google

Hlavným ťahom disku Google je, ako ľahko sa používa. Ak máte účet Gmail, máte účet na Disku, ktorý je k dispozícii s kapacitou 15 GB voľného miesta. Je to veľkorysá ponuka, ktorá vám umožňuje ponoriť vašu špičku do cloudového úložiska na serveri Kodi bez vytvorenia samostatného účtu.

Disk Google sa síce netýka osobitne doplnku Kodi, ale aj fantastického nástroja na spoluprácu. Môžete ľahko pozvať ostatných, aby prispeli na váš účet, počasie, ktoré zdieľa konkrétny priečinok alebo iba jeden dokument. Integrácia s balíkom kancelárskych nástrojov Google znamená, že môžete upravovať aj dokumenty spolupracovníkov bez sťahovania akýchkoľvek súborov.

Disk má však problémy. Ako diskutujeme v našej recenzii na Disku Google, táto služba je z hľadiska bezpečnosti a ochrany osobných údajov nepríjemná. Pre mnohých je to jednoducho priama cesta k projektu PRISM NSA. To isté sa dá povedať o všetkých službách Google, takže Disk nie je v žiadnom prípade jediná vec, ktorú by ste si mali robiť starosti, ak používate iný účet Google.

Ak vám záleží na ochrane osobných údajov, je najlepšie sa pozrieť inde. Ak tomu tak nie je, nájdete vynikajúci nástroj na spoluprácu, ktorý je dostatočne kompetentný na to, aby vás streamoval na serveri Kodi. Zaregistrujte sa a získajte 15 GB bezplatného úložiska, aby ste videli, do ktorého tábora spadáte.

4. OneDrive

OneDrive je krok spoločnosti Microsoft pri vytváraní cloudového riešenia typu všetko v jednom, ako je napríklad Disk Google. Máte prístup k množine kancelárskych nástrojov online, ktoré môžete pozvať spolupracovníkov. Je to v podstate Disk Google vo všetkých smeroch, s výnimkou pod záštitou spoločnosti Microsoft.

Podobnosti idú tiež na úroveň Kodi. Tento doplnok je úplne rovnaký ako doplnok Google Drive, s rovnakým vývojárom, nepríjemným procesom prihlásenia a nastavením buggy. Aj tak máte prístup k svojmu účtu OneDrive od spoločnosti Kodi, čo môže byť obrovské plus, ak pristupujete na koniec riešení cloudových úložísk spoločnosti Microsoft..

Rovnako ako v službe Disk máte prístup iba k videosúborom vo svojom účte. Prúdy sa občas zrútia, ale spravidla sa zavedú rýchlo a v plnom rozlíšení. Krátke videoklipy alebo televízne programy budú v poriadku, ale problém môže predstavovať celovečerný film. Na ich streamovanie je najlepšie použiť pre Kodi jeden z najlepších neoficiálnych doplnkov.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Microsoft OneDrive

Cena OneDrive je však jedným z kľúčových predajných miest. Bezplatný plán vám poskytne 5 GB úložného priestoru, čo je v porovnaní s Diskom Google sklamaním. Plán 1,99 dolárov mesačne vám však poskytne desaťnásobok ukladacieho priestoru a sedí uprostred terénu, ktorý ponúka len málo ďalších poskytovateľov cloudového úložiska.

Aj napriek bezplatnému plánu však máte prístup k službe Office Online. Jedná sa o stiahnuté verzie aplikácií v Office 365, ale stále poskytujú oveľa viac energie ako ekvivalenty spoločnosti Google. Robustné funkcie v programoch Word, PowerPoint a Excel ich veľa nepoužíva, ale tých pár, ktorí ich využijú, ich potešia..

Podobne ako väčšina poskytovateľov cloudových úložísk so sídlom v USA však existuje problém s ochranou osobných údajov. Spoločnosť Microsoft je už dlho informovaná o väzbách s NSA, preto neočakávajte nič utajenia. Vaše údaje navyše nie sú nijakým spôsobom šifrované, takže ak si na svoj účet uložíte čokoľvek osobné, zanecháte obrovský cieľ.

Toto je niekoľko problémov, ktoré uvádzame v našom preskúmaní OneDrive. Určite existuje problém s ochranou súkromia a bezpečnosťou, ale nie problém, ktorý ovplyvňuje všetky. Ak na svojom účte ukladáte videá a hudbu a nezáleží na tom, kto ich uvidí, nájdete lacného poskytovateľa služieb OneDrive. Službu si môžete vyskúšať sami s plánom zadarmo 5 GB.

Záverečné myšlienky

Premiestnenie vašich médií do cloudu nie je pre Kodi ideálnym riešením, ale napriek tomu je k dispozícii. Budete mať prístup k oveľa väčšiemu úložnému priestoru za menej peňazí a nebudete sa musieť potýkať s konfiguráciou NAS.

Ak máte problémy s výberom poskytovateľa, ktorý je pre vás najvhodnejší, prečítajte si naše recenzie v úložisku cloudu. Na porovnanie jabĺk s jablkami si môžete pozrieť aj niekoľko článkov, v ktorých proti sebe umiestňujeme niekoľko poskytovateľov, napríklad Dropbox vs Google Drive vs OneDrive..

Pre tých, ktorí začínajú s Kodi, nezabudnite si prečítať našu príručku a archív Kodi. Na tejto platforme nájdete tipy a triky, ktoré vás naučia fungovať, vrátane najlepších doplnkov pre kodi pre šport. Čo si myslíte o úložisku typu cloud v spoločnosti Kodi? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me