En İyi Kodi Depoları

Kodi’yi kendi başınıza indirmek ve kullanmak, sadece kişisel medyalarını düzenlemek isteyenler için iyidir. Birlikte verilen Kodi deposu bazı oldukça iyi eklentilere sahip olsa da, Kodi’nin görünümünü ve hissini değiştirmek için hiçbir şey bulamayacaksınız ve kesinlikle içerik akışı yapacak bir şey bulamayacaksınız.


Bunu yapmak için resmi olmayan bir depoya erişmeniz gerekecek ve bu makale sırasında mevcut en iyi Kodi depolarından bazılarına bakacağız. Bu çevrimiçi veritabanları, kutunuzdan yayınlamak istediğiniz tüm içerik dahil Kodi için en iyi resmi olmayan eklentileri yüklemenize olanak tanır.

Bununla birlikte, Kodi’yi kullanırken her zaman bir VPN üzerinden tünel açmanız önemlidir. Bir VPN, IP’nizi gizli tutar, böylece diğerleri onu izleyemez. Korsanlık yasa dışıdır ve Kodi olmasa da, çoğu gayri resmi eklenti bu yasal gri alana dalmaktadır. Yasadışı bir şey yapmanızı önermemize rağmen, Kodi için en iyi VPN’deki makalemize göz atarak kendinizi korumak için uygun önlemleri almanızı öneririz..

Başka faydaları da var. Kodi ile bir VPN kullanmak, sadece belirli bölgelerde kullanılabilen USTVNow gibi coğrafi olarak engellenmiş içeriğe erişmenizi sağlar. VPN’ler ucuzdur, kurulumu kolaydır ve en azından ekstra bir koruma katmanı sağlar.

Aksi takdirde bu listenin en üstünde yer alan Fusion repo da dahil olmak üzere birçok popüler Kodi deposu çevrimdışı oldu. Ancak, hala aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda büyük depo var. Beş favorimize bir göz atalım.

Resmi Kodi Repo

Kodi repo, sunduğu hizmetlerle sınırlı olsa da, içinde hala sevilecek çok şey var. Diğer depolara erişirken bile, burada sunulanlara göz atmak iyi bir fikirdir, çünkü birçok resmi eklenti, Covenant gibi resmi olmayan akışlı eklentileri kullanma deneyimini artıracaktır..

En dikkat çekenlerden biri Keymap Editor. Bu basit yardımcı program eklentisi, giriş aygıtları için denetimlerin eşleştirilmesi için kullanımı kolay bir GUI sağlar. Bu, uzaktan kumandaları veya klavye kısayollarını kendiniz programlama zahmetine girmeden yapılandırmanıza olanak tanır.

Ayrıca, sahip olduğunuz içeriği düzenlemeye ve izlemeye yardımcı olan Trakt, Open Subtitles, PlayOn Browser ve LazyTV’ye de erişebilirsiniz. Daha fazla öneri istiyorsanız, bu repodaki favori eklentilerimize göz atın.

Resmi Kodi veri havuzunun en büyük avantajı, platform canlı olduğu sürece çevrimiçi kalmasıdır. İçerideki eklentilerin çoğu, diğer resmi olmayan eklentilerle birleştiğinde deneyimi artıran araçlardır.

Noobs ve İnekler

Kodi’yi yeni kurduysanız, bu depo yolculuğunuza başlamak için mükemmel bir yerdir. Noobs ve Nerds, içinde tonlarca eklenti bulunan hafif bir repo. Çocuklara yönelik birçok eşya ile aileler için idealdir. İçinde garip porno eklentileri de yok, bu yüzden bu sohbeti önlemek istiyorsanız iyi bir seçim.

Repo, en iyi Covenant alternatiflerinden biri olan Elysium’u içeriyor. Bu eklenti, filmleri ve TV şovlarını hemen hemen her dönemden, HD veya daha yüksek akışlar sunmanıza olanak tanır. Şanslıysanız, hala sinemada olan filmler için bir akış bile bulabilirsiniz.

Noobs and Nerds, Kodi’yi kullanan herkesin indirmesi gereken bir havuzdur. İçerideki eklentiler çok çeşitlidir, çok az veya hiç kabartmaz. Arkasındaki ekip de sürekli olarak güncelleniyor, bu yüzden yakında herhangi bir zamanda ölmesi olası değil.

Noobs ve Nerds repolarını burada bulabilirsiniz.

Ares Sihirbazı

Ares Sihirbazı, eklentiler hakkında daha az ve farklı Kodi yapıları hakkında daha fazla. Bununla birlikte, neredeyse tümüyle videoya odaklanmış olmalarına rağmen, bu repoda büyük bir eklenti listesi var..

Kodi’yi istediğiniz gibi ayarlamak, mütevazi bir şekilde bir angarya olabilir. Önceden oluşturulmuş bir yapılandırma işlemi kolaylaştırarak size tam bir düzen, tonlarca eklenti ve hepsine erişebileceğiniz kısayollar sağlar.

Ares Sihirbazı, tüm bu yapıları elde edebileceğiniz bir yerdir ve bunları denemek için yenilerini yüklemek kolaydır. Sayılar genellikle yeni sürümler eklendikçe veya eskileri kullanımdan kaldırıldıkça değişse de, herhangi bir zamanda yaklaşık 300 ila 400 kullanılabilir olmasını bekleyebilirsiniz.

Ancak, bir yapı kurmanın dezavantajları vardır. Kutunuz birçok eklenti ile şişirilecek; bunlar genellikle yetişkinlere uygun içerik de içerir, bu nedenle kutunuza erişebilen çocuklarınız varsa unutmayın.

Ares Sihirbazı’nı burada bulabilirsiniz.

Mucky Ördek

Bu depoda birçok eklenti var, ancak yalnızca bir not var. DuckPool, Covenant ve Elysium gibi, yayınlanacak büyük bir film ve TV şovları kütüphanesine erişim sağlayan popüler eklenti iStream’in yeniden markalanmış bir sürümüdür.

Diğer akışlı eklentiler aradığınız şeye sahip değilse, muhtemelen DuckPool olacaktır. Kütüphane, çizgi filmlerden hala sinemalarda filmlere kadar her şeyi kapsar ve 40’tan fazla kaynak çeker. Yükleme süresini hızlandırmak istiyorsanız kaynaklar ayrı ayrı devre dışı bırakılabilir.

DuckPool dışında Mucky Duck bir sürü ölü ağırlıktır. İçeride birçok eklenti olsa da, neredeyse hepsi terk edildi. Ancak şimdilik şimdilik sadece DuckPool indirmeye değer.

Mucky Duck’ı burada bulabilirsiniz.

Kodil

Listenin yuvarlanması Kodil. Mucky Duck gibi bu havuzun içinde çok sayıda terk edilmiş eklenti var. Yeni başlıyorsanız, gidilecek yer burası değildir. Bununla birlikte, depo, hardcore Kodi kullanıcılarını ilgilendirebilecek birçok zor bulunan eklentiye de sahiptir..

Diğer birçok depodan farklı olarak Kodil, birinci taraf eklentileri içermez. Bunun yerine, hayal edebileceğiniz hemen hemen her Kodi eklentisi için tek noktadan bir mağaza. Şu anda, yaklaşık 900 sunuyor.

Listeyi kazmak bir güçlük olsa da, içinde popüler Exodus eklentisinin bir çatal olan Gurzil ve Phoenix’in Bennu adında yeni bir sürümü de dahil olmak üzere, başka hiçbir depoda bulunmayan eklentiler bulacaksınız..

Kodil deposunu burada bulabilirsiniz.

Kodi Repo Kurulumu

Bir depo kurmak için iki yöntem vardır. .Zip dosyasını indirip yükleyebilir veya Kodi içindeki bir URL aracılığıyla erişebilirsiniz. Birincisi daha güvenilir bir seçenek olsa da, her ikisi de gayet iyi çalışıyor.

Bilgisayardan Yükleme

Bilgisayarınıza kaydedilmiş bir .zip dosyasından yüklemek için, önce depoyu içeren dosyayı indirmeniz gerekir. Yukarıdaki bağlantılardan birini tıklamanız ve uygun dosyayı dizinden indirmeniz yeterlidir.

Bir kez orada, Kodi’yi açın ve aşağıdaki adımları uygulayın:

 • “Eklentiler” i tıklayın
 • “Eklenti tarayıcısına” (açık kutu simgesi) gidin
 • “Zip’ten yükle” yi tıklayın
 • Kaydedilen .zip dosyasına gidin ve seçin

Bundan sonra, eklenti etkin bildirimin görünmesi için birkaç dakika bekleyin. Kurulduktan sonra, aynı menüdeki “depodan yükle” seçeneğini kullanarak içeriğe erişebilirsiniz.

URL’den yükleme

Bir Kodi kutusu kullanıyorsanız veya sürücünüzü tıkamak istemiyorsanız, URL’yi Kodi’ye kaynak olarak ekleyerek bir repo yükleyebilirsiniz. Reponun geçici olarak kapalı olup olmamasına bağlı olarak bu başarısız olsa da, işlem genellikle çalışır.

İlk olarak, Kodi’nin bilinmeyen kaynaklardan eklentiler yüklemesine izin vermelisiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 • Dişli çark gibi görünen “ayarlar simgesini” tıklayın
 • “Sistem ayarları” na gidin
 • İmlecinizi “eklentilerin” üzerine getirin
 • Sağ taraftaki “bilinmeyen kaynaklar” kaydırıcısını işaretleyin

Bunu yaptıktan sonra Kodi ana ekranına geri dönün ve bir URL ile yükleyebilirsiniz:

 • “Ayarlar simgesini” tıklayın
 • “Dosya yöneticisi” ne gidin
 • Sol sütundan “kaynak ekle” yi seçin
 • Tıklayın “”
 • İstediğiniz havuz için “URL” yi girin
 • Bir isim ver

Bu işlemi tamamladıktan sonra, bir PC’den yükleme yapıyorsanız alacağınız adımları izleyin, ancak bunun yerine önceki adımda oluşturduğunuz kaynağı seçin. Daha önce olduğu gibi, eklenti etkinleştirilmiş bildirimi bekleyin ve aynı şekilde repoya göz atın.

Sonuç

Depolar her zaman değiştirilir, eskileri iner ve yenileri hayata geçer. Ancak bu beş, bir süredir devam eden ve bu kullanım ömrü boyunca değer sağlayan seçeneklerdir.

Daha önce de belirtildiği gibi, Kodi’yi kullanırken bir VPN kullanmanız önemlidir. Küçük ücret, gizliliğiniz için sigorta gibidir, bu nedenle öneriler için en iyi VPN genel bakışımıza baktığınızdan veya henüz yapmadıysanız VPN incelemeleri kütüphanemize göz attığınızdan emin olun..

Daha fazla Kodi içeriği istiyorsanız, Kodi arşivimize de göz atmayı unutmayın. Kodi’nin Roku’ya nasıl kurulacağı ve Kodi arabelleğe alma sorunlarıyla nasıl başa çıkacağı da dahil olmak üzere kurulum kılavuzlarından “en iyiler” listelerine kadar her şeyimiz var.

Hangi Kodi depolarını kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map