Carbonite Backup Safe Pro İncelemesi – Güncellendi 2020

Carbonite Backup Safe Pro İncelemesi

Carbonite Backup Safe Pro iş için harika bir yedekleme sağlayıcısıdır, ancak sizi uzaklaştırabilecek birkaç uyarı vardır. En önemlisi, rakiplerinden çok daha yüksek olan fiyatıdır. Buna değer olup olmadığını görmek için tam incelememize göz atın.


iş yedekleme

İş bilgisayarlarınızı yedeklemenize yardımcı olacak bir çözüm arıyorsanız ve Carbonite Safe Backup Pro’yu düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu inceleme sırasında, derinlemesine inceleyeceğiz.

Carbonite’nin “Carbonite Safe” adlı başka bir ürünü var ve adı kafa karıştırıcı bir şekilde benzer olsa da ürünler aynı değil. Carbonite Safe, fazla bilgisayarı olmayan ev kullanıcıları için sınırsız yedekleme sunan bir ürün sürümüdür. Burada ana sürümü ararken karşılaşırsanız, daha fazla bilgi için Carbonite incelememize bakın..

Öte yandan, Carbonite Safe Backup Pro sınırsız bilgisayarı, harici sürücüleri ve NAS aygıtlarını yedeklemenizi sağlar. Windows Server yedeklemesini içeren abonelik planları da vardır.

Genel olarak, Carbonite birçok şeyi doğru yapar, ancak birçoğu da yanlıştır. İyi kısmı, birçok farklı platformu yedekleyebilmesidir ve güçlü bir sürüm oluşturma politikası, ödüllü destek, sağlam bir gizlilik politikası ve özel şifreleme de dahil olmak üzere iyi bir bulut güvenlik özellikleri kümesine sahiptir..

Bununla birlikte, kötü kısım, muhtemelen finansmanlarına dikkat eden okuyucuların başka bir yere bakmasını sağlayacaktır. Carbonite’nin fiyatı rakiplerinin ötesine geçiyor ve bunun iyi kısmı bu fiyatı ödemeyi haklı çıkarmak için yeterli değil. Eşit derecede yetenekli bir çözüm arıyorsanız, ancak cüzdanınızı bu kadar inceltmeyecek bir çözüm arıyorsanız, küçük işletmeler için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun.

Üstelik, sürüm oluşturma Mac’te çalışmıyor, mobil yedekleme yok, indirme hızı düşük ve şifreleme algoritması endüstri standardı değil.

Bu kısaydı, ancak Carbonite’in nasıl performans gösterdiğini öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin. Yine de farklı bir çözüme ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, alternatifler için çevrimiçi iş yedekleme incelemelerimizi okuyun. Aksi takdirde, Carbonite’in özellikleri ile başlayacağız..

Güçlü & Zayıf Yönler

Carbonite Backup Safe Pro için alternatifler

Özellikleri

Carbonite Safe Backup Pro, işletmeler için sağlam bir çevrimiçi yedekleme çözümü beklediğiniz özelliklerin çoğuna sahiptir. Bu, bilgisayarlar, harici sabit sürücüler ve NAS aygıtları ile fiziksel ve sanal sunucular için otomatik yedekleme içerir. 

NAS hakkında NAS parçamızdan bilgi edinebilirsiniz. NAS sunan diğer işletme dışı hizmetler için NAS toplama için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun.

Bir Carbonite Güvenli Yedekleme Pro Çekirdek planı ile sınırsız sayıda bilgisayarı, harici sürücüyü ve NAS aygıtını yedekleyebilirsiniz. Sunucuları yedeklemek için, Carbonite Safe Server Backup’ı içeren “Power” veya “Ultimate” abonelik planını kullanmanız gerekir. Tüm planları aşağıdaki fiyatlandırma bölümünde detaylandırıyoruz.

Carbonite’ın yedeklemenizden kaldırmasını önlemek için harici sürücülerinizi ve NAS aygıtlarınızı her 30 veya 60 günde bir bağlamanız gerektiğini unutmayın.. 

Carbonite Safe Backup Pro kullanıcılarının sağlanan tabloya göre 60 günlük bir limite sahip olduklarını varsayıyoruz. Ancak, dosyalarınızı Carbonite yazılımını kullanarak silerseniz, Carbonite dosyalarınızı 72 saat sonra kaldıracaktır.

Carbonite Windows ve Mac üzerinde çalışır, ancak Linux üzerinde çalışmaz. Korunacak Linux bilgisayarlarınız varsa, IDrive İşiniz size yardımcı olur ve IDrive İş incelememizde bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Alternatif fikirler için Linux için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun. 

Güvenli Sunucu Yedekleme

Carbonite Güvenli Sunucu Yedekleme şunları destekler:

 • Linux Sunucusu
 • Windows Server
 • Microsoft SQL Server
 • Microsoft Exchange Sunucusu
 • Microsoft SharePoint Sunucusu
 • Oracle Sunucusu
 • Hiper-V

Yine de VMWare desteklenmemektedir. Güvenli Sunucu Yedekleme ayrıca, bilgisayarınızın veya sunucunuzun bir görüntüsünü oluşturmanızı sağlayan çıplak metal görüntü yedeklemesi de içerir. Ayrıca, Güvenli Sunucu Yedekleme hem disklerinize hem de bulutunuza yedeklemenizi sağlar, bu da hibrit yedeklemenin avantajlarından yararlanabileceğiniz anlamına gelir. KOBİ’ler için hibrit yedekleme kurulum kılavuzumuzda nasıl ayarlayacağınızı öğrenebilirsiniz. 

Kısacası, hibrit yedekleme yararlıdır çünkü dosyalarınız için başka bir koruma düzeyi oluşturur ve yerel bir cihazdan buluttan daha hızlı geri yükleme yapmak daha hızlı olduğundan geri yüklemelerini hızlandırır. Ayrıca, 3-2-1 yedekleme kuralını uygulamak için karma yedekleme gerekir ve bunu yapmanızı öneririz.

Carbonite ayrıca çevrimiçi yedekleme hizmetleri tarafından sunulan görmek istediğimiz temel özellikleri içerir. Buna sürüm oluşturma da dahil, ancak Mac istemcisi için değil. 

Karbonit Versiyonlama

Sürüm oluşturma yararlıdır, çünkü istenmeyen dosya değişikliklerini ve dosya bozulmalarını geri almanıza izin verir. Ayrıca fidye yazılımı ile mücadeleye yardımcı olan bir araçtır, bu da işletmeler için giderek yaygınlaşan bir sorundur.

Carbonite’nin sürüm oluşturma politikası biraz karmaşıktır, ancak dosyalarınızın her zaman en az üç kopyasını tutar. Bunun da ötesinde, önceki yedi günün her biri için bir dosya sürümü, önceki üç haftanın her biri için bir dosya ve önceki iki ayın her biri için bir dosya sürümü tutar.

Carbonite, silinmiş dosyaları da tutar, ancak sadece 60 gün boyunca, bu da onları daha uzun veya süresiz olarak saklayan hizmetler olduğu düşünüldüğünde biraz hayal kırıklığı yaratır. Böyle bir hizmet Acronis Backup ve Acronis Backup incelememizde bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Dosyaları internet üzerinden geri yüklemek istemiyorsanız ve uzun süre beklemiyorsanız, verilerinizin size gönderilmesi için Carbonite’in Kurye Kurtarma hizmetini kullanabilirsiniz. Safe Backup Pro kullanıcıları da hızlandırılmış sürümüne erişebilir. 

Diğer önemli özellikler arasında özel şifreleme, sürekli yedekleme, yedekleme zamanlaması ve hızlı yüklemeler için blok düzeyinde dosya kopyalama yer alır. Yine de, cep telefonunuzdan veri yedeklemenin bir yolu yoktur. Bunu isterseniz, yine IDrive İş’e veya mobil toplama için en iyi çevrimiçi yedeklememize bakın. İşletme yedeklemesi hakkında daha fazla bilgi için işletme yedekleme kitaplığımızı ziyaret edin.

Carbonite Safe Backup Pro Genel Bakış

Karbonit Yedekleme Güvenli Pro Logowww.carbonite.com

250 GB için aylık 2400 ABD Dolarından başlayan fiyatlarla

Destek olmak

Yedekleme Zamanlayıcı

Sürekli Yedekleme

Artımlı yedekleme

Görüntü Tabanlı Yedekleme

Harici Disk Yedekleme

NAS Yedekleme

Sunucu Yedekleme

Karma Yedekleme

Mobil Cihaz Yedekleme

Sınırsız Yedekleme

Sınırsız Cihaz

Hız Kısma

Blok Düzeyinde Dosya Kopyalama

Çok iş parçacıklı yedekleme

Onarmak

Kurye Kurtarma Hizmeti

Tarayıcı Erişimi

Mobil Uygulama Erişimi

Sürüm

Silinen Dosya Tutma

Çıplak Metal Yenileme

Kullanıcı yönetimi

Kullanıcı Rollerini Ayarla

İşletme Yedekleme Kurallarını Belirleme

Özelleştirilebilir Raporlama

Kullanıcı Yedeklemesine Erişin

Bağlı Cihazları İzleme

Güvenlik

Özel Şifreleme

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme

Şifreleme Protokolü
Balon Balığı 128-bit

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sertleştirilmiş Veri Merkezleri

Proxy Sunucu Ayarları

HIPPA Uyumlu

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Dosya paylaşımı

Cihaz Senkronizasyonu

Ücretsiz deneme
30

Fiyatlandırma

Carbonite Safe’in aksine, Carbonite Safe Backup Pro sınırsız bir yedekleme planı sunmaz. Bunun yerine, yılda 100 GB artırarak 10 TB’a kadar 100 GB’a kadar genişletebileceğiniz plana bağlı olarak yedekleme alanı elde edersiniz.

Üç planı da sınırsız bilgisayar, harici sürücü ve NAS aygıtını yedeklemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, tüm planlarda hızlandırılmış kurye kurtarma hizmeti, otomatik video yedekleme ve HIPAA uyumluluğu bulunur.

Temel plan sunucuları yedeklemenize izin vermez, ancak diğer iki plan bunu yapar. Güç planıyla, tek bir sanal veya fiziksel sunucuyu yedeklerken, Ultimate planı bunu sınırsız sunuculara genişletir. Planları burada karşılaştırabilirsiniz.

Tüm planlar için bir yıl önceden ödeme yapmanız gerekir. İki yıl için kaydolursanız yüzde beş, üç yıl için kaydolursanız yüzde 10 indirim alabilirsiniz. Ne seçerseniz seçin, hala yüksek miktarda ödeme yapıyorsunuz. Bu nedenle, aldığınız şeyin dolar değerine değip değmediğini görmek için Carbonite’ın 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanmalısınız..

Bununla birlikte, Carbonite’nin rakiplerinden daha pahalı olduğu açıktır. Örneğin IDrive, sınırsız bilgisayarla 250 GB için yılda 74.62 dolar ücret alıyor ve sunucu yedekleme desteği içeriyor. Bu, karbonitten yılda 200 dolardan daha az. Carbonite ile 2 TB almak, 2.000 dolardan daha pahalıya mal olacak, ancak IDrive ile 599.62 dolar karşılığında 2.5 TB kazanacaksınız..

Küçük İşletmeler için CrashPlan ve İşletmeler için Backblaze de uygun maliyetli alternatiflerdir. CrashPlan, tek bir bilgisayar için ayda 10 $ karşılığında sınırsız yedekleme sağlarken, Backblaze 6 $ için de aynı şeyi yapar. Onlar hakkında daha fazla bilgiyi CrashPlans for Small Business ve Backblaze for Business incelemelerimizde bulabilirsiniz. Genel olarak, daha az ödeme yapmak ve daha fazlasını almak istiyorsanız, Carbonite en iyi seçenek değildir.

Kullanım kolaylığı

Geri kalanların üzerine çıkmayı başarmış diğer çevrimiçi yedekleme çözümlerinin çoğuna benzer şekilde, Carbonite, yedeklemenizi ayarlarken size sorun vermemesi gereken genel olarak parlak bir deneyim sunar.

Carbonite ile bir hesap oluşturduktan sonra, ilk adım istemciyi web sitesinden indirmek ve sabit sürücüsünü yedeklemek istediğiniz bilgisayara veya sunucuya yüklemek. 

Kurulum sadece birkaç dakika sürer ve gerekmiyorsa artık Carbonite ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Çünkü Carbonite dosyaları otomatik olarak türe göre seçer.

carbonite güvenli-masaüstü istemci

Carbonite Güvenli Yedekleme Pro, kurumsal kullanıcılar için birkaç sorun yaratabilecek olan Carbonite Safe ile aynı masaüstü istemcisini kullanır. İşletme sürümü sınırsız yedekleme alanı sağlamaz, bu nedenle otomatik seçim sayesinde hızla tükenebilir.

Bunun olmasını önlemek için, yüklemeyi tamamlamadan önce otomatik yedeklemeyi “gelişmiş ayarlar” dan kapatmanız gerekir..

Masaüstü uygulaması basittir ve gerekli tüm bilgileri bir bakışta gösterir. Varsayılan görünüm yedeklemenizin durumunu gösterir ve ayarları açan, geri yüklemenize erişen ve geri yükleme işlemini başlatan bağlantılar sağlar.

carbonite güvenli-web istemci

Her şeyi geri yüklemeyi seçerseniz, masaüstü istemcisi tarafından işlem boyunca yönlendirilirsiniz. Aksi takdirde, geri yükleme için dosya seçmeyi veya bunlara erişmeyi seçip seçmediğiniz web istemcisi başlatılır. Bir sonraki bölümde yedekleme ve geri yükleme işlemi hakkında daha fazla konuşacağız.

carbonite güvenli yedekleme politikası

Web istemcisi basit, anlaşılır ve daha kolay bir genel bakış için tüm korumalı bilgisayarlarınızı, sunucularınızı ve kullanıcılarınızı ekranın alt kısmında gösterir. Oradan, kullanıcıların kullanıcı klasörlerini yedeklemelerini isteme gibi yedekleme politikalarını yönetebilirsiniz.

carbonite güvenli-kullanıcıları davet

Ayrıca, kullanıcıları ve diğer yöneticileri size yardımcı olmak için bilgisayarlarını yedeklemeye davet etme seçenekleri de vardır. Ayrıca, tek bir işlemle Carbonite’ı birçok bilgisayara dağıtabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, belirli dosya türlerinin yedeklemesini hariç tutabilirsiniz, bu da sınırlı yedekleme alanınızı yönetmenizi kolaylaştırır, umursadığınız şeylerle doldurulmamasını sağlar.

carbonite güvenli mobil istemci

Carbonite ayrıca, bilgisayarınızdan yedeklenen dosyalara erişmenizi sağlayan Android ve iOS uygulamaları da içerir. Dosyaları çevrimdışı erişim için de kaydedebilirsiniz, ancak bunun dışında uygulama çok fazla teklif sunmaz. Bu, uygulaması medya, uygulama verileri, metinler, kişiler ve takvim verileri de dahil olmak üzere akıllı telefon verilerini yedeklemenize izin veren rakibi IDrive ile karşılaştırıldığında daha da zayıf.

Genel olarak, Carbonite kullanımı kolaydır, ancak depolama alanınızı doldurmayan Küçük İşletmeler için CrashPlan veya İşletmeler için Backblaze kadar kolay değildir..

Dosya Yedekleme & restorasyon

Bahsettiğimiz gibi, istemciyi yükledikten sonra yedekleme otomatik olarak başlayacaktır. Yedeklemek için dosya ve klasörleri seçmek için zaman harcamanıza gerek yoktur. 

Çünkü Carbonite sabit diskinizi otomatik olarak tarar ve dosya türüne göre dosyaları yedekleme için seçer. Önceden seçilen dosya türleri arasında belgeler, fotoğraflar, müzik, zip dosyaları, finansal veri dosyaları ve videolar bulunur. Sistem, uygulama ve geçici dosyaların yanı sıra 4 GB’tan büyük dosyaların otomatik olarak seçilmediğini unutmayın.

Yedekleme varsayılan olarak süreklidir. Bu, yeni dosyalar oluşturuldukça veya mevcut dosyalar değiştirildiğinde, Carbonite bunları neredeyse gerçek zamanlı olarak buluta yükleyeceği anlamına gelir. Sistem kaynaklarınızın çok fazla zaman alabileceğini düşünüyorsanız, isterseniz bunu kapatabilir ve günde bir kez yedeklemeye geri dönebilirsiniz. Ayrıca Carbonite’a belirli saatlerde yedek çalıştırmama talimatı da verebilirsiniz..

Acronis Backup gibi diğer hizmetlerden gelen istemciler daha zengin bir programlama seçeneklerine sahiptir. Günlük, haftalık ve aylık yedeklemeyi ve ayarlayabileceğiniz belirli koşulları içerir.

karbonitle güvenli-geri-seçim

Bir geri yükleme başlatmak için, masaüstü istemcisinden “Dosyalarımı geri al” düğmesini tıklamanız gerekir. Ardından, her şeyi geri yüklemek veya geri yüklemek için belirli dosyaları seçebilirsiniz. Her şeyi geri yüklemeye karar verirseniz, Carbonite doğrudan geri yükleme sürecinde size rehberlik edecektir. Sonunda, dosyaları orijinal veya yeni konumlarına geri yüklemeyi seçebilirsiniz.

Belirli dosyaları geri yüklemeyi seçerseniz, web istemcisi açılır ve geri yüklenecek dosyaları seçebilirsiniz. Bununla birlikte, birkaç kez web istemcisi yedeklenmiş dosya listemizin boş olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, genel olarak, çok fazla sorunumuz yoktu, ancak belirli dosyaları masaüstü istemciden geri yüklemek iyi bir ek olacaktır.. 

Bir Windows makinesi kullanarak yedekleme ve geri yükleme işlemlerinden geçtik, bu nedenle bir Mac veya sunucuyu yedekleyip yedeklemediğinize bağlı olarak, yedeklemeniz ve geri yüklemeniz biraz farklı çalışabilir.

Karbonit Kurye Kurtarma Hizmeti

Uzun süre beklemek istemiyorsanız ve yedeklemenizin boyutuna bağlı olarak, dosyalarınızın size gönderilmesini sağlamak için Carbonite’in Kurye Kurtarma hizmetini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için kurtarmak istediğiniz dosyaları seçmek için bir Carbonite uzmanıyla birlikte çalışacaksınız. Ardından, bu dosyalar DVD’ye veya harici bir sürücüye yüklenecek ve size gönderilecektir.

Hizmetin avantajı, kurye kurtarma işleminin potansiyel olarak internet üzerinden kurtarma işleminden çok daha hızlı olmasıdır. Bununla birlikte, 175,99 ABD doları olan hizmet, rekabet tarafından sunulan benzer hizmetlerden çok daha pahalı ve yalnızca ABD merkezli müşteriler tarafından kullanılabilir. 

Ayrıca cihazı geri göndermeniz gerekir veya ücretlendirilirsiniz: 3 TB’tan daha az alanı olan cihazlar için 130 ABD doları veya daha fazlası varsa 300 ABD doları. Ayrıca, geri göndermediğiniz her kablo için 10 ABD doları ödeme alınacaktır.

Özel anahtarlarını kendi başlarına yönetmeyi seçen kullanıcılar, özel anahtarlarını yüklemezlerse kurye kurtarma hizmetini kullanamazlar. Bu beklenmelidir çünkü Carbonite dosyaları şifresi çözülmüş bir biçimde geri yükleyemez. 

hız

Hangi yedekleme hizmetini seçerseniz seçin, ilk yedeklemeler biraz zaman alacaktır. Ne kadar veri korumak istediğinize bağlı olarak günler, haftalar veya daha fazla sürebilir..

1 GB sıkıştırılmış test klasörümüzü kullanarak yedekleme ve geri yükleme testleri yaparak Carbonite’ın dosya aktarım yeteneklerini test ettik. Testlerimizi 38.04 Mbps yükleme hızı ve 15.87Mbps indirme hızı ile bir WiFi ağı üzerinden Moskova, Rusya’dan gerçekleştirdik. İşte sonuçlarımız:

İlk deneme İkinci deneme Ortalama
Yükleme süresi:00:16:3300:12:2200:14:28
İndirme süresi:01:02:9800:58:4601:01:12

Hızlarımızla – ve herhangi bir genel masraf olmadan – 1 GB’lık bir klasörü yaklaşık dört dakika 10 saniye içinde yedeklemeyi beklemeliyiz ve yaklaşık 10 dakika bir saniye içinde geri yüklemeliyiz. Sonuçlar, tablodan da görebileceğiniz gibi, beklediğimiz şeye yakın değil.

Adil olmak gerekirse, şifreleme ve yedekleme sırasında çalıştırılan diğer işlemler işlemi yavaşlatır. Bunu göz önünde bulundurarak, bu yedekleme için iyi bir hızdır, ancak geri yükleme işlemi için aynı şeyi söyleyemeyiz. Geri yüklememiz beklediğimizden çok daha uzun sürdü ve şifrelemeyi yavaşlatan işlemler böyle değil.

Yükleme aktarım hızını artırmak için çok iş parçacıklı yedeklemeyi etkinleştirmenin bir yolu yoktur, ancak Carbonite, ilk dosyadan sonra yalnızca dosyaların değiştirilmiş bölümlerini aktararak yüklemeleri hızlandıracak blok düzeyinde bir dosya kopyalama algoritması kullanır..

Güvenlik

Carbonite, 128 bit Blowfish şifrelemesi kullanarak bulut güvenliği sağlama konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Endüstrinin varsayılan şifrelemesi olan AES değil, yine de yeteneklidir. 64 bit sürümü güvenli değil, ancak Carbonite tarafından kullanılan 128 bit sürümü, bildiğimiz kadarıyla kırık değil. 

Bununla birlikte, Blowfish’in yaratıcısı Bruce Schneier, halefi algoritması Twofish’e geçmeyi önerdi. Bunun ışığında, Carbonite’nin AES 256-bit kullanmasını tercih ederiz.

Hareketsiz şifreleme dışında, Carbonite, Carbonite sunucularına aktarılan dosyaları korumak için TLS (SSL ve TLS karşılaştırmasında daha fazlasını okuyun) kullanır. Bu sunucular, sanal saldırılara, doğal afetlere ve fiziksel saldırılara dayanacak şekilde tasarlanmış sertleştirilmiş veri tesislerinde saklanır.

Koruma önlemleri arasında CCTV kameralar, 7/24 güvenlik görevlileri, biyometrik erişim ve güvenlik kartları yer alıyor. Ayrıca, dosyalarınız kesintisiz güç kaynağı birimleri ve yerinde jeneratörlerle iklim kontrollü bir ortamda RAID-6 sunucularında tutulur.

Güvenliğinizi ve gizliliğinizi artırmak istiyorsanız, Carbonite’nin kurulumu sırasında bazen sıfır bilgi olarak da adlandırılan özel şifrelemeyi de tercih edebilirsiniz (bulut makalesinde sıfır bilginin ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin). 

Varsayılan olarak, Carbonite sizin için şifreleme anahtarınızı tutar. Bu şekilde, şifrenizi unutursanız, sıfırlama talebinde bulunabilirsiniz. Carbonite özel anahtarınızı güvenli bir veri merkezine kaydeder, ancak yönettiğiniz kadar özel değildir. 

Bu, potansiyel olarak Carbonite’nin dosyalarınızın şifresini çözüp NSA’nın kötü şöhretli PRISM programı gibi kolluk kuvvetlerine teslim edebileceği anlamına gelir (şirketin NSA ile bağlantılı olmadığını unutmayın).

carbonite güvenli-enc-anahtar

Ancak anahtarınızı yönetirseniz, yukarıdaki senaryo mümkün olmaz çünkü verilerinizin şifresini yalnızca siz çözebilirsiniz. Bununla birlikte, Carbonite unutursanız şifrenizi sıfırlayamaz. Şifrenizi unutmamak için küçük işletme seçimleri için en iyi şifre yöneticimizden birini kullanabilirsiniz.

Carbonite, hesabınızı kullanarak iş ortaklarınız için yetki verebileceğiniz iki faktörlü kimlik doğrulamayı da destekler. İki faktörlü kimlik doğrulama, parola başarısızlarının kötü niyetli kişilerin kullanıcılarınızın kimlik bilgilerini çalmasına izin vermemesini sağlayarak işletmenizi korumaya yardımcı olur. 

İki faktörlü kimlik doğrulama, tanımadığınız bir bilgisayardan oturum açtığınızda normal kimlik bilgilerine ek olarak benzersiz bir güvenlik kodu gerektirerek çalışır. Bununla birlikte, ilk etapta güçlü bir şifre oluşturmalısınız.

Gizlilik

Carbonite’nin gizlilik politikasının okunması kolaydır ve ad, adres, telefon numarası, e-posta, kredi kartı ve bir Carbonite ürününü kaydetmek ve satın almak için gereken diğer bilgileri içeren kullanıcıların sağladığı verileri içeren ne tür verileri topladığını açıkça belirtir..

Bunun yanı sıra, Carbonite dosya adlarınızı, boyutlarınızı ve uzantılarınızı meta verilerle birlikte saklar. Meta veriler aygıt türünüzü, tarayıcı türünüzü, IP adresinizi, internet servis sağlayıcınızı, yönlendiren veya sayfalardan çıkmayı, işletim sistemini ve tarih ve saat damgalarını içerir.

Carbonite toplanan verilerinizi pazarlama materyallerinin (kullanıcının veya müşterinin rızasıyla) gönderilmesi, yedeklemenin kolaylaştırılması, verilerin geri yüklenmesi, teknik destek sağlanması, yasaların arşivlenmesi ve bunlara uyulması gibi çeşitli amaçlarla işler..

Hizmet, pazarlamacılara veya diğer satıcılara kişisel bilgi satmayacağını ve müşteriler tarafından depolanan verilere erişmediğini söylüyor. Bununla birlikte, Carbonite bazen bu bilgileri üçüncü taraflarla paylaşır. 

Bunlar, Carbonite’nin ürünlerini sağlamasına yardımcı olan hizmetlerin yanı sıra iş ortakları, reklam ağları, analiz sağlayıcıları ve ödeme ve dağıtım hizmetleri içerir.

“Carbonite, aldığı Kişisel Verilerin işlenmesinden ve daha sonra kendi adına bir temsilci olarak hareket eden bir üçüncü tarafa aktarılmasından sorumludur.” Bu madde, hem AB-ABD’nin bir parçasıdır. Gizlilik Kalkanı ve İsviçre-ABD. Gizlilik Kalkanı çerçeveleri. Karbonit her ikisine de yapışır.

Carbonite, “Sonuç olarak, Kişisel Veriler de dahil olmak üzere bizim tarafımızdan toplanan verilerin, bir müşteri veya kullanıcı ülkesi ne olursa olsun, dünyanın diğer ülkelerindeki Carbonite’nin yan kuruluşları ve bağlı kuruluşları tarafından aktarılabileceğini veya bunlara erişilebileceğini” düşünerek faydalıdır.

Bu ülkelerden bazıları, ülkenizin yasalarının garanti ettiği gizlilik koruma düzeyine sahip olmayabilir. Bu durumda, Carbonite söz konusu gizlilik kalkanlarına uygun olarak yeterli bir koruma seviyesi sağlamayı vaat etmektedir.

Karbonit Veri Paylaşımı

Ayrıca, yürürlükteki veri koruma yasaları uyarınca müşteriler ve kullanıcılar, Carbonite tarafından işlenen kişisel verilerle ilgili olarak aşağıdaki haklara sahiptir:

 • Carbonite tarafından tutulan kişisel verilere erişim hakkı
 • Eksik, yanlış, gereksiz veya modası geçmiş kişisel verilerin düzeltilmesini isteme hakkı
 • Makul bir süre içinde eksik, yanlış, gereksiz veya modası geçmiş kişisel verilerin silinmesini isteme hakkı
 • Belirli nedenlerle kişisel verilerin işlenmesinin kısıtlanmasını isteme hakkı
 • Kişisel verilerin bir kopyasını Carbonite’den yapılandırılmış, güvenli, yaygın olarak kullanılan ve makine tarafından okunabilen bir formatta alma hakkı
 • Kişisel verilerin herhangi bir zamanda işlenmesi halinde, herhangi bir yasal işlem için değil yalnızca rızaya dayalı olarak işleniyorsa, onayı geri çekme hakkı
 • Carbonite’ın kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili veri koruma düzenleyicisiyle iletişim kurma hakkı

Karbonit ayrıca, AB vatandaşları için çevrimiçi gizliliği düzenleyen AB yasası olan Genel Veri Koruma Yönetmeliği veya kısaca GDPR’ye de uygundur. GDPR kılavuzumuzda bununla ilgili daha fazla bilgi edinin.

Genel olarak, Carbonite’nin gizlilik politikası basittir ve bazı bulut hizmetlerinin yaptığı gibi alarmları artıran hükümleri yoktur.

Destek

carbonite güvenli destek

Bir sorunla karşılaştığınızda, işin ilk sırası Carbonite’ın bilgi tabanına ulaşmaktır. İçinde, Carbonite Safe Backup Pro için özel bir bölüm bulacaksınız. Oradan, Windows, Mac veya sunucu yedekleme için bir bölüm seçebilirsiniz. Aradığınızı bulamıyorsanız, alakalı makaleleri hızlı bir şekilde bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz. 

Bununla birlikte, aramalarımız düzenli olarak alakasız makaleler döndürdü. Ancak makalelerin kendileri genellikle iyi yazılmış ve takip edilmesi kolay.

Bilgi bankası yardımcı olmazsa, her zaman çalışması için 64 ödül kazanan Carbonite destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, Carbonite, iş ve yükseltme yetkililerinin hepsinin Microsoft Technology Associate sertifikalarına sahip olduğunu iddia ediyor.. 

Destek ekibiyle telefon, sohbet ve e-posta yoluyla iletişim kurabilirsiniz. Telefon ve sohbet desteği haftanın yedi günü kullanılabilir, ancak yalnızca 09:00 – 20:00 saatleri arasında kullanılabilir. EST hafta içi ve 09: 00-17: 30 saatleri arasında Hafta sonları EST. 

E-posta desteği 7/24 mevcuttur ve Carbonite’ın dediği gibi ortalama yanıt süresi 24 saattir. Hafta boyunca birkaç e-posta gönderdik ve yaklaşık bir gün sonra yanıtlar aldık. Çoğu hizmete kıyasla bu yavaştır ve genellikle yanıt vermesi altı saatten az sürer.

Carbonite desteği iyidir, ancak IDrive anlık sorun çözümü için 7/24 canlı sohbet desteği sunar ve bu daha iyidir.

Karar

Carbonite, özel şifreleme, güçlü destek ve güçlü sürüm oluşturma ile sınırsız bilgisayar, NAS ve sunucu yedeklemesi gibi bir çok iniş çıkışa sahiptir. Ancak, fiyatlandırma planları, bunu sağlayan diğer hizmetlerle rekabet edemez. Bu, hem abonelik maliyetleri hem de kurye kurtarma fiyatına aittir. Daha az parayla daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız daha iyisini yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, Carbonite’nin indirme hızları çok düşüktür, sürümü Mac’te çalışmaz ve hareketsiz dosyaları şifrelemek için AES kullanmaz. Ayrıca, mobil uygulaması yalnızca yedek dosyalarınıza erişmenizi sağlar ve mobil verilerinizi gerçekten yedeklemez.

Carbonite Safe Backup Pro hakkında ne düşünüyorsun? Yüksek fiyatı caydırıcı mı, yoksa Carbonite’nin buna değer olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map