Business Review için Zoolz Cloud Backup – Güncelleme 2020

Zoolz Cloud Backup for Business İncelemesi

Zoolz Cloud Backup for Business, işletmelere ve sunucularına yönelik güçlü bir yedekleme çözümüdür. Kardeşi BigMIND’in esnekliğinden yoksun olsa da, tam Zoolz Business incelememizde okuyabileceğiniz gibi biraz daha iyi bir güvenliğe sahip.


iş yedekleme

Uzun zamandır okuyucular Zoolz’u BigMIND Home ve BigMIND for Business’ın arkasındaki şirket olarak tanıyacaklar. Zoolz Cloud Backup ve BigMIND arasındaki fark, Zoolz Cloud Backup for Business’ın normal bilgisayarlarla birlikte yalnızca çeşitli sunucuları ve SQL veritabanlarını koruyabilmesidir..

Bununla birlikte, BigMIND Business, verilerinizi çeşitli bulut depolama hizmetlerinin yanı sıra Facebook ve Instagram’dan da yedekleyebilir. Bunun da ötesinde, fotoğraf algılama özellikleri, gelişmiş arama, optik karakter tanıma, iki faktörlü kimlik doğrulama ve daha fazlası var. Bu çay fincanınıza benziyorsa, BigMIND Business incelememizi okuyun.

Bununla birlikte, BigMIND özel şifreleme sağlamaz, ancak Zoolz Business bunu sağlar. Özel şifreleme, dosyalarınızı yalnızca sizin okuyabilmenizi sağlamak için en iyi yöntemdir. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi “güvenlik” bölümümüzde bulabilirsiniz..

Bu hizmetler size uymuyorsa, diğer fikirler için küçük işletme kılavuzuna ilişkin en iyi çevrimiçi yedeklememize bakın. Aksi takdirde, Zoolz Cloud Backup’ın ne paketlediğini görmek için kaputun altına girerken bizimle sopa. Aşağıdaki özelliklerle başlayacağız.

Güçlü & Zayıf Yönler

Zoolz Cloud Backup for Business için alternatifler

Özellikleri

Zoolz Cloud Backup for Business, BigMIND’in sahip olduğu özellik güç merkezi olmayabilir, ancak yine de birkaç ipucu var. Bunlar, işletme yedeklemesinin olmasını beklediğimiz tüm standart özellikleri içerir.

Zoolz Cloud Backup for Business Standart Özellikleri

Standart özellikler, cihazlarınızın arızalanması durumunda önemli iş dosyalarınızı kurtarmanıza yardımcı olur. Arıza nedeniyle birincil şüpheli sabit diskinizdir ve sabit diskinizin bir tahmin için ne kadar süreceği hakkındaki makalemizi okuyabilirsiniz. Ayrıca, sabit diskinizdeki verileri doğa eylemlerinden veya birinin çalması durumunda da kaybedebilirsiniz..

Ancak Zoolz Cloud Backup for Business kullanıyorsanız, tüm sürücülerinizi buluta yedekleyebilirsiniz. Aslında, yedekleyebileceğiniz bilgisayar, sunucu, harici sürücü ve NAS cihaz sayısında bir sınırlama yoktur. Son seçenek karıştıysa, kendinizi eğitmek için NAS kılavuzumuzu okuyun.

Yine de mobil cihazınızı yedekleyemezsiniz. Bunu yapmanız gerekiyorsa, mobil toplama için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun. Benzer şekilde, Linux desteği yoktur, bu yüzden isterseniz, Linux için en iyi çevrimiçi yedeklememize bakın (ancak ev yedekleme çözümlerini listeler).

Zoolz Cloud, Windows Server’ı yerel olarak yedekleyebilir, ancak diğer sunucuları ve veritabanlarını yedeklemek istiyorsanız, Zoolz kullanarak yedeklediğiniz dosyaları oluşturmak için varsayılan seçeneklerini kullanmanız gerekir. 

Microsoft Exchange Server, Microsoft SQL Server (BigMIND Business bunun için özel bir özelliğe sahiptir), MySQL veritabanı, Microsoft Outlook, Microsoft Access veritabanı, Act! veritabanı ve Adobe Lightroom kataloğu.

Bu iyi bir yedekleme özellikleri kümesidir, ancak Linux sunucuları, Oracle sunucuları, Hyper-V ve VMware için destek görmek istiyoruz. Böyle bir çözüme ihtiyacınız varsa, IDrive İş incelememizi okuyun.

Zoolz’un Hybrid + teknolojisi sayesinde hibrit yedekleme kullanılabilir. Buluta ek olarak verilerinizi yerel bir sürücüye yedeklemenizi sağlar. Bu, verileriniz için ikinci bir koruma katmanına sahip olmanızı sağlar. Ayrıca dosyaları hızlı bir şekilde geri yükleyebileceğiniz anlamına gelir, çünkü yerel bir cihazı buluttan daha hızlı geri yüklemek daha hızlıdır.

Ayrıca, karma yedekleme kullanıyorsanız, 3-2-1 yedekleme kuralını uygulayabilirsiniz. Karma yedeklemenin avantajları ve nasıl ayarlanacağı hakkında daha fazla bilgi için KOBİ’ler için karma yedeklememizi okuyun. 

Sürekli yedekleme yoktur, ancak yedekleme zamanlayıcısı, yedekleme ilkeleri, raporlar, sınırsız sürüm oluşturma ve süresiz silinmiş dosya saklama gibi başka özellikler de mevcuttur. “Kullanım kolaylığı” ve “yedekleme ve geri yükleme” kategorilerinde bu özelliklerin ayrıntıları hakkında konuşacağız. Yedekleme ile ilgili her şey için işletme yedekleme kitaplığımızı ziyaret edin.

İşletmeler için Zoolz Cloud Backup Özel Özellikleri

zoolz-iş-dosya paylaşım

Yedeklemeniz bulutta olduğunda, içindeki dosyaları ve klasörleri paylaşabilirsiniz. Hangilerini paylaşmak istediğinize bakılmaksızın, bir bağlantı oluşturarak, paylaşılacak kullanıcıları belirterek veya bir e-posta göndererek bunu yapabilirsiniz. Her üç durumda da paylaşım adını, parolayı ve son kullanma tarihini ayarlayabilirsiniz.

E-postayla paylaşıyorsanız, bir mesaj ekleyebilirsiniz. Kullanıcıları belirlediğinizde, onlara “görüntüleme ve indirme” izni veya “tam erişim” verebilirsiniz. Ayrıca, başkalarının sizinle neler paylaştığını görmeyi kolaylaştıran bir “benimle paylaşılan” sayfası da var.

Fotoğrafları yedeklemesi gereken işletmeler, RAW görüntülerin küçük resim önizlemesini görebilmekten yararlanır. Normal görüntüleri önizlemek de mümkündür.

Genel olarak, Zoolz Cloud Backup for Business, çoğu işletmeyi tatmin edecek özelliklere sahiptir, ancak sürekli yedekleme ve mobil yedeklemeden yoksundur, bu da küçük özlüyor.

Zoolz Cloud Backup for Business Genel Bakış

İş için Zoolz Bulut Yedekleme Logosuwww.zoolz.com

2000 GB için aylık 666 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Destek olmak

Yedekleme Zamanlayıcı

Sürekli Yedekleme

Artımlı yedekleme

Görüntü Tabanlı Yedekleme

Harici Disk Yedekleme

NAS Yedekleme

Sunucu Yedekleme

Karma Yedekleme

Mobil Cihaz Yedekleme

Sınırsız Yedekleme

Sınırsız Cihaz

Hız Kısma

Blok Düzeyinde Dosya Kopyalama

Çok iş parçacıklı yedekleme

Onarmak

Kurye Kurtarma Hizmeti

Tarayıcı Erişimi

Mobil Uygulama Erişimi

Sürüm

Silinen Dosya Tutma

Çıplak Metal Yenileme

Kullanıcı yönetimi

Kullanıcı Rollerini Ayarla

İşletme Yedekleme Kurallarını Belirleme

Özelleştirilebilir Raporlama

Kullanıcı Yedeklemesine Erişin

Bağlı Cihazları İzleme

Güvenlik

Özel Şifreleme

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme

Şifreleme Protokolü
AES 256 bit

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sertleştirilmiş Veri Merkezleri

Proxy Sunucu Ayarları

HIPPA Uyumlu

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Dosya paylaşımı

Cihaz Senkronizasyonu

Ücretsiz deneme

Fiyatlandırma

Zoolz Cloud Backup for Business, seçebileceğiniz yedi plana sahip olduğu için sağlam bir esneklik sağlar. Sağladıklarıdan daha fazla yedekleme alanına ihtiyacınız varsa, büyük veri ihtiyaçlarınız için bir tahmin almak üzere Zoolz ile iletişime geçebilirsiniz..

Bu planların tamamen soğuk depolama alanı olduğunu unutmayın, yani verilerinizi genellikle yaptığınız gibi yedekleyebilseniz de, anında geri yükleyemezsiniz. Bunun nedeni, soğuk depolamanın geri yükleme işlemini başlatmak için üç ila 12 saat gerektirmesidir. Bu sayede soğuk hava deposu, sık sık geri yüklemeniz gerekmeyen dosyaları arşivlemek için en uygun yöntemdir.

Ancak, dosyalarınızı hızlı bir şekilde geri yüklemeniz gerekirse, hesabınıza “anında depolama alanı” ekleyebilirsiniz. Fiyatlar aşağıdaki gibidir:

Anında Depolama 2 TB66,67 ABD doları / ay
800 $ / yıllık
Anında Depolama 3 TB100 $ / ay
1200 $ / yıllık
Anında Depolama 4 TB$ 116.67 / ay
Yıllık $ 1400

Soğuk depo fiyatları, özellikle Carbonite Safe Backup Pro gibi bir hizmetle karşılaştırıldığında iyi bir değerdir. Bununla birlikte, 500 GB depolama alanı elde etmek yıllık 799,99 $ ‘a mal olacak, Zoolz’un 2 TB’ı ise yıllık 79,90 $. Verilmiş, bu soğuk hava deposu, ancak 1 TB anlık depolama ekleseniz bile, fiyat yılda 479,90 dolara kadar çıkıyor ve bu hala daha ucuz.

Yılda 1,199,25 $ karşılığında 2,5 TB’lık bir plana sahip olan ve sıcak depolama sağlayan IDrive İş ile karşılaştırıldığında daha yakın bir eşleşmedir (diğer tüm IDrive’ların planları da). 

Zoolz ile 2.5 TB sıcak depolama alanı elde edemezsiniz, ancak yılda 800 TL için 2 TB veya 1.200 dolar için 3 TB alabilirsiniz. Soğuk hava deposu fiyatlandırma planına ek olarak. Daha ucuz seçeneği alırsak, 879 $ karşılığında 2 TB alırsınız. Daha pahalı olanla giderseniz, 1.279 $ karşılığında 3 TB alırsınız. Temel 2 TB soğuk depolamayı ekleyin ve kendinize çok şey kazandınız.

Bununla birlikte, yalnızca sıcak depolama alanına ihtiyacınız varsa ve 4 TB yeterli değilse (Zoolz’un sunduğu maksimum değer), daha fazla ayrıntı için IDrive İş incelememizi okuyun. Ek bir avantaj olarak, IDrive mobil cihazlarınızı yedeklemenizi sağlar.

Kullanım kolaylığı

zoolz-iş-masaüstü-istemci

Yedeklemenizi yönetmek için, Windows ve macOS için kullanılabilen Zoolz’un masaüstü istemcisini kullanırsınız. Ana penceresi yedekleme durumunuzu, son yedeklemenin süresini, bir sonraki yedeklemeye kadar geçen süreyi ve ne kadar yedekleme alanı kullanıldığını gösterir. 

Alttaki büyük, belirgin düğmeler yedekleme için veri seçmenizi, ayarları değiştirmenizi ve geri yükleme işlemini başlatmanızı sağlar. Genel olarak, masaüstü istemcisi basit ve çekici. 

Sol üst köşede başka bir düğme var. Yedeklemeyi başlatmanızı, geri yüklemenizi, arama yapmanızı, istemciyi senkronize etmenizi, güncellemeleri kontrol etmenizi ve Zoolz Cloud Backup web istemcisini başlatmanızı sağlar.

zoolz-iş-web istemci

Web istemcisinin varsayılan görünümü gösterge tablosudur. Kullanıcı sayınızı, sunucularınızı, hesap durumunuzu, kullandığınız anlık ve soğuk depo miktarınızı, hızlı işlem bağlantılarınızı, etkinliğinizi ve uyarılarınızı gösterir. Net ve ezici değilken çok fazla bilgiyi nasıl gösterdiğini seviyoruz.

Üstteki menü, bilgisayarlarınızdaki yedeklemeleri gözden geçirmenize, kullanıcıları ve sunucuları yönetmenize, politikaları tanımlamanıza, ayarları değiştirmenize ve çeşitli raporları önizlemenize olanak tanır..

zoolz-iş-kullanıcıları-sunucuları

“Kullanıcılar / sunucular” sayfası, kullanıcıları e-posta yoluyla eklemenize, kendiniz kaydetmenize veya bir CSV dosyası kullanarak toplu olarak davet etmenize olanak tanır. Sunucu eklemek de kolaydır: yalnızca “sunucu ekle” düğmesini tıklamanız, yönetici ayrıntılarını belirtmeniz, bir sunucu belirteci oluşturmanız ve ardından sunucu kurulum dosyasını indirmeniz yeterlidir.

Aynı zamanda birden fazla Zoolz istemcisi kullanıcısı kurmanıza olanak tanıyan otomatik dağıtım da yapabilirsiniz. Çok fazla kullanıcınız varsa, etiketleri kullanarak bu kullanıcılar arasında arama yapabilirsiniz. Belirli bir kullanıcıyı veya kullanıcı grubunu bulduktan sonra, ilk etapta bir tane atamış olmanız koşuluyla politikalarını değiştirebilirsiniz.

zoolz-iş-politikaları

Bir politika atamak için önce “politikalar” sayfasından yapabileceğiniz bir politika oluşturmanız gerekir. Politika, kullanıcılarınızın izlemesini istediğiniz belirli kuralları zorunlu kılmanıza olanak tanır. 

Hangi verilerin anında depolamaya karşı soğuk depolamaya gideceğini tanımlayabilirsiniz. Kullanılabilir türler masaüstü istemcisiyle aynıdır ve ayrıca bir yol belirterek dosyaları ve klasörleri el ile seçebilirsiniz.

Eklemek veya hariç tutmak istediğiniz şeyi hassaslaştıran çeşitli uzantılar da tanımlayabilirsiniz. Belirli dosya ve klasörleri hariç tutmak istiyorsanız, yollarını belirtebilirsiniz.

“Hybrid +” sekmesi Hybrid + ‘yı etkinleştirmenizi ve verilerinizi kaydettiği yolu tanımlamanızı sağlar. Genel yolu düzelten belirli klasör yolları ekleyebilirsiniz.

İş için Zoolz Özellikleri

Bant genişliği daraltma, yedekleme programı, güvenlik ayarları ve genel ayarlar da dahil olmak üzere ayarlar sekmesinden çeşitli özellik seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Genel ayarlar arasında RAW görüntü işleme, yedekleme işaretleri, sistem başlangıcına Zoolz ekleme ve daha fazlası bulunur.

zoolz-iş-istemci ayrıcalıkları

“Politikalar” sayfasındaki son sekme, kullanıcılarınızın neler yapabileceğini belirlemenizi sağlayan “ayrıcalıklar” dır. Verileri silmelerini, paylaşmalarını, şifrelerini ve kullanıcı adlarını değiştirmelerini ve daha fazlasını yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun da ötesinde, kullanıcı istemciden veri açtığında, kaldırdığında veya geri yüklediğinde gerekli olacak dört basamaklı bir şifre tanımlayabilirsiniz.

zoolz-iş-raporlar

“Raporlar” sayfasında, uyarılar, bant genişliği kullanımı, faturalandırma ve kullanıcılarınızı bir dünya haritasında gösteren Orwellian istemci bulucu gibi oluşturabileceğiniz çeşitli raporlar bulunur.

Yedeklemelerinizi yönetmek için bir web istemcisi kullanmaya karar vermeniz gerekir çünkü Zoolz’un hareket halindeyken yedeklemenize erişmenize yardımcı olacak bir mobil uygulaması yoktur. BigMIND’de oturum açmaya çalıştık, ancak Google Play Store veya Apple App Store’dan indirilemeyen Zoolz Viewer’da oturum açmaya yönlendirildik.

Dosya Yedekleme & restorasyon

Masaüstü istemcisi tek tıklamayla yedekleme çözümü değildir, ancak yedekleme için dosya sisteminizde belirli klasörleri seçmenizi veya posta, belgeler, müzik, videolar, ofis dosyaları, finansal dosyalar gibi kategorilere göre dosyaları otomatik olarak yedeklemenizi sağlar. ve dahası. Bu, aynı anda birçok dosyayı yedeklemeyi kolaylaştırır.

zoolz-iş-backup-başlangıç

Yedekleme için veri seçtikçe, alttaki bir çubuk ne kadar soğuk ve sıcak depolama kullandığınızı ve ne kadar kaldığınızı gösterir. Soğuk depolamaya yedeklemek istiyorsanız, daha önce belirtilen iki yöntemden birini kullanarak da yedeklemenizi sağlayan “soğuk depo” sekmesini seçmeniz gerekir.

Yedeklemek için dosyaları ve klasörleri hızlı bir şekilde seçmenize yardımcı olan bir ağaç yapısının olmasını seviyoruz. Bazı çözümler dosya sisteminizden geçmenizi veya işletim sisteminize özgü olandan daha yavaş olan kendi dosya tarayıcısını sağlamanızı gerektirir..

zoolz-iş-backup-settings

İlk yedeklemeniz için veri seçtikten sonra, sonraki sayfa yedekleme ayarlarını değiştirmenizi sağlar. Özel şifrelemeyi etkinleştirmenize olanak tanıyan yedekleme zamanlaması, bant genişliği daraltma, karma yedekleme ve güvenlik seçeneklerini içerir (yalnızca ilk kurulum sırasında kullanılabilir).

İş Planlaması İçin Zoolz

Zamanlayıcı, her 24 saatte bir aralıklarla her beş dakikada bir yedekleme yapmanızı sağlar. Ayrıca, yedeklemelerinizin belirli günlerde belirli saatlerde çalışmasını ve bitmesini de sağlayabilirsiniz.. 

Bu iyi bir seçenek grubudur, ancak haftalık veya aylık yedekleme zamanlamaları belirtmenin bir yolu yoktur. Ayrıca, daha önce söylediğimiz gibi, sürekli yedeklemesi eksik. Bu, yedekleme kümenizi izlediği ve yeni ve değiştirilmiş dosyaları yedekleme için otomatik olarak etiketlediği için çalışmanızı azaltacağı için yararlı olacaktır..

Ayarları değiştirmeyi bitirdiğinizde yedeklemeniz başlayabilir. İlk yedeklemenizi oluşturmak için hepsi bu kadar. Kolay ve hızlı.

zoolz-iş-yedekleme sonu

Geri yükleme işlemini başlatmak için büyük “geri yükle” düğmesine basın.

zoolz-iş-başlatmak geri yükleme

Ardından, yedekleme için dosya ve klasörleri seçmenize izin veren bir pencere göreceksiniz. Bunu yaptıktan sonra “sonraki” ye basın.

zoolz-iş-geri-settings

Aşağıdaki pencerede, dosyalarınızı orijinal veya yeni konumlarına geri yüklemeyi, Hybrid + ‘yı etkinleştirmeyi, dosyaları yalnızca belirli bir veri aralığından geri yüklemeyi ve orijinal dosyalarına geri yüklerken mevcut dosyalara ne olacağını seçebilirsiniz (“üzerine yazabilirsiniz, ”Dosyaları“ her zaman değiştir ”veya“ değiştirmeyin ”). “İleri” yi tıklayın, geri yüklemeniz başlayabilir.

Bir Windows makinesi kullanarak temel yedekleme ve geri yükleme işlemlerini açıkladık. Kurulumunuza bağlı olarak, yedeklemeniz ve geri yüklemeniz biraz farklı olabilir.

Zoolz ile geri yükleme

Uzaktan geri yükleme başlatmak için web istemcisindeki “kullanıcılar / sunucular” sayfasını da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için herhangi bir kullanıcıyı tıklayın ve o kullanıcıyla ilişkili istenen makineyi seçin. Ardından, geri yüklemek istediğiniz dosya ve klasörleri seçin. Bundan sonra “diğer” düğmesine tıklayın. Bu, geri yükleme ayarlarınızı değiştirmek ve başlatmak için kullanabileceğiniz bir pencere açar..

Zoolz ayrıca “Zoolz Import / Export” adlı kurye yedekleme ve kurtarma hizmeti de sunmaktadır. Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde mevcuttur ve iki çeşidi vardır: Kartopu Cihazı ve “Kendi Sabit Diskinizi Getirin”. Zoolz, yedeklemeniz 10 TB’tan büyükse Amazon’un Kartopu kullanmanızı ve 2 TB’tan büyükse kendi sabit diskinizi kullanmanızı önerir.

Kartopu rotasına giderseniz, 500 $ artı işlem ücreti ödemeniz gerekir. İşlem ücreti verilerinizin boyutuna göre değişir, ancak 10 TB işlem ücreti 100 ABD doları ve 50 TB işlem ücreti 300 ABD dolarıdır. Amazon AWS cihazı sağlar ve verilerinizi kopyalayıp geri göndermek için 10 gününüz vardır. İade etmek için aldığınız her ek gün, günlük 15 ABD dolarına mal olacak.

Sabit sürücünüzde yedeklemeye veri göndermek, yedeklemenizin boyutuna bağlı olarak size mal olacaktır. Fiyatlar tabloda:

Verilerinizin Boyutu: Fiyat:
1TB$ 160
2TB$ 225
4TB$ 380
8TB$ 740
16 TB1500 $

Listelediğimiz fiyatlar sadece yedek içindir. Sabit diskinizi veya AWS tarafından sağlanan bir Kartopu’nu kullanarak Zoolz’dan veri geri yüklemeniz gerekirse, fiyatlar Zoolz tarafından hesaplanacaktır. Ayrıca yalnızca “anında” depolama alanından geri yükleyebileceğinizi unutmayın. Soğuk depodan geri yüklemeye yalnızca 50 TB’tan fazla veri geri yüklemeniz gerekiyorsa izin verilir.

Kurye kurtarma hizmetine sahip olmak her zaman hoş bir eklentidir, ancak Zoolz’in hizmeti IDrive Express’e kıyasla pahalıdır. Ayrıca, verileri yedeklemek için kullanıldığında, IDrive Express, Business kullanıcıları için yılda üç defaya kadar ücretsizdir. Verilerin geri yüklenmesi, ABD müşterileri için ücretsiz iade gönderimi ile birlikte gelir.

Bununla birlikte, yedekleme işlemiyle ilgili herhangi bir hata bulamadık çünkü kurulumu basittir ve daha sonra ince ayar yapmak kolaydır. Geri yükleme işlemi de bir esinti.

hız

İlk yedeklemenin uzun sürebileceğini söyledik, ancak Zoolz için durum böyle olmamalı. Zoolz’in ne kadar sürdüğü, diğer faktörlerin yanı sıra İSS’nize ve Amazon’un sunucularına ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır. Amazon küresel bir ağa sahip olduğundan, büyük olasılıkla bir ağdan çok uzak değilsiniz. Ne kadar yakın olursanız, hızlarınız o kadar iyi olur. 

1 GB sıkıştırılmış test klasörümüzü kullanarak yedekleme ve geri yükleme testleri gerçekleştirerek Zoolz’un aktarım hızını test ettik. Testlerimizi Sırbistan, Belgrad’dan 9.74 Mbps yükleme hızı ve 43.72 Mbps indirme hızı ile bir WiFi ağı üzerinden gerçekleştirdik. İşte sonuçlarımız:

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi00:33:2300:37:5500:35:39
İndirme süresi00:03:5300:03:5700:03:55

Herhangi bir ek yük olmadan, hızlarımız 1 GB’lık bir klasörü yaklaşık 14 dakika ve 41 saniye içinde yedeklememizi ve yaklaşık üç dakika ve 16 saniye içinde geri yüklememizi sağlamalıdır. Tablodan da görebileceğiniz gibi sonuçlar bundan daha yavaş.

Bununla birlikte, şifreleme ve tekilleştirme işlemleri, yedekleme işlemini her zaman yavaşlatan gerçekçi bir ek yükü temsil eder. Bazı hizmetler beklediğimizden üç veya dört kat daha yavaştır, bu nedenle bu iyi bir sonuçtur. Ayrıca, indirme süresi teoride beklediğimiz şeye yakın.

Dosyaları yüklemek için Zoolz’un bağlantı bant genişliğinizi kullanmasını dengeleyen ve işinize müdahale etmeyecek şekilde dengelenen “akıllı” modu kullandığımızı, ancak muhtemelen daha da hızlı olan “turbo” adı verilen başka bir mod olduğunu unutmayın. Yedekleme hızınızı artırmak için “çok iş parçacıklı yükleme” özelliğini de etkinleştirebilirsiniz.

Bu ayarlar sistem kaynaklarınızı çok fazla ele geçirirse, sunumlarınızı görüntülerken, video oyunları oynatırken veya film izlerken bant genişliğinizi kısıtlayabilir veya sunum modunu etkinleştirebilirsiniz..

Güvenlik

Zoolz Cloud Backup for Business, verilerinizi bilgisayarınızdan ayrılmadan önce AES 256 bit şifreleme kullanarak korur. Bu, hiç kimsenin dosyalarınızı sunucuda otururken okuyamamasını sağlar. 

Zoolz şifreleme anahtarınızı varsayılan olarak yönetir, ancak isterseniz kendiniz de yönetebilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi, bunu yedeklemenizin ilk kurulumu sırasında yapmanız gerekir.

zoolz-iş-enc-güvenlik

Şifreleme anahtarınızı yönetebileceğiniz için – ve ayrıca Zoolz’un dosyalarınızı bilgisayarınızdan ayrılmadan önce şifrelediği gerçeği – Zoolz’un şifrelemesi özel, uçtan uca şifreleme olarak sınıflandırılır, bu da sıfır bilgili olanımızda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. bulut açıklamasında.

Ancak bunun bir dezavantajı var: Zoolz, parolanızı unutursanız sıfırlayamaz. Yüksek bir şansınız olduğunu düşünüyorsanız, en iyi şifre yöneticilerinden birini deneyin.

Özel şifrelemenin yanı sıra, Zoolz dosyalarınızı SSL protokolünü kullanarak transit olarak korur. Bu konuda fazla bilginiz yoksa SSL ve TLS karşılaştırmamızı okuyun.

Zoolz tüm dosyalarınızı Amazon’un AWS depolama alanında tutar. Verileriniz, donanım arızalarından ve diğer felaketlerden etkilenmemelerini sağlamak için birden fazla tesise kopyalanır. Bu, RAID’in çalışma şekline benzer. 

Ayrıca, Amazon’un veri merkezleri yeterli güvenlik kontrolleri için yılda en az bir kez gözden geçirilir. Ayrıca, diğer güvenlik önlemlerinin yanı sıra 7/24 gözetim, korumalar, güvenlik kontrol kontrol noktaları ve erişim günlükleri de vardır..

Zoolz iki faktörlü kimlik doğrulaması sağlamaz. Eğer öyleyse, şifrenizin üstünde hesabınız için başka bir koruma katmanının keyfini çıkaracaksınız. Bununla birlikte, şifrenizi çalmış olabilecek bilgisayar korsanları, ek bir güvenlik kodu olmadan hesabınıza erişemez. Ancak, özellik eksik olduğu için güçlü bir şifre oluşturduğunuzdan emin olun.

Gizlilik

Zoolz Cloud Backup for Business özel şifreleme sağlar, böylece dosyalarınız meraklı gözlerden korunur. 

Zoolz’un ana şirketi olan Genie9’un Londra’da merkezi var.. 

Ayrıca, İngiltere, veri gizliliğini koruyan Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne uymakla birlikte, Brexit’in bunun üzerindeki etkisini göreceğiz.

İngiltere’deki yasalar ABD’dekinden daha güçlüdür, ancak AWS’nin küresel ağı nedeniyle verileriniz ABD’de olabilir, bu yüzden sizi kişisel olarak tanımlayabilecek verileri nasıl ele aldığını görmek için gizlilik politikasını kontrol etmeye karar verdik.

Genie9 Ne Toplar

Genie9’da bir hesaba kaydolduğunuzda adınızı, şirket adınızı, çalışanlarınızın sayısını, sektörünüzü, telefon numaranızı, unvanınızı, şehrinizi, eyaletinizi, ülkenizi, posta kodunuzu, kullanıcı adınızı ve onaylanmış bir e-posta adresinizi içerebilecek bilgiler sağlarsınız. Yedekleme için gerekli olan dosya ve dizin adları da dahil olmak üzere dosya sistemi bilgilerini de sağlarsınız.

Şirket ayrıca IP adresinizi kaydedebilir ve sizden tercih ve demografik bilgi toplamasına izin verebilirsiniz.

Genie9 Toplanan Verileri Ne İçin Kullanıyor?

Genie9, bilgilerin sadece hizmetlerini çalıştırmak ve iyileştirmek ve kullanıcılara destek sağlamak için kullanıldığını söylüyor. Ayrıca, sağlanan bilgileri sizinle iletişim kurmak ve ürünler, promosyonlar ve daha fazlası için size reklam göndermek için de kullanabilir..

Bununla birlikte, Genie9, belirli hizmetlerin sunulmasına yardımcı olmadıkça kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflara vermemeye söz verir. Üçüncü taraflar güvenli liman gizlilik ilkelerine uymalı veya Genie9’lara eşit gizlilik korumasına uyduklarından emin olmalıdır. Bu sizin için uygun değilse, kişisel bilgilerinizin bu tür üçüncü taraflara aktarılmasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Genie9 ile iletişim kurarak ve hesabınızı iptal ederek kişisel bilgilerinizi kaldırmayı da seçebilirsiniz. Bunu hesabınıza giriş yaparak da yapabilirsiniz.

Genel olarak, gizlilik politikasında endişelenecek bir şey bulamadık ve dosyalarınız özel şifreleme ile korunuyor.

Destek

zoolz-iş-wiki

Zoolz, sorunuzun yanıtını hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olmak için çeşitli kategorilere ayrılmış bir bilgi tabanını korur. Başlamazsa, yanıt bulmak için her zaman arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Makaleleri okumak kolaydır ve ekran görüntüleri size yardımcı olur. Bazıları belirli bir soruna “nasıl yapılır” şeklinde bir çözüm verirken, diğerleri açıklamadır.

Bilgi tabanı yardımcı olmazsa, istek formu aracılığıyla teknik desteğe başvurabilirsiniz. Birkaç soru gönderdik ve iki buçuk saat içinde bir yanıt aldık. Müthiş tepki süresi. Bir temsilciden, e-posta desteğinin haftada yedi gün, günde 20 saat çalışmaya çalıştığını öğrendik.

Telefon desteği yoktur ve sitede bulunan İngiltere ve uluslararası telefon numaraları yalnızca satış içindir. Sohbet yoluyla da teknik destek yok, ancak Zoolz hakkında kibar ve yardımsever satış temsilcilerinden genel bilgi alabilirsiniz..

Karar

Genel olarak, Zoolz Cloud Backup for Business yetenekli bir hizmettir. Hızlıdır ve sınırsız sayıda bilgisayarı, sunucuyu ve harici cihazı yedeklemenizi sağlar. Ayrıca, sınırsız kullanıcıları destekler. Hibrit yedekleme, fotoğraf önizleme ve dosya paylaşımı gibi özelliklerin de keyfini çıkarabilirsiniz. Sınırsız sürüm oluşturma ve süresiz dosya tutma özelliği Zoolz ile çalışmayı kolaylaştırır.

Kullanıcıları ve sunucuları yönetmek kolaydır ve ilke oluşturma özelliği, kullanıcılar için çeşitli kurallar tanımlamanıza ve bunları hızla uygulamanıza olanak tanır.

Tek dezavantajı, iki faktörlü kimlik doğrulama ve mobil uygulama eksikliğidir. Bunlar temel özelliklerdir ve yoklukları en azından gariptir. Bu, işletmenizi olumsuz etkileyecekse, alternatif hizmetler için işletme yedekleme incelemelerimize bakın.

Zoolz Cloud Backup for Business hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullandın mı Paylaşacak bir şeyiniz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map