Business Review için Backblaze – Güncelleme 2020

İş İncelemesi için Backblaze

Backblaze for Business’ı hemen hemen her küçük işletme için tavsiye ediyoruz. Hızlı, kullanımı kolay ve her şeyden önce ucuz. Ancak, tam Backblaze for Business incelememizde okuyabileceğiniz gibi, tamamen dezavantajları olmadan değil.


iş yedekleme

Backblaze özel kullanıcılar arasında favori iken Backblaze B2, geliştiriciler için popüler bir IaaS seçimidir. Backblaze for Business, hem Backblaze yedeklemesini hem de B2 bulut depolama alanını bir araya getirir, ancak bu ek ürünler için ödeme yapmanızı gerektirir. Backblaze for Business ile çalışma grupları oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

Bu derlemede, Backblaze’in geleneksel yedekleme aracına ek olarak çoğunlukla bu yönetim özelliğine odaklanacağız.

Backblaze’nin basit kullanıcı deneyimi ve mükemmel fiyatlandırması, onu pazardaki küçük işletme seçenekleri için en iyi çevrimiçi yedeklemeden biri haline getirir. Bununla birlikte, gerçek özel şifreleme eksikliği, sınırlı sürüm oluşturma ve NAS veya sunucu cihazlarını B2 için ödeme yapmanıza gerek kalmadan yedekleyememe gibi bazı dezavantajları vardır..

Bununla birlikte, Backblaze’nin bazı özlemlerini dikkate almazsanız, bunu iş yedekleme planınızı uygulamak için kullanabilirsiniz. 15 günlük ücretsiz deneme, gerçekten ihtiyacınız olan şey olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır. Backblaze’den hala emin değilseniz, bu Backblaze for Business incelemesinde ayrıntılara girerken bizimle bağlantı kurun. 

Yalnızca ev bilgisayarınızı korumanız gerekiyorsa, hizmetin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmek için Backblaze incelememize bakın.

Güçlü & Zayıf Yönler

Backblaze for Business için alternatifler

Özellikleri

Backblaze’nin bazı rakiplerine göre en büyük avantajı, sınırsız yedekleme alanı sağlamasıdır. Bu sayede en iyi sınırsız çevrimiçi yedekleme listemizin en üstünde yer alıyor. Backblaze for Business, ev kullanıcıları için aynı özellikleri sunar. Bir hesap sahibiyseniz veya atanmış bir yöneticiyseniz, birkaç ek yeteneğiniz olacaktır.

Aynı özelliklere sahip olmak, Backblaze’nin iş ve ev kullanıcıları için tam olarak aynı istemciyi kullanmasından kaynaklanmaktadır. Bu, arka planda çalışan ve bakımı için fazla zaman gerektirmeyen basit bir yedekleme çözümü arayan küçük işletme sahipleri için bir avantajdır. Bu, çalışanlarınızın yedekleme işlemini yönetmek yerine üretkenliğe odaklanmalarına yardımcı olur.

Backblaze, her şeyi yedeklemek için sınırsız bulut alanını kullanarak bu sadeliği elde ediyor. Uzantıya göre dosyaları yedekler, yani belgeler, resimler, finansal raporlar, e-postalar ve diğer önemli dosyaların çoğu otomatik olarak yedeklenir. Bununla birlikte, sistem ve geçici dosyalar varsayılan olarak hariç tutulur.

Lisans başına tek bir bilgisayarı yedekleyebilirsiniz, ancak bilgisayarınıza USB veya FireWire ile bağlıysa harici sürücüleri yedeklemek için de kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, harici sabit sürücülerinizin yedeklenmesi için en az 30 günde bir bilgisayarınıza bağlanması ve Backblaze tarafından taranması gerektiğini unutmayın..

Bu sizin için bir anlaşma kırıcı gibi görünüyorsa, Backblaze’nin harici sürücü yedekleme için diğer hizmetlerle nasıl karşılaştırıldığını görmek için harici sabit diskler için en iyi çevrimiçi yedeklememize bakın. 

Harici destek NAS cihazlarına, Boot Camp bölümlerine veya sanal makinelere yayılmaz. İsterseniz NAS cihazları için en iyi çevrimiçi yedekleme listemize göz atın.

Backblaze ayrıca harici sürücüleri (yedeklemenin aksine) yedekleyemez ve bu da hibrit bulut yedeklemesi olarak sınıflandırır. Bunu isterseniz, CrashPlan gibi rakip bir hizmeti göz önünde bulundurmanız gerekir. CrashPlan incelememizde küçük işletmeler için kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Backblaze’in sürüm oluşturma işlemi, silinen dosyaları ve önceki sürümlerini yalnızca 30 gün boyunca saklar. Yine, CrashPlan’ın, kullanıcıların her 15 dakikada bir yeni dosya sürümlerini kaydedip süresiz tutabilen kendi sürüm oluşturma politikalarını tanımlamasına izin verme yaklaşımını tercih ediyoruz. Ayrıca, silinen dosyaları süresiz olarak tutma seçeneği sunar.

Backblaze Özel Özellikler

Bununla birlikte, Backblaze’nin eksik olanları telafi eden bazı ilginç özellikleri var. Örneğin, Backblaze, kopyalayıp bir sosyal ağa yapıştırabileceğiniz bir bağlantı oluşturarak dosyalarınızı paylaşmanıza olanak tanır. Bir başka ilginç özellik de yedekleme durumlarını devralma seçeneğidir.

Bu, Backblaze’ı yeni bir bilgisayara aktarırsanız veya yeni bir işletim sistemi yüklerseniz yedeklemenizi kaldığınız yerden devam ettirmek için yedekleme durumunuzu yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, web istemcisinde eşleme özelliğini açarsanız, “bilgisayarımı bul” özelliğini kullanabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızı kaybederseniz veya bir kişi çalarsa bu kullanışlıdır.

Bu özelliklerin yanı sıra, Backblaze tüm standart yedekleme özelliklerine sahiptir. Bunlar arasında yedekleri çalıştırmanıza olanak tanıyan bir yedekleme zamanlayıcı bulunur; yükleme ve indirme hızlarını kontrol etmenizi sağlayan hız azaltma; ve sürekli ve artımlı yedeklemeler. 

Sürekli yedekleme, Backblaze’in dosyalarınızı değişiklikler için sürekli izleyeceği anlamına gelir. Bir değişiklik algıladığında, blok düzeyinde bir aktarım algoritması kullanarak dosyaların yalnızca değiştirilen bölümlerini yükler. Bu denklemin “artımlı” parçası.

Backblaze, hem Android hem de iOS için mobil uygulamalara sahiptir, ancak mobil verilerinizi yedeklemenize değil, yalnızca dosyalarınıza erişmenize ve bunları paylaşmanıza izin verir. Mobil cihazlarını yedeklemek isteyen işletme kullanıcıları, mobil cihazlar için en iyi çevrimiçi yedeklememizden IDrive veya diğer hizmetleri dikkate almalıdır. 

Hesap yönetimi ile ilgili olarak, Backblaze web arayüzünü kullanarak çalışma grupları oluşturabilirsiniz. Kullanım kolaylığı hakkında konuştuğumuzda bunun hakkında daha fazla konuşacağız. Güvenlik özellikleri, beklemede şifreleme ve yarı özel şifrelemeyi içerir, ancak “güvenlik” bölümümüzde bu özelliklere daha yakından bakacağız.

Çevrimiçi yedekleme özellikleri ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için işletme yedekleme kitaplığımıza bakın.

Fiyatlandırma

Diğer iş hizmetlerinin aksine, Backblaze for Business, ev tüketicilerinin ödediğinden daha fazla ücret almaz. İş yedekleme ve kişisel yedekleme maliyeti aynıdır: bir bilgisayar için sınırsız yedekleme için aylık 6 $.

Bu, tek bir bilgisayar için çok şey ve CrashPlan’ın bilgisayar başına 10 dolarlık fiyatını geçiyor. Yıllık veya iki yıllık bir sözleşme için kaydolmanız daha iyi olur. Bir yıllık yedekleme için peşin ödeme yaparsanız, yalnızca 60 ABD doları ödersiniz. İki yıl boyunca giderseniz, fiyat 110 $ ‘a düşer, bu da yılda bilgisayar başına 60 dolardan daha az ödeyeceğiniz anlamına gelir..

Bununla birlikte, Backblaze’in sınırsız yedekleme sağladığınızda doğal olarak ortaya çıkan bir dezavantajı vardır: Sınırsız cihaz yedeklemesi için destek sağlamaz. İsterseniz, sınırsız yedekleme alanı yerine IDrive Business veya Carbonite for Business’ı denemelisiniz. Office için IDrive İş ve Carbonite incelemelerimize bakın.

Bu ikisinin uygun olmadığını zaten biliyorsanız, çevrimiçi yedekleme incelemelerimizde başka seçenekler de görebilirsiniz.

Bununla birlikte, her ikisi de çeşitli miktarlarda yedekleme alanı sağlayan abonelik planları sunar, bu da ihtiyaçlarınıza göre birini seçebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, IDrive Business 250GB, 500GB, 1.25TB ve daha fazlasını sunar.

backblaze-iş-fiyatlandırma tırnak

Bu tür planların Backblaze ile karşılaştırıldığında paradan tasarruf edip etmeyeceği, kaç çalışan cihazını korumanız gerektiğine ve ne kadar yedekleme alanına ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Korunacak sadece birkaç bilgisayarınız varsa, Backblaze muhtemelen daha iyi bir anlaşma olacaktır. Buna karar vermeden önce, hizmeti test etmek için 15 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

Yedekleme işleminizin basit olmasını isterseniz, Backblaze ile yanlış gidemezsiniz. Dosya türüne göre otomatik yedekleme yapabilmesi sayesinde, istemci sizden çok fazla girdi gerektirmez.

CrashPlan, IDrive ve Carbonite dahil olmak üzere diğer işletme yedekleme hizmetleri, daha manuel ve sıkıcı bir süreç olma eğilimi gösteren dosya konumuna göre yedeklemenizi gerektirir. Yedekleme için farklı konumlarda çok sayıda dosyanız varsa daha da fazlası.

Backblaze, yükleme sırasında sabit sürücünüzü tarar ve yedeklenmesi gereken her dosyayı not eder. Kurulumu tamamlayıp “tamam” ı tıkladıktan sonra yedekleme işlemi başlar ve hepsi bu kadar. Yeni dosyalar tahakkuk ettikçe ve oluşturduğunuzda, bunlar otomatik olarak yedekleme planınıza eklenir.

backblaze-veri hariç tutma

Bununla birlikte, otomatik yedekleme seçiminden memnun değilseniz, dosya türlerini ve klasörleri hariç tutmanıza izin veren ayarlar menüsünü açabilirsiniz.. 

backblaze-iş-masaüstü-istemci

Çoğu çağdaş çevrimiçi yedekleme çözümü gibi, Backblaze da yedekleme işlemini yönetmek için bir masaüstü istemcisi kullanır. İstemciler Windows ve MacOS için kullanılabilir, ancak Linux için kullanılamaz. Linux hayranları, bazı alternatifler için Linux toplaması için en iyi çevrimiçi yedeklememize başvurmalıdır.

Yine de Backblaze’nin masaüstü istemcisi basit ve kullanımı kolaydır. Diğer birçok yedekleme istemcisi gibi ayar ve özelliklerle tıkanmaz. Birincil istemci bölmesinde yalnızca üç düğme bulunur: “yedeklemeyi duraklat”, “geri yükleme seçenekleri” ve “ayarlar.”

Ayarlar, dosyaları hariç tutmanın yanı sıra yedekleme performansını artırmanıza, yedekleme zamanlamasını değiştirmenize, özel anahtarınızı girmenize, yedekleme için planlanan dosyalara bakmanıza ve raporlarınızı ve sorunlarınızı gözden geçirmenize olanak tanır..

backblaze-iş-grupları

Web istemcisinin kullanımı da kolaydır, çünkü iş takımınızı yönetmek için kullanacaksınız. Yönetim iş grupları etrafında döner. 

backblaze-grubu-oluşturma

Yönetici olarak, iş grubunuzu yönetilen bir grup olarak oluşturursanız, şifrelerini sıfırlamak ve hatta dosyalarına erişmek için çalışan hesaplarına erişebilirsiniz. Ancak, çalışanlarınız gruba katılırken bu erişimi kabul etmelidir.

Grup yönetimi kontrol panelinde, hem Backblaze çevrimiçi yedekleme hem de Backblaze B2 bulut depolama alanı için lisans satın alabilirsiniz. Backblaze B2, Amazon S3, Google Cloud ve Azure ile rekabet eden, düşük maliyetli bir hizmet olarak bulut altyapısı çözümüdür.  

backblaze-grup davet

Grubunuzu oluşturmanın son adımı, iş grubunuza katılmak için çalışanlara davetiye göndermeyi içerir. Davetiyeleri e-posta ile gönderebilir veya bir davet bağlantısını kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Uzaktan yönetim ve izleme ayrıcalıklarına sahipseniz üyeleriniz için toplu sessiz kurulum yapabilirsiniz.

Davetiye göndermeye karar verirseniz, kullanıcılar resmi olarak eklenmeden önce bireysel üyelikleri onaylama şansınız olur. Ayrıca, davet edilen kullanıcıların yöneticilere hesaplarını yönetme izni vermeleri gerekir.

Zaten bir Backblaze hesabı olan ve ödeme yaptıkları davetli çalışanlara, önceden ödeme yapmaları durumunda orantılı bir geri ödeme yapılacaktır.

Genel olarak, grup sisteminin kullanımı kolaydır ve Backblaze’in sade tasarımına uygundur. Rakip hizmetler ile bulacağınız ayrıntılı raporlama araçları yoktur, ancak en azından çalışan cihazlarınızın korunduğundan emin olmak için temel kullanım istatistiklerini kontrol edebilirsiniz..

backblaze-iş-cep

Aynı basit yaklaşım mobil uygulamayı süslüyor. Yedeklenen dosyalarınıza göz atmanıza, indirdiğiniz dosyalara göz atmanıza ve ayarlara erişmenize olanak tanır. Ayarlar menüsü, giriş bilgilerinizi hatırlamanıza, parmak izi giriş bilgilerini ayarlamanıza ve WiFi’deyken indirmeleri etkinleştirmenize olanak tanır. Özellikler çıplak kemiklidir ve uygulamadan dosya paylaşmanın veya geri yüklemeleri başlatmanın bir yolu yoktur.

Dosya Yedekleme & restorasyon

Dediğimiz gibi Backblaze’ın yedeklemesi dosya türüne dayanıyor. Bu nedenle, sistem ve geçici dosyalar hariç olmak üzere birçok dosyayı yedekleme için etiketler. Dosyaları kendi başınıza hariç tutmazsanız, ilk yedeklemenin anlaşılması biraz zaman alabilir. Aslında, muhtemelen birkaç gün hatta birkaç hafta sürecek.

backblaze-açmasının yedekleme zamanı

Ne kadar bekleyeceğiniz hakkında fikir edinmek için, masaüstü istemcisinde “yedeklemem ne kadar sürecek?” Yazan düğmeyi tıklayın. İlk yedeklemeden çıktıktan sonra, çeşitli özellikler sonraki yedeklemeleri hızlandırmaya yardımcı olur, ancak bir sonraki bölümde bunlar hakkında daha fazla konuşacağız.. 

Varsayılan olarak, Backblaze’nin istemcisi bu işlemi sürekli bir yedekleme yaklaşımı kullanarak çalıştırır, yani dosyalar oluşturduğunuz anda yedeklenir. Bununla birlikte, sürekli yedekleme çok fazla kaynağa aç değildir. Bu durumda, yedekleme zamanlamasını değiştirebilirsiniz.

Zamanlama seçenekleri IDrive ve CloudBerry Backup gibi rekabetçi servisler kadar zengin değildir. Örneğin, yedeklerinizi belirli bir zamanda günde bir kez veya yalnızca “şimdi yedekle” düğmesini tıkladığınızda çalıştırabilirsiniz..

Bununla birlikte, çoğu kullanıcı yine de sürekli yedeklemeden faydalanacaktır. Yine de daha gelişmiş zamanlama seçenekleri istiyorsanız, CloudBerry Yedekleme incelememizi okuyun.

Dosyaların geri yüklenmesi için web arayüzünde oturum açmanız gerekir. Masaüstü istemcisinde bir “seçenekleri geri yükle” düğmesi bulunur, ancak yalnızca seçeneklerinizi gösterir ve web istemcisini tarayıcınızda açar.

backblaze-web restore başlat

Web istemcinizde oturum açtıktan sonra, “dosyaları görüntüle / geri yükle” sekmesine giderek veya genel bakıştan “geri yükle” düğmesini tıklayarak hangi dosyaları geri yüklemek istediğinizi seçebilirsiniz. Dosya tarayıcısının sayfanın altında olduğunu unutmayın.

backblaze-web-yöntemlerini geri

Ardından, listeden bir geri yükleme yöntemi seçebilirsiniz. Dosyalarınızı geri almanın tipik yolu bir zip dosyasına indirmektir. Backblaze bu zip dosyasını sizin için hazırlarken çevrimiçi beklemek zorunda değilsiniz çünkü dosya hazır olduğunda size bir e-posta uyarısı gönderir.

Zip dosyası geri kazanımları da istek başına 500 GB ile sınırlıdır ve herhangi bir zamanda maksimum 20 istek ile sınırlıdır. Bundan daha fazlasına sahipseniz, Backblaze’in kurye kurtarma hizmeti dosyaları kurtarmak için daha iyi bir seçenek olabilir. 

Bu seçenekle, Backblaze’in tüm dosyalarınızı maksimum 256 GB alan veya 8 TB harici sabit sürücü ile bir USB flash sürücüye depolamasını ve bu cihazı size göndermesini isteyebilirsiniz. Bu uygundur, ancak kurye kurtarma seçeneği, cihaz için önceden ödeme yapmanızı gerektirir. Ancak, cihazı 30 gün içinde geri gönderirseniz, tam bir geri ödeme alırsınız.

Ayrıca, bir Backblaze B2 abonesiyseniz, dosyalarınızı orada anlık görüntü olarak arşivlemeyi seçebilirsiniz. Hesabınızdan dosya silseniz bile anlık görüntüleriniz B2’nizde kullanılabilir olacaktır. Sabit sürücünüzde biraz alan temizlemeniz gerekiyorsa yararlıdır.

hız

İlk yedeklemenizin ne kadar süreceği internet servis sağlayıcınıza ve bir sunucuya ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır. California ve Arizona’daki Backblaze’nin veri merkezlerine daha yakın olduğunuzda bağlantınız daha iyi olacaktır.

Aktarım hızlarını test etmek için genellikle 1 GB’lık bir klasör kullanırız, ancak verilerinizi otomatik olarak yedeklediği için Backblaze ile bu mümkün değildir. Bu nedenle Backblaze’nin tahminine güvenmek zorundaydık. Bununla birlikte, Backblaze’ın tahminini kontrol etmek için daha küçük bir yedekleme ayarlanana kadar bazı dosyaları da hariç tuttuk.

İlk olarak, yedeklemenin ne kadar süreceğini kontrol eden masaüstü istemcisinden bağlantıyı kontrol ettik. Yedeklememizin bir günden daha kısa sürede biteceğini söyledi. 2,62 GB dosyalarımız olduğu düşünüldüğünde, bu güven verici. Diğer araç bize günde 107GB yükleyebileceğimizi bildirdi. Yükleme hızımızın 9,9 Mb / s olduğu düşünüldüğünde beklediğimiz de buydu.

Yedeklemeniz istediğiniz kadar hızlı performans göstermiyorsa, yüklemeyi daha hızlı hale getirmek için çalıştırdığınız yedek iş parçacıklarının sayısını artırabilirsiniz. Bu yardımcı olmazsa, Backblaze önemsiz dosyaları ve seçimden yedeklemeniz gerekmeyen dosyaları hariç tutmanızı önerir. İlk yedeklemeniz bittiğinde, blok düzeyinde aktarım algoritması sonraki yüklemelerde yardımcı olacaktır.

Backblaze ayrıca aktarımdan önce boyutlarını azaltmak için dosyalarda kayıpsız sıkıştırma yapar. Hem blok düzeyinde dosya kopyalama hem de sıkıştırma, zamandan ve bant genişliğinden tasarruf sağlar. Öte yandan, Backblaze bant genişliğinizden çok fazla alırsa, aktarım hızlarını kısabilirsiniz.

Güvenlik

Backblaze’in bulut güvenliği, görmek istediğimiz neredeyse tüm özelliklere sahiptir. “Neredeyse” diyoruz çünkü bir bükülme ile özel şifrelemesi var. Özel şifreleme varsayılan olarak devre dışıdır, bu nedenle etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmazsanız Backblaze şifreleme anahtarınızı saklar.

Hangisini seçerseniz seçin, özel şifrelemesi tamamen özel değildir, çünkü şifrelenmiş dosyalarınızı geri yüklemek istediğinizde parolanızı Backblaze’a göndermeniz gerekir. Bunun nedeni Backblaze’nin masaüstü istemcisini kullanmak yerine dosyalarınızı web üzerinden geri yüklemesidir (parolanızı Backblaze’a göndermeden sağlayabilirsiniz).

Bununla birlikte, şirket “parolanızın asla diske kaydedilmediğini ve kullanıldıktan sonra atıldığını” iddia ediyor.

Backblaze, dosyalarınızı aktarırken güvenliğini sağlamak için SSL içeren HTTPS kullanır. Bu, ortadaki adam ve benzer siber saldırıları kullanarak sizi dinleyenlerden korunmanıza yardımcı olur (halka açık WiFi’nin başka tehlikeleri vardır). SSL protokolüne aşina değilseniz, daha fazla bilgi edinmek için SSL ve TLS karşılaştırmamızı okuyun.

Dosyalarınız Backblaze’nin sunucularına ulaştığında, AES 128 bit şifreleme algoritması kullanılarak şifrelenir. AES günümüzde kullanılan standart şifrelemedir. 128 bit sürümü, bildiğimiz kadarıyla hiç kırılmadı, ancak yine de daha ağır 256 bit kuzeni kullanan hizmetlere daha fazla puan veriyoruz.

backblaze-2FA-settings

Backblaze ayrıca, yönetici olarak tüm çalışanlarınız için etkinleştirebileceğiniz iki faktörlü kimlik doğrulama desteği sağlar. İki faktörlü kimlik doğrulama, çalışanlarınızdan biri kırılmış veya çalınmış zayıf bir şifre kullanıyorsa hesabınızın korunmasına yardımcı olur. 

Bu durumda bile, kötü niyetli kişiler o çalışanın dosyalarına erişemez, çünkü iki faktörlü kimlik doğrulama, tanımadığınız bir cihazdan giriş yaparken ek bir güvenlik kodu gerektirir. Çalışan bu kodu SMS veya Google Şifrematik veya Yetkilendirme gibi uygulamalar yoluyla alabilir.

Backblaze’nin güvenliği ile ilgili bir diğer tartışma, sınırlı sürüm oluşturma özelliğidir. Backblaze, dosyaların önceki sürümlerini 30 gün boyunca saklar, bu da fidye yazılımı saldırılarıyla uğraşmayı IDrive ve CrashPlan gibi daha cömert sürüm oluşturma politikalarına sahip çevrimiçi hizmetlerden biraz daha az yetenekli hale getirir..

Fidye yazılımı saldırıları çoğunlukla işletmeleri hedefler ve dosyaları şifreleyerek çalışır. Dosyalarınızı şifrelediklerinde, bunların şifresini çözmek için bir fidye ödemenizi gerektirirler. Oyunda sürüm oluştururken, saldırının arkasındaki kötü amaçlı yazılımı kaldırdıktan sonra dosyalarınızı önceki şifrelenmemiş sürümlerine geri alabilirsiniz.

Gizlilik

Dosyalarınızı geri yüklemek için özel anahtarınızı göndermenizi gerektiren backblaze, gizliliğiniz için en iyisi değildir. Backblaze, daha sonra onu sildiğini iddia ediyor, ancak bunun için sözünü almanız gerekiyor. Bunun da ötesinde, Backblaze bir ABD şirketidir ve ABD bulut yasalarına ve düzenlemelerine uymak zorundadır. En iyi bulut gizlilik yasaları arasında değiller ve üzerinde düşünülmesi gereken PRISM projesi var. 

Gizlilik politikasına göre Backblaze, kaydolurken sağladığınız – iki faktörlü kimlik doğrulamayı (telefon numaranız) etkinleştiren – ve Backblaze destek ekibiyle sohbet ettiğinizde veya e-posta gönderdiğinizde kişisel bilgilerinizi toplar. Ayrıca Backblaze, ürünlerini geliştirmesine yardımcı olan meta verileri toplar.

Politika, Backblaze’in “sizin izniniz olmadan pazarlama amaçları için adresinizi veya e-posta (sic) adresinizi başka hiçbir şirketle kiralamıyor, ticaretini yapmıyor veya paylaşmıyor” iddiasında bulunuyor.

Backblaze topladığı bilgileri çevrimiçi hesaplar oluşturmak için kullanabilir; platformunu işletmek; ürünlerinin düzenini, içeriğini ve gezinmesini iyileştirmek; kullanıcıların ürünlerini nasıl kullandığını anlamak; pazarlama iletişimi ve daha fazlasını gönder.

Backblaze bilgilerinizi, platformunu çalıştırmasına yardımcı olan üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarıyla paylaşır. Bu üçüncü taraf hizmetleri Facebook, Slack, Twitter, Stripe, Salesforce, Google Analytics, FreshBooks, HubSpot, MailChimp ve diğerlerini içerir. 

Backblaze ayrıca, yasalar, mahkeme kararı veya diğer adli yetkilerin gerektirdiği durumlarda bilgilerinizi üçüncü taraflara ifşa edebilir. Satışlar, transferler veya birleşmeler de Backblaze’den bilgilerinizi ilgili bir üçüncü tarafla paylaşmasını ister.

Sırlama Gizlilik Kalkanı

Backblaze AB-ABD’ye bağlı. ve İsviçre-ABD. Kişisel bilgileri Avrupa Ekonomik Alanı’ndan veya İsviçre’den ABD’ye veya tersi yönde aktarırsanız Backblaze’nin ülkenizdeki veya bölgenizdeki yasalara uyacağı anlamına gelen Gizlilik Kalkanı çerçeveleri.

Bunun da ötesinde, Backblaze, AB’nin kullanıcıların çevrimiçi gizliliği ile ilgili katı kanunu olan Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne uymaktadır. Genel Veri Koruma Yönetmeliğine karşılık gelen aşağıdaki haklara sahipsiniz:

 • Backblaze’nin hakkınızda topladığı kişisel bilgilere erişebilirsiniz.
 • Hesabınıza giriş yaparak hesabınızdaki bilgilerin düzeltilmesini, güncellenmesini veya silinmesini isteyebilirsiniz.
 • AÇA’da ikamet ediyorsanız, kişisel bilgilerinizin işlenmesine itiraz edebilir, Backblaze’den teknik olarak mümkün olduğunda işlemeyi kısıtlamasını veya taşınabilirliğini talep etmesini isteyebilirsiniz.
 • Benzer şekilde, Backblaze kişisel bilgilerinizi onayınızla toplayıp işlediyse, onayınızı istediğiniz zaman geri alabilirsiniz.
 • Backblaze’nin kişisel bilgilerinizi toplaması ve kullanması hakkında bir veri koruma yetkilisine şikayette bulunabilirsiniz.
 • Ayrıca Backblaze’in pazarlama iletişiminden çıkma hakkına da sahipsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir başka yararlı nokta da Backblaze’in “daha ​​uzun süre saklama süresi gerekmediği veya yasalarca izin verilmediği sürece kişisel bilgilerinizi bu Gizlilik Bildiriminde belirtilen amaçları yerine getirmek için gereken süre boyunca tutacağıdır”.

Backblaze’i özellikle iş amaçlı kullanırken, yöneticinin hesabınıza erişebileceğini ve hesabınızı kontrol edebileceğini unutmayın. Bununla birlikte, böyle bir davranış bekleniyor. Ancak, gizlilik politikasında endişelenecek bir şey bulamadık ve gizliliğinizi kontrol altına almanıza yardımcı olacak belirli haklarınız var.

Destek

backblaze yardım kesitli

Yedeklemenizle ilgili bir sorunla karşılaşırsanız, yanıt bulmanın en hızlı yolu çevrimiçi bilgi tabanına ulaşmaktır. Backblaze’in bilgi tabanında kişisel yedekleme, işletme yedekleme ve B2 bulut depolama alanlarına karşılık gelen makaleler var. 

Bir ürün için en sık sorulan soruları bir bakışta nasıl görebileceğinizi seviyoruz. Ayrıca ihtiyacınız olan cevabı bulmayı kolaylaştırmak için kategorilere ayrılmıştır. Ancak yapamıyorsanız, bilgi bankasının tamamında arama yapabilirsiniz.

Yanıt bulamamanız için destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte, bir iş kullanıcısı olsanız bile telefonla yapamazsınız. Bununla birlikte, pazartesiden cumaya 09:00 – 12:00 ve 13:00 saatleri arasında çalışan canlı sohbet desteğini kullanabilirsiniz. öğleden sonra 5’e kadar PST.

İşletmeniz canlı desteğe sürekli erişim gerektiriyorsa, hafta içi telefon desteği ve 7/24 canlı destek sayesinde IDrive kesinlikle daha iyi bir seçenektir.. 

Yine de teknik destek yanıtları için birkaç saat bekleyebileceğinizi düşünüyorsanız, Backblaze e-posta biletlerini haftanın her günü yanıtlar. Yine de, 7/24 kapsama alanı değil.

Destek ekibine bir istek gönderdik ve 13 saat sonra bir yanıt aldık. Yine de, Backblaze e-posta bilet durumunuzu çevrimiçi olarak kontrol etmenizi sağlar, bu hoş bir dokunuş.

Karar

İş dosyalarınızı zaman ve çaba gerektirmeyecek şekilde korumak isteyen bir iş kullanıcısıysanız, Backblaze harika bir seçimdir. Backblaze’nin dosya türüne ve sınırsız yedekleme alanına göre yedekleme yeteneği sayesinde. Bu, örneğin CrashPlan ile yapmak zorunda olduğunuz gibi, yedekleme için dosyaları manuel olarak etiketlemenizi gereksiz kılar.

Backblaze’nin kullanımı basit ve keyifli bir hizmet olmasının yanı sıra büyük bir değeri var. Ayda sadece 6 $ veya bir yıl önceden öderseniz 5 $ karşılığında, bir bilgisayar için sınırsız yedekleme alırsınız. Bu, küçük işletmelere, bekar işletme kullanıcılarına ve paralarını başka bir yere ihtiyaç duyan girişimlere hitap etmelidir. 

Backblaze’in de iyi bir güvenliği var, ancak uygun bir uçtan uca şifreleme varsa daha çok istiyoruz. 

Bununla birlikte, gizlilik haklarınız veya gizlilik politikasındaki şüpheli maddeler tarafından desteklenen el yapımı hareketler hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak, çünkü normalde olağan dışı bir şey bulamadık.

Ancak, mobil yedekleme, NAS yedekleme ve Linux desteği eksikliği de dahil olmak üzere bazı işletme kullanıcıları için önemli olabilecek başka dezavantajlar da vardır. Bu, yedeklerini korumak için her 30 günde bir harici sürücüler bağlamak zorunda kalmanın yanı sıra, sürüm oluşturma 30 günle sınırlıdır. 

Bunlar umursadığınız şeyler ise, Backblaze for Business, iş verilerinizi zahmetsizce korumanıza yardımcı olacak sağlam bir çevrimiçi yedekleme seçimidir.

Backblaze for Business hakkında ne düşünüyorsunuz? İşletmeniz için ihtiyacınız olan şey var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map