BigMIND Business Review – Zengin Özelliklerle Yedekleme – Güncelleme 2020

BigMIND Business Review

Zoolz ahırından gelen BigMIND Business, işletmeler için zengin özelliklere sahip ve uygun fiyatlı bir yedekleme çözümüdür. Çoğu rakibinden daha fazla çanlar ve ıslıklara sahip olsa da, eksik olduğu için de dikkate değer. Ayrıntılar için BigMIND Business incelememizi okuyun.


iş yedekleme

BigMIND Business incelememize hoş geldiniz. Zoolz’in başka bir ürünü olan BigMIND Home’u biliyor olabilirsiniz, adından da anlaşılacağı gibi, ev kullanıcıları için bir ürün. Böyle bir kullanıcıysanız ve yanlışlıkla buradaysanız, BigMIND Home incelememizi okuyun.

Doğru yerdesiniz ancak zamanınız geriliyorsa, işte kısa. BigMIND Business, AI fotoğraf analizi, paylaşım ve dosya depolama gibi özellikler bakımından zengindir. Buna ek olarak, yedekleme özellikleri arasında hibrid yedekleme, harici cihazların sınırsız yedeklemesi ve mobil yedekleme ve bulut depolama hizmetleri, Facebook ve Instagram’dan yedekleme ve diğerleri yer alıyor..

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu tür özellikler bir dizi normal ortağı olmadan gelmez: daha yüksek bir fiyat. BigMIND Business o kadar ucuz değil ve çok fazla depolama alanı sunmuyor. Ayrıca telefon ve sohbet desteği de yok. Tek destek kanalı e-postadır ve yanıt almak biraz zaman alır. Ayrıca, en azından söylemek gerekirse, yararlı bir özellik olan sürekli bir yedekleme yoktur..

BigMIND Home’un aktarımları hızlı olduğu için, ilk yedeklemenizi beklemenize veya en azından başka hizmetlerle yaptığınız sürece beklemenize gerek yoktur. Kullandığı küresel Amazon ağı sayesinde: AWS.

Bu dezavantajlar BigMIND Business’a olan ilginizi çekmediyse, aşağıda daha ayrıntılı olarak ilerlerken bizimle bağlantı kurun. Aksi takdirde, alternatifler için en iyi işletme yedeklememize bakın.

Güçlü & Zayıf Yönler

BigMIND Business için alternatifler

Özellikleri

BigMIND Business zengin özelliklere sahiptir. İlginçtir, çünkü çoğu yedekleme hizmetinden farklı olarak, bu özelliklerin bazılarını en iyi bulut depolama hizmetleriyle paylaşır. Onlara ulaşmadan önce, standart yedekleme özelliklerine bir göz atacağız.

BigMIND Business Standard Özellikleri

Bu özellikler, bilgisayarlarınızdan birinin arızalanması durumunda önemli iş dosyalarınızı kurtarmanıza yardımcı olur (sabit sürücünüzün bir tahmin için ne kadar süreceği ile ilgili makalemize bakın), hasar görür veya biri çalınırsa.

BigMIND Business, Windows ve Mac tabanlı bilgisayarlarınızdan, Microsoft SQL veritabanlarından ve Windows sunucularından veri yedekleyebilir. Tek bir BigMIND Business aboneliği ile sınırsız sayıda bilgisayarı yedekleyebilirsiniz, ancak yedekleyebileceğiniz sunucu sayısı abonelik planınıza bağlıdır. Sonraki bölümde bunun hakkında daha fazla bilgi.

Bununla birlikte, Linux sunucuları ve bilgisayarları için destek görmek istiyoruz. Diğer veritabanları, Hyper-V ve VMware desteği de eksik. Acronis Backup bunların tümünü destekler, bu yüzden isterseniz Acronis Backup incelememizi okuyun. Aksi takdirde, Linux desteği istiyorsanız, Linux için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun (ancak ev çözümleriyle ilgilenir).

Bilgisayar yedeklemesinin yanı sıra, istediğiniz kadar harici sabit sürücüyü ve NAS depolama aygıtını yedekleyebilirsiniz (daha fazla bilgi için NAS kılavuzunun ne olduğunu okuyun). Aslında, BigMIND’in ev sürümü NAS toplama için en iyi çevrimiçi yedeklememizi yaptı. BigMIND Business ayrıca Android ve iOS akıllı telefon ve tablet cihazlarınızı yedeklemenizi sağlar.

BigMIND ayrıca Hybrid + teknolojisini kullanarak karma yedekleme yapmanızı sağlar. Buluta ek olarak verilerinizin bir kopyasını yerel bir sürücüye kaydetmenizi sağlar. Bunu yapmayı seçerseniz, başka bir koruma katmanının tadını çıkaracaksınız. Bu ayrıca dosyaları hızlı bir şekilde geri yüklemenize yardımcı olur, çünkü yerel bir cihazdan geri yükleme daha hızlıdır.

Karma yedekleme ile, 3-2-1 yedekleme kuralını da uygularsınız. Hibrit yedeklemenin üst kısımlarını ve KOBİ’ler için hibrit yedeklememizi nasıl ayarlayacağımızı daha fazla okuyabilirsiniz..

bigmind-iş-başarı-tutma

Diğer standart yedekleme özellikleri arasında bir yedekleme zamanlayıcı, sınırsız sürüm oluşturma, süresiz silinmiş dosya saklama, rol tabanlı yönetim ve raporlar bulunur. Bununla birlikte, sürekli yedekleme mevcut değildir. “Kullanım kolaylığı” ve “yedekleme ve geri yükleme” kategorilerinde bu özellikler hakkında daha fazla konuşacağız.

BigMIND Business Özel Özellikleri

bigmind-iş-başarı-hizmetleri

Bulut depolama hizmetleri kullanıyorsanız, BigMIND Business da bunu kapsamaktadır. Dropbox, Google Drive, One Drive ve Box gibi depolama hizmetlerinden BigMIND hesabınıza veri yedekleyebilirsiniz. İlk üçü bulut depolama endüstrisinde tanınmış isimlerdir, ancak son hizmete aşina değilseniz daha fazla bilgi edinmek için Kutu incelememizi okuyun.

Bu özelliğe sahip alternatif hizmetler için en iyi buluttan buluta yönetim hizmetleri karşılaştırmamızı okuyun.

İşletmenizin Facebook ve Instagram’ı içeren bir medya kampanyası varsa, kişisel fotoğraflarınızı ve videolarınızı kaydetmek için BigMIND’i bu hesaplara da bağlayabilirsiniz.

bigmind-iş-başarı paylaşım

BigMIND Business ayrıca yüklenen dosyaları iş arkadaşlarınızla paylaşmanıza ve belirli içerik kontrol seçenekleri ayarlamanıza olanak tanır. Bunu e-posta yoluyla bir bağlantı göndererek veya oluşturarak kopyalayabilir ve yapıştırabilirsiniz..

Her iki yöntemde de parola korumasını etkinleştirebilir, bildirimleri indirebilir, bağlantının süresinin dolmasını belirli bir tarihte yapabilir veya yalnızca görüntülenebilir hale getirebilirsiniz. Bu, güçlü bir içerik koruması düzeyidir ve belirli adanmış bulut depolama hizmetlerini utandırır. 

bigmind-iş-başarı-CloudDrive

Benzer şekilde, BigMIND bulut sürücüsü özelliğini kullanarak dosya yüklemenize izin verir, ancak bulut sürücüsünün dosyaları depolamak için yedekleme alanınızı kullandığını unutmayın.

Fotoğraflarla çalışıyorsanız, BigMIND bu işi kolaylaştıracak çeşitli özelliklere sahiptir. BigMIND yüklenen resimlerinizi analiz eder ve kamera türü, çözünürlük, konum, çekim tarihi, baskın renk ve daha fazlasına göre aramanızı sağlar. Bu yeterli değilse, fotoğraflarınızı düzenlemek için kendi veri etiketlerinizi de ekleyebilirsiniz.

Bunun da ötesinde, BigMIND resimlerinizi farklı nesneler için taramak için fotoğraf algılama özelliğini kullanır, böylece “fincan”, “arkadaş” vb. İfadeleri kullanarak aralarında arama yapabilirsiniz. Yüzleri için de aynısını yapar, böylece insanlar.

Aramanız gereken birçok taranmış belgeniz varsa, BigMIND’in optik karakter tanımayı veya kısaca OCR kullanabilirsiniz. OCR, belgeleri aranabilir verilere dönüştürür ve JPEG ve TIFF görüntülerden herhangi bir metni çıkarır. Bu, dosyaları içeriğe göre aramanızı sağlar.

BigMIND Linux desteği ve sürekli yedeklemeden yoksundur ve Windows dışındaki sunucuları yedekleyemez. Bu özelliklere sahip olmak sizin için BigMIND’in ekstra özelliklerinden daha önemlidir. 

Bunun dışında, BigMIND çoğu işletme kullanıcısını tatmin edecek güçlü özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, işletme yedeklemesi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız işletme yedekleme kitaplığımızı okuyun.

BigMIND İşletmesine Genel Bakış

BigMIND İşletme Logosuwww.zoolz.com

100 GB’den başlayan fiyatlarla 1125 $ ‘dan başlayan fiyatlar

Destek olmak

Yedekleme Zamanlayıcı

Sürekli Yedekleme

Artımlı yedekleme

Görüntü Tabanlı Yedekleme

Harici Disk Yedekleme

NAS Yedekleme

Sunucu Yedekleme

Karma Yedekleme

Mobil Cihaz Yedekleme

Sınırsız Yedekleme

Sınırsız Cihaz

Hız Kısma

Blok Düzeyinde Dosya Kopyalama

Çok iş parçacıklı yedekleme

Onarmak

Kurye Kurtarma Hizmeti

Tarayıcı Erişimi

Mobil Uygulama Erişimi

Sürüm

Silinen Dosya Tutma

Çıplak Metal Yenileme

Kullanıcı yönetimi

Kullanıcı Rollerini Ayarla

İşletme Yedekleme Kurallarını Belirleme

Özelleştirilebilir Raporlama

Kullanıcı Yedeklemesine Erişin

Bağlı Cihazları İzleme

Güvenlik

Özel Şifreleme

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme

Şifreleme Protokolü
AES 256 bit

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sertleştirilmiş Veri Merkezleri

Proxy Sunucu Ayarları

HIPPA Uyumlu

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Dosya paylaşımı

Cihaz Senkronizasyonu

Ücretsiz deneme
15

Fiyatlandırma

İşletmenizi korumak için BigMIND Business’a abone olmaya karar vermeden önce, 15 günlük ücretsiz denemesini kullanarak paranızla ayrılma gerekip gerekmediğini görebilirsiniz. BigMIND Business üç plan sunuyor: Başlangıç, Standart Premium ve Akıllı Arşiv.

İlk üç plan sıcak bulut depolaması sunarken, son üç plan sadece soğuk depolamayı sunuyor. Sıcak depolama alanı kullanıyorsanız, geri yükleme işleminiz otomatik olarak başlar. “Bulut yedekleme” dediğimizde buna değiniyoruz. Diğer yandan soğuk hava deposu daha ucuz ve veri arşivleme için uygun. Dezavantajı, geri yükleme işleminize başlamanızın üç ila 12 saat sürmesi.

Başlangıç ​​planı size 250 GB yedekleme alanı sağlar ve yalnızca bir sunucuyu yedeklemenize ve 10 kullanıcıya sahip olmanıza olanak tanır. Aylık 15 ABD dolarıdır, ancak indirim almak için yıllık ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Plan ayrıca temel denetim ile birlikte kullanıcı ve politika yönetimi özellikleri de sunar (son 30 günün eylemlerini önizleyebilirsiniz).

Standart plan, özellikler listesine sınırsız ağ ve harici sürücüler desteği ekler. Ayrıca, 250 GB veri yedekleyebilir, 10 sunucuyu koruyabilir ve 100 kullanıcınız olabilir. Bunun tadını çıkarmak için, ayda 39 ABD doları yemelisiniz..

Premium plan yedekleme alanınızı artırmaz, ancak maksimum sunucu sayısını 50’ye ve kullanıcı sayısını 500’e çıkarır. Ayrıca, belgelerinizde arama yapmanızı sağlayan yedekleme ve eDiscovery’nin tam denetimine de erişebilirsiniz. kelimeler ve deyimler.

Standart ve Premium planlar ayrıca yedekleme alanınızı artırmanıza, yedekleme için SQL yedekleme ve mobil cihazlar eklemenize olanak tanır. 100 GB’lık artışlarla 10 TB’a kadar daha fazla alan ekleyebilirsiniz. Standart planla birlikte fiyat, artış başına 8 ABD doları, Premium plan ise 10 ABD dolarıdır.

Her iki plan da sunucu başına 10 $ ‘a kadar 100 Microsoft SQL sunucusu ve cihaz başına 1 $’ a kadar 1.000 mobil cihaz eklemenize izin verir.

Son plan olan Akıllı Arşiv, aynı sayıda sunucuyu ve kullanıcıyı destekler, ancak 1 TB soğuk depolama alanı sağlar. Bahsettiğimiz gibi, soğuk depolama yavaştır ve sık sık geri yüklemeniz gerekmeyen dosyaları arşivlemek için en iyi sonucu verir. Bu plan size aylık 40 ABD doları tutarında geri ödeme yapacaktır. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, aylık 40 TL’ye 10 TB’a kadar 1 TB ekleyebilirsiniz..

BigMIND birçok özellik sunar, ancak bu onu piyasadaki daha pahalı iş çözümlerinden biri haline getirir. Ayrıca, sınırsız yedeklemenin yanı sıra çok fazla yedekleme alanı sunmuyor. 

İsterseniz, Küçük İşletmeler için CrashPlan’a veya İşletmeler için Backblaze’ye dönmelisiniz. CrashPlan ayda bilgisayar başına 10 dolar, Backblaze ayda bilgisayar başına 6 dolar ücret alır. Teklifleri hakkında daha fazla bilgiyi Small Business için CrashPlan incelememizde ve Business for Backblaze incelememizde okuyabilirsiniz..

Sınırsız yedeklemeye ihtiyacınız yoksa ve BigMIND benzeri bir çözüm arıyorsanız, IDrive İş’i düşünün. BigMIND Business ile 2.5 TB almak, size 2.039,90 $ geri kazandıracakken, IDrive for Business ile aynı miktarda yedekleme alanı yıllık 599,62 $ ‘a mal olacak. IDrive hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, IDrive İş incelememizi okuyun.

Genel olarak, yalnızca aldığınız yedekleme alanını dikkate aldığınızda BiGMIND Business’ın değeri iyi değildir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, BigMIND’in ekstra özellikleri fiyatlarını daha lezzetli hale getirebilir, ancak bu, bu özelliklere ihtiyacınız olup olmadığına bağlıdır.

Kullanım kolaylığı

bigmind-iş-masaüstü-istemci

BigMIND’in masaüstü istemcisi Windows ve Mac’te çalışır. Ana penceresi yedekleme durumunuzu, son yedeklemenin süresini, bir sonraki yedeklemeye kadar geçen süreyi ve ne kadar yedekleme alanı kullanıldığını gösterir. En alttaki belirgin düğmeler, yedekleme için veri seçmenizi, ayarları değiştirmenizi ve geri yükleme işlemini başlatmanızı sağlar. Genel olarak, kullanımı kolay ve basit.

Ayrıca sol üst köşedeki menü düğmesinden yedeklemeyi veya geri yüklemeyi başlatabilirsiniz. Ayrıca dosyalarınız arasında arama yapmanızı veya BigMIND Business web istemcisini başlatmanızı sağlar.

bigmind-iş-web istemci

Ana görünümü gösterge tablosudur ve masaüstü istemcisine benzer şekilde, tüm işletme yedeklemenize genel bir bakış için ihtiyacınız olan tüm bilgileri gösterir. 

Pencerenin üst kısmında bağlı cihazlarınızın durumu gösterilir. Aşağıda, ne kadar depolama alanı kullandığınızı, yedekleme ve geri yükleme trafiğinizi, bir müşteri bulucuyu ve bir etkinlik akışını gösteren çeşitli bölmeleriniz var.

Ayrıca, üstteki arama çubuğu bir dosya adı ve kategori, dosya boyutu ve tarih belirterek dosyalarınızı bulmanıza olanak tanır.

bigmind-iş-keşfetmek

Dosyalarınıza kategoriye veya cihaza göre göz atmak için soldaki menüden “keşfet” seçeneğini de kullanabilirsiniz. Aynı menü, kullanıcılarınızı ve sunucularınızı yönetmenize, politikaları değiştirmenize, ayarları değiştirmenize, raporlar oluşturmanıza ve yedeklemenizi denetlemenize olanak tanır.

bigmind-iş-kullanıcıları-sunucuları

Kullanıcıları e-posta ile davet edebilir, kendiniz kaydedebilir veya bir CSV dosyası kullanarak çok sayıda kullanıcıyı davet edebilirsiniz. Sunucu eklemek de kolaydır: Bir sunucu belirteci oluşturmak için yalnızca “sunucu ekle” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Daha sonra BIGMind’i indirebilirsiniz..

bigmind-iş-politikaları

Politikalar, yedekleme için verileri uzaktan seçmenize, ayarları yönetmenize ve kullanıcılarınız için ayrıcalıklar belirlemenize olanak tanır. Hangi dosya türlerini yedeklemek istediğinizi seçebilir, karma yedeklemeyi etkinleştirebilir, ayrıcalıkları tanımlayabilir, bir program oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. 

Denetim sayfası tüm kullanıcıların eylemlerini gösterirken, rapor sayfası faturalandırma, bant genişliği kullanımı, uyarılar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli raporlar oluşturabilir.

Genel olarak, web istemcisi çekici ve anlaşılır. Özellikle kullanıcı ve sunucu eklemek için sayfanın ne kadar net ve ilgi çekici olduğunu seviyoruz. Diğer bazı servislerle, kısıtlı hissedebilir ve 20 yıl önceki bir şeye benzeyebilir.

Mobil istemciyi arama günlükleri, kişiler, fotoğraflar, mesajlar, videolar ve diğer dosya türleri de dahil olmak üzere veri yüklemek için de kullanabilirsiniz. Masaüstü istemcisi gibi, sürekli yedeği yoktur, ancak WiFi’ye bağlandığında, şarj olurken veya belirli bir saat, gün veya pil düzeyinde yedeklemeler çalışacak şekilde zamanlayabilirsiniz..

Ayrıca, alanınız bitiyorsa, uygulamaya yedeklediğiniz videoların ve görüntülerin telefonunu temizlemesini söyleyebilirsiniz..

Bununla ilgili tek sıkıntı, verileri yedekleme için nasıl seçtiğinizdir. Uygulamaya girdiğinizde, “keşfet” özelliğini görürsünüz, ancak yedeklemeye veri ekleyen bir düğme yoktur. Bunun yerine, sol üst köşedeki menü düğmesine dokunmanız ve “veri seçimi” girmeniz gerekir. Çok önemli değil, ama yine de kullanıcı deneyiminden uzaklaşıyor.

Bu özelliklerin yanı sıra, mobil uygulama ayrıca Facebook ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarına bağlanmanıza ve üzerlerinde bulunan verileri yedeklemenize olanak tanır. Ayrıca bulut depolama hizmetlerine de bağlanabilir.

Dosya Yedekleme & restorasyon

bigmind-iş-backup-veri-seçmek

BigMIND Business, yedeklemek istediğiniz dosya türlerini veya belirli dosya ve klasörleri seçmenizi gerektirir. İlki “akıllı seçim” olarak adlandırılır ve ofis belgelerini, finansal dosyaları, belgeleri ve daha fazlasını etiketlemenizi sağlar. 

İkinci yöntem, dosya sisteminizden geçmenizi ve dosya ve klasörleri manuel olarak seçmenizi gerektirir. Esneklik kazandıran iki yöntem olduğunu seviyoruz.

Veri türü seçim yöntemi uygundur, ancak seçilen türdeki her dosyayı seçtiğini unutmayın. Bu sorun olabilir, çünkü BigMIND sınırsız yedekleme alanı sağlamaz.

bigmind-iş-yedekleme dosya filtresi

Bunu önlemek için bir dosya filtresi ekleyebilirsiniz. Yalnızca belirli bir yoldaki dosyaları ve klasörleri yedeklemenizi, dosyaları uzantı veya ifadeye göre eklemenizi veya hariç tutmanızı ve belirli bir boyuttan daha büyük veya belirli bir tarihten daha eski dosyaları hariç tutmanızı sağlar.

bigmind-iş-backup-dışlamak

Bu kesmezse, otomatik hariç tutma kuralı ekleyebilirsiniz. Seçiminizi tamamladıktan sonra, yedeklemenizi bir zamanlamaya göre çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

bigmind-iş-backup-tarifesi

Varsayılan olarak, yedekleme her iki saatte bir çalışır. Her beş dakikada bir veya 24 saat kadar nadir çalışmasını sağlayabilirsiniz. Daha spesifik olmak istiyorsanız, bir program belirleyebilirsiniz. Bununla, yedeklemenin başlangıç ​​ve bitiş saatleriyle birlikte hangi günlerde çalışabileceğini belirtebilirsiniz..

Sürekli bir yedekleme yoktur ve her beş dakikada bir yedekleme, ona en yakın olanıdır. Bu büyük bir dezavantaj çünkü sürekli yedekleme, yedekleme planınızı değiştirdiğinizde veya yeni dosyalar eklediğinizde yedekleme işlemini başlatır. Bununla birlikte, yedekleme planınızı oluşturmanın ne kadar basit ve kolay olduğunu seviyoruz.

Geri yükleme işlemini başlatmak için ana pencerede büyük “geri yükle” düğmesini tıklamanız gerekir. Bundan sonra, geri yüklemek istediğiniz şeyi seçme seçeneği sunan yeni bir pencere açılır. Farklı bir hesaptan bile geri yükleyebilirsiniz.

bigmind-iş-başlatmak geri yükleme

Her neyse, dosyalarınızı ve klasörlerinizi seçtikten sonra “sonraki” düğmesine basın. Bir sonraki pencere geri yükleme seçeneklerini değiştirmenizi sağlar. Dosyaları orijinal veya yeni konumlarına geri yükleyebilir, daha hızlı geri yükleme için çok iş parçacıklı indirmeyi etkinleştirebilir, karma bir konum belirleyebilir, dosyaları bir tarih aralığından geri yükleyebilir ve mevcut dosyaları değiştirme seçeneklerini yönetebilirsiniz. 

bigmind-iş-geri-seçenekleri

“İleri” yi tıkladıktan sonra yedekleme işlemi başlayacaktır. Basittir ve gerekli tüm seçeneklere sahiptir, bu yüzden herhangi bir sıkıntıya sahip değiliz. Bahsedilen sürekli yedekleme eksikliğinin yanı sıra, dosyalarınızı yedekleme ve geri yükleme konusunda BigMIND Business’ın yetkin olduğunu görüyoruz.

hız

İlk yedeklemeler uzun sürebilir. Ne kadar süre BigMIND’in sunucularına olan uzaklığınız, bant genişliğiniz ve İSS’niz gibi faktörlere bağlıdır. Günler, haftalar veya daha fazla yedekleme süresine bakıyor olabilirsiniz. Ancak, BigMIND Business için durum böyle olmamalı.

bigmind-bussiness-sunucu-yerleri

Çünkü BigMIND, veri merkezleri dünyaya yayılmış olan AWS Global Altyapısına güveniyor. Bu sayede en yakın sunucu sizden uzak olmamalıdır. İngiltere veya Avrupa’da ikamet ediyorsanız verileriniz beş Avrupa bölgesinden birine yerleştirilecektir.. 

Asya Pasifik bölgesi olan Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılar için de aynı şekilde çalışır. Bu arada, küresel ve ABD müşterileri için veriler Kuzey Amerika’daki yedi bölgeden birine yerleştirilmiştir. Verilerimiz de buraya yerleştirildi. Bununla birlikte, verilerinizi başka bir bölgeye aktarmak istiyorsanız, bunu kolaylaştırmak için BigMIND ile iletişime geçebilirsiniz.. 

1 GB sıkıştırılmış test klasörümüzü kullanarak yedekleme ve geri yükleme testleri gerçekleştirerek BigMIND’in aktarımlarının nasıl çalıştığını test ettik. Testlerimizi 36.99 Mbps yükleme hızı ve 29.39 Mbps indirme hızı ile bir WiFi ağı üzerinden Moskova, Rusya’dan gerçekleştirdik. İşte sonuçlarımız:

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi00:08:2200:05:4800:07:05
İndirme süresi00:15:4600:17:1200:16:29

Bant genişliğimizle, 1 GB’lık bir klasörü yaklaşık üç dakika ve 52 saniye içinde yedeklemeyi beklerken, yaklaşık dört dakika ve 52 saniye içinde geri yüklememiz gerekir. Bu teorik ve ek bir yük olmadan. 

Bununla birlikte, yedekleme işleminin şifreleme ve yavaşlama eğiliminde olan diğer işlemler açısından ek yükü vardır. Verilerimizin ABD’de olduğu gerçeğini eklediğinizde, sonuçlar iyi. 

Ayrıca, BigMIND’in bağlantının çalışmanıza müdahale etmeyecek şekilde dengelendiği “akıllı” modunda yüklendiğini unutmayın. Ancak, hız artışı için modu “turbo” olarak değiştirebilirsiniz. Hızınızı daha da artırmak için çok iş parçacıklı yedeklemeyi de etkinleştirebilirsiniz.

İlk dosyalardan sonraki yedeklemeler, yalnızca dosyaların değiştirilen bölümlerini aktararak hızlandıran blok düzeyinde dosya kopyalama algoritması sayesinde daha hızlı çalışacaktır..

Bu yedekleme işlemi içindi. Ancak, indirme işlemi beklediğimizden dört kat daha uzun sürdü ve bu, yedekleme sırasında çalışan herhangi bir işlem olmadan gerçekleşti. Bununla birlikte, BigMIND, dosyamızı indirmek için bir saatten fazla süren Carbonite Safe Backup Pro’dan çok daha hızlıdır..

Güvenlik

BigMIND Business, aktarılan dosyaları korumak için AES 256 bit şifreleme ve SSL protokolünü kullanır. Yine de, ayarlardaki “bağlantı” sekmesine gidip “SSL kullan” onay kutusunu seçerek SSL’yi kendiniz etkinleştirmeniz gerekir. SSL – ve BigMIND Home’un ön uç sunucularının genel sertifikalarla doğrulanması – ortadaki adam saldırılarının önlenmesine yardımcı olur.

Dosyalarınız BigMIND’ın sunucularına ulaştığında, AES 256 bit şifreleme bunları karıştırır. BigMIND Business, şifreleme anahtarınızı varsayılan olarak yönetir. Bu, isterse dosyalarınızın şifresini çözebileceği anlamına gelir. 

Bunun da ötesinde, şifreleme anahtarınızı yönetmenize izin veren özel, uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirmenin bir yolu yoktur (bulut açıklamasında sıfır bilginin ne olduğu konusunda daha fazla bilgi edinin).

BigMIND Business, donanım hatasından ve herhangi bir felaketten korunmalarını sağlamak için tüm dosyalarınızı birden fazla tesiste birçok cihazda depolar. Bu bir RAID kurulumuna benzer. Veri merkezleri yeterli güvenlik kontrolleri için yılda en az bir kez gözden geçirilir.

BigMIND Business’ın sağladığı diğer bir yararlı özellik de iki faktörlü kimlik doğrulamadır. Oturum açmak için kimlik bilgilerinize ek olarak bir kod gerektirerek hesabınızı korur. Şifrenizi çalmayı başaran kötü niyetli kişilerin hesabınıza erişememesini sağlar. 

İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmak için, bunu BIGMind istemcisindeki hesap ayarlarından etkinleştirmeniz gerekir. İki faktörlü kimlik doğrulama etkin olsa bile, şifrenin başarısız olmasını önlemek için güçlü bir şifre oluşturmanızı öneririz.

Genel olarak, BigMIND sahip olduğumuz tüm güvenlik onay kutularını kontrol eder, böylece dosyalarınızın güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Gizlilik

BigMIND Business özel şifreleme sağlar, ancak yalnızca yedeklediğiniz işletme verilerinin gizliliğini sağlar. Gizlilik politikası, Zoolz’in ana şirketi olan Genie9’a sağladığınız kişisel verileri ele alıyor.

Genie9’un merkezi Londra, İngiltere’dedir. İngiltere hala çevrimiçi veri gizliliğini koruyan Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne uymaktadır. Yine de Brexit’in etkileri ne olacak hala havada.

İngiltere gizlilik yasaları ABD’den daha güçlüdür, ancak BigMIND Home, sunucularının çoğunun ABD’de bulunduğu AWS Global Altyapısını kullanır. Bu, verileri en iyi bulut gizlilik yasaları arasında yer almayan ABD yasalarına göre koyar, şüpheli herhangi bir şey için gizlilik politikasını kontrol et.

Genie9 Ne Toplar

Genie9’a kaydolmak için şirket adı, sektör, çalışan sayısı, telefon numarası, unvanınız, şehir, eyalet, ülke, posta kodu, kullanıcı adı ve onaylanmış bir e-posta adresi gibi bilgileri vermeniz gerekir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, dosya ve dizin adları da dahil olmak üzere dosya sistemi bilgilerini de sağlarsınız. Genie9, bu bilgileri gönderdiğinizde IP adresinizi de saklayabilir. Ayrıca, şirketin sizden tercih ve demografik bilgi toplamasına da izin verebilirsiniz..

Genie9 Toplanan Verileri Nasıl Kullanır?

Politika, toplanan bilgilerin hizmetlerini yürütmek ve geliştirmek ve destek sağlamak için kullanıldığını söylüyor. Ayrıca ürünler, promosyonlar ve etkinlikler için reklamlar alabilirsiniz. Bununla birlikte, Genie9 kullanıcıların kişisel bilgilerini üçüncü taraflara vermeyecek veya satmayacak.

Bununla birlikte, Genie9’un kullanıcıya belirli hizmetler sunabilmesi için kullanıcıların kişisel bilgilerini üçüncü taraflara vermesi gerekebilir. Üçüncü tarafların ABD-AB Güvenli Liman Gizlilik İlkelerine uymaları veya Genie9’lara eşit gizlilik korumasına uyduklarını onaylamaları gerekecektir.. 

Kullanıcılar kişisel bilgilerinin bu tür üçüncü taraflara aktarılmasını engelleyebilir. Ayrıca, Genie9’un işletme bilgilerinizi işleme biçiminden memnun olmadığınızı tespit ederseniz, bilgilerinizi kaldırmak ve hesabı iptal etmek için şirketle iletişim kurabilirsiniz. Bunu hesabınıza giriş yaparak da yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken başka bir şey, politikanın Genie9’un “yedeklediğiniz dosyaları görüntülemeyeceğini” söylediğidir. Bununla birlikte, dosya uzantıları ve boyutları gibi meta veriler teknik destek tarafından görülebilir.

Genel olarak, bize duraklama verdi politika hiçbir şey bulunamadı. Özel şifreleme olmadığınızı düşünerek bu iyi. Ayrıca, Genie9 GDPR’ye bağlıdır. Gizliliğinizi korumak için iyi bir koruma yöntemleri kümesi, ancak özel şifreleme içermesi daha iyi olurdu.

Destek

bigmind-iş-destek

Teknik destek almanın en hızlı yolu, en sık karşılaşılan sorunları içeren makaleler içeren çeşitli kategorilere sahip BigMIND’in yardım merkezine girmektir. İhtiyacınız olan yanıtı bulmanıza yardımcı olması için arama çubuğunu kullanabilirsiniz. 

Makalelerin kendileri iyi yazılmış ve ekran görüntüleri ve numaralı adımlar sayesinde takip edilmesi kolay. Bazılarının size yardımcı olacak videoları da var.

bigmind-iş-zoolz-wiki

Bu işe yaramazsa, istek formu aracılığıyla teknik desteğe başvurabilirsiniz. Bir sohbet destek temsilcisi, teknik desteğin haftanın her günü günde 20 saat çalışmayı amaçladığını bildirdi. Bunu bir Cuma sabahı bir soru göndererek test ettik ve iki gün sonra cevabımızı aldık. Hayal gücünün herhangi bir etkisi ile mükemmel bir sonuç değil.

Söz konusu sohbet temsilcisinin bir satış temsilcisi olduğunu, bu nedenle teknik sorunlarınız için sohbet desteğine güvenemeyeceğinizi unutmayın. Bunun da ötesinde, telefon desteği eksik. Bunlar, zamanında sorunları çözmezlerse para kaybedebilecek ticari kullanıcılar için her iki destek biçiminin de beklendiği göz önünde bulundurulduğunda, büyük eksikler..

Karar

Şüphesiz, BigMIND Business güçlü bir hizmettir. Yedekleme hizmetleri için standart olmayan bazıları da dahil olmak üzere birçok özelliğe sahiptir. Bu, dosyaları paylaşabilmeyi, dosyaları doğrudan bulutta depolayabilmenizi, çeşitli kriterlere göre fotoğraf arayabilmenizi ve AI fotoğraf analizinden yararlanabilmeyi içerir. Ayrıca, standart özellikleri sınırsız harici cihazlar ve hibrit yedekleme içerir.

Bununla birlikte, olumsuz yanları sınırlı yedekleme alanı, sürekli yedekleme eksikliği ve sınırlı desteği için daha fazla ödeme yapmayı içerir. Herhangi bir sorununuz olmayacağını veya kullanım durumunuzun basit olduğunu düşünüyorsanız, sınırlı destek ciddi bir dezavantaj olmayabilir. Ancak ertelendiyseniz, alternatif bir hizmet için işletme yedekleme incelemelerimize bakın.

BigMIND Business hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullandınız ve paylaşacak bir şeyiniz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map