BackupVault İncelemesi – Güncellendi 2020

BackupVault İncelemesi

BackupVault, daha küçük cihazlara da hizmet vermesine rağmen, esas olarak sunuculara yönelik İngiltere merkezli bir iş yedekleme çözümüdür. Burada beğenilecek çok şey var, ancak tam BackupVault incelememizde okuyabileceğiniz gibi birkaç temel özelliği kaçırıyor.


iş yedekleme

BackupVault, sunucularınızı yedeklemeye ve yönetmeye yönelik bir işletme yedekleme çözümüdür. Birçok farklı sunucuyu destekler ve ayrıca normal bilgisayarları (Windows, Mac ve Linux) ve NAS aygıtlarını da yedekleyebilir. BackupVault ayrıca yerel diskinize yedeklemenizi sağlar.  

Yedeklemenize hızlı bir şekilde erişmeniz gerekiyorsa, hemen erişmek için BackupVault’un InstantData özelliğini kullanabilirsiniz. Güçlü yedekleme ve geri yükleme özelliklerinin yanı sıra, BackupVault yetenekli teknik desteğe, sağlam bir gizlilik politikasına ve özel şifreleme dahil güçlü güvenliğe sahiptir.

Bununla birlikte, mobil veya harici sürücülerinizi yedeklemenin bir yolu yoktur. Sürekli yedekleme de mevcut değildir. Bu, piyasadaki en pahalı olan fiyatlandırma planlarının yanında, BackupVault’un en büyük dezavantajlarından biridir. Web istemcisi de yok. 

Bu dezavantajlar başınızı sallarsa, küçük işletmeler için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyabilirsiniz..

Okumak için zamanı olmayanlar için bu işin özü. Ancak, aşağıda ayrı kategorilere girdiğimiz için BackupVault hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edin. Yine de BackupVault ile ilgilenmiyorsanız, alternatif seçenekler için iş çevrimiçi yedekleme incelemelerimizi okuyun. 

Güçlü & Zayıf Yönler

BackupVault için alternatifler

Özellikleri

BackupVault’un çeşitli yedekleme özellikleri vardır, ancak bazı temel özelliklerden de yoksundur. Bununla birlikte, farklı işletim sistemleri kullanan çeşitli cihazları yedeklemenize yardımcı olabilir. BackupVault Windows, Mac ve hatta Linux üzerinde çalışır. Linux için de komut satırı desteği var.

Uyumlu cihazlar, NAS cihazlarıyla birlikte masaüstü ve dizüstü bilgisayarınızı içerir. NAS’a aşina değilseniz, NAS açıklamamızı okuyun. BackupVault ayrıca aşağıdaki sunucuları da yedekleyebilir:

 • Windows Server 2008’den 2019’a
 • Linux sunucusu
 • Microsoft SQL Server
 • Microsoft Exchange Sunucusu 
 • Microsoft SharePoint Sunucusu 
 • Hiper-V

Ayrıca MySQL ve PostgreSQL veritabanlarının yanı sıra bir dosyaya dökülebilen diğer veritabanlarını da yedekleyebilir. Sınırsız sayıda bilgisayarı ve cihazı da yedekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, BackupVault mobil cihazınızı yedekleyemez. İsterseniz, mobil toplama için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun. Harici disklerinizi yedeklemenin de bir yolu yok.

Harici bir sürücüyü yedekleme hedefiniz olarak ayarlayamasanız da, bunu bulutun yanı sıra ikincil bir hedef olarak da kullanabilirsiniz. Aynı şey yerel bir disk veya NAS aygıtı için de geçerlidir. Bu, verilerinizi birden çok konumda bulunduracağınız ve yerel bir cihazdan geri yükleyebileceğiniz için geri yükleme işleminiz daha hızlı olacağı için yararlı olan hibrit yedekleme gerçekleştirmenize yardımcı olur.. 

Hibrit yedeklemenin avantajları ve bunu nasıl kuracağınız hakkında daha fazla bilgiyi KOBİ’ler için hibrit yedekleme kılavuzumuzdan edinebilirsiniz. 3-2-1 yedekleme kuralını uygulamak istiyorsanız karma yedekleme çok önemlidir ve bunu yapmanızı öneririz. 

İşletmeniz Sage, Iris ve QuickBooks gibi popüler muhasebe yazılımlarını kullanıyorsa, BackupVault bunları da yedekleyebilir. Muhasebe yazılımına aşina değilseniz, en iyi muhasebe yazılımı kılavuzumuza göz atın. Aksi takdirde, doğrudan ayrı Sage incelememize ve QuickBooks Online inceleme sayfalarımıza atlayın.

Diğer birçok iş yedekleme çözümünün aksine, BackupVault Windows 10, Server 2008 R2, SBS 2011, 2012, 2016 ve 2019 çalıştıran bir sanal diske tam sistem kurtarma ve yedekleme sağlar. Linux tam sistem kurtarma desteği erken geliyor gelecek yıl.

BackupVault’un sürümlemesi, ayın hangi gününe bağlı olarak dosya sürümlerini son 30 ila 60 günlük yedeklemeler arasında tutar. BackupVault, her ayın ilk gününde 31 günden daha eski dosyaları son sürüme birleştiren bir “topla” işlemi gerçekleştirir. BackupVault bunu bu makaledeki yararlı görüntülerle açıklıyor.

60 gün boyunca sürüm oluşturma ve silinen dosya saklama özelliğine sahip olmak sağlam bir anlaşmadır, ancak diğer bazı iş yedekleme hizmetleri sınırsız sayıda önceki sürümü tutar ve dosyaları süresiz olarak saklar. Buna ihtiyacınız varsa, Zoolz Cloud Backup for Business incelememizi okuyun.

Bununla birlikte, BackupVault’un yapabileceği, ihtiyaçlarınıza özel bir saklama politikası özelleştirmektir. Örneğin, altı ay, 12 ay veya yedi yıl veri saklamayı seçebilirsiniz. Bu tür bir saklamaya gereksinim duyarsanız, BackupVault genellikle ayda yüzde 10 ila yüzde 20 ekstra ücret alır. Bir sonraki bölümde BackupVault’un fiyatlandırması hakkında daha fazla konuşacağız.

Diğer önemli BackupVault özellikleri arasında özel şifreleme, yedekleme zamanlaması, artımlı yedekleme, yüklemeleri hızlandırmak için blok düzeyinde dosya kopyalama, ancak sürekli yedekleme yok.

BackupVault Özel Özellikleri

backupvault-uzak-backup-space

Geri yüklemenin tamamlanmasını beklemek istemiyorsanız, güçlü InstantData özelliğini kullanabilirsiniz. “Kalıcı dosya kurtarma”, geri yükleme işlemini başlatmanıza ve geri yükleme işlemi arka planda çalışırken geri yüklediğiniz dosya ve klasörlere anında erişmenizi sağlar.

Ayrıca, InstantData’nın “geçici dosya erişimi”, dosyalarınıza sanal bir sürücüden geçici olarak erişmenize olanak tanır; bu, dosyalarınızı sabit diskinizde yer kaplamadan kullanabileceğiniz anlamına gelir. InstantData’nın sürücüyü sabit disk, çıkarılabilir disk veya ağ sürücüsü olarak monte etmesini isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz.. 

InstantData ayrıca bir tam sistemi fiziksel makineye geri yükleyen tam sistem kurtarma ve çıplak metal kurtarma gerçekleştirebilir. InstantData SQL ve Exchange ile bile çalışır, dolayısıyla kullanıcıların erişebilmesi için verilerin geri yüklenmesini beklemenize gerek yoktur..

Bunu yapmak için, masaüstü istemcisinin “geri yükle” sekmesinden “anında geri yükleme” yi başlatmanız veya bir yönetim konsolu kullanmayı ve ondan InstantData’yı başlatmayı talep edebilirsiniz (“kullanım kolaylığı” bölümündeki konsolda daha fazlası) altında). 

Yönetim konsoluna giderseniz, InstantData istemcisini indirmeniz ve çalıştırmanız gerekir. Aksi takdirde, InstantData istemcisini BackupVault istemcisinden çalıştırabilirsiniz. BackupVault istemcisinden kullanırsanız, yönetim konsolu tüm kurtarma yöntemlerini sağlarken yalnızca kalıcı dosya kurtarma ve geçici dosya erişimine sahip olacağınızı unutmayın..

BackupVault’un çeşitli sunucuları, bilgisayarları ve NAS cihazlarını yedeklemesini seviyoruz. Bununla birlikte, mobil cihazınızı veya harici sürücüleri yedekleyemez. 

Dosyalarınızı yedeklemenin en güvenilir yöntemi olduğunu göz önünde bulundurarak, sürekli bir yedekleme de yoktur, bu büyük bir özledim. Bir temsilci, sürekli yedeklemenin önümüzdeki yılın başında piyasaya sürüleceğini bildirdi.

İşletme yedeklemesi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, işletme yedekleme kitaplığımızdan daha fazla makale okuyabilirsiniz.

BackupVault Genel Bakış

BackupVault Logosuwww.backupvault.co.uk

25 GB’den başlayan aylık 2500 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Destek olmak

Yedekleme Zamanlayıcı

Sürekli Yedekleme

Artımlı yedekleme

Görüntü Tabanlı Yedekleme

Harici Disk Yedekleme

NAS Yedekleme

Sunucu Yedekleme

Karma Yedekleme

Mobil Cihaz Yedekleme

Sınırsız Yedekleme

Sınırsız Cihaz

Hız Kısma

Blok Düzeyinde Dosya Kopyalama

Çok iş parçacıklı yedekleme

Onarmak

Kurye Kurtarma Hizmeti

Tarayıcı Erişimi

Mobil Uygulama Erişimi

Sürüm

Silinen Dosya Tutma

Çıplak Metal Yenileme

Kullanıcı yönetimi

Kullanıcı Rollerini Ayarla

İşletme Yedekleme Kurallarını Belirleme

Özelleştirilebilir Raporlama

Kullanıcı Yedeklemesine Erişin

Bağlı Cihazları İzleme

Güvenlik

Özel Şifreleme

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme

Şifreleme Protokolü
AES 256 bit

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sertleştirilmiş Veri Merkezleri

Proxy Sunucu Ayarları

HIPPA Uyumlu

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Dosya paylaşımı

Cihaz Senkronizasyonu

Ücretsiz deneme
14

Fiyatlandırma

BackupVault, abone olmaya karar vermeden önce test etmek için kullanabileceğiniz 14 günlük ücretsiz bir deneme sunar. Abone olmak, diğer yedekleme hizmetlerinden biraz farklıdır. BackupVault, kullandığınız yedekleme alanı miktarına göre ücretlendirir; bu nedenle bir tahmin almak için BackupVault ile iletişime geçmeniz gerekir. Bunu yaptık ve aşağıdaki genel tahminleri aldık:

Gördüğünüz gibi, ihtiyaçlarınız arttıkça gigabayt başına fiyat düşüyor. Ayda 44 GB karşılığında 100 GB tutarında artırabilir veya azaltabilirsiniz. Bununla birlikte, daha küçük boyutlar için 50 GB’lik artışlarla gidebilirsiniz. Örneğin, 66 dolar için 150 GB artırabilir (150 0,44 dolar ile çarpılır) veya 111 dolar için 300 GB artırabilir (300 0,37 dolar ile çarpılabilir).

Gizli bir avantaj da vardır: Bu fiyatlara ücretsiz kurye yedekleme ve kurtarma hizmeti dahildir. Yalnızca BackupVault’un size gönderdiği USB sürücüsünü iade etmezseniz ücretlendirilirsiniz.

Aylık fiyatlar aslında yıllık fiyatları olsaydı, BackupVault örneğin IDrive for Business gibi rekabetçi bir hizmet olurdu. Ancak, bu şekilde şarj etmekle, BackupVault yaklaşmaz bile. Örneğin, IDrive ile 500 GB size yılda sadece 149.62 ABD doları, BackupVault ise yılda 1.500 ABD doları geri ödeyecek.

IDrive İş hakkında daha fazla bilgi için, IDrive İş incelememizi okuyun. Daha ucuz bir hizmet istiyorsanız ve sadece birkaç bilgisayarı korumanız gerekiyorsa, bilgisayar başına ayda sadece 6 $ olan ve sınırsız yedekleme alanının keyfini çıkarmanızı sağlayan Backblaze for Business’ı kullanmayı düşünün. Backblaze for Business incelememizde başka neler sunduğunu öğrenebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

Bahsettiğimiz gibi, BackupVault’un masaüstü istemcisi Windows, Mac ve Linux üzerinde çalışır. Birçok yedekleme hizmeti atladığı için Linux desteğini görmek güzel. Yükleyebileceğiniz birkaç farklı sürüm var, ancak Windows için Enterprise Server Edition’ı kullandık.

BackupVault uzaktan yedekleme

İstemci iki kısma ayrılmıştır: orta bölme ve kontrol düğmeleriyle üst kısım. Üstteki düğmeler yedeklemeyi başlatmanıza veya geri yüklemenize, yedekleme boyutunuzu kontrol etmenize, seçenekler menüsünü çıkarmanıza, zamanlayıcıya erişmenize ve arşivleme yapmanıza olanak tanır.

Orta bölmenin varsayılan sekmesi “yedekleme seçimi” dir ve yedeklemenizi hızlı bir şekilde ayarlamanızı sağlar. Sekmenin üst kısmındaki büyük, kırmızı bir düğme, tam sistem yedeklemesini başlatmanıza olanak tanır. Buna ihtiyacınız yoksa, dosya veya klasör seçebilirsiniz. 

Bununla birlikte, yedekleme için işaretlemek üzere beyaz, açık klasör simgesini tıklamanız gerekeceği hemen belli değildir. Dosyaların yanında bir onay kutusu vardır, bu yüzden orada karışıklık yoktur. Belirli bir dosya veya klasörü hariç tutmak istiyorsanız, dosyayı sağ tıklayıp “hariç tut” u seçerek yapabilirsiniz.

Dosya ve klasörlerin yanı sıra, bir ağ cihazını veya tüm sistem durumunuzu yedeklemeyi seçebilirsiniz. Diğer sekmeler olan “geri yükle” ve “günlükler” yedeklemenizi geri yüklemenizi ve günlüklerinizi görüntülemenizi sağlar.

Masaüstü istemcisi büyük bir engel oluşturmaz ve tek bir tıklamayla tam sistem yedeklemesi gerçekleştirmenizi sağlar.

Yedeklemenizi farklı bir bilgisayardan yönetmeniz gerekiyorsa, kullanılabilir olmadığı için bir web istemcisi kullanamazsınız. Yine de, BackupVault temsilcisinin bize bunun 2020’nin başlarında çıkacağını bildirdiği için değil.

yedekleme-tonoz-yönetim-konsolu

Bununla birlikte, BackupVault’un tek bir bilgisayarınız olsa bile yedeklemenizi izlemek ve yönetmek için kullanabileceğiniz bir yönetim konsolu vardır. İki görünümü vardır: hesap yönetimi ve raporlar. “Raporlar” görünümü, yedekleme, denetim, JSON ve daha fazlası gibi çeşitli raporlar oluşturmanıza olanak tanır.

“Hesap yönetimi” görünümü size bilgisayar gruplarınıza genel bir bakış sunar. Belirli bir gruba girebilir ve gruptan belirli bir bilgisayara uzaktan bağlanabilirsiniz. Bunu yaparsanız, masaüstü istemcisi başlatılır ve o bilgisayarın durumunu gösterir. Oradan, isterseniz yedekleme ve geri yükleme işlemlerini başlatabilirsiniz.

Konsolun birçok farklı seçeneği var, ancak hepsi mantıklı bir şekilde gruplandırılmış ve kısa bir öğrenme eğrisinden sonra navigasyonda herhangi bir sorun yaşamamalısınız..

yedekleme-tonoz-mobil-istemci

Söylediğimiz gibi, mobil istemci mobil cihazınızı yedekleyemez, ancak yedeklemenize genel bir bakış sağlar ve yedeklenmiş dosyalarınıza göz atmanızı, indirmenizi veya paylaşmanızı sağlar. Dosyaları paylaşırsanız, ayarlar menüsünde belirli bir saat sonra sona erecek şekilde ayarlayabileceğiniz bir bağlantı oluşturacaksınız.

Son olarak, BackupVault uygulaması yeterli kontrast sağlayan çekici bir renk düzenine sahiptir ve kullanımı kolaydır.

Dosya Yedekleme & restorasyon

yedekleme-tonoz-backup-başlangıç

Yedeklemenizi oluşturmak basittir ve tek yapmanız gereken yedekleme için dosya ve klasörleri seçmek, tam sistem kurtarmayı etkinleştirmek veya istediğiniz dosya türlerini dahil etmek (veya hariç tutmak) için sürücü ve klasörlerinize sağ tıklamaktır. Belgeler, grafikler, Microsoft Office belgeleri, kaynak kodu ve web sayfaları arasında seçim yapabilirsiniz.

Bu kategorilerin geçerli olduğu varsayılan dosya seçimini beğenmezseniz, “filtreleri yönet” menüsüne farklı dosya uzantıları ekleyerek veya kaldırarak kategoriyi değiştirebilirsiniz.

Seçiminizden memnun kaldığınızda, bu işlemi başlatmak için “yedekleme” düğmesini veya zamanlamanızı sağlayan “otomatik” düğmesini tıklayabilirsiniz..

yedekleme-tonoz-zamanlayıcı

İstemciyi otomatik yedeklemeleri günün belirli bir saatinde çalıştıracak şekilde ayarlayabilir veya tüm hafta için belirli bir zamanlama oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, aylık bir zamanlama oluşturmanın veya belirli bir dakika veya saat geçtikten sonra yedeklemenin bir yolu yoktur. 

Yedeklemenizle gelişmiş eylemler gerçekleştirmeniz gerekiyorsa, yedeklemeden önce ve sonra çalıştırılan komut dosyalarını, ayarların “yedekleme komut dosyaları” menüsünde tanımlayabilirsiniz..

yedekleme-tonoz-arşivleme

Bir başka ilginç seçenek arşivlemektir. BackupVault, bilgisayarınızdan veya sunucunuzdan yedeklenmesi veya silinmesi gereken belirli klasörlerde 14 ila 10.000 günlük dosyaları belirlemenizi sağlar (yerinde bir saplama kalır). 

Bu çok fazla alan kazandırır, ancak yine de arşivlenen dosyalarınıza erişmenizi sağlar. Saplamalardan birine tıklarsanız, dosyası BackupVault’un depolama sunucusundan alınır.

yedekleme-tonoz-geri-başlangıç

Geri yüklemek için “geri yükle” sekmesine girin ve istediğiniz dosya ve klasörleri seçin. Ardından, “geri yükle” düğmesini tıklayın. Bundan sonra, bir açılır pencere size yedeklemenizi orijinal veya yeni konumuna geri yükleme seçenekleri sunar. 

yedekleme-tonoz-geri yükleme seçenekleri

Ayrıca, minimum veya tam klasör yapısını koruyarak dosyaları geri yüklemeyi seçebilirsiniz. Ayrıca, yedeklediğinizde mevcut olan dosyaları ve klasör izinlerini geri yükleyebilir ve mevcut dosyaların üzerine yazmayı seçebilirsiniz. 

Standart geri yüklemenin yanı sıra, InstantData’yı “geri yükle” sekmesinden başlatabilir, bir rapor oluşturabilir veya farklı bir sunucudan geri yüklemeyi seçebilirsiniz.

Çok fazla veriniz varsa ve internet bağlantınız yavaşsa, harici bir sürücüde veri göndermek veya almak için BackupVault’un kurye yedekleme ve kurtarma hizmetini kullanabilirsiniz. Dosyaları geri yüklemeyi seçerseniz, BackupVault ertesi gün size İngiltere veri merkezinden kurye ile bir USB sürücü gönderecektir. Dosyaları yedeklemek istiyorsanız, sürücünüzü BackupVault’a gönderebilirsiniz.

Genel olarak, bir yedekleme oluşturmak ve geri yüklemek kolay ve kolaydır ve süreçleri beğeninize göre ayarlamak için ince bir seçenek vardır. Tek büyük özledim sürekli yedekleme eksikliğidir.

hız

BackupVault’un veri merkezlerinin bulunduğu İngiltere’ye ne kadar yakın olursanız, hızlarınız o kadar iyi olur. Yakın değilseniz, ilk yedeklemeleriniz biraz zaman alacaktır. Yedeklemek istediğiniz veri miktarına ve bağlantı hızınıza bağlı olarak yedeklemeler günler veya haftalar alabilir.

BackupVault’un dosya aktarım yeteneklerini test ettiğimizde, Sırbistan’ın Belgrad şehrinde nispeten yakındık. Bunu, 1GB sıkıştırılmış test klasörümüzü kullanarak yedekleme ve geri yükleme testleri gerçekleştirerek yaptık. Testlerimizi 48.30 Mbps indirme hızı ve 9.68 Mbps yükleme hızı ile bir WiFi ağı üzerinden gerçekleştirdik. 

Bu hızlarda ve herhangi bir ek yük olmadan, 1 GB’lık bir klasörü yaklaşık 14 dakika ve 47 saniye içinde yedeklemeyi beklemeliyiz ve yaklaşık iki dakika ve 57 saniye içinde geri yüklemeliyiz. Bu teoride ve şifreleme ve tekilleştirme içeren herhangi bir yedekleme yükü olmadan.

İşte sonuçlarımız:

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi00:14:5300:14:4000:14:47
İndirme süresi00:02:5000:02:5600:02:53

Sonuçlar, tablodan da görebileceğiniz gibi, beklediğimizle neredeyse aynı. Bu harika bir sonuç, eğer bir tane görürsek.

Veri tekilleştirme varsayılan olarak kapalıdır, bu da aktarım hızını artırır, ancak size değerli yedekleme alanından tasarruf edeceği için onu açmanızı öneririz.. 

İlkinden sonraki yüklemeler, blok düzeyinde dosya kopyalama algoritmasından yararlandıkları için daha da hızlı çalışmalıdır. Bu, BackupVault’un tüm dosyaların yerine yalnızca değişen bölümlerini aktaracağı anlamına gelir. Ayrıca, BackupVault yedeklemenizi hızlandırmak için varsayılan olarak çok iş parçacıklı aktarımlar kullanır.

yedekleme-tonoz-hız sınırı

Öte yandan, BackupVault’un bant genişliğinizi çok fazla kullandığını fark ederseniz, onu güçlü ve ayrıntılı bir şekilde kısabilirsiniz. Belirli saatler ve haftanın günleri için çeşitli sınırlar belirleyebilirsiniz.

Güvenlik

BackupVault 256 bit AES şifrelemesi kullanarak verilerinizi şifreler (şifreleme makalesi açıklamamızda şifreleme hakkında daha fazla bilgi edinin) ve cihazınızdan ayrılmadan önce şifreleme anahtarını yalnızca siz bilirsiniz. Bu, BackupVault personeli bile dahil hiç kimsenin yedeklemenizin içeriğini okuyamayacağı anlamına gelir.

Bazen sıfır bilgi şifrelemesi olarak adlandırılan bu yöntem, hiç kimsenin verilerinizi okuyamamasını sağlamak için en iyi yöntemdir. Ayrıca BackupVault’un bu şifrelemeyi varsayılan olarak kullandığı gerçeğini seviyoruz. Diğer hizmetlerle, genellikle kendiniz açmanız gerekir.

Sıfır bilgi şifrelemesinin bir dezavantajı, BackupVault’un unutursanız şifrenizi sıfırlayamamasıdır. Bu nedenle, küçük işletme toplama işlemleri için en iyi şifre yöneticilerimizden bir şifre yöneticisi kullanmanızı öneririz.

SSL protokolü, tesisleriniz ve BackupVault’un sunucuları arasındaki bağlantıyı korur. Bu protokol hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız SSL ve TLS karşılaştırmamızı okuyun. 

Fidye yazılımı saldırısı durumunda şifreleme ve protokoller yardımcı olmaz. Bununla birlikte, dosyalarınızın, klasörlerinizin ve hatta tüm işletim sisteminin önceki sürümlerine geri dönmek için BackupVault’un sürüm oluşturma özelliğini kullanabilirsiniz. Bu şekilde, yedeklemenize erişmek için hiçbir şey ödemeniz gerekmez.

BackupVault, İngiltere merkezli iki veri merkezine sahiptir. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli fiziksel güvenlik ve güvenlik özelliklerine sahiptirler:

 • 24 saat video kaydı
 • Biyometrik ve pim erişimi
 • alarm
 • Yetkili personel için güvenli ve girişli erişim 
 • Yangın söndürme sistemi
 • N + 1 yedekli pil ve güç yedekleme
 • N + 1 yedekli klima

Bunun da ötesinde, veri merkezlerinin bir dizi ISO bilgisi de vardır. Her ikisi de BackupVault’un müşteri ve yasal gereklilikleri karşıladığını gösteren ISO 9001’e sahiptir. Ayrıca, ISO 27001’e de sahipler, yani verileriniz güvenli ve gizli tutulacaktır.

Web istemcisi olmadığı düşünüldüğünde, iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahip olmak diğer çözümlerde olduğu kadar önemli değildir, ancak yönetim konsolu bu kimlik doğrulamasını gelecek yılın başında almalıdır. Güvenlik özellikleri ilginizi çekiyorsa ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bulut güvenlik kılavuzumuzu okuyun.

Gizlilik

BackupVault, gizlilikle ilgili birkaç şey içeriyor. Birincisi, varsayılan olarak özel şifreleme kullanır, bu da meraklı gözlerin yedeklenen verilerinizi okuyamamasını sağlamanın en iyi yoludur. 

İkincisi, sunucuları diğer birçok sağlayıcıdan farklı olarak ABD’de değil, İngiltere’de bulunuyor, bu nedenle verileriniz ABD Vatanseverlik Yasası’na ve diğer ABD bulut yasalarına ve düzenlemelerine tabi değil.

Ancak, BackupVault’un çevrimiçi verileriniz için yeterli gizlilik sağlamak için yerine getirmesi gereken başka bir koşul daha vardır: Şüpheli maddeler içermeyen bir gizlilik politikasına sahip olması gerekir.

BackupVault Bilgi Toplama

BackupVault, sunucusuyla ilgili sorunları tanılamaya ve hizmetini yönetmeye yardımcı olmak için IP adresinizi kullanır. Ayrıca bu bilgileri web sitesini kullanıcı dostu ve daha eğlenceli hale getirmek için kullanır.

Ayrıca, çevrimiçi formlar kullanıcıların BackupVault’a adınız, e-postanız ve posta adresiniz gibi iletişim bilgilerini vermesini gerektirir. Ayrıca, çevrimiçi anketleri ziyaretçilerinizden e-posta adresiniz gibi iletişim bilgilerini isteyebilir..

BackupVault Bilgi Kullanımı

BackupVault, soruları yanıtlarken, deneme yazılımının indirilmesine, ara sıra bültenler göndermesine ve BackupVault ve hizmetleri hakkında bilgi verirken kayıt formunuzdaki iletişim bilgilerini kullanabilir. Kullanıcılar, e-postalardaki bağlantıyı kullanarak gelecekteki postaları almamayı seçebilir.

Web sitesine göre, BackupVault’un anketlerinden topladığı iletişim bilgileri, web sitesinde iyileştirmeler yapmak ve müşterilerin ve siteyi ziyaret edenlerin ihtiyaçları hakkındaki bilgilerini artırmak gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Bu bilgi, BackupVault’un internet pazarlama tekniklerini geliştirmesine yardımcı olmak için de kullanılıyor.

Toplanan Bilgiler ve Üçüncü Taraflar

BackupVault, yasalarca gerekli olmadıkça veya bunun haklarını veya mülkiyetini ihlal eden birisini tanımlamak, iletişim kurmak veya yasal işlem başlatmak için gerekli olduğuna inanmak için bir neden olmadığı sürece müşterilerin kişisel ve hesap bilgilerini açıklamayacağını söylüyor. BackupVault, BackupVault müşterileri veya diğerleri.

BackupVault ayrıca herhangi bir elektronik postanın veya diğer elektronik kullanıcı iletişiminin içeriğini üçüncü taraflara açıklamaz. Bununla birlikte, istisnalar vardır ve BackupVault’un bu tür elektronik müşteri iletişimini açıklayacağı koşullar aşağıdakileri gerektiğinde şunları içerir:

 • Müşteriye hizmet sunmak
 • BackupVault ve müşterilerinin “meşru menfaatlerini” koruyun
 • BackupVault’un geçerli ve uygulanabilir olduğunu belirlediği yasa ve yasal süreçlerle işbirliği yapın
 • İçeriği yanlışlıkla BackupVault tarafından elde edildiğinde ve bir suçun komisyonuyla ilgili olduğu göründüğünde bir kolluk kuvvetine verin

BackupVault, müşterileri veya başkaları tarafından kendi tesislerinde depolanan veya iletilen iletişimleri sürekli olarak gözden geçirmeye veya denetlemeye girişme niyetinde olmadığını söylüyor. Öte yandan BackupVault, BackupVault, müşterileri veya üçüncü taraflara zarar verebilecek veya üçüncü tarafların haklarını ihlal edebilecek iletişimleri inceleyecek, silecek veya erişimi engelleyecektir..

Haklarınız

BackupVault, AB’nin kullanıcıların çevrimiçi gizliliğini koruyan yasası olan Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne veya kısaca GDPR’ye uygundur. Bu nedenle BackupVault, GDPR’nin kullanıcılar için zorunlu kıldığı tüm hakları sağlar. Yine de Brexit’in etkilerinin ne olacağını görmek ve beklemek zorundayız..

BackupVault da HIPAA uyumludur, bu nedenle hasta sağlığı verileriyle çalışan şirketler için herhangi bir sorun olmamalıdır.

Genel olarak, gizlilik politikası gördüğümüz en ayrıntılı politika değildir, ancak önemli noktaları dışarıda bırakmaz. Şüpheli madde yoktur ve özel şifreleme ile GDPR gizliliğinizi de korur.

Destek

Diğer birçok hizmetin aksine, BackupVault e-posta desteğinin üzerinde 7/24 telefon desteği sağlar. Sohbet 7/24 açık değildir – 09: 00-17: 00 saatleri arasında açıktır. GMT – ancak bir BackupVault temsilcisi, talep varsa, önümüzdeki birkaç ay boyunca 24 saat sohbet desteği sunmak istediklerini bildirdi.

Ne olursa olsun, bir dizi soru sormak için sohbet desteğini kullandık ve her birine ayrıntılı ve yararlı cevaplar aldık. Biz de soru içeren bir e-posta göndermeye karar verdik ve sohbet yoluyla bir saatten kısa bir sürede yanıt aldık.

yedekleme-tonoz-destek

Kendi başınıza araştırmak isterseniz, BackupVault’un bilgi tabanına başvurarak bunu yapabilirsiniz. Çok fazla makalesi yok, ancak içerdikleri makalelerde faydalı ve açıkladıkları çözümleri uygulamanıza yardımcı olacak ekran görüntüleri var.

Bilgi tabanı, yanıt bulmayı kolaylaştırmak için kategorilere ayrılmıştır, ancak bulamazsanız, arama çubuğunu kullanarak her zaman arayabilirsiniz.

Son düşünceler

BackupVault’un daha fazla özelliğe ihtiyacı var, bu açık. Temsilcisi bize gelecek yılın başında birçok özelliğin sunulacağından emin oldu. Sabit dezavantajı, fiyattır. BackupVault test ettiğimiz en pahalı çözümlerden biri.

Özel kullanım örnekleri BackupVault’tan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir, ancak o zaman bile, diğer değer tabanlı çözümler sizi daha az maliyetle daha fazlasını elde eder. İstediğiniz buysa, alternatif fikirler için işletme bulut depolama incelemelerimize bakın.

Bununla birlikte, BackupVault çeşitli platformlarda çalışır, çeşitli sunucuları yedekleyebilir ve güçlü güvenlik, yetenekli teknik destek ve güçlü özelliklere sahiptir. Bunun da ötesinde, aylık fiyatına kurye yedekleme ve kurtarma.

Yükselişler BackupVault’un dik fiyatını haklı çıkarıyor mu? BackupVault hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map