Uzaktan Çalışmayı Kolaylaştırma

İşe gidip gelmek sizi öldürüyor. Sonsuz sıkıcı toplantılarda oturuyorsunuz. Telefonlar çalıyor ve iş arkadaşınız bugün beşinci kez masasını hareket ettiriyor. Birisi omzunun üzerinden bakıyor. Giydiğiniz takım rahatsız.


Dokuzdan beş güne kadar harika değil mi? Neyse ki, bugün bir yarışmacımız var: uzaktan çalışmak.

Uzaktan çalışırken daha önce duyduğunuz ve hayal ettiğiniz tüm faydaları elde edersiniz – sweatshirtinizde çalışın, işe gidip gelme, ucuz ve sağlıklı yiyecekler yiyerek öğle yemeğinde tasarruf edin, sadece kesinlikle yapmanız gereken toplantılara katılın, daha üretken olun ve , elbette, zamanınızı uygun gördüğünüz şekilde yönetin.

Giderek daha fazla insan uzaktan çalışmaya geçiyor, ancak uzak bir plajda bir hamakta çalışmak verimliliğin zarar görmesine neden olsaydı işvereniniz veya kariyeriniz için anlamsız olurdu. Neyse ki, geçişi kolaylaştırmak için birçok yazılım aracı var, ihtiyacınız olan tek şey WiFi veya bir çeşit internet erişimi. Bu makalede, uzaktan çalışmayı kolaylaştıran araçlardan bazılarına göz atacağız.

Küçük Takımlar ve Serbest Çalışanlar

Her şeyden önce, dağıtılmış bir ekibiniz olduğunda, üyeler arasında dosya paylaşmanın güvenli ve güvenilir bir yoluna ihtiyacınız vardır. E-postalar saldırıya uğrayabildiğinden ve sürücüler çalınabileceğinden, dosyaları e-posta veya flash sürücü kullanarak aktarmak yalnızca veri hırsızlığı ister. Siber suçlarla mücadele etmek için bulut depolama alanı kullanışlı. 800 milyon kullanıcısı ile en popüler olanlardan biri Google Drive.

Google Drive ev kullanıcılarını hedefler ve iyi verimlilik sağlar. Kütüphanede çok sayıda üçüncü taraf uygulaması (çoğu ücretsiz) var. Google’ın kendi uygulaması Google Dokümanlar, üretkenlik ve işbirliği için en iyi uygulamalardan biridir ve Google Drive ile doğal olarak bütünleşir.

Dokümanlar ofis paketi ile kelime işlemci, e-tablolar ve sunular için uygulamalar alırsınız. Hızlı dosya senkronizasyonu hızları sayesinde neredeyse gerçek zamanlı olarak düzenlemeler önerebilir ve yorum yapabilirsiniz. Ayrıca önceki sürümlere geri dönme ve hangi değişikliklerin yapıldığını görme seçeneği de vardır.

Office Belgeleri

Elbette, bu dosyaları paylaşmak çok önemlidir ve Google hayal kırıklığına uğratmaz. Erişim vermek veya bir erişim bağlantısı ayarlamak için e-postayı kullanabilirsiniz. Birini veya diğerini yapsanız da, her ikisi için de izinler ayarlayabilirsiniz.

Google bu dosyaları AES 128 bit şifreleme kullanarak korur. Çatlak olup olmadığına dair tartışmalar var, ancak geleneksel bilgelik bir süper bilgisayarın bunu yapmasının milyarlarca yıl alacağını söylüyor, bu yüzden var. Çalınan parolalara karşı koruma için iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kullanılabilir.

Serbest çalışanlar için iyi bir seçenek, ücretsiz bir kullanıcı olarak 15 GB’lık güzel bir ücretsiz depolama alanına sahip olmanızdır. Ucuz seçenekler isteyenler için birkaç ödeme planı var: Ayda 2 dolar için 100 GB iyi bir anlaşma, daha sonra 9,99 dolar için 1 TB alırsınız. Tüm yıl için ödeme yaparsanız indirimler kullanılabilir. Ayrıntılar için Google Drive incelememizi okuyun.

Orta Ölçekli İşletmeler İçin Uzaktan Çalışmak

Bir işletme yürütüyorsanız ve daha fazla güvenliğe ihtiyacınız varsa Box var. Birçok Fortune 500 şirketini ve küçük işletmeyi müşteri olarak iddia ediyor.

En iyi not alma uygulamalarımızdan biri olan Box Notes adlı bir yerel uygulama var. Yerel işbirliği uygulamalarının eksikliğini telafi etmek için Box, hem Google Dokümanlar hem de Office Online ile entegre olur. Kütüphaneye gelen daha fazla üçüncü taraf uygulamasıyla entegre edebilirsiniz. Kategoriler işbirliği, proje yönetimi, içerik yönetimi ve güvenliği içerir.

Box ile büyük, uzak ekipleri veya birçok ekibi yönetmek kolaydır; hesabınıza yeni bir kullanıcı eklediğinizde çeşitli izinler ayarlayabilirsiniz. Kullanıcıların hangi klasörlere erişebileceğini seçebilirsiniz. Ve bunu yaparken yedi farklı izin düzeyi ayarlayabilirsiniz. Aynı anda düzinelerce çalışanı davet etmeniz gerekiyorsa, toplu bir davet gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, izinleri tek tek ayarlamaktan kaçınmak için bunları bir gruba atayabilirsiniz.

Güvenlik söz konusu olduğunda, Box harika olur; içeriğinizi AES 256 bit şifreleme, aktarım sırasında ve sunucularda korur. Anahtarınızı (dosyalarınızın şifresini çözmek için kullandığınız) aynı düzeyde AES şifrelemesi ile bile şifreler.

Dosya senkronizasyon hızları diğer servislerle karşılaştırılabilir. Dosya paylaşmak kolaydır; “paylaş” düğmesini tıklarsanız, bir bağlantı oluşturabilir veya e-postayla davet gönderebilirsiniz. Bu bağlantılarla Box size şifre korumasını kullanma ve son kullanma tarihlerini ayarlama olanağı sunar.

Daha çok iş dünyasına yönelik olduğundan, daha pahalıdır; Box, en az üç kullanıcı için 100 GB’lık bir başlangıç ​​planı sunar ve kullanıcı başına aylık 5 ABD dolarıdır. Business ve Business plus planları sırasıyla 15 $ ve 25 $ için sınırsız depolama alanı sunar. Kutu incelememizde daha fazla bilgi edinebileceğiniz ücretsiz bir bireysel plan ve iş planları için 15 günlük deneme var.

Büyük İşletmeler için Uzaktan Çalışma

Uzaklaşmak isteyen işletmeler, en iyi EFFS pick’imiz Egnyte Connect ile daha iyi ücret alırlar. Yerel uygulamaların yanı sıra hem Google Dokümanlar hem de Office Online entegrasyonları vardır. Office’in masaüstü sürümünü (Office 365) kullanmak istiyorsanız, bunun için de bir entegrasyon var.

İlk yüklemeler söz konusu olduğunda biraz yavaş, ancak işbirliği amacıyla, önceden yüklenen dosyalarla senkronizasyon hızı daha önemlidir. Egnyte, dosyanın yalnızca dosyanın tamamını değiştiren bölümlerini yükleyen blok düzeyinde senkronizasyon kullandığından gerçekten parlıyor.

Uzak üyelerle paylaşırken ihtiyacınız olan her şey, Egnyte’de var. Dosyaları veya klasörleri kolayca paylaşabilir ve dört tür erişim verebilirsiniz – sahip, tam, düzenleyici ve görüntüleyici. Bağlantılarınızın şifre koruması, son kullanma tarihleri ​​olabilir ve hatta bağlantı her kullanıldığında bir bildirim alabilirsiniz. Kullanıcıların dosyaları indirip indiremeyeceğini veya yalnızca önizleyebileceğini bile ayarlayabilirsiniz.

İş dosyalarınız için endişelenmenize gerek yok, AES-256 şifrelemesi ile korunuyorlar, şifreler için minimum uzunluk ve güç ayarlayabilirsiniz, şifreniz kırılmışsa ve birisi cihazınızı çalarsa 2FA yardımcı olabilir sadece senkronizasyondan kes.

Egnyte bireysel planlar sunmaz. En ucuz olanı beş kullanıcı için aylık 40 dolar, ancak 5 TB depolama alanı sağlıyor. Daha fazla alana ve daha fazla kullanıcıya ihtiyacınız varsa, İş planı vardır. Ayda 15 $ karşılığında (kullanıcı başına) maksimum 100 kullanıcıya 10 TB paylaşılan alan sağlar. Egnyte incelememizde ayrıntıları okuyun.

Diğer Uzaktan Çalışma Aletleri

Ekibinizle uzaktan iletişim kurmanız gerektiğinde, akla gelen popüler bir uygulama var – Slack. 2013 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri hızla büyüdü. Bu hiç de şaşırtıcı değil, uygulama eğlenceli ve kullanımı kolay ve üretkenliği artıran birçok üçüncü taraf uygulamasıyla entegre oluyor (ayrıca yukarıdaki tüm hizmetlerin Slack için en iyi bulut depolama alanı arasında olduğunu belirtmek isteriz).

Çalışma alanı sahibiniz bir Slack çalışma alanı oluşturur ve yöneticilerle birlikte ekip üyelerini davet eder ve yönetir. Ekip daha sonra Slack çalışma alanını paylaşabilir ve bu alan üzerinden iletişim kurabilir. Eski sohbet odalarına benzer şekilde, her şey mesajlaşma etrafında döner; farklı kanallar çalışma alanınızın bir parçasıdır ve birincil iletişim aracıdır. Kanalları belirli departmanlara, projelere veya ofislere göre düzenleyebilirsiniz.

Ekip üyelerinizle sık sık iletişim kurduğunuzda, bilgiler her yerde olabilir. Slack, mesajları önemli bir şekilde aramanıza ve herkes önemli bir şey söylediğinde size bildirim göndermenize olanak tanır. Meslektaşınıza gönderdiğiniz dosyaları bile arayabilirsiniz.

Ancak Slack, gündemi korumanıza gerçekten izin vermiyor: uzak bir ekiple görev yönetimi söz konusu olduğunda Trello gerçekten parlıyor. Bir kanban panosu kullanarak projelerinizi organize etmenin ve ne yapmanız gerektiğini bir bakışta görmenin görsel bir yoludur.

Yaptığınız her şey Trello panosunu içerecek. Yönetim kurulu, fikirlerden tamamlamaya kadar çeşitli aşamalardaki tüm görevleriniz olan bir liste listesidir. Trello bu görevleri temsil etmek için kartları kullanır. Kartlar ilk başta basit görünse de, yorum ekleyebilir, etiketler ekleyebilir, ekler yükleyebilir, bitiş tarihleri ​​verebilir vb. Kartınıza ihtiyaç duyduğunuz sayıda kişiyi davet edebilir ve ardından görevleri atamak için kartlara sürükleyip bırakabilirsiniz.

Tabii ki, Trello’nun uzak iş akışınızı iyileştirebilecek birçok üçüncü taraf uygulaması (power-ups adı verilen) içeren bir kütüphanesi var. Onlarla birlikte, Trello’yu çeşitli bulut depolama hizmetleri, iletişim uygulamaları, CVS platformları vb. İle entegre edebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uyan bir şey görmüyorsanız, kendi uygulamanızı oluşturmak için kullanabileceğiniz bir API vardır..

Son düşünceler

Günümüzde internet ve küreselleşme ile farklı ülkelerden ya da kıtalardan grupların ya da bireylerin birlikte çalışması şaşırtıcı değildir; elbette, yeni durumlar kendi problemlerini getirir. Ancak, bu konuda yardımcı olacak birçok uygulama var. İşbirliği için mükemmel olan en iyi bulut depolama hizmetlerinden ve iyi iletişim ve organizasyon sağlayan en popüler uygulamalardan bazılarından bahsettik.

Başka birçok kişi var, kaçırdığımız bir favoriniz var mı? Seçtiğimiz bazı şeyler hakkında yorumunuz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me