Spor için En İyi Kodi Eklentileri

Sporseverler YouTube, Netflix ve diğer akış hizmetlerine göz atarken genellikle hayal kırıklığına uğrarlar. Bunlar genellikle sadece ikinci el içerik için gösterilir, büyük sporlar esas olarak kablo sağlayıcılarına aittir. Bununla birlikte, Kodi’yi kullanarak, sporları genellikle canlı bir etkinlik olarak veya kaynaklardan bir özet olarak izleyebilirsiniz..


Kodi, Windows, Linux ve Android için ücretsiz, yasal ve açık kaynaklı bir medya oynatıcıdır. Temel sürüm yalnızca kuruluşta karışık olsa da, neredeyse sonsuz miktarda içerik sağlamak için eklentilerle genişletilebilir.

Resmi olmayan eklentiler, akışlar gayri meşru olarak elde edildiğinden, bazı şüpheli yasal alanlara girer. Akış sporları için bu eklentilerden bazılarını önermekle birlikte, bunları yalnızca bir VPN ile kullanmanız önemlidir..

Bir VPN, Kodi’yi kullanırken IP adresinizi gizli ve bağlantınızı güvende tutar. Kendinizi korumak ve aynı zamanda bölge kilitli içeriğin kilidini açmak en iyi uygulamadır. Bölgenize bağlı olarak birçok spor akışı çalışmaz ve bir VPN bunun üstesinden gelebilir. En iyi Kodi VPN için seçimlerimize göz atmayı unutmayın.

Resmi Kodi Spor Eklentileri

Kodi için en iyi spor eklentileri resmi olmayan depolardan gelirken, Kodi’nin resmi olanında hala seçenekler var. Birçoğu bir tür abonelik gerektirir ve genellikle yalnızca yayınlandıktan sonra etkinlikleri gösterir, ancak seçenek hala orada.

BT Sport Videosu

Bu eklenti, İngiltere’nin en büyük geniş bant sağlayıcılarından biri olan BT Sport’tan (ve yalnızca İngiltere’den korkuyoruz) içeriğe erişiyor. Aylık 10 £ (yaklaşık 14 $) karşılığında, HD meslektaşlarının yanında oturan BT BT kanallarının dördüne de erişebilirsiniz.

Dezavantajı, Kodi’de uygulamayı kullanmak için BT’den geniş bant olması gerektiğidir. Zaten bir paketiniz yoksa, eklenti pek mantıklı değildir. Toplam maliyet, bir kablo paketiyle aynı seviyede olacaktır.

Ancak, zaten BT’den genişbantınız varsa mantıklıdır. Küçük ekstra maliyet Kodi’deki olanakları açar. İngiltere’de olduğunuz ve BT ile bir planınız olduğu sürece, bu eklenti bir zorunluluktur.

Fox Sports Go

ABD’deyseniz, Fox Sports Go yasal olarak canlı oyunları yayınlamanın en basit yollarından biridir. Hizmetin kablo aboneliğinizin dışında ekstra bir maliyeti yoktur ve bunu hem Kodi kutunuzda hem de mobil cihazınızda kullanabilirsiniz.

Mevcut bir kablo aboneliğinden çalışır, bu nedenle kullanmak için bir aboneliğe ihtiyacınız olacaktır. Neyse ki, Fox akla gelebilecek hemen hemen her sağlayıcıdan planları kabul ettiğinden, muhtemelen sizinkini orada bulacaksınız.

Kablo aboneliğinin ek maliyeti, henüz bir aboneliği olmayanlar için çok fazla olabilir. Ancak bunu yaparsanız, TV’nizden ve mobil cihazınızdan çok çeşitli ABD sporlarını izlemenizi sağlayan Kodi için harika bir eklentidir..

Ne yazık ki, bu tüm resmi eklentiler için geçerlidir. Kablo dışında abonelik sunan sadece birkaç kişi var. İçeriği ücretsiz olarak veya coğrafi engelleme kısıtlamalarından kurtarmak için resmi olmayan eklentiler yüklemeniz gerekir.

Spor için Resmi Olmayan Kodi Eklentileri

Kablonuz yoksa, resmi olmayan eklentilere ihtiyacınız olacaktır. Resmi olarak Kodi tarafından desteklenmeyen bu eklemeler, büyük bir akış olanakları alanı açıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, bu korsan ve bu nedenle yasadışı, bu yüzden açık denize gitmeden önce bir VPN ile kendinizi koruduğunuzdan emin olun..

SportsDevil

Canlı spor yayınları için, SportsDevil’den daha iyi olamaz. Bu eklenti Kodil deposunun (http://kodil.co/repo/) izniyle gelir, ancak birkaç diğer dosyada da bulunabilir. Bu eklenti hiçbir içeriği arşivlemez, bu nedenle oyunu canlı olarak yakalamak isteyenler için en uygunudur.

SportsDevil’in en iyi kısmı ne kadar kullanılabilir olduğudur: akla gelebilecek her spor etkinliğinin birçoğu 1080p’de bir akışı vardır. NFL Ağı ve ESPN’de de sürekli akışlar var.

Birçok etkinliğin farklı kaynaklardan kullanılabilen birden fazla akışı olacaktır. Neredeyse her zaman bir veya iki ölü bağlantı olacak, bu yüzden seçenekler kesinlikle hoş geldiniz. Şanslıysanız, mobil cihazlar için 720p’lik bir akış da bulacaksınız.

SportsDevil ile ilgili tek sorun organizasyon. Mevcut akışlara sahip oyunları listelemek yerine, SportsDevil yalnızca kaynakları listeler. Bu, bir oyun bulmak için kaynakları taramanız gerekeceği anlamına gelir ve daha sonra bir akışın kullanılabilir olduğunu umarsınız.

İlk başta, bu büyük bir güçlük. Akışlar, internetin derinliklerine yerleştirilmiş şüpheli web sitelerinden geliyor. Ancak, bir süre sonra hangi kaynakların en iyi sonucu verdiğini öğrenmeye başlayacak ve eklentiyi çok daha kullanışlı hale getireceksiniz..

Proje D

Canlı oyun yakalamak önemli değilse, Project D mükemmel bir seçimdir. NFL, NHL, NCAA, WWE ve daha fazlasından eski oyunların harika bir teklifine sahiptir. Eklenti, arka plan resimleri ve düzgün bir şekilde düzenlenmiş içerikle eksiksiz hissediyor.

SportsDevil’in organizasyonda başarısız olduğu yerlerde, D Projesi başarılı olur. Kaynaklar sadece oyunlarda listelenmez: Bir oyun seçtikten sonra, Proje D otomatik olarak kaynakları temizler. Ne yazık ki, bu D Projesi’nin zayıf noktasıdır. Oyunlar yayınlandıktan haftalar sonra canlı akış eklenmeden eklenir.

Proje D, büyük bir artı olan kendi deposuna (http://repo.projectdaddon.com/) gelir. Diğer eklentilerle, her biri çevrimdışı olduğunda kendinizi repodan repoya atlarken bulabilirsiniz. Geliştiriciler depoyu kontrol ettikleri sürece, eklenti kullanmak için canlı olacak. 

Bennu

Birçok insanın spor izlemesi için bir zımba Phoenix idi. Ancak, birçok kez çevrimdışı ve çevrimdışı olduktan sonra, Phoenix’in geleceği söz konusudur. Bennu Phoenix’in bir çatalıdır ve orijinal diş gibi, içerikle doludur.

Proje D gibi Bennu da daha önce yayınlanmış oyunların akışlarını sunuyor. Ancak, eklenti, çoğu durumda, çok daha hızlı görünüyor. Bu ve D Projesi arasında, mümkün olduğunca hızlı bir akış bulacaksınız.

Bennu, bir spor akışından çok daha fazlası, çünkü aynı zamanda yayınlanacak çok sayıda TV şovu ve film var. Antlaşma veya Elysium seviyesinde değil, ancak işi yeterince iyi yapıyor.

Bennu’nun hem Colossus hem de Kodil olduğunu (http://kdil.co/repo/) bulabilirsiniz, ancak eskisinden yükleme konusunda sorun yaşadık. Kodil’den yükleme sorunsuz gitti, ancak sorun yaşıyorsanız her ikisini de deneyin. Colossus’un resmi bağlantısı öldü, ancak zip dosyasını zaten indirdiyseniz bulabilmelisiniz.

Kodi Repo Kurulumu

Resmi eklentiler, her karşıdan yüklemeyle birlikte gelen Kodi deposundan gelir. Project D, SportsDevil veya Benu’yu edinmek için uygun havuzu yüklemeniz gerekir. Depolar doğrudan Kodi veya bir .zip dosyası aracılığıyla yüklenebilir. Depo çevrimdışı olursa ve yeniden yüklemeniz gerekiyorsa, ikincisi daha güvenilirdir, bu nedenle.

Bilgisayardan Yükleme

Bir deponun .zip dosyasını almak için yukarıdaki bağlantıları tıklamanız yeterlidir. Doğrudan indirebileceğiniz bir dizine yönlendirileceksiniz.

Bu yapıldıktan sonra Kodi’yi açın ve aşağıdaki adımları uygulayın:

 • “Eklentiler” i tıklayın
 • “Eklenti tarayıcısına” (açık kutu simgesi) gidin
 • “Zip’ten yükle” yi tıklayın
 • Kaydedilen .zip dosyasına gidin ve seçin

Birkaç dakika sonra, eklenti etkinleştirilmiş bir bildirim alırsınız. Bunu yaptıktan sonra, aynı menüde “depodan yükle” yi tıklayın ve istediğiniz eklentiyi seçin.

URL’den yükleme

Kodi’yi bir mobil cihazda çalıştırırsanız veya deponun tamamını masaüstünüze indirmek istemiyorsanız, uygulama aracılığıyla URL’yi kaynak olarak girebilirsiniz. Depoyu hala kuruyorsunuz, bunun yerine zip dosyasını Kodi aracılığıyla web sitesinden çekiyorsunuz.

Önce bilinmeyen kaynaklardan depolar yüklemek için Kodi kurulmalıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Dişli çark gibi görünen “ayarlar simgesini” tıklayın
 • “Sistem ayarları” na gidin
 • İmlecinizi “eklentilerin” üzerine getirin
 • Sağ taraftaki “bilinmeyen kaynaklar” kaydırıcısını işaretleyin

Kodi ana ekranına dönün ve veri havuzunu kurun:

 • “Ayarlar simgesini” tıklayın
 • “Dosya yöneticisi” ne gidin
 • Sol sütundan “kaynak ekle” yi seçin
 • Tıklayın “”
 • İstediğiniz havuz için “URL” yi girin
 • Bir isim ver

Ardından adımları kaydedilmiş bir zip dosyasından yüklüyormuş gibi atabilir, bunun yerine oluşturduğunuz kaynağı seçebilirsiniz. Daha önce olduğu gibi, “depodan yükle” seçeneğinden eklentiler yükleyin.

Sonuç

Kodi’de spor yayınları için birçok farklı eklenti var. Mevcut bir aboneliğiniz varsa, resmi eklentiler güvenilirlikleri nedeniyle mükemmel bir seçenektir. Bununla birlikte, gayri resmi depolardan hala birçok seçenek var.

Hem resmi hem de resmi olmayan kaynaklara sahip bir VPN kullandığınızdan emin olun. Hafif bir hizmet, ABD’deki yakın zamanda net tarafsızlığın kaldırılması nedeniyle güvenlik, coğrafi olarak engellenmiş içerik ve artan hızlar sağlayacaktır. 2017 için en iyi VPN’lerimize göz atın ve bir tane için kaydolun.

Kodi hakkında daha fazla bilgi almak için Kodi arşivimize göz atın. Kodi’de NFL’yi ve en iyi gayri resmi Kodi eklentilerini nasıl izleyeceğiniz dahil öğreticiler, listeler ve daha fazlasını bulacaksınız.

Spor için hangi eklentileri kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map