Sizi Üretken Tutan 5 Uygulama

Hepimizin bazen yardıma ihtiyacı vardır ve bir sorunumuz olduğunu kabul etmede yanlış bir şey yoktur: Ben Ritika, ve sosyal medya bağımlısıyım. Ne zaman bir viral gönderi görsem, kendimle ilgili her şeyi okumaktan kendimi alamıyorum. Son teslim tarihine ne kadar yakın olsam da.


Tabii ki, bu daha düşük üretkenliğe yol açıyor ve aynı işi yapmak için daha fazla zaman harcamak zorundayım. Bizim gibi insanlar için şanslıyız, bizi kontrol altında tutmamıza ve daha odaklanmış ve verimli olmamıza yardımcı olacak üretkenlik uygulamaları var..

Erteleme sorunu olanlarımıza yardımcı olmak için, sizi üretken tutan beş uygulamanın bir listesini derledik.

Verimlilik uygulamalarını neden kullanmalısınız??

Birçoğumuz için işimiz çevrimiçi olarak gerçekleşiyor ve işimizle ilgilenmek için tüm gün dizüstü bilgisayarlarımızın önünde oturuyoruz. Kendimize dizüstü bilgisayarımız açık olduğu sürece çalıştığımızı söylesek de, dürüstlük bizi bunun çoğu zaman doğru olmadığını söylemeye zorlar.

Belki eski bir kolej arkadaşının e-postası veya bir medya sitesindeki ilginç bir makaledir; o kadar çok dikkat dağıtıcı şey var ki, gerçekten çalışarak geçirdiğimiz zamanı bile takip edemiyoruz.

Verimlilik uygulamaları çeşitli şekil ve boyutlarda gelir; organize olmamıza ve sonuç olarak verimliliğimizi artırmamıza yardımcı olabilirler. Takvimimizi düzenlemekten süreyi izlemeye ve sizi belirli web sitelerini ziyaret etmenize engellemeye kadar, bu uygulamalar zaman alıcı işlemlerin çoğunu otomatikleştirerek işe daha fazla odaklanmanıza yardımcı olabilir..

Verimlilik uygulamalarını kullanmayı düşünmeniz için bazı nedenler.

Örgütlü kalmak

Her gün çok sayıda toplantınız veya son teslim tarihiniz varsa, dijital takvime kaydolmak her zaman programınızda güncel kalmak ve çevrimiçi grup toplantıları ayarlamak için en iyi yoldur.

Örneğin, Google Takvim bir etkinlik oluşturmanıza ve diğer kullanıcıları da davet etmenize olanak tanır. Diğerleri etkinliği kabul ettiğinde, takviminde de güncellenir, böylece herhangi bir çatışmadan kaçınır.

Dikkat dağıtıcı şeylerden uzaklaşın

Sosyal medya eğlencelidir ve aynı zamanda kendi kişisel markamızı yaratmamıza yardımcı olur, ancak yine de çok fazla şey tehlikelidir. Facebook veya Instagram’ı her saat kontrol ettiğinizi görürseniz, belki bazı değişiklikler yapma zamanı gelmiştir.

Bir Chrome uzantısı olan Timewarp, bağımlılık yaratan bir web sitesini her ziyaret etmeye çalıştığınızda web tarayıcısını yeniden yönlendirerek size yardımcı olabilir..

Zamanını Takip Et

Küçük bir işletme sahibi veya serbest çalışan iseniz, zamanınızı kendiniz izlemenin ne kadar önemli olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz. Sadece müşterilerinizi faturalandırmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda zamanınızın çoğunu nerede harcadığınızı görmenize de yardımcı olabilir.

Örneğin, Toggl, günlük, haftalık ve aylık raporları kolayca oluşturan bir zaman izleme uygulamasıdır..

Tüm Notlarınızı Tek Bir Yerde Tutun

Birkaç cihazı birlikte kullandığımız bir dünyada yaşıyoruz, ancak yine de aynı verilere erişmek istiyoruz ve bu, bulut uygulamalarının bize yardımcı olmak için devreye girdiği yerdir. Windows’ta Yapışkan Notlar’ı aşırı derecede kullandığımız bir zaman vardı; yararlı olabilirler, ancak yalnızca PC’niz açıkken.

Artık dosya ve kontrol listesiyle not eklemenizi sağlayan verimlilik uygulamalarımız var. Ayrıca, belirli görevler için bir hatırlatıcı ayarlamanıza izin verir, böylece her zaman yolda kalmanızı kolaylaştırır.

Örneğin, Evernote, dizüstü bilgisayarınızı, mobil cihazınızı veya tabletinizi kullansanız da notlarınıza kolayca erişebilmeniz için tüm notları sunucusuna senkronize eden bulut tabanlı bir not alma uygulamasıdır..

L Daha Sonra Oku ’Listenize Şeyler Ekleme

Çalışmanız gerektiğinde bu makaleyi okuyorsanız, işte sizin için harika bir kazan-kazan fikri – Pocket gibi bir “daha sonra okuyun” uygulamasını indirin ve makaleyi listenize ekleyin. Bu şekilde, sonunda özgür olduğunuzda makaleyi daha dikkatli okuyabilirsiniz.

Sizi Üretken Tutan 5 Uygulama

Bahsettiğim uygulamalara daha iyi bakalım.

Toggl

Zamanınızı veya ekibinizin izini izlemek isteyin, bunun en zor kısmı zamanlayıcıyı başlatmayı hatırlamaktır. Neyse ki, Toggl gibi zaman izlemeyi inanılmaz derecede kolaylaştıran uygulamalar var.

Tek yapmanız gereken Toggl’de geçerli görevi yazmak ve zamanı başlatmak için enter tuşuna basmaktır. Zamanlayıcıyı başlatmayı unutursanız, manuel olarak bir zaman girişi de ekleyebilirsiniz. Dışarıdaysanız, Toggl’i iOS veya Android telefonunuza yükleyerek hareket halindeyken zamanı izleyebilirsiniz.

Toggl’in web arayüzünün alışması biraz zaman alabilir, ancak Chrome uzantısı sizi etkileyecek olanıdır.

Chrome tarayıcı uzantısı, Toggl’i Asana ve Trello dahil olmak üzere 100’den fazla uygulama ile entegre etmenizi sağlar. Kullandığınız uygulama listede belirtilmemişse, kendi özel bağlantınızı da ekleyebilirsiniz.

Toggl’i tarayıcınıza yükledikten sonra, kullandığınız uygulamaların içinde bir “zamanlayıcı başlat” düğmesi göreceksiniz ve herhangi bir şey yapmak için Toggl’un web uygulamasını açmanız bile gerekmeyecek.

Tüm zaman çizelgesi kayıtları projeler ve faturalandırılabilir veya faturalandırılamaz saatler tarafından düzenlenebilir. Renk kodlaması, her şeyi tek seferde analiz etmeyi kolaylaştırır. Toggl gösterge tabloları, küçük ekiplerin zaman çizelgelerini doğrudan göndermeleri ve en verimli kim olduğunu anlamaları için de yararlı olabilir.

Freemium sürümü ile Toggl, hem serbest çalışanlar hem de KOBİ’ler için mükemmel bir seçimdir.

Zaman tüneli

İşinize derinlemesine gömüldüğünüzde bile Twitter veya YouTube’u her beş dakikada bir kontrol ederseniz, Timewarp sizi yolda tutmak için mükemmel bir Chrome uzantısıdır.

Kurulumu kolay ve kurulumu daha da kolay olan Timewarp, dikkat dağıtıcı bulduğunuz her web sitesi için “yeni bir solucan deliği” oluşturmanıza olanak tanır.

Eklediğiniz her alan için şunları yapabilirsiniz:

 • Wikipedia veya farklı bir Google Drive dosyası gibi farklı bir URL’ye yönlendirin

 • Söz konusu web sitesinde geçirdiğiniz zamanı kontrol etmek için web sayfasına bir zamanlayıcı koyun

 • Bu web sitesini her açmaya çalıştığınızda göreceğiniz bir teklif ekleyin (bu benim kişisel favorim)

Araç ücretsizdir, ancak bu aynı zamanda oldukça sınırlı özelliklere sahip olduğu anlamına gelir. Örneğin, bir web sayfası değil, yalnızca bir web sitesi alan adı ekleyebilirsiniz. Bir web sayfası URL’si girmeyi denerseniz bir hata gösterilir. Ayrıca, belirli web sitelerini belirli bir süre için engelleyecek bir zamanlayıcı olmasını da isterdim.

Diğer bir dezavantaj, Timewarp’ın sadece Google Chrome ile çalışması ve başka bir web tarayıcısı için destek olmamasıdır.

Evernote

200 milyondan fazla kullanıcı ve 5 milyar nota yaratılan Evernote, şu anda piyasadaki en iyi not alma uygulamalarından biridir ve bu şanstan kaynaklanmamaktadır. Çünkü Evernote, özelliklerle dolu bulut tabanlı bir hizmet sağlayarak insanların not alma biçiminde devrim yaptı.

Evernote’ta oluşturulan tüm notlar çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde senkronize edilir ve ona iOS, Android, Mac, Windows ve Linux dahil olmak üzere herhangi bir cihazınızdan erişebilirsiniz..

Evernote OCR ile donatıldığından, makbuzların ve önemli belgelerin fotoğraflarını kolayca çekebilir ve metin içinde arama yapılabilir bir formata dönüştürebilirsiniz. Tabii ki, belge dosyalarını ve ses kayıtlarını da yükleyebilirsiniz, ancak Evernote’un en iyi kısmı tarayıcı uzantısı olmalıdır.

Hem Chrome hem de Firefox tarafından desteklenen Evernote’un tarayıcı uzantısı web sayfalarını eksiksiz bir makale, basitleştirilmiş metin, tam sayfa, yer işareti veya ekran görüntüsü olarak kırpabilir.

Ayrıca, Evernote’un bir depolama sınırı yoktur, ancak bir yer açmak için Evernote hesabınızdan hiçbir şeyi silmek zorunda kalmayacağınız bir yükleme sınırı yoktur. Ayrıca, yükleme limiti yalnızca web sayfası kupürleri ve diğer dosyalar için geçerlidir; doğrudan Evernote’ta oluşturulan notlara dahil değildir.

Google Takvim

Toplantıları ve son tarihleri ​​takip etmekte zorlanıyorsanız, kendinize dijital bir takvim alma zamanı gelmiştir. Evet, insanların günlük programlarını ve randevularını takip etmek için günlükleri kullandıkları bir zaman vardı, ancak çevrimiçi çalışmalarımızın çoğunda çevrimiçi bir takvime sahip olmak da mantıklı.

Google takvimi, Trello, Asana, Outlook ve iCal gibi diğer takım yazılımları ve proje yönetimi uygulamalarının çoğuyla kolay entegrasyonu nedeniyle birçok kişi (ben dahil) için tercih edilen bir seçimdir. IFTTT ve Zapier gibi uygulamaları kullanarak, daha fazla uygulamayla da entegre edilebilir.

Ayrıca, Gmail’i zaten birincil iş e-posta hesabınız olarak kullanıyorsanız, e-postadan takvime otomatik olarak randevu ekleyebileceğiniz ve diğer kullanıcıları davet ederek grup toplantıları oluşturabileceğiniz için kullanmak daha mantıklıdır..

Verimli renk kodlaması, kolay dışa aktarma ve içe aktarma ile telefon ve e-postadaki özel bildirimler, Google Takvim’i hayat kurtarıcı yapan birçok nedenden bazılarıdır.

Cep

İnternet çok dikkat dağıtıcı bir yer; bize her saniye o kadar çok içerik atılıyor ki, hepsini okumak için yeterli zamanımız bile yok.

Pocket, tüm bu makaleleri bir araya getirmenize yardımcı olur ve daha sonra okumanızı sağlar. Uygulama ayrıca, dikkat dağıtan kenar çubuğu verilerini kaldırarak makalelerin okunmasını kolaylaştırmak için kendi yolundan çıkıyor.

Ancak bu, yer işaretlemesinden nasıl farklıdır? Bir şeye yer işareti koyduğunuzda, makaleyi okuduğunuzda ve açıkça silmeniz gerektiğinde bile tarayıcınızın üstünde kalır. Öte yandan, Cepler üzerindeki makaleler okuduktan sonra anında arşivlenebilir.

E-postanızı, Facebook ve Twitter’ınızı bağladığınızda, Pocket’te olan kişilerinizi takip edebilir ve “önerilen” sekmesi altında paylaştıkları tüm bağlantıları görebilirsiniz..

Böylece, bir sonraki çalışırken gerçekten ilginç bir makale gördüğünüzde, Cep düğmesine basın ve daha sonra okuyun, zamanınız olduğunda.

Son düşünceler

Doğru üretkenlik uygulaması, çalışma ortamınıza ve içinde çalıştığınız sektöre bağlı olacaktır. Çevrimiçi olarak çok sayıda üretkenlik uygulaması olsa da, bazıları tasarruf etmek yerine zamanınızı boşa harcar.

Bir uygulamayı ayrıntılı bir şekilde test etmeniz ve çok uzun bir öğrenme eğrisine sahip olmadığından emin olmanız önemlidir. Daha üretken kalmanıza yardımcı olacak bir uygulama bulduktan sonra, ona yapışmanızı ve geriye bakmamanızı öneririz..

Bir verimlilik uygulaması kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map