Çoğu insan bilgisayarlarını yedeklemenin önemini anlar. Verileriniz değerlidir. Cloudwards.net’te uzman ekibimiz, verilerinizi korumak için en iyi bulut yedekleme sağlayıcılarını bulmanıza yardımcı olmaya kendini adamıştır – yalnızca masaüstü veya dizüstü bilgisayarınız değil, mobil cihazlarınız da.


Arkadaşlarımıza, ailemize ve iş arkadaşlarımıza günlük olarak mesaj gönderiyoruz. Resimleri, tarifleri, notları, son başvuru tarihlerini ve telefon görüşmesi yapmak veya e-posta taslağı yazmaktan daha kolay olan her şeyi paylaşıyoruz.

Telefonunuzu kaybederseniz ne olur? Verileriniz buluta yedeklendi mi? Çok fazla kişi, telefonunuzu çok geç olana kadar yedeklemenin öneminin farkında değil.

Bu yüzden bugün size iCloud veya diğer hizmetleri ve uygulamaları kullanarak bir iPhone’da kısa mesajları nasıl yedekleyeceğinizi göstereceğim.

İhtiyacınız Olanlar

Telefonunuzu elinizde bulundurmanız gerekir ve WiFi’ye bağlı olmanız gerekir – hücresel verilerinizi kullanabilirsiniz, ancak WiFi genellikle daha hızlıdır.

Telefonunuzu masaüstünüze veya dizüstü bilgisayarınıza bağlamak için yıldırım-USB kablosu gerektiren iPhone’daki kısa mesajları iTunes’a nasıl yedekleyeceğinizi göstereceğim.

iTunes, mesajlarınızı ve diğer verilerinizi yedekler ve MacOS ile birlikte gelir. Windows kullanıcıları için ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak herkes iTunes’u kullanmak istemez. İTunes’dan kaçınmayı tercih ederseniz, metin mesajlarınızı iPhone’da ücretsiz olarak yedeklemek için kullanabileceğiniz bazı alternatif uygulamaları göstereceğim.

İPhone mesajlarınızı yedeklemek için Apple’ın kendi bulutunu kullanmak istiyorsanız bir iCloud hesabınızın olması gerekir. Kullanıcılara 5GB ücretsiz iCloud depolama alanı verilir ve daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa fiyatlar uygun olur. İCloud hakkında ne düşündüğümüzü Dropbox ile iCloud’u karşılaştıran makalemizde veya aşağıdaki iCloud video incelememizde görebilirsiniz..

İCloud Kullanarak iPhone’da Metin Mesajlarını Yedekleme

İCloud’u kullanmaya başlayacağız çünkü iPhone kullanıcıları için ücretsiz ve daha uygun seçeneklerden biri, ancak daha sonra keşfedeceğimiz birçok alternatif var.

İPhone 5/6/7’deki mesajlarınızı birkaç basit adımda iCloud’a yedekleyebilirsiniz. Bu özelliği açmadan önce telefonunuzu bir güç kaynağına takmanız ve WiFi’ye bağlanmanız gerekir.

  1. “Ayarlar” a hafifçe vurun
  2. “İCloud” ya da ekranın üst kısmındaki kullanıcı başlığına, ardından “iCloud” a dokunun
  3. “Yedekle” veya “iCloud yedeklemesi” ne hafifçe vurun

Telefonunuz şarj olurken, WiFi’ye bağlı ve kilitliyken otomatik olarak iCloud’a yedeklenir. Bu işlem hakkında daha fazla bilgi için iPhone’unuzu iCloud’a nasıl yedekleyeceğimizi inceleyin..

Bilgisayar Kullanarak iPhone’da Metin Mesajlarını Yedekleme

Apple, Windows kullanıcılarına iTunes sunar, ancak herkes bunu sevmez. İTunes ilk kez Windows’a geldiğinde, birçok kullanıcı hatalar yaşadı veya kullanıcı arayüzünü veya yazılım güncellemeleriyle nasıl değiştiğini sevmedi.

Birçok kişi iTunes’u kullanmayı bıraktı ve asla geriye bakmadı. Bu kullanıcılardan biriyseniz iTunes’a alternatiflerin bir listesini sunacağım. Ayrıca, daha önce hiç kullanmadıysanız veya başka bir deneme yapmaya istekli olmanız durumunda, iTunes’daki Windows sürümünü kullanarak iPhone’daki kısa mesajları nasıl yedekleyeceğinizi de ele alacağım..

CopyTrans

CopyTrans iTunes’a bir alternatiftir ve manuel yedeklemelerin yanı sıra tek tıklamayla “akıllı yedekleme” sunar. İTunes değiştirme işlevi görebilir ve yalnızca deneme sürümü ücretsiz olmasına rağmen videoları, mesajları ve daha fazlasını yedekleyebilir.

CopyTrans, kişileri, fotoğrafları ve müziği yedeklemenize izin vermek için iOS için yerel bir uygulamaya sahiptir, ancak bu işlevin ödenmesi gerekir. CopyTrans paketleri size 29,99 ABD doları tutar.

IEXPLORER

iExplorer, rakiplerinden daha hızlı olduğunu iddia eden başka bir alternatiftir. Yine, sadece deneme sürümü ücretsiz, ancak bu uygulama özellik dolu ve son derece parlak, Windows kullanıcıları için muhteşem bir arayüz sunuyor.

Mükemmel bir iTunes yedeğidir ve mesajlarınızı, kişilerinizi, fotoğraflarınızı ve daha fazlasını yedekler – hatta sesli postaları bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz, bu da CopyTrans’da bulunmayan kullanışlı bir özelliktir. iExplorer bir lisans için 39,99 ABD dolarıdır, ancak iTunes’dan kaçınmaya ayarlıysanız en iyi alternatifiniz olabilir.
Windows’ta iTunes

Windows 7 ve sonraki sürümler için iTunes’u Apple’ın web sitesinden indirebilirsiniz. İTunes’u yükleyin ve Apple hesabınızla giriş yapın. İPhone’unuzu yedeklemek, kabloyu takmak ve sol üstteki cihazlar simgesini aramak kadar kolaydır. İTunes’u ilk kez kullandığınızda bilgisayarınızla neyi senkronize etmek istediğinizi seçersiniz. “Bu bilgisayara güven” sormanız istendiğinde “güven” düğmesine dokunun.

İTunes’un sol bölmesindeki listeden hangi içeriği senkronize etmek istediğinizi seçersiniz.

Not: iCloud ile senkronize ederseniz iTunes senkronizasyonu devre dışı bırakılmış olabilir. Yedeklemelerin bulutta mı yoksa cihazınızda yerel olarak mı saklanacağını seçmeniz gerekir. “Özet” i tıklayın ve “şimdi yedekle” veya “cihaz yedeklemesini şifreleme” seçeneğini belirleyin ve şifreli yedeklemeler istiyorsanız bir şifre belirleyin.

“Özet” i tıklayıp “yedeklemeyi geri yükle” yi seçerek iPhone’unuza bir yedeklemeyi geri yükleyebilirsiniz.

Sonuç

İPhone’daki metin mesajlarını yerel bir bilgisayara veya bulutta yedeklemenin ne kadar kolay olduğunu gördünüz. Hatta iPhone’unuzun yerel, şifreli yedeklerini yapabilir ve bunları araştırdığımız en iyi bulut sağlayıcılarından herhangi birine kopyalayabilirsiniz.

Çok geç olana kadar beklemeyin – bugün listelediğim programlardan birini seçin ve iPhone’unuzu yedekleyin. Ayrıca bir Android telefon kullanıyorsanız veya Android’de aileniz ve arkadaşlarınız varsa, Android’de metin mesajlarını yedeklemenin ne kadar kolay olduğunu bildirin.

Telefonunuzdaki tüm verilerin güvenli olduğunu bilmenin rahatlığı, bir uygulamanın yüklenmesi ve çalıştırılması için gereken beş veya on dakikaya değer. Her zaman olduğu gibi, yol boyunca herhangi bir yere yapışırsanız veya bir sorunuz varsa, lütfen aşağıda yorum yapmaktan çekinmeyin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me