Küçük İşletmeler için En İyi Web Hosting

Küçük işletmenizi büyütmenin en iyi yollarından biri bir web sitesidir. Ne yazık ki, genellikle karışıklık ile birlikte gelen gerekli bir kötülüktür. Sitenizi çevrimiçi hale getirmek için bir web barındırma sağlayıcısına ihtiyacınız olacaktır ve kesinlikle küçük işletmeleri hedefleyen sağlayıcı sıkıntısı yoktur..


Web barındırma, sitenizi internette canlı hale getiren bir süreçtir. Sunucular, ağa bağlı depolama için oluşturulan bilgisayarlar, ağır kaldırma işlemlerini gerçekleştirir, web sitenizin tüm verilerini toplar ve erişmeye çalışan herkese teslim eder.  

İşte Cloudwards.net, biz küçük işletmeler için en iyi olanı görmek için en iyi web sağlayıcıları barındırma çalıştı. Bununla birlikte, hangi sağlayıcıların kesintiyi yaptığını belirleyebilmemiz için bazı kriterler oluşturmak zorunda kaldık.

Ne Web Hosting Küçük İşletmeler için En İyi Yapar?

Küçük işletme hosting planları barındırma diğer formları ile ortak bir çok şey var. Gerçek hizmet gittikçe, hızlı ve güvenilir bir bağlantı hemen hemen her şeyde kazanır. Ancak, küçük işletmeler için planları mükemmel kılan birkaç şey vardır.

Maliyet elbette ilk kaygıdır. Işinizi yerden kalkarken, ihtiyacınız olan son şey yüksek bir web hosting fatura. Ucuz planlar, web hosting dünyasındaki mesafenin çoğuna gidecek ve üst düzey yapılandırmalarda geri dönüşleri azaltacaktır. Baktığımız her sağlayıcı daha pahalı seçeneklere sahiptir, ancak hepsinin bütçe planları da vardır (para yönetimi sizin için bir öncelikse, en iyi muhasebe yazılımı hakkındaki makalemizi okuyun).

Sonra, planınızla birlikte gelen ekstralara baktık. Buna SSL sertifikasından alan adına kadar her şey dahildir. Bunların ne olduğunu bilmeniz önemli olsa da, her birini elde etmek için birkaç farklı yere gitmek çok fazla zaman kaybetti. Örneğin DreamHost, her kayıt işleminde ücretsiz geçiş, SSL sertifikası ve alan adı sağlar.

Bu düşünce doğrultusunda desteğe de baktık. Sorular, özellikle de ilk web sitenizse, bu nedenle iletişim kurması kolay bilgili bir destek personeli önemlidir. Örneğin, SiteGround gördüğümüz en iyi ekiplerden birine sahiptir, her personel hızlı yanıt verir ve yardım etmeye istekli.

Son olarak, web sitenizi nasıl oluşturduğunuzu dikkate aldık. Genellikle sınırlı bir bütçe ve web sitesi tasarım deneyimi eksikliği vardır, bu nedenle güzel bir site oluşturmanın basit bir yolu önemlidir. BlueHost, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu ve tek tıklamayla WordPress yükleyici ile bu pazara hitap ediyor.

Hep birlikte birleştirmek ne web küçük işletmeler için kene hosting yapar. Bazı ev sahipleri, özellikle küçük işletmeleri hedefleyen web barındırma dünyası hakkında çok az bilgi sahibi olacak planları yanlış etiketleyecek veya hizmetler için aşırı ücret alacaktır. Bu kriterlere ulaştıktan sonra, bu ana makinelerin en iyisi olduğu konusunda çok az argüman var..

HostGator

HostGator, genel olarak, karşılaştığımız en iyi ana makinelerden biridir. En az küçük işletme değil, neredeyse her müşteriyi barındıran büyük bir plan listesine sahiptir. Her biri özelliklerle dolu birkaç ucuz plan var, ancak küçük işletmeler için en iyi bulut barındırma bulduk.

Bu barındırma biçimi, sitenizi bir sunucu ağına yayarak güvenliği ve güvenilirliği artırır. HostGator, bu planlar için en ucuz fiyatlara sahiptir, küçük işletmeler için ideal bir maliyet ve performans kombinasyonu.

Kullanımı da son derece kolaydır. HostGator, zaten basit tasarımı temel alan arka uç arayüzü olarak yeniden tasarlanmış bir cPanel kullanıyor. İsteyebileceğiniz tüm güce sahipsiniz, ancak gezinmesi kolay kategorilerde hepsi sıkışmış durumda.

HostGator’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

HostGator’un satırının en üstündeki planlar hala aynı derecede iyi. Genellikle, konakçılar spektrumun her iki ucunda dengesiz bir şekilde ağır bir şekilde eğilirler. HostGator’da durum böyle değil, her plan fiyat için doğru ayarlandı ve her biri bir dizi özellik sunuyor.

Planınızı yükseltmek de kolaydır. HostGator’daki destek birinci sınıftır ve siteniz büyüdükçe yapılandırmadaki herhangi bir değişiklik konusunda size yol gösterecektir. Farklı barındırma biçimlerine geçerken, HostGator işlemi kolaylaştırır.

HostGator’dan hoşlanmamanız için herhangi bir neden bulmak zor. Küçük işletmelerin ihtiyaçlarını bire bir karşılar ve hala büyük işletmeleri barındıracak araçlara sahiptir. Tek noktadan bir dükkan arıyorsanız, HostGator muhtemelen sizin için. Daha fazla bilgi edinmek için HostGator incelememizi okuyun veya 45 günlük para iade garantisi ile kendiniz deneyin.  

SiteGround

SiteGround, WordPress için harika olduğu için küçük işletmeler için en iyi web barındırıcılarından biridir. Aslında, en iyi web WordPress için barındırma için ilk tercihimiz oldu. Basit ve ucuz bir fiyatlandırma modeli ve birçok özelliği ile SiteGround küçük işletmeler için de mükemmeldir.

Buradaki gösterinin yıldızı, ucuz WordPress ve paylaşılan planlar. SiteGround, kesinlikle aşık olduğumuz merdiven basamaklı bir model sunar. Siteniz (ve işletmeniz) ziyaretçiler için daha fazla kaynak ekleyerek net bir büyüme yolu sağlar. 

Aslında sitenizi oluşturmak için, SiteGround’un sizin için WordPress yüklemesini veya sürükleyip bırakma web sitesi oluşturucusunu kullanmayı seçebilirsiniz. DreamHost’un (daha sonra yapacağımız) kadar iyi olmasa da, harika görünen bir şeyi hızlı bir şekilde bir araya getirmenize izin veren yetkin bir web sitesi tasarım aracı.

SiteGround en sevdiğimiz WordPress sunucumuzdur ve KOBİ’ler web sitesi oluşturucusundan yararlanabilirken, WordPress daha fazla esneklik sunar. Daha fazla bilgi edinmek için CMS kullanma kılavuzlarımızı okuyun.. 

  • WordPress’i Kullanma Başlangıç ​​Kılavuzu
  • WordPress Kullanımı için Orta Seviye Kılavuz
  • WordPress Kullanımı için Gelişmiş Kılavuz

SiteGround’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

SiteGround’u düşük maliyetin dışında sevmenin başka birçok nedeni var. Örneğin destek, bir web barındırıcısından gördüğümüz en iyisidir. SiteGround size ekip üyesi hakkında derecelendirmelere ve arka plan bilgilerine uyan, kiminle konuştuğunuzu gösteren bir profil gösterir.

Biraz gereksiz, evet, ama desteklemenin ne kadar adanmış olduğunu göstermenin iyi bir yolu. Üç temas şeklinin her biri, hızlı tepki süreleri ve yardımcı personel ile harika çalışır. Her üçünü de test ettikten sonra bile, hangisinin en iyisi olduğuna karar veremedik.

Buna rağmen, SiteGround en küçük operasyonlar için uygundur. Büyüme yolu olsa da, daha pahalı planlar, özellikle de ucuz olanların ne kadar iyi olduğuna kıyasla, çok fazla ters teklif sunmaz. Daha fazla bilgi edinmek veya 30 günlük para iade garantisi ile kendinize kaydolmak için SiteGround incelememizi okuyun.

BlueHost

BlueHost, HostGator ve SiteGround ile aynı çizgiyi takip eder, ancak üst uçta daha az güç vardır. Dengeli ve uygun fiyatlı planları ve önyükleme için WordPress entegrasyonu ile küçük işletmeler ve kişisel bloglar için bir tercih (bu yüzden de en ucuz web barındırma çözümleri listemizde bulacaksınız).

Küçük işletmeler için ana beraberlik fiyattır. BlueHost son derece ucuz, paylaşılan planlar ayda sadece birkaç dolardan başlıyor. Bir yıl veya daha fazla peşin satın almanız gerekse de, maliyet hala düşüktür ve işletmelerin her ay ödeme yapma endişesi duymadan sitelerini çevrimiçi tutmalarını sağlar.

Sitenizin tasarım yönü de kapsanmaktadır. BlueHost, tek tıklamalı bir WordPress yükleyici ve her planla birlikte bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu içerir. Birkaç ekstra dolarınız varsa, BlueHost sitenizi sizin için bile tasarlayacak ve aydan aya SEO ve pazarlama danışmanlığı sağlayacaktır..

Bu ekstra hizmet küçük işletmeler için çok büyük. Gerçek barındırmadan çok daha pahalı olsa da, değer miktarı çok büyüktür ve BlueHost onları satın almaya odaklanırken müşterilerinize hizmet etmeye odaklanmanıza izin verir.

BlueHost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

BlueHost’un diğer alanlarda ne kadar mükemmel olmasına rağmen, en sevdiğimiz kısım, kullanımının ne kadar kolay olduğudur. Güncellenmiş bir cPanel, sitenizi yönetmeyi basitleştirir. BlueHost bunu “gelişmiş” bir cPanel olarak adlandırıyor ve bir grup pazarlama saçmalığı gibi görünse de, aslında doğru.

BlueHost bu kolaylığı destekliyor. Birden fazla destek bölümünü ayırmak yerine, sorunuzu sorar ve sizi en iyi olduğunu düşündüğü şeye yönlendirir. Bu, her biri tam olarak gerçekleştirilmiş destek biçimleri olan bilgi tabanından, bir eğitim listesinden veya doğrudan personel aracılığıyla gelebilir.

HostGator ile karşılaştırıldığında seçeneklerden yoksun olsa da, BlueHost hala topuklarına yapışıyor. Daha az plan, ancak daha fazla özellik, web sitesi tasarımı gibi hizmetler gerçekten parlıyor, her hizmeti daha yuvarlak hale getiriyor. Daha fazla bilgi edinmek için BlueHost incelememizi okuyun veya 30 günlük para iade garantisi ile kendiniz test edin.

iPage

Bütçeniz temel endişenizse, iPage’den daha ucuza mal olamazsınız. Ayda sadece birkaç dolar, hizmetlerinin bir dizi reklam kredisi, ücretsiz bir alan adı ve iyi bir web sitesi oluşturucusu ile eşleşmesi zordur.

İPage’in bu kadar düşük bir maliyetle ne kadar içerdiği şaşırtıcı. 200 ABD doları tutarındaki reklam kredileri, işletmenizi pazarlarken sizi sahadan çıkarır ve SiteLock güvenlik araçları web sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan korur.

Tek tıklamayla WordPress yükleyici dahil olsa da, kendi görünümünüzü oluşturmak için web sitesi oluşturucuyu kullanabilirsiniz. iPage, altı sayfaya kadar ücretsiz olarak desteklenir ve üzerinden geçerseniz hafif bir ek ücret karşılığında. Bu listedeki diğer inşaatçılar gibi, bir şablonla başlayabilir ve zevkinize göre ayarlayabilirsiniz..

İşletmeniz çevrimiçi satış yapmak istiyorsa, iPage sizi de kapsamaktadır. Zen Cart, PrestaShop ve AgoraCart dahil olmak üzere en büyük ödeme arayüzlerini destekler. Bunların hiçbiri hoşunuza gitmiyorsa, PayPal ödeme her siteye yerleştirilir.

İPage Sevdiğimiz Diğer Nedenler

iPage, paylaşılan barındırma planları dışında başka hiçbir şey sunmadan doğrudan küçük işletme pazarına hitap eder. Ancak, sitenizi daha da özelleştirmek için üstte özellikler ekleyebilirsiniz.

SiteLock üzerinden web sitesi güvenliği, otomatik yedeklemeler ve WordPress optimizasyonu ayda sadece birkaç ekstra dolar. Ekstralar için ödeme yapmak biraz hayal kırıklığı yaratıyor, evet, ancak iPage’in temel planı çok ucuz olduğunda göz ardı etmek kolay.

Gözümüze çarpan özelliklerden biri de G Suite’e ev sahipliği yapmaktı. Google paketini en iyi e-posta barındırma için en iyi seçimimiz olarak seçtik ve bir iPage planına takmak cennette yapılan bir eşleşme. Sınırsız Drive depolama alanı ile belgeleri ekibinizle paylaşmanıza, çevrimiçi konferanslar düzenlemenize ve Gmail arayüzünü kullanmanıza olanak tanıyan bir dizi iş aracına sahip olursunuz.

Bir iPage planından sonra gidilecek birkaç yer var, ancak bu onu bu kadar iyi yapan şeyin bir parçası. Büyüyen bir müşteri tabanına uyum sağlamak için birkaç ekstra ile çok iyi bir şey yapar. Daha fazla bilgi edinmek için iPage incelememizi okuyabilir veya 30 günlük para iade garantisi ile bir ay boyunca deneyebilirsiniz.

DreamHost

DreamHost, bu listedeki önceki seçeneklerin gerisinde kalıyor, çünkü çoğu daha pahalı. Ancak, ekstra parayı alabiliyorsanız, daha yüksek hızlara, mükemmel desteğe ve gizliliğe adanmışlığa erişeceksiniz..

Bunların her biri artı olsa da, hiçbiri kriterlerimize uymuyor. Ne var ki, DreamHost’un web sitesi oluşturucusu. Remixer oluşturucu gördüğümüz en iyilerden biridir ve çok teknik olmadan tasarımda tonlarca esneklik sunar.

Boş bir sayfayla başlamak yerine, DreamHost, sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak daha fazla özelleştirebileceğiniz bir tema listesi sunar. Küçük işletmeler hızlı bir şekilde mükemmel görünümlü bir web sitesi tasarlayabilecek ve gerektiğinde kolay ayarlamalar yapabilecektir. Remixer’ı parlatan esneklik budur.

DreamHost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

DreamHost’un ek maliyeti, doğrudan küçük işletmelere ait olmayan, ancak yine de bunlardan yararlanan özellikler içindir. Sitenizi ve bilgilerinizi güvende tutmak için bir dizi ekstra özellik sunan gizlilik ve güvenlik için keskin bir göze sahiptir..

Her planda ücretsiz bir Let’s Encrypt SSL sertifikası bulunur. Bu kit parçası, tüm bilgilerin web sitenizde geçmesi için bir tünel sağlar. Herhangi bir kişisel bilgi toplarsanız, SSL sertifikası sunucuya gönderilmeden önce şifrelenmesini sağlar.

Kişisel bilgileriniz için DreamHost, her planda alan gizliliği içerir. Karşılaştığımız başka hiçbir sunucu bu hizmeti ücretsiz sunmuyor ve DreamHost’un yaptığı büyük. Temel olarak, bir etki alanı adı kaydettiğinizde, kişisel bilgileriniz ona bağlanır. Alan adı gizliliği, birinin WHOIS veritabanında arama yapması durumunda DreamHost’un bilgileri yerine kendi bilgilerinizi döndürür.

Maliyetler yüksek olsa da, ekstra güvenlik ve gizlilik buna değer. Mükemmel bir web sitesi oluşturucu ve hızlı sunucularla birleştirin ve DreamHost mükemmel bir seçimdir. Daha fazla bilgi edinmek için DreamHost incelememizi okuyabilir veya 30 günlük para iade garantisi ile kendiniz deneyebilirsiniz.

Sonuç

Bu küçük bir işletme için en iyi web barındırma için bizim seçtiklerimiz. Pek çok farklı ev sahibi doğrudan küçük işletme pazarına hitap ettiği için gezinmek zor bir alan, ancak bu beş kişi sadece “küçük işletme” takma adını taşımak yerine gerçekten yardımcı oluyor.

Hangi ev sahibiyle gidiyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me