En İyi Kurumsal Dosya Senkronizasyonu ve Paylaşımı (EFSS) Sağlayıcıları – Güncellendi 2020

Cloudwards.net kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşımı (EFSS) topluluğuna hoş geldiniz. Bu kılavuz, KOBİ sahiplerinin işletmeleri için en iyi bulut depolama hizmetini bulmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Daha az bilinen seçeneklerden bazılarına gereken özeni göstermenin yanı sıra, alandaki en büyük isimlerin bazılarını test etmek için birkaç hafta geçirdik.


Her hizmeti, senkronizasyon, dosya paylaşımı, kullanıcı yönetimi ve iş üretkenliği entegrasyonları gibi temel işbirliği özelliklerine göre ayırdık ve sıraladık. Sonra, tüm bu bilgiler mevcutken, güçlü ve zayıf yönleri konuştuk, ileri geri tartıştık, birkaç işletme sahibiyle konuştuk ve genel olarak en iyi EFSS hizmeti için seçimimizi yaptık.

Tanınmışlığı göz önüne alındığında, bu seçimin Dropbox Business olacağını varsayalım. Ticari kullanıcılar arasında en büyük bulut depolama adlarından biri olan Box Business, başka bir iyi tahmin olacaktır. Bununla birlikte, sürpriz kazananımız, mükemmel senkronizasyon ve paylaşım özelliklerini derin bir üçüncü taraf uygulama kütüphanesi, güçlü bulut güvenliği ve uygun fiyatlandırma ile birleştiren neredeyse kusursuz bir şekilde tasarlanmış bulut platformu Egnyte Connect’tir..

Her işletme sahibinin ihtiyaçları aynı olmadığından, ekibiniz için doğru kararı vermenize yardımcı olacak diğer çeşitli kategoriler için en iyi EFSS seçimlerimizin sonuçlarını da açıklayacağız.

En İyi Kurumsal Dosya Senkronizasyonu ve Paylaşım Sağlayıcıları

EFSS ile İlgili Temel Bilgiler

EFSS, “kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşımı” anlamına gelir. Bunu, işletmeler için bulut depolama alanı olarak düşünün. EFSS platformunun amacı, çalışanlara her yerden çalışma özgürlüğü sağlamak ve aynı zamanda dünyanın dört bir yanına dağılmış bir grup insanla çevrimiçi çalışmayı geliştirmek.

Uzaktan çalışmanın esası yıllardır tartışılmaktadır. Bazı işverenler bunu benimsiyorlar çünkü işe alma konusundaki bölgesel kısıtlamaları kaldırarak yetenek havuzunu açıyor ve ofis alanından tasarruf sağlıyor. Diğerleri uzaktan çalışmayı tercih eder, çünkü daha iyi çalışan memnuniyetine yol açabilir, bu da daha az ciro sağlar.

Bazıları için, bu yanıp sönen floresan ışıkların altından çıkmak ve ister şehir merkezinde bir kahve dükkanı ister bir sahil kulübesi olsun, daha yaratıcı bir şekilde beslenen yerlerden takılmakla ilgilidir..

EFSS Çözümü Nedir?

Birkaç istisna dışında, çoğu EFSS aracının temel öğeleri bir hizmetten diğerine benzer. Merkezi mekanizma, temel olarak cihaz dosya sisteminizde bulunan ancak aynı zamanda buluta bağlı özel bir klasör olan senkronizasyon klasörüdür. Bu klasöre koyduğunuz tüm içerikler uzak bir veri merkezine, ardından senkronize edilen diğer cihazlara gönderilir.

Sonuç, ideal olarak, bir çalışanın cihazındaki bir dosyada değişiklik yapabilmesidir ve diğerlerinin tümü, dosyanın kendi cihazlarında neredeyse anında değiştiğini görecektir. Çoğu EFSS aracı ayrıca çalışma grupları ve paylaşılan klasörler oluşturmanıza ve bu dosyalara işaret eden bağlantılar oluşturarak başkalarını belirli dosyalara bakmaya davet etmenizi sağlar.

Bazı ortak noktalarda, OneDrive İş Kutusu veya Egnyte Connect üzerinden Dropbox İşi ile gitmenin gerçekten önemli olmadığını düşündüğünüz için affedilirsiniz. Bu nedenle, birçok KOBİ sahibi için karar her zaman en alt düzeye iner, bu da biraz da göreceğiniz gibi her zaman en akıllı kurs olmayabilir..

Bununla birlikte, konunun gerçeği, temel özellikler genellikle platformlar arasında aynı olsa da, yürütme çılgınca değişir. Göstermek, anlatmaktan daha kolaydır, bu nedenle EFSS alanındaki en iyi genel seçimlerimize ulaşmadan önce, KOBİ okuyucularımıza çalışmak için biraz daha fazla bilgi vermeye değdiğine karar verdik.

Genel kazananların kim olduğunu bulmak için sabırsızlanıyorsanız, makalenin sonuna atlamaktan çekinmeyin. İnceleme sürecimiz sırasında incelediğimiz birkaç EFSS platformunda ayrıntılı incelemeler de yayınladık.

 • Egnyte Connect incelemesi
 • Box Business incelemesi
 • Dropbox Business incelemesi
 • OneDrive İş incelemesi
 • Citrix ShareFile incelemesi
 • IBM Connections incelemesi
 • Eşitsizlik incelemesi
 • Grup sohbeti incelemesi
 • eFolder Anchor incelemesi

Gerilim ve entrikadan hoşlanıyorsanız, ayrıca bulut depolama çözümünüzde neyi arayacağınız hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, okumanızı öneririz. Hangi yolu seçmeye karar verdiğinizden bağımsız olarak, bize katıldığınız için teşekkürler, bakalım mağazada ne var.

Dosya Senkronizasyonu için En İyi EFSS

Dosya senkronizasyonu veya kısaca “senkronize etme”, kullanıcıların ideal olarak neredeyse gerçek zamanlı olarak farklı cihazlardan aynı içerik üzerinde çalışmasına olanak tanır. Fikirler, bilgisayarınızdaki bir dosyada düzenleme yapabilmeniz ve ortak çalışanlarınızın bu değişikliğin neredeyse anında kendi cihazlarına yansıdığını görebilmesidir..

Çoğu bulut depolama platformu, hem cihazınızın sabit diskinde hem de bulutta içerik depolayan bir masaüstü senkronizasyon klasörü sağlamak olan Dropbox kurucusu Drew Houston tarafından geliştirilen senkronizasyon modelini takip ediyor. Ancak, çoğu modeli taklit ederken, birkaçı Dropbox’ın yanı sıra onu da çekiyor.

Fark, Dropbox’ın blok düzeyinde dosya aktarımı adı verilen bir anahtar senkronizasyon özelliği içermesidir. En iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerimizin çoğu arasında yaygın olan, ancak bulut depolama endüstrisinde olmayan bu tür dosya aktarımı, tüm dosya yerine yalnızca gerçekte değişen dosyaların bölümlerinin senkronize edildiği anlamına gelir (kafanız karışırsa, farkı fark eder) yedekleme ve depolama arasında).

Bu yaklaşım önemli ölçüde zaman kazandırır. Bazen “diferansiyel senkronizasyon” veya “delta kopyalama” olarak adlandırılan blok düzeyinde senkronizasyon görebilirsiniz. Terimlerin hepsi aynı anlama gelir.

Daha fazla bulut depolama hizmetinin katıldığı bir başka harika senkronizasyon özelliği de seçici senkronizasyon. Seçici senkronizasyon, içerik için senkronizasyonu kapatmanızı sağlar, böylece cihazınızda değil yalnızca bulutta depolanır. Küçük katı hal sürücülerine (SSD) sahip ultra ince dizüstü bilgisayarlara yönelik eğilim nedeniyle bu özelliği iş kullanıcıları için seviyoruz.

Birincilik: Dropbox Business

Dropbox senkronizasyonu icat etti ve yol göstermeye devam ediyor. Dropbox ile ilk dosya yüklemeleri ve indirmeler rekabeti desteklemese de, blok düzeyinde yaklaşımı sayesinde mevcut dosyalarda yapılan değişiklikler için aynı şey söylenemez.

Ayrıca, şirketin “akıllı senkronizasyon” olarak adlandırdığı Dropbox’ın seçici senkronizasyon yaklaşımını da seviyoruz. Çoğu EFSS platformunda, bir klasör için eşitlemeyi kapattığınızda, artık eşitleme klasörünüzde göremezsiniz. Dropbox ile onları görebilir ve erişebilirsiniz. Tek dezavantajı, bu içerik sabit diskinizde depolanmadığı için çevrimdışı kullanılamamasıdır.

Dropbox senkronizasyonu için maksimum dosya boyutu 20 GB’dir ve bu, çoğu KOBİ sahibi için fazlasıyla yeterli olmalıdır.

Son olarak, Dropbox, senkronizasyonun diğer iş görevlerine ayırmak istediğiniz sistem kaynaklarını olumsuz etkilememesi için indirme ve yükleme oranlarını azaltmanıza olanak tanır. Testlerimizde bu hiç olmadı, ama yine de sahip olmak için iyi bir seçenek.

İkincilik: Egnyte Connect

Egnyte Connect, analizimiz sırasında bulduğumuz tüm dosya türleri için blok düzeyinde senkronizasyonu içeren tek EFSS platformudur. Testlerimizde, tıpkı Dropbox Business’ın yanı sıra büyük dosyalar için dosya yüklemelerini ilk yüklemelerde birkaç dakikadan değişiklik yapıldığında birkaç saniyeye indirerek.

Egnyte ayrıca seçici senkronizasyonu da destekler, ancak belirli bir klasör için kapattığınızda artık senkronizasyonunuzdaki klasörü göremezsiniz. Görmek için Egnyte tarayıcı arayüzüne gitmeniz veya dosya sisteminizde bir ağ sürücüsü gibi davranan Egnyte Drive’ı kurabilirsiniz. Egnyte, maksimum dosya boyutu söz konusu olduğunda 10GB kapakla Dropbox’tan yoksun.

Egnyte ile yükleme ve indirme senkronizasyon hızlarını kısıtlayabilir veya senkronizasyonun sürekli olarak çalışmasını istemiyorsanız bir senkronizasyon zamanlaması ayarlayabilirsiniz. Ancak, iş birlikleri için, bir yere çapraz kablolar almakla yükümlü olduğunuz için bunu önermiyoruz.

Üçüncülük: OneDrive İş

Bir noktada, Microsoft, OneDrive İş geliştirme yol haritasındaki tüm dosya türleri için 2017 yılının ikinci çeyreğinde sahneye geldiğinde blok düzeyinde senkronizasyonu listelemişti. Ancak Q2 geldi ve gitti, özellik hiçbir zaman başlatılmadı ve artık işlerde olmak.

Bu bizi üzüyor olsa da, OneDrive en azından Microsoft Office dosyaları için blok düzeyinde senkronizasyonu destekliyor. Çoğu bulut depolama hizmetinin söyleyebileceğinden daha fazlası.

OneDrive İş ile eşitleme, Egnyte ile aynı 10GB’a kadar olan dosyalar için desteklenir. Seçici senkronizasyon da görev çubuğunuzdaki OneDrive simgesine sağ tıklayıp “ayarlar” ı seçerek yönetebileceğiniz bir seçenektir.

En iyi iki senkronizasyon seçeneğimiz gibi OneDrive, diğer görevlerle ilgili sorunlara neden olması durumunda dosya yüklemeleri ve indirmeler için ne kadar bant genişliğinin kullanılacağını manuel olarak ayarlamanıza olanak tanır.

Dosya Paylaşımı için En İyi EFSS

Senkronizasyon gibi, dosya paylaşımı da, daha büyük dosya eklerini veya çıkarılabilir medyayı e-postayla göndermek zorunda kalmadan içeriği diğer kullanıcılarla kolayca paylaşmak için tasarlanmış bir özelliktir. Ayrıca senkronizasyon gibi, bu özelliğe temel yaklaşımda çok az değişiklik vardır. Çoğu EFSS aracı, kullanıcı erişimi ekleyerek ve dosya düzeyinde e-posta davetiyesiyle veya bir bağlantı oluşturarak hem klasörde içerik paylaşmanıza olanak tanır.

Bununla birlikte, hassas fikri mülkiyet ile çalışırken dosya paylaşımı riskli bir iş olabilir ve iyi EFSS araçları, iş çıkarlarınızı güvende tutmak için dosya paylaşım ayarlarını içerir. Temel ayarlar, hangi içeriğin paylaşıldığını takip etmek için bağlantı şifreleri, son kullanma tarihleri, erişim bildirimleri ve raporlama yeteneklerini içerir.

Bu özelliklerin bazıları beyinsiz gibi görünse de, çoğu bulut depolama çözümü bunlardan birini veya birkaçını kaçırıyor. Örneğin, OneDrive İş, bir bağlantı şifresi belirlemenize izin vermez ve tek bir görünümde oluşturduğunuz tüm bağlantıları denetlemenize olanak vermez.

Paylaşılan KlasörlerDosya BağlantılarıBağlantı ŞifreleriBağlantı Bitiş TarihleriLink Denetimi
Egnyte Connect
Dropbox İşletme
Kutu İşi
eKlasör Bağlantısı
OneDrive İş
Citrix ShareFile
Syncplicity
IBM Bağlantıları

İşte dosya paylaşımını doğru yapan EFSS araçları için en iyi üç seçimlerimiz.

Birincilik: Egnyte Connect

Egnyte Connect, dosya paylaşımı ve ardından bazılarında tüm kutuları işaretler. Bireysel veya grup düzeyinde kullanıcılar ekleyerek veya yalnızca o klasöre işaret eden bir bağlantı oluşturarak herhangi bir klasörü paylaşabilirsiniz. Manuel olarak e-postayla gönderilebilen veya dağıtılabilen tek tek dosyalar için bağlantılar da oluşturabilirsiniz..

İşletme kullanıcıları, bağlantı şifreleri, son kullanma tarihleri ​​ve bu bağlantının ne zaman kullanıldığına dair bildirimler gibi seçeneklerle bağlantıları üzerinde kontrol sahibi olurlar. Bağlantı erişimini ayrıca lisanslı hesap sahiplerinizin tek tek olup olmamasına göre kısıtlayabilir ve bağlantınız olanların dosyayı indirip indirememesini veya önizlemesini engelleyebilirsiniz.

İçerik paylaşımına Egnyte yaklaşımı, kullandığımız diğerlerinden daha düşünceli ve iyi tasarlanmış olup, bu kategoride kolay seçim.

İkincilik: Dropbox Business

Dropbox Business, paylaşılan klasörler oluşturmanıza ve dosya bağlantıları için mükemmel ayarlar seçenekleri içermesine izin vermesi nedeniyle Egnyte Connect’e benzer. Bu seçenekler arasında şifre koruması ve son kullanma tarihleri ​​ile bağlantı erişimini bireyin ekibinizin üyesi olup olmamasına göre kısıtlama.

Gerçekten tek eksiklik, Dropbox Business’ın bağlantı paylaşımı için size bir bildirim seçeneği sunmaması veya dosya indirmelerini önlemenize izin vermemesidir..

Bununla birlikte, platform hem paylaşılan klasör hem de bağlantılar için bazı güzel raporlama özellikleri sağlar. Yönetici konsolundaki “paylaşılan” sekmesinden, ekibinizin hangi klasör ve dosyaları paylaştığını ve hangi bağlantıların oluşturulduğunu hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz..

Üçüncülük: Kutu İşi

Box Business, içeriğiniz üzerinde biraz kontrol sahibi olmanız için bağlantılar için hem şifre hem de süre sonu ayarlarını içerir. Ancak hizmet, hangi bağlantıların oluşturulduğunu kolayca denetlemenin bir yolunu içermeyerek yetersiz kalır. Box Business’ı Egnyte Connect ve Dropbox Business’ın biraz arkasına sıralamamızın başlıca nedeni budur.

Box ile hangi bağlantıların oluşturulduğunu görmek için klasörlerinizi dosya adlarının yanında bir bağlantı simgesi için taramanız gerekir. Bağlantıları denetleme aracı olarak, bu yaklaşım hem zaman alıcı hem de hataya açıktır.

Ekibiniz için Box ile paylaşılan klasörler oluşturmak ve içeriğe bu şekilde erişmek daha güvenlidir. Yine de, bir şifre seçeneğinin dahil edilmesi, eFolder Anchor, Citrix ShareFile ve IBM Connections gibi büyük adlar da dahil olmak üzere diğer birçok araçla elde ettiğinizden daha fazladır.

Verimlilik Araçları için En İyi EFSS

Senkronizasyon ve paylaşım, tüm EFSS platformlarının temel özellikleridir. Hizmetlerin bu özellikleri ne kadar iyi uyguladığı arasında kesinlikle çok fazla eşitlik olsa da, birçok işletme kullanıcısı yalnızca küçük dosyalar üzerinde çalışıyor ve paylaşılan klasörleri kullanmayı tercih ederse bu farkları asla fark etmeyebilir. Bununla birlikte, verimlilik yetenekleri veya bunların eksikliği, gözden kaçırmak çok daha zordur.

Bir EFSS platformunun üretkenlik paketini kullanarak yaklaşabileceği birkaç farklı yol vardır. Genellikle doğrudan platformda yerleşik görev yönetimi ve sohbet gibi özellikler görürsünüz. Diğer sağlayıcılar, kurum içinde geliştirilen yerel uygulamalara erişmenizi sağlar. Office Online’ı fazladan kurulum gerektirmeden kullanmanıza izin veren OneDrive İş iyi bir örnektir.

Belki de bir platformun diğerine göre en büyük avantajı üçüncü taraf uygulama entegrasyonlarında yatmaktadır. Örneğin, Senkronizasyon gibi gözden geçirdiğimiz araçların çoğunda böyle bir entegrasyon yoktu. Diğerleri, bu kategorideki üç kazananımız gibi, iş kullanıcılarına büyük fayda sağlayacak teknoloji ortaklıkları kurmak için etkileyici çalışmalar yaptı.

Bu tür entegrasyonlar şunları içerebilir:

 • Proje yönetimi: Trello, Wrike ve Asana
 • Doküman oluşturma: Office Online ve Google Dokümanlar
 • eSignature koleksiyonu: DocuSign, HelloSign ve Adobe Sign
 • İletişim: Gevşek, HipChat ve Hootsuite
 • İş akışı: Zapier, IFTTT ve built.io

İşte üç kazananımız.

Birincilik: Dropbox Business

Dropbox, gözden geçirme süremiz boyunca değerlendirdiğimiz diğer tüm EFSS platformlarından daha iyi bir iş kurma teknolojisi ortaklığı yapmıştır. Hizmetin aranabilir kitaplığını ziyaret ederek seçenekleri kendiniz düşünebilirsiniz.

Kütüphane, satıcı adına göre arama yapmanıza veya çok çeşitli kategorilere göz atmanıza olanak tanır. Seçenekler arasında Slack, Trello Microsoft Office, Asana ve daha birçok.

Dropbox ayrıca Dropbox Paper adlı yerel bir not alma uygulamasına sahiptir. Paper ve Google Dokümanlar’ı karşılaştırdık ve fikirleri beyin fırtınası yapmak veya toplantı notlarını yakalamak için iyi bir araç bulduk, ancak buradaki en iyi not alma uygulamalarından bazılarıyla aynı ligde değil. Aslında, Dropbox Business’ın belirgin şekilde kısa olduğu bir alan, bu ürünlerle entegrasyonlardır. Bununla birlikte, gerçekten ihtiyacınız olan bir şeyse IFTTT’yi kullanarak bir Dropbox ve Evernote entegrasyonu kurabilirsiniz.

İkincilik: Kutu İşi

Box Business; Office Online, Office 365 ve Google Dokümanlar ile entegrasyonlarla etkileyicidir. Birçok EFSS aracı Microsoft ile çalışır, ancak çok azı hem Microsoft hem de Google Dokümanlar gibi Google Dokümanlar ile çalışır.

Dropbox gibi, Box’ın da Box Notes adı verilen kendi notlar uygulaması vardır. Dropbox gibi, Box da üretkenliğinizi artırmak için aranabilir bir üçüncü taraf entegrasyon seçenekleri kütüphanesine sahiptir.

Box’ı Dropbox’tan daha düşük sıralamamızın nedeni, çoğudan daha iyi olsa da, Box kütüphanesinin Dropbox Business tarafından sunulandan daha az olmasına rağmen (çok fazla olmasa da).

Üçüncülük: IBM Connections

Üçüncü bir noktaya, iyi bir üçüncü taraf uygulama kütüphanesi olan ve Box gibi hem Google Dokümanlar hem de Office Online ile entegre olan Egnyte’ye kapsamlı bir şekilde tartıştık. Sonunda, IBM Connections ile çalışmaya karar verdik.

Connections’ın yalnızca Office 365 için bir eklenti sağlaması ve Office Online veya Google Dokümanlar ile entegre olmaması nedeniyle garip bir seçim gibi görünebilir. Egnyte’den daha zayıf bir üçüncü taraf kütüphanesi var. Ancak, IBM Connections’ın işbirliğini sosyalleştirmeye yönelik yenilikçi yaklaşımından o kadar etkilendik ki,.

Bağlantılar bir EFSS platformundan çok bir sosyal medya platformu gibi hissediyor. Ana sayfada, durum güncellemeleri bırakabilir, ortak çalışanlarınızın güncellemelerini kontrol edebilir ve sözleri gözden geçirebilirsiniz.

Bağlantılar ayrıca, süper şarjlı çalışma grupları gibi topluluk sayfaları oluşturmanıza da olanak tanır. Topluluklar içeriği dahili olarak paylaşabilir, diğer üyelerle daha kolay bağlantı kurabilir, bir forumdan yararlanabilir ve hatta wiki’ler oluşturabilir.

Connections, sosyal yönlerinin yanı sıra görev yönetimi özelliklerine de sahiptir ve 200 katılımcıya kadar canlı toplantılar düzenlemenizi sağlar.

Bağlantılar, özellikle Trello, Slack ve Skype Kurumsal gibi araçları zaten kullanıyorsanız, her işletme için uygun olmayacaktır. Ancak, ek yükü yönetmek isteyen ve aynı zamanda derin bir takım havası yaratan KOBİ sahipleri için, bu hizmetten hoşlanacak çok şey var.

En İyi Değerli EFSS Seçtikleri

Kesim maliyetleri her zaman siyahta kalmaya çalışan KOBİ sahipleri için büyük bir endişe kaynağıdır. Önemli olsa da, bu hedefin düşük bir etiket fiyatına sahip bir hizmete atlamanıza izin vermeyin. Bütçe dostu birçok EFSS aracıyla, ödediğiniz tutarı elde edersiniz.

Buna iyi bir örnek Eşitliktir. Kullanıcı başına yıllık 60 ABD doları maliyet cazip olsa da, Senkronizasyon size yalnızca 300 GB paylaşılan bulut depolama alanı çalışması sağlar ve bir uygulama entegrasyon kütüphanesi yoktur.

Her birinin altındaki üç seçim, düşük fiyatlandırma ve iyi özelliklerin bir kombinasyonunu sunar, bu da onları sağlam, ucuz bir bulut depolama çözümü arayan iş için ideal çözümler haline getirir.  

Aylık MaliyetMinimum KullanıcılarToplam Depolama Alanı
OneDrive İşKullanıcı başına 5 ABD doları11TB
Egnyte Bağlantı OfisiKullanıcı başına 8 ABD doları55 TB (paylaşılan)
IBM Connections SocialKullanıcı başına 6 ABD doları11 TB (paylaşılan)

Birincilik: OneDrive İş

İlk etapta OneDrive İş geliyor. Kullanıcı başına beş dolar, her birine 1 TB depolama alanı kazandırır ve çoğu satıcının aksine, Microsoft sizi minimum sayıda kullanıcı kaydetmeye zorlar. Daha da iyisi, beş veya daha fazla kullanıcı kaydederseniz, Microsoft sizi sınırsız depolama alanına götürür. Bu, yalnızca maliyet ve depolamayı düşünürken baktığımız herhangi bir EFSS aracının en iyi değeri.

Bu plana ek olarak, Microsoft’un daha fazla kullanılabilirliği vardır ve bu da ölçeklenebilirlik açısından test ettiğimiz en esnek EFSS aracıdır. Bazı planlar bile Office 365’in tam sürümlerini indirmenize izin verir. Bu tür en ucuz seçenek, aylık kullanıcı başına sadece 8,25 ABD doları olan ve her birine 1 TB depolama alanı sağlayan Office 365 İş’dir..

İkincilik: Egnyte Connect

Bu nokta Egnyte Connect Office’e gidiyor. Plan en az beş kullanıcı gerektirir, bu da bir sürükleme, ancak bu hala birçok alternatiften daha iyi. 8 $ fiyat etiketi de, özellikle 5 TB depolama için çok iyi. OneDrive’dan farklı olarak, bu paylaşılan depolama alanı, çoğu EFSS platformu böyle çalışıyor.

Ek lisanslar, en az 25 kullanıcı gerektiren ve 10 TB paylaşılan alan için kullanıcı başına 15 dolara mal olan daha az makul Egnyte Connect Business planına çarpmadığınız sürece size daha fazla alan kazandırmaz.

Üçüncülük: IBM Connections Social  

Egnyte’de olduğu gibi, IBM Connections Social ile elde ettiğiniz depolama alanı ekibiniz arasında paylaşılır. Ancak, 5 TB yerine sadece 1 TB alan elde etmeniz ışığında bu daha sorunlu hale gelir. Her lisanslı kullanıcı Connections ile 1 GB kişisel depolama alanına sahip olur, ancak bununla çalışmak çok fazla değildir.

Neden ilk üçümüzü seçtiğimize dair biraz daha perspektif için, baktığımız diğer EFSS araçlarının bazıları için belirli bir düzen olmadan en düşük fiyatlandırma düzeyine bir göz atın… Grup Sohbeti’ni son ölü yapmak dışında.   

Aylık MaliyetMinimum KullanıcılarToplam Depolama Alanı
Dropbox İşletme StandardıKullanıcı başına 15 ABD doları32 TB (paylaşılan)
Box Business BaşlangıçKullanıcı başına 5 ABD doları3100GB
Citrix ShareFileKullanıcı başına 15 ABD doları51 TB (paylaşılan)
Grup Sohbeti TemelKullanıcı başına 20 ABD doları15100 GB (paylaşılan)

En az 15 kullanıcısı ve çalışmak için yalnızca 100 GB paylaşılan bulut depolama alanı ile kullanıcı başına 20 ABD doları değerinde Huddle, genel olarak en düşük değerin talihsiz ayrımını kazanır.

En İyi Güvenlik EFSS Seçtikleri

En güvenli bulut depolama çözümünü bulmak, Cloudwards.net’teki okuyucularımızdan en çok duyduğumuz konulardan biridir. Bugünlerde haberlerde siber suçun ne kadar olduğu göz önüne alındığında makul bir endişe. Dikkatli masallar arasında 2012 Dropbox ihlali, 2014 iPhone hack ve WannaCry ve Petya gibi sakat fidye yazılımı zararlı saldırıları yer alıyor.   

Veritabanlarına ve fidye yazılımlarına ek olarak, veri aktarımlarını gizlice dinleyen formlar olan ortadaki adam ve buluttaki adam saldırıları artıyor, bu da güçlü aktarım güvenliğini her zamankinden daha önemli hale getiriyor.  

Bugün, bu toplamada yaptığımız tüm öneriler de dahil olmak üzere çoğu EFSS aracı, kötü kişilerin dosyalarınızı okumasını önlemek için hem taşıma sırasında hem de beklemede şifrelemeyi içerir. Bununla birlikte, iyi şifreleme, tüm pratik amaçlar için zorla saldırıya uğramak imkansız olsa da, zayıf çalışan şifreleriyle başlayarak verilerinizin tehlikeye girmesinin başka yolları da vardır.  

Güvenli EFSS platformları, içeriğinizi istenmeyen gözlerden uzak tutmanıza yardımcı olacak bir dizi özellik sunar. Bu gibi özellikler arasında iki faktörlü kimlik doğrulama, uzaktan cihaz silme, sertleştirilmiş veri merkezleri ve Boxcryptor gibi uçtan uca şifreleme uygulamaları ile entegrasyon yer alır.

Box BusinessDropbox BusinessCitrix ShareFileEgnyte ConnectIBM Bağlantıları
ŞifrelemeAES 256AES 256AES 256AES 256AES 128
İki faktörlü kimlik doğrulama
Özel şifre gereksinimleri
Uzaktan silmek
Cihaz sabitleme
TOA entegrasyonu*
Boxcryptor entegrasyonu

* Dropbox Business Advanced, TOA entegrasyonunu içerir; Dropbox Business Standard bunu yapmaz.

Birincilik: Egnyte Connect

Egnyte, aktarımdayken ve buluttayken hareket halindeyken verileri karıştırmak için 256 bit AES şifrelemesi kullanır. 256 bit şifreleme, bulut depolama hizmetleri arasında oldukça standart olmasına rağmen, birçok finansal kurum ve hükümet kuruluşu yalnızca 128 bit şifreleme kullanır.

Egnyte ile gerçekten dikkatimizi çeken şey, size verdiği tüm güvenlik avantajlarıydı. Örneğin, Egnyte, aşağıdakileri yapabilen zayıf parola tehdidine karşı içeriğinizi korumanıza izin verir:

 • Zorunlu şifre gücü gereksinimlerini ayarlama
 • Rutin şifre sıfırlamalarını iste
 • Birden fazla başarısız oturum açtıktan sonra kullanıcı hesaplarını askıya alma
 • İki öğeli kimlik doğrulaması gerektir

Egnyte Connect ayrıca dosyaları buluta göndermeden önce kendiniz şifrelemenize izin veren Boxcryptor ile entegre olur. Bu şekilde Egnyte, dosyalarının şifresini çözmek için sakladığı şifreleme anahtarlarınızı kullanamaz. Bu da hizmetin gözetim programlarına veya varantlarına uymak için verilerinizi hükümete teslim etmesini önler.

Çalışan şifreleriniz üzerinde daha fazla kontrol için Egnyte’i tek oturum açma (TOA) hizmetiyle de entegre edebilirsiniz. Bu hizmetler, yalnızca aynı TOA ile entegre başka platformlar kullanıyorsanız, çalışanlarınız hepsi için aynı şifreyi kullanabilir. Egnyte birkaç farklı TOA entegrasyon seçeneği sunar: OneLogin, Bitium, Okta ve Ping Identity.

Egnyte ayrıca bulut depolama alanınızla senkronize edilen ve bu bağlantıyı kesen çalışan cihazları izlemenizi sağlar. Bu şekilde, bir cihaz kaybolur veya çalınırsa, yetkisiz veri erişim olasılığını en aza indirebilirsiniz..

Son olarak, Egnyte Connect bulut depolamaya hibrit bir yaklaşım belirlemenizi sağlar. Karma depolama ile, bazı verileri bulutta ve bazı verileri kendi özel sunucularınızda tutabilirsiniz. Bu şekilde, özellikle gizli bilgileriniz varsa, bu içeriğin tam denetimini koruyabilir ve kendi güvenlik protokollerinizi ayarlayabilirsiniz..

İkincilik: Kutu İşi

Box Business, 256 bit AES şifreleme ve özel şifre gereksinimleri dahil Egnyte ile benzer güvenlik özelliklerine sahiptir. Bununla birlikte, şifre gereksinimi seçenekleri Egnyte ile olduğu kadar farklı değildir ve zorunlu sıfırlamaları ayarlayamazsınız. Box ayrıca uzak cihaz silme işlemlerini gerçekleştirmenize de izin vermez. Cihazlarla olan bağlantıları senkronize edebilirsiniz, ancak bunu yapmak bağlantısı kesilen cihazdaki içeriği silmez.

Box, kendi şifreleme anahtarlarınızı ayarlamanıza ve korumanıza izin veren bir anahtar yönetim sistemine (KMS) sahiptir. Ancak, bu seçenekler yalnızca Kurumsal müşteriler için geçerlidir. TOA entegrasyonu başka bir seçenektir, ancak Standart hesaplarda değil.

Genel olarak, hizmet mükemmel güvenlik sağlar, ancak küçük işletmeler yerine Fortune 500 müşterileri için en iyi özelliklerden bazılarını saklar.

Üçüncülük: Citrix ShareFile

Citrix ShareFile, Egnyte ve Box’ın yaptığı her şeyi, eksi Boxcryptor entegrasyonu ve cihaz sabitleme yapıyor. Bu özlemlerin ışığında bile, bazı yönlerden ShareFile’ın rol özelleştirme yetenekleri sayesinde üçün en güvenli platformu olduğunu iddia edebilirsiniz. Ancak, platformun bu yönü için kullanıcı yönetimi bölümümüzde ShareFile’a kredi vermeye karar vereceğiz..  

ShareFile’ın şifre gereksinimi seçenekleri mükemmel olup, yalnızca minimum uzunluk ve son kullanma tarihlerini belirlemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda kaç sayı ve özel karakterin de ekleneceğini belirler.

En İyi Kullanıcı Yönetimi EFSS Seçtikleri

Bulut güvenliği konusuyla yakından ilgili kullanıcı yönetimi. Güçlü kullanıcı yönetimi özellikleri, kullanıcıların neler yapabileceğini ve yapamayacağını kontrol etmenizi sağlar. Genellikle, en azından kullanıcılara dosyalar üzerinde düzenleme veya salt görüntüleme izinleri verme seçeneklerini görürsünüz. Daha iyi araçlar, daha güçlü rol özelleştirmesi sunar. Görmek istediğimiz diğer özellikler, grup oluşturma ve yönetme ve kullanıcı kullanımı ve etkinliği hakkında rapor çalıştırma yetenekleridir.

Özellikle hassas fikri mülkiyetle çalışıyorsanız, iyi kullanıcı yönetimi denetimlerine sahip bir araç seçin. Veri ihlallerinin en yaygın nedeni ihmalkar ve kötü niyetli çalışanlardır. İyi gözetim ve kısıtlayıcı özellikler bu riski sınırlar.

Birincilik: Citrix Sharefile

Rol özelleştirmeye gelince, Citrix Sharefile gerçekten rekabetin ötesine geçer. Yönetici konsolu içinden kök düzeyinde klasörler oluşturma, raporlama araçlarına erişme ve kişisel depolama alanı kullanma gibi özellikleri etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kullanıcı izinlerini ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz..

ShareFile ayrıca paylaşılan ve kişisel adres defterleri, gruplar ve ekip klasörleri ayarlamanıza olanak tanır.

Son olarak, etkinliği izlemek için ShareFile ile çok çeşitli raporlar oluşturabilirsiniz. Rapor seçenekleri, belirli kullanıcılar veya gruplar için raporlar çalıştırmayı ve girişler, indirmeler ve silme gibi çeşitli işlemleri seçmeyi içerir.

İkincilik: Kutu İşi

Box Business, kullanıcı yönetimi açısından ShareFile’a çok yakın bir saniyedir. Bireysel kullanıcıların ne kadar depolama alanından yararlanabileceğini kontrol etmenizi seviyoruz. Dosyaları silme, düzenleme ve yükleme yeteneklerini kısıtlayan genel kullanıcı izinleri de ayarlayabilirsiniz. Senkronizasyon özelliklerini kesme ve kullanıcıların harici olarak içerik paylaşmasını kısıtlama seçenekleri de vardır.

Daha gelişmiş erişim izinleri, yedi farklı erişim düzeyi türünün verilebileceği klasör düzeyinde yönetilir:  

 • Ortak sahip: tüm yönetici görevleri dahil olmak üzere her şeyi yapabilir
 • Editör: davetiyeleri kısıtlama dışında her şeyi yapabilir
 • Görüntüleyici Yükleyici: yükleme özelliklerine sahip temel kullanıcı
 • Önizleyici Yükleyici: yükleme yeteneklerine sahip sınırlı kullanıcı
 • Görüntüleyici: yükleme yeteneği olmayan temel kullanıcı
 • Önizleme: yükleme özelliği olmayan sınırlı kullanıcı
 • Yükleyici: içerik yükleyebilir ve alt klasörler oluşturabilir

En iyi kullanıcı yönetimi özelliklerinden bazıları Box Enterprise müşterileri için ayrılmış olsa da, KOBİ sahiplerinin içeriklerini de sıkı bir şekilde desteklemelerine yardımcı olacak birçok kontrol vardır..

Üçüncülük: Egnyte Connect (İşletme)

Egnyte Connect’in gelişmiş kullanıcı rolü özelleştirmesi vardır, ancak bunlara erişmek için Gelişmiş plan kullanıcı olmanız gerekir. Bu plan düzeyi en az 25 kullanıcı gerektirdiğinden, KOBİ’ler için en iyi seçenek olmayabilir.

Herhangi bir abonelik düzeyinde standart kullanıcılar, ileri düzey kullanıcılar ve yöneticiler oluşturabilirsiniz. Yöneticiler, kullanıcı ekleyerek ve izinleri ayarlayarak klasörleri ve grupları yönetebilir. İleri düzey kullanıcılar içeriği senkronize edebilir ve paylaşabilir, kullanıcıları görüntüleyebilir ve standart kullanıcıları içeriğe erişmeye davet edebilir. Standart kullanıcılar, web kullanıcı arayüzü erişimiyle sınırlı olan sınırlı kullanıcılardır.  

İster Standart planda ister Gelişmiş planda olun Egnyte, hesap kullanımınızı izlemek için iyi ancak ShareFile iyi raporlama özelliklerine erişmenizi sağlar. Raporlar merkezinden genel bir kontrol paneline ek olarak dosya sunucusu boyutu, klasör boyutu, bağlantı özeti, senkronizasyon durumu, kilit özeti ve kullanıcı izinleri için sekmelere erişebilirsiniz. Dosya kullanımı ve giriş bilgileri gibi şeylerle ilgili ayrıntılı raporlar çalıştırmak için bir “denetim raporu” seçeneği de vardır.

En İyi Genel EFSS Seçimleri

Yukarıdakilerin tümünü aldık ve en iyi genel EFSS platformları listemizi oluşturmak için temel kullanıcı deneyimine ve müşteri desteğine baktık. Bu sıralamalar, bu şeyler gibi biraz tartışmaya neden olmaya eğilimlidir. Çünkü her işletme sahibi için “doğru” bulut depolama platformu yoktur.

Senkronizasyon, dosya paylaşımı, üretkenlik araçları, değer, güvenlik ve kullanıcı yönetimi açısından çoğunlukla objektif olan birçok nokta olsa da, özellikle kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda da öznel olan birçok şey var..

Daha sonra, bulut depolama alanı söz konusu olduğunda, işletmelerin farklı ihtiyaçları vardır. Bazılarının 10 TB olması gerekebilir, bazıları ise 100GB ile iyi olabilir. Aynısı senkronizasyon hızı için de geçerlidir. Ortak çalışanlarla aktif olarak çalışmıyorsanız, Dropbox Business ve Egnyte Connection’ın blok düzeyinde senkronizasyon özelliklerinden, IBM Connection’ın toplulukları ve barındırılan toplantılar özellikleri gibi diğer bazı özelliklerin lehine olabilirsiniz..

Yani, katılmamaya çekinmeyin. Aslında, aşağıdaki yorumlarda görüşlerinizi bekliyoruz. Farklı perspektifler hem KOBİ sahiplerinize hem de bu raporu gelecekteki yinelemeler için ayarlamamıza yardımcı olacak.

Daha fazla uzatmadan, KOBİ sahipleri için en iyi EFSS platformları için en iyi altı seçimlerimiz. Her bir hizmeti neden sevdiğimize dair birkaç notla birlikte yukarıdan bazı noktaların kısa bir özetini ekliyoruz.

Birincilik: Egnyte Connect

Egnyte Connect, EFSS aracının en önemli yetenekleri, dosya senkronizasyonu ve paylaşımı ile başlayarak hemen hemen her şeyi doğru yapar. Egnyte, Dropbox’ın yanı sıra blok düzeyinde senkronizasyon sunmak için gözden geçirdiğimiz ve bu kategoride ikinci sırada yer alan diğer EFSS aracıdır. Ayrıca, klasör ve dosya paylaşım özellikleri söz konusu olduğunda gözden geçirdiğimiz en gelişmiş araçtır. Ardından, güvenlikte bir numara, değerde iki numara ve kullanıcı yönetiminde üç numara olarak işaretledik.

Egnyte’ye ilk üç hizmet adını vermediğimiz tek kategori, IBM Connections tarafından üçüncü nokta için düzenlendiği, ancak zar zor.

Ayrıca Egnyte kullanıcı deneyimini de seviyoruz. Hem web arayüzü hem de mobil uygulama mükemmel bir şekilde tasarlanmış ve estetik olarak hoş. Egnyte ayrıca entegre görev yönetimi yeteneklerine ve iyi bir üçüncü taraf uygulama kütüphanesine sahiptir.

Güçlü bir araç için alışveriş yapan KOBİ sahipleri için Egnyte denemeye değer. Hizmet, Dropbox Business and Box kullanıcı tabanına sahip olmayabilir, ancak yakın gelecekte bu değişikliği görmekten şaşırmazız.

İkincilik: Dropbox Business

Her büyük şirket gibi, Dropbox da bazen kötü basından payını alır. 68 milyondan fazla kullanıcı hesabının tehlikeye girdiği 2012 veri ihlali de dahil olmak üzere, bazılarını hak ediyor. Daha da kötüsü, Dropbox dört yıl sonrasına kadar ihlalin tamamını bildirmedi.

Bununla birlikte, birçok kullanıcının bu hizmeti sevmesinin bir nedeni var. Dropbox, 2008 yılında kurulduğundan bu yana senkronizasyon yeteneklerinin en son noktasındadır. Dropbox hakkında kullanıcılardan duyduğumuz en yaygın açıklamalardan biri, senkronizasyonunun Google Drive ve diğer bulut depolama hizmetlerinden daha hızlı ve daha güvenilir olmasıdır. onedrive. Bunların hepsi blok düzeyi senkronizasyon mimarisi sayesinde ve bu yüzden Dropbox Business’ı senkronizasyon için en iyi EFSS aracı olarak değerlendirdik.

Dropbox ayrıca, bu kategoride en üst sırada yer alan mükemmel bir verimlilik uygulama kütüphanesine sahiptir..

Dosyalarınızın Dropbox ile güvenli olmadığından endişe ediyorsanız, bunu düzeltmek için atabileceğiniz birçok adım vardır. Dropbox Business, iki faktörlü kimlik doğrulama ve uzaktan silme cihazlarını etkinleştirmenizi sağlar. Ayrıca, uçtan uca şifreleme ayarlamak istiyorsanız, Dropbox Boxcryptor ile entegre olur. Bunu yaparken Dropbox’ın blok düzeyinde senkronizasyon özelliğinin artık çalışmadığını unutmayın, çünkü bu iki özellik birbirini dışlar.  

Üçüncülük: Kutu İşi

Box Business, Enterprise müşterilerine KOBİ kullanıcılarından çok daha fazla değer sunar, ancak güçlü bir seçimdir. Hizmet herhangi bir kategoride birinci olmadı, ancak verimlilik araçlarında ikinci olarak, kullanıcı yönetimi ve güvenliğinde, dosya paylaşımında üçüncü sırada yer aldı. Özellikle Box’ın hem Office Online hem de Google Dokümanlar ile entegre olmasını ve size gelişmiş kullanıcı özelleştirme seçenekleri sunmasını seviyoruz.

Hem Dropbox Business hem de Egnyte Connect gibi Box kullanıcı deneyimi mükemmeldir ve işbirliklerinizi düzene sokmak için önemli bir engel oluşturmamalıdır. Gerçekten, Box’a tek vuruş, her iki en iyi iki seçmemizin de sunduğu blok düzeyinde senkronizasyon eksikliğidir..

Dördüncü Sıra: Citrix ShareFile

İncelediğimiz diğer araçlardan daha fazla olan ShareFile, kullanıcı rolü ve rapor özelleştirme seçeneklerinde başarılı oldu. Bu özellikler, kullanıcı yönetimi kategorisinde en iyi başımızı salladı. Bununla birlikte, bu özelliklerden en iyi şekilde yararlanmak için Citrix ShareFile Business planına kaydolmanız gerekir.

Ayrıca ShareFile’nın güvenlik konusundaki genel yaklaşımını da sevdik, bu da o kategoride üçüncülük kazandı. ShareFile’ın üçüncü taraf uygulama kitaplığını Dropbox, Box ve Dropbox’la eşleşecek şekilde genişlettiğini görmek istiyoruz. Destek yanıt sürelerinin kısaldığını da görmek isteriz. Son olarak, kullanıcı deneyimi, iyi olsa da, Dropbox, Box, Egnyte ve diğer birkaç araçla elde ettiğiniz kadar güçlü değil.

Beşinci Sıra: Microsoft OneDrive İş

Bütçe EFSS aracını arıyorsanız, OneDrive İş en iyi seçiminizdir. Bulut depolama yalnızca paylaşılmakla kalmaz, ortalama kullanıcı maliyeti genellikle diğer araçların çoğundan daha ucuzdur. Daha da iyisi, Office Online ile entegre olarak gelir ve bazı planlar size Office 365’i getirir.

Bununla birlikte, OneDrive’ın listemizi yukarı taşımaktan oldukça uzak duruyor. Kullanıcı raporlama seçenekleri haftadır ve dışarıdayken Microsoft üçüncü taraf entegrasyonlarını bulmayı kolaylaştırmaz. Güvenlik de zaten zayıf ya da öyle görünüyor. OneDrive güvenliği (ve bu konudaki diğer birçok Microsoft ürünü) belgeleri de seyrektir.

OneDrive’ın Office dosyaları için artımlı eşitlemeyi desteklemesini seviyoruz, ancak Microsoft’un daha önce yapacağını belirttiği gibi, bu işlevin tüm dosya türlerine genişlediğini görmek istiyoruz.

Altıncı sırada: IBM Bağlantıları

IBM Connections listenin tuhaflığı ve biz de bunun gibi. Çoğu EFSS aracı Dropbox klonları gibi görünür. IBM Connections sosyal özellikleri nedeniyle değildir ve.

Durum güncellemeleri, topluluklar, wiki’ler ve çevrimiçi toplantı özellikleri, ekip yönetimine daha kişisel bir yaklaşım geliştirmek isteyen KOBİ sahiplerine hitap edecek. Daha da iyisi, ucuz, bu da “en iyi değer” sıralamamızda üçüncü sırayı kazandı.   

Hizmette düzeltildiğini görmek istediğimiz bazı zayıflıklar var. Bunlar arasında bağlantı paylaşımları için şifre koruması ve neredeyse var olmayan bir üçüncü taraf uygulama entegrasyonu portföyü bulunur.

İkincisi: Eşitsizlik, Grup Sohbeti, eKlasör Bağlantısı.

Son düşünceler

Aklımızda, şu anda EFSS üstünlüğü için savaşın Egnyte, Dropbox ve Box arasında üç at yarışı olduğu konusunda çok az soru var..

Her üç şirket de her şeyden önce ticari müşterilere hizmet vermektedir. Kendi kabulü ile Egnyte, tarihsel olarak KOBİ müşterileri üzerinde yoğunlaşmıştır ve bunun nedeni bu toplamada çok iyi ilerlemiştir. Bu arada Box, Kurumsal müşterileri hedeflemeyi tercih ediyor gibi görünüyor. Dropbox… Eh, Dropbox herkesi istiyor.

Kutu dışındaki çözümler için, Citrix ShareFile ve IBM Connections farklı nedenlerle de olsa görülmeye değer. Bütçeye duyarlı kullanıcılar için OneDrive muhtemelen en iyi seçenektir.

Elbette, daha fazla KOBİ kullanıcısından tercih ettikleri EFSS seçimlerini duymak isteriz, bu nedenle aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bir not bırakmayı unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map