En İyi Kodi Kuruyor

Kodi, özelleştirme ve akış için keskin bir gözü olan ücretsiz, açık kaynaklı bir medya merkezi platformudur. SportsDevil gibi çeşitli farklı eklentiler ve temalarla, örneğin spor için en iyi Kodi eklentilerinden birini değiştirebilirsiniz. Bir kerede bir paket eklenti almak için en iyi Kodi derlemelerinden birine ihtiyacınız var.


Kodi derlemesi, platformun tam bir revizyonudur. Yepyeni bir tema ile başlar, arka plan resimlerine ve simgelere uyar ve önceden yüklenmiş bir dizi eklenti ile kendi üzerine kurulur. Genellikle, paket Covenant ve Elysium gibi popüler akış uygulamaları da dahil olmak üzere en iyi resmi olmayan eklentilerden bazılarına sahiptir..

Bununla birlikte, bu yapılardan herhangi birini indirmeden önce ne elde ettiğinizi düşünmeniz önemlidir. Hepsinde yasal gri alanlarda oturan eklentiler bulunur, bu da kişisel bilgilerinizi ele geçirme riskiyle karşı karşıya kalır ve yasal kaydınızı işaretleme riskiyle karşı karşıya bırakır.

Bu sorunların her ikisini de atlatma şekliniz bir VPN’dir. Sanal özel ağ, yoğun şifrelemenin arkasındaki tüm trafiğinizi kilitler, böylece gizlenen gözler çevrimiçi ne yaptığınızı göremez. Kodi ile kendinizi korumanın en iyi yolu ve önyükleme yapmak nispeten ucuz. Kodi’nin sizin için doğru olanı seçmesi için en iyi VPN’lerimize göz atın.

Kodi’nin en son sürümü ve eldeki bir VPN ile, standartlarımıza uyanları görmek için en iyi Kodi yapılarını denedik. Bununla birlikte, hangi kesimin yapıldığını belirleyebilmemiz için bazı kriterler belirlememiz gerekiyor.

Bir Kodu Kodi İçin En İyi Yapan Nedir?

Kodi açık kaynak olduğundan, etrafında yüzen biraz önemsiz var ve yapı kategorisi bunun bir istisnası değil. Ölü bağlantılardan hantal arayüzlere kadar aradığımız ana şey, her yapının işe yaramasıdır.

Bir yapı bu çok basit testi geçebildiğinde, erkekleri erkeklerden ayıran şeylere geçtik. Stok Kodi UI son birkaç güncelleme üzerinde uzun bir yol kat etti, bu yüzden yeni bir tema ile elden geçirilmesi riskli. Yapının, kullanıcı arayüzüne görünümde iyileşen veya kullanılabilirliği önemli ölçüde artıran bir şey yapmasını sağladık. SchismTV gibi her ikisini de yapan yapılar brownie puanı aldı.

Sonra, yapının çekirdeğine taşındık. Eklenen eklenti paketi bu revizyonlardan birini yapar veya bozar, bu nedenle sağlam bir diziliş çok önemlidir. Sadece iyi eklentileri değil, çok çeşitli eklemeleri de içermelidir. Örneğin Titanyum, her biri Kodi’de tutarlı parça kayıtlarına sahip uzun bir eklenti listesine sahiptir.

Genellikle bu listelerdeki maliyetlere bakıyoruz, ancak neyse ki her yapı ücretsizdir. Böylece, erişilebilirliğe baktık. Bir Kodi yapısının en önemli parçası olmasa da, internetin karanlık köşelerine seyahat etmek kesinlikle hiçbir girişe puan eklemedi. Genellikle, bu yapıların gizlendiği gerçeği, kötü tasarımın da belirtisidir..

SchismTV

SchismTV, kullanımı çok kolay olduğu için rahat bir ilk sırada yer alıyor. Yukarıdaki bölümde belirtildiği gibi, Team Kodi 17.6 UI ile çok şey yaptı ve çoğu yazılımın daha eski, daha çekici olmayan bir versiyonuna geri dönüş yapıyor. SchismTV, mükemmel görünümlü bir arayüz ve önyükleme için gelişmiş kullanılabilirlik ile dört gözle bekliyor.

Bunun için de yapabileceğiniz bir ton özelleştirme var. Genellikle, bir yapı sadece tek bir tema ile gelir, ancak SchismTV yedi ile birlikte gelir. Her yapı hala aynı genel estetiği taşıyor olsa da, kullanıcı arayüzünün düzenini kolayca değiştirebilirsiniz.

Yapı, genellikle Kodiflix olarak adlandırılan Netflix arabirimini temel alır. Kullanım kolaylığını benimser, ancak içerik çıktısını pompalar. Eklentilerin tam listesi, şu anda canlı olanlara bağlı olarak değişir, ancak geçmişteki eklemeler Exodus, Phoenix ve DandyTV’yi içerir.

Jayhawk

Jayhawk, SchismTV ile aynı temiz görünüme sahip değildir, ancak yine de eklentilerle olgunlaşır. Arayüz, yeni bir yetenek getirmek için güncellenmiş yazı tipleri, arka plan resimleri ve simgelerle Kodi 16’ya benziyor.

Ancak yapının eti eklentilerde. Filmler, TV şovları, canlı TV, spor, çocuklar ve yapınıza bağlı olarak yetişkin filmleri için kategoriler vardır. Yine, liste zaman zaman değişiyor, ancak Goodfellas, Sports Devil ve Phoenix gibi en iyi eklentiler yüzlerini bir noktada gösteriyor.

Jayhawk ayrıca son zamanlarda daha düzgün çalışan yapının çizgili bir versiyonu olan Jawhawk Hybird’ü piyasaya sürdü. Bazı niş eklentilerin bazılarını kaybedersiniz, ancak daha sorunsuz bir deneyim için kendi kendini temizleyen bir önbellek kazanırsınız.

Bunun dışında, her indirme ile birlikte gelen üç Jayhawk sürümü var. Yetişkin, yetişkin olmayan ve gizli-yetişkin bir sürüm alırsınız. “X-17” adlı yetişkin yetişkin yapısıdır, bu yüzden fazladan içerik istemiyorsanız buna dikkat edin.

Kıvılcım

Spark, adında bilmeniz gereken her şeyi size söyler. Kodi deneyimini kolaylaştırmak ve Amazon Firestick gibi düşük kaynaklı cihazlarda çalıştırmak anlamına gelen ultra hızlı bir yapıdır (nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız Kodi yan yükleme kılavuzumuzu okuyun). Küçük 160 MB boyutuna rağmen, bu yapı eklentilerle doludur.

SchismTV gibi, kullanıcı arayüzü de Kodi derlemesinden tamamen değiştirildi. Hayır, Netflix’e benzemiyor, bunun yerine arka plan resimlerini ve küçük resimleri basit kategori yerleşimi ve simgeler lehine atıyor.

Titanyum

Minimalizm sizin işiniz değilse, Titanyum sizin için olabilir. Kullanıcı arabirimi, simgeler ve arka plan resimleriyle biraz daha zenginleştirildi, ancak yapı hala düşük özellikli donanımlarda çalışacak kadar hafif geliyor.

Kullanıcı arayüzü hala Kodi 16’ya benziyor ve listedeki birkaç noktayı deviriyor. Görüntü ve meta veri fırçalama ile kesinlikle bu görünümü geliştirir, ancak yine de Kodi 17 görünümünü geçmez.

Yine de ticaret buna değer. Titanium, hemen hemen her cihazda sorunsuz bir şekilde çalışır ve önyükleme yapmak için cömert bir eklenti havuzu ile. Şu anda bunlardan birkaçı Maverick TV, cCloud ve Goodfellas, popülerlik arttıkça yeni uygulamalar eklendi.

Hatalı Mod

Bir yıl önce en sevdiğimiz yapıya sorsaydınız, Misfit Mod kolayca listenin başında olacaktı. Yeni eklemeler kesinlikle popüler yapıya parası için bir koşu veriyor, ancak Misfit’in beşte bir yer vermesini sevmek için hala yeterli.

Önceki iki giriş gibi, Misfit yapısı da düzgün çalışmaya odaklanmıştır. 500mb kurulum biraz daha büyük, ancak yapı test sırasında çok az hıçkırık veya hiç hıçkırık sunmadı. Süper düşük özellikli donanım için lite versiyonu bile var.

Dürüst olmak gerekirse Misfit Mod’un en büyük çekilişi. Her biri belirli bir amaç için uyarlanmış yapının birden fazla farklı sürümü vardır. Küçük bir tane var, evet, aynı zamanda özellikle kadınlara özel içerik, korku filmi fanatikleri ve TV şovu sevenler için inşa edildi. Bu, içeriği zevkinize göre hazırlarken yükleme boyutunu düşük tutar.

Kodi Derlemesi Nasıl Kurulur

Kodi derlemesini yüklemek, herhangi bir eklenti veya depo yüklemeye benzer. Kodi’yi derlemenin depolandığı URL’ye yönlendirmeli, gerekli dosyaları indirmeli ve son olarak yüklemelisiniz. İlk başta biraz ürkütücü, ancak süreç oldukça basit.

Bilinmeyen Kaynakları Etkinleştir

Bir şey yapmadan önce bilinmeyen kaynakları etkinleştirmeniz gerekir. Varsayılan olarak Kodi, yapıları yalnızca resmi konumlardan yükler, ancak birkaç küçük adım taşkın kapılarını açar.

 • “Ayarlar simgesini” tıklayın
 • “Sistem ayarları” na gidin
 • İmlecinizi “eklentilerin” üzerine getirin
 • Sağ taraftaki “bilinmeyen kaynaklar” kaydırıcısını işaretleyin

Kodi sürümünüze bağlı olarak, bu özellik zaten etkinleştirilmiş olabilir. Yine de, daha sonra çizginin başındaki bazı baş ağrılarını atlatacağını kontrol etmek en iyisidir. Etkinleştirildikten sonra, bir daha asla dokunmanız gerekmeyecek.

Zip Dosyasından Yükleme

Çevrimiçi derlemeler için zaman zaman bir .zip dosyası bulacaksınız. Bu bağlamda en kolay veya en tutarlı yükleme yöntemi olmasa da, derlemeyi içeren bir havuzun çevrimdışı olması durumunda iyi bir bilgi.

Dosyayı bulup indirdikten sonra Kodi’yi açın ve aşağıdaki adımları uygulayın:

 • “Eklentiler” i tıklayın
 • “Eklenti tarayıcısına” (açık kutu simgesi) gidin
 • “Zip’ten yükle” yi tıklayın
 • Kaydedilen .zip dosyasına gidin ve seçin

Eklenti etkin bir bildirim alırsınız ve daha sonra derlemeyi deponun içinden yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, aynı menüdeki “depodan yükle seçeneğini” kullanın.

URL’den yükleme

Özellikle derlemeler için, bir URL’den yükleme çok daha kolaydır. İndirmeler, genellikle kendi depolarında olduğu gibi tek tek derlemeler için kullanılamaz. Bir indirme için de uğraşmanıza gerek yok, bu bir artı.

Bu şekilde indirmek için Kodi’yi doğru URL’ye yönlendirmelisiniz. Kodi’yi açın ve aşağıdakileri yapın:

 • “Ayarlar simgesini” tıklayın
 • “Dosya yöneticisi” ne gidin
 • Sol sütundan “kaynak ekle” yi seçin
 • Tıklayın “”
 • İstediğiniz havuz için “URL” yi girin
 • Bir isim ver

Daha sonra, bir zip dosyasından yüklemekle aynı işlemi kullanın ve yola çıkacaksınız.

Sonuç

Temaları ve eklentileri aramakla ilgili söylenecek bir şey olsa da, bir Kodi derlemesi kurmak her şeyi aynı anda almanın basit bir yoludur. Ares Sihirbazı’nın çevrimdışı olmasına rağmen (yapılar için popüler bir yer) hala birçok seçenek var.

Bununla birlikte, herhangi bir derlemeyi kurmadan önce bir VPN almanız önemlidir. Yasal sorunlar çözülürken, kendinizi korumak en iyisidir ve bir VPN bunu yapabilir. Tüm trafiğinizi şifreler, böylece posta kutunuza hiçbir telif hakkı mektubu gelmez, elbette, aynı zamanda web’deki gizlilik için de iyi bir rahatlık.

Kodi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Kodi arşivimize göz atmayı unutmayın. Yeni başlayanlar için tam Kodi kılavuzumuz dahil, eğiticilerden ilk beş listeye kadar her şeyimiz var.

Hangi yapıyı kurdunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map