Dropbox veya IDrive: Hangi Bulut Platformu En Çok Değer Sağlar?

Bulut depolama ve çevrimiçi yedekleme arasındaki farkı anlamak için uğraşıyor musunuz? Bu başa baş incelemesinde Cloudwards.net, en önemli bulut depolama seçeneklerinden biri olan Dropbox’ı, çevrimiçi yedekleme alanında lider olan IDrive ile karşılaştıracak.


Ayrıca, IDrive’ın onu geleneksel çevrimiçi yedekleme çözümlerinden ayıran benzersiz özelliklerinden bazılarını vurgulayacağız; bunlar arasında bulut depolama alanıyla daha sık ilişkilendirilen işbirliği ve senkronizasyon özellikleri de yer alıyor.

IDrive ideal bulut depolama çözümü olmasa da, hibrit yapısı kullanıcılara Dropbox’tan daha fazla değer sağlayarak aralarında seçim yapmak zorunda kaldıklarında paranız için daha iyi bir seçimdir..

Bulut Depolama ve Çevrimiçi Yedekleme Arasındaki Fark

Dosya depolama seçeneklerinizi değerlendirirken, özel ihtiyaçlarınız için doğru ürünü seçtiğinizden emin olmak için bulut depolama ve çevrimiçi yedekleme arasındaki sektör ayrımını anlamanız önemlidir. Hem bulut depolama hem de çevrimiçi yedekleme, içeriği uzaktan depolama aracıdır. Bunu yaparken, hem değerli verilerinizi korumanıza hem de farklı cihazlardan erişmenize izin verin.

Bununla birlikte, bulut depolama öncelikle üretkenlik üzerine kurulurken çevrimiçi yedekleme sabit diskinizi pasif olarak korumak için tasarlanmıştır.

Bulut depolama, iş verimliliğini birkaç farklı şekilde artırırken, avantajları üç kategoriye ayırabilirsiniz:

 1. Senkronizasyon: cihaz ve veri merkezi arasında gerçek zamanlı, otomatik dosya aktarımları
 2. Paylaşma: Başkalarını bulut tabanlı içeriğe erişmeye davet etme yeteneği
 3. Entegre uygulamalar: buluta bağlı tarayıcı tabanlı verimlilik uygulamaları

Dropbox piyasadaki ilk bulut depolama çözümü olmasa da, günümüzde bulut depolama ortamında görülen kullanıcı deneyimini mükemmelleştirerek büyük ölçüde kredilendiriliyor. Bu deneyim, cihazınızın sabit diskine indirilen bir dosya klasörüne dayanır: bu klasöre yerleştirilen içerik otomatik olarak buluta kopyalanır.

Çevrimiçi yedekleme, dosyaları buluta da gönderir. Ancak, bu dosyaları tek bir klasörde bulunanlarla sınırlamak yerine, seçim seçenekleri çok daha geniştir. Backblaze gibi birkaç yedekleme sağlayıcısı dosyaları dosya türüne göre buluta kaydeder. Çoğu sağlayıcı IDrive gibi çalışır, ancak yedeklemek istediğiniz belirli klasörleri ve dosyaları seçmenize ve seçmenize izin verir.

Çevrimiçi yedekleme sağlayıcıları, dosya seçimi yapmak ve yedeklemeleri zamanlamak için kullanılan masaüstü arayüzleriyle bu işlemi kolaylaştırır. İçeriğinize uzaktan erişmenize yardımcı olmak için web arayüzleri de sunulmaktadır.

IDrive: Karma Yedekleme Çözümü

Bulut depolamayı ve çevrimiçi yedeklemeyi bölen çizgi çoğunlukla sektör genelinde devam ederken, bazı bulanıklıklar görülüyor. Çoğu çevrimiçi yedekleme hizmeti için bu, dosya paylaşım özelliklerinin dahil edilmesi anlamına gelir. Bununla birlikte, birkaç sağlayıcı – özellikle IDrive – işleri çok daha ileri götürdü.


© IDrive

IDrive size yalnızca özelliklerle dolu bir yedekleme deneyimi sunmakla kalmaz, aynı zamanda güçlü senkronizasyon özellikleri de sunar. Dropbox ve diğer bulut depolama hizmetleri gibi, bu özellikler de aynı anda birden fazla cihazı buluta bağlamanızı sağlayan bir senkronizasyon klasörü etrafında oluşturulmuştur.

Dropbox, iş üretkenlik çabalarınızı yedekleme gereksinimlerinden ayrı tutmanıza yardımcı olmak için ayrı bir depolama alanı alanı sunar.

Savaş: Dropbox vs IDrive 2020’de

IDrive’ın hibrit doğasının Dropbox’tan daha iyi bir seçim yapıp yapmadığı tam olarak ihtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlıdır. Beş tartışma turu boyunca, her hizmetin yeteneklerini yan yana ayrıntılandıracağız, böylece sizin için doğru seçimi yapabilirsiniz.

Her hizmetin fiyatlandırma yapısı ve desteklenen platformlarıyla genel olarak tanışarak başlayacağız. Bu, daha derin bir analiz için zemin hazırlamaya yardımcı olacaktır. İkinci turda, her hizmetin dosyaları buluta nasıl depolamanızı sağladığını keşfedeceğiz. Bunu yapmak bulut depolama ve çevrimiçi yedekleme arasındaki temel farklara daha fazla ışık tutacaktır.

Ardından, birbirini izleyen turlarda, her bir hizmetin ilgili senkronizasyon ve işbirliği özelliklerini karşılaştıracağız. Bu, IDrive’ın bir iş üretkenliği çözümü olarak Dropbox ile rekabet edebilmesini sağlar.

Son olarak, hem bulut depolama hem de çevrimiçi yedeklemenin en önemli ve sıklıkla gözden kaçan yönlerinden birine bakacağız: güvenlik.

1

Fiyat ve Platformlar

Dropbox

DropBox’ın temel planı size 2 GB ücretsiz bulut depolama alanı sunar. Bu, paranızı IDrive’da harcamayı seçerseniz Dropbox’ı denemek veya entegre uygulamalarından bazılarından yararlanmak için güzel bir yoldur..

Dropbox Algoritması

Aksi takdirde, 2GB oldukça hızlı bir şekilde bitebilir. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, ayda 10 ABD Doları veya yıllık 100 ABD Doları değerinde 1 TB bulut depolama alanı sağlayan Dropbox Pro var.

Dropbox’ın fiyatlandırması, Google Drive ve OneDrive dahil olmak üzere başlıca rakipleriyle uyumludur (Dropbox ile Google Drive ve OneDrive karşılaştırmasını okuyun). Ancak Dropbox, bu iki hizmet kadar plan seçeneği sunmuyor.

Dropbox, hem ödemesiz hem de Dropbox Pro kullanıcılarına bir tavsiye programı aracılığıyla daha fazla alan kazanma şansı verir. Dropbox Basic kullanıcısıysanız, 16 GB’a kadar her yönlendirme için 500 MB alırsınız. Profesyonel bir kullanıcıysanız, yönlendirme başına 1 GB, 32 GB ile sınırlandırılır.

Dropbox sınırsız cihazda kullanılabilir. Desteklenen platformlar şunları içerir:

 • Windows (mobil ve masaüstü)
 • Apple cihazları
 • Android
 • Linux (Ubuntu / Fedora dağıtımları)

IDrive

IDrive size 5 GB’lık çevrimiçi depolama alanı ve 5 GB’lık ücretsiz senkronizasyon alanı sunar. Ayrı kovalar değer katar ve yedekleme ve iş üretkenliği depolama ihtiyaçlarınızı çakışmadan yönetmenize yardımcı olur.

Çoğu insan için, 5 GB sabit diskinizi düzgün bir şekilde korumak için yeterli olmayacaktır. Bunu düzeltmek için, IDrive ile iki abonelik planı vardır: 1 TB ve 10 TB.

Her iki plan da eşleşen çevrimiçi depolama ve senkronizasyon alanı bölümlerini içerdiğinden, çalışmak için gerçekten 2 TB veya 20 TB alıyorsunuz.

Senkronizasyonu desteklemesinin dışında, IDrive’ı Backblaze ve Crashplan dahil olmak üzere çevrimiçi yedekleme rakiplerinin çoğundan ayıran en önemli avantaj, kaç cihazı yedekleyebileceğinizi sınırlamamasıdır..

IDrive, birçok çevrimiçi yedekleme hizmetinin desteklemediği mobil cihaz yedeklemesini de destekler.

Şu anda IDrive tarafından desteklenen platformlar şunları içerir:

 • Windows (mobil ve masaüstü)
 • Apple cihazları
 • Android

Round One İncelemesi

Hem Dropbox hem de IDrive 1 TB depolama planları sunar. Bununla birlikte, IDrive’ın planı daha düşük bir yıllık maliyete sahiptir ve bu terabaytlar çevrimiçi yedekleme ve senkronizasyon alanı arasında bölünmüş olsa bile size gerçekten 2 TB verir.

IDrive ayrıca 10 TB’lık bir plan sunma avantajına sahipken, Dropbox sizi 1 TB ile sınırlandırıyor. Dropbox, aylık bir ödeme seçeneği ve Linux masaüstü desteği sunar, ancak IDrive’ın toplam depolama maliyeti maliyeti açısından daha fazlasını sunar.

Tur: IDrive için Fiyat ve Platformlar Noktası

Dropbox Logosu
IDrive Logosu

2

Dosya Depolama Süreci

Dropbox

Tartışıldığı gibi, Dropbox ile dosyaların cihazdan buluta aktarımı, senkronizasyon klasörü etrafında oluşturulmuştur. Bu klasör, Dropbox’ı yüklediğinizde cihazınızın dosya sisteminde oluşturulur.

Diğer klasörler gibi görünür ve davranır, ancak büyük bir fark vardır: bu klasöre taşınan içerik hem sabit sürücünüzde hem de bulutta depolanır. Bu çift depolama sistemi, içeriği birden fazla cihazda senkronize etmeyi mümkün kılar.

Klasörleri masaüstünüzdeki senkronizasyon klasörünüze taşımak yerine, Dropbox web arayüzü üzerinden de dosyalar yüklenebilir. Arayüzün üst kısmındaki “yükle” simgesini tıklamanız yeterlidir ve kaydetmek istediğiniz dosyaları seçip seçebilirsiniz.

Bununla birlikte, arayüz üzerinden yapılan yüklemelerin senkronizasyon klasörünüzdeki o dosyanın bir kopyasını oluşturduğunu unutmayın. Kaynak konumdaki dosya senkronize edilmedi.

Dropbox’ın sizi buluta bağlı dosyaları senkronizasyon klasörünüze taşımasına zorlaması, onu sabit sürücüleri yedeklemek için kötü bir seçenek haline getiren şeyin bir parçasıdır: dosya yapınızı korumaz. Dropbox’ı yedekleme için kullanmanın diğer bir problemi, bu işlemi yönetmeye adanmış bir araç bulunmamasıdır, bu da her önemli dosyayı denemeyi ve kaydetmeyi gerçekten zorlaştırır.

IDrive

Dropbox’ın aksine IDrive, sabit sürücünüzü kolayca yedeklemek için özel olarak tasarlanmıştır. IDrive ile klasörleri ve dosyaları bulutta depolamakla kalmaz, daha sonra sürücü geri yüklemeleri için cihazınızın dosya yapısını buraya kopyalayabilirsiniz.

Daha da iyisi, tüm süreç özelliklerle dolu bir masaüstü istemcisi ile yönetilir.

İstemci arayüzünden, IDrive’ın saklamasını istediğiniz dosya ve klasörleri etiketleyebilirsiniz. Kurulumun ardından IDrive, sabit sürücünüzü otomatik olarak tarar ve görüntülenmesi gerektiğini düşündüğü birkaç ortak klasörü seçer.

Masaüstü istemcisi ile ilgili bir başka güzel şey de, rutin yedeklemeleri planlamanıza izin vermesidir. Bu şekilde, çalışmadığınız zamanlarda büyük yüklemeler planlayabilirsiniz. Bu esneklik son derece yararlıdır, çünkü yedekleme işlemi büyük miktarda bant genişliği tüketebilir.Zamanlanmış yedeklemeler sırasında, IDrive dosyalarınızı tarar ve son yedekleme tamamlandıktan sonra değiştirilenleri kopyalar.

Yedeklemeyi beklemek istemediğiniz hassas dosyalarla çalışıyorsanız, IDrive buluta neredeyse gerçek zamanlı olarak dosya güncellemeleri gönderen sürekli bir yedekleme ayarı içerir. Bu özellik, 500 MB’ın altındaki içerikle sınırlıdır, ancak.

IDrive’ın bir diğer önemli özelliği, hem buluta hem de harici bir sürücüye aynı anda içerik yedeklemenize izin vermesidir. Verilerinizi hem uzaktan hem de yerel olarak depolamak, sabit sürücünüzü korumanın önerilen yöntemidir.

İlk yedeklemelerin İnternet bağlantısı üzerinden tamamlanması günler hatta haftalar alabileceğinden, IDrive, abonelere IDrive Express adlı ücretsiz bir posta hizmetini kullanma olanağı da sunar. Bu hizmetle IDrive, verilerinizi üzerine yüklemek için harici bir sürücü gönderir. Geri gönderin, verileriniz sizin için çevrimiçi hesabınıza aktarılır. IDrive Express, tam geri yüklemeleri hızlandırmak için de kullanılabilir.

Bu özelliklerin tümü, kullanıcıların verilerini kolayca yedeklemelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ancak belirtildiği gibi, IDrive’ı yedekleme sağlayıcıları arasında benzersiz kılan şey, senkronizasyonu da desteklemesidir. IDrive’ın senkronizasyon işlemi, sabit sürücünüzde özel bir senkronizasyon klasörü oluşturarak Dropbox’ta olduğu gibi çalışır.

İkinci Tur

Dropbox kullanmak, en değerli dosyalarınızı korumanın iyi bir yoludur, ancak IDrive daha esnek ve güçlü bir çözüm sunar.

Kullanıcılara, hem dosyalarını hem de dosya yapılarını mükemmel bir şekilde koruma olanağı tanıyan IDrive, yıkıcı bir arıza, hasar veya çalınan aygıt durumunda sabit sürücüleri yeniden oluşturmak için daha uygundur. Dropbox’ın sahip olmadığı yedekleme yönetimi araçları, süreci basitleştirir.

Yuvarlak: IDrive için Dosya Depolama İşlem Noktası

Dropbox Logosu
IDrive Logosu

3

Senkronizasyon Hızı

Her hizmetin eşitleme yeteneklerini daha iyi tartmak için Windows dizüstü bilgisayarımda birkaç dosya aktarım testi yaptım. Bu testler, birden fazla farklı dosya türünden oluşan 258MB sıkıştırılmış bir klasörün yüklenmesi ve indirilmesini içeriyordu..

Testler Boston, Massachusetts’in hemen dışında bulunan bir wifi ağı üzerinden gerçekleştirildi. Testlerden hemen önce yapılan Speedtest.net sonuçları, ortalama 30 Mbps’nin biraz üzerinde yükleme hızlarını gösterdi.

Her iki test için de test dosyasını masaüstümdeki her bir hizmetin ilgili senkronizasyon klasörüne taşıdım. Bunu yapmak, tarayıcılar aracılığıyla yürütülen şifreleme işlemi sistem kaynaklarından tam olarak yararlanamadığından yükleme sürelerinin daha hızlı olmasına neden olur..

DropboxIDrive
Yükleme03:5604:36
İndir00:1300:16

Dropbox, her iki testimde de IDrive’dan daha iyi performans gösterdi ancak oldukça yakın. Her bir hizmetin veri merkezinin yakınında nerede bulunduğunuza bağlı olarak sonuçlar çok farklı olabilir.

258 MB’lık bir dosya için beklediğim şeye uygun olmalarına rağmen, her iki yükleme süresi de sizi bekletecek. Bu nedenle, her iki hizmetin de blok düzeyinde artımlı dosya aktarımlarıyla senkronizasyon sürecini hızlandırmaya yardımcı olduğunu görmek güzel.

Blok düzeyinde aktarımlarda, bir dosyada değişiklik yaptığınızda tüm dosyayı yeniden göndermek yerine yalnızca dosyanın bazı bölümleri aktarılır. Google Drive da dahil olmak üzere birçok bulut depolama hizmeti, değişiklik yaptığınızda tüm dosyayı tekrar aktarır.

Her hizmette blok düzeyinde aktarımların ne kadar tasarruf ettiğini görmek için başka bir yükleme testi kümesi gerçekleştirdim. Bu sefer 256MB sıkıştırılmış klasörümde küçük bir değişiklik yaptım: İçindeki son dosyayı sildim.

Yükleme süresi
Dropbox00:12
IDrive00:22

Gördüğünüz gibi, blok düzeyinde işlem, hangi hizmeti kullandığınızdan bağımsız olarak size biraz zaman kazandırır. IDrive aynı mimariyi yedekleme işlemine de uygular ve bu bazen yavaş olan süreci hızlandırmaya yardımcı olur.

Üçüncü Tur İncelemesi

Senkronizasyon yüklemesine gelince, her iki hizmet de çok iyi performans gösterdi. Çoğu kişi rutin olarak 256 MB dosya yüklemeyecektir. Dropbox, hem ilk hem de değiştirilen dosya aktarımlarında biraz daha iyi performans gösterdi.

Farklı kullanıcılar büyük olasılıkla birkaç değişkene göre farklı sonuçlar elde edeceklerdir. Ayrıca, beşinci turda göreceğimiz gibi, IDrive daha sağlam bir şifreleme yaklaşımı içeriyor ve bu da muhtemelen biraz daha yavaş senkronizasyon hızlarına katkıda bulundu.

Ancak testlerim için Dropbox biraz öne çıkıyor.

Yuvarlak: Dropbox için Hız Eşitleme

Dropbox Logosu
IDrive Logosu

4

Paylaşım ve İçerik Kontrolü

Dropbox

Dropbox, bulut tabanlı içeriği başkalarıyla iki farklı şekilde paylaşmanıza olanak tanır:

 1. Dosyaya paylaşılabilir bir URL bağlantısı oluşturma
 2. Paylaşılan klasör oluşturma

Dropbox, bağlantıları parola koruyarak ve sona erme tarihleri ​​vererek paylaşılan içeriğe erişimi kontrol etmenize yardımcı olur. Bu özelliklerin her ikisi de bir Dropbox Pro hesabı gerektirir..

Bağlantı paylaşımları davetlileri görüntüleme ve yorum yapma ile sınırlandırır. Belgeyi düzenleyemezler.

Birlikte daha aktif çalışmak isterseniz, düzenleme izinleri vermenizi sağlayan bir paylaşımlı klasör oluşturarak bunu yapabilirsiniz..

Dropbox web arayüzünden, paylaşılan içeriğinizi iki farklı sayfadan kolayca izleyebilirsiniz: paylaşım ve bağlantılar. Paylaşım sayfası, hangi klasörleri ve dosyaları paylaştığınızı kontrol etmenizi sağlar. Bağlantılar sayfası, oluşturduğunuz bağlantıları yönetmenize olanak tanır.

Siz veya bir ortak çalışan tarafından genel hesap etkinliğini denetlemenizi sağlayan “etkinlikler” adlı üçüncü bir sayfa var. Birisi istenmeyen bir dosya değişikliği yaparsa veya yanlışlıkla bir dosyayı silerse, Dropbox ayrıca hem silinen dosyaları hem de önceki dosya sürümlerini kurtarmanıza izin verir.

Etkinlikten sonraki 30 gün içinde silinmiş ve önceki dosya sürümlerini kurtarabilirsiniz. Dropbox Pro kullanıcısıysanız, bunu bir yıla kadar çıkaran genişletilmiş sürüm geçmişi (EVH) satın alma seçeneği de vardır..

IDrive

Yedek depolama alanınızda veya senkronizasyon klasörünüzde olsun, IDrive içeriği bir bağlantı oluşturarak başkalarıyla kolayca paylaşılabilir.

Paylaşılan bağlantılar Facebook, Twitter’a gönderilebilir veya e-posta yoluyla belirli alıcılara gönderilebilir. Bu bağlantıları, yalnızca görüntüleme veya eklenti izinlerini ekleyerek de denetleyebilirsiniz. Bağlantılar parolalarla daha fazla korunabilir. IDrive, bağlantıları belirli bir tarihte otomatik olarak sona erecek şekilde ayarlamanıza izin vermez, ancak.

IDrive’ın web arayüzünde, paylaştığınız içeriği denetlemek için kullanılabilecek bir “paylaşılan” sekmesi bulunur. Diğer IDrive kullanıcılarının sizinle paylaştığı içeriği görmek için bir “benimle paylaşılanlar” sekmesi de var.

Ortak çalışmaların yanlış olması durumunda, IDrive bir dosyanın önceki on sürümünden herhangi birini kurtarmanıza olanak tanır. Silinen dosyalar 30 güne kadar da kurtarılabilir.

Yuvarlak Dörtlü İnceleme

Dropbox’ın iş üretkenliği çözümü olarak başarısı göz önüne alındığında, işbirliği yeteneği söz konusu olduğunda IDrive’ın biraz önünde olması şaşırtıcı değil. Daha büyük sürpriz, açık bir zafer için yeterli olmadığıdır. Dropbox daha iyi denetim özellikleri sunar ve bağlantı son kullanma tarihlerini ayarlamanıza olanak tanır. Opsiyonel EVH özelliği de güzel. Aksi takdirde, iki hizmet de benzer şekilde çalışır.

Adil olmak gerekirse, Dropbox, Office Online gibi iş verimliliği uygulamalarıyla entegrasyon da dahil olmak üzere bu makalede ele alınmayacak birkaç işbirliği özelliğine sahiptir..

Tur: Dropbox için Paylaşım ve İçerik Kontrol Noktası

Dropbox Logosu
IDrive Logosu

5

Güvenlik

Dropbox, cihaz ve veri merkezi arasında taşınan kullanıcı verilerini 128 bit AES şifrelemesi ile güçlendirilmiş güvenli bir TLS tüneli ile şifreler. Dosyalar Dropbox veri merkezine ulaştığında, şifreleri çözülür ve 256 bit AES ile yeniden şifrelenir.

Ancak bu işlem sırasında içerik meta verileriniz düz metin olarak bırakılır. Buna dosya adları, boyutları ve tarihleri ​​de dahildir. Bu, dizin oluşturma işlemine yardımcı olur ve dosya önizlemelerini etkinleştirir, ancak bir kişinin meta verilerinizden size anlatabileceği çok şey olduğu için güvenlikle ilgili bir şey.

Bununla birlikte, Dropbox’ın verilerinizi nasıl koruduğuyla ilgili en büyük endişem, kullanıcılara uçtan uca şifreleme seçeneği vermemesidir. Sıfır bilgi şifrelemesi olarak da bilinir, bu güvenlik katmanı ile yalnızca siz, kullanıcı, şifreleme anahtarınızın bir kopyasına sahiptir.

Bu yaklaşımın yararı, hiç kimsenin – hatta hizmetin kendisinin bile – verilerinizi çözememenizdir. Bu nedenle Cloudwards.net’te burada sık sık Sync.com ve pCloud gibi sıfır bilgi şifrelemesini içeren bulut hizmetleri desteğimizi dile getiriyoruz..

Dropbox, zayıf parolalara karşı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirme seçeneği sunar. Bu özelliği etkinleştirin ve gelecekte kimliğinizi doğrulamak için hem hesap şifrenizi hem de cep telefonunuzdan alınan bir güvenlik kodunu girmeniz istenecektir..

IDrive

Dropbox gibi, IDrive da verilerinizi hem aktarılırken hem de sunucularında beklemedeyken korur. Aktarımdaki veriler bir TLS bağlantısı ve 256 bit şifreleme ile korunur. Kullanılan daha yüksek şifreleme düzeyi (256’ya karşı 128) muhtemelen IDrive’ın senkronizasyon hızlarının Dropbox’lardan biraz daha yavaş olduğunu açıklar.

IDrive’ın veri merkezlerinde (çevrimiçi yedekleme veya senkronize edilmiş veriler olsun) korunan içerik 256 bit AES ile de korunur.

IDrive’ın şifrelemeyi nasıl ele aldığına dair en iyi şeylerden biri, kullanıcılara standart ve uçtan uca şifreleme arasında bir seçenek sunmalarıdır. Tipik olarak, IDrive size bir kopyası sakladıkları bir şifreleme anahtarı atayacaktır. Özel şifrelemeyi seçin, ancak şifreleme anahtarınızın yalnızca bir kopyasına sahip olacaksınız.

Özel şifreleme ile hesap şifrenizi unutursanız verileriniz kurtarılamaz. Bununla birlikte, özel şifreleme ayrıca verileriniz için mümkün olan en iyi korumayı sağlayarak riske değer hale getirir. LastPass veya Dashlane gibi iyi bir bulut şifre yöneticisiyle erişimi kaybetmek endişe yaratmamalıdır..

IDrive’ın güvenlik kurulumuyla ilgili tek gerçek sorun, iki faktörlü doğrulama seçeneğinin bulunmamasıdır.

Beşinci Tur Düşünceler

Dropbox, verilerinizi beklemede şifrelemek için iyi sonuç verir. Ancak, meta verilerinizi düz metin olarak bırakmak ve uçtan uca şifreleme sunmamak size bir duraklama verecektir. Bu, Dropbox’ın 68 milyon kullanıcı şifresinin çalınmasına neden olan 2012 hack’inin hedefi olduğu gerçeğinde ağırlık verdiğinizde doğrudur..

Özel şifreleme sunarak IDrive, verilerinizi bu tür ihlallerden korur çünkü çalınacak bir şifre yoktur. Bu, tüketiciler için muazzam bir avantaj ve en önemli dosyalarınızı korumak için Dropbox üzerinden IDrive’ı seçmenin en zorlayıcı nedenlerinden biri.

Yuvarlak: IDrive için Güvenlik Noktası

Dropbox Logosu
IDrive Logosu

6

Karar

IDrive’ın senkronizasyon özellikleri onu çoğu çevrimiçi yedekleme hizmetinden ayırmasına rağmen, bir bulut depolama seçeneği olarak Dropbox ile rekabet etmiyor. Bunun nedeni, Dropbox’ın işbirliklerini biraz daha iyi kolaylaştırmasıdır. Ancak, iki hizmet düşündüğünüzden daha yakın.

IDrive, hem dosya senkronizasyonu hem de paylaşımı ile iyi bir iş çıkarır. Özel şifreleme seçeneği sayesinde, aslında Dropbox’tan daha güvenli bir bulut depolama seçeneğidir. IDrive’ın sabit sürücünüzü mükemmel şekilde görüntülemek için tasarlandığı gerçeğini dikkate aldığınızda, toplam değer sorusu büyük ölçüde lehine sonuç verir.

Final Kazanan: IDrive

Dropbox Pro ve IDrive’ın 1 TB abonelik planı arasında seçim yapmakla görevlendirilen IDrive kazanıyor. Dropbox’ın IDrive üzerindeki avantajlarının çoğunun ücretsiz planı ile elde edilebileceğini düşündüğünüzde bu karar daha da kolaylaşıyor.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map