Carbonite Currents – Breeziest senkronizasyon çözümü henüz?

Karbonit, altı yıldan fazla bir süredir kullanıcılara hizmet veren yedekleme endüstrisinde deneyimli bir kişidir. Carbonite Backup (Editör Derecelendirme:, 59.99 $ / yıl için Sınırsız Depolama) dosya çevrimiçi sınırsız yedekleme sunan ilk ürün oldu her zamankinden daha popüler hale bir eğilim belirleme. Şimdi yedek baloncuğun dışına çıkan Carbonite, dosya senkronizasyonuna karar verdi.


Son birkaç yıldır dosya senkronizasyonu yaklaşımları benzer değilse büyük ölçüde aynı yönde ilerlemiştir..

“Sihirli klasörden” çıkmak

Sugarsync (Editör Değerlendirmesi:, 74.99 $ / yıl için 100 GB) veya klasör klasör senkronizasyonu ile Cubby veya özel klasör kavramı ile Dropbox olsun, çevrimiçi dosya senkronizasyonu “Klasör bir klasör 2 ile senkronize edildi” konsepti olmuştur.

Carbonite Currents farklı olmaya çalışır ve daha da önemlisi, dosya senkronizasyonu, özellikle belge senkronizasyonu için daha kolay ve daha doğal bir yaklaşım olmayı hedefler. Carbonite Currents beta bir uygulamadır; Carbonite Labs ekibi tarafından geliştirilme aşamasındadır. Beta sürümünde tasarım ve işlevsellik bitmiş ve cilalanmıştan daha az bir şey hissetmez.

Currents’ın esasen yaptığı şey, cihazlarınızdaki tüm yaygın belgeleri takip etmektir. Belgelerinizi özel bir klasöre koymak zorunda kalmak yerine, Currents bir belgedeki bir belgedeki bir belgeyi, belgenin kopyası başka bir cihazda olacak şekilde eşleştirir. Currents’ın ücretsiz sürümü, son 30 gündür bulunduğunuz belgeleri senkronize etmenize olanak tanır, bunun biraz sonra tam olarak ne anlama geldiğini açıklayacağım.

Currents’ı kullanmaya başlama

Carbonite Currents, Carbonite Labs sayfasından ücretsiz olarak indirilebilir. Bu, ilk kurulumdaki giriş ekranıdır. Currents’ın desteklediği tüm özellikleri açıklar; Carbonite Currents, dosyalarınızı veya belgelerinizi kaydederken alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekmeyen doğal bir çalışma stilini teşvik eder, belgeler üzerinde daha önce çalıştığınız şekilde çalışmaya devam ettiğinizi vurgular..

Üzerinde çalışmak istediğiniz belgeleri içeren klasörleri seçmeniz gerekir, böylece Akımlar onları izleyebilir ve Akımları yüklediğiniz diğer tüm aygıtlarla senkronize edebilir..

Resimdeki “İşinizin son 30 gününü her yerde güncel tutuyoruz” yazan bölüme dikkat edin mi? Akımlar tüm belgeleri (ve desteklenen diğer dosya biçimlerini) izler ve yalnızca son 30 gün içinde değiştirdiğiniz veya eriştiğiniz belgeleri senkronize eder. Currents, depolama alanında bir sınır yerine, dosyaların yeniliğine dayalı bir sınır belirler! Başka sınır yoktur, geçen ay üzerinde çalışmış olmaları şartıyla, istediğiniz sayıda dosyayı senkronize edebilirsiniz.


 Diyelim ki, son 30 gün içinde hiçbiri üzerinde çalışma yapılmamış yüz belgeye sahip bir klasör seçerseniz, Akımlar listenizde hiçbir dosya görünmeyebilir.

Son erişilen dosyaları içeren bir klasör seçtiğinizde, dosya listeniz hemen dolar ve bunlar Carbonite Currents sunucularına hızlı bir şekilde yüklenir ve daha sonra diğer bağlı cihazlara aktarılır… .. işte bu kadar! Tek yapmanız gereken, genellikle belgelerinizi sakladığınız klasörlerin seçili olduğundan ve bunların herhangi bir klasördeki herhangi bir cihazdaki kopyalarla senkronize edileceğinden emin olmaktır!

İşyerinde ve ev dışında kullandığınız bir dizüstü bilgisayarınız, evde bir Masaüstü bilgisayarınız ve bir akıllı telefonunuz olduğunu varsayalım. Dizüstü bilgisayar, çalışmayan belgeleri kişisel klasörünüzde tuttuğunuz bir Windows dizüstü bilgisayar olabilir; evdeki iMac masaüstünde Belgeler klasörünüzde, masaüstünüzde veya başka bir klasörde dağınık dosyalar olur. Carbonite Currents’ı kullandığınızda, tek yapmanız gereken Currents tarafından izlenecek tüm klasörleri seçmektir ve belgenin her kopyası kendi yerinde senkronize edilir. İstediğiniz zaman dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda çalışabilir ve diğer bilgisayarda güncelleştirilmiş sürüme sahip olabilirsiniz.

Akıllı telefonları unutmayalım! Windows ve Mac istemcilerinin yanı sıra Currents için Android ve iOS uygulamaları da var. Zarif tasarımlı Android ve iOS uygulamalarıyla Currents, hiçbir zaman belgeleriniz olmadan asla olmamanızı sağlar.

Uygulamaya sadece masaüstü uygulamaları bir “küresel sonları” (Carbonite millet olarak adlandırmak gibi) vardır. Ayarlar menüsü cihazda izlenecek ve senkronize edilecek klasörü seçmenizi sağlar. Belgenin başka bir bilgisayardan senkronize edilen herhangi bir sürümüne sahip olduğunuzda, akımlar en son sürümün tamamını cache klasörü kullanarak cihaza indirir. Önbellek klasörünün boyutu için kullanılan depolamayı (masaüstü istemcilerinin aksine) sınırlandırabilirsiniz.

Paylaşma ve ortak çalışma

Currents, yalnızca kendi cihazlarınızda özel olarak işbirliği yapmayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda birden fazla kullanıcıyla işbirliği yapmak için belgeleri başkalarıyla paylaşmanıza olanak tanır. “Görüntüleyici” veya “Ortak Çalışma” erişimine sahip herhangi bir dosyayı başkalarıyla paylaşabilirsiniz ve Currents uygulaması yüklüyse tüm davetliler belgeler üzerinde sizinle çalışabilir. 


Grup düğmesine tıklandığında sizinle paylaşılan tüm dosyalar listelenir.

Carbonite Currents beta sürümündedir ve ayrı bir ürün olarak veya Carbonite Backup’ın entegre bir parçası olarak sunulması biraz zaman alabilir. Carbonite ayrıca 30 günden fazla yeni belgeyi parmaklarınızın ucunda tutabileceğiniz ücretli planlar sunmayı planlıyor.

Sen!

Hiçbir ek yük ve basit bir tasarıma sahip olmayan Currents, zaten başka bir yedekleme veya depolama ürünü kullansanız da kullanmasanız da bilgisayar yaşam tarzınıza sorunsuz bir şekilde sığabilir (yapmalısınız!). 

Ne düşünüyorsun? Currents, Current sync çözümünüz olabilir mi? Eğer kontrol etmek istiyorsanız 2015 için Karbonit Kupon Kodumuzu kullanın!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map