İşbirliği için En İyi Bulut Depolama 2020

Eğer evden çalıştınız, sadece dokuzdan beşe kadar işiniz için bile, bunun zor olabileceğini biliyorsunuz. Fiziksel olarak ofiste olduğunuzda aynı üretkenlik düzeyine ulaşmak için daha fazlasını yapmanız gerekir. Daha da fazlası, tüm ekibiniz veya şirketiniz farklı yerlerde bulunuyorsa.


Bu makalede, işbirliği için en iyi bulut depolama alanına odaklanacağız; diğer araçlar için, uzaktan çalışmayı kolay hale getirme hakkındaki makalemize bakın.

Dosyaları paylaşmak ve değiştirmek, meslektaşlarınızla gerçek zamanlı çalışmak, iletişim ve görev yönetimi, yazılımın size yardımcı olması için olmasa bile zor ve sinir bozucu olacaktır. Uygulama entegrasyonlarına sahip bulut depolama hizmetleri gibi yazılımlar. İşbirliği için neyin önemli olduğuna bir göz atalım ve sonra sıralamalarla başlayalım.

İşbirliği için En İyi Bulut Depolama 2020

Bulut Depolama Alanını İşbirliği İçin En İyi Kılan Nedir?

İşbirliği söz konusu olduğunda, dosyaların kolay paylaşımı en önemli özelliklerden biridir. Ayrıca bunları hızlı bir şekilde paylaşabilmek ve içerik kontrolüne sahip olmak istiyorsunuz. Parola korumalı bağlantılar, izin ayarları, son kullanma tarihleri ​​vb. Paylaşırken izinsiz dosya erişimini kısıtlamanıza olanak tanır..

İşbirliği yaparken size yardımcı olacak birçok uygulama var. Bazıları hizmete özgü, bazıları ise üçüncü taraf entegrasyonlarıdır. En popüler olanlar Google Dokümanlar ve Office Online’dır. Kitabımızda bir veya her ikisini birden sunan hizmetler artı oluyor.

İyi yükleme hızları olmadan işbirliğiniz çok fazla olmaz. Dosyalarda yapılan değişiklikler hızlı bir şekilde, tercihen gerçek zamanlı olarak yürürlüğe girmelidir. Senkronizasyon hızları bunu sağlayan şeydir ve burada en çok istenen özellik blok düzeyinde senkronizasyondur. Daha hızlı senkronizasyona izin verir, çünkü dosyanın tamamını değil yalnızca değişen dosya bölümlerini yükler.

Ayrıca değeri de dikkate alacağız. Bir hizmetin nasıl çalıştığını görmek için kullanabileceğiniz neredeyse her zaman ücretsiz bir plan veya en azından bir deneme vardır. Hizmetler sundukları planların sayısına ve bu planların size fiyat için ne kazandırdığına göre farklılık gösterir. Daha düşük bir fiyat için daha fazla özellik her zaman daha iyidir (bir pazarlık için bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlarımızı inceleyin).

Tabii ki, dosyalarınızın güvenliği de büyük önem taşımaktadır. Geri kalan sunucu tarafında verileri şifreleyip şifrelemediklerini, yerel özel şifrelemeye sahip olup olmadıklarını (gerekirse en iyi sıfır bilgi bulut hizmetleri makalemizi okuyun) ve çalınmaya karşı yardımcı olan iki faktörlü kimlik doğrulamasına (2FA) sahip olup olmadıklarını göreceğiz şifreler vb..

Artık ölçütlerimizi bildiğimize göre, işbirliği için en iyi hizmetlere bakalım.

1. Dropbox İşletme

2008 yılında başlatılan Dropbox, 500 milyon kullanıcısı ile günümüzün önde gelen bulut hizmetlerinden biridir. Bununla birlikte, Dropbox ve kullanıcıları 2012’de büyük bir veri hırsızlığına kurban gitti. Hizmet, dersini öğrendi ve güvenliğini yükseltti. Dropbox ayrıca blok düzeyinde senkronizasyonu icat etti ve mükemmelleştirdi ve hızı en iyilerinden biri.

İşletmeler için Dropbox

Dropbox Business’ı kullanmaya başladığınızda, bir merkez ekip klasörü elde edersiniz ve tüm çalışanlarınızın bu klasöre erişimi olur. Alt klasörler oluşturabilir ve kişilere veya gruplara erişim verebilirsiniz. Kullanıcılar bağlantı oluşturarak da paylaşabilirler. Bağlantıları şifrelerle koruyabilir, son kullanma tarihleri ​​belirleyebilir veya yalnızca ekip üyeleriyle kısıtlayabilirsiniz.

Yalnızca bir yerel üretkenlik uygulaması olan Dropbox Paper vardır, ancak Dropbox Business, Microsoft Office ile bir ortaktır, bu nedenle Office Online varsayılan olarak tümleştirilir. Bununla birlikte, office dosyalarını görüntüleyebilirsiniz, ancak düzenlemek istiyorsanız bir Microsoft Office 365 aboneliğine ihtiyacınız olacaktır. Bunun yanı sıra, iletişim, iş akışı yönetimi ve diğerleri için üçüncü taraf entegrasyonları vardır.

Küçük işletmeler için Standart ve Gelişmiş olmak üzere iki plan vardır. Her ikisi de kullanıcı başına ücret alır ve en az üç kullanıcı gerektirir. Aylık olarak – sırasıyla 15 $ ve 25 $ – veya yılda ödeme yapabilirsiniz, bu durumda indirim alırsınız. Standart 2 TB paylaşılan alan sunarken, Advanced sınırsız depolama alanı sunar. Ayrıca ödemeden önce 30 gün boyunca hizmeti denemenize izin veren ücretsiz bir deneme var.

Dropbox Business’ı Sevmemizin Diğer Nedenleri

Dropbox güvenlik önlemleri harika ve uygulama entegrasyonlarından, kullanım kolaylığından ve işbirliğine yardımcı olan hızlı blok düzeyinde senkronizasyondan memnun kalacaksınız. Dropbox’ı ilk sıraya koyan.

Dropbox İş İncelemesi

Hizmet hakkında daha fazla bilgiyi Dropbox Business incelememizde okuyabilirsiniz. Dropbox Business kişisel kullanıcılara odaklanmaz, bunun için düzenli Dropbox incelememizi okuyun.

2. Google Drive

Basit, kullanımı kolay ve ev kullanıcılarını hedefleyen Google Drive, Google’ın üretkenlik paketi Google Dokümanlar ile entegrasyon sayesinde 800 milyon kullanıcıya sahiptir..

Dokümanlar paketi, kelime işlemci, e-tablo ve sunu için uygulamalar içerir. Bunlarla, başkalarıyla gerçek zamanlı işbirliği yapmak kolaydır. Düzenlemeler önerebilir, yorum yapabilir, belgenin önceki sürümlerine geri dönebilir ve başkalarının ne gibi değişiklikler yaptığını görebilirsiniz. Google’ın geniş bir geliştirici topluluğu var ve bu nedenle üçüncü taraf kütüphanesinin de birçok uygulaması var.

Google Drive ile paylaşmak kolaydır, ancak son kullanma tarihleri ​​veya bağlantılar gibi içerik kontrol özellikleri sunmadığı için iyileştirilmesi gereken yerler vardır. Bağlantınızı e-postayla gönderebilir veya bir erişim bağlantısı kurabilirsiniz. Google Drive, iyi bir işbirliğine izin verecek kadar hızlıdır. Bununla birlikte, blok düzeyinde senkronizasyon eklenmesiyle iyileştirilebilir..

Google’ın gizliliği, PRISM projesiyle bağlantılı olduğu için bir şekilde söz konusudur. Yine de Google, NSA’ya erişim izni vermedi. Ayrıca, kişisel dosyalarınızı kişiselleştirilmiş reklamlar, özel arama vb. Vermek için tarar. Bu bir endişeniz varsa Boxcryptor’ı kullanmanızı öneririz (bu kullanışlı program hakkında daha fazla bilgi için Boxcryptor incelememizi okuyun).

Google Drive’ı Sevmemizin Diğer Nedenleri

Gizlilik bir yana, Google Drive dosyalarınızı sunucu tarafında depolanırken AES-128 şifrelemesi ile şifreler. Ayrıca, iki faktörlü kimlik doğrulama kullanarak çalınan parolalara karşı sizi korur.

Google, işbirliği söz konusu olduğunda harikadır, ancak güvenliğini, senkronizasyon yeteneklerini ve paylaşımını geliştirebilir. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Google Drive incelememizi okuyun.

3. Kutu

Box, bağlantıları herhangi bir kısıtlama olmaksızın diğer lisanslı kullanıcılarla paylaşmanıza olanak tanır, ancak uygun izinlere sahipseniz kuruluşunuz dışında paylaşabilirsiniz. E-postayla bir davetiye gönderebilir veya bir bağlantı oluşturabilir ve daha sonra gönderebilirsiniz. Box ile iyi içerik kontrolü vardır, çünkü son kullanma tarihlerini ve şifre koruma bağlantılarını ayarlayabilirsiniz.

Box Notes adlı bir yerel uygulama var ve en iyi not alma uygulamaları arasında. Başka yerel uygulama olmadığından, Box, üçüncü taraf çözümlerinin büyük bir kütüphanesini telafi eder. Hem Google Dokümanlar hem de Office 365 ile iyi entegre olur.

Box, Dropbox tarafından öncülük edilen aynı senkronizasyon klasörü modeline sahiptir ve ilk yükleme hızları oldukça iyidir. Blok düzeyinde senkronizasyona sahip olmadığından, sonraki yüklemeler sunan çözümlere kıyasla daha yavaştır.

Box’ın fiyatlandırma planları adil. Aylık 5 $ fiyatla (hepsi aylık ücretlidir), Başlangıç ​​planı en ucuz olanıdır. Çoğu işletme için çok fazla olmayan sadece 100GB sunuyor. En popüler plan olan Business, size 15 $ karşılığında sınırsız depolama alanı sunuyor. İşletme artı 25 ABD dolarıdır ve İşletme planındakilere ek olarak daha fazla özellik sunar.

Kutuyu Sevmemizin Diğer Nedenleri 

Box güvenlik önlemlerinden tasarruf etmez, ortadaki adam saldırılarına karşı korur ve verileriniz saklanırken AES-256 şifrelemesi ile korunur. Box, anahtarınızı aynı güvenlik seviyesine ekleyen AES ile bile sarar..

Sevdiğimiz birçok özellik var, ancak senkronizasyon daha hızlı olabilir ve fiyatlandırma planları daha fazla değer sunabilir. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Box incelememizi okuyun.

4. Egnyte Connect

Egnyte, paylaşım söz konusu olduğunda, en iyi EFSS sağlayıcıları arasında en iyi seçimlerimize uygun olduğu için başarılı olur. Bir klasörü (tam sahibi, düzenleyici ve görüntüleyici) paylaşırken dört gruba ve kişilere dört tür erişim verebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden paylaşmak veya e-posta ile göndermek için bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Parola koruması, son kullanma tarihleri ​​kullanabileceğiniz, bir dosyaya erişildiğinde bildirim alabileceğiniz ve hatta indirmeleri kısıtlayabildiğiniz için oluşturulan bağlantılar üzerinde kontrol harika.

Burada bahsettiğimiz diğer hizmetlerin çoğunun aksine, yerel üretkenlik seçenekleri sunduğunu belirtmek ilginçtir. Dosyalar üzerindeki görevleri ayarlayabilir ve daha sonra “görevlerim” sekmesinden denetleyebilirsiniz. Box gibi, hem Google Dokümanlar hem de Microsoft Office ile entegre olur. Microsoft seçenekleri ücretsiz Office Online uygulamasını ve masaüstü için Office 365’i içerir.

Egnyte, ilk yüklemeler sırasında beklenenden biraz daha yavaş performans gösteriyor. Mevcut dosyaları yüklerken – işbirliği yaparken oldukça önemli – yine de oldukça hızlı. Bu, blok düzeyinde senkronizasyon algoritması sayesinde.

Egnyte’nin cephaneliğinde bireysel bir plan yok. Office en ucuz plan, ayda 40 $ için en az beş kullanıcı olabilir. 5 TB depolama alanı sunduğundan, bu plan toplam değer açısından çok iyidir.

İş planıyla, bazı verileri bulutta ve bazılarını yerel bir sunucuda depolamanız gerekiyorsa 10 TB alan, gelişmiş rol özelleştirmesi ve hibrit bulut depolama alanı elde edersiniz. İş planı size en az 25 kullanıcıyla kullanıcı başına 15 ABD dolarına mal olacak.

Egnyte Connect’i Sevmemizin Diğer Nedenleri

Siber suçlara karşı sizi korumak için Egnyte, dosyalarınızı yüklemeden önce AES 256 bit şifreleme kullanır. Yine de sıfır bilgi değildir, çünkü yeniden şifrelemeden önce meta verileri okumak için dosyalarınızın şifresini çözer.

intro.mobile.access.egnyte
intro.mobile.access.egnyte

Minimum şifre gücünü ve 2FA ayarlayabilirsiniz. Egnyte Connect hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, devam edin ve ayrıntılı Egnyte incelememizi okuyun.

5. OneDrive İş

OneDrive İş, Microsoft’un bulut depolama alanındaki işletme taleplerine verdiği yanıttır. Microsoft ayrıca, tüketiciler için OneDrive incelememizde okuyabileceğiniz düzenli, soyulmuş bir sürüm sunuyor.

İçeriği e-posta ile paylaşabilir veya klasöre veya dosyaya işaret eden bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar belirli kişilere erişimi kısıtlayabilir ve son kullanma tarihleri ​​de belirleyebilir. Bununla birlikte, bağlantı şifreleri oluşturmanın bir yolu yoktur. “Paylaşım” sütununda hangi içeriği paylaştığınızı görebilirsiniz, ancak çok sayıda giriş olması çok uygun değildir.

OneDrive dosya boyutu sınırı
onedrive

Bu bir Microsoft hizmeti olduğundan, Office Online ile tümleşiktir. Office 365 planlarından birine giderseniz, Office uygulamalarının masaüstü sürümlerini alırsınız. Kütüphaneyi, ücretli ve ücretsiz Microsoft dışı üretkenlik araçlarıyla entegre etmek için kullanabilirsiniz. Yine de, diğer bazı hizmetlerde olduğu gibi kütüphanede arama yapamazsınız ve bu da doğru aracı bulmayı zorlaştırır.

İlk dosya yüklemeleri ve indirmeleri pratik olarak diğer hizmetlerle aynıdır. Hizmet, dosyalarda yapılan değişiklikleri yüklerken bazen gecikiyor, çünkü tahmin ettiniz, blok düzeyinde senkronizasyon yok. Office dosyaları için blok düzeyinde senkronizasyon var, ancak sadece bunlar. İlginç bir özellik, belirli bir dosya türünü senkronize etmeyi engelleme yeteneğidir.

OneDrive İş’in çok çeşitli planları vardır. Doğru olanı bulmak zor olabilir çünkü OneDrive İş ve Office 365 için ayrı fiyatlandırma planları vardır. Office 365’i içeren daha pahalı İş planlarından daha düşük bir fiyatla ayrı Office 365 ve İş planları satın alabilirsiniz. tüm verimlilik uygulamaları.

OneDrive İş Planı 1, kullanıcı başına 5 TB karşılığında 1 TB sunar. OneDrive İş Planı 2 ile kullanıcı başına aylık 10 ABD doları karşılığında sınırsız depolama ve veri kaybı koruması elde edersiniz. Office 365 Business Premium, Office 365’in yanı sıra 7/24 telefon ve web desteğine ve diğer birçok hizmete erişmenizi sağlar. Kullanıcı başına aylık 15 ABD dolarıdır.

OneDrive İşini Sevmemizin Diğer Nedenleri

OneDrive İş, beklemede olan verilerinizi AES 256 bit şifreleme ile şifreler. Ayrıca, veri merkezlerine giderken verilerinizi korumak için taşıma katmanı güvenliği (TLS) kullanır.

Parola süresinin dolması için bir politika belirleyebilirsiniz, ancak güç sağlamaz. Yöneticiyseniz, 2FA isteyebilirsiniz. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için OneDrive İş incelememizi okuyun.

Son düşünceler

İster küçük bir ekip, ister büyük bir şirket olun, işbirliği önemlidir. Verimliliği kaybetmek istemezsiniz, ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla ödeme yapmazken kazanmak istersiniz.

Doğru bulut depolama hizmeti, maliyetleri azaltmanıza, verilerinizi güvende tutmanıza ve üretkenliği artırmanıza yardımcı olabilir. İşbirliği için doğru bulut depolama alanını seçmek, paylaşım, üretkenlik uygulamalarının sayısı, hız, değer ve güvenlik gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Seçimin ne? Sence bir şey kaçırdık mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map