Akıllı telefonlar küçüktür, yanlış yerleştirilebilir, kolayca bırakılabilir ve parçalanabilir. Sevdiklerinizden gelen tüm bu resimler, videolar ve mesajlar – telefonunuz kaybolduğunda, çalındığında veya bozulduğunda onlara ne olur?


Yanlışlıkla silinmelerini önlemek için bir veya daha fazla mesajı “kilitlemiş” olabilirsiniz, ancak bu bir yedeğe sahip olmakla aynı şey değildir.

Yedeklemeler söz konusu olduğunda, kısa mesajlarda bile oldukça titizim. Ücretsizdir, kolaydır ve asla anıları, resimleri, tarifleri veya önemli mesajları kaybetme konusunda endişelenmem. Kaydetmek için herhangi bir kısa mesajı “yıldız” veya “kilitlemem” gerekmez, çünkü hepsi otomatik olarak buluta yedeklenir.

Bu makalede Android’de kişileri ve kısa mesajları nasıl yedekleyeceğinizi göstereceğim. Verilerimi yedeklemek için hem Android hem de iPhone cihazları ve birkaç farklı yöntem kullandım. Mesajlarımı Gmail’e yedeklemek için Android’de SMSBackup + kullanıyorum ve burada nasıl yapılacağını size göstereceğim. Yedeklemelerinizi bir SD kartta veya başka bir bulut çözümünde tercih etmeniz durumunda Play Store’da bulunan diğer uygulamalardan bazılarına da değineceğim..

Bir uygulama olmadan Android’de kısa mesajları nasıl yedekleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, kısa bir süre dışa aktarma mesajlarını ele alacağım. Mümkün, ancak kullanıcının telefonuna ve Android sürümüne bağlı – bazı sürümler kullanıcıların mesajları bir SD karta içe / dışa aktarmasına izin vermiyor.

Uygulama Olmadan Android’de Metin Mesajlarını Yedekleme

Bazı kullanıcılar bir uygulama yüklemek istemeyebileceğinden, Android’de kısa mesajları bir SD karta nasıl yedekleyeceğinizi göstereceğim. İdeal olarak, bunu iki kez yaparsınız, diğerini kaybetmeniz durumunda bir SD kartı güvenli bir yerde saklarsınız.

Birkaç iletiden daha fazlasını yedekliyorsanız bu işlem sıkıcı olacaktır. Yedeklemek istediğiniz mesajı açmanız ve ekranınızdaki “seçenekler” veya “menü” düğmesine dokunmanız gerekir. “Kaydet” veya “dışa aktar” yazan bir seçenek arayın ve SD kartınızı seçin.

Yine, kaydetmek istediğiniz her mesaj için bunu tekrarlamanız gerekir. Burada belirtilen uygulamalardan birini yükleyip kullanarak zaman kazanın. Android’de kısa mesajları bir bilgisayara veya SD karta ve bulutta nasıl yedekleyeceğinizi göstereceğim.

İhtiyacınız Olanlar

Aşağıdaki uygulamalardan birine erişmeniz gerekir:

  • SMSBackup+
  • Süper Yedekleme
  • SMS Yedekleme & Onarmak

Bu uygulamaların tümü Google Play Store’da mevcuttur. Herhangi bir nedenle mağazaya erişemiyorsanız, SMSBackup + uygulamayı yüklemek için tarayabileceğiniz bir QR kodu sağlar.

Ayrıca, SD kart, bilgisayar / dizüstü bilgisayar veya Gmail dahil bulut depolama gibi yeni yedeklerinizi depolamak için bir konuma ihtiyacınız olacaktır.

SMSBackup + ve Gmail kullanıyorum, ancak istediğinizi kullanabilirsiniz – bu makalede Android’de kısa mesajları Mac, PC veya SD karta nasıl yedekleyeceğinizi öğreneceksiniz. IMAP’yi destekledikleri sürece farklı bir e-posta sağlayıcısı da kullanabilirsiniz.

Bulutun en büyük yararı, mesajlarıma herhangi bir cihazdan erişebilmem ve yanımda bir SD kart veya flash sürücü taşımam gerekmiyor. Yerel, çevrimdışı bir kopya bulundurmak iyi bir fikirdir, ancak bulut yedeklemeleri deneyimlerime göre bir nimettir.

Android Telefonda Metin Mesajlarını Yedekleme

Bir uygulamaya ve verilerinizin depolanacağı bir yere yerleştikten sonra mesajlarınızı yedeklemeye hazırsınız demektir. Burada SMSBackup + ‘a odaklanıyorum ancak daha sonra daha önce bahsettiğim diğer iki uygulamaya da değineceğim..

Aşama 1. Gmail ayarlarınızda IMAP erişimini etkinleştirin.

Adım 2. Gmail’e giriş yapmak için “bağlan” a hafifçe vurun. Android’in daha yeni sürümleri Google hesaplarınızın bir listesini sunabilirken, Android’in eski sürümleri giriş yapmanızı ve e-postalarınıza SMSBackup + erişimi vermenizi gerektirebilir..

Aşama 3. SMSBackup + ilk eşitlemeyi gerçekleştirir. İletilerinizi Gmail hesabınıza kopyalama işlemine başlamak için “yedekle” ye hafifçe vurun.

4. Adım. “Otomatik yedekleme” ye dokunarak otomatik yedeklemeleri etkinleştirin. İsterseniz ayarları değiştirebilir veya varsayılanlara bağlı kalabilirsiniz. İyi bir yedekleme çözümü hakkında önemli olan şey, hiçbir şey yapmamanızdır – otomatik olarak gerçekleşir, böylece çok geç olana kadar unutma veya erteleme olasılığı daha düşüktür.

Gmail hesabınıza giriş yapın ve “SMS” etiketli mesajları arayın. Tüm iletilerinizi postanızda güvenli bir şekilde depolanmış ve kolayca aranabilir bulacaksınız. Varsayılan etiketi “SMS” den SMSBackup + ayarlarından istediğiniz gibi değiştirirsiniz.

Mesajlarınızı geri yüklemek SMSBackup + ‘da “geri yükle” ye dokunmak kadar kolaydır. Geri yüklenecek çok fazla iletiniz varsa, beklemenize gerek kalmadan bunu yatmadan hemen önce yapmayı düşünün. Endişelenmeden uyurken verileriniz sessizce geri yüklenir.

Android’de Silinmiş Metin Mesajlarını Yedekleme

Otomatik yedeklemeler, mesajlarınızı herhangi bir yeni telefona aktarmanıza olanak tanır. SMSBackup +, her iletinin bir kopyasını belirli bir “SMS” etiketi altında Gmail hesabınıza aktaracaktır.

Bu, bir metin mesajını yanlışlıkla silerseniz, SMSBackup + ‘yı açıp “geri yükle” ye dokunmanız anlamına gelir. Mevcut mesajların üzerine yazmaz ve “gelişmiş ayarlar” altında geri yüklenecek yalnızca belirli mesajları seçebilirsiniz.

Silinmiş bir kısa mesajı yedeklemeden kurtarmaya çalışıyorsanız, temelde şansınız kalmaz. Silinen verileri kurtarmak için tasarlanmış birkaç program vardır, ancak ücretsiz sürümler yalnızca bir kullanıcının silinen dosyaları “taramasına” izin verir. Dosyaları gerçekten kurtarmanın maliyeti vardır – bu yüzden otomatik yedeklemelerin kurulması beş dakika sürer.

SMSBackup Alternatifleri+

SMS Yedekleme & Restore, bu yazı yazıldığı sırada yaklaşık 90.000 yorum ve 4.5 / 5 yıldızla SMSBackup + ‘a harika bir alternatiftir. Carbonite tarafından oluşturulan uygulama, Android telefonunuzda bir SD karta aktarılabilen veya güvenle bulutta saklanabilen yerel yedeklemeler oluşturur.

Karbonit, bulut yedekleme çözümleri ile tanınır. Yedekleme çözümleri söz konusu olduğunda şirket harika bir geçmişe sahiptir ve Android uygulamaları masaüstü ve sunucu yazılımları kadar sağlamdır.

Hizmeti zaten kullanıyorsanız (ve Carbonite incelememizi okuduysanız, neden yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz), SMS Yedekleme & Yerel, çevrimdışı kopyaları tutmak ve bir bulut sağlayıcısıyla senkronize etmek istiyorsanız Geri Yükleme SMSBackup + ‘a harika bir alternatiftir.

Süper Yedekleme ve Geri Yükleme, metin mesajlarınızı ve arama günlüklerinizi yedekler. Köklü telefonlara sahip Android meraklıları uygulamaları, takvimleri ve kişileri bir SD karta veya bulut sağlayıcısına bile yedekleyebilir.

Karbonit SMS Yedekleme & Geri Yükleme, uygun olduğunuzda, örneğin uyurken olduğu gibi yedekleri çalıştırmak için bir zamanlama ayarlamanıza olanak tanır ve Android .apk dosyasını bir düğmeye dokunarak bir arkadaşınızla paylaşmanıza olanak tanıyan ilginç bir özelliğe sahiptir. Bu, yandan yüklü uygulamalara sahip bazı kullanıcılar için kullanışlı bir özelliktir ve bir Android uygulamasını aramak ve kendileri yandan yüklemek zorunda kalmak yerine biriyle paylaşmanıza olanak tanır..

Bu gelişmiş özelliklere ihtiyacınız olmasa veya istemeseniz bile uygulama, metin mesajlarını yedeklemek için basit bir çözüm olarak mükemmel bir şekilde çalışır. Güçlü bir kullanıcı olmanıza gerek yoktur ve yalnızca ekstra özellikler telefonunuzu köklendirmeyi gerektirir – onu yükleyebilir ve mesajlarınızı birkaç dokunuşla bir SD karta veya buluta yedekleyebilirsiniz.

SMS Yedeklemelerinin Ötesinde

Bu makalenin Android telefonunuzdaki verileri yedekleme konusundaki merakınızı tetiklemesi durumunda, tam cihaz yedeklemesi için birkaç mükemmel çözüm olduğunu belirtmek gerekir. Mesajlarınız, fotoğraflarınız ve videolarınız da dahil olmak üzere cihazınızdaki her şeyi yedekleyebilir ve buluttaki tüm öğelere diğer cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

Bu makalenin kapsamı dışında, ancak zaten Android için en iyi bulut yedekleme çözümlerini ele aldık – ve web sitemizde bu sağlayıcıların daha ayrıntılı incelemelerini bulabilirsiniz.

Sonuç

Tüm SMS mesajlarınızı, arama günlüklerinizi ve diğer verilerinizi yedeklemek kolaydır. Bugün size gösterdiğim uygulamalardan birini yükleyin ve bir mesajı asla kaybetmediğinizden emin olun. Android cihazlarda SMS mesajlarını yedeklemek kolaydır ve tüm akıllı telefon verilerinizi buluta yedekleyerek bir adım daha ileri gidebilirsiniz.

Telefonlarımız hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Sürekli bağlantıdayız, düşüncelerimizi veya resimlerimizi birbirimizle paylaşıyoruz ve çok az insan bu anları korumayı düşünüyor. Android yedeklemelerinin bizim kadar büyük bir hayranıysanız, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me