Woelkli İncelemesi – Güncellendi 2020

Woelkli İnceleme

Woelkli, koruma, kullanım kolaylığı ve hız sunan mükemmel bir bulut depolama hizmetidir. Ancak, bu, planların çok az esnekliğe sahip olduğu ve oldukça pahalı olduğu dezavantajı ile birlikte gelir. Ayrıntılar için Woelkli incelememizin tamamını okuyun.


Bulut Depolama İncelemeleri

Woelkli, kendi bulut depolama alanınızı oluşturmanıza ve korumanıza yardımcı olan bir yazılım olan Nextcloud’a dayanmaktadır. Kendi bulutunuzu oluşturmanın, üzerinde kontrol sağlamanız ve gizliliğinizi korumanızı sağlamanız gibi avantajları vardır. Bu tür BT akrobasi ile ilgileniyorsanız, en iyi DIY bulut depolama araçları makalemizi okuyun.

Woelkli’nin merkezi İsviçre’de olup, dünyadaki en iyi gizlilik yasalarından bazılarına sahiptir. Nextcloud’a dayandığından, hizmetin güçlü güvenlik özellikleri vardır. Ayrıca, yerel uygulamalar ve entegrasyonlar kümesi, işbirliği yapmak isteyenler için iyi bir seçenek haline getirir.

Web istemcisi iyi çalışıyor ve sezgisel ve çekici. Aynı şey mobil uygulama için de söylenebilir, ancak masaüstü istemcisinin çalışması gerekir. Woelkli, sıfır bilgi şifrelemesi gibi güçlü güvenlik özelliklerine sahiptir. Senkronizasyon hızı da hızlı. Yine de fiyatlandırma güçlü yanları arasında değil.

Woelkli piyasadaki en pahalı hizmetlerden biridir. Bu, çok fazla depolama alanı sunmaması ile birleştiğinde, onu kötü bir değer haline getirir.

Woelkli incelemesinde, hizmetle ilgili ayrıntılara gireceğiz, bu yüzden daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Aksi takdirde, alternatifler için en iyi bulut depolama karşılaştırmamıza bakın.

Güçlü & Zayıf Yönler

Woelkli için alternatifler

Özellikleri

Herhangi bir bulut depolama çözümünün temel özellikleri senkronizasyon ve paylaşımdır. Buluta senkronize etmek, sabit sürücü arızalarına dosya kaybetmekten kaçınmanıza ve paylaşmanıza, bunları başkalarına göndermenize yardımcı olur. Woelkli’nin aşağıdaki bölümde bunlarla nasıl başa çıkacağına daha fazla bakacağız. Burada, bulut depolama hizmetleri arasında yaygın olmayan özelliklere bakacağız.

Woelkli, Office Online veya Google’ın ofis paketiyle entegre değildir, ancak benzerleri, OnlyOffice Online Editor ve Collabora Online Office ile çalışır. Bu hizmetler birçok işlevle çakışır, ancak desteklenen biçimler açısından farklılık gösterir. Kullandığınız biçimlere bağlı olarak, bunlardan yalnızca birine ihtiyacınız olacak.

woelkli salt-ofis

Bu şanslı çünkü onları Woelkli ile entegre etmek için para ödemeniz gerekiyor. Collabora Online Office, 20 eşzamanlı bağlantı için aylık 20,12 $ ‘dır. OnlyOffice Online Editor Topluluk Sürümü aynı fiyata aynı sayıda bağlantı sağlar. OnlyOffice Online Editor Enterprise Edition ayda 80.49 $ karşılığında 50 bağlantı sunuyor.

woelkli-collabora-çevrimiçi

Çevrimiçi editörler için ödeme yapmanızı gerektirmeyen hizmetleri, işbirliği için en iyi bulut depolama listemizde bulabilirsiniz..

woelkli-foto-önizleme

Fotoğrafları, kullanımı kolay güzel ve temel bir önizleyicide önizleyebilirsiniz. Web uygulaması ayrıca albümler oluşturmanıza ve bunları arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanıza olanak tanır. Videoları da oynatabilirsiniz. Çok sayıda fotoğraf ve video depolamanız gerekiyorsa, fotoğraflar ve videolar için en iyi çevrimiçi depolama alanı kılavuzumuzu okuyun.

Çevrimdışı fotoğraf düzenleyicileri de dahil olmak üzere daha fazla seçeneğe ihtiyacınız varsa, en iyi fotoğraf yönetimi yazılımı makalemizi okuyun.

Woelkli, multimedya söz konusu olduğunda tüm işaretlere çarpmıyor çünkü ses dosyalarını çalamıyor, bu nedenle müzik meraklıları alternatif bir hizmet için müzik listesi için en iyi bulut depolama alanımıza başvurmalıdır.

Yine de sürüm oluşturma mevcuttur. Bir hata yaparsanız veya fidye yazılımı nedeniyle bozulma varsa dosyalarınızı önceki bir sürüme geri almanıza olanak tanır.

woelkli-notlar

Woelkli, web istemcisinden erişebileceğiniz entegre bir Notes uygulaması ile birlikte gelir. Seçenekleri temeldir, bu nedenle en iyi not alma uygulamaları makalemizdeki uygulamalarla eşleşemez. Microsoft OneNote, Microsoft OneDrive ile bütünleşir ve bu listede en iyi seçimdir. Microsoft OneDrive incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

Görevler uygulamasını kullanarak görevlerle de çalışabilirsiniz. Onları oluşturmanıza, düzenlemenize ve senkronize etmenize olanak tanır. Ayrıca, hatırlatıcılar ayarlayabilir, görevleri önemli olarak işaretleyebilir ve bunlara yorum ekleyebilirsiniz. Görevler aynı çok kullanıcılı hesaba ait kullanıcılar arasında paylaşılabilir.

Woelkli WebDAV ile çalışır, böylece dosyalarınızı senkronize etmeden erişebilirsiniz. WebDAV’ı kullanarak hesabınıza uzak bir sürücü olarak erişeceksiniz, böylece yerel olarak indirmenize gerek kalmadan bunlara erişebilirsiniz. Yerden tasarruf etmeniz gerektiğinde faydalıdır. WebDav hakkında bilginiz yoksa WebDAV kılavuzumuzu okuyun.

Çok fazla kişiniz varsa ve bunları kaydetmek için bir yola ihtiyacınız varsa Kişiler uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunları kaydetmenin yanı sıra, masaüstü ve mobil cihazlarınız arasında düzenleyebilir ve senkronize edebilirsiniz. Takvim uygulamasını kullanarak etkinlikler için de aynısını yapabilirsiniz. Çok fazla dosyanız varsa, arama çubuğunu kullanarak aralarında arama yapabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Woelkli, en iyi ücretsiz bulut depolama makalemizde hizmetlere katılmayı uygun hale getirmeyen 1 GB’lık ücretsiz bir depolama planına sahiptir. Bununla birlikte, hizmet için bir fikir edinmek ve sizin için çalışıp çalışmadığına karar vermek yeterlidir.

Tek kullanıcılı ve çok kullanıcılı planlar için fiyatlara% 7,7 KDV dahil değildir. Tek kullanıcılı abonelik planları piyasadaki en pahalılar arasında.

10 GB depolama alanı için 7,54 dolar harcamanız gerekiyor. pCloud Premium 2TB, bir yıl peşin ödeme yaparsanız ayda 8 ABD doları karşılığı 2 TB depolama alanı sağlar. PCloud incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

Woelkli’nin bir sonraki planı olan Seviye C2, fiyatı iki katına çıkarır ve depolama alanınızı beş kat artar ve 50 GB’lık bir cılız olur. Diğer planları çok daha iyi değil.

İş planları da pahalıdır ve iş ihtiyaçları için yeterli depolama alanı sunmaz. İlk plan, yılda 402,45 dolar veya ayda 33,53 dolar için 10 GB’dan başlar; bu, çoğunlukla belgelerle çalışan tek bir iş kullanıcısı için yeterli olabilir. Seviye C6 100GB sağlıyor, ancak ayda 8 $ daha fazla. En büyük plan size 500GB verir ve ayda 83 $ maliyeti.

Sabit bir fiyata sınırsız kullanıcı elde etmek iyi bir anlaşma, ancak Woelkli çok fazla depolama alanı sağlamaz. Oyundaki birçok kullanıcıyla, sunulan küçük depolama alanı hızlı bir şekilde tükenir. Diğer işletme bulut depolama hizmetleri, kullanıcı başına ödeme yapmanıza olanak tanır, bu da çok fazla varsa daha pahalı olabilir, ancak daha esnektir. Onlar da daha fazla depolama alanı sunuyor.

Böyle bir hizmet Sync.com’dur. Business Pro planı kullanıcı başına 5 ABD dolarıdır ve her birine 1 TB alan sağlar. Sync.com’un planları hakkında daha fazla bilgiyi Sync.com incelememizde okuyabilirsiniz. İşbirliği yapması gereken çok sayıda kullanıcınız varsa, en iyi kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşım sağlayıcıları listemize başvurmak en iyisidir..

Hangi özelliklere ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız, en iyi bulut depolama kılavuzumuz bir hizmet seçmenize yardımcı olur.

Kullanım kolaylığı

woelkli-web istemci

Woekli’nin web istemcisi çekici, sezgisel ve kullanımı kolaydır. Aynı zamanda hızlı. Eriştiğinizde, dosyalarınızı bir liste veya ızgara görünümünde görürsünüz. Bunun nedeni, Dosyalar uygulamasının varsayılan olarak seçilmesidir. Sol üst köşedeki listeyi kullanarak uygulamalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Üzerindeki uygulamalar size etkinliklerinizi, galerilerinizi, kişilerinizi, takviminizi, notlarınızı ve görevlerinizi gösterebilir.

Dosyalar uygulamasındayken, soldaki menü tüm dosyalar, son dosyalar, favoriler ve paylaşımlar arasında gezinmenizi sağlar. Sağ üst köşede, yazmaya başladığınız anda aramayı başlatan hesap menüsü, bildirimler, kişiler ve arama çubuğu bulunur.

Artı düğmesi dosyaları yüklemenizi veya bir klasör veya metin dosyası oluşturmanızı sağlar. Sürükle ve bırak yöntemiyle de yükleyebilirsiniz, ancak bu bizim için her zaman işe yaramadı. Tek bir dosyada eylem gerçekleştirmek için üç noktayı tıklamanız ve bir eylem seçmeniz gerekir. Bu iyi bir yaklaşım, ancak bir dosyayı veya klasörü sağ tıklamanın daha hızlı yöntemini tercih ediyoruz.

Birden fazla dosya veya klasör için bunları seçip üstten bir eylem seçerek de yapabilirsiniz..

woelkli-masaüstü-istemci

Masaüstü istemcisini kullanmak başka bir konudur çünkü Woelkli Nextcloud’a dayanmaktadır ve bu da ek adımlar gerçekleştirmenizi gerektirir. Nextcloud’u yükledikten sonra Woelkli’ye bağlanmanız gerekir. Bunu Woelkli sunucu adresini, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek yaparsınız. Farklı işletim sistemleri için kılavuzlar bu sayfada mevcuttur.

Bağlanma adımları basit olsa da, bazı genel kullanıcılar daha basit bir yaklaşımı tercih edebilir. Kullandığınız müşteri ne olursa olsun, iyi bir kullanıcı deneyimi sunan MEGA ile bir tane alabilirsiniz. MEGA incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

Woelkli’nin istemcisi, Dropbox’ın geliştirdiği ortak senkronizasyon modelini izler, yani bir sistem tepsisi simgesi ve bir senkronizasyon klasörü vardır. Nextcloud senkronizasyon klasörünü veya web istemcisini açmanıza izin veren menüyü açmak için tepsi simgesini sağ tıklayabilirsiniz. Ayrıca web istemcisinden uygulamalara erişebilir, son değişikliklerinizi görebilir ve aynı menüden senkronizasyonu duraklatabilirsiniz.

İstemciyi açtıktan sonra, hangi bağlantıyı kurduğunuzu görebilirsiniz. Bu durumda, Woelkli ile tek bir bağlantıdır. Bağlantı, etkinlik, genel ayarlar ve ağ ayarlarınızı gösteren üstteki sekmeleri kullanarak uygulamada gezinmek kolaydır.

woelkli-mobil-istemci

Akıllı telefon uygulaması, diğer bulut depolama hizmetlerindeki uygulamalara benzer. Açtığınızda, tüm dosya ve klasörlerinizin bir listesini ve ayrıca dosya yüklemenizi, fotoğraf çekmenizi ve yüklemenizi ve diğer uygulamalardan içerik yüklemenizi sağlayan bir artı simgesi görürsünüz..

Paylaşımlarınıza, bildirimlerinize, fotoğraflarınıza erişmek, otomatik yüklemeleri ayarlamak, silinmiş dosyaları görüntülemek ve daha pek çok işlem için soldaki burger simgesini kullanabilirsiniz..

Dosya paylaşımı & Senkronize ediliyor

woelkli-web payı

Web, masaüstü veya mobil istemcileri kullanarak dosya paylaşabilirsiniz. Web istemcisi, kullanıcıları davet ederek ve uygun izinleri ve seçenekleri ayarlayarak dosyaları paylaşmanıza olanak tanır. Bir bağlantı oluştururken de aynısını yapabilirsiniz. Tek dosya izni “düzenleyebilir” dir, ancak “yalnızca görüntüleme” iznini taklit eden indirmeleri devre dışı bırakabilirsiniz. Klasörler aynı seçenekleri kullanır.

Kullanıcıların bunları ayarlamasını kolaylaştırmak için ayrı bir pencerede izin seçeneklerine sahip olmayı tercih ederiz.

Bir parola veya son kullanma tarihi de ayarlayarak dosyaların korumasını artırabilirsiniz. Alıcıya bir not da ekleyebilirsiniz. Artık bir indirme bağlantısına ihtiyacınız yoksa silebilirsiniz.

“Paylaşımlar” sayfası, başkalarıyla paylaştıklarınızı, başkalarının sizinle paylaştıklarını, bağlantıyla paylaştıklarınızı ve silinen paylaşımlarınızı gösterir.

Masaüstü istemcisini kullanarak klasörleri veya dosyaları paylaşmak için senkronizasyon klasörüne gidin ve paylaşmak istediğiniz dosya veya klasörü sağ tıklayın. Ardından, menüden Nextcloud’a karşılık gelen seçeneklerden birini seçin. Bağlantınızı panoya kopyalayabilir, e-postayla gönderebilir veya doğrudan istemciden paylaşabilirsiniz, böylece web istemcisinden aynı seçenekleri kullanabilirsiniz.

Paylaşımın doğrudan Nextcloud’da kişilerin olmasını gerektirdiğini unutmayın.

Mobil uygulama, kopyalayıp yapıştırmak veya kullanıcıları veya grupları davet etmek için bir bağlantı oluşturmanıza olanak tanır. Paylaşım bağlantısı göndermek için akıllı telefonunuzdan uyumlu herhangi bir uygulamayı da kullanabilirsiniz.

woelkli masaüstü senkronize

Her istemciyi veya klasörü buluttan veya yalnızca birkaç tanesinden senkronize etmek için masaüstü istemcisini kullanabilirsiniz. Ayrıca, dosya sisteminizden hangi klasörleri buluta senkronize etmek istediğinizi seçebilirsiniz. Her iki işlemi de yapmak kolaydır, ancak daha zarif bir şekilde yapılabilirler.

Test klasörünüzü senkronize etmeye çalıştık, ancak olmamıza rağmen yeterli depolama alanımız olmadığını belirten bir hata aldık. Web istemcisi üzerinden yükleme konusunda aynı sorunu yaşamadık. Test klasörümüzün dışındaki diğer dosyalar sorunsuz bir şekilde senkronize edildi. Diğer bulut depolama hizmetlerinin paylaşımı nasıl ele aldığını görmek için paylaşım için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun.

hız

Woelkli dosyalarınızı İsviçre’deki sunucularda tutar. Bu nedenle, aktarım hızınız sadece internet servis sağlayıcınıza değil, aynı zamanda alpin çayırlarına ne kadar yakın olduğunuza da bağlı olacaktır..

Sırbistan’da Belgrad’da Ethernet bağlantısı üzerinden testlerimizi gerçekleştirdiğimizde, saniyede 6 megabit yükleme hızı ve 100 Mbps indirme hızı ile dünyanın çoğuna kıyasla nispeten yakındık..

Yükleme teoride olması gerekenden daha uzun sürdü ve ortalama 25 dakika sürdü, ki bu hala oldukça hızlı. Karşıdan yükleme hızı daha da iyiydi, ortalama bir dakika 20 saniye hızlandı ve bu da sahip olduğumuz en iyi test sonuçları arasındaydı.

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi00:25:0000:25:3200:25:16
İndirme süresi00:01:1800:01:2100:01:20

Varsayılan olarak, Woelkli bant genişliğini kısıtlamadan dosyaları karşıya yükler ve indirir. Sınırlı bir plandaysanız veya sistem kaynaklarınızı artırmak için bant genişliğini kısıtlamanız gerekiyorsa, müşterinin “ağ” sekmesine giderek hızlarınızı kısabilirsiniz.

Woelkli blok düzeyinde senkronizasyon kullanmaz, çünkü sıfır bilgi uygulamasına müdahale eder.

Güvenlik

İyi bir güvenliğe sahip olmak isteğe bağlı değildir, çünkü internette çok sayıda siber suçlu vardır. Woelkli’nin güvenliği, Nextcloud’un müthiş güvenlik özelliklerine dayanmaktadır. Bunların başında sıfır bilgi şifrelemesi var, yani Woelkli dosyalarınızı okuyamıyor. Diğer sıfır bilgi hizmetlerini bulmak için en iyi sıfır bilgi bulut depolama hizmetleri makalemizi okuyun.

Woelkli, varsayılan olarak, parola kurtarmanın sıfır bilgi gereksinimlerine uygun olmasını devre dışı bırakır. Parolanızı kurtarabilmek istiyorsanız, hesap ayarlarınızın “güvenlik” sayfasında bunu yapabilme özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yaparsanız, artık özel şifreleme ile korunmayacaksınız.

Woelkli, aktarılan dosyaları ortadaki adam saldırıları ve dosyalarınızı dinlenmeye zorlayan AES 256 bit şifreleme gibi geçişlerden korumak için TLS protokolünü kullanır.

Woelkli’nin iki faktörlü kimlik doğrulaması da var. Şifrenizi çalmış olan kötü niyetli kişilerin hesabınıza erişmesini engellemek harika bir özelliktir. Oturum açmak için bir şifre ve zamana bağlı bir kerelik anahtar da isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, ona güvenmemelisiniz. Bunun yerine, güçlü bir şifreniz olduğundan emin olmalısınız..

Profesyonel kullanıcılar, cihazlarını virüslerden, truva atlarından ve daha fazlasından korumak için ClamAV kullanarak dosyalarının taranmasını sağlayabilir.

Gizlilik

Oriented.net, Woelkli’nin sahibidir ve gizlilik politikası, kişisel bilgilerin toplanmasının yalnızca başvuru formlarından biri aracılığıyla bir talep gönderdiğinizde, hizmetleri veya ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için çağrı yaptığınızda veya teknik desteği ile iletişim kurduğunuzda gerekli olduğunu söylüyor..

Oriented.net, yasaların haklarını ve mülkiyetini korumak için gerektirdiği durumlar dışında, hiçbir koşulda üçüncü taraf bağlı kuruluşlarına veya bağlı olmayan kişilere kişisel bilgi satmaz veya ifşa etmez..

Woelkli’nin Nextcloud’a dayandığı için Nextcloud’un gizlilik politikasını da kontrol ettik. Woelkli’nin temeli olan Nextcloud Files’ın sadece sunucularla iletişim kurduğunu ve nextcloud.com’a veri göndermediğini söylüyor.

Nextcloud ayrıca AB vatandaşları için şemsiye gizlilik yasası olan Genel Veri Koruma Yönetmeliği ile de uyumludur. GDPR kılavuzumuzda bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Woelkli özel şifreleme kullandığından, dosyalarınız kendi özel şifreleme anahtarınızla şifrelenmiş olduğundan, dosyalarınızın içeriğine erişemez. Ayrıca, sağladığınız hiçbir kişisel bilgiyi üçüncü taraflarla paylaşmadığını söylüyor.

Özel şifreleme, gizliliğinizi sağlamanın en iyi yoludur, ancak yine de ayrıntılı ve okunması kolay özel bir gizlilik politikası görmek istiyoruz, böylece kullanıcılar Woelkli’nin ne tür bilgiler topladığından ve nasıl kullandığından emin olabilirler. Böyle bir politikanın iyi bir örneği Tresorit’in gizlilik politikasıdır. Bu konuda daha fazla bilgiyi Tresorit incelememizde okuyabilirsiniz..

Müşteri servisi

woelkli yardım

Woelkli, ücretsiz kullanıcılara destek sunmaz, ancak Pro kullanıcılarına çalışma saatleri içinde telefon ve e-posta desteği sağlar. Woelkli ile doğrudan iletişime geçmeden önce, sorunun cevabını bulmak için SSS ve Nextcloud kullanım kılavuzunu kullanabilirsiniz. SSS kısa ama okunması kolay ve sık karşılaşılan sorunlarda size yardımcı olacak. Yine de resimlerle veya videolarla yanıtlar yardımcı olacaktır.

Nextcloud el kitabı sorularınıza cevap bulmayı kolaylaştırmak için kategorilere ayrılmıştır. Bu işe yaramazsa, solda kullanabileceğiniz bir arama çubuğu vardır. Yine de, diğer birçok bulut depolama hizmetinde olduğu gibi, Woelkli için özel makaleler görmek istedik.

Ücretsiz bir kullanıcı olarak teknik desteğe başvurduk ve birkaç gün sonra yanıt aldık. Bu yavaş bir yanıt, ancak Woelkli’nin ücretsiz plana destek sağlamadığını söylediği düşünülüyor.

Karar

Woelkli, birçok dezavantajı olan güçlü bir hizmettir. E-posta ve telefon desteği de dahil olmak üzere iyi müşteri hizmetlerine sahiptir. Ancak bu iki seçenek yalnızca ödeme yapan müşteriler tarafından kullanılabilir. Ücretli planlar Woelkli’nin en büyük hatasıdır çünkü piyasadaki en pahalı hizmetlerden biridir.

Güçlü özellikler kümesi göz önüne alındığında fiyatın haklı olduğunu söyleyebiliriz, ancak bu, bir kol ve bir bacak ödemeden ve ücretsiz işbirliği eklentileri sağlamanızdan özelliklerine uyan veya aşan hizmetlere kör bir bakış getirecektir. Bununla birlikte, Woelkli’nin diğer güvenlik özellikleriyle birlikte özel şifreleme sunması harika. Aktarım hızları da mükemmel.

Gerekli senkronizasyon özellikleri gibi iyi paylaşım ve içerik kontrol özellikleri de mevcuttur. Woelkli’nin kullanıcı deneyimi de tatmin edici, web istemcisi kullanmak çok kolay.

Woelkli hakkında ne düşünüyorsun? Yüksek fiyatını haklı çıkarıyor mu yoksa daha iyi bir değere mi sahip olacaksınız? Bulmak için bulut depolama incelemelerimize bakabilirsiniz. Aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map