Tresorit İncelemesi – Güncellendi 2020

Tresorit İncelemesi

Tresorit, endüstrideki en iyiler arasında kolayca yer alan çok güvenli, güçlü ve hızlı bir bulut depolama hizmetidir. Bununla birlikte, en büyük dezavantajı, fiyatı oldukça basit, engelleyici. Tam Tresorit incelememizde sizi neyin elde ettiğini görün.


Bulut Depolama İncelemeleri

Tresorit, sıfır bilgi şifrelemesi ve dosya ve klasörleri senkronize etme yaklaşımı sayesinde en güvenli ve özel bulut depolama çözümlerinden biridir. Bunun da ötesinde, birçok güvenlik özelliği daha var.

Bu bir bedeli ve neredeyse diğer tüm bulut depolama hizmetlerinden daha yüksek olanı. Dezavantajlarından bir diğeri de sıfır bilgi şifrelemesi nedeniyle işbirliği veya üretkenlik uygulaması olmamasıdır.

Paylaşımlarınızı güvende tutmaya yardımcı olan içerik kontrol seçeneklerinin yanı sıra güçlü paylaşım özelliklerine de sahiptir..

Güvenliğinize ve gizliliğinize değer veriyorsanız ve daha yüksek maliyete dikkat etmezseniz, Tresorit bir göz atmaya değer. Gereksinim duyduğunuz şey bu değilse, bulut depolama incelemeleri sayfamızda diğer hizmetleri bulabilirsiniz. Bir işletme bulut depolama çözümüne ihtiyaç duyanlar için de en iyi kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşım sağlayıcıları kılavuzuna sahibiz.

Tresorit hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu Tresorit incelemesinde daha ayrıntılı olarak ele alınırken bizimle iletişime geçin.

Güçlü & Zayıf Yönler

Tresorit için alternatifler

Özellikleri

Tresorit, gizliliğe odaklanarak güvenli bulut depolama alanı sağlar. Yaklaşımının temeli, sıfır bilgi şifrelemesi olarak da adlandırılan özel, uçtan uca şifrelemedir. Bunun hakkında aşağıdaki güvenlik bölümünde daha ayrıntılı olarak konuşacağız.

Tresorit, Office Online veya Trello gibi üçüncü taraf uygulamalarla entegre değildir, çünkü sıfır bilgi şifrelemesi onlarla iyi oynamaz, bu da üretkenliği ve başkalarıyla işbirliğini artırma fırsatlarını sınırlar. En azından mazereti gizliliğinize yardımcı olur. Farklı bir yaklaşım için, işbirliği parçası için en iyi bulut depolama alanımıza bakın.

Aynı nedenden ötürü, Tresorit’te dosyaları önizleyemez veya düzenleyemez ya da müzik ya da diğer ortamları aktaramazsınız. Verimlilik için Google Drive, Dropbox ve OneDrive en iyi bahislerdir. Ses ve video oynatmaya ihtiyacınız varsa, hangi servisin sağladığını görmek için müzik için en iyi bulut depolama alanımızı ve video makaleleri için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun.

tresorit-sürücü

Tresorit dosyalarınızı ve klasörlerinizi senkronize edebilir, ancak Tresorit Drive adlı bir ağ sürücüsü özelliğine de sahiptir. Senkronizasyon klasörü ve ağ sürücüsü arasındaki fark, senkronizasyon klasörlerinin dosyaları ve klasörleri bilgisayarınızda ve bulutta depolaması, ağ sürücülerinin ise dosyaları yalnızca bulutta depolamasıdır. Tresorit Drive, sabit sürücünüzde yerden tasarruf etmenin iyi bir yoludur.

Tresorit, Microsoft Outlook için de normal e-posta eklerinden daha güvenli dosya paylaşımı sağlayan bir eklenti sağlar.

Linux kullanıcıları için, Tresorit Linux iş istasyonları veya sunucularında çalışan basit bir komut satırı arayüzü sunar. Grafik Tresorit istemcisinden daha az özelliğe sahiptir, ancak senkronizasyon ve raporlama gibi görevleri otomatikleştirmek için kullanabilirsiniz.

Tresorit, güçlü sürüm oluşturma özelliklerine de sahiptir ve sürüm oluşturma listesi için en iyi bulut depolama alanımızda bir yer kazanmaktadır. Fidye yazılımından etkilenirseniz, birisi yanlışlıkla dosyayı değiştirirse veya bir disk hatası nedeniyle bozulmuşsa, dosya değişikliklerini geri almak için sürüm oluşturmayı kullanabilirsiniz. Tresorit’in sürüm oluşturma özelliği, Premium dışındaki ücretli hesaplar için sınırsızdır.

Tresorit Özelliklerine Genel Bakış

Tresorit Logosutresorit.com

200 GB’den başlayan fiyatlarla aylık 1042 $ ‘dan başlar

Eşitleme

Klasörü Senkronize Et

Blok Seviyesinde Senkronizasyon

Seçici Senkronizasyon

Bant genişliği yönetimi

Herhangi Bir Klasörü Senkronize Et

Dosya paylaşımı

Dosya Bağlantı Paylaşımı

Bağlantı Şifreleri

Bağlantı Bitiş Tarihleri

Klasör Paylaşımı

Klasör İzinleri

Bağlantı İndirme Sınırları

Yükleme Bağlantıları

verimlilik

Dosya Önizlemeleri

Dosyaları Düzenle

Uygulama İçi İşbirliği

Office Online

Google Dokümanlar

Notes Uygulaması

Medya Oynatma

Mobil uygulamalar

Silinen Dosya Tutma

Sürüm

WebDAV

Güvenlik

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme

Şifreleme Protokolü
AES 256 bit

Sıfır Bilgi

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sunucu Konumu
AB

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Tresorit’in güvenliği ucuz değildir, bu nedenle ücretli planlarının fiyatları diğer hizmetlerle karşılaştırılamaz.

Premium en ucuz plan, ancak 200 GB için aylık 10,42 dolar. Bu 2 TB için bir ücretten daha fazlası. Örneğin, pCloud’un 2 TB’lık planı ayda sadece 9,99 ABD dolarıdır. Tüm pCloud fiyatlandırma tablosunu pCloud incelememizde görebilirsiniz. Diğer kişisel plan, Solo, ayda 24 $ için 2 TB alan sağlar. Ücretsiz bir plan yoktur, ancak ücretli planların ücretsiz deneme süresi vardır.

Tresorit de iş planları sunuyor. Küçük İşletme, kullanıcı başına aylık 20 ABD dolarıdır ve her kullanıcı için 1 TB depolama alanı sunar. İşletme şu anda yüzde 50 indirimli ve kullanıcı başına aylık 12 ABD doları. Gelişmiş dosya kontrolü ve desteği gibi ek özelliklerle önceki planda iyileştirme yapar.

Kurumsal kullanıcı başına aylık 24 ABD dolarıdır ve 100’den fazla kullanıcınız olmasını, yönetici API’sını kullanmanızı ve personele eğitim vermenizi sağlar.

Kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı, güçlü özelliklere sahip olsa bile bir hizmeti bozabilir. Bunun nedeni, kullanıcıların kullanımı zor olan veya olması gerektiği gibi çalışmayan bir hizmetten uzak durmalarıdır. En iyi bulut depolama sıralamasındaki hiçbir hizmet bu kategoriye girmiyor.

Bununla birlikte, Tresorit kullanımı ortalama bir hizmetten daha karmaşıktır, çünkü masaüstü istemcisi, Almanca’da “kasa” anlamına gelen tresors oluşturmanızı ve bunları tek tek senkronize etmenizi gerektirir. Roket bilimi değil, anaakım kullanıcılar için yorucu olabilir. Kendinizi bu kategoride bulursanız Dropbox’ı deneyin. Yine de, önce Dropbox incelememizde yaklaşımı hakkında bilgi edinin.

Masaüstü istemcisi Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışır. Linux eklentisi bulut depolama hizmetleri arasında biraz nadirdir. Diğer seçenekler için Linux için en iyi bulut depolama grubumuzu inceleyin.

tresorit-masaüstü-my-tresor

Masaüstü istemcisi açık ve kullanımı kolaydır. Zevk için bir muhasebe yok, ama bizim gözümüze göre, Tresorit masaüstü istemcisi piyasadaki en çekici olanlardan biri. Soldaki menü son etkinliklere, tresörlerinize, paylaşılan bağlantılarınıza, hesabınıza ve ayarlarınıza gitmenizi sağlar.

tresorit-web uygulaması

Hareket halindeyseniz, aynı özelliklere erişmek için Tresorit web uygulamasını kullanabilirsiniz. Çok sayıda negatif alana sahiptir, bu da klasörlerin ve gezinme bağlantılarının bulunmasını kolaylaştırır. Masaüstü uygulaması gibi solda gezinmenize yardımcı olan bir menü var.

Dosyaları senkronize etmek için ayrı hileler yapmanız gerektiğinden, içeriği web istemcisinin kök klasörüne sürükleyip bırakamazsınız. Bu mantıklı çünkü bir tresor değil, ama yaklaşım atipik.

Bununla birlikte, dosyalar ve klasörler üzerinde eylemler gerçekleştirmek kolaydır, çünkü bunları sağ tıklayıp istediğiniz eylemi seçebilir veya üzerine geldiğinizde görünen üç noktayı kullanabilirsiniz.

Tresorit ayrıca Android ve iOS için mobil uygulamalara sahiptir. Resim ve video gibi mobil dosyaları yüklemek ve bulut depolama alanınıza erişmek için kullanılabilirler. Ayrıca, içeriğinize bağlantılar oluşturmanıza ve çevrimdışı çalışmanıza da olanak tanır. Uygulamaya yalnızca sizin erişebildiğinizden emin olmak istiyorsanız, bir şifre kilidi ayarlayabilirsiniz.

Bir kelime oyunu, menü düğmesinin konumudur. Diğer hizmetlerden mobil uygulamaların aksine, Tresorit’in uygulamasında hemen görünen standart bir menü düğmesi yoktur, bunun yerine sağ üst köşedeki üç noktanın arkasında kalmasını sağlar. Bu küçük bir şey, ancak menüye daha hızlı erişmek daha uygun.

Dosya paylaşımı & Senkronize ediliyor

Paylaşım, bulut depolama hizmetlerinin temel öğelerinden biridir ve muhtemelen bunu sık sık yapacaksınız. Tresorit, güçlü içerik kontrol seçenekleri ve paylaşım özellikleri sayesinde paylaşım için en iyi bulut depolama hizmetleri listemizdedir. Web veya masaüstü uygulamasını kullansanız da aynı paylaşım özelliklerine sahip olursunuz.

tresorit paylaşım klasörü

İçeriği belirli kişilerle e-posta yoluyla veya bir bağlantı oluşturarak ve kopyalayıp yapıştırarak paylaşabilirsiniz. Bir bağlantı oluşturarak veya kullanıcıları e-posta yoluyla davet ederek bir klasörü paylaşabilirsiniz. Bir klasörü paylaşmak için bir e-posta kullanırsanız, alıcıların bir Tresorit hesabına kaydolmaları gerekir. Dosyalar yalnızca bir bağlantıyla paylaşılabilir ve bu gereksinime sahip değildir.

tresorit paylaşım bağlantı

Bağlantıları bir şifre, son kullanma tarihi veya indirme limiti kullanarak koruyabilirsiniz. Klasörlerin üç izin düzeyi vardır. Bunlar paylaşabilen, düzenleyebilen ve görüntüleyebilen “yönetici” dir; Okuyabilen ve değiştirebilen “editör”; ve yalnızca okuyabilen “görüntüleme”.

tresorit-bağlantılar sayfalık

Oluşturduğunuz bağlantıları takip etmenize yardımcı olacak bir “bağlantılar” görünümü vardır. Başka bir sekme olan “kişiler”, klasör paylaştığınız kullanıcılara gösterir. Bununla birlikte, yükleme bağlantıları oluşturmanın veya sosyal ağlarda paylaşmanın bir yolu yoktur..

Tresorit’i içeriği cihazlar arasında senkronize etmek için kullanabilirsiniz, ancak aynı zamanda ağ sürücüsü özelliği aracılığıyla dosyaları bulutta depolamanızı sağlar.

Diğer bulut depolama hizmetlerinin aksine, Tresorit’in tek bir senkronizasyon klasörü yoktur. Bunun yerine, senkronize etmek istediğiniz her klasör için hileler oluşturmanızı ister..

Bunu uygulamadan yapabilir veya bir klasörü sağ tıklayıp “tresor oluştur” u seçebilirsiniz. Uygulamayı kullanarak oluşturursanız senkronizasyonu açmanız gerekir. Tresör açıldıktan sonra, “senkronize edilmiş tresörler” adı verilen özel bir Tresorit dosya sistemi klasörüne eklenir. Tresor’unuzdaki yalnızca belirli klasörleri senkronize etmek için seçici senkronizasyon özelliğini kullanabilirsiniz.

Dosyaları senkronize etmek için herhangi bir tresörünüze kopyalayıp yapıştırabilir veya sürükleyip bırakmayı destekleyen masaüstü istemcisini kullanabilirsiniz.

hız

Aktarım hızlarınız internet servis sağlayıcımıza ve bir sunucuya ne kadar yakın olduğunuza bağlı olacaktır. Tresorit’in sunucuları İrlanda ve Hollanda’dadır. Testlerimizi Sırbistan’ın Belgrad kentinde, saniyede 6 megabit yükleme hızı ve 100 Mbps indirme hızı ile bir WiFi bağlantısı kullanarak gerçekleştirdik. Çünkü dünyanın diğer tarafında değildik, sonuçlar iyiydi.

Yükleme, uçtan uca şifrelemede bile beklememiz beklenen süreyi aldı. 1GB dosya için ortalama 23 dakika sürdü, bu da oldukça hızlı.

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi00:24:0000:22:0000:23:00
İndirme süresi00:03:5700:04:0300:04:00

İndirme hızları şifreleme nedeniyle ek süreden muzdarip değildi, ancak dört dakikalık bir ortalama ile olması gerekenden daha yavaştı. Beklediğimiz en hızlı zaman bir buçuk dakikadır.

Tresorit, yalnızca değiştirilmiş bölümleri göndererek zaten yüklenmiş olan dosyaların aktarımını hızlandıracak blok düzeyinde senkronizasyona sahip değildir. Bunun olmamasının nedeni, sıfır bilgi şifrelemenin bu özellik ile çalışmadığı, ancak bir temsilci bize planlandığını söyledi..

Tresorit’in çalışmanıza müdahale ettiğini tespit ederseniz veya sınırlı bir veri planındaysanız, masaüstü uygulamasındaki ayarlar menüsünün “ağ” sekmesine giderek ağ bant genişliği için bir sınır belirleyebilirsiniz. Varsayılan olarak sınır yoktur.

Güvenlik

tresorit-güvenlik

Tresorit’in kilit noktası güvenliktir ve güvenlik cephaneliğinin ana özelliği sıfır bilgi şifrelemesidir. SpiderOak ONE, MEGA ve Sync.com gibi en iyi sıfır bilgili bulut depolama hizmetlerinden bazılarını omuzlarına çarpmasına yardımcı olan nadir hizmetlerden biridir. En iyi seçimimiz Sync.com incelememizde okuyabileceğiniz Sync.com..

Tresorit, gizliliğinizi korumak için sıfır bilgi şifrelemesi kullansa da, kaybederseniz şifrenizi sıfırlayamayacağını unutmayın. Yapmayacağınızdan emin olmak istiyorsanız, en iyi şifre yöneticileri makalemizden bir şifre yöneticisi deneyin.

TLS protokolü, ortadaki adam saldırılarının başarılı olmasını engeller ve şifreleme, verilerinizi taşıma sırasında ve beklemede korur. Tresorit bunu yapmak için AES 256 bit şifreleme kullanır.

İki öğeli kimlik doğrulaması, şifrenizi çalan bilgisayar korsanlarının hesabınıza erişmesini önler. Yine de, güçlü bir şifreniz olduğundan emin olmalısınız..

Tresorit’in veri merkezlerinde 7/24 güvenlik, gözetim ve biyometrik tarama kullanılmaktadır. En son ISO standartlarıyla uyumludur ve Microsoft Azure’u çalıştırırlar. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Azure incelememizi okuyun.

Birisi cihazınızı çalarsa, hırsızın cihazınıza ulaşmasını önlemek için üzerindeki verileri uzaktan silebilirsiniz. Kötü amaçlı yazılım dosyalarınızı bozar ve fidye para isterse, bunları almak için dosya sürümlendirmesini kullanarak ödeme yapmaktan kaçınabilirsiniz.

Daha pahalı planlar, bir dizi kullanıcı için güvenlik politikaları tanımlamanıza ve yöneticilerin cihazları izlemesine ve bu cihazlardan erişimi iptal etmesine olanak tanır.

Gizlilik

Tresorit, en güvenli bulut depolama hizmetlerinden biridir, ancak bu, gizliliğinizle gevşek olduğu anlamına gelmez. Merkezi gizlilik dostu İsviçre’dedir ve verilerinizi İrlanda ve Hollanda’daki sunucularda tutar, böylece hizmetin Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne uyduğundan emin olabilirsiniz..

Tresorit’in gizlilik politikasında şüpheli bir madde yoktur. Aslında, gördüğümüz en açık politikalardan biri. İşleri kolaylaştırmak için, üstündeki düğmeler sizi belirli sorulara yönlendirir. Okumayı zor bulursanız, sağda “kısaca” açıklaması veren kutular var.

Politikaya göre, Tresorit şifreleme anahtarlarını veya şifreleri şifrelenmemiş biçimde tutmaz, bu nedenle sıfır bilgi şifrelemesinin gizliliğinizi koruyacağından emin olabilirsiniz..

Verilerinizin doğru olmadığını düşünüyorsanız, Tresorit’ten bilgileri kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Daha sonra yanlışlıkları düzeltebilir veya kişisel verilerinizi değiştirebilirsiniz. Bu sizi tatmin etmiyorsa, onu silme seçeneği de vardır.

GDPR’nin uygulandığı bir ülkedeyseniz, verilerin daha geniş bir şekilde silinmesi ve verilerinizin işlenmesini durdurma talepleri gibi ek haklarınız vardır..

Müşteri servisi

tresorit-sohbet-destek

Tresorit, tüm planlar için sohbet ve e-posta desteğine sahiptir, ancak telefon desteği yalnızca İşletme ve Kurumsal için kullanılabilir. Destek 7/24 mevcut değildir, ancak bir Tresorit temsilcisi bir e-postayla gün boyunca kapsama alanı üzerinde çalıştığından emin olmamızı sağlamıştır. Teknik destek ekibine birkaç soru gönderdik ve sadece iki saat içinde bir yanıt aldık.

tresorit-bilgi-tabanı

Tresorit’in teknik desteğine başvurmadan önce bilgi tabanına başvurabilirsiniz. Sık karşılaşılan sorunlara yanıt bulmayı kolaylaştıran kategorilere ayrılmıştır. Bu işe yaramazsa, sorunuzu bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Karar

Tresorit güçlü bir güvenlik ve mahremiyete sahiptir, ancak bunun için ücretli planları pahalıdır. Masaüstü istemcisi de diğer hizmetlerden daha karmaşıktır. Sıfır bilgi şifrelemesi, üçüncü taraf uygulamalarla çalışmasını önler.

Bununla birlikte, güçlü paylaşım ve içerik kontrol seçeneklerinin yanı sıra etkileyici senkronizasyon hızlarına sahiptir. Müşteri hizmetleri de test ettiğimiz en yetenekli servislerden biri.

Güçlü güvenlik ve gizlilik için daha fazla ödeme yapmayı düşünmeyenler, Tresorit’ten memnun kalacaklar. Diğerleri muhtemelen rakiplerinden birine bağlı kalacaktır.

Tresorit hakkında ne düşünüyorsun? Fiyatına değer mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map