ThunderDrive İncelemesi – 2020 Güncellendi

ThunderDrive İncelemesi

Bu inceleme bir bütün olarak Eylül 2019’dan beri güncellenmemiştir, ancak hem yorumlarda hem de e-postada okuyucular tarafından yapılan birkaç rapordan sonra, ThunderDrive’ın zaten geçici olan önerimizi geri çekmeye karar verdik. Hızları, fiyatlandırma politikası ve bu sağlayıcıda hiçbir şey kalmamış gibi devam edebilmemiz için desteğimizle ilgili çok fazla sorun var. 


ThunderDrive, piyasaya doğru ilerliyormuş gibi görünen bir bulut depolama hizmetidir. Masaüstü ve mobil istemciler gibi kritik özelliklerden yoksundur, ancak bunlar çalışmalardadır. Eksik olan diğer özellikler iki faktörlü kimlik doğrulama, özel şifreleme ve dosya sürüm oluşturmadır. Ayrıca, karşılaştığınız sorunları çözmenize yardımcı olacak yardım makaleleri ve öğreticilerden yoksundur. 

Bu yeterli değilse, ThunderDrive ücretsiz bir plan veya deneme sunmuyor; bu durum, pazardaki diğer hizmetler için yaygın bir uygulama olduğu göz önüne alındığında oldukça garip. Para harcamak istemiyorsanız, büyük ücretsiz planlar topluluğuyla en iyi bulut depolama alanımızı okuyun. Hizmetlerin çoğu, en iyi bulut depolama karşılaştırmamızda sunulmaktadır.

Yine de, ThunderDrive kendi üstleri olmadan değil. Piyasadaki en iyi hizmetlere rakip olan fiyatlandırma planları, en talepkar kullanıcıları bile tatmin edecek güçlü bir gizlilik politikası, sertleştirilmiş veri merkezleri verilerinizi davetsiz misafirlerden ve yüksek aktarım hızlarından koruyacaktır.

ThunderDrive’ın aşağıdaki sekiz farklı kategorimizde nasıl çalıştığını görmek istiyorsanız bize sadık kalın. 


★★★ 10GB ücretsiz

Alternatif olarak, 10 GB’lık ücretsiz depolama alanına sahip en iyi Thunderdrive alternatif pCloud’umuza göz atabilirsiniz. 

Güçlü & Zayıf Yönler

ThunderDrive için alternatifler

Özellikleri

ThunderDrive, kalite özellikleri onu öne çıkardığı için değil, standart olanlardan bile yok olduğu için nadir bir canavardır. Bunu ThunderDrive’ın devam eden bir çalışma gibi görmesine bağlayabiliriz, ancak Icedrive da yeni ve daha fazla kutuyu kontrol ediyor. Icedrive’ın nasıl performans gösterdiğini görmek için Icedrive incelememizi okuyun.

ThunderDrive’ın en belirgin dezavantajı, herhangi bir masaüstü veya mobil uygulama eksikliğidir. Her şeyi çevrimiçi taşımanın iyi bir seçim olduğunu söyleyebilirsiniz, ancak web istemcisine ek olarak uygulamalara sahip olmak da önemlidir. Bununla birlikte, ThunderDrive’ın yol haritasına göre, uygulamaların 2019’un ikinci yarısında yayınlanması planlanıyor.

Bu tür uygulamalar, dosyaları cihazlarda gerçek zamanlı olarak otomatik olarak senkronize etmenize olanak tanır, dosyaları güncel tutar ve manuel olarak yapmanıza engel olur. Mobil istemciler genellikle aynı şeyi hareket halindeyken de yapmanıza izin verir.

En iyi bulut depolama kılavuzumuzdaki tüm hizmetlerin bu uygulamaları vardır, bu nedenle bu zımba özelliklerini kaçırmak istemiyorsanız kontrol edin.

ThunderDrive’da dosya paylaşımı yoktur, bu nedenle çevrimiçi dosyalarınızı arkadaşlarınızla paylaşmak için kullanabilirsiniz. USB çubukları, harici sürücüleri veya diğer aygıtları göndermek için kullanmaktan daha uygundur. 

ThunderDrive, bir bağlantı yoluyla paylaşmanıza veya kişileri klasörünüze davet etmenize olanak tanır. Aşağıdaki paylaşım bölümünde bu özellikler hakkında daha fazla konuşacağız.

Gök-arama-seçeneği

Dosyanızı veya klasörünüzü hızlı bir şekilde bulmak için kullanabileceğiniz bir arama çubuğu vardır. Bu yaygın bir özelliktir, ancak ThunderDrive’ın arama çubuğunun altında açılan menüden bir tür seçerek en yaygın dosya türlerine göz atmanıza nasıl izin verdiğini seviyoruz. Yalnızca klasörleri görmeyi de seçebilirsiniz.

ThunderDrive, Office dosyalarını önizleyemez, ancak PDF dosyaları için bunu yapabilir. Ayrıca dosyaları düzenleyemez. Bunun nedeni Office Online, Google Dokümanlar veya başka bir üçüncü taraf belge düzenleyicisiyle entegre olmamasıdır. 

Çevrimiçi üretkenlik güç merkezi olan bir ürün arıyorsanız, Office Online ve Google’ın Office Suite ile entegre olduğu için Box’ı denemelisiniz. Verimlilik özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi Box incelememizde okuyabilirsiniz. Bu sizin için işe yaramazsa, işbirliği için en iyi bulut depolama listemize bakın.

ThunderDrive’ın entegre bir not uygulamasının da olması şaşırtıcı değil. İhtiyacınız olursa, fikirler için en iyi not alma uygulamaları makalemizi okuyun. Bir bulut depolama hizmetine bağlı en üst sıradaki uygulama Microsoft OneNote’tur. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız OneNote incelememizi okuyun.

Gök-image-önizleme

ThunderDrive görüntüleri önizlemenize izin verir, ancak onlarla daha fazlasını yapmanıza izin veren özellikler sunmaz. İhtiyacınız olursa, bu hizmetler hakkında en iyi fotoğraf için çevrimiçi depolama listemizden bilgi alabilirsiniz..

ThunderDrive ayrıca fidye yazılımlarına veya yanlışlıkla yapılan dosya değişikliklerine ve silmelere karşı koruma sağlayan dosya sürümlendirme sunmaz. Bu, ihtiyacınız olan bir özellikse, sürüm toplaması için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun. Ayrıca fidye yazılımı koruma ipuçlarımızı da kontrol edebilirsiniz..

ThunderDrive Özelliklerine Genel Bakış

ThunderDrive Logosuthunderdrive.eu

500 GB için aylık 500 ABD dolarından başlayan fiyatlarla

Eşitleme

Klasörü Senkronize Et

Blok Seviyesinde Senkronizasyon

Seçici Senkronizasyon

Bant genişliği yönetimi

Herhangi Bir Klasörü Senkronize Et

Dosya paylaşımı

Dosya Bağlantı Paylaşımı

Bağlantı Şifreleri

Bağlantı Bitiş Tarihleri

Klasör Paylaşımı

Klasör İzinleri

Bağlantı İndirme Sınırları

Yükleme Bağlantıları

verimlilik

Dosya Önizlemeleri

Dosyaları Düzenle

Uygulama İçi İşbirliği

Office Online

Google Dokümanlar

Notes Uygulaması

Medya Oynatma

Mobil uygulamalar

Silinen Dosya Tutma

Sürüm

WebDAV

Güvenlik

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme

Şifreleme Protokolü
N / A

Sıfır Bilgi

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sunucu Konumu
BİZE

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

ThunderDrive’ın ücretsiz bir planı veya deneme sürümü yok, bu da bir bulut depolama hizmetinin alması için nadir bir yaklaşım. Kullanıcılardan yalnızca kör inanca abone olmalarını istemek iyi bir iş stratejisi değildir. Bununla birlikte, iki fiyatlandırma planı bir şekilde bu bayanı telafi ediyor.

Pro planı, ayda 10 ABD Doları karşılığında 2 TB’a kadar veri depolamanızı sağlar; bu da yıllık 120 ABD Doları tutarındadır. Ancak, aylık abonelik seçeneği olmadığından bir yıl boyunca ödeme yapmanız gerekir. ThunderDrive ayrıca yıllık indirim sağlamaz ve ayrıca 2 TB aylık bant genişliği ile sınırlandırılırsınız.

Çok fazla alana ihtiyacınız yoksa, size yıllık 60 ABD Doları karşılığında 500 GB depolama alanı ve aynı miktarda bant genişliği sağlayan Kişisel plana abone olmayı seçebilirsiniz. ThunderDrive’ın mükemmel bir uyum olduğunu görürseniz, iki planın ömür boyu sürümlerine de abone olabilirsiniz. Profesyonel Ömür Boyu 1.200 $, Kişisel Ömür Boyu 600 $.

Bu fiyatlar, pCloud ve Sync.com gibi piyasadaki en rekabetçi hizmetlerden bazılarına ayak uydurabilir. “Rekabet” diyoruz, ancak ThunderDrive, fark hafif olsa da değerleriyle eşleşemiyor. 

pCloud aynı aylık fiyatlara sahiptir, ancak tüm yıl boyunca ödeme yaparsanız ve bant genişliğinizi sınırlamazsanız size indirim sağlar. Ayrıca, pCloud’un yaşam boyu fiyatları daha uygun. PCloud incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

ThunderDrive gibi, Sync.com da ayda değil, yalnızca yılda peşin ödeme yapmanıza izin vermez. Bununla birlikte, her iki planı da ThunderDrive’dan daha ucuzdur. Ayrıca, pCloud gibi, Sync.com’un abone olmadan önce hizmeti test etmenizi sağlayan ücretsiz bir planı vardır. Sync.com ile ilgileniyorsanız, Sync.com incelememizi okuyun.

Kullanım kolaylığı

ThunderDrive’ın yalnızca bir web istemcisi olduğu düşünüldüğünde, sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir ve çalışır. Ayrıca hızlı ve kullanımı kolaydır. Diğer hizmetlerden gelen web istemcilerine benzer şekilde, sol tarafta bir gezinme çubuğu vardır, dosyalarınızı ve klasörlerinizi orta bölmede gösterir ve sağ kenar çubuğunda ayrıntılarını verir.

Gök-web istemci

Sol kenar çubuğu, sürücünüz, sizinle paylaşılan içerik, son ve favori öğeler ve çöp kutusu arasında gezinmenizi sağlar. Dosya yüklemek veya klasör oluşturmak için iki düğmesini de kullanabilirsiniz. 

Dosya yüklemek için hantal düğmeyi kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, onları sürükleyip bırakabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, yüklemenin ne kadar sürede tamamlanması gerektiğini gösteren bir aktarım penceresi görürsünüz. Zamanlayıcı, tüm servislerin sahip olmadığı hoş bir dokunuş.

Orta bölme, dosyaları veya klasörleri bir liste veya ızgara görünümünde önizlemenizi sağlar. Ayrıca, bilgi kenar çubuğunu değiştirebilir ve taşıma, yeniden adlandırma, kopyalama, indirme ve daha fazlası gibi işlemleri yürütebilirsiniz. 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu tür kullanım kolaylığı masaüstü veya mobil uygulamalara uzanmaz çünkü ThunderDrive’da yoktur. Mobil uygulama çıkana kadar bir çözüm, bir web tarayıcısı kullanarak ThunderDrive’a erişmenizdir.

Dosya paylaşımı & Senkronize ediliyor

Dosya paylaşımı ve senkronizasyonu önemli bulut depolama özellikleridir, çünkü dosyalarınızı buluta nasıl yükleyeceğinizi belirler ve ardından paylaşırlar. 

ThunderDrive, özelliklerini web’e bağlıyken paylaşmak için kullanmanızı sağlar, ancak masaüstünüzden ve mobil cihazınızdan paylaşım açık nedenlerden dolayı eksiktir. Paylaşım önemliyse ve farklı cihazlardan paylaşım da dahil olmak üzere daha fazla seçeneğe sahip olmak istiyorsanız, paylaşım kılavuzu için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun.

Gök-paylaşılabilir bağlantı

Paylaşılabilir bir bağlantı oluşturarak web istemcisinden dosya ve klasör paylaşabilirsiniz. Bunu yapmadan önce, bir son kullanma tarihi, şifre, düzenleme devre dışı bırakılmış ve indirme devre dışı bırakılmış olması için bağlantıyı düzenleyebilirsiniz. Bu, güçlü bir içerik kontrol özellikleri kümesidir. Bir bağlantı oluşturduktan sonra, kopyalayıp yapıştırabilir veya doğrudan Facebook, Twitter ve Google’a gönderebilirsiniz.+.

Gök-paylaşım klasörleri

Bir klasörü paylaşmak, bir klasörü sağ tıklamanız ve kötü adlandırılmış “kişileri yönet” seçeneğini belirlemenizi gerektirir. Bundan sonra, eklemek istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini girmenizi ve onlara “düzenleyebilir”, “indirebilir” ve “görüntüleyebilir” dahil olmak üzere izin düzeyleri atamanızı sağlayan bir pencere göreceksiniz.

Bu, devam eden bir çalışma değil, tam bir ürünün incelemesi olsaydı, çeşitli masaüstü istemci senkronizasyon seçenekleri ve ne kadar iyi çalıştıklarından bahsederdik. Ancak bu durumda senkronizasyonun mevcut olmadığını söyleyebiliriz. Senkronizasyona ihtiyacınız varsa, diğer bazı seçenekler için senkronizasyon karşılaştırmalı en iyi bulut depolama alanımıza bakın.

hız

ThunderDrive hakkında bilgi azdır ve veri merkezlerinin yerleri hakkında bilgi gelmemektedir. Yine de, sunuculara olan uzaklık muhtemelen test sonuçlarımızı pek etkilemedi. Testimizi 7.95Mbps yükleme hızı ve 118.58Mbps indirme hızı ile Sırbistan’ın Belgrad kentindeki bir Wi-Fi bağlantısı üzerinden gerçekleştirdik..

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi00:26:1200:19:1600:22:44
İndirme süresi00:02:0300:01:2800:01:46

Yükleme süremiz, 1GB test test klasörünü yüklemek için ortalama 22 dakika 44 saniye sürdü; bu, ek yük olmadan beklediğimiz süreden yaklaşık üç dakika daha fazla. İndirme hızı benzerdi çünkü teoride olması gerekenden yaklaşık 30 saniye daha sürdü. Yine de, bunlar iyi sonuçlar.

ThunderDrive’ın, masaüstü istemcisi olmadığı düşünüldüğünde beklenecek olan veri planınızı çok fazla almalarını engellemek için aktarım hızlarını azaltmanın bir yolu yoktur. Aynı şey, daha sonraki yüklemelerin aktarımını hızlandırmaya yardımcı olacak blok düzeyinde dosya kopyalama eksikliği hakkında da söylenebilir..

Güvenlik

ThunderDrive’ın güvenlik bölümü, istirahat ve taşıma sırasında şifreleme kullandığını (şifreleme makalesi açıklamamızı okuyun), ancak ne tür bir şeyden bahsetmediğini söylüyor. Bu konuda destek istedik, ancak bizi güvenlik bölümüne geri yönlendirdiler.

Yine de, şifreleme standardı olduğu için AES 256 bit kullanmasını umuyoruz. ThunderDrive’ın aktarılan dosyaları korumak için TLS / SSL kullandığını ve sunucusuyla iletişiminizi korumak için HTTPS kullandığını biliyoruz. 

Masaüstü istemcileri olmadığı için ThunderDrive’ın özel, uçtan uca şifreleme sağlayamayacağını da biliyoruz. (Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bulutta sıfır bilgi ve nasıl çalıştığı hakkındaki makalemizi okuyun.)

Şifreleme her şey değildir, çünkü belirli şifre hataları en güvenli sistemleri bile tehlikeye atabilir. Bu nedenle iki faktörlü kimlik doğrulama önemlidir. Kullanılabilir ve etkinleştirilmişse, yabancı bir bilgisayardan oturum açarken oturum açma kimlik bilgilerinize ek olarak bir güvenlik kodu girmenizi gerektirir. Ne yazık ki, ThunderDrive bunu sağlamaz.

Bununla birlikte, ThunderDrive, bilgilerinizi veri merkezlerinde nasıl sakladığına çok dikkat eder. Gereksiz Tier-IV tesisleri ve SOC-2 ve ISO 27001 uyumludur. Veri merkezlerinde yıl boyunca personel bulunur ve tesis içi güvenlik personeli yetkisiz girişlere karşı koruma sağlar. 

Diğer güvenlik önlemleri arasında güvenlik kameraları, biyometrik okuyucular ve binaya erişimi sağlayan iki faktörlü (veya daha büyük) kimlik doğrulama mekanizmaları bulunmaktadır.

Bu, fiziksel saldırıya karşı koruyan güçlü bir dizi önlemdir. Ancak, yazılım korumasının açıklaması belirsiz görünüyorsa, en güvenli bulut depolama topluluğumuzda güvenlik yöntemleri hakkında daha fazla yaklaşan diğer hizmetler hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Gizlilik

ThunderDrive, kullanıcıların gizliliğini sağlamanın en iyi yolu olan özel şifreleme sağlamaz, bu nedenle kullanıcı haklarının korunmasına yardımcı olmak için ThunderDrive’ın gizlilik politikasındaki maddelere güvenmemiz gerekir. Bununla birlikte, yarasadan hemen sonra AB’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği ile uyumlu olduğu açıktır. 

Çevrimiçi veriler söz konusu olduğunda kullanıcıların gizliliğini güçlendiren bir yasadır. AB’de faaliyet gösteren şirketler için zorunludur, ancak dünya çapında çalışan birçok bulut depolama sağlayıcısı gereksinimlerine uymaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız GDPR kılavuzumuzu okuyun.

ThunderDrive, örneğin bir iletişim formuna bilgi girdiğinizde verilerinizi verilerinizle paylaşmanızın sonucu olarak toplar. Bilgilerinizi bir iletişim formuna girerseniz, ThunderDrive size yanıt vermek için bu bilgileri saklar, ancak onayınız olmadan paylaşmaz. Ayrıca, web sitesini ziyaret ettiğinizde sistemi otomatik olarak diğer verileri kaydeder. 

“Meta veri” adı verilen bu veriler, web tarayıcınızın türü, IP adresi, işletim sistemi veya siteye erişim süresi gibi teknik bilgileri içerir. ThunderDrive bu verileri hizmetlerini çalıştırmak ve sağlamak için kullanır.

ThunderDrive, hizmetini size özel hale getirmek için çerezleri de kullanır. Çerezler, bir güvenlik endişesini temsil etmeyen küçük metin dosyalarıdır, ancak bunları tarayıcınızdan yönetmek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz..

ThunderDrive ile e-posta, telefon veya faks yoluyla iletişim kurarsanız, ilgili kişisel verilerle birlikte isteğiniz ThunderDrive tarafından saklanır, ancak iletişim formunda olduğu gibi, ThunderDrive açık onayınız olmadan paylaşmaz..

Buna benzer şekilde, servise kaydolurken veya yorum gönderirken ThunderDrive bilgi toplar. Bunların hepsi bir bulut depolama hizmeti için normal çalışma kapsamındadır ve şüpheli hiçbir şeyi temsil etmez.

ThunderDrive, ilginizi analiz eden ve çerezleri kullanarak alakalı reklamlar sağlayan Google Analytics ve Google Ads’i kullanır. Bununla birlikte, Google Analytics tarafından yapılan yeniden pazarlamaya itiraz etmeyi ve tarayıcınızı Google Ads çerezlerini reddedecek şekilde ayarlayabilirsiniz..

GDPR’ye uygun olarak, özel durumlarda veri toplamaya itiraz etme hakkınız, bir denetleyici kurumla şikayette bulunma hakkı, ThunderDrive’ın size veya bir üçüncü tarafa ve sağladığınız verileri aktarmanıza olanak tanıyan veri taşınabilirliği hakkı belirli durumlarda işleme kısıtlamaları talep etmek.

Genel olarak, herhangi bir şüpheli madde veya ifade bulamadık ve gizlilik politikası diğer hizmetlerinkine benzer ve aynı zamanda GDPR ile de uyumlu. Bunu göz önünde bulundurarak, kişisel verileriniz hakkında güvende olmalısınız.

Müşteri servisi

ThunderDrive’da SSS, kullanıcı forumu veya bilgi tabanı yoktur. Yapabileceğiniz tek şey, e-posta veya iletişim formu aracılığıyla desteğe başvurmaktır. Ayrıca, web istemcisinden iletişim formunu girmenin bir yolu yoktur. Bunun yerine, ikinci bir tarayıcı sekmesi açmanız ve ana sayfanın altındaki bağlantıları bulmanız gerekir. Artı tarafta, desteğe başvurmak için sohbet seçeneğini de kullanabilirsiniz..

Destekle iletişime geçtik ve dört saat içinde birçok hizmetten daha hızlı bir cevap aldık. Yine de, cevap kısaydı ve bizi, muhtemelen bizim için bir cevap verebilecek güvenlik bölümüne yönlendirdi. Güvenlik bölümünde bulduğumuz şifreleme düzeyi hakkındaki bilgileri zenginleştirecek daha ayrıntılı bir yanıt bekledik..

Gök-soruları

SSS’deki öğreticiler, yardım makaleleri videoları veya cevapları büyük bir özledim, ancak hizmetin gelecekte ele alınacağını umduğumuz bir şey yok.

Karar

ThunderDrive damalı bir hizmettir. Fiyat, güvenlik ve gizlilik gibi bazı kategorilerde harika sonuç verir, ancak diğerlerinde başarısız olur. En dikkat çekici olan, herhangi bir masaüstü veya mobil istemcinin olmamasıdır. Bu, dosyalarınızı birden fazla cihazda kolayca senkronize etmenin veya masaüstünden veya mobil cihazdan paylaşmanın bir yolu olmadığı anlamına gelir. İki faktörlü kimlik doğrulama da eksik.

Dosya sürümü oluşturma ve özel şifreleme, en üst düzey hizmetlerden beklediğimiz bazı özelliklerdir, ancak ThunderDrive da bunları kaçırmaktadır. Yine de, masaüstü ve mobil istemciler çalışıyor ve diğer özellikler muhtemelen bunların arkasında.

Parlak tarafta, ThunderDrive’ın harika fiyatlandırma planları, güçlü bir gizlilik politikası, sertleştirilmiş veri merkezleri, yetenekli paylaşım, yüksek hızlar ve kullanıcı dostu bir web istemcisi var. İyi çalıştığını düşünmek, ThunderDrive’ın işlerde harika bir hizmet olduğunu, ancak çok yakında piyasaya sürüleceğini ima ediyor. Zaman ThunderDrive’ın potansiyeline uygun yaşayıp yaşamayacağını anlatacak.

ThunderDrive hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me