pCloud Review – 2020’de güncellendi

pCloud İncelemesi

pCloud, 10 GB’a kadar ücretsiz olarak depolamanızı, 2 TB’a kadar kullanım ömrü planları sunmanızı ve genellikle dosya depolamanın çoğu rakipten daha kolay olmasını sağlayan güvenli ve kullanımı kolay bir hizmettir. Tamamen kusurları olmasa da, çoğu insana tavsiye etmekten çekinmeyiz.


pCloud Web Arayüz Dosyaları

pCloud Senkronizasyon Klasörü

pCloud Dosya Paylaşım Bağlantısı

pCloud İndirme Bağlantıları

pCloud Drive İstemcisi

Önceki

Sonraki

pCloud en iyi bulut depolama listemizin en üstünde yer alır ve genellikle “en iyi” makalelerimizde kazanır. Güçlü multimedya özellikleri, mükemmel değer abonelik planları, sıkı güvenlik ve paylaşım özellikleri sayesinde. Eskiden yalnızca ABD’de veri depolardı, ancak şimdi Avrupa konumları var ve AB gizlilik düzenlemelerine uyuyor.

Bununla birlikte, zayıf işbirliği seçenekleri ve özel şifrelemeyi etkinleştirmek için ekstra ödeme yapmanız gerektiği gibi dezavantajları vardır. Bir ekipte çalışmak için bulut depolama alanını kullanmak istiyorsanız, işbirliği için en iyi bulut depolama makalemizi okuyun. Özel şifreleme için ödeme yapmaktan kaçınmak için en iyi sıfır bilgili bulut depolama hizmetleri kılavuzumuzdaki en iyi hizmete bakın.

Bu dezavantajlar sizin için büyük bir endişe değilse, bu pCloud incelemesinde yeteneklerini daha ayrıntılı olarak tartıştığımızdan bizimle birlikte kalın.

pCloud Yorumları ve Kullanıcıların Derecelendirmeleri

pCloud Kullanıcı Yorumları

Kesinlikle sevgi dolu pCloud. Dropbox’tan kesinlikle daha iyi – Dropbox’ta yaptığınız gibi herhangi bir bant genişliği sınırı sorunuyla karşılaşmayın. Ayrıca daha hızlı!
Bir şey değişirse, bu gönderi revize edilecektir. O zamana kadar, şimdilik, pCloud’a git!

Tony

2017/03/24 20:16 –

İncelemeyi / Yorumu Göster

Çok çok iyi bulut.
Dosyalarımı 10Mo / s’de (80Mbits) yükleyebilirim! Senkronize etmek için istediğiniz klasörleri seçebilirsiniz, çok havalı.
Web arayüzü ve android uygulaması da iyidir. Tek sorun belki güvenliktir, 2FA (çift faktörlü kimlik doğrulama) yoktur ve veriler sunucularında varsayılan olarak şifrelenmez.

Matematik

2016/09/15 05:04 –

İncelemeyi / Yorumu Göster

En iyi bulut yazılımı. Kurulumu ve kullanımı kolaydır, Dropbox’tan çok daha iyidir. Sidney, Avustralya’da oldukça hızlı.

Rudy

2016/07/13 saat 22:44 –

İncelemeyi / Yorumu Göster

Ben, Çin’deyim. pCloud burada çok iyi çalışıyor. Bu mükemmel. Şiddetle tavsiye ederim.

lin

2016/05/07 07:45 –

İncelemeyi / Yorumu Göster

Benim için pCloud en iyisi! OneDrive, Dropbox ve GoogleDrive’ı denedim, ancak en çok pCloud’u seviyorum. Platformu gerçekten kullanıcı dostudur, iyi desteği vardır ve pCloud Crypto dosyalarım hakkında güvende hissetmeme yardımcı olur.

Hans Zimmer

2015/12/17 saat 23:37 –

İncelemeyi / Yorumu Göster

Son birkaç günü, çevrimiçi bulabildiğim tüm bulut sağlayıcılarından geçerek geçirdim. Mega, Dropbox, OneDrive gibi tüm büyük oyuncular demek istiyorum.
Şu an itibariyle, pCloud’u açık arayla eşleştirebilecek bir sağlayıcı yok!

surr3a1

2015/10/23 saat 00:13 –

İncelemeyi / Yorumu Göster

Gerçekten çok güvenli ve kullanıcı dostu. Şimdiye kadar kullandığım en iyi şey…

Mert Yamac

2014/10/13, 11:40 –

İncelemeyi / Yorumu Göster

Önceki

Sonraki

PCloud’u ziyaret edin

Güçlü & Zayıf Yönler

PCloud için alternatifler

Özellikleri

PCloud’un sunduğu ana özellik, dosyalarınızı senkronize edip aygıtlar arasında paylaşabilmeniz ve sabit sürücü arızalarına kaybetmemeniz için dosyalarınızı uzak bir yerde saklayabilmektir. Bu pCloud incelemesinin daha sonraki bir bölümünde buna daha fazla değineceğiz. Burada, pCloud’un bulut depolama hizmetleri için standart olmayan özelliklerine bir göz atacağız.

Bunlardan biri olan pCloud Drive, standart senkronizasyon modelini geliştirir. Çevrimiçi dosyalarınıza, sanki bilgisayarınızdakimiş gibi erişmenize ve onlarla çalışmanıza olanak tanır. pCloud Drive temel olarak bir ağ sürücüsü gibi çalışır ve pCloud’a yüklediğiniz dosyaları sabit diskinizde yer kaplamadan gösterir. Bu yaklaşımın dezavantajı, dosyalarınıza erişmek için çevrimiçi olmanız gerektiğidir.

pcloud-ses-çalar

pCloud, müzik için en iyi bulut depolamamızda en iyi seçimimizdir. O zaman, oynatıcının ses dosyalarını kolaylıkla işlemesi şaşırtıcı değildir. Daha güçlü masaüstü oynatıcılar gibi, bir çalma listesi yükleyebilir, mevcut sıranızı bir olarak kaydedebilir, şarkıları karıştırabilir ve bir çalma listesini tekrarlayabilir. PCloud mobil uygulamasını kullanarak çalma listenize yolda erişebilirsiniz.

Servis, fotoğrafları önizlemenizi ve videoları oynatmanızı da sağlar. Aslında, fotoğraflar ve videolar için en iyi bulut depolama alanımızda ilk geldi. Resim görüntüleyici bir slayt gösterisi oluşturabilir ve silme, yeniden adlandırma ve kopyalama gibi standart işlemleri gerçekleştirmenizi sağlar. Görüntüler yüklendiğinde çözünürlüklerini korur, ancak yeniden boyutlandırılmış sürümleri de indirebilirsiniz.

pcloud-video-çalar

Videoların oynatılması, bunların bir web biçimine dönüştürülmesini gerektirir. Bundan sonra, kekemesiz performans gösteren entegre video oynatıcıyı kullanabilirsiniz. Hoş bir dokunuş olan kaliteyi (standart veya yüksek tanımlı) seçme seçeneği vardır. Dosya boyutu sınırı olmadığından, HD filmlerinizi saklamak istiyorsanız pCloud iyi çalışır.

Kodi kullanıcıları, Kodi video oynatıcısında doğrudan pCloud’dan film akışı için resmi olmayan bir eklenti kullanabilir. Daha fazla bilgi için Kodi için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun.

pCloud WebDAV uyumludur. Bu, pCloud depolama alanınıza WebDAV özellikli üçüncü taraf araçlarla erişebileceğiniz anlamına gelir. Buluttan buluta senkronizasyon aracı MultCloud buna bir örnektir. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, MultCloud incelememizi okuyun.

Bununla birlikte, pCloud kullanıyorsanız dosyaları buluttan buluta taşımak için MultCloud’a ihtiyacınız yoktur. Hizmetin başka bir numarası daha var, bu da Dropbox, Google Drive ve OneDrive gibi bulut hizmetleri için buluttan buluta yedekleme. Facebook ve Instagram verilerinizi bile yedekleyebilirsiniz, bu da sosyal medya yedeklemesi için harikadır.

pCloud Özelliklerine Genel Bakış

pCloud Logosuwww.pcloud.com

500 GB’den başlayan fiyatlarla 399 $ ‘dan başlayan fiyatlar

Eşitleme

Klasörü Senkronize Et

Blok Seviyesinde Senkronizasyon

Seçici Senkronizasyon

Bant genişliği yönetimi

Herhangi Bir Klasörü Senkronize Et

Dosya paylaşımı

Dosya Bağlantı Paylaşımı

Bağlantı Şifreleri

Bağlantı Bitiş Tarihleri

Klasör Paylaşımı

Klasör İzinleri

Bağlantı İndirme Sınırları

Yükleme Bağlantıları

verimlilik

Dosya Önizlemeleri

Dosyaları Düzenle

Uygulama İçi İşbirliği

Office Online

Google Dokümanlar

Notes Uygulaması

Medya Oynatma

Mobil uygulamalar

Silinen Dosya Tutma

Sürüm

WebDAV

Güvenlik

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme

Şifreleme Protokolü
AES 256 bit

Sıfır Bilgi

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sunucu Konumu
BİZE

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Bulut depolama makalelerimizde, pCloud değer açısından en üst sırada yer almaktadır. Zor olmayan Dropbox’ın fiyatlarını, ancak Amazon Drive ve Google Drive’ı da yener. Bu nedenle, bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlar arasında olması sürpriz değil. Benzer değer sunan başka bir bulut depolama hizmetine ihtiyacınız varsa Sync.com incelememizi okuyun.

pCloud ücretsiz 2GB’lık bir plan sunar ve kaydolmak için yalnızca e-posta adresiniz ve şifreniz gerekir. Senkronizasyon istemcisini ve akıllı telefon uygulamasını indirme gibi belirli görevleri tamamlayarak bu ücretsiz plana 8 GB’a kadar ekleyebilirsiniz. Başvurduğunuz her arkadaşınız için 1 GB pCloud depolama alanı ekleyebilirsiniz. Bu ücretsiz fırsat, pCloud’u en iyi ücretsiz bulut depolama makalemize liderlik edecek şekilde uygun hale getirir.

Abonelik ücretinizi ödemenin birden fazla yolu vardır: aylık, herhangi bir zamanda iptal etmenizi sağlayan ancak uzun vadede daha pahalı olan; yıllık olarak yüzde 20 indirim sunuyor ancak peşin ödeme yapmanızı gerektiriyor; ve büyük bir anında ödeme gerektiren ancak size çok para kazandırır. Gizli kalmak isteyenler, bitcoin ile ödeme seçeneğine sahiptir.

PCloud’un sizin için mükemmel olduğunu düşünüyorsanız, ömür boyu teklif iyi bir seçimdir. Teknik olarak, 99 yıl boyunca veya papatyalar yukarı çıkana kadar geçerlidir.

pCloud, aylık 500 $ ‘lık Premium planını aylık 4,99 $’ a sunuyor..

Aile için pCloud, ailenizin en fazla beş üyesini pCloud’u kullanmaya davet etmenizi ve onlara istediğiniz miktarda depolama alanı ve paylaşım kotası atamanızı sağlar. Plan 2 TB pCloud depolama alanı ve 2 TB indirme bağlantı trafiği sunuyor. Paylaşılan klasörler yalnızca klasörün sahibinden depolama alanı kaplar.

Hesabınızdaki dosyaların eski sürümlerini izlemenizi ve geri yüklemenizi sağlayan 2 TB Aile planıyla da 30 günlük çöp geçmişi alırsınız.

2 TB Aile planına abone olmak için 1400 dolar harcamanız gerekiyor. Bununla birlikte, şu anda yüzde 65 oranında indirim yapıyor ve bu da fiyatı 500 dolara indiriyor.

pCloud da bir İşletme sürümü sunar. En az beş kullanıcı gerektirir ve yılda 544 ABD doları veya ayda kullanıcı başına 9 ABD doları ücret alır. Aylık olarak da ödeme yapabilirsiniz, bu durumda fiyat ayda 56,68 $ veya kullanıcı başına aylık 11,34 $ olur..

Kullanım kolaylığı

Bir bulut depolama hizmeti, sorunsuz bir şekilde çalışan özelliklere sahip olabilir, ancak kullanıcı deneyimi keyifli ve sezgisel değilse, hiçbir şey yapmaz. Bu, masaüstü, web ve mobil uygulama istemcileri için geçerlidir. pCloud hayal kırıklığına uğratmıyor.

pcloud-masaüstü-app

Masaüstü istemcisi ortak senkronizasyon modelini takip eder ve bir sistem tepsisi simgesi ve pCloud Sync adlı bir senkronizasyon klasöründen oluşur. Windows’ta, senkronizasyon klasörü varsayılan olarak “belgeler” klasörünüzde oluşturulur. Bununla birlikte, çok daha belirgin olan, sistem tepsisi simgesini kullanarak erişebileceğiniz pCloud Drive klasörü.

Masaüstü istemcisinin üstündeki düğmeler, hesap genel bakışı, paylaşılan bağlantılar, pCloud Crypto eklentisi, ayarlar ve yardım ve destek seçenekleri arasında gezinmeyi kolaylaştırır. Hesaba genel bakış kalan depolama alanınızı gösterir ve pCloud Drive’ınızı, web istemcisini ve çöp kutusu sayfasını açan bağlantılar içerir. Tasarım modası geçmiş ve sıkıcı hissettiriyor, ancak bu onu çok fazla etkilemiyor.

İstemci Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışır. Aslında, pCloud Linux sıralaması için en iyi bulut depolama alanımızın başında.

pcloud-web uygulaması

Farklı bir bilgisayardaysanız, dosyalarınıza pCloud’un web uygulamasını kullanarak erişebilirsiniz. Sol taraftaki kenar çubuğunda ana özellikleri görebilirsiniz. İçerik tarayıcısı dosyalarınızı ve klasörlerinizi liste veya kutucuk görünümünde gösterebilir. Her dosya ve klasörün yanında bir onay kutusu vardır, böylece üst kısımdaki düğmeleri kullanarak bunları seçebilir ve eylemler gerçekleştirebilirsiniz.

Sürükle ve bırak özelliği düzelebilir, çünkü dosyaları veya klasörleri örneğin OneDrive’da olduğu gibi herhangi bir yere sürükleyerek yükleyemezsiniz. Bunun yerine, içeriğinizi sürüklediğinizde bunları ekranın ortasında görünen küçük açılır pencereye bırakmanız gerekir. Web deneyimi hakkında ayrıntılar için OneDrive incelememizi okuyun.

Fareyle üzerine geldiğinizde görünen üç noktayı kullanarak tek tek dosyalar veya klasörler için aynı işlemi yapabilirsiniz. İyi çalışıyor, ancak sağ menüyü kullanmayı tercih ediyoruz çünkü bizi menüye daha hızlı götürecekti. Bununla birlikte, web istemcisinin hızlı ve kullanımı kolaydır.

pcloud-mobil uygulama

Hareket halindeyken, dosyalarınıza erişmek için pCloud akıllı telefon uygulamasını kullanabilirsiniz. Mobil uygulamadaki menünün üst kısmındaki simgeler fotoğraflarınıza, videolarınıza, belgelerinize veya müziğinize hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar. Fotoğraf ve videoları da otomatik olarak yükleyebilir. Mobil uygulamanın kullanımı kolaydır ve Android ve iOS için kullanılabilir.

Dosya Senkronizasyonu & Paylaşım

Paylaşma, dosyalarınızı fiziksel bir sabit sürücü kullanmak yerine buluta yüklemenin ana avantajlarından biridir. Üç pCloud istemcisinden herhangi birini kullanarak dosya paylaşabilirsiniz. Önce web istemcisine bir göz atacağız.

pcloud-web paylaşım klasör seçenekleri

Klasörleri ve belirli dosyaları bağlantılar yoluyla paylaşabilirsiniz. pCloud, başkalarını davet ederek ve “düzenleyebilir” veya “görüntüleyebilir” izinleri vererek klasörleri paylaşmanıza olanak tanır. Alternatif olarak, başkalarının doğrudan klasörünüze yüklemek için kullanması için bir yükleme bağlantısı veya dosyalarınızı indirmelerini sağlayan bir indirme bağlantısı oluşturabilirsiniz..

pcloud-web pay-link

Bir dosyayı paylaşmak istediğinizde, şifre ve son kullanma tarihiyle korunabilen bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Bunu da kısaltabilirsiniz, ancak kısa sürümün normal bir bağlantıdan daha az güvenli olduğunu unutmayın, çünkü tahmin edilmesi daha kolaydır. Bir dosyayı paylaşırken, indirme metriklerini istatistikler sekmesinde görebilirsiniz.

Facebook ve Twitter bağlantılarını da paylaşabilirsiniz. Yine de pCloud Crypto kullanıyorsanız, şifreli dosyalarınızı paylaşamayacaksınız.

PCloud web uygulamasında size başkalarıyla neler paylaştığınızı gösteren bir “paylaşımlar” sayfası ve başkalarının sizinle ne paylaştığını gördüğünüzü anlatan “benimle paylaşıldı” görünümü bulunur.

pcloud-masaüstü-share

Az sayıda bulut depolama hizmeti, dosya ve klasörleri paylaşabilen masaüstü istemcilere sahiptir, ancak pCloud bunlardan biridir. Klasör paylaşımı, web uygulamasını kullanarak mevcut seçenekleri yansıtır. Aynı şey dosya paylaşımı için de geçerlidir, ancak bağlantı istatistiklerini göremez veya paylaşımlarınızı bir şifre veya son kullanma tarihiyle koruyamazsınız.

Akıllı telefon uygulaması, sosyal medya uygulamalarına bağlantıları paylaşmanıza olanak tanır, ancak bağlantı içeren bir e-posta göndermek için pCloud’u da kullanabilirsiniz. Birini klasörünüze davet etmek için bir e-posta göndermeniz gerekir..

Herhangi bir klasörü sağ tıklayıp “pCloud ile senkronize et” i seçerek senkronize edebilirsiniz. Bu, onu pCloud hesabınıza ekler ve dosyalarınızı bir sunucuya yüklemeye başlar. Dosyayı mevcut senkronizasyon klasörünüze de kopyalayabilirsiniz. Başka bir yaklaşım, masaüstü istemcisinden senkronize etmektir. Senkronizasyon menüsü yeni bir senkronizasyon eklemenizi sağlar ve mevcut senkronize edilmiş klasörlerinizi gösterir. Senkronize ederken herhangi bir sorunla karşılaşmadık.

hız

Teoride, olabildiğince hızlı olan 1GB sıkıştırılmış bir klasörün yüklenmesi ortalama 23 dakika sürdü. İndirme yaklaşık bir buçuk dakika sürdü, bu da saniyede 100 megabitte beklediğimiz en hızlı şeydi. pCloud sistem kaynaklarımızı o kadar fazla etkilemedi ki diğer görevleri yerine getiremedik, ancak bu olursa hızlarınızı manuel olarak sınırlandırabilirsiniz.

Sırbistan, Belgrad’da 6 Mbps yükleme hızı ve 100 Mbps indirme hızı ile bir Ethernet bağlantısı kullanıyorduk.

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi00:24:0000:23:0000:22:00
İndirme süresi00:01:3000:01:3000:01:20

pCloud, sunucuları ABD’de tutar, böylece Dallas, Teksas’taki ana veri merkezine yakın olduğunuzda hızlarınız daha iyi olacaktır. İşleri hızlandırmaya yardımcı olmak için pCloud, blok düzeyinde senkronizasyonu kullanır.

Güvenlik

pCloud güçlü bir güvenliğe sahiptir. Ortadaki adam saldırılarının başarılı olmasını ve şifrelenmesini, verilerinizi aktarım sırasında ve beklemede korumak için TLS protokolünü kullanır. Verileriniz bir veri merkezine ulaştığında, en az beş sunucuda çoğaltılır. Dosyalarınız AES 256 bit ile şifrelenecek.

pcloud güvenlikli

Özel, uçtan uca şifreleme, sizden başkalarının dosyalarınızı okumasını engeller, ancak pCloud varsayılan olarak sunmaz. Bunun yerine, aylık 3,99 dolara mal olan pCloud Crypto adlı bir eklenti almanız gerekiyor. Bu, şirketin planlarına özel şifreleme eklemediği anlamına gelir. Aylık 3,99 ABD doları harcamak iyi bir yatırım olabilir, ancak bir sonraki bölümde bunun hakkında daha fazla konuşacağız.

pcloud-kripto

Şifreleme, sunucunun verilerinizi anlamasını imkansız hale getirir, böylece dosya önizlemeleri oluşturamazsınız. pCloud size hangi dosyaları şifrelemek ve kilitlemek istediğinizi ve hangilerini yalnız bırakmak istediğinizi seçme seçeneği sunar.

pCloud, şifrenizi çalan bilgisayar korsanlarının hesabınıza erişmesini engellemek için iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanır. Yine de, başlangıçtan itibaren güçlü bir şifreniz olduğundan emin olmalısınız.

Gizlilik

pCloud’un genel merkezi, dünyanın en iyi gizlilik yasalarından bazılarına sahip olan İsviçre’dedir. pCloud, verilerinizi ABD’deki sunucularda tutar, ancak bir İsviçre şirketi olduğu için İsviçre yasalarına uymak zorundadır. Bununla birlikte, kullanıcıların davranış koşullarını ihlal ettiği belirli durumlarda, şirket kolluk kuvvetlerini dahil edebilir ve işbirliği yapabilir.

Gizliliğinizi korumak için en iyi seçeneğiniz, pCloud ile ücretsiz olmayan sıfır bilgi şifrelemesini kullanmaktır. Aylık 3,99 ABD doları tutarındaki Kripto eklentisini satın almak, devlet kurumlarının verilerinizi gözetlemesini önlemek için iyi bir yatırımdır. Ayrıca, Kripto kullanmıyorsanız hiçbir şeyin şartlarını ve koşullarını ihlal etmediğinden emin olmak için okuyuculardan pCloud’un dosyalarınız arasında dolaşacağına dair raporlar aldık.

pCloud, Genel Veri Koruma Yönetmeliği ile uyumludur, ancak verileriniz ABD’deyse ABD bulut yasalarına ve düzenlemelerine tabi olabilir ve GDPR’ye karşılık gelen gizlilik politikasında bu koşulların yerine geçer..

Bu tür terimlerle, kişisel bilgilerinizin ve iletişiminizin eyaletinizin, ilinizin veya ülkenizin dışında yer alan sunuculara veya veritabanlarına aktarılabileceğini ve bunların üzerinde tutulabileceğini bilmeniz gerekir..

ABD’deki veya AB’deki yasalar, bulunduğunuz yerdeki gizlilikleriniz kadar koruyucu olmayabilir. PCloud’u kullandığınızda, kişisel bilgileri servise açıklayacağınızı ve açıklamanın ABD ve AB’deki geçerli yasalara tabi olacağını kabul edersiniz..

Kişisel verilerin yasal veya düzenleyici yükümlülükleri ve iş amaçlarını yerine getirmesi için gereken minimum süre boyunca pCloud’da kalacaktır. Kişisel veriler, meşru ticari çıkarları varsa ve yasalarca yasaklanmamışsa, yasaların gerektirdiğinden daha uzun süre kalabilir..

pCloud, kişisel verilerinizi Avrupa Ekonomik Alanı ve İsviçre’deki veri koruma yasaları uyarınca izin verilen çeşitli nedenlerle işleyebilir.

PCloud’un bilgilerinizi nasıl ele aldığını kabul etmiyorsanız, pCloud hesabınızı silerek onayınızı saklayabilirsiniz. Kişisel bilgileriniz ve dosyalarınız da silinecektir. Bu, GDPR’den “silme hakkı” na karşılık gelir. Gizlilik seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

PCloud’u kullandığınızda, IP adresinizi, tarayıcı türünüzü ve sürümünüzü, işletim sisteminizi, yönlendirme kaynağınızı ve cihaz bilgilerinizi içerebilecek sizinle ilgili bilgiler de toplar. Bununla birlikte, bu tür meta veri bilgileri sizi tanımlamak için yeterli olmamalıdır.

pCloud, ziyaret süresi, sayfa görüntüleme ve gezinme yolları, ziyaret edilen sayfalar ve daha fazlası gibi sizinle ilgili bilgileri toplamak için izleme hizmetlerini kullanır. Ayrıntıları gizlilik politikasında bulabilirsiniz.

Standart uygulama olan pCloud’un topladığı meta veri ve istatistiksel bilgilerin yanı sıra GDPR’ye de uyar. Ancak, verilerini ABD sunucularında depolayan kullanıcılar için bu geçerli değildir. MEGA, GDPR’yi yalnızca AB’den değil tüm kullanıcılarına genişletir. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için MEGA incelememizi okuyun ve pCloud vs MEGA karşılaştırmamızda ikisinin nasıl karşılaştırıldığını görün.

Müşteri servisi

pcloud yardım merkezi

pCloud’un kategorilere ayrılmış bir SSS bölümü vardır. Hepsinin ortak sorulara ayrıntılı cevapları vardır. Ancak cevabınızı burada bulamazsanız, iletişim formunu kullanarak pCloud’un teknik desteğinden yardım isteyebilirsiniz.

Telefon ve sohbet desteği mevcut değil ancak e-posta desteği mevcut. Bir gün içinde, genellikle birkaç saat içinde cevap verir. Yaklaşık altı saat içinde ücretsiz bir hesapla cevap aldık. Anında desteğe ihtiyacınız varsa, Dropbox gibi diğer bulut hizmetlerinin Dropbox incelememizde nasıl ele aldığını okuyabilirsiniz. PCloud vs Dropbox parçamızı da okuyun.

Karar

pCloud harika bir bulut depolama hizmetidir. Multimedya özellikleri, fotoğraf ve video sıralaması için en iyi bulut depolama alanımızda listemizin en üstüne ulaşmasına yardımcı oldu. Ayrıca, sabit sürücünüzde yerden tasarruf etmenize yardımcı olan pCloud Drive’a ve verilerinizi diğer hizmetlerden yedekleyebilecek bir özelliğe sahiptir.

pCloud’un uygulamalarının kullanımı kolaydır ve baş ağrısı vermez. Hizmetin güçlü içerik kontrol seçeneklerini kullanarak koruyabileceğiniz dosya ve klasörleri paylaşmak için her üçünü de kullanabilirsiniz. Senkronizasyon da iyi çalışıyor. İnternet servis sağlayıcınızın bir sorunu yoksa veya bir sunucudan uzakta değilseniz, yüksek hızlara ulaşmada sorun yaşamazsınız.

Güçlü güvenlik, sanal sürücü verilerinizi güvende tutmanıza yardımcı olur, ancak pCloud varsayılan olarak özel şifreleme içermez. Gizlilik politikası AB kullanıcıları için GDPR’ye saygı duyuyor, ancak ABD’deki kullanıcıların hassas bilgileri saklamak istiyorlarsa aylık 3,99 ABD doları Kripto eklentisini satın almasını öneriyoruz.

pCloud bir servete mal olmaz. Aslında, bu bulut depolama hizmeti pazardaki en iyi anlaşmalardan bazılarına sahiptir ve ücretsiz planı hizmeti test etmek için fazlasıyla yeterlidir.

PCloud hakkında ne düşünüyorsun? Birçok kategoride kazanıyor, ancak sabit sürücünüzü veya kullandığınız sanal sürücü hizmetini boşaltmanız için yeterli mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Bu pCloud incelemesini okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map