MiMedia İncelemesi – Güncellendi 2020

MiMedia İncelemesi

MiMedia esas olarak medya dosyalarına odaklanan ilginç bir hizmettir. Oldukça samimi bir fiyatlandırma düzeni de dahil olmak üzere kullanıcılar için bol miktarda teklif sunar, ancak arayüzü ve destek sistemi bazı kesin iyileştirmeler kullanabilir.


Bulut Depolama İncelemeleri

MiMedia, fotoğraflarınızı, videolarınızı, müziklerinizi ve belgelerinizi depolamaya odaklanan kişisel bir bulut depolama sağlayıcısıdır. Anılarınızı ve belgelerinizi tutan dosyaları düzenlemenize ve yönetmenize yardımcı olmak için 2010 yılında başlatıldı. Bu MiMedia incelemesinde, şirketin bunu nasıl başardığını ve iyi bir Dropbox alternatifi haline getirmek için sunduğu diğer özellikleri göreceğiz.

İyi yükleme hızlarına, ilginç özelliklere ve iyi fiyatlandırmaya sahiptir, ancak MiMedia’nın en iyi bulut depolama sağlayıcılarıyla rekabet etmek istiyorsa desteğini ve kullanıcı deneyimini iyileştirmesi gerekir. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin. Hizmetin belirli alanları hakkında ayrıntılara gireceğiz ve sonunda son düşüncelerimizi vereceğiz.

MiMedia için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Bulut depolama hizmetleri, çalışmanızı buluta taşımayı, dosyalarınızı paylaşmayı ve başkalarıyla ortak çalışmayı kolaylaştırır. Ayrıca sabit sürücünüze olan bağımlılığınızı azaltır ve bu da kırılabilir veya çökebilir.

MiMedia belgeleri yüklemenize izin verir, ancak bunları düzenleyemez veya üzerinde işbirliği yapamazsınız. Hizmetler daha çok medya dosyalarına odaklanır. Fotoğraf ve videolarda iyi olan, ancak diğer birçok dosya türünü de destekleyebilen ve birçok özellik sunan bir bulut depolama hizmetine ihtiyacınız varsa, fotoğraflar ve videolar için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun.

Listeyi atlamayı ve en çok tercih edileni okumayı tercih ediyorsanız, pCloud incelememize bakın.

Fotoğraf yüklediğinizde, MiMedia bunları “fotoğraflar” sayfasında gösterir. Bunları yalnızca çekildiği tarihe ve eklenme tarihine göre sıralayabilirsiniz. Filtre, kalp simgesine tıklayarak işaretlediğiniz tüm fotoğrafları veya yalnızca favorilerinizi seçebilir.

Fotoğraflarınıza altyazı da ekleyebilirsiniz.

mimedia-Webb-uygulama-by-yıl

“Fotoğraflar” sayfasının sol üst köşesindeki yılı tıklarsanız, fotoğraflarınızı ay ve yıla göre sıralanmış olarak görebilirsiniz. Yine de onlara erişmek bir acı olabilir. Uygulama bizi tıkladığımızdan farklı bir yıla yönlendirdi.

Sağ üstteki arama simgesi, fotoğraflarınız arasında ada göre arama yapmanızı sağlar. Ana menüde birkaç özellik bulunur: “sık kullanılanlar”, “bu gün”, “keşfet”, “koleksiyonlar” ve “MiDrive”. “Sık Kullanılanlar” en sevdiğiniz medyayı sunar.

“Bu gün”, fon müziği eşliğinde belirli bir günde çekilen fotoğraflarınızdan oluşan bir animasyon gösterir.

“Keşfet” etiketlerinizi tarar ve fotoğraflarınızı bunlara göre gruplar halinde görüntüler. Ayrıca, fotoğrafları çektiğiniz yer olması gerektiğine inandığımız bir Google haritası da gösteriyor, ancak özellik hala geliştirilme aşamasında.

“Koleksiyon” fotoğraflarınızı ve videolarınızı gruplandırırken, “MiDrive” dosya yükleyebileceğiniz ve kullanıcıları davet edebileceğiniz bir alandır. Aşağıdaki paylaşım kategorisinde bunun hakkında daha fazla konuşacağız. İçindeki fotoğraflara yorum bırakabilir ve düzenlerini düzenleyebilirsiniz.

Bir fotoğrafı tıkladığınızda büyütülmüş ve üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Yalnızca bir fotoğraf düzenleme seçeneği vardır: döndürme. Medya dosyalarına adanmış bir hizmet olduğunu düşünün, temel düzenleme seçeneklerine sahip olmasını bekledik. Flickr ve 500 piksel dahil olmak üzere diğer uygulamaların her ikisi de en iyi fotoğraf yönetimi uygulamaları listemizde.

Fotoğraf büyütüldüğünde, paylaşabilir, bir MiDrive’a veya koleksiyona ekleyebilir, etiketlerini yönetebilir, indirebilir veya silebilirsiniz.

MiMedia masaüstü uygulaması, masaüstü duvar kağıdınız için buluttaki kaynakları belirtmek için de kullanmanıza olanak tanır. Duvar kağıtlarını değiştirmek için zaman aralığı 10 saniye veya bir gün kadar uzun olabilir. Ekran koruyucu için de aynı şey geçerli.

Fiyatlandırma

Hizmetin iyi bir değer olan planları varsa fiyatlandırma en iyisidir, bu da dolarınız için çok şey alacağınız anlamına gelir. Daha az para için daha fazla depolama alanı, çeşitli planlar ve birçok özellik, iyi bir değer elde ettiğinizin iyi göstergeleridir. Başlıca endişeniz ucuz planlarsa, bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlarımıza bakın.

Hizmeti test edebilmeniz için ücretsiz bir plan veya deneme sürümünü de görmek isteriz. MiMedia’nın sundukları depolama alanı miktarında farklılık gösteren dört planı vardır.

Başlangıç ​​adı verilen ücretsiz plan, 10 GB depolama alanı sağlıyor. Çok fazla değil, ancak bazı medya dosyalarınızı saklamak ve hizmet için bir fikir edinmek yeterli.

Bir sonraki plan olan Basic, ayda 7,99 dolar veya yıl için 85 dolar ücret alıyor ve size 500 GB depolama alanı sağlıyor.

Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, ayda 9,99 ABD doları veya yıllık 100 ABD Doları karşılığında 1 TB sunan Artı planına abone olabilirsiniz. Bu iyi bir değer, ancak bulut depolama alanındaki genel olarak en iyi seçimimiz olan Sync.com, yıllık 96 ABD doları karşılığında 2 TB sunuyor. Daha fazla bilgi için Sync.com incelememizi okuyun.

MiMedia’nın Premium adlı kendi 2 TB planı vardır, ancak aylık 15,99 ABD doları veya yıl için 160 ABD dolarıdır. Bu piyasadaki en iyi değerden uzak.

Kullanım kolaylığı

MiMedia Android, iOS, Windows ve macOS için kullanılabilir. Çekici ve kullanımı kolay modern bir arayüze sahip bir web uygulaması da var.

Ön sayfada, ana menünün arkasında bir fotoğraf koleksiyonu görüntülenir. Menü sayfanın ortasına yakın ve seçeneklerinizi gösterir. Sol taraf yükleyebileceğiniz dosya türlerini gösterir. Birini tıkladığınızda o dosyaya karşılık gelen sayfaya yönlendirilirsiniz. Sağ taraf özelliklere ve kullanıcı profilinize erişmenizi sağlar.

Ana sayfadan ayrıldığınızda, menü, fareyle üzerine geldiğinizde seçeneklerinizi gösteren sol üstteki düğmeye dönüşür. Çekici bir sürükle ve bırak özelliği dosya yüklemeyi kolaylaştırır.

Yükleme işlemi sağda, çalışma alanını kapsamayan bildirimler biçimindedir, böylece bitmesini beklerken çalışmaya devam edebilirsiniz.

Fotoğraflarınız arasında gezinmek, olabildiğince düzgün değildir, çünkü görüntü küçük resimleri önce bulanık görünür ve gerçek fotoğrafı görebilecek kadar keskinleştirmek için bir saniye alır.

Fotoğrafları silmek çok daha iyi değil çünkü her birini manuel olarak seçmeniz gerekiyor, bu da yapacak çok işiniz varsa sıkıcı ve düpedüz korkunç. Google Fotoğraflar, fotoğraflarınızı kullanıcı dostu bir şekilde seçmenize ve seçimini kaldırmanıza olanak tanır, bu nedenle daha iyi bir kullanıcı deneyimi istiyorsanız göz atın.

Video oynatmak sorunsuz gerçekleşir, ancak aynı şey müzik için söylenemez. Çalmak için bir parçayı tıklayamazsınız. Bunun yerine, onu seçmeniz ve ardından kuyruğa eklemeniz gerekir. Üstelik parça bizim için çalmaya başlamadı.

Dosya Senkronizasyonu & Paylaşım

mimedia-masaüstü-uygulama-başlangıç

Fotoğrafları, videoları, müzikleri ve belgeleri yalnızca senkronize edebilirsiniz ve masaüstü uygulaması taramalarını otomatik olarak yapabilirsiniz. Bulduğu tüm dosyaları seçer ve üstteki uygulanabilir düğmeleri seçerek tek tek veya dosya türlerini hariç tutma seçeneği sunar. Otomatik hariç tutma parametrelerini ayarlar menüsünden ayarlayabilirsiniz.

mimedia-masaüstü-uygulama-indir-content

Bilgisayarınızdan, sosyal medyadan ve diğer bulut depolama alanlarından fotoğraf yükleyebilirsiniz. Olası kaynaklar Dropbox, Facebook, Flickr, Google ve Instagram’ı içerir. Flickr’ı denedik ve klasör seç menüsünde sıkıştık. Google’ı denediğimizde hiçbir şey olmadı. Dış kaynaklardan yükleme yapmanın düzeltilmesi gerektiğini söylemek yeterli.

Masaüstü uygulaması klasik senkronizasyon modelini takip etmiyor çünkü belirli bir senkronizasyon klasörü yok. Bunun yerine, MiMedia desteklenen dosyaları tarar ve bunları içeren klasörlerin bir listesini gösterir. Varsayılan olarak önceden seçilmiştir, ancak seçebilirsiniz.

Sistem dosyaları yöneticinizdeki herhangi bir klasörü sağ tıklatıp MiMedia’nın “bir kez yükle” seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bir klasörü diğer hizmetlerle senkronize etmek gibi çalışır. 

İçeriğinizi “senkronize etmek” istiyorsanız, masaüstü uygulamasındaki küçük dişli çark simgesini seçmeniz, “indirilenler” e gitmeniz ve “şimdi indir” i tıklamanız gerekir.

mimedia-Webb-uygulama-paylaşım

Tek veya birden fazla fotoğrafı Facebook veya Twitter’da veya e-posta ile paylaşabilirsiniz.

mimedia-new-midrive

Başkalarıyla işbirliği yapmanız gerekiyorsa, fotoğraflarınız için insanları davet etmenizi sağlayan bir koleksiyon gibi bir MiDrive oluşturabilirsiniz..

mimedia-Webb-uygulama-midrive

hız

Teorik olarak mümkün olduğu kadar hızlı olan 525MB fotoğraf yüklemek ortalama 12 dakika sürdü. Bağlantımız Sırbistan’ın Belgrad kentinden WiFi üzerinden saniyede 6 megabit yükleme hızı ve 102 Mbps indirme hızı ile yapıldı.

İlk denememizde, birkaç fotoğraf gecikti, ancak bağımsız olarak yüklendi.

Güvenlik & Gizlilik

Dosyalarınızı bulutta depolamak da dahil olmak üzere çevrimiçi çalışmanın riskleri vardır. Dosyalar çevrimiçi olduktan sonra, bilgisayar korsanları ve diğer kötü niyetli kişiler onları hedef almaktan çekinmez. Bu, iyi güvenliğin bir zorunluluk olduğu anlamına gelir.

Bulut güvenliği, dosyalarınızı taşıma sırasında ve beklemede korumak için birçok protokol ve şifreleme kullanır. Ortadaki adam saldırılarını durdurmak için TLS protokolünü, birisi oturum açma kimlik bilgilerinizi çaldığında erişimi önlemek için iki faktörlü kimlik doğrulamayı ve sizden başkalarını gizlemenizi sağlayarak gizliliğinizi sağlamak için özel, uçtan uca şifreleme içerir. Dosyalar.

MiMedia bunların çoğunu kullanmaz, ancak aktarım sırasında dosyalarınızı 128 bit SSL şifrelemesi kullanarak şifreler. Sunucuya girdikten sonra, yedekli mimari verilerinizi kazalardan korur.

Şirket ayrıca, yalnızca kimlik bilgilerine sahip birisinin verilerinize erişebileceğini söyleyerek gizliliği taahhüt eder, bu nedenle güçlü bir şifre oluşturduğunuzdan veya en iyi şifre yöneticilerimizden birini kullandığınızdan emin olun..

Destek

mimedia destek

MiMedia, aradığınızı bulmanızı kolaylaştıran birçok bölüme ayrılmış bir SSS’ye sahiptir. Bölümler arasında “hesap”, “güvenlik”, “mobil uygulama” ve diğerleri yer alır. Sayfanın üst kısmındaki bir çubuk, konulara filtre uygulamak için sorunuzu yazmanıza olanak tanır. Ayrıca soruyu “sorabileceğiniz” de söyleniyor, ancak bunu destek ekibine göndermenin bir formu yok.

Bununla birlikte, “hakkımızda” sayfasına gidip “bize ulaşın” bağlantısını tıklayarak ulaşabileceğiniz bir form var. Sayfa, açtığımızda birkaç hata gösterdi ve sorumuzu göndermeden önce düzeltmeler yapmamız gerektiğini bildirdi, ancak bunların ne olduğunu netleştirmedi.

Telefon ve sohbet desteğinden bahsedilmediğinden, kullanılabilir olmadıklarını varsayıyoruz.

Son düşünceler

MiMedia, medya dosyalarınızı ve belgelerinizi yönetmenizi sağlayan bir hizmettir. Onları filtrelemenize ve koleksiyonlar oluşturmanıza izin veren özelliklere sahiptir. MiDrive ilginçtir, çünkü koleksiyonunuza başkalarını davet etmenizi ve geri bildirimlerini almanızı sağlar.

Bununla birlikte, kullanım kolaylığı için iş gerekir. Fotoğraf silme ve seçme gibi temel işlemler bir angaryadır, fotoğraflar arasında gezinmek sıkıcıdır ve müzik çalmak işe yaramıyor.

Yine de MiMedia ile yavaş yükleme hızı yaşamayacaksınız. Aktarım sırasında medyanızın koruması ve dosyalarınızı korumak için yedek sunucu mimarisi ile güvenlik iyi. Aynı şey destek hakkında söylenemez, çünkü sadece bir SSS ve çalışmayan bir iletişim formu vardır.

Medyanızı idare etmek için birinci sınıf bir hizmete ihtiyacınız varsa, bulut depolama incelemelerimize bakmalısınız, ancak çok fazla dosyanız yoksa, bunları hızlı bir şekilde yüklemeniz gerekir ve birkaç tuhaflıktan rahatsız olmazsınız, MiMedia’ya verin Bir atış.

MiMedia hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map