MediaFire İncelemesi: 2020’de MediaFire Güvenlidir

MediaFire İncelemesi

Son derece çıplak kemik depolama çözümü olan MediaFire, düşük fiyatı dışında bunu önerecek çok az şeye sahiptir. Bununla birlikte, eğer istediğiniz kadar basit depolama alanı varsa, bu Mediafire incelemesi okunmaya değer olabilir.


Bulut Depolama İncelemeleri

MediaFire, pembemsi ile bulut depolama pazarına girer, ancak en iyi bulut depolama karşılaştırmamızda hizmetlerle omuz omuza duramaz. Uygun bir fiyatlandırma programı olan 10GB’lık ücretsiz bir planla birlikte uygun fiyatlara sahiptir, ancak ciddi kullanım için önermek için çok fazla dezavantaj.

En büyük dezavantajı, bulut depolama hizmetleri arasında bir temel olan bir masaüstü senkronizasyon istemcisinin olmamasıdır. Sürüm oluşturma da yaygındır, ancak MediaFire bunu sağlamaz. İşbirliğine ihtiyaç duyan kullanıcılar da memnun kalmayacak, çünkü MediaFire’da yerel veya üçüncü taraf verimlilik uygulamaları bulunmuyor.

Bu hata listesi sizi denemenizi engellemiyorsa, bu MediaFire incelemesi için bizimle devam edin.

Güçlü & Zayıf Yönler

MediaFire için alternatifler

Özellikleri

MediaFire bir bulut depolama hizmeti olmakla flört ediyor, ancak uygun olanın özelliklerinden yoksun. Bunlar arasında en dikkat çekici olanı masaüstü senkronizasyon istemcisidir. Eskiden sahipti, ancak ondan kurtuldu, sadece web ve mobil istemciyi bıraktı. Bunları yalnızca dosya yüklemek ve dosyalara erişmek için kullanabilirsiniz.

Windows ve Linux için masaüstü istemcileri içeren yetenekli hizmetler için, en iyi Windows bulut depolama alanımızı ve Linux makaleleri için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun. Her iki kılavuzdaki seçimlerin çoğu macOS’u da destekler.

Bununla birlikte, masaüstü desteği eksikliği sizin için bir anlaşma kırıcı değilse, MediaFire rekabetçi fiyatlarla bol miktarda alan sunar. Dosyaları uzun süreli saklayarak bilgisayarında yer açması gereken herkes uygun fiyatlandırmadan faydalanabilir. Ayrıca, web uygulaması hızlı yükleme hızlarına sahiptir.

mediafire-foto-önizleme

Mobil uygulama, fotoğrafları ve videoları otomatik olarak yedeklemenizi sağlar. Bu, çok fazla resim çeken kullanıcılara fayda sağlayacaktır. Eksiklikleri, fotoğraf kılavuzu için en iyi çevrimiçi depolama alanımızı yapmasını engelliyor. Web uygulaması, fotoğrafları önizlemenize olanak tanır ancak diğer hizmetleri kullanırken önizlemeye alıştığımız dosya türlerini değil.

Kullanıcılar, MediaFire’da dosya sürümü oluşturma da dahil olmak üzere diğer depolama çözümlerinin sunduğu birçok özelliğin eksik olduğunu göreceklerdir. Dosyaları kurtarmanın tek yolu, onları sildikten sonra çöp kutusundan çıkarmaktır.

Büyük dosyalar yüklemeniz gerekirse de sorun yaşayabilirsiniz. 20 GB dosya boyutu sınırı Microsoft OneDrive ile eşleşse de, büyük dosya karşılaştırması için en iyi bulut depolama alanımız olan Sync.com ile rekabet edemez. Sync.com, dosya boyutuna bir sınır koymaz, bu nedenle ilginizi çekiyorsa Sync.com incelememizi okuyun.

MediaFire’ın web uygulamasında, ihtiyacınız olan dosyaları bulmanıza yardımcı olan bir arama çubuğu vardır. Dosya adını yazabilir ve filtrelemek istediğiniz dosya türlerini seçebilirsiniz.

MediaFire, OneDrive ve Google Drive gibi bir ofis paketi sunmadığı ve üçüncü taraf hizmetlerle herhangi bir uygulama entegrasyonu bulunmadığı için işbirliği için iyi değil.

Mediafire Özelliklerine Genel Bakış

MediaFire Logosuwww.mediafire.com

1000 GB için aylık 375 ABD dolarından başlayan fiyatlarla

Eşitleme

Klasörü Senkronize Et

Blok Seviyesinde Senkronizasyon

Seçici Senkronizasyon

Bant genişliği yönetimi

Herhangi Bir Klasörü Senkronize Et

Dosya paylaşımı

Dosya Bağlantı Paylaşımı

Bağlantı Şifreleri

Bağlantı Bitiş Tarihleri

Klasör Paylaşımı

Klasör İzinleri

Bağlantı İndirme Sınırları

Yükleme Bağlantıları

verimlilik

Dosya Önizlemeleri

Dosyaları Düzenle

Uygulama İçi İşbirliği

Office Online

Google Dokümanlar

Notes Uygulaması

Medya Oynatma

Mobil uygulamalar

Silinen Dosya Tutma

Sürüm

WebDAV

Güvenlik

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme

Şifreleme Protokolü
n / a

Sıfır Bilgi

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sunucu Konumu
BİZE

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

MediaFire’ın 10GB’lık bir boş planı var, bu da depolama alanının yarısını sağlayan OneDrive’dan çok daha iyi. Bu MediaFire’ın en iyi ücretsiz bulut depolama listemizi oluşturmasına yardımcı olmadı. Bunun bir nedeni, ücretsiz hesabınıza bir yıl boyunca erişmezseniz verilerinizin kaldırılmasıdır.

Premium planlar şu anda yüzde 50 indirimli. Onlara abone olmak, ücretsiz bir hesapta bulunan sinir bozucu reklamları kaldırır. Premium planlar ayrıca öncelik desteği, gelişmiş bağlantı paylaşımı özellikleri ve dosyalar için parola koruması da içerir. Dosya boyutu sınırını da 20 GB’a çıkarıyorlar.

Premium bir hesapta olsanız bile, indirmeler için aylık bant genişliği sınırından daha fazlasını kullanırsanız indirme sayfasında reklamlar görürsünüz.

Pro planı aylık 5 $ veya yıl için ödeme yaparsanız ayda 3,75 $ ‘a eşdeğerdir, ki bu çok fazladır. Aslında, bulut depolama listesindeki en iyi fırsatlarımızdaki bazı hizmetlerle rekabet ediyor. Yılda iki kez 96 dolarlık depolama alanı istiyorsanız, pCloud’u denemelisiniz. PCloud incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

İş planı, çok fazla işbirliği yapması gerekmeyen, ancak dosyalarını depolaması gereken küçük işletme kullanıcıları için uygundur. Varsayılan olarak 1 TB depolama alanı sağlar, ancak 100 TB’a kadar depolama alanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca en fazla 100 kullanıcı hesabı verir. Plan, özelleştirilebilir markalama ve ayrıntılı bir güvenlik günlüğüne erişim de ekliyor.

Çok fazla depolama alanına, güçlü işbirliği ve üretkenlik özelliklerine ihtiyacınız varsa, en iyi kurumsal dosya senkronizasyonumuza göz atmanızı ve bunları sağlayan daha fazla hizmet için makaleyi paylaşmanızı öneririz..

Kullanım kolaylığı

mediafire-web istemci

Masaüstü uygulaması olmadığından, Web ve mobil uygulamaları kullanarak MediaFire ile etkileşime gireceksiniz. Web uygulaması modern ve kullanıcı dostu ve güzel bir düzen var. Solda her zaman görünen ağaç yapısını kullanarak dosyalarınızda, silinen dosyaların çöp kutusuyla birlikte gezinebilirsiniz.

Dosyalarınızı ızgara veya liste görünümlerinde önizleyebilirsiniz.

Dosya yüklemek için, dosyaları sayfanın herhangi bir yerine bırakmanıza olanak sağlayan sürükle ve bırak işlevini kullanabilirsiniz. Aynı şeyi klasörler için de yapabilirsiniz.

Web uygulamasına girdiğinizde gördüğünüz varsayılan sayfa “dosyalar” dır, ancak etkinliğinizi “son” sayfada ve takip ettiğiniz dosyaları “takip” sayfasında görebilirsiniz.

Tek tek dosyaları veya klasörleri değiştirmek için bunlarla ilişkili küçük ok işaretini tıklatabilir, sağ tıklayıp menüden bir eylem seçebilir veya bir veya daha fazla seçip üst menüden bir eylem gerçekleştirebilirsiniz.

mediafire-mobil uygulama

Mobil uygulamanın kullanımı da basittir, ancak tasarımı diğer çözümlerin arkasında bir adımdır. Yükleme düğmesi öne çıkmıyor ve menü düğmesi, en alakalı seçeneklere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan modern “hamburger” düğmesi değil. Bununla birlikte, size sorun vermeyecektir. Android ve iOS’ta çalışır.

Dosya paylaşımı & Senkronize ediliyor

MediaFire senkronizasyonda iyi sonuç vermez. Mobil cihazlar arasında senkronizasyon oldukça sorunsuz gerçekleşir, ancak masaüstü bilgisayarlarla senkronize etme yeteneği olmadan, dosyalarınızı bir senkronizasyon klasörüne yerleştirip unutmak yerine çok zaman yüklemek ve indirmek için harcayacaksınız..

Bulut depolama incelemelerimizdeki çoğu sağlayıcı bunu yapar, bu nedenle MediaFire’ın yapmadığını görmek şaşırtıcıdır. MediaFire bir kerede bir masaüstü uygulaması teklif etti, ancak aşamalı olarak kaldırıldı, bu da hizmetin potansiyelini sınırlıyor.

mediafire paylaşımı

Dosya paylaşımı, olması gerektiği gibi çalışır ve kullanımı kolaydır. Birine bir bağlantı gönderin ve dosyayı indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirler. Bağlantınızı doğrudan Facebook, Twitter ve diğer sosyal medyayla paylaşabilirsiniz. Abonelik olmadan paylaştığınız bağlantılar reklam destekli olacaktır, bu yüzden temiz bir görünüm olmadığına dikkat edin.

Premium planlardan birini satın alırsanız, sürelerinin ne zaman dolacağına karar vermenizi sağlayan bir kerelik bağlantılar oluşturabilirsiniz. Ayrıca klasörlerinizi FileDrop yapabilirsiniz, böylece diğerleri doğrudan onlara yükleyebilir.

Önceden paylaşılan bir dosyayı güvenli hale getirmeniz gerekiyorsa, bağlantıyı kapatarak dosyayı izlemeyen herkese kapatabilirsiniz..

Klasörleri paylaşmak, bağlantı paylaşımı gibi çalışır; başka bir deyişle, başkalarını bir klasöre davet edemez ve onlara izin veremezsiniz.

Bu paylaşım özellikleri iyi, ancak tüm bağlantılar için son kullanma tarihleri ​​ve klasör paylaşımıyla birlikte bunları parola ile koruma özelliği daha yararlı olacaktır. Paylaşım için en iyi bulut depolama alanımızda daha güçlü paylaşım ve içerik kontrolü seçeneklerine sahip hizmetler bulabilirsiniz..

MediaFire ayrıca insanların dosyaları takip etmesini sağlar. Bu özellik işbirliklerini temizler, böylece uzun süreli biriyle çalışırken ileri geri bağlantı göndermenize gerek kalmaz.

hız

MediaFire ilk yükleme denememizde bizi şaşırttı ve mümkün olmadığını düşündüğümüz hızlara ulaştı. İkinci girişim, diğer hizmetler ve teori ile daha uyumluydu. 1GB sıkıştırılmış klasör için yükleme hızı ortalama 22 dakika yedi saniye idi..

Testlerimizi Sırbistan / Belgrad’da saniyede 6 megabit yükleme hızı ve 100 Mbps indirme hızı ile bir Ethernet bağlantısı kullanarak yaptık.

İndirme süresi, ortalama 12 dakika 47 saniye hızıyla test ettiğimiz diğer hizmetlerden yaklaşık altı kat daha yavaştı. Teorik olarak, yaklaşık bir buçuk dakika sürdü.

İlk deneme İkinci deneme Ortalama
Yükleme süresi:00:18:0000:26:1500:22:07
İndirme süresi:00:11:3400:14:0100:12:47

MediaFire, yalnızca değiştirilmiş bölümleri aktararak zaten yüklenmiş olan dosyaların aktarımını hızlandıracak blok düzeyinde bir senkronizasyon algoritması kullanmaz. Bununla birlikte, dosyaları senkronize edecek hiçbir masaüstü uygulaması olmadığı düşünülürse, bu beklenen bir durumdur..

Güvenlik

Çevrimiçi dünya, bilgisayar korsanlarının ve diğer kötü niyetli kişilerin tehditleri nedeniyle korkunç bir yer olabilir. Bu, bulut depolama hizmetleri için iyi güvenliğin bir zorunluluk olduğu anlamına gelir. Bu açıklamaya uyan güvenlik özelliklerini arıyoruz.

Bulut güvenliği, dosyalarınızı taşıma sırasında ve beklemede korumak için protokollere ve şifrelemelere dayanır. Ortadaki adam saldırılarını durdurmak için TLS protokolünü, dosyalarınızı karıştırmak için istirahat ve taşıma sırasında şifrelemeleri ve gizliliğinizi sağlamak için özel şifrelemeyi içerir..

İki öğeli kimlik doğrulaması, şifrenizi çalan bilgisayar korsanlarının hesabınıza erişmesini önler. Bir sağlayıcı buna sahip olsa bile, güçlü bir şifre yapmalısınız.

Bununla birlikte, MediaFire güvenlik özellikleri hakkında bilgi vermiyor, bu yüzden bunların hiçbirini kullanmadığını varsaymalıyız. Bu nedenle, Yandex Disk ve Amazon Drive ile omuz vuruyor. Yine de Amazon Drive’ı MediaFire’dan daha üst sıraya yerleştirdik. Amazon Drive incelememizde neden olduğunu görün.

Güçlü bir güvenlik istiyorsanız, en güvenli bulut depolama makalemizi okumanızı öneririz..

MediaFire da sıfır bilgi değildir, bu nedenle verileriniz saldırılara veya diğer istenmeyen erişimlere karşı savunmasız olabilir. Bu görmezden gelinecek bir şey değil, bu yüzden hassas bir şey saklamamalısınız.

Sorunu önlemek için en iyi sıfır bilgili bulut hizmetleri topluluğumuza göz atmanızı öneririz..

Gizlilik

mediafire-gizlilik politikası

MediaFire, hizmeti kullanırken etkileşimlerinizden aldığınız kişisel bilgilerinizi kötüye kullanmaz. Diğer hizmetler de böyle çalışır, ancak MediaFire “reklamlarıyla etkileşime girdiğinizde kendinize gönüllü olarak bilgi verdiğinizi” söyler. Buna video izlerken de dahildir. Bilgileri “alakalı ve ilginç içerik göstermek” için kullanır.

Paylaşılan klasörlere ve dosyalara eklediğiniz adlar ve e-posta adresleri gibi kişisel bilgileri de toplayabilir.

Gizlilik politikasının, okumayı zorlaştıran küçük bir yazı tipine sahip bir metin kutusunda olması, onu da kazanmaz. Tresorit’in izlediği yaklaşımı seviyoruz. Gizlilik politikası açık, okunması kolay ve yasal olarak okumak istemeyenler için bir özet metni bile var. Tresorit incelememizde bu hizmet hakkında daha fazla bilgi edinin.

MediaFire kişisel bilgilerinizi reklamverenlere satmama sözü verir. Yine de, yasaların gerektirmesi halinde üçüncü taraflarla işbirliği yapacaktır..

Hizmet, Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne de uyduğunu iddia ediyor, ancak gizlilik politikasında GDPR ile ilişkili herhangi bir hak görmedik. Ayrıca, uyumluluk sayfası GDPR yürürlüğe girmeden önce güncellenmemiştir. GDPR kılavuzumuzda GDPR hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Müşteri servisi

Bir sorununuz varsa, bilgi tabanına başvurabilir veya desteğe başvurabilirsiniz. MediaFire’ın bilgi tabanı temel görevler için yardımcı olabilir. Cevabı kolayca bulmanıza yardımcı olan kategorilere ayrılmıştır.

Makaleler iyi yazılmış ve size rehberlik edecek yararlı ekran görüntüleri var. Daha karmaşık görevler için ilgili makaleleri bulma şansınız olur ve MediaFire daha deneyimli üyelerden yardım almanız için kullanıcı forumları sunmaz. Canlı sohbet ve telefon desteği de mevcut değil.

Bir cevap bulamazsanız doğrudan teknik desteğe başvurabilirsiniz. Bunu yaptık ama bir günden fazla bir süre içinde cevap alamadık.

Karar

MediaFire’ın çok fazla özlemesi var. Sürüm oluşturma veya masaüstü senkronizasyonu yok. Paylaşım ve içerik kontrol seçenekleri sınırlıdır. Üçüncü taraf veya yerel üretkenlik uygulamaları da yoktur. Ayrıca, güvenlik seçenekleri olmadığını varsaymalıyız, çünkü bunlar hakkında bilgi vermez.

Bu sizin için çok fazlaysa, sizin için doğru hizmeti seçme konusunda yardım için en iyi bulut depolama kılavuzumuza bakın.

Çok fazla yok, ama bir kol ve bir bacak şarj etmiyor. Yükleme hızı da hızlı. Hizmeti test etmek için ücretsiz planın 10 GB’lık depolama alanını kullanabilir ve saygın bir 49 GB’a çıkarabilirsiniz..

MediaFire hakkında ne düşünüyorsun? Sizin için çok fazla dezavantajı var mı veya iyi fiyatları sayesinde denemeye hazır mısınız? Aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map