4Sync İncelemesi – Güncellendi 2020

4Sync İncelemesi

4Synch, esas olarak medya dosyalarını depolamaya ve paylaşmaya odaklanmış gibi görünen oldukça ilginç bir bulut depolama hizmetidir. Bu 4Sync incelemesinde açıkladığımız gibi iyi bir iş çıkarıyor, ancak esnekliği eksikliği birçok kullanıcı için çekici değil.


Bulut Depolama İncelemeleri

4Sync, fabrika içi bulut depolama hizmetiniz değildir. Çoğundan daha basittir ve medya dosyalarını depolamaya odaklanmıştır. Bu, başka türleri depolayamayacağınız anlamına gelmez, ancak hizmetin onlarla çalışan uygulamaları yoktur. Bu 4Sync incelemesinde, size özelliklerine ayrıntılı bir şekilde bakacağız ve nelerin eksik olduğunu anlatacağız.

En iyi bulut depolama hizmetlerimizden biri olmasa da, fotoğraflar ve videolar için en iyi bulut depolama alanı için bir yarışmacı olabilir. 4Sync, bu listede ilk sırada yer alan pCloud’un değeriyle eşleşemez, bu nedenle fotoğraflarınızı ve videolarınızı pazarlık yapmak için saklamak istiyorsanız pCloud incelememizi okuyun.

4Sync, yüksek senkronizasyon hızlarına ve iyi senkronizasyon ve paylaşım seçeneklerine sahiptir, ancak diğer kategorilerde iyileştirmeye ihtiyaç vardır. Bu makalenin geri kalanında, özellikleri ayrıntılı olarak tartışacağız ve size nasıl performans gösterdiklerini anlatacağız.

4Sync için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

4Sync, önemli dosyalarınızı bulutta depolamanıza ve onlara evinizde veya hareket halindeyken her yerden erişmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Web, masaüstü, mobil ve tablet cihazlar arasında senkronizasyon yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızı kullanarak bir ölçüde yedekleyebilirsiniz, ancak bunun için bir bulut yedekleme hizmeti kullanmalısınız. Fark hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız açıklamamızı okuyun. Bilgisayarınızı yedeklemeniz gerekiyorsa, en iyi çevrimiçi yedekleme listemize bakın.

4sync-web görüntü önizleme

4Sync, medya oynatmaya odaklanır ve fotoğraflarınızı küçük resim görünümünde görüntülemenizi sağlar, böylece ihtiyacınız olanı hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Fotoğrafları tek tek döndürebilir veya bir slayt gösterisinde görüntüleyebilirsiniz. Diğerleri paylaşılan fotoğraflarınıza yorum ekleyebilir ve görüntünün belirli alanlarıyla ilgili düşüncelerini verebilir, bu da geri bildirim almak için harikadır.

Hizmeti ekran görüntülerini işleyecek şekilde de ayarlayabilirsiniz, bu da bunları bilgisayarınızdan otomatik olarak yüklemesini sağlar.

4sync-web müzik çalar

Buluttaki ses dosyalarınızda çalmaya başladığınızda kaygan bir müzik çalar açılır. Bir müzik çalardan beklediğiniz, çalma listeleri oluşturma, kuyruğa şarkı ekleme ve karışık çalma gibi standart özelliklere sahiptir. Oynatma listenizi de paylaşabilirsiniz. Pencereyi daralttığınızda, çalışma alanınızın üzerinde daha küçük bir pencere kalır ve geçerli şarkıyı gösterir.

Ne kadar alan ve trafik kullandığınızı öğrenmek istiyorsanız, hesabınızdaki istatistik sayfasına bakabilirsiniz. Geçerli veya önceki ay için trafik tüketiminizi gösterebilir. En popüler dosyalarınızı son günden önceki 14 güne kadar indirme sayısına göre de görebilirsiniz.

4Sync Özelliklerine Genel Bakış

4Sync Logosuen.4sync.com

10000 GB’dan başlayan fiyatlarla 825 $ ‘dan başlayan fiyatlar

Eşitleme

Klasörü Senkronize Et

Blok Seviyesinde Senkronizasyon

Seçici Senkronizasyon

Bant genişliği yönetimi

Herhangi Bir Klasörü Senkronize Et

Dosya paylaşımı

Dosya Bağlantı Paylaşımı

Bağlantı Şifreleri

Bağlantı Bitiş Tarihleri

Klasör Paylaşımı

Klasör İzinleri

Bağlantı İndirme Sınırları

Yükleme Bağlantıları

verimlilik

Dosya Önizlemeleri

Dosyaları Düzenle

Uygulama İçi İşbirliği

Office Online

Google Dokümanlar

Notes Uygulaması

Medya Oynatma

Mobil uygulamalar

Silinen Dosya Tutma

Sürüm

WebDAV

Güvenlik

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme

Şifreleme Protokolü

Sıfır Bilgi

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sunucu Konumu
Kanada

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Birçok hizmet, seçebileceğiniz birkaç plan sunar, bu da esnekliği artırır ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı almanızı sağlar. Yine de 4Sync için durum böyle değil. Sadece bir planı var: Premium.

Gerektiğinde ekleyebileceğiniz 1 TB depolama ve ayda 10 TB bant genişliği sağlar. Aylık ödeme yapmayı seçerseniz, 16,99 ABD doları ödemeniz gerekir. Bu yılda 203,88 dolar. 99 $ ‘dan ayda 8,25 $’ a eşit bir yıl için ödeme yaparsanız yüzde 50 indirim alırsınız..

Sync.com ile 2 TB almak için ayda sadece 8 $ ödeyebilirsiniz. pCloud, ayda 9,99 $ veya yılda 96 $ karşılığında 2 TB ile yakındır ve Amazon Drive, 1 TB için yılda 60 $ ücret almaktadır. İlginizi çekerse, Sync.com incelememizi ve Amazon Drive incelememizi okuyun veya bulut depolama hizmetlerindeki en iyi fırsatlar listemizdeki en iyi fiyat seçimlerimizi okuyun.

4Sync ücretsiz bir plan sunmaz, ancak diğer hizmetlerin sunduğundan önemli ölçüde daha uzun olan 60 günlük ücretsiz bir deneme süresi vardır. Denemek istediğiniz her arkadaşınız için denemeyi bir ay daha uzatabilir ve karşılığında ek bir ay kazanabilirsiniz. Premium’a abone olurlarsa, iki ay daha alırsınız.

Deneme süreniz sona erdiğinde, Premium sürümüne geçmek için 30 gününüz vardır, aksi takdirde hesabınız devre dışı bırakılır.

Kullanıcı deneyimi

4Sync bulutunda depolanan dosyalara erişmenin birçok yolu vardır. Masaüstü istemcisini, web uygulamasını veya akıllı telefon uygulamasını kullanabilirsiniz.

4sync-masaüstü-settings

Masaüstü uygulaması bir senkronizasyon klasörü ve sistem tepsisi simgesinden oluşur. Görmek istediğimiz şey, senkronizasyon klasöründeki dosyalarda durumlarını gösteren simgelerdir, ancak bunlar yalnızca bir klasörü veya dosyayı senkronizasyondan kaldırırsanız gösterilir. Masaüstü arayüzü tarihli hissediyor, ancak açık ve gezinmesi kolay.

Web uygulamasını varsayılan tarayıcınızda da açan bir simge var.

Windows ve macOS için kullanılabilir, ancak Linux için mevcut değildir. Linux üzerinde çalışmanız gerekiyorsa, Linux parçası için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun.

4sync-web kullanıcı arabirimini

Web uygulaması dosyalarınızı küçük resim veya liste görünümlerinde gösterir. Ayrıca tarihli hissediyor, ancak hoş ve kullanımı kolay. Üstteki düğmeler, yaygın işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur ve soldaki gezinme, ortak ağaç yapısını takip eder, böylece kafanız karışmaz. Odaklanmanıza yardımcı olacak temel özellikler dışında tümünü gizleyen basit bir görünüme geçebilirsiniz..

4sync-mobil-ui

Aynı özelliklerin çoğunu mobil uygulamada kullanabilirsiniz. Üst kısımda dosyalarınızı filtrelemenizi sağlayan bir arama çubuğu ve gezinme için bir dizi simge bulunur. Dosyalarınıza erişmenize, kameranızdan yüklemenize, sizinle paylaşılanları görmenize, dosyaları çevrimdışı çalışma için kaydetmenize ve feed ve hesap ayarlarınızı kontrol etmenize olanak tanır. Ayarlarda, fotoğraflarınız için otomatik yüklemeleri etkinleştirebilirsiniz.

Mobil uygulama Android veya iOS için kullanılabilir.

Dosya Senkronizasyonu & Paylaşım

Senkronizasyon ve paylaşım, bulut depolama için önemlidir, çünkü depolama alanınızı buluta taşımanıza, farklı cihazlardan erişmenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan temel mekanizmalardır.

4sync senk-klasör

Masaüstü istemcisi, eşitleme klasörü ve sistem tepsisi simgesiyle ortak eşitleme modelini izler. Simgesi, tercihlere erişmenize ve dosya yöneticisi uygulamasını kullanmadan senkronizasyon klasörünüzü açmanıza olanak tanır.

Senkronizasyon klasörünüze koyduğunuz her şey buluta senkronize edilir ve buluta koyduğunuz her şey senkronizasyon klasörüne indirilir.

4Sync herhangi bir klasörü senkronize etmenize izin verdiği için senkronizasyon klasörünü kullanmak zorunda değilsiniz. Bunu yapmak istemiyorsanız, herhangi bir klasörü veya dosyayı sağ tıklayıp senkronizasyon klasörüne kopyalamayı seçebilirsiniz. Yalnızca seçili klasörleri senkronize edebilirsiniz, ancak bunların senkronize edilmemesi onları silmez. Sadece bağlantı ilerliyor. Tek tek dosyaları hariç tutmak için bunları yok sayma listesine ekleyebilirsiniz.

Dosyaları silerken de senkronizasyonun ince ayarını yapabilirsiniz. Web’de bir dosya silindiğinde, dosyayı masaüstünüzde otomatik olarak silebilir, yapılıp yapılmayacağını soracak şekilde ayarlayabilir veya sunucudaki dosyayı yerel makinenizden geri yükleyebilirsiniz.

Senkronizasyonun yanı sıra, masaüstü uygulaması dosyalarınızı Facebook veya Twitter’da paylaşmanıza veya kopyalayıp yapıştırabileceğiniz bir bağlantı oluşturmanıza olanak tanır. Dosyayı indiren bir bağlantıyı veya 4Sync’in web arayüzünde paylaşımınızı açan bir bağlantıyı paylaşabilirsiniz. Ayrıca, paylaşımı gömmek istiyorsanız bir HTML veya forum kodu alabilirsiniz. Bununla birlikte, bağlantı şifresi veya son kullanma tarihi ayarlama seçeneği yoktur.

Klasörünüzü paylaşmak istemiyorsanız veya davet edilen herkesin klasöre erişmesine izin vermek için herkese açık hale getirmek istiyorsanız özel olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, “yalnızca görüntüleme” veya “yükleme ve düzenleme” için davet ettiğiniz kişiler için izinler ayarlayabilirsiniz. Bir parola ayarlayarak ve bir alt alan adının parçası yaparak klasör paylaşımınızı koruyabilirsiniz. İframe HTML etiketi, widget olarak gömmek için de kullanılabilir.

4sync-web payı

Web uygulaması aynı şeyi yapmanıza izin verir, ancak paylaşım bağlantınızı kısaltma ve e-postayla gönderme seçeneği sunar. Klasörleri Facebook’ta paylaşabilirsiniz, ancak bunları paylaşmak için ayarlar menüsünden Twitter’a bağlanmanız gerekir.

Mobil uygulamayı, WhatsApp, Slack ve Skype gibi yüklü uygulamalarla dosya ve klasörleri paylaşmak için de kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, bir bağlantı gönderebilirsiniz.

4Sync iyi paylaşım özelliklerine sahip olsa da, paylaşım için en iyi bulut depolama hizmetlerimizdeki sağlayıcılara yaklaşmıyor.

hız

1 GB sıkıştırılmış test klasörü yüklemek ortalama 23 dakika sürdü. Bağlantımız Sırbistan’ın Belgrad kentinden WiFi üzerinden saniyede 6 megabit yükleme hızı ve 102 Mbps indirme hızı ile yapıldı.

Yükleme süresi, 1 GB’lık bir klasörü aktarmak için gereken teorik süreye eşittir, böylece 4Sync’in sunucularına ne kadar yakın olursanız o kadar yüksek hızlar yaşayacağınız sonucuna varabiliriz. Şirketin Kaliforniya’da bulunduğu için ABD’de olduklarını varsayıyoruz, ancak politikalarından biri destek ekibinin bu bilgileri ifşa etmesini engelledi.

Hız, önceden yüklenmiş olan dosyalar üzerinde işbirliği yaparken daha büyük bir faktördür. Tüm dosyayı değiştirdikten sonra yüklemek yerine, blok düzeyinde bir senkronizasyon algoritması sadece değişen kısmı aktarabilir ve bu da yükleme süresini önemli ölçüde azaltır. Ne yazık ki, test dosyalarımız değiştirildikten sonra daha hızlı yüklenmediği için 4Sync’in kullanmadığını tespit ettik.

Güvenlik & Gizlilik

Dosyalarınızı yeterli güvenlik olmadan çevrimiçi olarak depolarsanız, en azından söylemek gerekirse bir kumar oynarsınız. Bilgisayar korsanları size fidye yazılımı ile vurabilir, ortadaki adam saldırılarıyla aktarım sırasında dosyalarınıza müdahale edebilir veya şifrenizi çalabilir.

Bulut depolama hizmetlerinin beklemede ve aktarma sırasında şifreleme kullanmasını önlemek için, aktarımdaki verilerinizi korumak için TLS protokolü ve hesabınıza yetkisiz erişimi önlemek için iki faktörlü kimlik doğrulaması. Gizliliğiniz için en iyi koruma, sizden başkalarının dosyalarınızı okumasını engelleyen özel, uçtan uca şifrelemedir..

Ne yazık ki, 4Sync güvenliği hakkında bir şey yapmıyor. Bilgisayarınızdan bir sunucuya aktarım sırasında dosyaları korumak için SSL kullanabileceğinizi ve mümkünse bağlantınızı güvenli hale getirmek için HTTPS’yi etkinleştirebileceğinizi biliyoruz.

Hizmet iki öğeli kimlik doğrulaması kullanmaz, bu nedenle güçlü bir şifre oluşturduğunuzdan emin olun.

Gizlilik politikasında 4Sync, Google, Facebook veya Twitter üzerinden kaydolmadığınız sürece yalnızca meta veriler ve istatistiklerle ilgili diğer bilgileri topladığını belirtir. Bu durumda, kişisel verilerinizi toplar. Yine de, en iyi sıfır bilgi hizmetlerinden biri olan Tresorit’te olduğu gibi dosyalarınızın gizliliği garanti edilmez.

Destek

4Sync’in desteği bir SSS ve teknik destek ekibine mesaj göndermenizi sağlayan bir formdan oluşur. Telefon veya sohbet desteği yok. SSS bölümlerine ayrıldığından kullanımı kolaydır: “genel”, “Windows”, “Mac”, “Android” ve “iPhone”.

Destek ekibine birkaç soru içeren bir mesaj gönderdik ve birkaç gün sonra yanıt verdiler. Beklemeyi kolaylaştıracak mesajımızı aldıklarını belirten bir onay e-postası almadık.

Karar

4Sync, müzik, video ve görüntü dosyalarınızı saklamak ve önizlemek için kolay bir yol sağlayan iyi bir hizmettir. Yorum iğneleriyle resimlerinizde başkalarından geri bildirim alabilirsiniz. Müzik çalar buluttan müzik koleksiyonunuzun keyfini çıkarmanızı sağlarken, video oynatıcı filmlerinizi sorunsuz bir şekilde oynatır.

Kullanıcı deneyimi iyi, ancak Dropbox ile karşılaştırıldığında tarihli hissediyor. Paylaşım yeterlidir, ancak içerik kontrol seçenekleri yoktur. Senkronizasyon hızları, bazı daha hızlı hizmetlerle karşılaştırılabilir, ancak güvenlik için söylenemez, çünkü 4Sync, diğer sağlayıcıların verdiğimiz birçok seçeneğe sahip değildir.

Hizmetin, fiyatını düşürerek veya depolama alanını artırarak değerini artırması gerekir. Yine de, bir yıl boyunca ödeme yapmayı düşünmüyorsanız, medya dosyalarınızı saklamak için iyi bir yerdir. Aksi takdirde, diğer hizmetler için bulut depolama incelemelerimize göz atın.

4Sync hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me