Інтернет-резервні відгуки 2020 – понад 34 постачальників порівняно

Люди генерують 2,5 квинтильйонних байти даних за один день. Це багато фільмів, фотографій та публікацій високої чіткості, але це все несправність жорсткого диска далеко від цифрового кладовища. Якщо це не так, хтось може викрасти ваш ноутбук, або інша аварія може призвести до втрати ваших даних.


Ви можете використовувати наш вибір найкращого програмного забезпечення для відновлення даних для відновлення файлів, але це не є надійним виправленням. Ви також не можете залежати від твердотільних накопичувачів, оскільки вони відчувають більше помилок даних, навіть якщо рівень відмов менше 1 відсотка.

Кращою стратегією запобігання втрати даних є використання онлайн-сервісів резервного копіювання для захисту ваших даних. Це все-таки правило 3-2-1. За допомогою служби хмарного резервного копіювання ви можете віддалено отримувати доступ до своїх даних, налаштовувати автоматичні резервні копії та робити їх з кроком, щоб прискорити процес.

Позначення конкретних файлів або типів файлів для резервного копіювання збереже ваші дані, оскільки у вас буде копія цих даних на віддаленому сервері. Ваші дані будуть тиражуватися на декількох серверах, тому вони залишатимуться доступними, якщо не вдасться.

Однак ви не можете використовувати сервіси резервного копіювання, щоб звільнити місце на жорсткому диску. Це функція зберігання хмари. Ви можете дізнатися більше про відмінності між двома видами послуг тут. Щоб дізнатись, яка служба хмарного зберігання найкраще працює для вас, ознайомтесь із нашим найкращим списком послуг хмарного зберігання. Якщо ви зосереджені на співпраці, прочитайте нашу кращу хмарну пам’ятку для співпраці.

Якщо ви не впевнені, скільки місця для резервного копіювання вам знадобиться, прочитайте наш найкращий необмежений онлайн-посібник із резервного копіювання. Ентузіасти сховища, пов’язані з мережею, повинні ознайомитись з нашими найкращими онлайн-резервними копіями для NAS.

Як ми оцінюємо

Служби резервного копіювання в Інтернеті схожі між собою, маючи незначні зміни в пропонованих ними функціях. Ми використовуємо загальні категорії, такі як резервне копіювання та відновлення файлів, швидкість та ціноутворення для оцінювання та ранжирування послуг. Ми детальніше пояснимо нижче.

Резервне копіювання та відновлення файлів

Резервне копіювання файлів є найважливішим кроком для надсилання даних у хмару. Деякі служби змушують тегувати певні файли та папки для резервного копіювання, а інші сканують ваш жорсткий диск і показують огляд вибраних файлів. Backblaze використовує останній підхід, і нам подобається, як це просто. Якщо ви хочете дізнатися більше про Backblaze, прочитайте наш огляд Backblaze.

Після початкового резервного копіювання, який може зайняти тижні, залежно від того, скільки потрібно зробити резервне копіювання, ви можете запланувати автоматичне виконання резервних копій. Ви можете встановити певний час або день, змусити їх працювати один раз на день або запустити їх вручну. Поступова резервна копія, яка працює щоразу, коли відбувається зміна, є, безумовно, найбільш корисною функцією.

Щойно ви створили резервну копію своїх файлів, зміни в них спричинить завантаження служби на змінені частини, а не повну їх заміну. Це відоме як блокове копіювання файлів на рівні блоку, і воно прискорює процеси резервного копіювання, обмежуючи витрату на системні ресурси.

Замість того, щоб створювати резервну копію до хмари, ви можете надсилати резервну копію до інших розділів на жорсткому диску, зовнішньому жорсткому диску, пристрої NAS тощо. Коли ви хочете зробити повну резервну копію, ви можете створити образ диска, який ідеально підходить у випадку, якщо ваш жорсткий диск вийде з ладу.

Ви не обмежуєтесь резервною копією комп’ютера. Такі сервіси, як IDrive, дозволяють створювати резервні копії необмежених пристроїв. Насправді, IDrive – наш найкращий вибір, тому обов’язково дізнайтеся більше про це в нашому огляді IDrive.

Коли ви хочете відновити файл, ви зазвичай використовуєте функцію відновлення настільного або веб-клієнта. Ви можете відновити всі резервні копії або певні файли. Ви також отримуєте можливість відновити файли до їх початкового місця чи нового. У деяких службах, включаючи IDrive, є кур’єрська служба, яка надсилатиме вам ваші дані на зовнішній диск поштою.

Особливості

У цій категорії ми розглядаємо функції, нетипові для резервного копіювання та відновлення. На відміну від хмарних служб зберігання даних, які можуть інтегруватися з багатьма сторонніми програмами та мати вбудовані програми для спільної роботи, послуги онлайн-резервного копіювання не такі універсальні.

Більшість пропонують доступ до смартфона, версію версій, скорочення швидкості та можливість включення кількох потоків резервного копіювання для збільшення швидкості передачі. Однак, є такі, як Acronis True Image та SpiderOak ONE, які мають додаткові функції. Вони включають в себе архівування, синхронізацію, спільне використання, інструменти клонування тощо. Ми поговоримо про конкретні категорії в нашій категорії «п’ятірка» нижче.

Такі сервіси, як Backblaze, дозволяють відтворювати аудіофайли, які ви створили. Backblaze – не єдина послуга, яка дозволяє вам це робити, тому читайте кращі онлайн-резервні копії музичного твору, щоб отримати більше варіантів.

CloudBerry Backup має потужний набір функцій, включаючи резервне копіювання хмари в хмару, можливість складати завантажувальний USB-накопичувач та політику збереження, яку ви можете використовувати для визначення часу, коли він повинен видалити попередні версії зі свого сховища. Для отримання додаткової інформації про послугу читайте наш огляд CloudBerry Backup.

Безпека

Завантаження даних у хмару без належної безпеки не є розумним. Кіберзлочинці можуть вкрасти ваші дані, хтось може прочитати вашу секретну інформацію, а уряд може переглядати ваші фотографії. Мати належну безпеку є обов’язковим, тому ми вважаємо, наскільки надійною є безпека кожної служби.

Онлайн-сервіси резервного копіювання використовують безліч методів для захисту ваших даних від потенційних загроз. Наприклад, двофакторна автентифікація зупинить хакерам, які вкрали ваш пароль, доступ до вашого облікового запису. Тим не менш, ви повинні переконатися, що у вас є надійний пароль, щоб почати.

Приватне шифрування заважає читати ваші файли нікому, крім вас. Недоліком є ​​те, що служби, які надають його, не зможуть скинути ваш пароль, якщо ви його забудете. Щоб уникнути втрати доступу до вашого вмісту, використовуйте диспетчер паролів.

Протокол TLS запобігає успішним атакам серед посередників, в той час як шифрування захищає ваші дані під час перевезення та в спокої. Ransomware може взяти ваші хмарні дані в заручники і вимагати оплати за її випуск, але наша стаття про захист від вимушеного програмного забезпечення може допомогти вам уникнути цього.

Один з найбезпечніших сервісів – SpiderOak ONE. Він використовує шифрування нульових знань за допомогою 256-бітового AES для захисту ваших файлів та шифрування метаданих, які він ніколи не завантажує на сервер в першу чергу. Детальніше про це читайте в нашому огляді SpiderOak ONE.

Конфіденційність

Сильна безпека не гарантує вашу конфіденційність. Деякі уряди шпигують за своїми громадянами. Програма нагляду за PRISM в США є одним із таких прикладів. Закон про патріоти США та Закон CLOUD допомагають уряду США також чітко розуміти хмарні дані. Інші основні гравці гри в спостереження – це Росія, Великобританія та Австралія.

Зважаючи на це, важливо забезпечити конфіденційність вашої інформації в Інтернеті. Наскільки сильна ваша конфіденційність, залежить від країни, в якій базується служба хмарного резервного копіювання. Деякі країни, такі як Канада та Швейцарія, піклуються про права конфіденційності користувачів, ніж інші. Ви можете скористатися цим, проконсультувавшись у нашому найкращому онлайн-резервному резервному копії для Канади.

Нам подобається бачити послуги, які дотримуються Загального регламенту захисту даних, підходу ЄС до конфіденційності хмари. У BigMIND Home є чітка та зрозуміла сторінка з дотриманням GDPR, з якою ви можете ознайомитись, щоб побачити, як служба її впровадила. Якщо ви хочете дізнатися більше про конфіденційність та функції BigMIND Home, прочитайте наш огляд BigMIND Homes.

Ціноутворення

Скільки ви платите за користування послугою – це один з найважливіших критеріїв при виборі послуги резервного копіювання в Інтернеті. Немає сенсу отримувати чудову послугу, яка вас збанкрутує. Найкраще, якщо у нього є преміальні плани з хорошою цінністю.

Хороша цінність визначається тим, скільки ви отримуєте за ціну. Чим більше планів має послуга, тим кращими будуть ваші варіанти. Чудово, якщо сервіс також пропонує безкоштовний план або пробну версію, тому ви можете протестувати його перед тим, як зробити це. Якщо вас цікавить лише хороша цінність, прочитайте наш найдешевший онлайн-посібник із резервного копіювання.

Більшість сервісів пропонують пробну версію, а деякі пропонують безкоштовний план. Наприклад, ви можете підписатися на безкоштовний план IDrive 5 Гб. CloudBerry Backup надає до 200 ГБ вільного резервного простору, а це означає, що ви можете з’єднати його з безкоштовним обліковим записом у будь-якій службі зберігання хмар.

Простота використання

Наскільки легко користуватися послугою, важливо, оскільки незалежно від того, скільки чудових функцій у неї є, їх буде недостатньо, якщо складно створити резервну копію та відновити файли.

Користувацький досвід повинен бути простим. Таким чином, ви можете зосередитися на своїй роботі, а не на своїх даних. Настільний клієнт повинен працювати в більшості операційних систем, а його інтерфейс, поряд з веб-та мобільними додатками, повинен бути приємним та інтуїтивно зрозумілим у використанні.

Більшість клієнтів настільних ПК працюють у Windows та macOS, але нам подобається, що вони працюють і в Linux. Ви можете побачити, що робити в нашому найкращому онлайн-резервному копії для Linux. Крім тих, про які ми згадували, CrashPlan для малого бізнесу та дублікатів є у цьому списку, тому прочитайте наш огляд CrashPlan for Small Business та огляд дублікатів, щоб дізнатися більше про них.

Якщо ви працюєте в Windows, зверніться до кращого хмарного сховища для порівняння Windows.

Швидкість

Початкові резервні копії можуть зайняти багато часу. Тривалість залежить від багатьох факторів, включаючи відстань до сервера, постачальника послуг Інтернету та кількість даних, які потрібно створити для резервного копіювання. Ми шукали сервіси, які дозволяють налаштувати параметри передачі, щоб покращити зв’язок та використовувати алгоритм передачі на рівні блоків. Служби, які дозволяють наділити обмеження на пропускну здатність, теж отримають плюс.

Щоб оцінити послуги, ми виконуємо кілька тестів на завантаження та завантаження за допомогою папки 1 ГБ і вимірюємо, скільки часу займає. Ми також враховуємо нашу відстань до сервера.

Однією з найшвидших послуг на ринку резервного копіювання в Інтернеті є Acronis True Image. В середньому на завантаження нашої тестової папки знадобилося всього 14 хвилин. Ми використовували зв’язок зі швидкістю завантаження 14 мегабіт в секунду з південно-східної Азії. Це допомагає, що Acronis True Image має мережу серверів, розповсюджених по всьому світу.

Підтримка

Все добре, поки сервіс працює, але інша справа, коли він не працює. Ось тут технічна підтримка, і хороша технічна підтримка безцінна. У службах зазвичай є підтримка електронною поштою, а деякі пропонують чат або навіть підтримку телефону.

Перш ніж звертатися в службу підтримки, користувачі можуть ознайомитися з поширеними запитаннями, базою знань, а в багатьох випадках і форумами користувачів. Також часто будуть відео з підручниками. Ми враховуємо, які типи послуг підтримки пропонують і скільки часу вони потребують, щоб відповісти на наші запитання.

Кращі Інтернет-постачальники резервного копіювання

Більшість сервісів резервного копіювання в Інтернеті схожі, непарний має нові функції. Ми створили цей рейтинг, порівнюючи їх загальну ефективність за критеріями, які ми окреслили в попередньому розділі. У цьому розділі ви знайдете короткий підсумок п’яти найкращих сервісів у нашому списку, починаючи з IDrive.

Я їду

База даних IDrive знаходиться в долині Сан-Фернандо в Каліфорнії. Компанія була запущена в 1995 році, що робить її ветеранкою. Однак його вік не проявляється, за винятком багатого досвіду.

IDrive-Client-Backup-Slider1

IDrive-Client-Restore-Slider2

IDrive-Client-Scheduler-Slider3

IDrive-Client-Sync-Slider4

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5

Попередній

Далі

IDrive не пропонує необмежену кількість резервних копій, але він дозволяє створювати резервні копії необмежених пристроїв, включаючи NAS. Є два щорічні особисті плани на вибір: 2 ТБ або 5 ТБ. План 2 ТБ поверне вам трохи більше 50 доларів, тоді як план на 5 ТБ коштує близько 75 доларів. IDrive пропонує безкоштовний план із 5 ГБ резервного простору для тестування.

IDrive використовує 256-розрядний AES для шифрування ваших даних у спокої та в дорозі. Він зберігає ключ для розшифровки ваших даних, але ви можете зберегти його, якщо хочете забезпечити приватне шифрування. Однак вам потрібно зробити це до початку першої резервної копії.

Складніше працювати з IDrive, оскільки він не пропонує необмежену кількість резервних копій. Ви повинні вибрати та вибрати файли, які потрібно створити для резервного копіювання. Це можна зробити за місцем розташування, але не за типом файлу. Крім того, у IDrive є багато варіантів налаштувань, тому до цього доведеться звикати. Однак це для більшості людей не повинно бути проблемою.

Ви можете використовувати IDrive в Windows, macOS та Linux. Існують також програми для смартфонів для Android або iOS.

Заднє освітлення

Backblaze запустили в 2007 році і є однією з найпопулярніших сервісів резервного копіювання в Інтернеті. Маючи таку довгу історію, не дивно, що вона знаходиться у верхній частині нашого найкращого списку резервного онлайн-копіювання.

Зворотно-заслінка1

Backblaze-Slider2

Backblaze-Slider3

Backblaze-Slider4

Backblaze-Slider5

Попередній

Далі

Він не встановлює обмежень на файли для вашої необмеженої резервної копії. Ви можете створювати резервні копії файлів будь-якого розміру без ручного вибору. Маючи лише один план, схема ціноутворення проста. Коштує 5 доларів на місяць або 50 доларів на рік. Щомісячний план зручний, враховуючи, що більшість резервних служб не пропонують його.

Якщо ви вирішите використовувати Backblaze на тривалий термін, ви можете вибрати оплату за рік або два заздалегідь, що отримає вам знижку 10 або 25 доларів.

Backblaze має безліч функцій безпеки, які ми сподіваємося побачити в сервісі резервного копіювання, включаючи приватне шифрування. Щоб хакери не вкрали ваш пароль, що вони можуть зробити, якщо він слабкий, ви можете ввімкнути двофакторну автентифікацію. Ви також можете встановити опцію, щоб вимагати код безпеки кожного разу при вході в систему.

Backblaze шифрує ваші файли за допомогою 128-розрядного AES. Ніхто не зламав цього, наскільки ми знаємо, але нам подобається більш важка версія, 256-бітна AES, і більше. SSL захистить ваші файли в дорозі.

Як і його план ціноутворення, користувацька робота Backblaze проста та легка. Не потрібно керувати кількістю або тим, що ви створюєте резервну копію, тому що Backblaze робить це за вас, хоча служба виключає системні та тимчасові файли. Вам навіть не потрібно створювати резервний план. Все автоматизовано.

Acronis True Image

Ви можете отримати довічну ліцензію на Acronis True Image. Це не дозволяє створювати резервні копії даних у хмарі, однак лише на локальному сховищі. Ось чому ми рекомендуємо отримати річний план. Можна вибрати два: Advanced та Premium.

Acronis-True-Image-Backup-Setup-Slider1

Acronis-True-Image-Destination-Slider2

Acronis-True-Image-Active-Protect-Slider3

Acronis-True-Image-Settings-Slider4

Acronis-True-Image-Tools-Slider5

Попередній

Далі

Розширений коштує 4,16 долара на місяць, або 49,99 доларів на рік, за 250 Гб. Він включає повне резервне копіювання зображень, активне клонування диска, універсальне відновлення та резервне копіювання соціальних медіа. Преміум коштує 8,33 долара на місяць, 99,99 доларів на рік, за 1 ТБ. Він додає електронні підписи та сертифікацію блокчейн-файлів до списку функцій.

Acronis True Image має корисний архівний інструмент, який можна використовувати для звільнення місця на вашому жорсткому диску. Послуга також дозволяє синхронізувати файли на різних пристроях. Його клієнт постачає з набором інструментів, які також допомагають в управлінні даними.

Acronis True Image використовує 256-бітове шифрування AES та протокол TLS / SSL для захисту ваших даних під час передачі. Це теж нульові знання.

Резервне копіювання CloudBerry

CloudBerry Backup – це не стандартна послуга резервного копіювання в Інтернеті. Натомість це центр управління, який допомагає керувати планами резервного копіювання в інших хмарних службах зберігання даних. Технічно це рішення інфраструктури як послуга, яке не пропонує резервного простору. Через це вам потрібно з’єднати його з такою послугою, як Васабі. Детальніше про це читайте в нашому огляді Васабі.

CloudBerry-Backup-Plans-Slider1

CloudBerry-Cloud-Storage-Slider2

CloudBerry-Backup-Mode-Slider3

CloudBerry-Backup-Source-Slider4

CloudBerry-резервне копіювання-графік-слайдер5

Попередній

Далі

Wasabi стягує 0,0049 центів за гігабайт пам’яті. Це означає, що 1 ТБ коштує лише 5 доларів на місяць, і на відміну від інших служб IaaS, Wasabi не стягує плату за завантаження..

Для резервного копіювання CloudBerry потрібна лише разова ліцензія. Ліцензія на робочий стіл – найдешевший варіант за ціною $ 49,99. Ви можете протестувати його за допомогою 15-денного безкоштовного пробного періоду, перш ніж зважитися на підписку. Після цього вам потрібно придбати хмарний сервіс, який забезпечує простір для зберігання.

CloudBerry Backup підтримує безліч стандартних методів захисту хмарних рішень, але їх доступність також залежить від послуги партнера. При правильному партнері CloudBerry Backup може використовувати до 256 біт AES на стороні клієнта.

Багато сервісів підтримують лише шифрування на стороні сервера, але CloudBerry Backup також надає його на стороні клієнта. Під час передачі служба використовує протокол TLS для захисту ваших файлів. Також пропонується версія, яка допоможе, якщо ви потрапили до сказу з програмним забезпеченням. Wasabi підтримує шифрування в режимі спокою і дає двофакторну автентифікацію.

CloudBerry Backup не призначений для основних користувачів, тому що це не так просто у використанні, але користувачі з енергією почуватимуться як вдома.

Головна сторінка BigMIND

BigMIND Home – це ще один продукт від компанії, яка створила Zoolz Home Backup. Це не дивно, що вони схожі, але функції BigMIND Home Packs функціонують завдяки штучному інтелекту

Інформаційна панель робочого столу BigMIND

Параметри підключення BigMIND

Інтелектуальний вибір BigMIND

Розклад резервного копіювання BigMIND

Інтернет-файли BigMIND

Попередній

Далі

Особистий план BigMIND Home коштує 2,99 доларів на місяць, але він сплачується щороку і дає мізерні 100 ГБ резервного простору для одного користувача та трьох комп’ютерів. Сімейний план коштує 6,99 долара на місяць і надає 500 Гб місця для зберігання даних для трьох користувачів, дев’яти комп’ютерів та шести мобільних пристроїв.

Ви можете отримати 1 ТБ хмарного резервного копіювання за $ 12,99, підписавшись на план Family Plus. План дозволяє вам ділитися ще чотирма користувачами на 15 комп’ютерах та необмеженому кількості мобільних пристроїв.

Ви можете протестувати послугу, скориставшись безкоштовним планом, який забезпечує 5 ГБ резервного простору для одного користувача. Це дозволяє створити резервну копію одного комп’ютера, одного зовнішнього накопичувача та двох мобільних пристроїв.

BigMIND Home шифрує файли на серверах за допомогою 256-бітного алгоритму AES. Ви можете вибрати приватне шифрування під час налаштування резервного плану, але ви не можете цього робити. Файли захищені протоколом SSL під час транзиту, але, що цікаво, вам потрібно це ввімкнути. BigMIND забезпечує двофакторну автентифікацію для захисту ваших облікових даних.

Клієнт настільних програм корисний, а інтерфейс привабливий і простий у використанні. Веб-інтерфейс, який відображає категорії файлів та пристрої, більш барвистий і дозволяє переглядати вміст у хмарі. BigMIND Home доступний для Windows, macOS, Android та iOS.

Часті запитання в режимі онлайн

Давайте розглянемо кілька питань, з якими ми стикалися з читачами протягом багатьох років.

Що таке резервне копіювання в Інтернеті?

Резервне копіювання в Інтернеті – це метод зберігання за межами сайту, коли дані регулярно створюються в режимі резервного копіювання через Інтернет і зазвичай розміщуються постачальником послуг.

Який сервіс резервного копіювання в Інтернеті найкращий?

Згідно з нашим рейтингом, IDrive – найкращий сервіс резервного копіювання в Інтернеті. Він має потужну безпеку та дешеві плани передплати, дозволяє створювати резервні копії необмежених пристроїв і включає безпеку з нульовими знаннями.

Скільки коштує резервне копіювання в Інтернеті?

Вартість залежить від того, скільки місця для резервного копіювання вам потрібно та яку послугу ви використовуєте. Наприклад, особистий план IDrive 2TB обійдеться вам у 52,12 долара на рік, тоді як один і єдиний план Backblaze, який має необмежений простір, коштуватиме вам 50 доларів на рік.

Ціни Acronis True Image залежать від обсягу пам’яті та кількості комп’ютерів, які ви хочете створити для резервного копіювання. Його розширений план коштує $ 49,99 на рік і забезпечує 250 Гб для одного комп’ютера.

Як користуватися резервним копією в Інтернеті?

Для використання резервного копіювання в Інтернеті потрібно підписатися на послугу. Ви можете натиснути кнопку “відвідати” у вищевикладеному рейтингу, щоб перейти на веб-сайт певної служби та зареєструватися для запланованого плану чи проби.

Далі вам потрібно завантажити та встановити настільний клієнт або, якщо ви плануєте створити резервну копію свого мобільного пристрою, мобільний додаток. Існують невеликі розбіжності в тому, як працюють сервіси, але всі вони вимагають вибрати файли чи типи файлів, які ви хочете створити для резервного копіювання. Після цього ви можете запустити резервне копіювання, і незабаром ваші дані будуть у безпеці в хмарі.

Детальніше про те, як зробити резервну копію даних, читайте в цій статті.

Куди робити резервні фотографії в Інтернеті?

Ви повинні використовувати Backblaze для резервного копіювання фотографій. Він забезпечує необмежену кількість резервного простору дешево і не має прихованих кришок. Використання його також забезпечує відсутність обмежень на завантаження чи розмір файлів. Ви можете дізнатися більше про те, чому це добре для фотографій, у нашій найкращій статті резервного копіювання фотографій.

Фінальні думки

Незалежно від того, що або скільки потрібно зробити для резервного копіювання, наш рейтинг допоможе вам вибрати найкращу онлайн-резервну копію для ваших потреб. Ми розглянули багато критеріїв, включаючи резервне копіювання та відновлення файлів, безпеку, конфіденційність та функції.

IDrive – наш найкращий вибір, тому що він має великі угоди, високу безпеку та можливість резервного копіювання необмежених пристроїв та приватне шифрування..

Backblaze знаходиться прямо за нею завдяки великій простоті використання, простому та дешевому плану та необмеженому простору резервного копіювання.

Acronis True Image має функції, витягнуті з посібника з зберігання хмарних даних, включаючи синхронізацію та бібліотеку інструментів. Це теж швидко.

CloudBerry Backup чудово підходить для ентузіастів, які хочуть переробити все та отримати огляд декількох сервісів резервного копіювання в одному місці.

Хоча не в останню чергу, наш останній вибір – BigMIND Home, який не пропонує багато місця для резервного копіювання, але має нові функції, включаючи розпізнавання обличчя та виявлення об’єктів. Його безпека та конфіденційність теж сильні.

Ця стаття – це огляд найкращих служб резервного копіювання в Інтернеті, тому коли ви вважаєте, що знайшли службу, яка працює для вас, радимо звернутися до її огляду, щоб дізнатися більше. Дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me