Bulutun Durumu, Mart 2019

Merhaba, Cloudwards.net’in aylık 28 günlük teknoloji haberlerini ele alacağımız aylık sütununa yepyeni bir Bulut Durumu’na hoş geldiniz. Bu sürüm, şirket entrikalarına, açık gizlilik ihlallerine bir bakış ve Cloudwards.net’in, yalnızlığıyla küçük bir komployu havaya uçurmasını içeriyor.


Buna rağmen, Şubat sayımızda başlattığımız bir konuya, yani eski ABD Ulusal Güvenlik Ajansı çalışanları tarafından görevlendirilen bir BAE gözetleme projesi olan Reuters’in Project Raven ile ilgili soruşturmasına devam etmek istiyoruz..

Resmi bir cevapta, bir Emirati diplomatı Amerikalıları gözetlemek istemediğinden endişelenecek bir şey yok. Tabii ki, derinden yozlaşmış bir rejimden bir yetkiliye (bunun için daha fazla bilgi için BAE için en iyi VPN parçamızı okuyun) ya da bilirsiniz, Amerikalı değilsiniz. Project Raven hakkında son söylenmediğini düşünüyoruz ve sizi haberdar edeceğiz.

Yoldan çekilince, başlayalım. İlk olarak, Cloudwards.net’in Şubat ayında yürüttüğü bir soruşturmanın özeti.

Bağlanan Bağlar

Tamponlanmış VPN ve BestVPN.com

BestVPN.com ve sırasıyla bir VPN inceleme web sitesi ve bir VPN sağlayıcısı olan Buffered VPN arasındaki bağlantı söylentilerini duyduk. Yine de hiç kanıtımız olmadı, bu yüzden biraz kazmaya karar verdik ve hızlıca meşhur sigara tabancasını bulduk: BestVPN.com ve Buffered VPN’i gösteren belgeler aynı kişiye aitti.

İlişki, BestVPN.com yorumcularının Arabelleğe Alınmış VPN’yi beklediğinizden çok daha yüksek derecelendirmesine ve tüketicileri elek gibi kişisel verileri sızdıran bir hizmet satın almaya yönlendirdi. Bununla ilgili ayrıntılar için Arabellek VPN incelememize göz atın.

Söylemeye gerek yok, ilgili tarafların hiçbirinden bir yanıt almadık, bu da yayının inceleme stratejisini yeniden düşündüğünün bir işareti olduğunu umuyoruz. Gelişmelerden haberdar olmanızı sağlayacağız.

Kimse geçemez

şifre yöneticisi

Cloudwards.net’te kapsadığımız sektörler, Ocak Bulutun Durumu’nda detaylandırdığımız VPN savaşları sayesinde VPN’ler istisna olmak üzere yavaş hareket ediyor. Bununla birlikte, diğer alanlarda Şubat ayında radarın biraz altına giren iki ilginç gelişme vardı..

En korkunç olanı, bağımsız bir güvenlik araştırmacısının, en iyi şifre yöneticilerinin bazılarının, kullanıcıların ana şifrelerini, belirli durumlarda bilgisayar korsanları için kolay bir hedef olabilecek şekilde sakladığını ve yazılımın sağladığı güvenliği ortadan kaldırdığıdır..

Söz konusu şifre yöneticileri – 1Password, Dashlane, KeePass ve LastPass – ulaşılan sonuçların “çok teorik” olduğunu veya çok az sayıda kullanıcıyı etkilediğini ve hatta çok spesifik senaryolarda bile hızlı bir şekilde geri döndüğünü söyledi..

Hikayenin yan taraflarını görmemize rağmen, siber suçlular daha da iyileşmek için daha sonra değil, bir düzeltme getirileceğini umuyoruz. Daha sonra, yeni Android herhangi bir gösterge ise, belki de yakın gelecekte şifreye ihtiyacımız olmayacak.

Carbonite Webroot’u Çıkarıyor

Sektördeki diğer bir haber ise, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerimizden biri olan Carbonite, antivirüs ve VPN hizmetleri, eğitim ve tehdit değerlendirmeleri sunan bir siber güvenlik firması olan Webroot’u satın alıyor (ne düşündüğümüzü görmek için Webroot SecureAnywhere incelememizi okuyun) bunun).

Basın açıklamasına göre, Carbonite Webroot’a “lider veri koruma şirketi olma” amacıyla 600 milyon $ ‘ın kuzeyine – bu sektörde büyük bir miktar – ödeme yapıyor. Bu asil bir hedef, ancak Umarız Carbonite incelememizi ve altındaki yorumları okursanız, kaybolan Carbonite’nin yedekleme işlevlerini daha fazla aşındırmaz..

Fırsat bu çeyrekte gerçekleşmesi beklenen ilgili incelemelerimizi güncelleyeceğiz. Bu alanı izle.

Para cezalarıyla eğlence

google para cezası

Düzenli okuyucular, Cloudwards.net’te, Big Tech’in shenanigans hayranlarının insanların verileriyle çekmediğini bilecektir. Her ne kadar şirketlerin para kazanması gerektiğini anlasak da, tüketicilere yalan söylemek ve güvenlerini kötüye kullanmak doğru bir yol değil ve çoğu hükümetin bu konuda, en azından Atlantik’in doğusunda bir şeyler yapıyor gibi görünüyor..

Örneğin, AB’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği Mayıs 2018’de yürürlüğe girdiğinden, ilgili makamlara yaklaşık 60.000 ihlal bildirilmiş ve 91 şirket para cezası dağıtılmış ve bu da bir şirketin GSYİH sigortası sunmaya başlamasını sağlamıştır. Bu değişikliklerin en büyüğü Fransa’ya 50 milyon avroyu aşan Google’a gitti.

Aslında, Google son zamanlarda çok fazla ceza aldı, AB’deki vergilerden daha fazla para cezası ödüyor. Bunun, taksiciye daha fazla ödeme yapması ve veri üzerinde kaybolması gerektiği anlamına gelip gelmediğini tartışmaya açık bıraksak da, yine de korkutucu bir gerçektir. Google’ın benzer yasaların ABD’ye girmesini önlemek için sağ kanatla birlikte çalışmasına şaşmamalı..

Facebook’ta Bir Tokat

Diğer çok yıllık böceklerimiz Facebook da Avrupa’da bir hedef, Almanya sosyal medya şirketinin veri toplamalarının en kötüsü üzerine banhammeri çarptı ve yöneticilerine “dijital gangsterler” adını veren bir İngiltere hükümeti raporu verdi. onunla gel.

Bununla birlikte, Zuck, Nisan ayından beri çektiği dublörlere para cezası konusunda pazarlık yapabileceği için okyanus boyunca daha iyi çalışıyor. Muhtemelen milyarlarca dolar içinde olsa da, olması gerekenden daha düşük olacak ve bu da şirketlerin Land of the Free ™ ‘de ne kadar etkisi olduğu sorusunu gündeme getiriyor..

Ancak, tersine, rezil Equifax CEO’su Mark Begor, Kongre’de sözlü bir yenilginin alıcı ucunda buldu, en azından Amerika’da bir miktar adalet kaldı.

Gizlilik Genetik Değildir

Büyük İyilik
© Pinterest

Adaletten bahsetmişken, görünüşe göre soy ağacı şirketi FamilyTreeDNA kendi uyanıklık biçimiyle uğraşıyor. Aynı şeyi yapan başkalarınınkiyle eşleşip eşleşmediğini görmek için DNA’nıza bir örnek gönderen şirket, veritabanını FBI ile paylaşıyor. CEO’su Bennett Greenspan, kendini bir suç savaşçısı olarak düşünüyor.

Bu, istenen bir banka soyguncusuyla akrabalık paylaşırsanız, Fedlerin radarında görüneceksiniz, asla iyi bir şey olmayacak. FamilyTreeDNA tarafından sınırların saçma bir şekilde aşılması ve bize iki VPN hizmeti tarafından sergilenen kolluk kuvvetleriyle çalışmamız için gereken gayreti hatırlatıyor. PureVPN incelememizde ve HideMyAss incelememizde onlar hakkında bilgi edinin.

Bununla birlikte, buradaki gümüş kaplama, çok sayıda veri paylaşımından kaçan, biraz düzenlenmiş ABD endüstrisine ışık tuttuğunu söyledi. Örneğin, birçok şirket ilaç şirketleriyle veri paylaştı ve Ancestry.com, bir Alfabe iştiraki olan Calico ile işbirliği yapacak kadar ileri gitti.

İlgili tüm şirketler “daha ​​iyi” diye bağırmakla kendilerini savunuyor olsalar da, burada yetkililerin DNA’larını kullanan insanları takip ettiği Çin’de devam eden şeylere yol açabilecek kaygan bir eğim var. Bu istediğimiz bir gelecek değil ve insanların DNA test şirketlerinden uzak durmalarını öneriyoruz.

Kısa Hikayeler

Rusya

Kasım sayımızda belirttiğimiz gibi, Rus hackerların Haziran ayında yapılacak AB seçimleriyle ve geçen yıl ABD ara sınavlarında olduğu gibi 2016’da yapılacak başkanlık anketlerinde olduğu gibi dağılması bekleniyor. Microsoft’un yaptığı gibi, bu tahminler gerçekleşiyor gibi görünüyor. AB kurumlarına siber saldırılar bildirdi. Soğuk Savaş bir siber savaş olarak geri döndü, görünüşe göre.

“Haber için Netflix” olarak nitelendirilen Apple’ın haber servisi, öne çıkarılacak içeriğin yayıncılarından ateş altında. Cloudwards.net’te onları suçlayamayız. Görünüşe göre, Cupertino gelirin yarısı kadar talep ediyor, bu da marjları su kadar ince olan bir endüstri için yüksek bir vergi.

Valve sayesinde insanca mümkün olduğunu düşündüğümüz şeylerin önündeki engelleri aşabiliriz. SteamVR çalışmaları, sanal gerçeklik sistemi, oyuncuların vücutlarını, akılcıların yaptığı gibi neredeyse mümkün olmayan hareketlerle, bilekler ile, özellikle de kimsenin mümkün olduğunu düşünmediği ve büyük hacimde hareket ettiğini gösteriyor..

Bu haftayı yazarları, gazetecileri veya ilgili meslekleri sevmeyen insanlar için harika bir haberle bitireceğiz. Yapay zekanın da işimizi almaya hazır olduğu anlaşılıyor. OpenAI tarafından geliştirilen bir AI, nesir yazma yoluyla yoluna girerken umut vaat ediyor ve birçok tekrarıyla Donald’ın yeni konuşma yazarı olmak için bir cinch gibi görünüyor.

Son düşünceler

Bu notta size düşkün bir yer teklif edeceğiz ve Bulut Durumu üzerinde çalıştığımız karanlık deliğe geri döneceğiz. Umarız bundan hoşlanırsınız ve teknoloji dünyasını anlamanıza yardımcı olur.

Şubat ayından büyük hikayeleri kaçırdık mı? Dahil ettiklerimiz hakkında düşünceleriniz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me