Bulutun Durumu, Kasım 2019

Merhaba ve bulut ve teknoloji endüstrilerinden en büyük hikayeleri gözden geçirdiğimiz aylık sütunumuz olan bu en son Bulut Durumu’na hoş geldiniz. Ekim olaylı bir aydı, ancak Kasım neredeyse son hızda hareket etti, bu yüzden nişimizde tüm işleri gözden geçirirken kayış.


Tabii ki, olağandışı derecede tehlikeli para birimi olan Facebook ve Terazi’nin her zamanki şüphelileri ortaya çıkacak, ancak sadece normal taşlarımızı cam evimizden atmıyoruz. Ayrıca akarsu savaşları ve bazı kısa hikayeler de kontrol ediliyor. İlk olarak, favori VPN sağlayıcılarımızdan biri olan NordVPN’i etkileyen oldukça ciddi bir güvenlik ihlali hakkında konuşacağız.

NordVPN Hack

NordVPN ihlali

Ayın başlarında, Mart 2018’de bir NordVPN sunucusunun ihlal edildiğine dair haberler ortaya çıktı. Saldırı, VPN’nin artık iş yapmadığı, ancak veri merkezi operatörü tarafından yapılan bir hatadan kaynaklandı. maruz. 

Sonuçta, siber suçların herhangi birisine ve herhangi bir zamanda vurabileceği düşünüldüğünde, en büyük anlaşma değil, ancak şeffaflık konusunu gündeme getiriyor.

Sonuçta, neredeyse 18 ay sonra Ekim 2019’a kadar bu saldırının gerçekleştiğini neden bulamadık? Çevrimiçi işlerin gerçeklerine dayanan herkes saldırıların gerçekleştiğini bilir ve bazen arkalarındaki insanlar erişim kazanır, ancak tüm verilerinizi şifrelediğiniz ve NordVPN’de olduğu gibi kullanıcı günlüklerini tutmamanız durumunda herhangi bir zarar yoktur , genelde.

Hizmet bu soruları yanıtlayan bir açıklama ve tam olarak ne olduğuna dair bir açıklama ile hızlı bir şekilde ortaya çıkmış olsa da, sadece birkaç nokta varsa, NordVPN incelememizde hizmeti biraz dinglemeye karar verdik. Bununla birlikte, NordVPN’e hala inancımız var, ancak bu bölüm bize hiçbir şeyin çevrimiçi olarak tamamen güvenli olmadığını hatırlatıyor.

Akarsu Savaşları: Açık Denizler Kazanabilir

Korsan torrent

Daha az ciddi bir kayda göre, akarsu savaşlar 12 Kasım’da ABD’de Disney + ‘nın lansmanından önce ısındı ve kısa bir süre sonra tüm dünyadaki lansmanlarla. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek veya herhangi bir yerden hizmete nasıl erişeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, Disney’i nasıl izleyeceğiniz hakkındaki kılavuzumuza göz atın+. 

Sahnedeki yeni behemoth – tam Star Wars ve Marvel evren deneyimlerinin yanı sıra Disney’in şimdiye kadar ürettiği her şeyi sunuyor – mevcut kanallar için ciddi bir tehdit. Her nasılsa, bu hiç kimsenin yaptıklarını yapmasını engellemedi ve hatta bazı durumlarda yeni rakipler başlattı.

Ancak, bu sütunun Ağustos baskısında söylediğimiz gibi, bunun tek yapılması gereken korsanlığı daha cazip hale getirmektir. Disney, Netflix’in kütüphanesinin büyük bir bölümünü etkili bir şekilde çaldı ve Hulu ile Disney + ile paketleyecek katil bir anlaşma kuruyor, ancak Netflix’in görüntüleyenleri sunmaya yetecek kadarı var, bu yüzden insanların vazgeçmesi olası değil.

Hem Netflix hem de Disney + aboneliklerine sahip olmak, aylık yaklaşık 20 $ ‘a mal olacak ve bu da çoğu için yapılabilir. Ancak, başka bir eğlence aboneliği ekler veya yıllık olarak düşünmeye başlarsanız, birçok tüketici bunun çok pahalıya mal olduğuna karar verebilir. 

Bu büyük şirketler pazar payı üzerinde savaşırken, piyasanın küçüldüğünü çok iyi görebilirler çünkü insanlar torrentle meşgul.

Ben Robotum: Zuck Faces Congress (Yine)

Zuckerberg Facebook

Mark Zuckerberg, aşırı su içmekten bahsetmemek için robotik performansı ve kaçamaklı cevapları sayesinde Mayıs 2018’de Capitol Hill’deki ifadesinin ardından bir meme oldu. O zamandan beri, çocuk mucizesi medya eğitimi yolunda pek bir şey elde etmedi, görünüşe göre, birkaç ABD’li politikacı teknoloji bilgilerini keskinleştirdi.

Bu, Zuck’un dijital para birimi olan Terazi’yi dinlemesi sırasında açıktı. Uzun bir hikayeyi kısaltmak için, Facebook içindeki hiç kimsenin Terazi’nin nasıl çalışacağı, tüketiciler için risklerin (ve gizliliklerinin) ne olduğu ve şirketin tanıtımı ile tam olarak ne yapmayı umduğu hakkında gerçek bir fikri yok gibi görünüyor.. 

Beklediğiniz gibi, Zuck Buck’un pek çok destekçisi duruşmadan sonra kitlesel halk saldırısından sonra gemiyi hızla terk etti.

Facebook’un sıkıntılarına ekleyerek – ve evet, bizi zorla bastırılmış glee’de ovuşturduğumuzu düşünebilirsiniz – yüz tanıma teknolojisinin kötüye kullanılması nedeniyle ona karşı açılan büyük bir sınıf davası, bir hakimden, bir federalden, az. 

Bunun için fiyat etiketi 35 milyar dolar kadar yüksek olabilir, ayrıca mahkeme masrafları ne olursa olsun, Zuckerberg’in buharlı silindirini öngörülebilir bir gelecek için stymying. Sadece umut edebiliriz.

Huawei, Ağ Oluşturmalarına İzin Verecek?

Huawei

Düzenli kapsama alanımızı tamamlamak için, Batı ülkelerinin Huawei’nin yeni 5G ağları (bir parçası) oluşturmasına izin verip vermeyeceği konusunda bir başka bölüm daha var.. 

Haziran sayımızda bahsettiğimiz gibi, şu anda süper hızlı veri bağlantılarını sağlayabilen tek şirket Orta Krallık’tan geliyor ve hepsi Çin istihbarat servislerinin casusluk tehdidiyle karşı karşıya..

Böylece, AB, üye ülkeleri Huawei’nin 5G ağlarında çalışmasına izin verdiğinde neler bekleyebileceğimiz ve bekleyemeyeceğimiz konusunda bir risk değerlendirmesi yaptı. Uzun ve nüanslı bir rapor olsa da, doğru önlemlerin alınması şartıyla risklerin yönetilebilir olmasıdır. Buna karşılık, Almanya tamamen olmasa da Huawei’nin kapılarını açmaya karar verdi.

Bununla birlikte, bu, Çin’e herhangi bir şekilde verildiği zaman, bu açılımı acımasızca sömürüyor; örneğin, yakındaki sularında neler olup bittiğine veya Hong Kong’un acımasız baskısına bakın. 

Sorun rasyonel Batılı politikacıların Çin’i makul olmayan bir ortak olarak görmesi gerçeğinde yatmaktadır. Huawei’nin telekomünikasyon üzerinde çalışmasına izin vermek sadece rüzgarı ekiyor.

Kısa Hikayeler

Gürcistan

Ülke çapında bilgisayar sistemlerine erişimi olan biri tarafından işlenebilecek hasarı görmek için, ABD devletinden ziyade Gürcistan’dan (Kafkas milleti) başka bir yere bakmayın. Büyük bir siber saldırı, tüm ülkeyi hemen hemen ortaya koydu ve açıklanamayan hasara neden oldu ve muhtemelen insanları ciddi şekilde korkuttu.

Ancak, en az bir Çinli yetkiliye göre, siber uzayda “karşılıklı güveni” engelleyen “Soğuk Savaş zihniyeti” sayesinde aslında tüm bu sorunlardan sorumlu olan Batı’dır. Çin sansürü hissimiz var ve insan hakları ihlalleri de bunun için kısmen suçlanabilir..

Daha iyi bir haberde, Google Play Store’dan söz konusu kredi köpekbalıklarının çilesine kadar bütün gün avans kredisi uygulamalarını yasakladı. En yırtıcı endüstrilerden birini üzen her şey kitabımızda iyi bir hamle, bu nedenle bu durumda Mountain View’a övgü.

Google ile ilgili diğer haberlerde, şirket bizden çok daha akıllı insanlara göre oldukça büyük, ancak duyurulduğu kadar büyük olmayan bir kuantum bilgi işlem atılımını açıkladı. Dürüst olacağız, tek düşünebileceğimiz, Witcher 3’ü büyük bir ekranda tam ayarlarda çalıştırıp çalıştıramayacağı..

Son düşünceler

Bununla sizi bu ay bırakacağız. Kasım başka bir heyecan verici ay olacak ve şimdiden Aralık ayında size her şeyi anlatmayı dört gözle bekliyoruz. Şimdilik, Kuzey Yarımküre’deki kararan günler ve Güney’de ilkbahardan çok keyif almanız dileğiyle.

Ekim ayından önemli haberleri kaçırdık mı? Yoksa çılgınca herhangi bir gerçeği yanlış mı yorumladık? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map