Bulut Durumu, Temmuz 2018

Merhaba ve Temmuz 2018 için bulutun durumuna hoş geldiniz, Cloudwards.net’in bulut ve gizlilikle ilgili en büyük haberlerin aylık özeti, burada ve orada atılan başka bir teknoloji ile. Bilgilendirici ve size burada bir kıkırdama verecek, bu yüzden dünya liderlerinin çoğunun ona abone olması şaşırtıcı değil (avukatlarımız bunu kontrol etmediğimizi iddia etmek istiyorlar).


Vahşi bir ay oldu ve teknoloji dünyasından çok fazla haber geldi, ancak çoğu şaşkınlıktan ziyade kaşlarınızı endişelendirmenize neden olan tür. Nerede kaldığımızı görmek istiyorsanız, Haziran baskımıza göz atmanızı öneririz. Aksi takdirde, vahşi bir sürüş için kayış.

Facebook ile Eğlence (Gizlilik Sorunları Eğlenceli Olsaydı)

-Zuck-in-DC
© Scoopnest

Birkaç ay önce başlangıcından bu yana bulutun hemen hemen her yerinde olduğu gibi, Facebook ile başlayacağız. Her ne kadar uzaktan bile bilen herkes, veri satışı ve reklam hedefleme yöntemleri nedeniyle yıllardır sosyal medya platformundan kaçınmasına rağmen, Cambridge Analytica skandalı kötü bir mezarlığın kapağını çıkardı. Ve bu sadece başlangıçtı.

Örneğin, şirketin kullanıcı bilgilerini sızdırmayı durduramadığı son haberleri ele alalım. Bu özel durumda, Facebook, her türlü cihaz üreticisinin (ağırlıklı olarak akıllı telefonlar ve tabletler) üreticilerin hizmetini optimize etmek için (pazarlamacıların favori bir moda kelimesi) kullanıcı verilerine erişmesine izin verdi. Söylemeye gerek yok, kullanıcılara bu konuda danışmadı.

Görünüşe göre, bu üreticilerin çok azı Çinli, yani dünyanın en baskıcı ülkelerinden birinde devlete ait şirketler, şimdi bazı kişisel bilgileriniz var. Görünüşe göre, Orta Krallık’ta olmasanız bile, Çin için en iyi VPN seçimlerimizden birini kullanmanız gerekecek.

Bu arada, Facebook GDPR tarafından belirlenen bazı iyi şeyler yapmaya ve gizlilik yasalarına uymaya çalıştığında, binlerce işletme kullanıcısını kilitledi, bu yüzden.

Facebook, Çin ile anlaşma yapan tek şirket değil. Haber geçtiğimiz ay Apple’ın CEO’sunun Çin için resmi olmayan bir diplomat olduğunu ve ABD adına anlaşmalar yaptığını, bu da kurumsal ve hükümet çıkarlarının derinden endişe verici bir şekilde karışmasını sağladı (Apple’ın kalbinde Amerikan halkının çıkarlarını en iyi şekilde değerlendirdiğini düşünmüyorsanız; Biz değil).

Kötü Olun: Google Büyük Çocuklardan Öğrenir

Google-Evil-Gözler

Karışık motivasyonlardan bahsetmişken: “kötülük yapma” sloganı olan bir zamanlar için uygun olan şirketin kalbi değişmiş gibi görünüyor. ABD ordusuyla işbirliği içinde, The Intercept tarafından getirilen bir kepçe olan gelişmiş drone AI geliştiriyor..

Katil robotlar oluşturmak yeterli değilse, şirket Avrupa Komisyonu tarafından baskın pazar konumunu kötüye kullandığı için para cezasına çarptırıldı. İddialar, Google’ın Android telefonlarına kendi yazılımını önceden yüklediği ve diğer tarafların müşterilerin dikkatini çekmek için mücadele etmesini engellediği yönündeydi. İki yıllık bir soruşturmadan sonra AK iddiaları kabul etti ve Google 11 milyar avro para cezası ile karşı karşıya.

Sonuçta yeni, açık kaynaklı bir Android iyi bir fikir olabilir.

Misk Kokusu Sorunu

Elon Musk-
© CNBC

Tam olarak kötü olmasa da, Elon Musk’un birçok şirket-cum-hobi-atları bazı kötü sorunlarla karşılaşıyor gibi görünüyor. Güneş enerjisi işi duman üzerinde çalışıyor. Dokuz tesisi satışları azaltarak kapattı. Bu, petrol fiyatları düştüğü için azalan talebe bağlı olabilir veya Tesla’da olduğu gibi üretimin ilk etapta fazla tahmin edilmesi olabilir..

Araba yapım cephesinde, şirket nihayet Temmuz ayı başlarında hedefine ulaştı, ancak çok sayıda işçiyi işten çıkarmadan ve bir sendika örgütlemeye çalıştığı için kovulduğunu iddia eden bir adamı kovmadan önce. Musk kadar dikbaşlı birinin toplu pazarlığın hayranı olmaması şaşırtıcı olmasa da, işgücüne bir darbe.

Yine de hepsi Elon için kara bulutlar değil. Chicago, sıkıcı şirketinin (alev makinesi şöhreti) kentteki hiperlop projesi üzerinde çalışmaya başlaması için iyi bir fikir verdi. Fikir, basınçlı tüplerin şehir altında çalışacağı ve son derece hızlı ve ucuz toplu taşıma sunmasıdır. Ancak, duyurudan bir gün sonra, The Verge’in bir yazarının projenin arkasındaki finansal matematik hakkında şüpheleri vardı.

Soğuk Savaş Sıcak Bir Tatilden Döndü

Haziran ayının bu büyük öyküsünü bir İngiliz eski spook’a göre Rusya’nın Batı ile soğuk bir savaş yürüttüğü neşeli haberlerle bitireceğiz. Bu cümlenin gerginliğine dikkat edin: bir cümleye hazırlanmıyorlar, şimdi bir cümleyle savaşıyorlar.

Daha önce rapor ettiğimiz dünya çapında yönlendiricilerin geniş çaplı hacklenmesinin yanı sıra, bu yıl Rusya’daki Dünya Kupası’na gelen ziyaretçilerin cihazlarını genellikle uzaktan saldırıya uğrattıklarına dair göstergeler var. Spor festivalinin ziyaretçisi eve döndüğünde, Putin ve onun kafadarları için etkili bir dijital casustur, ister beğen ister.

Küçük Hikayeler

Toplantı
© ZDNet

Bu cesur haberlerle, Haziran’ın daha küçük öykülerine bakalım, en neşeli olanı, Oak Ridge National’da yaşayan yeni bir makine olan Summit sayesinde, Batı’nın bir kez daha süper bilgisayar oyununda lider olması. Laboratuar. Zirve, 93 Çin’in Sunway TaihuLight’ının aksine, 122 petaflop veriyi hesaplayabilir.

MyHeritage’daki büyük bir ihlal, yeni bir rekor olan 92 milyon kullanıcının e-posta adreslerini ortaya çıkardı. Şirket, yalnızca e-posta adresleri koyulduğunu vurgular. DNA veritabanı etkilenmedi, çok şükür ki.

Bir araştırmacı, otomasyonun işinizi tehdit etmeyeceği sonucuna vardı. Uyarı (bir tane olacağını biliyordunuz) ekonominin sabit kalmasıdır. Bankacılar Durgunluk Öncesi hilelerinin çoğuna kadar düşünüldüğünde, okuyucularımızın bir yazışma kursu veya başka bir şey kullanarak AI’ları programlamayı veya korumayı öğrenmelerini öneririz..

Windows 98 Haziran ayında 20. yaş gününü kutladı. Bunun neden kayda değer olduğunu merak ediyorsanız, birçok insanın yanı sıra kurumlar hala pratik olarak eski işletim sistemini kullanıyor. En kötü suçlular, Londra şehrinin vatandaşlardan kredi kartı bilgilerini e-posta ile göndermelerini istediğini düşünürsek, hiç de şaşırtıcı olmayan hükümetler…

Son düşünceler

Bununla, ay boyunca tamamlayacağız. Temmuz ayında, yükleme ile ilgili yeni AB kurallarının yanı sıra daha fazla Facebook vahyine (sıkılmış gazetecilere bir nimet) ilişkin çok fazla yaygara ve öfke olmasını bekliyoruz..

Birkaç hafta içinde bize tekrar katılmanızı umuyoruz. O zamana kadar güvende kalın ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map