Bulut Durumu, Ocak 2020

Bulunduğumuz aya tekrar baktığımız ve gelecek olanı dört gözle beklediğimiz editoryal sütunumuz olan bu en son Bulut Durumu’na hoş geldiniz. Sözleşmeye uygun olarak, bu Ocak baskısı, eski yıla bir bütün olarak geri baktığımız ve geleceği için bazı tahminlerde bulunduğumuz yerdir..


2019 oldukça yıl oldu ve burada Cloudwards’da karışık duygular ile geri dönüyoruz. İncelediğimiz endüstrileri düşünürken çoğunlukla iyi haber olmasına rağmen – bulut oyunları başlıyor, VPN’ler çoğalıyor ve iyileşiyor, tüm yönetimde şifreleme gelişti – bir bütün olarak haklarımız söz konusu olduğunda, işler çoğunlukla daha kötüye gidiyor gibi görünüyor. 

Yıl boyunca, Facebook’ta ve diğer büyük teknoloji şirketlerinde dizginleme konusunda çok fazla gürültü yapıldı, ancak yollarına yerleştirilen engellerin yanı sıra, çok az şey düzeltildi. Aynı zamanda, dünyadaki birçok hükümet, insanların hem çevrimiçi hem de çevrimdışı yaptıklarını kontrol etmeye her zamankinden daha fazla niyet gösteriyor gibi görünüyor ve bunu yapmak için en son teknolojiyi kullanıyor.

Bununla birlikte, kıyamet peygamberleri ile çok fazla özdeşleşmemeyi tercih ediyoruz (polis, bir kez o sabun kutusundan aşağı inmemizi istediğinden değil), bunun yerine gümüş astarları ve yıldırımları ara. Bununla birlikte, kısaca, esas olarak kapsadığımız sektörlere odaklanacağız.

Önden Mesajlar

VPN'ler

Geçen yılın Ocak SotC’sinde tahmin ettiğimiz gibi, VPN savaşları 2019’da oldukça büyük bir şey haline geldi. Muhtemelen bunun çok soğuk bir savaş olduğunu belirtmeliyiz, ancak eylemlerin çoğu perde arkasında gerçekleşiyor ve sadece endüstri içerisindeki kişiler neler olduğuna dair gerçek bir fikir. 

Skandalların ve daha büyük haberlerin yanı sıra, bu çatışmanın yaşandığı en belirgin yer VPN’lerin fiyatlandırmasıydı. Bir hizmetten veya daha yaygın olarak, bazı fiyat değişiklikleri hakkında bize bilgi veren bir okuyucudan e-posta almadığımızda bir ay geçmedi (bunun için teşekkürler, insanlar, bunu sensiz takip edemedik). 

Örneğin NordVPN, fiyatlarını üç kez değiştirdi, yılın başında üç yılda 100 doların sadece kuzeyinden, bundan daha azına, şu anda aynı plan için yaklaşık 125 dolara sabitlendi – ve bu da promosyon tekliflerini denklem. Özel İnternet Erişimi bunu bir adım daha ileri götürdü ve gerçekçi seviyelere indirmeden önce fiyatlarını kısa bir süre için neredeyse iki katına çıkardı..

Kazanan Seçme

Tüketiciler için ortaya çıkan sonuç, VPN incelemelerimize ve ilgilendikleri sağlayıcıların fiyatlandırma sayfalarına göz atmanın para ödediği gibi görünüyor. Akılda tutulması gereken başka bir şey, VPN hizmetinin soyağacını kontrol etmektir. iki nedenden dolayı yatağa yatmayı düşünüyoruz.

Birincisi, pazar payı yarışında, bazı VPN’ler ürünü geliştiriyor, bu iyi bir şey ve muhtemelen cybertech firmaları tarafından yapılan denetimlerin pek çok ana sayfada bu kadar yüksek sesle duyulmasının nedeni. Bu madalyonun diğer tarafı, birçok hizmetin köşeleri kesmesi, rekabetçi kalmak için ek yükü azaltmaya çalışmasıdır.. 

Eşzamanlı olarak, yeni şirketler bir fırtınadan sonra mantar gibi yayıldı ve gizlilik bilincinin bu yeni gelgitinden para kazanmaya çalıştı; Görünüşe göre gelen kutumuzda bir inceleme isteği almadan bir hafta geçmiyor. Bu hizmetlerin çoğu oldukça kötü, daha sonra yeniden yatırım yapmak için biraz hamur yapmak için minimal uygulanabilir bir ürün elde etmek istiyor ve okuyucuların uzak durmasını öneririz.

Paket, bir VPN seçmeden önce incelemeleri kontrol etmenin, bu savaşlar öfkelenirken gidilecek yol olması olmalıdır. İşlerin gidişatında, yakın zamanda ateşkes belirtisi yok gibi görünüyor, ancak sizi güncel tutmaya çalışacağız.

Hackler ve Bloklar

Tabii ki, pazar pozisyonu için her zamanki jokeylerin yanı sıra, 2019 yılında VPN küresinden gelen başka, daha zor haberler de vardı.. 

Bu makalede tam görüşümüzü ele alıyoruz, ancak sonuç şu ki, hizmete çoğunlukla saldırıya uğramaktan değil, herhangi bir şirkete olabileceğinden rahatsız oluyoruz, bunun yerine müşteriler medyayı anlatana kadar müşterilere söylenmedi. İnsanların NordVPN’e ödediği paranın onlara şeffaflık kazandıracağını düşünürdünüz.

Aynı zamanda, VPN’lerin sahip olduğu veri hazinesi ile muhtemelen sürekli saldırıya uğrarlar, etkilenen hizmetlerin hiçbiri insanlara asla söylemez. 

Bir bakıma, ana paket, internette anonim kalması için zar zor bilinen üçüncü taraflara başvurmak zorunda kalmamızın utanç verici olması olabilir. Hükümetler ve İSS’ler bizi yalnız bırakırlarsa, rahatsız etmemiz gerekmezdi.

İnterneti gezerken vatandaşlarının neler yaptığına çok fazla ilgi duyan bir hükümete iyi bir örnek Rusya’dır. Bununla birlikte, halkının acımasız yasağını aşmak için VPN kullandığını fark ettikten sonra, Rus iletişim otoritesi bir dizi VPN hizmetine güçlü bir mektup gönderdi ve Anavatan ile aynı siteleri kara listeye almasını talep etti..

Rus VPN yasağı üzerindeki bu makalede okuyabileceğiniz gibi, VPN’lerin cevabı büyük bir şişman ahududu idi, yani şimdilik en azından Ruslar bir sonraki çılgın fikre kadar internette istediklerini yapabilirler. Moskova’dan çık.

Çevrimiçi Oyun, Ama Öyle Değil

bulut oyunları

2019’daki diğer büyük gelişme bulut oyunlarının yükselişiydi. İnsanlar uzun zamandır bunun hakkında konuşuyor olsa da ve en sevdiğimiz hizmet Shadow, bundan daha uzun süredir iş başında olsa da, Google ve Microsoft’un cilde koymaya karar vermesi sayesinde gerçekten sadece geçen yıl genel bilince girdi. oyunda.

Ancak, o pazardaki tüm büyük oyuncuları gözden geçirdikten sonra, büyük çocuklarla biraz hayal kırıklığına uğradık. Sony’nin PlayStation Now hizmeti ve GeForce Now beta istisnaları değildir, ancak hiçbiri uzmanlığı ve kasını Shadow’un yaptığı gibi getiremedi, bu da Almanya’dan daha az milyar dolarlık bir şirket ve daha küçük bir şirket.. 

En büyük hayal kırıklığı, diğerlerinden daha az oyun sunan Google’ın Stadia’sıydı, incelendiğimizde bir sürü sorunu vardı ve pazarlık plastikten yapılmış bir meh denetleyicisi ile birlikte geldi. 

Microsoft’un xCloud önizlemesi oldukça iyi, ancak yalnızca Stadia ile karşılaştırıldığında; Shadow’un yanına koyulduğunda, haftanın herhangi bir günü ve Pazar günü iki kez Teutonic alternatifini seçerdik.

Bulut Oyun Sorunları

cloudwards-baş-editör-her-gün

Bu elbette bunun nasıl mümkün olduğu sorusunu gündeme getiriyor. En büyük, en kötü megacorpslardan bazıları vasat deneyimler sunarken, Shadow tam olarak gerçekleşmiş bir deneyim sunuyor. Bunun birkaç nedeni var, ama tahminimize göre en önemlisi yaklaşımdır..

Stadia, xCloud ve bir dereceye kadar PS Now oyunları akış yapmanıza izin veriyor. Kendi cihazınızdaki bir istemciye giriş yaparsınız, daha sonra oyununuzu başlatan ve oynamanıza izin veren uzak bir sunucuda oturum açar. Temel olarak Netflix’in, hikayeyle gelişirken etkileşime girebileceğiniz Netflix özel Bandersnatch ile yaptıklarının gelişmiş bir versiyonudur..

Gölge çok daha az ince bir yaklaşım kullanır ve sanal bir makine kullanmanıza izin verir. Servise kaydolduğunuzda, bir istemciye sahip olursunuz – bu aynı şeydir – ancak uzak bir yerde sanal bir makine kullanırsınız. Cehennem, giriş yaptığınızda, bu sadece bir Windows kutusu. Aradaki fark, çoğu insanın ciddi şekilde yüksek kaliteli donanım çalıştırmasıyla karşılanamayacağı gerçeğidir..

Gölge yaklaşımının temelde sadece karmaşık bir çözüm olduğunu düşünürsünüz ve haklısınızdır. Ancak, teknolojinin olduğu yerde, rekabetin sunduğundan çok daha iyi çalışır. Akış tarzı yaklaşım muhtemelen uzun vadede çok daha iyi bir yatırım olsa da, burada ve şimdi de işe yaramıyor.

Sonuç şu ki, Big Tech’in yaklaşımı sadece işareti kaçırıyor. Gelecekte, hepimiz genişbantımız olduğunda ve diş çıkarma sorunlarını çözdüklerinde, bulut oyunlarının sürümleri muhtemelen Shadow’un yaptığı şeyle birlikte silinecek. Şimdilik, Alman yaklaşımı tüketiciler için en iyi bahis gibi görünüyor.

Son düşünceler

Anlayacağınız gibi 2019, VPN’ler ve bulut oyunları için zorlu bir yıl oldu, ancak bu sütunun düzenli okuyucularının bildiği gibi, başka şeyler de vardı. 2020 boyunca neredeyse tüm çevrimiçi işletmelerin devlet gözetlemenin ağırlığını hissedeceğini tahmin ediyoruz, bu nedenle özellikle Twitter beslememiz aracılığıyla bu konuda bol miktarda güncelleme bekliyoruz..

Bununla birlikte, önümüzdeki yıl için çok fazla tahmin etmemek için Yeni Yıl kararımıza bağlı kalacağız, bunun yerine haberlerin bizi yıkamasına izin vereceğiz. Geçtiğimiz yılın küçük özetini beğeneceğinizi umuyoruz ve önümüzdeki yıl bu sayfalara hoş geldiniz diyoruz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Büyük öykülerden vazgeçersek aşağıdaki yorumlarda bize bildirin..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map