Bulut Durumu, Kasım 2018

Bulut durumuna, Cloudwards.net’in aylık sütununa hoş geldiniz, burada sizi ayın haberlerine götürüyor ve bu konudaki fikrimizi anlatıyoruz. Ekim baskımızda ilginç bir ay olacağını tahmin ettik ve oğlum haklıydık. Teknoloji alanında çılgınca bir kaç hafta geçti ve ışığımıza ışık tutma şansını arıyoruz.


Facebook bir görünüm yapacak (sürprizinizden kurtuldukça duracağız), Google’ın kötü olduğuna dair daha fazla kanıtımız olacak ve bazı muhtelif haberlerimiz de olacak. Ancak, büyük olanla başlayacağız: sosyal medya ve seçimler. ABD ara sınavları en çok dikkat çekse de, geçen hafta Brezilya’da da kaşlar kalktı.

Sosyal Medya Samba

Bolsonaro ve Seçimleri

Brezilya cumhurbaşkanlığı seçimlerinin galibi Jair Bolsonaro, Trump ile karşılaştırılıyor: karizmatik, sıradışı ve aklını konuşuyor. Ayrıca başkanlık yarışında sosyal medyanın gücünü gerçekten anlayan tek kişi gibi görünüyor. Örneğin, tartışmaları büyük ölçüde görmezden geldi ve seçmenleri küçük tartışmalara yol açan bir Facebook mesajıyla savurmayı tercih etti.

Bolsonaro bu avantajı iyi etki için kullandı. Kampanyası sadece sosyal düzenin (her yerde popülistlerin dayanak noktası) yıkımının altını çizen mesajlar yaymaya odaklanmakla kalmadı, aynı zamanda birçok “sahte haber” yayıldı. Cloudwards.net’te buna “dezenformasyon” demeyi tercih ettiğimizi belirtmeliyiz, çünkü, işte bu.

Bu dezenformasyon çok ince değildi: cumhurbaşkanlığına karşı çıkan sol parti, “oto yıkama” yolsuzluk skandalından ve Bolsonaro kampından sonra sol kanattaki seçmen sahtekarlığına işaret eden resimler taklit ederek bazı güvenilirlik sorunlarından muzdaripti. Poynter Enstitüsü’nün bazı iyi örnekleri var).

Bolsonaro’nun muhalefetinin koro erkeklerinden oluştuğu değil: bu parça Twitter botlarının 2014 seçiminde ve her taraf için 2018’de fazla mesainin nasıl çalıştığını detaylandırıyor. Bu yeni cephaneliği kullanan tek kişi Bolsonaro değildi, sadece daha iyi kullandı. WhatsApp mesajlarını kendi adına yayan bazı güçlü destekçileri de incitmedi.

Dezenformasyon ve Toplum

Sahte Haberler ve Dezenfeksiyon

Şimdi, Brezilya çok uzakta ve muhtemelen sosyal medyanın seçimler üzerindeki etkisinden şüphelenen çok sayıda insan var. Demek istediğim, hepimiz aile üyelerini kolayca etkiledik, ama böyle insanlar önemsiz bir azınlık, değil mi? Sağ? Yanlış.

Bağlantılı çalışma, olumlu ve olumsuz sosyal medya kampanyalarının da işe yaradığını ve iyi çalıştığını kanıtladı. Veri analitiği de, diğer dijital vudu formlarının yanı sıra devreye giriyor, ancak sonuç, artık sosyal medya ve dijital olarak yayılan bilgi oyunlarının artık hayatımızdaki kısmını göz ardı edemeyeceğimiz..

Örneğin, Hindistan’da, bazı eski moda mafya adaletlerini karşılamak için kalabalıkları kırbaçlayan WhatsApp ile ilgili sorun o kadar kötü ki, şirket ülkeyi turlamak ve insanlara okudukları her şeye inanmamalarını söylemek için bir tiyatro grubu oluşturdu. Çılgınca gelebilir, ancak insanlar sosyal medyaya yayılan kötü niyetli söylentiler nedeniyle orada öldü.

Şimdiye kadar, dezenformasyon nedeniyle batıda kimse ölmedi, ancak Amerikalılar Donald’ı seçti, bu yüzden ahlaki yüksek zemin her şeyden daha yumuşak bir yükselti. Bununla birlikte, Kongre’nin kendisine karşı istiflenmesi halinde ABD başkanlarının gücünün önümüzdeki hafta durdurulması ihtimali var, bu da bizi başka bir önemli sosyal medya savaş alanına getiriyor.

Dijital Demokrasi

Ara sınavlar ve sahte haberler

ABD’de başkanlık dönemleri dört yıl sürer. Her birinin yarısında, arabuluculuk denilen ve Amerikalıların Kongre’deki alt meclise oy verebileceği bir seçim var. Eğer seçmenler ara sınavdaki karşı partiye oy verirse başkanlar hamstung olabileceğinden, oldukça büyük bir anlaşma.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bir başkanın Trump kadar kutuplaşması çok heyecan verici bir ara sınav yapıyor. Demokratlar her iki evde de çoğunluk elde edebilirlerse (tercihen her ikisi de elbette), Donald’ı fazla bir şey yapamayan oturan bir ördek başkanına dönüştürebilirler. Cumhuriyetçiler çoğunluklarını koruyorlarsa, mevcut politikanın fiatı.

Şu anda, yönetimin oldukça düşük bir onay derecesi var, ancak seçimin nasıl sonuçlanabileceğinin tek göstergesi bu değil. En önemli şeylerden biri, doğru kişilerin sandıkta görünmesini sağlamak, yanlış olanlar ise evde kalmaktır. Bunu yapmanın birçok yolu vardır, taktikler gerrymandering ve seçmen bastırma içerir, ancak sosyal medya dezenfeksiyonu önemli bir faktör haline gelmiştir..

Örneğin 2016 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Rus trol ordusu siyah ve müslüman seçmenlerin görünmesini engelleyeceğini düşündükleri mesajlara odaklandı. Bu gruplar bir bütün olarak Demokrat’a oy verir, bu yüzden sandık başına gitme konusundaki ilgilerini kaybetmek, hangi Cumhuriyetçinin koştuğuna doğru bir kayma anlamına geliyordu.

Diğer bir taktik ise karşıt bir aday için kazanılan yarışı ilan etmektir. İlk başta mantıksız gelebilir, ancak doğru zaman yaparsanız, o aday için oy kullanacak olan insanlar görünmezler, gerekmediklerini düşünerek ortaya çıkmazlar. Dürüst olalım, oylama boyunda bir acıdır, öyleyse neden gerekmiyorsa git?

Basit kampanya mesajlarının çevrimiçi yayılmasından çok daha fazlası var. Kampanya sezonu boyunca beklediğimiz basit “adamımız bizim için oy kullan” mesajını aşan psikolojik bir oyundur..

Çok ince olduğu için, her seçmenin oyuna dikkat etmesini beklemek de zor. Sıradan insanlar kendi endişeleriyle meşguldür ve her bir günde, herhangi bir günde aldıkları tüm bilgilerin çok keskin bir analisti olması beklenemez. Bu yüzden politikacılar bu sorumluluğu sosyal medya şirketlerine karışık sonuçlarla kaydırdılar.

İşletmenin Rolü

Muhtemelen bu şirketlerin demokrasimizi kurtarma yeteneğine çok fazla inanmadığımızı duyunca şok olacaksınız. Bulut makalelerinin daha önceki durumlarında belgelediğimizden, çoğunlukla para kazanmakla ilgileniyorlar – ki bu iyi – ve daha iyi bir dünyada çok daha az, vaatlerine rağmen.

Google, Twitter, Facebook ve diğerleri, muhafazakarlara karşı önyargılı suçlamalara karşı kendilerini savunmak zorunda kaldıkları veya politikacılara trol ordularının etkisine karşı ellerinden gelebileceklerini garanti ettikleri duruşmaların önünde çağrıldı – Rusya değil ‘ t Onları kullanan tek ülke.

Ancak, bu çok büyük bir görev ve bu hacker türleri de aptal değil. Bir noktada sıkıştılar, başka bir yerde dükkan kuracaklar. Dezenfeksiyon ağlarının ölçeği, onlarla savaşmanın tek sorumluluğunun sosyal medya şirketlerine verilmesinin adil olup olmadığını ve hükümetlerin bunları nasıl mücadele edecekleri hakkında hiçbir fikri olmayan bir sorun için günah keçisi olarak kullanıp kullanmadıklarını merak etmenizi sağlar..

Bilgisayar Korsanları, Yalanlar ve Toplantı Notları

google ve çin

Facebook’un kendine özgü bir sorunu yok. Şirket hala seçim karışıklığı ve veri pandering suçlamalarını atlatmanın yanı sıra siber suçların kurbanı oldu. Bilgisayar korsanları, Facebook’un veritabanlarını hedef aldı ve 50 milyona kadar kişinin ayrıntılarını verdi. Özellikle diğer sitelere girişleri içerdiği için hoş bir mesafe.

Burada biraz utanmaz bir öz-tanıtım için duracağız: FB girişlerini kullanmak yerine, en iyi şifre yöneticilerimizden birini kullanın. Zuck’un ortaya koyduğu her şeyden daha iyi bir iş çıkarıyorlar ve size hiçbir maliyeti ödemek zorunda değiller.

Çünkü, temelde, Facebook gizliliğinizi veya güvenliğinizi garanti edemez, bu da dünyayı tüm dünyayla paylaşmak isteyen insanlar için gerçekten kötü bir pazarlık yapamaz. ).

Ancak, Facebook şu anda gündemdeki tek internet şirketi değil. Google, Çin pazarına girme kodlu Dragonfly adlı sansürlü bir arama motoruyla girme hedefine çok dikkat çekiyor (Google yöneticileri bile çok fazla Hollywood filmi izliyor gibi görünüyor).

Bununla birlikte, bu sütunun önceki sürümlerinde ayrıntılı olarak belirttiğimiz gibi, bu kamuoyu, politikacılar veya Google çalışanları arasında tam olarak popüler bir proje değildir. Kendi başına yeterince kötü, ancak Ekim ayında, Google’ın konuşma özgürlüğüne saygı göstereceğini iddia eden resmi şirket çizgisiyle çelişen bir proje Dragonfly toplantısının bir transkript sızıntısı gördü.

Orada çok kötü bir PR. Sonra tekrar, Mike Pence yaptığınız şeyin yanlış olduğunu düşünüyorsa, muhtemelen tekrar yapmayı düşünmelisiniz.

Kısa Haberler

Kaliforniya

Kaliforniya’nın net tarafsızlık faturası şu an için askıya alındı. Altın Devlet hükümeti ve federal Adalet Bakanlığı arasında ileri geri bir süre sonra, teknoloji şirketleri tarafından açılan FCC’ye karşı bir davaya şimdilik öncelik verildiğine karar verildi. Ücretsiz internet sevenler için bir darbe, ama zaman ne olacağını söyleyecek.

Bloomberg, Çinli operatörler tarafından konulduğu iddia edilen CPU’lardaki cipslerin varlığını bildirerek bazı ciddi dalgalar yaptı. Hem Çin hükümeti hem de ABD’li yetkililer ve söz konusu yonga yapımcıları iddiaları reddetti, ancak yazarken Bloomberg henüz ayakta durmadı veya kesin kanıt sunmadı.

Gizlilik savunucusu ve sanık seks suçlusu Julian Assange yakında Londra’daki Ekvador Büyükelçiliği’ndeki kazılarından vazgeçmek zorunda kalacak. Güney Amerika ülkesi, sekiz yıl sonra internetin en kötü oda arkadaşı olduğu için can atıyor. Tahliyesi tamamlandıktan sonra tutuklanıp tutulmayacağını ve ne zaman tutuklanacağını görmek zorundayız..

Mozilla, yakın gelecekte sanal bir özel ağı Firefox tarayıcısına entegre edecek. Pilot program zaten belirli sayıda Amerikalı kullanıcıya yayınlanıyor ve muhtemelen ayda yaklaşık 10 dolara mal olacak. Söz konusu VPN, bazı notlar olmadan olmasa da sağlam bir seçim olan ProtonVPN’dir. Ayrıntılar için ProtonVPN incelememizi okuyun.

Bu Bulut Durumu’nu bir Apple girişi ile bitireceğiz: Görünüşe göre iOS 12’nin ebeveyn kontrolleri, görünüşte tüm anatomik bilgilerin değerli çocuklarınız tarafından görülmesini engelliyor (üreme ve benzeri temel bilgiler dahil), ancak her türlü kanlı berbatlığa izin veriyor terörist web siteleri ve benzerleri şeklinde. hoppala!

Son düşünceler

Başlangıçta söylediğimiz gibi Ekim çok yoğun bir aydı ve muhtemelen başkalarının daha önemli gördüğü birkaç hikayeyi atladık. Aşağıdaki yorumlarda göze çarpan eksiklikleri belirtmekten çekinmeyin ve ardından bültene abone olun, böylece bizi gerçek zamanlı olarak backpedal’ı izleyebilirsiniz.

Ekim’in haberlerini okuduğumuz için teşekkür ederiz. Bir ay içinde bize tekrar katılmanızı umuyoruz. O zamana kadar, iyi şanslar ve güvende kalın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me