Bulut Durumu, Ağustos 2018

Merhaba ve Cloudwards.net editör ekibinin Temmuz ayının ana hikayelerine kafa karıştırıcı bir şekilde baktığı bu Ağustos bulut durumuna hoş geldiniz. Bu, Nisan ayında başladığımızdan beri beşinci taksitimizdir ve teknolojideki güncel olaylarla ilgili girdilerimizden bazı talepler göründüğü için, bunu sürdürmeyi planlıyoruz.


Şimdiye kadar olduğu gibi, Temmuz, kullanıcı verilerinin gizliliği söz konusu olduğunda (bunun asla bitmeyeceğini tahmin ediyoruz) Facebook’un parlaklığını ve diğerlerinden daha genel gizlilik SNAFU’larını öne çıkardı.

Bununla birlikte, bu sürümde sadece veri güvenliğine dayanmıyoruz, aynı zamanda burada ve orada başka hikayelerden de birkaç snippet var. Geçtiğimiz Temmuz ayında en iyi haber, AB’nin, diğer şeylerin yanı sıra memeleri yasadışı bırakacak aptalca yeni bir telif hakkı yasasını reddetmiş olmasıydı..

Bununla birlikte, gizlilikle ilgili sorunlara başlayalım, çünkü mükemmel bir ölü atı atmayı önleyenlerden değiliz..

Tüm Verileriniz Bize Ait

Mayıs ve Haziran aylarında şirketi çevreleyen büyük skandal gibi bir şey olmamasına rağmen, geçen ay Facebook’un her türlü üçüncü tarafın kullanıcılarına kendi kurallarını açık bir şekilde ihlal etmesine izin verdikleri (yasalarda belirtilenler yerine) sadece ölümlüler).

Bağlantılı makalede yer alan bazı şirketler oldukça zararsız olsa da (hassas oylama verilerinin ince sağlayıcıları Cambridge Analytica ile karşılaştırıldığında), bazıları ise değildir. Spotify arkadaş listenize sahip olmak en büyük anlaşma olmayabilir, ancak kiminle konuştuğunuzu bilen Rus veya Çinli şirketler.

Temmuz sayımızda ayrıntılı olarak açıkladığımız gibi, Orta Krallık’taki şirketler (ve muhtemelen Rusya’da da) verilerini yetkililerle paylaşıyorlar. Bu, birçok Facebook kullanıcısının verilerinin Çin gizli polisinin elinde olabileceği anlamına geliyor.

İlgili haberlerde Facebook “ihanet” etiketini kaldırdı, bu yüzden şimdi her şey yolunda. Gizli bir hapishanede işkence seanslarından çıplak toparlanan ve titreyen bazı kişilerin haberlerden büyük ölçüde teşvik edildiğinden eminiz.

Facebook’un üçüncü taraflara erişim sağlamada tekel olmadığı anlamına gelmez: görünüşe göre, Gmail için geliştiricilerin e-postalarınıza erişebilmeleri şartıyla (T’yi kabul ettiğinizde)&C) ve söz konusu şirket Google’ın araştırma sürecini geçti. Bu kriterlerden herhangi birinin geçilmesi zor değil, bu yüzden e-posta üzerinden çok çılgın bir şey göndermediğinizi umuyoruz.

Neyse ki Bizi Korumak İçin Hükümetimiz Var

El-Presidente-Asilzadem

ABD Kongresi’nin Google, Facebook, Twitter ve diğerleri için temsilcileri olduğu için tüm bu karanlık bulutların bir gümüş astarı var. siyasi karışıklık hakkında uzun ve güzel bir sohbet için bir komitenin önünde. Bir tür Engizisyon tarzı mahkeme olduğu için değil: temsilcilerden şirketlerinin muhafazakârlara karşı ayrımcılık yapıp yapmadığını açıklamaları istendi, olumsuz cevap verdiler ve bu az çok.

Herkesin beklediği yüksek politik drama değil, işte gidiyorsunuz.

Bununla birlikte, ilginç bir siyasi sırayla, Amazon’un yeni yüz tanıma yazılımı bir boo-boo yaptı ve yaklaşık 30 önde gelen ABD politikacısını suçlu olarak tanımladı. Bu komik test, bu tür bir yazılımın gerçekten ne kadar güvenilmez olduğunu göstermek için bir insan hakları grubu olan ACLU tarafından yapıldı. Fikrimizde başarılı bir test, ancak bazı tahmin edilebilir şakalara neden oldu.

Bununla birlikte, yukarıdakilerin hepsi, tanıyacağı gibi IQ’su çok yüksek olan Başkan Trump, minyonlarına bazı yeni gizlilik mevzuatı yazmalarını emrettiğinde tartışmalı olacak. Amerikan halkının ihtiyaçları ile işletmeler arasında bir denge kurmayı hedefliyor, bu yüzden neşeyle yanan bir çöp ateşi olma şansı yok – şans yok.

Neyse ki, mevzuatın kusurlu olması durumunda, birkaç mahkeme davası, Donald’ın en yüksek yargı organı Brett Kavanaugh’u seçeceği Yüksek Mahkeme huzuruna çıkaracaktır. Ajit Pai’nin yanından çıkan ve böyle bir net tarafsızlık şöhretinin ortaya çıktığı bir adamın konuyla ilgili adil bir karar verebileceğinden eminiz..

Kötü Olmayın (Hissedarlara)

Google-Evil-Gözler

En büyük şirketlerinden bahseden Google, geçtiğimiz ay da haberlerde yer aldı. Google’ın kötülük olmadığı zaman nasıl gittiğinden endişe duymamıza rağmen, şirketin AI araştırma departmanı DeepMind gerçekten harika bir şey buldu..

DeepMind, Quake III: Arena’yı insanlarda olduğu gibi oynamak için botlar programlayabildi, yani crummy bilgisayar rakiplerinin yaşı bitmiş olabilir. Yapay zekâların oyuncuları kaçırıp çukurlaşıp kapatamayacağına dair bir kelime yok, ama en azından duvarlara kaçmayı bırakacaklar.

Quake olayının gerçek savaş alanlarına taşınabileceğinden endişe ediyorsanız, Elon Musk ve Google, ölümcül amaçlar için kullanılabilecek AI geliştirmeme sözü verdi. Alufoil kalabalık muhtemelen bir sigortayı patlatacak olsa da (neden ilk etapta yapmadıysanız neden rehin? GERÇEĞİ GİZLEMEZSİNİZ !!! 1 !!! 11), Terminator franchise sınırlı olacak gibi görünüyor sonuçta kurguya.

Ancak, hepsi Google için yüksek notlar değildi. İnsanları uygulamalarını Android akıllı telefonlarda kullanmaya zorladığı için AB tarafından tokatlandı. Bu yeni sipariş, üçüncü taraf geliştiricilerin yolunu temizleyecek, bu da uygulamalarda (yay) daha fazla seçenek anlamına geliyor, ancak aynı zamanda bloatware (boo) olasılığını da artırıyor. Her iki durumda da, gelir ve paylaşımlar hala yükseliyor.

Ne demek istiyorsun, programlar mumları üfleyemiyor?

iyi ki doğdun

Anlamsız yıldönümlerinin hayranları, Temmuz’un önemli program ve uygulamaların birkaç doğum gününü işaretlediğini bilmekten mutluluk duyacaklar. Birincisi Hotmail’di..

En iyi not alma uygulaması olan Evernote, 10 yaşında döndü ve hareket halindeyken gözlemleri not edebilme on yıl oldu. Burada da alaycı bir şey söyleyebiliriz, ama aslında gerçekten beğendik, bu yüzden şirketin fil logosu hakkında komik bir kelime oyunu.

Büyük olan elbette geçen ay üçe dönüşen Windows 10 için ayrıldı. Bazı bebekler gibi, hala düzenli olarak faul yapıyor, ancak ebeveynleri en iyisini umuyor ve arkadaşları ve aileleri odayı dolduran kokuyu kibarca görmezden geliyor.

Küçük Hikayeler

Taipei-ufuk-101

OECD, ücret artışını yavaş yavaş teknoloji firmalarına yavaşlatmakla suçlandı. Uluslarüstü organizasyona göre, Google, Facebook ve onların tür maaşları genel kullanılabilir para havuzundan çekiliyor ve böylece diğerlerini kısaltıyor. Ne düşünürseniz düşünün, bir teknoloji stajyerine bir elektrik teknisyeninden daha fazla ödeme yapmak, bize biraz zarar vermiyor gibi görünüyor.

Esprili bir şekilde, Çin hükümetinin uygulamak istediği bir düzeltme sayesinde “Tayvan” kelimesi belirli koşullarda iOS’u çökertecekti. Ne yazık ki, sorun çözüldü, ancak milyarlarca dolarlık şirketlerin despotik rejimlere pandering yapmak için biraz acı çekebileceğini bilmek güzel.

Amazon’un S3 kovalarına sahip bir SNAFU vardı: görünüşe göre her türlü önemli kişi, en iyi IaaS sağlayıcılarımızdan biri olan Amazon’a rağmen, birçok güvenlik seçeneği sunuyor. Etkilenen Amerikan seçmenlerinin verileri, diğerlerinin yanı sıra, konuştuğumuzda başkanların büyük olasılıkla yuvarlandığı anlamına geliyor.

G20 sırasında, Avrupalı ​​liderler, neredeyse geri kazanılan bir küresel ekonomiyi etkileyeceğinden emin olunan bir hareket olan internet hizmetlerine dijital vergi koymayı tartıştılar. Bununla birlikte, söz konusu iticiler adanmıştır, yani internet üzerinden satın alınan mal ve hizmetler hakkında her türlü ilginç ek ücreti alabiliriz. Sadece ABD web’i bozmaya değil, öyle görünüyor ki.

Nokia ve T-Mobile, ABD’ye 5G teslimatı için bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, yüksek hızlı mobil interneti yaymak için ilk kez somut bir anlaşma yapıldı. Çalışırsa, devrimci olacak.

Son olarak, Julian Assange’ın Londra’nın Ekvador büyükelçiliğindeki flopundan çıkarılacağı anlaşılıyor. Scuttlebut, bunun büyük çocuklar tarafından küçük Latin Amerika ülkesi üzerindeki baskının bir sonucu olduğunu söylüyor, sadece tuvalet koltuğunu terk etmesinden bıktıklarını düşünüyoruz.

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi Temmuz hareketli bir aydı ve nadiren sıkıcı bir an vardı. Mahremiyet maskaralıkları ve düzenleyici aşırı erişim arasında, dünyanın yarısı tatilde olursa olsun çılgın bir Ağustos ayı içindeyiz. Eylül ayımıza göz atmak için bir ay içinde tekrar geleceğinizi umuyoruz (veya daha fazla Cloudwards.net iyiliği için aşağıdaki bültenimize kaydolun).

Umarız küçük özetimizi beğenmişsinizdir, önemli hikayeleri atlarsak lütfen aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler ve umarım gelecek ay görüşürüz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map