BestVPN.com ve Tamponlanmış VPN: Cennette Yapılan Bir Maç

Para kazanmanın birçok yolu var. Örneğin, parasını bizim yaptığımız gibi bağlı kuruluş bağlantılarından alan bir inceleme web sitesi çalıştırabilirsiniz. Alternatif olarak, örneğin ExpressVPN’in yaptığı gibi abonelerin kullanması için ücret talep eden sanal bir özel ağ hizmeti başlatabilirsiniz. Elbette her ikisini de aynı anda yapabilirsiniz. Bu durumda, Pete Zaborszky gibisin.


Zaborszky, VPN sağlayıcılarını incelemeye adanmış bir web sitesi olan BestVPN.com’un sahibidir. Aynı zamanda bir VPN sağlayıcısı olan Buffered VPN’in sahibidir. Her iki şirketin de bu ilişkiyi tanıtan bir şirket bulamazsınız, ancak bir okuyucudan bir ipucu aldıktan sonra lastikbotlarımızı giyip dijital tuğlaları vurduk.

Ortaya çıkardığımız şey, BestVPN.com’un okuyucularını ayrıcalık için burun üzerinden şarj ederken verilerini dikkatsizce ele alan bir VPN’ye abone olmaya teşvik ettiği büyük bir dolandırıcılık. Kanıt olarak, BestVPN.com tarafından Buffered VPN’nin çılgınca hevesli incelemesini sunacağız. Buna başlamadan önce, bazı kurumsal iplikleri çözmek istiyoruz.

BestVPN.com: Şirket

BestVPN.com, bir süredir yayında olan ve genellikle iyi değerlendirmeleri olduğu düşünülen bir web sitesidir. Sahibi ve başkanı, Budapeşte, Macaristan’da bulunan Zaborszky’dir ve sitedeki “hakkımızda” sayfasına göre yönetim direktörü Scott Byrom’dur..

BestVPN Yönetimi

BestVPN.com’un ana şirketi, İngiltere gibi 4Choice Ltd.’dir. LinkedIn’e ve halka açık kayıtlara göre, Zaborszky sahibi iken, Byrom ve Paul Martin McCormick bu şirketin direktörleri olarak hizmet veriyor. McCormick’in adı 4Choice’in web sitelerinin hiçbirinde yok.

Şimdiye kadar yer dışında bir şey yok, ancak Zaborszky’nin aynı zamanda BestVPN.com’un incelemelerinde ve toplantılarında sürekli olarak yüksek puanlar verdiği vasat bir sağlayıcı olan Buffered VPN’in sahibi olduğu hakkında bir söylenti aldığımızda merak ettik ve biraz yaptık kazma.

Kaynağımız bize bir bağlantı olduğunu garanti etti, ancak kanıt sunamadı. Zaborszky ve Byrom’un LinkedIn sayfalarına bir bakış, ne Tampon VPN’den bahsetmediğini gösteriyor, ancak emin olmanın en iyi yolu da bu şirkete bakmaktır..

Arabellek VPN: Şirket

Web sitesine göre, Buffered VPN iki şirkettir: Budapeşte, Macaristan’da kayıtlı bir şirket olan Buffered Kft. Ve Cebelitarık’ta kayıtlı Buffered Limited. Kft. Korlátolt Felelõsségû Társaság anlamına gelir ve dünyanın herhangi bir yerinde bulacağınız gibi sınırlı bir şirket olduğu anlamına gelir.

BestVPN ve Tamponlu

Anlayabildiğimiz kadarıyla, Buffered Kft. Cebelitarık şirketi bir tür kurumsal holding olarak hizmet ederken, gelen parayı ele alır – Tampon VPN’e kaydolduğunuzda, faturada görünen şirkettir. Bulduğumuz belgelerin hiçbiri ilişkiyi netleştirmedi, ancak Buffered VPN’in mobil uygulamasında Cebelitarık şirketi sahibi olarak tanımlandı.

Mütevazi Başlangıçlardan

Arabelleğe alınan VPN, 2013 yılında, kendinden bir şeyler yapmak isteyen Amerikalı bir maceracı olan Jordan Fried tarafından başlatıldı. Bu makaleye göre, isimsiz bir programcı ile bir VPN başlatma fikrine dikkat çekti ve yaptılar. Fried şirketi ya da en azından payını 2017’de, şimdi Zaborszky olduğundan şüphelendiğimiz bilinmeyen bir alıcıya sattı.

Adsız programcının Gergely Kálmán olduğuna inanıyoruz, ya da en azından LinkedIn profili bunu önerecektir. Kálmán Buffered Kft CEO’su oldu. Fried ayrıldıktan sonra Haziran 2018’e kadar kaldı ve şimdi serbest çalışıyor. Yeni CEO Andor Nagl, üç yıl içinde müşteri hizmetleri saflarından üst sandalyeye yükseldi, ki bu oldukça başarılı.

Bununla birlikte, Nagl’nin Arabellek Kft’ı yok. Adı, herkese açık çevrimiçi olarak bulunan bulduğumuz kayıtlarda görünmüyor. Bunlara göre, Buffered Kft. birkaç teknoloji ve finans firmasının sahibi olarak görünen ancak Buffered VPN web sitesinde hiçbir yerde bulunmayan Szentes Vidor Ferenc. Macarca evrakları için Google Çeviri kullandığımızı unutmayın.

BestVPN ve Tamponlu

Szentes’in şirketteki rolünün tam olarak ne olduğundan emin değiliz, çünkü mesajlarımıza cevap vermedi, ne de Buffered VPN ya da Kálmán.

Cebelitarık Bağlantısı

Cebelitarık’ta kayıtlı şirket olan Buffered’in diğer kısmı daha açık. Şirket tescili olmasına rağmen, Tamponlanmış Kft kadar kolay erişilemez. – Buffered Ltd.’in kayıtlarını almak birkaç e-posta, telefon görüşmesi ve 20 $ ücretini ödemek için şirket kredi kartının kullanımını içeriyordu..

BestVPN ve Tamponlu

Listelenen hissedarlar, 1.400 hisseye sahip 4Choice Ltd., 400 hisseye sahip Kálmán ve 200 hisseye sahip Zaborszky, toplam 2.000 hisseye sahiptir. Zaborszky ve bir idari şirket, 4Choice ve Buffered’in kaderlerinin ve sonuç olarak BestVPN.com ve Buffered VPN’in iç içe olduğunu kanıtlayan yönetmenler olarak listeleniyor.

Tüketicilerin Maliyeti

Bu iç içe geçmiş tüketiciler için kötü bir haber. Buffered VPN’nin gerçek sahiplerinin kim olduğunu bulmak için, LinkedIn’de veya herhangi bir şirketin web sitesinde okumak yerine, belirsiz bir kağıt parçası bulmamızın bir nedeni var..

Bu özel pudingin kanıtı, BestVPN.com’un gizlilik politikasını ve kullanımının ne kadar kolay olduğunu anlayan ve posterity uğruna Wayback Machine aracılığıyla bağlanan Buffered VPN incelemesinde görülebilir. 10, bu da onu sitedeki en iyi skorlama sağlayıcılarından biri yapar.

BestVPN ve Tamponlu

Bunu ılık Buffered VPN incelememizle karşılaştırın ve sorunu görebilirsiniz. Birincisi, hız testlerimiz Buffered VPN’i etraftaki en hızlı VPN sağlayıcılarının yakınında hiçbir yere koymadı, ancak BestVPN.com, VPN’nin inanmak zor olduğunu iddia ettiğimiz bir iddia olan “bilimsel hız testi” ile sonuçlandı..

Bir diğer önemli sorun ise Arabellek VPN’in veri toplama ve günlük politikasıdır. Sözde güvenli VPN’in kullanıcıları hakkında süpürdüğü kişisel bilgi miktarında şok olduk, ancak BestVPN.com, verilerin ana gösterge tablosundan erişilebilir olmasına rağmen bundan bahsetmiyor..

Bu iki önemli sorun ve bir dizi küçük sorun (yüksek abonelik maliyeti dahil), BestVPN.com’un yönetiminin ve muhtemelen Zaborszky’nin kendisinin Buffered VPN’nin kendi kişisel kazançları için temsil edilme şeklini değiştirdiğine inanmamıza neden oluyor. Bu davranış BestVPN.com’un iddia ettiği “okuyucu destekli” web sitesinden çok uzak.

Ayrıca, ekibin bazı üyelerinin Tamponlanmış VPN’nin öfkelenmesinin bir parçası olmadığı da açıktır. BestVPN.com’un en iyi VPN’leri seçmesi arasında görünmüyor, örneğin, görünüşe göre en iyi servislerden biri olduğu ve BestVPN.com’un bir araya getirdiği en iyi beş sağlayıcıdan daha yüksek bir puanı olduğu garip..

BestVPN ilk 5

Bu bize BestVPN.com’daki homurdananların, aynı sahibine sahip olan Buffered VPN’den habersiz olduğu ya da onaylamadıkları bir şey olduğu hissini veriyor.

Yukarıdakilerin hiçbirini Zaborszky’nin kendisi veya 4Choice veya BestVPN.com’un personeli veya yöneticileri ile tartışamadık çünkü kimse henüz e-postalarımızdan hiçbirini yanıtlamadı.

Son düşünceler

Buffered VPN ve BestVPN.com’un aynı sahibine sahip olduğu söylentisini ilk kez yakaladığımızda, buna inanmadık, ancak kısa araştırmamız bunun doğru olduğunu gösteriyor. Sonunda, en şaşırtıcı olan okuyucuların alaycı manipülasyonu değil, örtbas etmek için ne kadar az çaba harcandığı.

Cloudwards.net de dahil olmak üzere çoğu inceleme sitesinin bağlı kuruluşlar tarafından finanse edildiği bir sistemde tam bir tarafsızlığın garanti edilmesi imkansız olsa da, yayınladıkları hizmetlere sahip yayınlara sahip olmak solgunun ötesindedir ve tüketicilerin gazetecilik türüne olan inançlarını aşındırmaktadır. uygulama.

Umarız Zaborszky, okuyucuları için doğru seçimi yapar ve şirketini Buffered VPN’ye olan ilgisinden çıkarır ve yine dürüst VPN incelemeleri yazmaya başlar..

BestVPN.com ve Buffered VPN’in aynı sahibi olduğunu düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me