Trend Micro Antivirus + Recenzia – Aktualizované 2020

Trend Micro Antivirus + recenzia

Trend Micro Antivirus + je lacná a tvrdá alternatíva k iným antivírusovým riešeniam. Aj keď pri testovaní občas loptu spadne, pravidelní používatelia ju pravdepodobne ocenia pre svoje silné stránky. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole Trend Micro Antivirus.


trendové mikro rozhranie

nastavenie mikro ochrany

nastavenie mikro pozadia

Trend Micro custom custom settings

Trendová ochrana sociálnych sietí

predchádzajúca

Ďalšie

Trend Micro v antivírusovej hre často nebol mocným hráčom. V našom rebríčku najlepšieho antivírusového softvéru sme ho uviedli ako lídra v kategórii podpory zákazníkov, zatiaľ čo iné programy ho prekonali pomocou lepších funkcií, rozhraní, ochrany a stanovovania cien..

Existuje však niekoľko dôvodov, prečo si Trend Micro zaslúži druhý pohľad. Vďaka našim bývalým obľúbeným rozpočtovým možnostiam, Avast a AVG, ktoré sú v strehu s tajným zberom užívateľských údajov, je Trend Micro vynikajúcou alternatívou k šetreniu peňazí bez ohrozenia vášho súkromia. Za posledné dva roky sa tiež dramaticky zlepšil v testoch ochrany.

Osobné antivírusové produkty spoločnosti Trend Micro sa snažia byť ľahké, nenáročné a lacné. V tomto prehľade Trend Micro Antivirus prejdeme na jeho sadu funkcií, určovanie cien, príjemnosť pre používateľa, ochranu a podporu zákazníkov. Na konci dúfame, že odpovieme na otázku, či je spoločnosť Trend Micro spoľahlivá a či prekonala svojich populárnych konkurentov, ako je Norton..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Trend Micro Antivirus+

Vlastnosti

Na rozdiel od mnohých iných antivírusových riešení nemá Trend Micro jediný bezplatný plán. Namiesto toho poskytuje niekoľko individuálnych funkcií zadarmo. Niektoré z nich sú kompletné služby, zatiaľ čo iné sú zredukované verzie platených funkcií.

Úplne bezplatné funkcie začínajú nástrojmi proti ransomware. Crypto Ransomware Decryptor spoločnosti Trend Micro – ktorý vedie priebežný denník ransomware, ktorý šifruje vaše súbory – môže dešifrovať akýkoľvek súbor, na ktorý je zameraný ransomware, o ktorom vie. Funguje na všetkých platformách.

Používatelia Windows získajú prístup k dodatočnej ochrane ransomware pomocou Ransom Buster, štítu priečinkov, ktorý blokuje neznámym programom prístup k vybraným súborom..

zložka štít

Zadarmo mobilné funkcie

Mobilná bezpečnosť Trend Micro je pre používateľov iOS úplne zadarmo, ale nie pre používateľov systému Android. V systéme iOS Trend Micro blokuje nebezpečné webové stránky, zaregistruje vaše zariadenie v prípade jeho straty a analyzuje vaše e-maily a fotografie na známky podvodov. Zahŕňa tiež rodičovskú kontrolu, kontrolu bezpečnosti sociálnych väzieb a dvojfaktorové overenie.

Mobilný správca hesiel Trend Micro môže mať v systéme Android a iOS zadarmo až päť hesiel a neobmedzené množstvo hesiel s predplatným (alternatívy nájdete v našich najlepších správcoch hesiel). Jeho aplikácia na ochranu pred krádežou identity je k dispozícii zadarmo pre Android a iOS.

K dispozícii je tiež sada produktov, ktoré fungujú na počítačoch s operačnými systémami Windows alebo Mac. HouseCall je skener vírusov à la carte spoločnosti Trend Micro, ktorý poskytuje viac možností skenovania na detekciu škodlivého softvéru na počítačoch Mac alebo PC (funguje tiež na telefónoch s Androidom). Ďalšia verzia prehľadáva inteligentné domáce siete na interlopery.

Na doplnenie bezplatných služieb spoločnosti Trend Micro je k dispozícii počítač RootkitBuster pre počítače, ktorý vyťaží rootkity, ktoré hackeri používajú na získanie vzdialeného prístupu k zariadeniam. Cleaner – k dispozícii pre počítače Mac – prehľadá váš počítač, aby uvoľnil miesto na disku. A konečne, ktokoľvek môže použiť program Fraud Buster, nástroj založený na prehliadači, ktorý vám umožní vložiť do textu e-mailu a zistiť, či ide o podvod.

Platené funkcie

Prvou platenou úrovňou predplatného pokrytia Trend Micro je Antivirus +. V systéme Windows obsahuje ochranu priečinkov anti-ransomware, phishingové e-mailové upozornenia a zisťovanie vírusov prostredníctvom siete poháňanej AI od spoločnosti Trend Micro. Hlavným prínosom, ktorý sa vám nedostane zadarmo, je služba Pay Guard, rozšírenie prehliadača, ktoré sprísňuje zabezpečenie finančných transakcií.

Trend Micro Antivirus pre Mac obsahuje rovnaké funkcie, mínus Pay Guard, ale s rodičovskou kontrolou a detekciou podvodov v sociálnych sieťach (získanie tohto miesta v našom najlepšom antivíruse pre počítače Mac). Predplatné systému Windows aj Mac sa dodávajú s jednou licenciou na zariadenie.

Web-ochrana-panel

Ďalšia úroveň, Trend Micro Internet Security, je iba pre Windows. Okrem toho, že ponúka všetko od verzie systému Antivirus + Security systému Windows, pridáva rodičovskú kontrolu, hodnotenie bezpečnosti sociálnych médií a systémový optimalizátor spolu s dvoma ďalšími licenciami (celkom tri).

Trend Micro Maximum Security je najvyššia úroveň a je dodávaná s rovnakými funkciami na zariadeniach Windows, Mac, Android a iOS. Maximálna bezpečnosť zahŕňa licenciu pre 10 zariadení, plus správcu hesiel (s neobmedzeným počtom hesiel) a mobilné bezpečnostné balíčky, ktoré sa však započítavajú do celkového počtu zariadení..

Zjednotenie funkcií

Niektoré z týchto funkcií fungujú skvele. Zoznam známych e-mailových správ od spoločnosti Trend Micro je komplexný a je skvelé mať možnosť preveriť správnu správu bez toho, aby ste museli čokoľvek sťahovať. Skenovanie HouseCall je tiež hračkou na použitie a je agresívne dôkladné, hoci hlboké skenovanie vyžaduje veľa času.

Jeho sada ransomware je rovnako kvalitná. Dešifrovač stojí za to, aby sa vám zachovala určitá veľká pohoda, a Trend Micro je neustále na vrchole pravidelných aktualizácií, aby zostal pred hackermi. Štítok so zložkami, ktorý chráni zraniteľné súbory s mimoriadnou bezpečnosťou, je skvelý dotyk.

Ostatné funkcie sú pevne v kategórii sprostredkovania. Jeho správca hesiel je založený výhradne na webe a nerobí veľa, čo prehliadač Chrome nerobí – v skutočnosti menej, ak zaň neplatíte. 

Potom existujú funkcie, ktoré by mali byť skutočne prítomné, ale nie sú. Neexistuje žiadny skartovač súborov, žiadna voľne použiteľná VPN a žiadna webová ochrana. Aj keď je Trend Micro rozpočtovým programom, niektoré z nich sú prakticky univerzálnymi normami a je neskutočné vidieť ich preč.

Prehľad funkcií Trend Micro

Trend Micro Antivirus + Logowww.trendmicro.com

Začína sa od 250 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Nasledujúce funkcie sú k dispozícii zadarmo: antivírusová kontrola HouseCall, RootkitBuster (iba Windows), optimalizátor Dr. Cleaner (iba Mac), celá mobilná bezpečnosť v systéme iOS, ochrana pred krádežami ID v systéme Android, Fraud Buster a obmedzené použitie hesla manažér.

Antivirus + Security stojí 29,95 dolárov ročne na ochranu jedného zariadenia. To vyjde na 2,50 dolárov mesačne, čo je úplne rozumná cena, ktorú musíte zaplatiť za jeden bezpečný počítač; pre porovnanie, je to rovnaké ako základné predplatné spoločnosti Norton (pozrite si našu kontrolu zabezpečenia Norton).

Trend Micro Antivirus pre Mac stojí rovnako ako Antivirus + Security. Zamení niekoľko bonusových funkcií s verziou Windows, ale zachováva rovnaké základné funkcie. Vzhľadom na to, že služba Pay Guard – funkcia exkluzívna pre Windows na tejto úrovni – je jednou z nevýraznejších funkcií spoločnosti Trend Micro, používatelia počítačov Mac vyjdú lepšie na základnej úrovni predplatného.

Trend Micro Internet Security stojí 39,95 dolárov ročne na pokrytie troch zariadení. V súčasnej dobe to vôbec nestojí za kúpu na tejto úrovni. Je to preto, že Trend Micro Maximum Security tiež teraz stojí 39,95 dolárov ročne a získate podstatne viac zariadení a niekoľko ďalších funkcií.

V skutočnosti je zvýšený počet predplatených – 10 stolových počítačov, prenosných počítačov alebo mobilných zariadení – hlavným ťahúňom úrovne maximálnej bezpečnosti Trend Micro. Správca hesiel a ďalšia ochrana mobilných zariadení sú pekné, ale sami by za to nestáli.

Trend Micro má tiež podnikové plány, ktoré idú nad rámec maximálnej bezpečnosti a sú určené na ochranu koncových bodov pre celé podniky. Nemáme dobrý spôsob, ako otestovať tento balík, takže je mimo rozsahu tejto kontroly.

Užívateľská prívetivosť

Rozhranie Trend Micro sme testovali pomocou Trend Micro Antivirus + Security pre Windows. Jeho skoré príznaky neboli pozitívne, pretože inštalácia trvala dlho, ale do pol hodiny sme ju mali v prevádzke.

Trend-Micro-Antivirus-Installation

Po dokončení a Trend Micro dokončí skenovanie základnej línie, zobrazí sa vám veľké zelené tlačidlo skenovania lemované štyrmi skupinami funkcií. Šípka vedľa tlačidla skenovania umožňuje výber medzi rýchlym skenovaním, úplným skenovaním alebo skenovaním prispôsobeného zoznamu súborov. Kliknutím na tlačidlo veľkej kontroly sa spustí rýchla kontrola.

Main-UI

Výstroj vedľa tlačidla skenovania prispôsobuje fungovanie každého skenovania pomocou začiarkavacích políčok, ktoré sú ľahko zrozumiteľné. Malé tlačidlo napravo od výstroja otvorí bezpečnostnú správu, ktorá dokumentuje problémy so zabezpečením, ktoré Trend Micro zachytil vo vašom zariadení v definovanom období. Na tomto paneli môžete tiež naplánovať prerušované kontroly.

Scan-konfigurácia

Funkcie UI

Každá zo štyroch kategórií funkcií je pomerne jednoduchá. Z „zariadenia“ môžete prispôsobiť kontroly, ktoré sa uskutočňujú v reálnom čase, a aktivovať „režim stlmenia“, ktorý odstraňuje nekritické bezpečnostné upozornenia. Na tomto mieste môžete rozšíriť ochranu aj na ďalšie zariadenia, ak vám to umožňuje odber.

Zariadenie-settings

„Ochrana osobných údajov“ vám umožňuje nakonfigurovať ochranu sociálnych sietí, ale pre váš prehliadač neexistujú žiadne ďalšie nastavenia okrem zapnutia a vypnutia. Tento panel môžete tiež použiť na otvorenie karty prehľadávača s aktívnou službou Pay Guard (alebo ak ju chcete aktivovať pomocou odkazu na pracovnej ploche).

„Data“ je karta na ochranu ransomware. Konfigurácia štítu priečinkov je rovnako jednoduchá ako pomenovanie priečinkov, ktoré chcete chrániť pred neznámymi programami. Nakoniec je tu karta „rodina“, v ktorej sú umiestnené všetky rodičovské kontroly spoločnosti Trend Micro. Na úrovni zabezpečenia Antivirus + nie je nič iné ako ponuka na inováciu.

Vplyv na výkon

Aby sme skontrolovali vplyv produktu Trend Micro na výkon zariadenia, vykonali sme skenovania a sledovali sme ich vplyv na rýchlosť procesora. Rýchla kontrola aj úplná kontrola mali zanedbateľný vplyv, čo sa dobre zhoduje s jej všeobecne pozitívnym výkonom v teste výkonnosti spoločnosti AV-Comparatives z októbra 2019 (pri ktorom sa zistilo, že spôsobuje problémy iba pri spustení iných aplikácií používateľmi).

Test výkonu

Celkovo sme radi, že produkt Trend Micro Antivirus + Security má elegantné a odpúšťajúce rozhranie. Každá jednotlivá funkcia je prístupná dvomi kliknutiami a používateľ je prirodzene vedený z jedného na druhé. Aj keď existujú iba tri druhy skenov, používateľsky príjemný panel prispôsobenia zaisťuje, aby tieto tri pokrývali všetko, čo by ste mohli potrebovať.

Jedinou vecou, ​​ktorá chráni Trend Micro pred dokonalým skóre, je vstavaný vzostup. Do svojho používateľského rozhrania nie je potrebné pridávať ďalšie karty, aby ste používateľom povedali, aké funkcie ešte nemajú.

ochrana

Použili sme testovacie súbory z organizácie Anti-Malware Testing Standards Organization (AMTSO), aby sme získali pocit účinnosti Trend Micro Antivirus + na našom vlastnom zariadení. Nezabúdajte, že testy AMTSO nám len pomáhajú získať prvotný dojem a viac sa spoliehame na výsledky profesionálnych testovacích laboratórií..

Trend Micro úspešne zablokoval ručne stiahnutý súbor so škodlivým softvérom, súbor so stiahnutým škodlivým softvérom, ktorý je poháňaný jednotkou, súbor so škodlivým softvérom ZIP, potenciálne nežiaducu aplikáciu a súbor, ktorý vyžadoval pripojenie k cloudovému vyhľadávaciemu systému..

Počas normálneho prehľadávania sa nepodarilo zachytiť phishingovú stránku, aj keď bola úroveň zabezpečenia internetu nastavená na vysokú úroveň. Keď však bol prehliadač otvorený pomocou služby Pay Guard, zablokoval phishingovú webovú stránku. Fungovalo to dobre, ale nedosahovalo dokonalé skóre, pretože bezpečnosť webu by nemala byť závislá na tom, aby si používatelia pamätali, že svoje prehliadače otvoria určitým spôsobom..

AV-Comparatives

Šli sme do AV-Comparatives a MRG Effitas, aby sme potvrdili zistenia našich vlastných testov. Vo svojom poslednom teste na ochranu pred malvérom, ktorý sa uskutočnil v septembri 2019, spoločnosť AV-Comparatives udelila spoločnosti Trend Micro Internet Security zmiešané skóre.

Pozitívne na prvom mieste: Trend Micro dosiahol 100-percentnú mieru ochrany, ktorá neumožňovala škodlivému softvéru vykonávať žiadne zmeny v chránenom systéme. Keď sa pripojil k cloudu, zistil 97,9% testovacích paketov škodlivého softvéru, čím sa dostal do hornej tretiny zo 16 kontrolovaných produktov.

Bohužiaľ, keď nie je online, miera detekcie Trend Micro klesla na 20,9 percenta – najnižší z komerčne dostupných antivírusov. To naznačuje, že Trend Micro Internet Security je silne závislý od cloudových služieb a že nedostatok dostupnosti na oboch koncoch by mohol spôsobiť katastrofu..

Zvyšovanie problému predstavuje vyššiu ako priemernú falošne pozitívnu mieru. Spoločnosť AV-Comparatives vykonala od júla do októbra 2019 test ochrany v skutočnom svete, počas ktorého spoločnosť Trend Micro Internet Security označila podozrivých 19 nezabezpečených adries URL, čo je oveľa viac ako priemerne osem.

MRG Effitas

MRG Effitas rozprával trochu iný príbeh. Trend Micro vo svojom teste nielen prekonal svoje AV-porovnávacie čísla, ale urobil to oveľa lepšie, ako keď sme ich naposledy preskúmali pred pár rokmi. V prvom štvrťroku 2018 spoločnosť Trend Micro priamo nezískala certifikáciu od spoločnosti MRG Effitas, ktorá vyžadovala, aby antivírusový program detekoval alebo blokoval najmenej 98 percent hrozieb do 24 hodín..

Trend Micro v Q4 2019 dosiahol oveľa lepšie výsledky. Spoločnosť MRG Effitas udelila programu Trend Micro Worry-Free Business Security program najvyššej úrovne, čo znamená, že na zastavenie 100% hrozieb použil autoblocking a analýzu správania prvého kontaktu. 

Antivírusové testovacie firmy takmer vždy súhlasia. Jediné rozdiely medzi týmito dvoma testami sú miera offline (ktorú test MRG Effitas netestuje) a obrovský rozdiel vo falošných poplachoch. Dalo by sa to vysvetliť skutočnosťou, že spoločnosť MRG Effitas testovala podnikovú verziu Trend Micro, zatiaľ čo spoločnosť AV-Comparatives testovala verziu pre koncového zákazníka, nie je však isté.

Sme trochu viac naklonení veriť AV-Comparatives v tomto. Iba jeden program z 12 falošne zablokoval niektorú z 1 499 skúšobných vzoriek MRG Effitas, vďaka čomu sme si mysleli, že jeho test nie je taký prísny, ako by mohol byť. Našťastie pre spoločnosť Trend Micro je konsenzus o zvyšku jej ochrannej sily dosť dobrý.

podpora

Podpora Trend Micro má veľa spoločného s bezplatnými antivírusovými funkciami. Všetko, čo potrebujete, je tam, ale niekedy je prezentované vo frustrujúcej mozaike, vďaka ktorej sa zdá byť menej ako je.

Databáza znalostí spoločnosti Trend Micro

Znalostná základňa Trend Micro začína odkazmi na tri všeobecné témy: sťahovanie a inštalácia produktov, nákup produktov a predplatných a porovnávanie funkcií rôznych produktov. Pod tým sa zobrazia odkazy na stránky podpory pre každý konkrétny produkt vrátane starších produktov, ktoré sa blížia alebo končia na konci svojej životnosti.

Kliknutím na odkaz ktoréhokoľvek produktu sa dostanete na stránku, ktorá je zjavne venovaná pomoci s používaním tohto produktu. Na stránkach produktov určených na odber, ako je napríklad Trend Micro Antivirus + Security, je však veľká časť obsahu určená na predaj produktu. Nájdete tu videoprehliadky, pokyny na inštaláciu a odkazy na ďalšie funkcie, ktoré by ste mohli potrebovať.

Ak chcete získať pomoc, kliknite na jednu z tém uvedených v pruhu „Vybrať tému“. Všetky vás zavedú na rôzne miesta na webe. Napríklad odkazy „populárne témy“ na odkazy na stiahnutie pre používateľskú príručku každej úrovne predplatného. Ak z tohto prejdete nadol, nakoniec nájdete časté otázky a odpovede.

Zákaznícka podpora

Aby sme boli informovaní o Trend Micro, aby boli spravodlivé, veľa jednotlivých stránok s prvkami prejde priamo k informáciám. Keď nájdete informácie, sú úplne úplné. Dobre napísané používateľské príručky, jasne ilustrované videá a rozsiahle otázky a odpovede medzi nimi pokrývajú celý rad potenciálnych problémov.

Živá podpora

Vašou prvou možnosťou živej podpory je chatovací robot Trend Micro, Vanessa, ktorý je možné kontaktovať prostredníctvom Facebook Messenger prostredníctvom odkazu v dolnej časti domovskej stránky pomocníka (a niekoľkých ďalších stránok). Napriek tomu, že nie je človek, Vanessa je prekvapivo dobrá pri riešení otázok používateľov.

Ak vám Vanessa nemôže pomôcť, môže vám ponúknuť pôsobivá škála ďalších možností podpory. Na používateľské fóra Trend Micro môžete poslať e-mail, chatovať s ľuďmi alebo sa ponoriť. Fóra sú usporiadané čisto a témy sú usporiadané do niekoľkých kariet (aj keď by sme to mohli urobiť aj bez sekcie „chvály“). Nie je to najaktívnejšia scéna, ale zamestnanec Trend Micro odpovedá na každý príspevok.

Trend-Micro-Antivirus-Forum

Môžete tiež zavolať. Trend Micro zarába jeden z našich najmenej obľúbených trendov v antivírusovom svete nielen sprístupnením svojho telefónneho čísla podpory na webe, ale jeho viditeľným zobrazením. Je k dispozícii bezplatne 12 hodín denne vo všedné dni a 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ak sa chystáte na prémiovú podporu.

Poďme hovoriť o prémiovej podpore na sekundu. Za 59,95 dolárov ročne získate telefonickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, jedno odstránenie vírusov, jednu ročnú kontrolu zdravotného stavu počítača a rok vrhnutia maximálnej bezpečnosti Trend Micro Maximum Security. Avšak 69,95 dolárov ročne vás inovuje na neobmedzené odstránenie vírusov a zdravotné kontroly počítačov, plus inštalácia vzdialeného prístupu.

Celkovo by vedomostná základňa Trend Micro mohla byť oveľa lepšie organizovaná (a menej ťažká na vzostupný trend), ale mnoho možností na dosiahnutie živej podpory generuje omnoho viac dobrej vôle, ako stratí frustrujúce FAQ. Je to ľahko jedna z najdostupnejších bezpečnostných softvérových spoločností, dokonca aj pre ľudí, ktorí za nič neplatili.

Verdikt

Vzhľadom na naše doterajšie skúsenosti s Trend Micro sme nečakali veľa, ale Trend Micro Antivirus + Security nás prekvapilo tým najpríjemnejším spôsobom. Má ochranu najvyššej kvality, zmiernenú priateľským používateľským rozhraním a odhodlaním čo najviac sprístupniť podporu.

Jeho spoľahlivosť poškodilo niekoľko čiernych značiek: jej falošné poplachy vyvolávajú obavy, a preto hrozí, že po zabudnutí na spustenie prehliadača s ochranou Trend Micro dôjde k zakopnutiu o phishingové stránky. Trend Micro je však oveľa spoľahlivejší ako predtým a každým štvrťrokom sa zlepšuje.

Ak ste použili nejaké produkty spoločnosti Trend Micro a mali ste dobrý, zlý alebo jedinečný zážitok, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me