TotalAV Antivirus Review – Aktualizované 2020

TotalAV Antivirus Review

TotalAV je dobre navrhnuté antivírusové riešenie, ktoré jednoducho nemá k dispozícii chops "dobrý." Existuje iba veľmi málo výsledkov testov tretích strán a jej cenová štruktúra je okrem iného jednoducho čudná. Prečítajte si našu úplnú recenziu TotalAV, kde nájdete podrobnosti.


totalav-Slider1

totalav-slider2

totalav-slider3

totalav-slider4

totalav-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

TotalAV je malý hráč na veľkom antivírusovom trhu. Má niekoľko skvelých nápadov a funkcií, ale jeho ochrana a použiteľnosť klesajú. Je to tiež jeden z najdrahších antivírusov.

V tejto recenzii sme vzali TotalAV cez rukavice, takže môžete získať úplný obraz o tom, kde svieti a kde zaostáva. Testovali sme každú funkciu, prenikli prostredníctvom zákazníckej podpory a dokonca sme otestovali ochranu pred škodlivým softvérom. Po tom všetkom sme dospeli k verdiktu, že sa s vami podelíme o túto antivírusovú kontrolu TotalAV.

Nakoniec sa spoločnosť TotalAV nezačlenila do nášho zoznamu najlepších antivírusových programov z dôvodu nedostatkov v niekoľkých kategóriách. Pri testovaní sedemdňovej bezplatnej skúšobnej verzie však nevzniká žiadna škoda, najmä preto, že poskytuje 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy antivírusu TotalAV

Vlastnosti

TotalAV má pekný výber funkcií na ochranu osobných údajov a zabezpečenia, ale nie je tak robustný ako niektoré iné antivírusy nabité funkciami, napríklad Avira (pozrite si našu recenziu v Avire). Zahrnutie správcu hesiel a VPN ho postavilo pred balík, aj keď niektoré jeho funkcie sú zamknuté za veľkou výplatnou bránou.

Zdá sa, že spoločnosť TotalAV sa zameriava na funkcie ochrany osobných údajov a zabezpečenia. Program je vybavený nástrojmi na ochranu súkromia, ako je napríklad vstavaná kontrola údajov. Toto kontroluje haveibeenpwned.com, čo je najúplnejšia databáza porušení údajov.

totalav-databreach

Súčasťou týchto nástrojov ochrany osobných údajov je virtuálna súkromná sieť alebo VPN. Toto je dôležitý nástroj na ochranu súkromia online, preto je pekné, že ho TotalAV obsahuje. To zaisťuje, že vaše sieťové údaje sú anonymné a nemožno ich sledovať späť bez ohľadu na to, čo robíte.

Ďalšou vynikajúcou ochranou súkromia je funkcia TotalAV na ochranu identity. Toto je najhlbšia ochrana, akú sme videli v antivírusovom programe, a poraziť tak konkurenciu, ako je ZoneAlarm (ďalšie informácie nájdete v recenzii ZoneAlarm)..

Ochrana spoločnosti TotalAV zahŕňa pravidelné vyhľadávanie vašich osobných informácií na webe, čo by mohlo naznačovať porušenie údajov. Bude tiež sledovať vaše číslo sociálneho zabezpečenia a upozorní vás, ak sa do správy pridajú informácie, čím sa zabezpečí, že nikto nemôže použiť vaše SSN na škodlivé účely.

Je dôležité si uvedomiť, že TotalAV v predvolenom nastavení zakazuje ochranu v reálnom čase. Väčšina ľudí nepôjde okamžite do nastavení antivírusového programu, aby zistili niečo podobné, takže by bolo ideálne, keby to bolo predvolene povolené.

Ďalšou jedinečnou vlastnosťou TotalAV je ochrana rodiny. Takmer každý antivírus ponúka ochranu na viacerých zariadeniach, ale TotalAV je trochu iný. Namiesto jednoduchého pridania zariadenia do toho istého účtu vám umožňuje vytvoriť podúčet, ktorý má prístup k vašim funkciám.

totalav-family

Každý človek dostane svoj vlastný účet s vlastným prístupom k funkciám. To by vám napríklad umožnilo chrániť detský počítač bez toho, aby ste mu poskytli prístup k fakturačným informáciám alebo možnosť kúpiť si doplnky..

Funkcie výkonu

„Vyladenie systému“ je významnou vlastnosťou spoločnosti TotalAV. Zahŕňa to množstvo nástrojov – vrátane čističa disku, správcu spustenia a vyhľadávača duplicitných súborov – ktoré sú určené na zrýchlenie vášho počítača..

totalav-tuneup

Tieto funkcie prehľadávajú váš operačný systém rôznymi spôsobmi, aby sa optimalizoval výkon a použiteľnosť. Čistič disku bol obzvlášť užitočný, pretože uvoľnil takmer 2 GB aktualizácií systému uložených v pamäti, dočasných súborov a súborov na hlásenie chýb.

Došlo k problému s odinštalačným programom. Odinštalovanie jednoduchého programu trvalo takmer 20 minút. Z dôvodu testovania sme ho preinštalovali a potom odinštalovali zo systémovej ponuky, ktorá trvala iba jednu minútu. 

Dôvodom môže byť skutočnosť, že spoločnosť TotalAV používa tento čas na hĺbkové hĺbenie do systému a na odstránenie dočasných alebo nepotrebných súborov súvisiacich s týmto programom, ale zostáva nejasná. Nakoniec však program odinštaloval.

Úschovňa hesiel

TotalAV Total Security, program najvyššej úrovne, obsahuje „trezor hesiel“, inak známy ako správca hesiel. Používanie správcu hesiel je jedným zo spôsobov, ako bezpečne ukladať heslá v cloude, čo vám umožní mať dlhé a jedinečné heslá bez toho, aby ste si ich museli pamätať..

totalav-passwordsetup

Je dôležité mať správcu hesiel. Je skvelé vidieť, ako sú súčasťou antivírusu bezpečnostné funkcie, ako je táto. Existuje však veľa bezplatných správcov hesiel a tieto programy sa správajú veľmi podobne ako tento. Aj keď je to dôležitá vlastnosť, mala by sa ponúkať spolu s ostatnými úrovňami platieb.

Celkový prehľad funkcií AV

Logo antivírusu TotalAVwww.totalav.com

Začína sa od 825 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

TotalAV je určite na drahej strane, najmä v porovnaní s populárnymi antivírusovými programami, ako je Kaspersky (pozrite si našu Kaspersky Anti-Virus recenziu). To sa zhoršuje tým, že chýba bezplatná verzia, ako aj extrémnymi obmedzeniami skúšky. Je však potrebné poznamenať, že spoločnosť TotalAV má v prvom roku hlboké zľavy so 70-percentnou zľavou.

Načíta tiež drvivú väčšinu funkcií do svojej najlacnejšej úrovne, takže je dobrou voľbou pre niekoho, kto nemá záujem o luxusné možnosti, ako je napríklad VPN..

Prvou úrovňou je TotalAV Antivirus Pro. Získate základné funkcie antivírusového skenovania, ako aj mobilné aplikácie, nástroje na optimalizáciu, ochranu pred phishingom a ransomware a ochranu internetu. Na 99 dolárov ročne, je to trochu holé kosti, ale nie neprimerane lacno.

Ďalšou úrovňou je TotalAV Internet Security, vrátane ďalších dvoch zariadení a VPN. To je ešte drahšie, na 119 dolárov ročne. Inovácie sú celkom minimálne za ďalších 20 dolárov, ale mohla by byť dobrou voľbou, ak máte záujem o jej službu VPN alebo ak máte veľkú rodinu.

Posledná úroveň, TotalAV Total Security, obsahuje službu blokovania reklám a úschovňu hesiel a ročne vám to prinesie bolestivých 149 dolárov. Táto úroveň je mätúca pri výbere luxusných funkcií. Nájdete blokátory reklám aj správcov hesiel, ktoré sú úplne zadarmo, a TotalAV tu trochu nadhodnocuje svoju peňažnú hodnotu.

TotalAV Add-On System

Pozitívne je, že TotalAV má zaujímavý systém doplnkov pre svoje bezpečnostné funkcie, čo je užitočné, ak hľadáte niečo konkrétne. Môžete si kúpiť najnižšiu úroveň ochrany a potom pridať podporu VPN alebo dokonca prioritnú podporu. 

TotalAV ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, ale na rozdiel od väčšiny ostatných antivírusových programov neobsahuje všetky antivírusové funkcie. Namiesto úplného a bezplatného ukážky najlepších produktov na mesiac ponúka základné skenovacie funkcie iba na sedem dní.

Existuje však 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorá vám umožňuje zakúpiť verziu, ktorú by ste chceli vyskúšať, a potom ju vrátiť, ak ju nemáte radi. 70% zľava na prvý rok to ešte uľahčuje.

Odporúčame nevyužívať sa na VPN a správcu hesiel pomocou TotalAV. Namiesto toho si pozrite naše odporúčania týkajúce sa najlepšieho správcu hesiel a najlepšej VPN, ktorý sa má použiť v spojení s vrstvou TotalAV Antivirus Pro.

Užívateľská prívetivosť

TotalAV nie je veľmi intuitívny program na prácu. Vyskytli sa problémy skôr, ako sme nainštalovali program, a nastavenia sú niekedy mätúce. Mnohé z funkcií uvedených v možnostiach sú k dispozícii iba ako doplnky, ale majú vynikajúcu funkciu, aby vás povzbudili, aby ste viac utratili..

totalav-dashboard

Prvá vec, ktorú sme si všimli, bolo, aké ťažké bolo nájsť bezplatnú skúšobnú verziu TotalAV. Existuje, ale nikde na webe sa neuvádza ani nikde neuvádza odkaz. Nakoniec sme ho našli pomocou vyhľadávania Google, iba aby sme zistili, že ponúka takmer žiadnu z funkcií Antivirus Pro, jeho najlacnejšej úrovne.

Okrem toho sa po nainštalovaní programu začne skenovať automaticky, bez toho, aby sa zabránilo jeho spusteniu. Keď sa to začne, neexistuje spôsob, ako ho zrušiť. Je to však „inteligentná kontrola“, ktorá trvá iba niekoľko minút.

Naj mätúcejšou časťou používania TotalAV je však dešifrovanie, ktoré funkcie sú skutočne k dispozícii. Niektoré z nich mali veľké, pestrofarebné zámky, napríklad funkciu VPN.

totalav zámkom

Ostatné funkcie, napríklad správca hesiel, vyzerajú, akoby boli súčasťou vášho predplatného, ​​kým sa ich pokúsite použiť. Potom vás informuje, že musíte aktualizovať svoje predplatné alebo zakúpiť túto jednotlivú funkciu ako doplnok. 

TotalAV veľmi intuitívne rozdeľuje kategórie do svojho desktopového programu. Kategórie znižujú bezpečnosť na internete, ochranu pred škodlivým softvérom, nástroje na zrýchlenie systému, správcu hesiel a nastavenia rodiny.

Možnosti skenovania TotalAV

Možnosti skenovania poskytujú dobrú rovnováhu medzi rozmanitosťou a jednoduchosťou. K dispozícii je úplná kontrola, inteligentná kontrola a rýchla kontrola, podobne ako väčšina antivírusových programov. K dispozícii je tiež vlastné skenovanie s množstvom možností, napríklad vylúčenie konkrétnych súborov a priečinkov.

Spustili sme jeho kontroly, aby sme otestovali jeho rýchlosť a využitie CPU. Rýchle skenovanie trvalo asi tri minúty, čo je štandard pre antivírusy. Úplné skenovanie trvalo trochu menej ako hodinu, čo je nezvyčajne rýchle.

TotalAV je bohužiaľ zdrojom ošípaných. Väčšina programov môže zaberať päť až 10 percent CPU počítača, ale obe jeho kontroly zabrali zhruba 40 percent. Toto je ťažko viditeľné a je to veľký problém, ak plánujete počítač používať počas skenovania.

Väčšina antivírusov, ako je ESET NOD32 (pozri našu recenziu ESET NOD32), dosiahne vrchol na približne 10 percentách využitia CPU. Toto spomalenie je obrovským zásahom do používateľskej skúsenosti spoločnosti TotalAV.

TotalAV trpí celým radom problémov s použiteľnosťou, od do očí bijúceho vylepšenia predplatného na niekoľko funkcií kvality života. Napríklad kliknutie na správu o prípitku – ktorá vás informuje o dokončení skenovania – nerobí nič. Toto nie je veľký problém, ale je to dobrý indikátor starostlivosti, ktorú spoločnosť TotalAV venovala používateľskej skúsenosti.

Rozšírenia prehľadávača

TotalAV tiež ponúka rozšírenie bezpečného prehliadania, ktoré je navrhnuté tak, aby chránilo vaše súkromie pri prehliadaní webu. Funkcia blokovania reklamy je súčasťou tohto rozšírenia prehliadača a tiež spôsob, ako rýchlo vymazať svoju históriu a súbory cookie.

totalav-safesite

Z väčšej časti sú tieto možnosti bezpečného prehliadania už zabudované do moderných prehliadačov, ale vždy je pekné, keď ich antivírusový program zbalí do ľahko použiteľných tlačidiel. Možno však nebudete musieť platiť za blokovanie reklám; pozrite si naše odporúčania týkajúce sa najlepších blokátorov reklamy.

Je dôležité si uvedomiť, že funkcie blokovania reklám obsahuje iba najdrahšia verzia TotalAV Total Security. Zvyšok rozšírenia funguje dobre bez neho a ak si zakúpite tento doplnok alebo inovujete rozšírenie, funkčnosť sa automaticky zodpovedajúcim spôsobom aktualizuje..

Existuje však toľko bezplatných blokovačov reklamy, ktoré túto prácu vykonávajú rovnako dobre, ak nie lepšie, ako blokovanie reklám TotalAV. Je mätúcou voľbou umiestniť túto funkciu za najvyššiu úroveň platieb.

ochrana

Aby sme otestovali ochranu TotalAV, prebehli sme pomocou našej vlastnej testovacej sady. Laboratórne testovanie je však pravý zlatý štandard, preto týmto výsledkom prikladáme väčšiu váhu ako naše vlastné. Laboratóriá testujú antivírusový softvér na viacerých počítačoch a podrobujú ho najnovšiemu objavenému malvéru, čím sa výsledky stávajú robustnejšími.

TotalAV sa, žiaľ, zúčastňuje iba v jednej z troch laboratórií, ktoré hľadáme na testovanie. Tieto výsledky, najmä ak sa na ne pozeráme v priebehu niekoľkých mesiacov, sú prinajlepšom neisté. Naše praktické testovanie tiež potvrdilo tieto výsledky.

AV-Test vyhodnotil TotalAV v decembri 2019. Blokoval 97,4% zneužitia v nultý deň a 99,8% rozšíreného škodlivého softvéru. Aj keď sú tieto čísla solídne, jeho nekonzistentnosť v priebehu mesiacov nás trochu pozastavila.

Keď sa pozrieme späť na svoju históriu testovania, TotalAV v októbri 2019 zablokoval iba 57,4% vyťažení v nulový deň. Rozdiel medzi októbrom a decembrom sa týka najmä prípadov, keď sa vezmú do úvahy výsledky z augusta 2019, keď sa TotalAV pohyboval okolo 95 percent.

Zdá sa, že to naznačuje, že TotalAV má v priebehu času spoľahlivú nulovú ochranu, ale keď sa uvoľnia nové exploity, bude sa snažiť držať krok. S antivírusovými možnosťami, ktoré blokujú až 100 percent denného zneužitia, ako je napríklad Bitdefender (prečítajte si našu recenziu Bitdefenderu), je ťažké zdôvodniť vyhodenie lopty sem.

Bohužiaľ, ani AV-Comparatives ani MRG Effitas test TotalAV vôbec. V priebehu mesiacov sa musíme spoliehať na naše vlastné testovanie a na veľmi odlišné správy spoločnosti AV-Test.

Praktické testovanie

Na analýzu bezpečnosti TotalAV pre seba sme použili dva nástroje. Prvým z nich bol AMTSO alebo Organizácia pre testovanie škodlivého softvéru. Toto je séria bežných výhod, ktoré sú navrhnuté tak, aby boli zachytené antivírusom.

TotalAV prešiel väčšinou testov AMTSO. Zlyhal však cloudový test, ako aj test, ktorý skryl vírus v komprimovanom súbore, ktorý TotalAV v predvolenom nastavení neskenuje. Po povolení tohto nastavenia sa však zachytil takmer každý formát kompresie. 

Nezablokoval tiež stránku neoprávneného získavania údajov (phishing), hoci tvrdí, že má ochranu pred neoprávneným získavaním údajov. Toto je bežný výsledok pre antivírusové programy – dokonca aj pre programy s phishingovou ochranou – preto je dôležité pochopiť, čo je phishing a ako sa chrániť.

Naše druhé kolo testovania bolo s WICAR, séria testov bežných zraniteľností prehliadača. TotalAV neobsahuje ochranu webu, takže je to skvelý test toho, ako sú tieto služby robustné. TotalAV sa tu, žiaľ, nenaskladal. Blokoval iba dva z 13 exploitov.

totalav-blockedsite

Pokiaľ ide o antivírusovú ochranu, TotalAV neprináša známku. Pozrite si našu recenziu najbezpečnejšieho antivírusového softvéru a získajte predstavu o tom, čo môžete očakávať od najvyššej úrovne ochrany.

podpora

Zákaznícky servis spoločnosti TotalAV je zvláštny. Je úplne neprístupný, kým si nezakúpite predplatné, a dokonca aj potom môžete čeliť problémom. V našom výskume sme našli dve úplne samostatné verzie stránok podpory a stále si nie sme istí, ktorá je správna. Avšak obrovské množstvo videonávodov je v antivírusoch pomerne jedinečné.

Jednou časťou jeho podpory, ktorá ju odlišuje, je zákaznícky servis nepretržite. Mnoho antivírusových programov má svoju verziu, v ktorej je možné lístok predložiť kedykoľvek a naliehavé je možné vybaviť cez noc. TotalAV sa však môže pochváliť skutočným systémom telefonickej podpory 24/7, 365 dní, v prípade akýchkoľvek problémov.

Chýba mu však možnosť live chatu. Niekoľko konkurentov, napríklad Sophos Home (pozrite si našu recenziu v Sophos Home), nahradilo svoju telefonickú podporu možnosťou live chatu. Bolo by pekné vidieť obidva antivírusové programy.

Jeho výučbová knižnica je tiež pôsobivá. Väčšina jeho funkcií podporuje úhľadné a užitočné video. Ponúka dokonca aj knižnicu videí, ktorá umožňuje ľahkú navigáciu medzi videami.

totalav-videos

Znalostná základňa je však podivne usporiadaná a videá ju nijako nezlepšujú. Niektoré z nich sú zastarané a nasmerujú vás na odkazy, ktoré už neexistujú. Je tiež nepríjemné, že neexistuje spôsob, ako skontrolovať odoslaný e-mailový lístok prostredníctvom webu, iba prostredníctvom e-mailovej schránky.

Čo sa nám páči

Ocenili by sme tiež užívateľské fórum, ktoré ponúkajú konkurenti, ako napríklad spoločnosť McAfee (ďalšie informácie nájdete v recenzii Total Protection spoločnosti McAfee). Sú vynikajúce pre predtým vyriešené otázky a spôsobujú, že používateľ bude oveľa menej potrebovať osobnú podporu.

TotalAV poskytuje zákaznícku podporu prostredníctvom svojho kanálu Twitter, ktorý je v súčasnosti bežný pre antivírusové programy, ale stále sa oceňuje. Ak s používaním telefónu nie ste spokojní alebo z akéhokoľvek dôvodu nemôžete volať, je dobré mať k dispozícii textovú možnosť, ktorá je trochu v reálnom čase.

Celkovo vzaté, TotalAV má vo svojom arzenáli podpory a veľa frustrácií niekoľko skutočne užitočných funkcií. Je ťažké dokázať, kde chýba. Existujú hviezdne príklady antivírusovej podpory, ako napríklad F-Secure (ďalšie informácie nájdete v našej recenzii F-Secure)..

Verdikt

Antivírus TotalAV má niekoľko skvelých nápadov. Je veľmi progresívne uvažovať o tom, že okrem bezpečnostných prvkov bude obsahovať aj sadu nástrojov na ochranu osobných údajov. Jeho jedinečný doplnkový systém vám tiež dáva príležitosť vytvoriť druh ochrany, ktorú potrebujete.

Jednoducho však nestačí na to, aby sme softvér odporučili všeobecne. Navigácia a tlačenie doplnkov do tváre je vždy mätúce na každom kroku, a to aj po zaplatení produktu..

Je to naozaj všetko, čo sa týka bezpečnosti, hoci, a TotalAV tam určite chýba. Trh s antivírusovým softvérom je nafúknutý s podobnými produktmi, ktoré blokujú 95 až 100 percent všetkých hrozieb, ako je napríklad Webroot (prečítajte si prehľad zabezpečenia Webroot SecureAnywhere). Existuje toľko možností s vysokou bezpečnosťou, že neisté výsledky z testov TotalAV ho vyradia z činnosti pre najlepší antivírus.

Čo si myslíte o antivírusovom programe TotalAV? Bolo to pre vás dobré? Dajte nám vedieť v komentároch. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map