Recenzia produktu ESET NOD32 – aktualizovaná 2020

ESET NOD32 Recenzia

Napriek tomu, že nejde o najťažšie meno, ESET NOD32 je výkonný antivírusový nástroj. Pôvodne zameraná na podniky vstúpila na spotrebiteľský trh len nedávno, a preto sa javí ako najvhodnejšia pre ľudí, ktorí chcú pracovné skúsenosti. Prečítajte si našu úplnú recenziu NOD32 pre viac informácií.


best-antivírus-recenzia

ESET chráni používateľov už 30 rokov technológiou NOD32. Výkonný antivírus vo svojej dobe priťahoval záľuby spoločností Canon, Honda, T-Mobile a ďalších. Jeho bezpečná ochrana podnikania sa však dostala na spotrebiteľský trh, čo znamená, že čelia rôzni oponenti.

V tejto recenzii produktu ESET NOD32 otestujeme domáci antivírus a porovnávame naše zistenia s výsledkami v laboratóriách, aby sme zistili, ako dobre funguje. Predtým, ako vydáme verdikt, porozprávame sa o vlastnostiach, cenách, ústretovosti pre užívateľa, ochrane a podpore.

NOD32 je všestranne slušný. Dôraz sa kladie na bezpečnostné prvky, ktoré zdôvodňujú jeho statnú cenu. Výsledky laboratória sú dobré, aj keď nie najvyššie, a použiteľnosť nie je taká silná ako iné antivírusy. Napriek tomu dokáže jazdiť spolu s najlepším antivírusovým softvérom, ktorý v niekoľkých kategóriách zaostáva.

Rozhranie ESET NOD32

Cielené skenovanie produktu ESET NOD32

Nastavenia ochrany produktu ESET NOD32

Rozšírené nastavenie produktu ESET NOD32

Podpora ESET

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre ESET NOD32

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

NOD32 je základom pre ďalšie balíky ponúkané spoločnosťou ESET. Väčšina funkcií sa preto sústreďuje na budovanie bezpečnej platformy a nepridáva zvončeky a píšťalky. Balíky virtuálnych súkromných sietí a správcov hesiel, ktoré sa dodávajú s prémiovými antivírusovými balíčkami, zvyčajne nie sú dobré, takže nie sme naštudovaní vynechaním.

ESET útočí na malware z niekoľkých uhlov. Existuje základný antivírus, ktorý chráni pred známymi hrozbami a podozrivé správanie sa súborov. Okrem toho má blokovač zneužitia určený na boj proti útokom zameraným na prekonanie antivírusových programov, ochrany pomocou ransomware a ochrany pred útokmi na základe skriptov..

Našou obľúbenou funkciou je skener Unified Extensible Firmware Interface, ktorý dokáže zamiesť váš systém pred zavedením do systému Windows. Ak sa útoku podarí prevziať UEFI, čo znamená, že vírus nežije na pracovnej ploche, reštartovanie a preformátovanie ho neodstráni. Táto spúšťacia kontrola hľadá problémy pred načítaním systému Windows, takže môžete zachytiť najhlbší malware.

Ak používate plán pre viacerých používateľov, získate správcu zariadenia. V prípade NOD32 sa používa na správu zariadení a prezeranie licencií. Prémiové plány majú viac funkcií.

Správca zariadení ESET NOD32

Prémiové funkcie spoločnosti ESET

Používatelia programov Internet Security a Smart Security majú tiež prístup k funkcii Anti-Theft a rodičovskej kontroly v správcovi zariadení. Funkcia Anti-Theft sleduje vaše zariadenia v prípade ich straty. Môžete vidieť ich polohu, poslať správu komukoľvek a sledovať zahraničnú aktivitu.

Internet Security má mnoho ďalších funkcií ochrany, ktoré vychádzajú z pevného základu, ktorý NOD32 zavádza. Prvým je bezpečný bankový prehliadač, ktorý oddeľuje vašu bežnú plochu od bankovej. Ak používate bežný prehliadač, ESET stále pasívne chráni vaše platby.

Medzi ďalšie funkcie ochrany patrí osobný firewall, ochrana pred sieťovými útokmi a monitorovanie botnetov. Najviac sa nám páči ochrana botnetov, pretože tieto zvieratá patria medzi najväčšie hrozby kybernetickej bezpečnosti dnes.

Smart Security prináša dve ďalšie funkcie: správcu hesiel a šifrovanie súborov. Môžete šifrovať ľubovoľný súbor, priečinok alebo vymeniteľné médium a pridať ďalšiu vrstvu ochrany ransomware.

Správca hesiel je lepší ako väčšina antivírusových programov, stále však nespĺňa kritériá stanovené v našom najlepšom zozname správcov hesiel. Odporúčame prejsť okolo tejto možnosti a použiť manažéra, ako je napríklad Dashlane (prečítajte si našu recenziu z Dashlane)..

Prehľad funkcií produktu ESET NOD32

Logo ESET NOD32www.eset.com

Začína sa od 333 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

ESET stavia svoju zostavu na infraštruktúre NOD32. Z tohto dôvodu získate rovnaký antivírus, ochranu proti ransomware a skenovanie pomocou cloudu v ľubovoľnom pláne, ktorý si vyberiete. Existujú ďalšie funkcie ochrany v oblasti Internet Security a Smart Security, ale základné princípy zostávajú rovnaké.

NOD32 je najlacnejším bodom pri vstupe. Získate hlavný antivírus pre jeden až päť počítačov so systémom Windows. Spoločnosť ESET účtuje 10 USD za zariadenie naviac k počiatočnej sadzbe namiesto zvyšovania počtu zariadení v prírastkoch, ako sme videli pri iných antivírusoch. Môžete zaplatiť za presný počet zariadení, ktoré potrebujete chrániť.

NOD32 proti zvyšku

Za tieto zariadenia žiaľ zaplatíte viac. Norton Basic, jediný plán pre Windows, je na rok lacnejší o 10 dolárov (prečítajte si našu recenziu Norton Security). Norton však nemá skener UEFI.

Internet Security je najlepšia hodnota, ktorá prichádza v rovnakom pomere ako NOD32 pre prvý semester. Získate rozsiahlejší zoznam funkcií vrátane ochrany bankového systému, monitorovania botnetov a rodičovskej kontroly.

Aplikácia Kaspersky Internet Security je rovnaká cena za počiatočné obdobie pre tri zariadenia (prečítajte si našu recenziu aplikácie Kaspersky Antivirus). Tri zariadenia pre ESET Internet Security sú o 20 dolárov viac za prvé obdobie, ale obe sú pri obnovení rovnaké.

Smart Security Premium je jediný multiplatformový plán, ktorý spoločnosť ESET ponúka, a to je jeho najväčšia výhoda. Získate správcu hesiel a schopnosť šifrovať údaje, čo za príplatok 20 dolárov nestojí.

Je ponúkaný pre jedno až desať zariadení, ale neodporúčame ho pre jedného používateľa. Inteligentné zabezpečenie je najlepšie, keď sa používa na viacerých zariadeniach s rôznymi operačnými systémami. To však prichádza s veľkou prémiou. Desať zariadení vám v rámci programu McAfee Total Protection spustí o 50 dolárov viac ako rovnaké (prečítajte si našu recenziu McAfee Total Protection).

Vzhľadom na cenu je ťažké odporučiť funkciu Smart Security. Existujú možnosti viacerých platforiem s podobnými funkciami za nižšiu cenu. Internet Security a NOD32, hoci sú drahé, zdôvodňujú svoje náklady.

Hlavným ohromením od spoločnosti ESET je to, že plány sa oceňujú za jedno zariadenie. Ak jeden používateľ môže mať ľahko tri alebo viac zariadení, náklady na program ESET sa môžu spočítať. Aj keď táto sada funkcií stojí za to, cena je stále vyššia ako pri iných antivírusoch.

Užívateľská prívetivosť

ESET má ľahký inštalátor pri 4 MB, ale inštalácia trvala dlhšie ako obvykle. Asi o tri minúty to nie je hrozné, ale nie je to ani najrýchlejšia inštalácia, akú sme kedy videli. Neexistuje veľa nastavení inštalácie, ako sú ponuky AVG (prečítajte si našu recenziu AVG), ale stále máte kontrolu nad správou LiveGrid a potenciálne nechcenými aplikáciami na úrovni inštalácie..

Inštalátor ESET NOD32

Ak používate inteligentné zabezpečenie alebo zabezpečenie internetu, zobrazí sa okno na povolenie ďalších funkcií. Musíte ich povoliť manuálne a pridať tak viac času k zdĺhavému procesu inštalácie.

Nastavenia inštalácie ESET Smart Security

Potom sa spustí úvodná kontrola. Toto skenovanie trvá dlhú dobu a prechádza každým z vašich súborov a nastavuje základnú líniu systému. Môžete ho však nastaviť tak, aby sa po skenovaní počítač vypol.

Počiatočné skenovanie produktu ESET NOD32

Využívanie zdrojov bolo počas skenovania ľahké, vrcholil pri 10% využití CPU oproti nečinnosti. Keď sme skenovali samostatne, výkon sa spomalil o ďalších päť percent. Kupodivu to začalo až pár minút po naložení.

Skenovanie môžete spustiť kliknutím na položku „kontrola počítača“ v ponuke na ľavej strane. ESET ponúka rôzne spôsoby prístupu ku každému, ale existujú štyri hlavné režimy skenovania: plné, cielené, UEFI a vymeniteľné médiá.

Nastavenia skenovania ESET NOD32

Cielené kontroly môžu byť vykonané kliknutím na „rozšírené kontroly“ a pomocou hierarchie priečinkov vyberte oblasti, ktoré chcete zamiesť. Na spustenie kontroly môžete tiež presunúť súbory alebo priečinky do rozhrania.

Môžete tiež nastaviť skenovanie UEFI z hierarchie priečinkov. Týmto sa vypne zariadenie a po opätovnom spustení sa začne skenovanie. Skenovanie UEFI sa nenaštartuje do vášho operačného systému. Namiesto toho skúma súbory skôr, ako budú mať možnosť interagovať na vašom živom počítači.

Skenovanie ESET NOD32 UEFI

Hlavné rozhranie zobrazuje váš aktuálny stav zariadenia s navigačnou ponukou vľavo. Existuje tiež veľký obraz robota ESET, vďaka ktorému premýšľame o Asimovských zákonoch viac, ako by sme chceli.

Rozhranie ESET NOD32

Je to jednoduché rozhranie, ktoré skrýva svoju silu. Prejdete na kartu „nástroje“ a kliknete na „ďalšie nástroje“. Nájdete ovládacie prvky na odosielanie škodlivého softvéru, sieťové pripojenie a ochranu bankového účtu.

ESET NOD32 ďalšie nástroje

Celkovo je rozhranie čisté so slušným množstvom energie. Naše obľúbené rozhrania od AVG a Bitdefenderu sú lepšie a poskytujú vám väčšiu kontrolu nad vašou ochranou. Napriek tomu nie je nič, na čo by ste sa mohli sťažovať s produktom ESET.

ochrana

Praktické testovanie a laboratórne výsledky používame na zistenie výkonnosti antivírusu. Naše testovanie využíva zavedené priemyselné nástroje, ktoré by mala blokovať väčšina antivírusových programov, vzorky škodlivého softvéru z voľnej prírody. Z tohto dôvodu sa pri vytváraní nášho skóre viac opierame o laboratóriá.

V našich praktických testoch sa spoločnosti ESET darilo dobre. Prešla všetkými šiestimi testmi z kontroly nastavení antivírusových programov v organizácii Anti-Malware Testing Standards Organization, čo ukazuje malé znamenie, že načítanie alebo webová stránka boli zakaždým zablokované. Nie všetky antivírusy vás informujú, že fungujú, preto si vážime, že spoločnosť ESET áno.

Hrozba ESET NOD32 bola odstránená

Obzvlášť sa nám však páči, ako zvláda sťahovanie súborov PUA. Počas inštalácie môžete spoločnosti ESET oznámiť, či by vás malo upozorniť na prevzatie súboru PUA, a keď si ho stiahneme, ESET si stiahol malé okno s otázkou, či chceme pokračovať.

ESET NOD32 potenciálne nežiaduca aplikácia

Wicar mal tiež vynikajúce výsledky. ESET prešiel všetkými 13 testami, ktoré siahajú od štandardného testovacieho vírusu Eicar po kryptomenu JavaScript. Testy sa uskutočnili v prehliadačoch Internet Explorer a Firefox.

Tri laboratóriá, na ktoré odkazujeme v našich recenziách, testovali všetky ESET Internet Security, drahší plán, ktorý je dodávaný s niekoľkými ďalšími ochrannými opatreniami, ale tieto ochrany by nemali ovplyvniť hlavný antivírus, ktorý tieto laboratóriá testujú. Očakávajte podobné výsledky pre ľubovoľný plán.

AV-Test, ktorý zvyčajne odpúšťa, dal vo svojom poslednom hodnotení v novembri a decembri 2017 slabé skóre spoločnosti ESET. Internet Security blokovala 100 percent vzoriek z voľnej prírody, ale mala problémy s útokmi v noci..

V novembri zablokovala iba 97,9% útokov v noci a 98,9% v decembri, čo je za čas pod priemerným priemerom 99,5%. Nebolo to skvelé predstavenie, ale ani strašné. Pri hodnotení ochrany ESET stratil iba pol bodu.

Celkovo získal 15 z 18 bodov, pričom najhoršie skóre pochádzalo z hodnotenia výkonnosti. ESET spôsobil masívne spomalenie pri vykonávaní každodenných úloh. Spustenie štandardných aplikácií spomalilo stroj o 66 percent, čo je o 50 percent viac, ako je priemer v priemysle.

AV-Comparatives našli podobné miery ochrany, ale nie rovnaké zhoršenie výkonu. Priemerná miera blokovania spoločnosti ESET od februára do júna bola 99,1% a minimálne falošné poplachy. Najhorší mesiac, apríl, mal mieru ochrany 98,2%.

Existujú však variácie, pretože Panda Security (prečítajte si našu recenziu Panda Security) mala ten istý mesiac stopercentnú blokádu a 94,3 percenta budúci mesiac..

Testy výkonnosti, ktoré spoločnosť AV-Comparatives spustila na serveri ESET v apríli, ukázali vynikajúce výsledky. Získali tri z troch hviezdičiek a najvyššie možné hodnotenie + pokročilé +. Z vykonaných testov bola podľa laboratória jediná s poklesom výkonu inštalácia a odinštalovanie aplikácií.

Spoločnosť MRG Effitas získala certifikát úrovne 2 v rámci svojej úplnej analýzy Q1 2018, čo znamená, že spoločnosť ESET blokovala najmenej 98 percent hrozieb. Je to v rovnakej úrovni ako Webroot, antivírus, ktorý sa nám veľmi páči, pretože má minimálny vplyv na výkon a vysoké skóre ochrany. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Webroot SecureAnywhere.

Z 18 testovaných aplikácií MRG Effitas získali iba štyri certifikáty úrovne 1. Medzi nimi je jeden z našich obľúbených antivírusov, Bitdefender. Viac informácií o jeho používateľsky prívetivom rozhraní nájdete v našej úplnej kontrole Bitdefenderu.

podpora

ESET má telefonickú podporu, live chat a e-mailovú podporu, ako aj vedomostnú základňu a videonávody. Jedinou vecou, ​​ktorá v zostave podpory chýba, je fórum, ktoré to však nijako neubližuje.

Znalostná základňa je zvláštne usporiadaná. ESET ho rozdelí podľa produktov pomocou odkazov na články o inštalácii a aktivácii. Existuje niekoľko ďalších rýchlych odkazov, ale žiadny spôsob, ako prehľadávať zoznam tém. Preto musíte použiť vyhľadávací panel.

Znalostná základňa ESET NOD32

Problém s týmto prístupom je v tom, že ak váš problém nepatrí do niekoľkých kategórií, ktoré program ESET zobrazuje, ste na milosť výsledkov vyhľadávania. Za predpokladu, že sa vaše kľúčové slová zhodujú s ich kľúčovými slovami, nájdete článok, ktorý hľadáte. Ak to neurobia, budú existovať bolesti hlavy pri hľadaní podpory.

Videoknižnica alebo kanál YouTube je veľká. ESET za osem rokov na platformu odovzdal viac ako 200 videí. Mnoho videí sa však týka konkrétnej verzie, preto budú relevantné iba najnovšie.

ESET NOD32 YouTube

Živý chat a telefonická podpora sú k dispozícii, ale iba počas pracovných hodín – pondelok až piatok od 6:00 do 17:00. PST. E-mailová podpora prebieha v rovnakom čase a spoločnosť ESET sľubuje odpoveď do jedného pracovného dňa. Keď sme sa natiahli, podporný agent sa vrátil o niečo viac ako 12 hodín.

Podpora nie je zlá, ale na nás na nás nezaujíma. Najhoršími páchateľmi sú navigačný systém bez prekážok v informačnej databáze a obmedzená doba podpory. Kanál YouTube najviac z týchto možností svieti.

Verdikt

NOD32 je antivírusový program, ktorý ponúka dobrú bezpečnosť a vynikajúci balík ochrany. Cena je vysoká, najmä ak hľadáte plán pre viacerých používateľov, ale funkcie zahrnuté pre konkrétneho používateľa ho odôvodňujú.

Najlepšie sa hodí na použitie na jednom zariadení. Ak máte záujem o zabezpečenie vo všetkých svojich zariadeniach, odporúčame vám program AVG, jeden z mála antivírusových programov, ktorý ponúka neobmedzené množstvo zariadení..

Dajte nám vedieť o svojich názoroch na ESET, či už ide o NOD32, Internet Security alebo Smart Security, v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map