Recenzia škodlivého softvéru IObit – aktualizácia roku 2020

Recenzia škodlivého softvéru IObit

IObit Malware Fighter je bezplatné antivírusové riešenie a je to o pozitívach. Ponúka zlú ochranu, nie je veľmi užívateľsky prívetivý a upgrade na platený plán je len zlý nápad. Podrobnosti nájdete v našej úplnej recenzii IObit.


Slideshow_1

Slideshow_2

Slideshow_3

Slideshow_4

Slideshow_5

predchádzajúca

Ďalšie

Ak hľadáte antivírusový softvér zadarmo, IObit Malware Fighter 7 je určite voľbou. Nemusí to však byť dobrá voľba. Antivírus ponúka bezplatnú verziu, ktorá je k dispozícii pre Windows 10, ale základné funkcie, ako sú automatické kontroly a ochrana ransomware, sú v platenej verzii Pro uzamknuté. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si celú túto recenziu IObit Malware Fighter.

IObit Malware Fighter 7 Free sa snaží chrániť vás a chráni ich pred najlepším sprievodcom antivírusovým softvérom. Nepodarilo sa ho zaradiť do nášho najlepšieho zoznamu antivírusového softvéru, pretože ho prekonali výrazne lepšie možnosti antivírusového softvéru, ako napríklad Bitdefender..

V tejto recenzii sa zameriame na všetky funkcie a ochrany, ktoré ponúka, spolu s jej cenami, užívateľskou prívetivosťou a podporou. Diskutujeme tiež o praktických testoch, ako aj o laboratórnych výsledkoch, aby sme dokončili náš konečný rozsudok.

Na povrchu sa IObit Malware Fighter 7 javí ako slušný antivírus, ale po určitom použití a testovaní sa príbeh zmení. Ak ste ochotní zmieriť sa s nespoľahlivým antivírusom, ktorý nemá veľa užitočných funkcií, ktoré má jeho konkurencia, potom to nie je najhorší antivírus.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre IObit Malware Fighter

Vlastnosti

IObit Malware Fighter 7 má pomerne bezplatnú verziu. Máte možnosti na úplné, rýchle alebo vlastné skenovanie. UI pracovnej plochy má históriu kontroly, ktorá ukazuje, koľko hrozieb bolo zistených a ako boli nájdené. Všetky tieto kontroly sa však musia spustiť manuálne, pričom automatické kontroly sú dostupné iba v aplikácii IObit Malware Fighter Pro. 

IObit Malware Fighter podporuje Windows 10 so samostatným sťahovaním pre predchádzajúce verzie Windows. Ak potrebujete verziu Mac alebo Android, IObit má pre tieto aplikácie odlišný antivírusový softvér, do týchto zariadení však nebudete môcť previesť licenciu IObit Malware Fighter. Pokiaľ ide o antivírusový program pre počítače Mac, mali by ste vyskúšať nášho najlepšieho sprievodcu antivírusovým programom pre počítače Mac.

Jednou z funkcií IObit Malware Fighter je „poradca pre domovskú stránku“, ktorý dokáže zistiť, či bola vaša domovská stránka alebo vyhľadávací nástroj ohrozený. Je to pekné, ale IObit by v ideálnom prípade zastavil akýkoľvek malware z možnosti upravovať webovú stránku alebo vyhľadávací panel.

„Ochrana pred surfovaním & odstránenie reklám “je jednou z najzaujímavejších funkcií IObit Malware Fighter 7. Ochrana pred falošnými webovými stránkami a pokusmi o phishing v reálnom čase znamená, že máte dostatok ochrany prehliadača na bezpečné používanie internetu bez rizika sťahovania škodlivého softvéru..

Desktop_UI_3

Platené funkcie IObit Malware Fighter

IObit Malware Fighter Pro má niekoľko pokročilejších funkcií, ako napríklad trezor. Ak sú súbory uložené v bezpečnej schránke, je k nim prístup iba pomocou nastaveného hesla. Obmedzením prístupu k týmto súborom ich IObit môže chrániť pred škodlivým softvérom a zabrániť šifrovaniu vašich údajov pomocou ransomware (tu uvádzame, čo je ransomware).. 

Ďalšia ochrana pred ransomware pochádza z vyhradeného anti-ransomware motora IObit Malware Fighter Pro. Toto chráni všetky vaše súbory pred šifrovaním, ak sa ransomware dostane do vášho systému. Budete mať možnosť zvoliť si, ktoré typy súborov sú chránené pomocou anti-ransomware enginu, ale všetky sú predvolene povolené.

Desktop_UI_2

Ďalšou funkciou Pro je dvojjadrový antispywarový engine – vylepšený o antivírusové moduly IObit a Bitdefender – ktorý chráni počítač pred hrozbami. Zvýšená bezpečnosť získaná pomocou nástroja Bitdefender znamená, že si môžete byť istí, že nečestný malware sa vášmu antivírusu nebude ľahko vyhnúť..

IObit má tiež mnoho bežných antivírusových funkcií dostupných v inom softvéri prostredníctvom „akčného centra“. Programy ako IObit Advanced SystemCare obsahujú funkcie ako nástroj na vyčistenie disku a aktualizáciu softvéru, takže neskončíte s redundantnými alebo neaktuálnymi súbormi. Ak potrebujete bezplatný antivírusový program s niektorými z týchto funkcií, naše hodnotenie AVG môže mať to, čo hľadáte.

Prehľad funkcií softvéru Iobit Malware Fighter

Logo IObit Malware Fighterwww.iobit.com

Začína sa od 083 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Cenová štruktúra IObit Malware Fighter je určite jednoduchá. K dispozícii je bezplatná verzia a platená verzia Pro, ktorá poskytuje ďalšie funkcie a vyššiu bezpečnosť. Existujú možnosti, ako získať verziu Pro pre tri počítače namiesto jedného, ​​ale iba prostredníctvom dočasných ponúk ponúkaných v používateľskom rozhraní pracovnej plochy. Používanie softvéru IObit Malware Fighter Pro je určite lepšie ako bezplatná verzia. 

Prístup k nástroju Bitdefender cez Pro poskytuje ochranu IObit Malware Fighter bližšie k niektorým drahším antivírusovým možnostiam, ako môžete vidieť v našej recenzii antivírusového softvéru Bitdefender. Malware Fighter Free však poskytuje iba vlastný antivírusový modul IObit, takže ak tento motor nezistí žiadne vírusy, nebude existovať žiadna záloha..

Ďalšími bezpečnostnými opatreniami, ktoré sú dostupné pre používateľov Pro, sú ochrana kamery a ochrana disku USB. Použitím ochrany kamery IObit bráni komukoľvek v prístupe k fotoaparátu vášho počítača bez vášho súhlasu. Keď pripojíte disk USB, automaticky chráni vírusy ukryté na disku USB.

Nízka cena antivírusového softvéru vo výške 19,95 USD má zmysel, keď nájdete zbierku ďalších aplikácií, ktoré sa IObit snaží predávať spolu s plánom Pro. To vám dáva výhodu pri výbere funkcií, ktoré chcete kúpiť, ale strácate cenovú dostupnosť, vďaka ktorej je tento antivírusový program dobrá hodnota. 

Extra_Software

Za súčasného stavu by sa vyplatená verzia mohla vyplatiť so 60-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Bezplatná verzia však nemá dostatočnú univerzálnosť v porovnaní s inými bezplatnými možnosťami na trhu, pokiaľ nemáte v pláne získať celú sadu bezplatných programov IObit..

Užívateľská prívetivosť

Predná strana IObit nemá jasný odkaz na Malware Fighter 7. Ak chcete nájsť stránku pre IObit Malware Fighter 7, musíte kliknúť na „produkty“ a potom na „ochrana“. V časti „pre Windows“ je odkaz na stránku bezplatných verzií, ktorá obsahuje jasné tlačidlo na stiahnutie inštalátora. 

S iba 59,4 MB je sťahovanie rýchle a ľahké. Po dokončení sťahovania a otvorení vyžaduje inštalátor iba niekoľko kliknutí, aby ste mohli začať používať antivírus. 

Počas inštalácie sme boli požiadaní, aby sme si stiahli iba jeden ďalší nepotrebný softvér, odinštalačný program IObit, ktorý nebol vybraný automaticky, takže ho nechcete náhodne stiahnuť. IObit nás tiež požiadal, aby sme sa pripojili k jeho zoznamu e-mailov, ktorý sa ľahko odmietol. Celkovo bol proces sťahovania bezproblémový a rýchly.

inštalačný

IObit podporuje všetky verzie Windows, od XP po Windows 10, takže táto inštalácia bude pravdepodobne rovnako efektívna na vašom domácom počítači. Nedostatok podpory viacerých operačných systémov však znamená, že pokiaľ všetky vaše zariadenia nemajú systém Windows, budete musieť nájsť alternatívny antivírus. Môžete to urobiť tak, že si prečítate nášho sprievodcu najlepším antivírusom pre Android.

Inteligentné skenovanie

Pri štarte je možnosť ísť priamo do „inteligentnej kontroly“. Trvalo nám to asi 45 minút a zistilo sa, že existuje len hŕstka falošných poplachov, ako aj vopred stiahnutý súbor EICAR, o ktorom sa budeme podrobnejšie venovať neskôr. Nasledujúce inteligentné skenovanie však trvalo iba 20 až 25 minút, čo naznačuje, že bolo možné zistiť, ktoré súbory boli potrebné skontrolovať.

Desktop_UI_1

IObit Malware Fighter 7 má tiež možnosť „úplného skenovania“, ktorá prehliadke 450 026 predmetov trvala niečo viac ako dve hodiny. Nie je ani zďaleka najrýchlejší antivírusový program a občas to zabralo 70 percent CPU. 

Keď sa používajú iné programy, IObit neznižuje využitie zdrojov, hoci to spomalí kontrolu. Ak hľadáte antivírus, ktorý nie je príliš náročný na systém, pozrite si našu recenziu ESET NOD32..

Scan_Resources

Verzia Pro vám umožňuje nastaviť časy automatického skenovania, denné alebo týždenné, a to môže využiť možnosti inteligentného alebo úplného skenovania. Každý, kto chce antivírus zadarmo, si však bude musieť pamätať, že manuálne spustí každú kontrolu.

Scan_Complete

Po naskenovaní budete mať možnosť odstrániť všetok zistený malware alebo vybrať malware, ktorý chcete odstrániť. Z dôvodu veľkého počtu falošných poplachov, ktoré IObit Malware Fighter inklinuje, je odstránenie malware často lepšou voľbou. Súbory môžete tiež povoliť, aby sa znova nezobrazovali, alebo sa ich rozhodnete dočasne ignorovať.

Extra možnosti

Pod možnosťou skenovania sú ďalšie štyri karty. Sú relatívne základné, s niekoľkými prepínateľnými funkciami, plus kontextové detaily s nastaveniami pre väčšinu z nich. Napríklad karta „ochrana prehliadača“ obsahuje poradcu na domovskej stránke, ktorý vám umožňuje zvoliť, ako dlho sa budú protokoly uchovávať a pre ktoré prehliadače je aktívny..

Aj keď sú funkcie a možnosti obmedzené – najmä ak nepoužívate verziu Pro – použitie IObit Malware Fighter je intuitívne. Väčšina ovládacích prvkov, ktoré by ste potrebovali, je na kartách vľavo. 

Niektoré nastavenia sú oddelené v jednoduchom zozname ponúk, ale väčšinou sa zriedka používajú funkcie, ako napríklad zoznam programov v karanténe. Tieto funkcie sú užitočné, ale je nepravdepodobné, že do tejto ponuky často vstúpite.

Akékoľvek problémy s používateľským rozhraním Malware Fighter IObit pochádzajú väčšinou z malej nekonzistentnosti v dizajne medzi hlavnými kartami a nastaveniami. Všetky možnosti by sa dali umiestniť na intuitívnejšie miesto podľa rovnakého dizajnu. Ak hľadáte antivírus s užitočným a konzistentným rozhraním, pozrite si našu Malwarebytes Antivirus recenziu. 

ochrana

Keď sa pozrieme na to, ako dobre môže antivírus chrániť zariadenie, uprednostňujeme laboratórne testy od dôveryhodných spoločností, ako sú AV-Test, AV-Comparatives a MRG Effitas.. 

IObit Malware Fighter však tieto stránky nielen testoval, ale nenašli sme žiadne laboratórne testy na kontrolu tohto antivírusu. Toto nie je vždy problém; pozrite si recenziu antivírusu, ktorý má niekoľko laboratórnych testov, ale má silnú ochranu.

Bez spoľahlivých laboratórnych testov sme však museli robiť praktické testy so zavedenými testovacími nástrojmi. IObit Malware Fighter Free sa v týchto testoch daril dobre, pokiaľ bolo nainštalované rozšírenie prehliadača. 

IObit Malware Fighter zastavil všetky testy od WICAR, webovej stránky, ktorá predstiera, že je skrytý malware. To zahŕňalo testy z oficiálneho testovacieho súboru EICAR (Európsky inštitút pre počítačový antivírusový výskum) a kryptomenný kód JavaScript.

Ďalší dôkaz schopnosti IObit Malware Fighter chrániť počítač pochádza z testov AMTSO (Anti-Malware Testing Standards Organization). Päť zo šiestich testov bolo úplne zablokovaných. V jednom z testov – sťahovanie komprimovaného škodlivého softvéru – bolo zablokovaných päť z 10 súborov. Ďalších päť bolo zistených, ale bolo o nich vyhlásených, že sú bezpečné.

Blocked_Phishing

Kombinácia ochrany v reálnom čase a ochrany prehliadača znamená, že IObit Malware Fighter vás môže varovať skôr, ako urobíte niečo, čo by mohlo poškodiť váš počítač.. 

Jediným problémom je, že „ochrana pred surfovaním & funkcia odstránenia reklám “je v predvolenom nastavení aktívna iba pre program Internet Explorer, čo môže spôsobiť zraniteľnosť ostatných prehliadačov, kým sa do systému nedostane škodlivý softvér. Ak chcete mať pri prehliadaní zabezpečenú bezpečnosť, pozrite si nášho sprievodcu najbezpečnejším webovým prehliadačom.

Ochrana Ransomware

IObit Malware Fighter Pro tiež prichádza s extra bezpečnosťou. S ochranou ransomware a spustením nástroja Bitdefender – ktorý zníži škodlivý softvér, ktorý môže prejsť – by mal byť váš systém bezpečný. Bez testovania treťou stranou však nemôžeme potvrdiť, aké účinné sú tieto ochrany.

Najväčší problém s IObit Malware Fighter je počet falošných pozitív, ktoré sa vyskytujú. To je, keď je bežný softvér zistený ako potenciálne škodlivý. 

Ak k tomu dôjde často, môže to byť nepríjemné, ale pri náhodnom spustení určitého softvéru môže dôjsť k náhodnej karanténe alebo odstráneniu jedného dôležitého súboru. Fóra IObit sú plné sťažností na falošné poplachy, pričom hlavnou radou je, aby boli na bielej listine a nahlásili ich.

Celkovo má IObit Malware Fighter určite ochranu aj bez aktívneho motora Bitdefenderu. Vaše zariadenie by malo byť chránené, ale bez akýchkoľvek laboratórnych testov na zálohovanie skutočného výkonu nemôžeme jednoducho dať IObit Malware Fighter vysoké skóre v tejto oblasti..

podpora

Väčšina podpory IObit Malware Fighter prichádza vo forme e-mailu. Všetky vrátené prostriedky, obnovenie licencie a hlásenia o chybách sa odosielajú e-mailom tímu technickej podpory, čo by nebol veľký problém, ak by sa k vám rýchlo vrátili. E-mailová podpora trvala viac ako 30 hodín, kým sme odpovedali na jednoduchú otázku, a my sme museli získať ďalšie informácie.

Podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni má formu telefónnej linky v USA, takže ak tam nemáte sídlo, môžu sa účtovať medzinárodné poplatky. Webová stránka tiež navrhla, že na telefónnej linke sú dostupné iba diagnostické služby a podľa potreby bude ponúkať platené služby. To znamená, že budete potrebovať IObit Malware Fighter Pro pre prístup k akejkoľvek telefonickej podpore.

Nedostatok riadnej podpory by sa mohol odpustiť, ak by FAQ a vedomostná základňa dokázali pomôcť pri riešení mnohých problémov. Antivírusové FAQ má však iba 16 otázok, väčšinou o jednoduchých funkciách, ako je zmena jazyka. Príručka k produktu tiež veľmi nepomáha. Aj keď prechádza väčšinou funkcií, neposkytuje veľkú pomoc pri potenciálnych problémoch.

Fóra sú často ďalším dobrým spôsobom, ako nájsť pomoc. Príručka k produktu Malware Fighter 7 dokonca odkazuje na fóra, aj keď na starú stránku. Bez veľkej aktívnej užívateľskej základne nemá fórum IObit dostatok informácií, aby skutočne niečo našlo. Funguje skôr ako miesto na hlásenie falošných poplachov ako fórum na pomoc novým používateľom.

Na príspevky do fóra odpovedajú členovia a podporný tím, ktorý sa pokúša vyriešiť problémy. Táto pomoc často prichádza do jedného dňa, ale môže trvať až týždeň, kým dostanete pomoc.

Verdikt

IObit Malware Fighter Pro 7 je antivírusový program s dobrým, aj keď malým množstvom funkcií. Existuje niekoľko spôsobov, ako nahlásiť problémy a získať podporu, buď od podporného tímu, alebo od členov komunity. Máte tiež slušnú ochranu.

Tam sa však dobré veci zastavia. Ochrana bezplatnej verzie je lepšia ako nič a poskytuje bezplatné odstránenie škodlivého softvéru, ale nie je také dobré ako iné bezplatné možnosti. Ak chcete bezplatný antivírusový program s obmedzenými funkciami, ale vynikajúcou ochranou, mali by ste si prečítať našu recenziu aplikácie Kaspersky Anti-Virus pre alternatívu.

Z dôvodu chýbajúcich laboratórnych testov tretích strán a pomerne zúženej bezplatnej verzie nemôžeme odporučiť IObit Malware Fighter 7. Mali by ste sa najskôr pozrieť na naše ďalšie antivírusové články a zistiť, či je pre vás k dispozícii lepšia možnosť..

Čo si myslíte o IObit Malware Fighter 7? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

IObit Malware Fighter 7 FAQ

 • Sú produkty IObit bezpečné?

  Zdá sa, že produkty IObit samy o sebe neobsahujú žiadnu formu škodlivého softvéru. Iné antivírusy v tom nevidia žiadny problém a nespomalujú ani neporušujú počítače, na ktorých sú nainštalované. Aj keď to neznamená, že IObit je vo všetkých ohľadoch úplne bezpečný, neexistujú jeho slabé stránky ani výhody. Pred inštaláciou by sa však všetok softvér mal skontrolovať z hľadiska bezpečnosti.

 • Je IObit Malware Fighter zadarmo?

  Aj keď existuje bezplatná verzia softvéru IObit Malware Fighter 7, platená verzia má väčšiu ochranu a univerzálnosť. Ak hľadáte bezplatný antivírus, sú k dispozícii lepšie možnosti. Ak uvažujete o zakúpení tohto antivírusu, bezplatná verzia funguje ako malé demo na testovanie používateľského rozhrania a zistenie, aké možnosti sú k dispozícii..

 • Je Advanced SystemCare a Virus?

  Pokročilý systém SystemCare, zrýchlenie systému a čistenie disku, nie je vírus. Čističe diskov a registrov však majú prístup ku všetkým vašim súborom, takže je potrebné dohliadať na to, ktoré súbory sa odstraňujú.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map