Recenzia balíka Comodo Internet Security Suite – aktualizovaná do roku 2020

Comodo Internet Security Suite Recenzie

Aj keď je to trochu zložitejšie, pokiaľ ide o výber vášho prehliadača a nastavení DNS, Comodo Internet Security Suite je inak skvelý antivírusový nástroj, ktorý vám umožňuje dôkladne a relatívne rýchlo skenovať za slušnú cenu. Prečítajte si podrobnú recenziu v našej Comodo.


best-antivírus-recenzia

Comodo Internet Security je bezpečnostný softvér pre domácich a podnikových používateľov v systémoch Windows, MacOS a Linux. Firemná verzia ponúka podporu systému Android. Nemusí to byť jeden z najlepších poskytovateľov antivírusového softvéru, ale je to uchádzač.

Má pár vtipov. Môže to byť falošné, pokiaľ ide o zmenu predvoleného nastavenia prehľadávača a servera DNS. Keď sa však dozviete, je to dobrý balík s bezplatnou verziou, ktorá je lepšia ako väčšina ostatných. Je to tiež jeden z mála antivírusových balíkov, ktoré sú spustené v systéme Linux.

V tejto recenzii Comodo Internet Security sa chystáme diskutovať o funkciách, cenách, ústretovosti pre užívateľa, ochrane a podpore. Pred vykonaním verdiktu tiež podrobíme testovaniu pomocou laboratórnych výsledkov a praktických skúseností, aby sme zmerali jeho výkon..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre balík Comodo Internet Security Suite

Vlastnosti

Pre bezplatný antivírusový program Comodo Internet Security má pôsobivú sadu funkcií. Nemá správcu hesiel ani ochranu pre svoju webovú kameru alebo mikrofón (prečítajte si našu príručku o zabezpečení sprievodcu webovou kamerou), je to však úplný bezpečnostný balík. Získate firewall, ochranu ransomware, anti-rootkit, bezpečné nakupovanie online bankovníctva a technológiu karantény s názvom Valkyrie na izoláciu a kontrolu podozrivých súborov..

Comodo-02-pokročilé nastavenia-first obrazovkou

„Zabezpečené nakupovanie“ je samostatná aplikácia na pracovnej ploche, ktorá vytvára bezpečné prostredie pre online bankovníctvo a nakupovanie, vrátane virtuálnej klávesnice na porazenie keyloggerov. Ak je bezpečnosť prioritou, softvér Comodo Internet Security môže byť pre vás softvér.

Comodo-03-secure-shopping

Antivírusová ochrana a ochrana pred škodlivým softvérom sú robustné a po zmene niekoľkých nastavení sme zistili, že chránili náš testovací stroj pred takmer všetkým okrem phishingu. Má tiež nešťastný účinok, že spomaľuje systém pri spúšťaní aplikácií alebo otváraní populárnych webových stránok, ale zoznam funkcií ho nahradí..

Jednou z lepších funkcií je možnosť vytvoriť záchranný disk, čo je obraz bootovacieho disku, ktorý umožňuje používateľom spúšťať antivírusové kontroly v prostredí pred zavedením systému. Je to vírus, spyware a rootkit čistejšie.

Je dodávaný aj s profilovou funkciou, ale v aplikácii nie je dobre zdokumentovaný. Ak chcete získať úplné informácie o tom, ako túto funkciu používať, musíte prejsť na webovú stránku Comodo. Začiarknutím príslušných políčok umožňuje vytvárať a upravovať profily s rôznymi prioritami kontroly súborov a webových stránok.

Funkcie balíka Comodo Internet Security Suite

Logo spoločnosti Comodo Internet Security Suitewww.comodo.com

Začína sa od 333 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Bezplatná verzia aplikácie Comodo Internet Security je v porovnaní s bezplatnou verziou AVG priaznivejšia. Comodo Internet Security ho v skutočnosti prekonáva tým, že obsahuje firewall a funkciu bezpečného nakupovania. Zahŕňa tiež funkciu karantény, ktorú väčšina antivírusov nemá, takže je v tomto ohľade dobre umiestnená.

Program Comodo Internet Security Pro neobsahuje ochranu proti phishingu ani ochranu webovej kamery, ktorú platí platená verzia AVG, ale pretože je to polovičná cena za tri počítače, je oveľa bližšie, ako by ste si mysleli. Väčšina poskytovateľov antivírusových programov neposkytuje záruku vo výške 500 dolárov od spoločnosti Comodo, takže jej balíček strednej úrovne vychádza na špičkovej úrovni..

Balíček AVG Ultimate vyhráva cenu v najvyššej vrstve, hlavne kvôli svojej neobmedzenej možnosti zariadenia, ale Comodo Internet Security Complete nie je nijako obmedzený. Ponúka 50 GB úložiska online a bezpečnostnú funkciu WiFi „trust connect“. Ak chcete získať ďalšie informácie o AVG, prečítajte si našu recenziu AVG.

Užívateľská prívetivosť

Akonáhle sa dostanete cez niektoré počiatočné nepríjemnosti, Comodo Internet Security je priateľský a ľahko použiteľný.

Stiahnutie a inštalácia je jednoduchá. Inštalácia na náš testovací stroj trvala iba 12 minút, potom ďalších 10 minút, aby sa aktualizovali definície vírusov a vykonala rýchla kontrola pevného disku..

Bolo tam však niekoľko prekvapení. Predvolene je nastavenie Yahoo ako domovskej stránky, novej karty a predvoleného nástroja, pokiaľ nezrušíte začiarknutie políčka. Na inej inštalačnej obrazovke chce zmeniť poskytovateľa DNS a odosielať štatistické údaje z počítača do systému Comodo, takže prostredníctvom inštalácie neklikajte. Prečítajte si, čo sa hovorí. Toto je jedna z nepríjemností, ktoré musíte prekonať.

Comodo-04-second-install-obrazovkou yahoo

V niekoľkých prípadoch sme zistili, že na obrazovku vrhá priveľa neporiadkov a zakrýva ďalšie ikony a veci, ktoré robíte. Výkon na našom testovacom stroji tiež zasiahol. Comodo to spomaľuje. Nestačí paralyzovať systém, ale stačí to, aby bolo viditeľné. Načítanie aplikácií trvá dlhšie ako pred inštaláciou antivírusu.

Comodo-05-násobok obrazovkou-neporiadok

Je však jednoduché ju nakonfigurovať. Obrazovky pod nastaveniami obsahujú zaškrtávacie políčka alebo rozbaľovacie ponuky. Ľahko sa navigujú a zapínajú alebo vypínajú, niektoré však majú nepredvídateľné výsledky. Jednou z nich je možnosť zmeniť tému rozhrania.

Dajte pozor na zmenu témy, pretože to nielenže mení farebné schéma. Mení rozloženie rozhrania. Všetko je stále tam, ale už to nie je na rovnakom mieste, čo vás núti loviť ho znova. Zmena témy nie je užívateľsky prívetivou funkciou a nedostanete žiadne varovanie pred správaním.

Comodo-06-pokročilé nastavenia-theme

Comodo Internet Security tiež vynúti veľa systémových reštartov pri aktualizácii. Predvolené správanie je automatická inštalácia aktualizácií, ale potom vás obťažuje reštartovať systém, aby sa aktualizácie prejavili.

Existujú aj ďalšie antivírusy, ktoré to nerobia. Môžete si prečítať našu Malwarebytes Antivirus recenziu alebo našu BullGuard Antivirus recenziu a pozrieť si niekoľko príkladov.

Aplikácia Comodo Internet Security vám však dáva možnosť povedať, aby ste nekontrolovali aktualizácie, ak používate určité pripojenia, napríklad keď máte napájanie z batérie alebo počas automatickej údržby systému Windows..

Jeho invazívnosť sa v predvolenom nastavení rozširuje na zasielanie všetkých protokolov spoločnosti Comodo „anonymne“, ktoré potom podliehajú pravidlám ochrany osobných údajov spoločnosti Comodo. Jedna časť konkrétne hovorí, že zhromažďuje vaše meno a osobné informácie, a druhá uvádza, že tieto informácie sa použijú pri reklame. Túto funkciu by ste pravdepodobne mali zakázať, ak si ceníte svoje súkromie.

Existujú tri konfigurácie: „internetová bezpečnosť“, „proaktívna bezpečnosť“ a „bezpečnosť brány firewall“. Súčasne môže byť aktívna iba jedna z nich, ale Comodo ich v softvéri nedokumentuje. Musíte navštíviť súbory online pomoci. V dolnej časti rozhrania sa nachádza malá ikona pomocníka, ktorá vás tam zavedie.

Comodo-07-help-icon

Pridanie, úprava a odstránenie rôznych typov skenov je jednoduchá otázka začiarknutia políčok a následného zapnutia alebo vypnutia kontroly. Tiež vás informuje o tom, kedy sa vykonala posledná kontrola tohto typu.

Nastavenia brány firewall sú tiež jednoduché, so začiarkavacími políčkami a rozbaľovacími ponukami na nastavenie pravidiel aplikácie, globálnych pravidiel, sieťových zón, portov a ďalších. Všetko sa ľahko používa.

Nastavenia škodlivého softvéru na povolenie systému ochrany pred narušením hostiteľa majú mnoho možností, ktoré sa dajú ľahko nastaviť pomocou riadku začiarkavacích políčok. Online pomoc je dobrá, ale radi by sme videli ďalšiu dokumentáciu v klientovi pomocou plávajúcich textových polí, keď prejdete kurzorom myši na ikonu informácií.

ochrana

Na hodnotenie úrovne ochrany poskytovanej antivírusovým softvérom používame nestranné laboratóriá tretích strán. Jedným z nich je AV-Test. Jeho výsledky testov na Comodo Internet Security sú zaujímavé.

Spoločnosť Comodo Internet Security dosiahla skóre 100 percent v oblasti ochrany pred útokmi škodlivého softvéru typu malware, vrátane útokov z webu a e-mailu. Získal tiež 100 percent pri detekcii rozšíreného škodlivého softvéru, ktorý sa objavil štyri týždne pred testovaním. Kombinované skóre dosiahlo perfektných 6 zo 6.

Trvalo to však hit výkonu, keď si zarobil 5 zo 6, pretože spomalil počítač pri spúšťaní populárnych webových stránok a štandardného softvéru. Sťahovanie a inštalácia aplikácií bolo pomalšie ako v priemyselnom štandarde, rovnako ako kopírovanie súborov.

To je v súlade s našimi praktickými skúškami. Pri spúšťaní softvéru alebo kopírovaní súborov na disk sme v našom systéme zaznamenali výrazné spomalenie.

Pokiaľ ide o falošné varovania, spoločnosť Comodo Internet Security zaregistrovala falošné detekcie legitímneho softvéru ako malware počas kontroly systému. Všimli sme si to tiež. Keď sme na našom testovacom zariadení vykonali úplné skenovanie systému, ktoré trvalo hodinu a 10 minút, oznámilo sa, že GIMP, obľúbený program na manipuláciu s obrázkami, predstavuje hrozbu.

GIMP používame na orezávanie obrázkov, pridávanie textu k nim, zmenu ich farieb, atď. Je to skvelý bezplatný softvér, ktorý nie je škodlivý softvér, a preto je sklamaním, keď ho Comodo Internet Security nahlási. Po vykonaní kontroly znova skontrolujte výsledky a uistite sa, že neoznačila legitímny program.

Ďalším laboratóriom tretích strán, ktoré používame, je AV-Comparatives, ale po preskúmaní výsledkov testov z februára 2004 sme nenašli žiadne záznamy o účasti spoločnosti Comodo Internet Security na jej testovaní..

Posledným laboratóriom, ktoré sme skontrolovali, je MRG Effitas, ale nenašli sme žiadne dôkazy, ktoré by testovali Comodo Internet Security. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli vykonať praktické testovanie.

Počas kontroly celého systému sme na našom pevnom disku našli súbory EICAR, ktoré sa používajú na testovanie škodlivého softvéru. Používanie týchto súborov bolo všeobecne odsúhlasené antivírusovým priemyslom ako štandardizovaný spôsob testovania funkčnosti antivírusového softvéru..

Po dokončení skenovania nás spoločnosť Comodo Internet Security požiadala o identifikáciu každého súboru, ktorý sme chceli pridať do zoznamu dôveryhodných súborov. Nedalo nám to možnosť pridať do zoznamu všetky súbory v konkrétnom priečinku, čo by bolo oveľa jednoduchšie a užívateľsky príjemnejšie, než keby ste museli na ne klikať naraz..

Comodo-08-full-Systém-scan-dokončenej-options

Keď sme začali so živým testovaním pomocou súborov EICAR z webovej stránky Organizácie pre testovanie škodlivých kódov, ktorú používame pre vlastné testovanie, Comodo Internet Security nás chránila pred sťahovaním škodlivého softvéru, stiahnutím z disku, potenciálne nechcenými aplikáciami a v cloude. Nechránilo nás to však pred skúšobnou stránkou phishingu.

Keď sme sa pokúsili stiahnuť komprimovaný softvér, ktorý bol infikovaný, aplikácia Comodo Internet Security zlyhala pri 9 z 11 testov. Rozpoznal súbory EICAR, ale vo väčšine komprimovaných súborov nezistil infekcie. Výsledky testov so súbormi EICAR boli rovnaké bez ohľadu na to, či sme použili Firefox alebo Comodo Dragon, webový prehliadač dodávaný s antivírusom.

Aplikácia Comodo Internet Security vám umožňuje pridať prípony, ako napríklad .zip alebo .zipx, do zoznamu typov súborov, ktoré počas sťahovania dekomprimuje a skontroluje. Potom, čo sme tieto prípony pridali do svojho zoznamu a skúsili znova stiahnuť infikované komprimované súbory, zachytili ich.

V procese testovania tejto funkcie sme zistili nepárny zásah.

Keď pridávate rozšírenie, je prirodzené napísať ho ako „* .zip“ alebo „* .zipx“. Nedávajte „.“ tam, pretože to automaticky pridá obdobie, keď ho uložíte. Skončíte s „* .. zipsom“, ktorý nebude fungovať. Zadajte ho ako „* zip“ a bude to v poriadku.

Tieto testy nám spolu dávajú istotu, že budete chránení pred väčšinou škodlivého softvéru pomocou aplikácie Comodo Internet Security, s výnimkou prípadu, keď sa jedná o komprimovaný súbor, ktorý nie je na zozname vylúčení. Neposkytuje ochranu pred phishingom, takže si toho uvedomte. Celkovo má dobrú ochranu, ale mohlo by to byť lepšie.

podpora

Telefonická podpora je k dispozícii iba pre platené verzie, a preto sme vyskúšali podporu live chatu. Kliknutím na ikonu pomocníka na rozhraní sa dostanete na jednoduchú obrazovku rozhovoru. Povedali nám, že nám pomáha „Mike“.

Položili sme jednoduchú otázku o zmene témy a farieb rozhrania. Dostali sme otázku, aký operačný systém používame (Windows 10) a po odpovedi sme dostali pokyn: „Kliknite pravým tlačidlom myši na plochu a kliknite na položku Vlastnosti“. To nás spolu s časovým odstupom medzi otázkou a odpoveďou viedlo k presvedčeniu, že hovoríme so strojom.

Keď sme sa snažili objasniť otázku, odpovede sa zmenili načasovanie a tón, čo viedlo k presvedčeniu, že človek prevzal kontrolu. Bolo však ťažké byť si istý. V obidvoch prípadoch sme neboli ohromení.

Comodo ponúka online fórum, ako aj online pomoc. Podľa našich skúseností môžu byť užívateľské fóra zasiahnuté, pokiaľ ide o relevantnosť dostupných otázok a odpovedí na naše konkrétne potreby.

Comodo-09-online-forum

Pokúsili sme sa nájsť odpoveď na našu otázku o zmene tém znova a našli sme podivínské odpovede o vytváraní osobných tém, ktoré sa priamo nezaoberali touto témou..

Možnosť online pomoci, ktorá bola prístupná z ikony v rozhraní, bola oveľa užitočnejšia ako chat alebo fórum. Úroveň detailov je pôsobivá. Ak máte otázky týkajúce sa systému Comodo Internet Security, je to pravdepodobne vaša najlepšia stávka.

Verdikt

Comodo Internet Security obsahuje pôsobivý zoznam funkcií, ale zabezpečili by sme bezpečné nakupovanie na ochranu pred phishingom. Celkovo nás však zaujal.

Existuje dobrá bezplatná verzia aplikácie Comodo Internet Security pre systémy Windows, MacOS a Linux. Získalo vynikajúce skóre od jedného laboratória tretej strany, ktoré ho testovalo, ako aj slušné výsledky z našich praktických testov. Existuje niekoľko škytaviek, ale nemali by vám brániť v tom, aby ste ich vážne zvážili.

Toto je antivírus, o ktorom môžete mať istotu. Môžete si stiahnuť aplikáciu Comodo Internet Security a vyskúšať si ju bez obáv.

Čo si myslíte o Comodo Internet Security? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map