Recenzia AVG AntiVirus – aktualizovaná 2020

AVG AntiVirus Review

Pravdepodobne jeden z najobľúbenejších bezplatných plánov na trhu s antivírusmi má AVG tiež dokonale cenovo dostupný trojročný plán. Niektoré obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov a použiteľnosti však bránia spusteniu špičkových psov. Ak chcete zistiť, čo presne to je, prečítajte si našu recenziu AVG..


AVG Slider1

AVG Slider2

AVG Slider3

AVG Slider4

AVG Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

AVG je silným konkurentom na trhu s antivírusovou ochranou a vyznačuje sa tým, že poskytuje množstvo funkcií bezplatne, ktoré ostatné spoločnosti predávajú za prémiu. Jeho bezplatný antivírusový plán je pomerne komplexný a jeho najlacnejším prémiovým produktom je kompletné antivírusové riešenie. Aj keď má chyby, ku ktorým sa dostaneme, v roku 2020 je dosť pevné, aby zostali na našom zozname najlepších antivírusových programov..

Prvou vecou, ​​ktorej je potrebné porozumieť o AVG AntiVirus, je jeho vzťah k spoločnosti Avast, ktorá ho získala v roku 2016. Zatiaľ čo tieto dva produkty zostávajú odlišné, obidva produkty sú teraz založené na detekčnej sieti spoločnosti Avast, a preto oba produkty majú z hľadiska bezpečnosti rovnaké skóre. Hlavnými rozdielmi sú používateľské rozhranie a funkcie ponúkané na rôznych úrovniach predplatného.

Vykonali sme praktické testy s programom AVG, aby sme zistili, ako dobre udržiava vaše zariadenia v bezpečí, a okrem toho priniesli aj potvrdzujúci výskum. Náš prehľad AVG AntiVirus analyzuje jeho bezplatné a prémiové funkcie, štruktúru cien, použiteľnosť, silu ochrany a technickú podporu, to všetko pred vykonaním konečného verdiktu.

Predtým, ako začneme, je tu poznámka o AVG, že s dobrým svedomím nemôžeme ignorovať. Zo správy z januára 2020 vyplynulo, že spoločnosť Avast predávala údaje o prehliadaní svojich používateľov inzerentom vrátane údajov používateľov AVG.

Spoločnosť Jumpshot, dcérska spoločnosť Avast, ktorá údaje predala, bola pozastavená krátko po zverejnení správ, čo však nedokazuje, že údaje o dokončení zberu boli dokončené..

Kontrolujeme AVG nezávisle na týchto obavách, ale chceli sme, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť. Odporúčame vyhnúť sa produktom Avast, AVG a iným produktom Avast, až kým sa neuvedú informácie, ktoré dokazujú, že Avast zmenil svoje spôsoby. Ďalšie možnosti nájdete v našom zozname najlepších bezplatných antivírusových programov na stiahnutie.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre AVG AntiVirus

Vlastnosti

Programy AVG AntiVirus Free sa zameriavajú na poskytovanie základnej antivírusovej ochrany vášho osobného zariadenia a webového pripojenia. Bezplatný antivírusový softvér je k dispozícii pre zariadenia Windows, Mac, iOS a Android v rôznych formách a zahŕňa základné rýchle vyhľadávanie problémov s výkonom, ktoré je možné spustiť kedykoľvek..

AVG-basic-virus-scan

AVG tiež spúšťa nepretržitú ochranu na pozadí. Jeho bezplatný plán obsahuje štítok súborov, ktorý prehľadá každý súbor pridaný alebo otvorený v počítači a uloží ho do karantény v trezore, kde sa dá testovať bez rizika. Počas prehľadávania webu AVG kontroluje všetky prenášané údaje a tiež kontroluje prichádzajúce a odchádzajúce e-maily, či neobsahujú nebezpečné prílohy..

V závislosti od vašej platformy môže program AVG AntiVirus Free obsahovať niektoré ďalšie funkcie. Používatelia počítačov Mac získajú iba základné skenovanie, ochranu súborov a webový štít.

Ako používateľ systému Windows získate prístup k výkonnému skeneru, ktorý prehľadáva v počítači zbytočné súbory, ktoré ho môžu spomaľovať (ale nevyhnutne to nie je škodlivý softvér). Taktiež si stiahnete zabezpečený prehliadač AVG, ktorého cieľom je vyzerať a konať rovnako ako prehliadač Chrome a zároveň pridať blokovač reklám AVG, správcu hesiel a čistič súkromia..

Program AVG AntiVirus Free pre Android obsahuje sadu funkcií proti krádeži a ochrany osobných údajov špecifických pre mobilné zariadenia. Jednotlivé aplikácie môžete uzamknúť pomocou kódu PIN, nastaviť pascu kamery pre zlodejov, nastaviť zariadenie na uzamknutie, ak je SIM karta odstránená, a sledovať ju pomocou webovej stránky AVG proti krádeži.

Pre používateľov systému iOS je k dispozícii produkt AVG Mobile Security pre iPhone / iPad, bezplatný produkt, ktorý chráni zariadenia iOS pomocou VPN, fotografického úschovne a nepretržite fungujúceho systému upozorňujúceho na únik..

Platené funkcie

AVG Internet Security je prvou úrovňou prémiového predplatného a vyrovnáva funkcie AVG na počítačoch Mac a PC. Aj keď program AVG Free vyhľadáva potenciálny ransomware, jeho voľba Internet Security sa zameriava na ďalšiu úroveň ochrany zacielením na potenciálne zdroje ransomware, aby sa im venovala zvýšená pozornosť..

Ransomware-Protection

Internet Security pridáva ochranu platieb, ktorá využíva sieť známych falošných webových stránok a phishingových stránok AVG na upozorňovanie na podvody počas prehliadania. Ochrana súkromia sa tiež spojila, pridala sa bezpečnosť webovej kamery, šifrovanie súborov a skartovač dokumentov.

Stiahnutie zabezpečenia internetu za príplatok vám poskytne licenciu až pre 10 domácich zariadení vrátane telefónov s Androidom. Najvyššia platená úroveň, AVG Ultimate, sa balí v AVG TuneUp, samostatnom produkte, ktorý optimalizuje výkon na zariadeniach Windows aj Mac..

Existuje tiež niekoľko aplikácií à la carte, ktoré je potrebné zvážiť. TuneUp je možné zakúpiť samostatne, rovnako ako zabezpečená VPN VPN AVG, ktorá chráni vaše súkromie pri prehliadaní webu (ale iba na PC).

Prehľad funkcií AVG

Logo AVG AntiViruswww.avg.com

Začína sa od 583 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Stačí sa pozrieť na stránku porovnania produktov spoločnosti AVG a objasniť, že spoločnosť sa snaží čo najjednoduchšie pochopiť ceny a plánovanie. 

Okrem AVG AntiVirus Free sú k dispozícii iba dva plány: Internet Security stojí 70 dolárov za rok pre jedno zariadenie a 90 dolárov za rok pre 10 zariadení a Ultimate je ten istý plán s jedným ďalším produktom za 120 dolárov ročne (na neobmedzených zariadeniach).

Samotné AVG TuneUp stojí 50 dolárov ročne pre Windows a 80 dolárov ročne pre Mac. Zabezpečená sieť VPN od spoločnosti AVG stojí 90 dolárov ročne. Všetko ostatné je zadarmo. Jedinou sťažnosťou na to, ako je prezentovaná, je to, že nie je ľahké skutočne nájsť zostavu funkcií, ktoré prichádzajú s ktorými produktmi, pretože AVG uprednostňuje zoznam výhod, ktoré je ťažké kvantifikovať..

AVG AntiVirus zdieľa jedno veľké miesto predaja so svojou materskou spoločnosťou Avast: cenová dostupnosť. Jeho bezplatné verzie prichádzajú s funkciami, ktoré iné antivírusové spoločnosti skrývajú za výplatnými hradbami, a jej prémiové funkcie sú lacnejšie ako konkurencia.

Toto tvrdenie stále platí pre najnovšie verzie. AVG Free je silný balík ochrany v akomkoľvek systéme. Jeho úplné počítačové skenovanie spája detekciu hrozieb a skenovanie výkonu, aby zachytilo škodlivý softvér na všetkých miestach, kde bude s najväčšou pravdepodobnosťou, a vymaže škodlivé rozšírenia prehľadávača, aby sa spustil.

Ochrana sťahovania súborov a prehliadania webu v reálnom čase je pomerne štandardná s bezplatnou antivírusovou ochranou, ale skenovanie výkonu nie je, takže je skvelé vidieť tu. Bezpečný prehliadač prichádza s ešte častejšie platenými funkciami, vrátane skartovača súborov a správcu hesiel, ktoré sú tu niektoré z najlepších dotykov.

Prvou prémiovou úrovňou AVG je kompletný balík, ktorý konkuruje akejkoľvek podobnej úrovni v celom ekosystéme antivírusovej ochrany. Skutočnosť, že vyššia úroveň jednoducho pridáva samostatný produkt a ďalšie predplatné, by vám mala ukázať, aké celkové je vaše pokrytie na úrovni zabezpečenia internetu..

Stále chýbajú niektoré veci: neexistuje úschovňa hesiel a VPN si musíte stiahnuť osobitne. Vzhľadom na to, koľko bezplatných sietí VPN je momentálne k dispozícii pre všetky druhy zariadení, zdá sa, že to vyzerá obzvlášť zvláštne, čo z dlhodobého hľadiska vedie k zbytočným komplikáciám pre mnohých používateľov..

Užívateľská prívetivosť

Poďme sa viac rozprávať o odhodlanosti spoločnosti AVG na jednoduchosť a o tom, ako sa softvér k tomuto cieľu blíži. Silným včasným ukazovateľom je, že inštalácia je blesková a veľmi krátka doba medzi kliknutím na prevzatie a priamym prezeraním v hlavnom okne rozhrania.

Ak používate počítač Mac, inštalácia môže trvať menej ako minútu, a to aj v prípade prémiového zabezpečenia internetu. Na počítači to bude trvať dlhšie, pretože inštaláciu budete musieť nakonfigurovať podľa vlastných preferencií. To predovšetkým znamená, či chcete nainštalovať AVG Secure Browser, či ho nastaviť ako svoj predvolený prehliadač a aké funkcie sa majú nainštalovať.

Ak sa rozhodnete niečo neinštalovať ihneď, môžete ho pridať neskôr, ak naň máte licenciu. Možnosti inštalácie zvyčajne zvyšujú použiteľnosť ako nepríjemnosti a inštalácia je stále veľmi jednoduchá a rýchla.

Main-interface-window

Po inštalácii sa vám zobrazí tmavé rozhranie s veľkými, zreteľnými zelenými oknami: buď štyri (ak máte počítač Mac) alebo päť (ak máte počítač). Spolu so samostatným tlačidlom na spustenie kontroly predstavuje väčšinu funkcií AVG AntiVirus na akejkoľvek úrovni.

Spustenie kontroly je srdcom toho, čo budete aktívne robiť s používateľským rozhraním AVG. Skenovanie môžete začať iba kliknutím na tlačidlo. Ak používate bezplatnú verziu, bude to úplná kontrola počítača, ktorá kombinuje výkon a detekciu škodlivého softvéru.

AVG hlboké-scan

Na AVG Internet Security alebo vyššom kliknite na tlačidlo vedľa tlačidla kontroly, aby ste zmenili, aký druh kontroly sa má spustiť. V systéme Windows získate šesť možností skenovania. 

Možnosti skenovania

„Počítačová kontrola“ je základná kontrola hrozieb, ktorá vyhľadáva malware, spyware, ransomware a ďalšie typy vírusov. Medzitým dôjde k hlbokému skenovaniu do vášho úložiska a pamäte, aby sa našli akékoľvek vírusy, ktoré by sa mohli skrývať pri základnom skenovaní..

Ďalšie štyri skenovania sú špecializovanejšie. „USB / DVD scan“ kontroluje prítomnosť vírusov na vymeniteľnom externom zariadení. „Kontrola súborov / priečinkov“ skontroluje konkrétne súbory alebo priečinky v počítači. 

„Výkonnostná kontrola“ hľadá súbory, ktoré nie sú nepriateľské, ale môžu spôsobiť oneskorenie. „Boot-time scan“ sa spustí skôr, ako sa systém Windows reštartuje, čím zachytí akýkoľvek malware, ktorý sa spolieha na fungovanie systému Windows.

Na počítačoch Mac máte tri možnosti. „Skenovanie v systéme Mac“ je základné skenovanie, ktoré sa zameriava na najzraniteľnejšie časti vášho počítača Mac. „Hĺbkové skenovanie“ je podobné ako v prípade PC a ide do hlbších častí vášho Macu, aby skontroloval prítomnosť vírusov vo vašom úložnom priestore a pamäti. Nakoniec „kontrola súborov“ prehľadáva konkrétne súbory, ktoré pomenujete.

Skenovanie môžete spustiť okamžite alebo naplánovať, aby sa stalo, keď počítač nepoužívate. Možno sa vám však nebude zdať, že to často robíte, pretože účinok AVG AntiVirus na výkon systému takmer neexistuje. Hĺbkové vyšetrenie trvalo asi 10 minút a malo za následok zanedbateľné oneskorenie.

Používateľské rozhranie AVG robí vynikajúcu prácu pri zabezpečovaní toho, aby ste dostali všetky informácie. Takmer nikdy sa nebudete cítiť zmätení z toho, čo každé skenovanie robí alebo za čo slúži tlačidlo. Ak si želáte, môžete si prispôsobiť každé vyšetrenie, ale AVG AntiVirus funguje rovnako dobre, ak ho nemáte.

Mimo skenovacieho panela sú veci rovnako čisté. Kliknutím na ktorékoľvek z veľkých zelených tlačidiel sa dostanete na rovnako jednoduchý panel, kde môžete moduly zapínať a vypínať alebo podľa potreby prispôsobovať. Je úžasne navrhnutý, samovysvetľujúci a v najmenšom zastrašujúci pre tých, ktorí majú nový antivírusový softvér.

Poslednou vecou, ​​ktorú si tu môžete predstaviť, je zabezpečený prehliadač, ktorý takmer splní svoj cieľ napodobňovať prehliadač Chrome. To robí všetko cudzí, že predvolený vyhľadávací nástroj je Yahoo, ale to nie je ťažké opraviť.

ochrana

Žiadne používateľské rozhranie nie je dostatočné na to, aby vám odporučilo antivírusový program, ktorý nevykonáva základnú prácu na zabezpečení vášho počítača. S ohľadom na to sa pozrime, ako dobrý je AVG AntiVirus v jeho základnej funkčnosti.

Zistené nebezpečenstvo

Antivírusový program AVG pre stolné počítače sme podrobili piatim testom poskytnutým organizáciou Testovanie štandardov proti malvéru, pričom sme skontrolovali päť samostatných typov vírusov: ručne stiahnutý malware, potenciálne nežiaducu aplikáciu, stiahnutý malware, komprimovaný malware a phishingové stránky..

Karanténa

Testovali sme tiež pripojenie AVG AntiVirus k jeho cloudovému vyhľadávaciemu systému tak, že stiahneme súbor, ktorý lokálne vyhľadávanie nedokáže rozpoznať..

Infikované webové stránky-rozpoznaná

AVG úspešne uspel vo všetkých piatich testoch, ale nepodarilo sa mu zachytiť vírus, ktorý sa dalo zistiť iba pomocou cloudového systému. Tento súbor však naskenoval, keď už bol na našom pevnom disku.

Išli sme do externých testovacích agentúr, aby sme získali potvrdzujúce štatistiky. AV-Test, ktorý minulý rok udelil AVG AntiVirus status „najlepší produkt“, vyzeral skvele. V novembri a decembri roku 2019 AVG AntiVirus zistil 100 percent útokov škodlivého softvéru v nultý deň a 100 percent známych útokov objavených v predchádzajúcich štyroch týždňoch..

AV-Comparatives maluje zmiešanejší obraz, aj keď je stále solídny. Zatiaľ čo AVG dosiahlo najvyššie možné hodnotenie troch hviezd za vplyv na výkon systému, pri teste „v reálnom svete“ zistilo osem falošných pozitív.

Pri poslednom teste ochrany pred škodlivým softvérom AV-Comparatives sa AVG AntiVirus skóroval na špici. V režime online zistil 99,3% testovacích paketov škodlivého softvéru a 97,4% v režime offline. Bola to tiež jedna z troch spoločností (ďalšou vlastníkom AVG, Avast), ktorá dosiahla dokonalú 100-percentnú mieru ochrany: žiadny malware nemohol vykonať žiadne zmeny na zariadení.

V prípade štvrtého stanoviska sme sa obrátili na spoločnosť MRG Effitas, spoločnosť zameranú na predchádzanie digitálnym finančným podvodom. Zistilo sa, že AVG zachytilo 100 percent paketov škodlivého softvéru do 24 hodín od príchodu škodlivého softvéru, hoci pri úvodnom skenovaní zmeškalo 3,3% útokov..

Pokiaľ ide o ochranu, AVG AntiVirus je väčšinou produkt najvyššej úrovne. Bráni to iba občasné oneskorenie v ostražitosti (aj keď vírus vždy dostane na koniec) a znepokojujúca prevaha falošných pozitív..

podpora

Ak máte problém s AVG AntiVirus, prvou obrannou líniou je krátka FAQ umiestnená v používateľskom rozhraní. Ak to neodpovedá na vašu otázku, môžete prejsť priamo na webovú stránku pomocníka AVG z okna programu.

AVG-help-centrum

Webová stránka obsahuje väčšie časté otázky, ktoré sú rozdelené podľa rôznych produktov AVG. Je to podrobnejšie, ale stále je to väčšinou pre bežné postupy a menej užitočné pri riešení problémov s okrajmi. V takom prípade môžete vstupenky posielať priamo spoločnosti AVG.

Je trochu ťažké zistiť, ako odoslať tieto lístky. Tlačidlo „získať ďalšiu pomoc“ nenájdete kdekoľvek na najvyššej úrovni. Namiesto toho sa nachádza na konci každej podstránky produktu v časti Najčastejšie otázky. Po kliknutí na tlačidlo sa dostanete do formy, v ktorej môžete získať e-mailovú pomoc, ak ste bezplatný používateľ.

Help-ticket-Podanie

Ak ste platiacim používateľom, zobrazí sa výzva na zadanie ďalších informácií a môžete sa rozhodnúť, či by ste chceli, aby vám technický personál zavolal alebo s vami live chatoval, keď je čas vyriešiť lístok. Podobne ako pri hľadaní formulára na začiatku, nie je to príliš intuitívne: nikde na stránke technickej podpory nie je jasné, že nemôžete volať ani chatovať ako predplatiteľ zadarmo..

Poslednou možnosťou, ako získať pomoc, je ísť na fóra AVG, ktoré vyžadujú vytvorenie účtu. Akonáhle ste vo vnútri, uvidíte najlepšie príspevky toho dňa s odkazmi na konkrétne témy na ľahko prístupnom bočnom paneli. Je to primerane aktívne, ale často sú najužitočnejšie odpovede od vlastných zamestnancov AVG, čo znamená, že môže byť jednoduchšie ich priamo kontaktovať..

Diskusia

Ak to potrebujete, existuje aj prémiová technická podpora, kde odborníci spoločnosti AVG vzdialene pristupujú k vášmu počítaču, aby pomohli diagnostikovať problémy. To však stojí 79 dolárov za jednoduché opravy, 119 dolárov za komplexné opravy a 200 dolárov za ročné predplatné.

Verdikt

AVG robí vynikajúcu prácu tým, že vyniká na preplnenom antivírusovom trhu. Podarilo sa jej neutralizovať všetkých šesť testovacích hrozieb, ktoré sme na ňu uvrhli, čo dokazuje, že jej tím sa jednoznačne zameriava na udržiavanie svojej infraštruktúry a detekčnej siete v aktuálnom stave (aj keď pri následnom skenovaní zachytil jednu hrozbu).

Skutočným dôvodom, prečo ísť s AVG AntiVirusom na iné antivírusové programy – dokonca aj od Avastu – je jeho používateľské rozhranie. Je to tak dobre navrhnuté a intuitívne, že si nevieme predstaviť potrebu prejsť na stránku pomocníka, pokiaľ nemáte skutočne podivný problém. Stačí sa na to pozrieť a povie vám všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako to funguje.

AVG AntiVirus má určité nevýhody: k neobmedzeným zariadeniam môžete pristupovať iba prostredníctvom predplatného Ultimate, má trochu vysokú mieru falošných poplachov a bolo by pekné vidieť, ako bude VPN spojená s jedným z platených predplatných..

Mali by ste, samozrejme, zvážiť aj dôveryhodné správy o zbere údajov spoločnosti Avast. Napriek tomu, že je program Jumpshot vypnutý, nie je zrejmé, že používanie AVG už neohrozí predaj vašich údajov podnikovému klientovi. S toľkými antivírusovými možnosťami na internete nemáte dôvod ísť s takou, ktorá nepracuje tak tvrdo, ako je to len možné, na udržaní dôveryhodnosti.

Ak ste tento rok vyskúšali bezplatné alebo platené produkty spoločnosti AVG, informujte nás o svojich názoroch v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me