Recenzia Avast Pro – aktualizovaná 2020

Avast Pro Review

Aj keď to nie je dokonalé, Avast Pro je antivírusové riešenie, ktoré bude vyhovovať tým, ktorým nevadí platiť, aby sa udržali v bezpečí, ale nechcú zlomiť banku len kvôli hrozbe škodlivého softvéru. Celkovo je táto služba dobrá, ako si môžete prečítať v našej recenzii Avast Pro.


best-antivírus-recenzia

Avast je už dlho voľbou pre antivírus zdarma. Systém je bohatý na funkcie, je ľahký a celkom bezpečný. Platená verzia Pro je dodávaná s niektorými ďalšími funkciami, prinajmenšom natoľko, aby dokázala svoju nízku cenu. Z hľadiska ochrany sa opiera o najlepší antivírusový softvér, ale s dostatočnou rezervou, aby sa stal vážnym uchádzačom..

V tejto recenzii Avast Pro preberieme funkcie a ochranu, ktorú ponúka antivírusový program. Predtým, ako vydáme verdikt, porozprávame sa o vlastnostiach, cenách, užívateľskej ústretovosti, ochrane a podpore. Výsledky laboratórií porovnáme aj s našimi praktickými testami, aby sme zistili, ako dobre ste ich chránili.

Celkovo sa hodí na menej obsluhovanú časť trhu, pre tých, ktorí chcú zaplatiť za robustný antivírus bez toho, aby museli ísť z hĺbky. Avast Pro vyplní túto medzeru pekným zoznamom funkcií, ale je potrebné urobiť určité kompromisy, aby ste sa tam dostali..

Posuvník Avast Pro1

Avast Pro Slider2

Posuvník Avast Pro3

Posuvník Avast Pro4

Posuvník Avast Pro5

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre Avast Pro

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Avast Pro má množstvo funkcií, vďaka ktorým je konkurencia nepríjemná, aspoň čo sa týka ceny. Máte ochranu pred základným škodlivým softvérom spolu s bezpečným prehliadaním, ochranou siete a monitorovaním správania. Okrem toho máte režim karantény na testovanie súborov, správcu hesiel a ďalšie.

Správca hesiel nie je v súvislosti s našimi recenziami správcov hesiel príliš veľký. Bude ukladať prihlasovacie údaje, kreditné karty a poznámky a automaticky ich vyplňovať v prehliadači. Je to však na základnom konci vecí. Pre väčšiu flexibilitu odporúčame použiť jedného z našich najlepších správcov hesiel, napríklad Dashlane (prečítajte si našu recenziu Dashlane)..

Správca hesiel Avast Pro

Zahrnutý správca hesiel je niečo, čo sme už videli, napríklad z aplikácie Kaspersky (prečítajte si našu recenziu od spoločnosti Kaspersky Antivirus). Pre Avast je jedinečným režimom karantény, kde môžete testovať podozrivé súbory v bezpečnom prostredí. Toto je užitočné najmä pre pirátov, ktorí zhromažďujú údaje z celého webu (pozrite si našu najlepšiu sieť VPN na torrentovanie, ak sa vám hodí tento popis).

Súčasťou služby Avast je aj zabezpečený prehliadač. Vyzerá a funguje rovnako ako Google Chrome, ale bez integrácie Google. Nebudete mať rýchle odkazy na váš účet Gmail alebo Disk.

Z toho, čo vieme, je to verzia prehliadača Chrome bez integrácie Google a plná rozšírení Avast. Zo zoznamu budete mať blokovanie sledovača, ochranu rozšírení, blokovanie adblock a anti-phishing. Rozšírenia nie sú k dispozícii v obchode Chrome, takže k nim môžete pristupovať iba prostredníctvom Bezpečného prehliadača.

Zabezpečený prehliadač Avast Pro

Jedným z jedinečných rozšírení je program na sťahovanie videa. Avast vám umožňuje sťahovať video z platformy, ako sú YouTube a Vimeo, v natívnom rozlíšení. Nemôže však chytiť súbory zo streamovacích platforiem, ako je Netflix.

Zabezpečený prehliadač sa nám veľmi páči. Nie je to typický prehliadač, ktorý je dodávaný s antivírusom, pretože vám poskytuje ďalšiu úroveň ochrany bez vynútenia vyhľadávacích nástrojov alebo spomalenia rýchlosti. Ak je to možné, z reklamných blokov a blokov flash, ktoré implementuje Avast, sa zlepšia rýchlosti.

Môžete vstúpiť do bankového režimu v rámci zabezpečeného prehliadača alebo používateľského rozhrania Avast. Je to podobné softvéru Bitdefender Safepay (prečítajte si našu recenziu antivírusového programu Bitdefender). Je to samostatná pracovná plocha pre všetky online transakcie, ktorá vás chráni pred zneužitím, ktoré by sa mohlo vykonať pomocou bežného okna prehliadača.

Ak sa rozhodnete pre svoj bežný prehliadač, stále existuje ochrana. Avast používa na sledovanie falošných webových stránok sledovanie v reálnom čase a funkciu s názvom Real Site. Je to ochrana proti presmerovaniu DNS, ktorá vás nasmeruje z autentickej adresy URL na falošnú, kde hacker môže ukradnúť používateľské mená, heslá a informácie o kreditných kartách.

Real Avast Pro Real Site

Poslednou a najunikátnejšou funkciou, ktorú ponúka Avast Pro, je Wi-Fi Inspector. Preverí zraniteľnosť všetkých zariadení na domácom alebo verejnom Wi-Fi, čo je rýchly spôsob, ako zistiť, či je infikovaný váš smerovač alebo iné zariadenie. Vo verejnom prostredí vám poskytuje prehľad o všetkých zariadeniach pripojených k sieti, takže viete, či sa medzi vami skrýva hacker..

Avast Wifi Inspector

Avast vás pri používaní väčšiny funkcií upozorní na zraniteľnosť súkromia. Je to iba výzva pre Avast SecureLine VPN. Je to kompetentná, aj keď drahá sieť VPN, ktorá ju zďaleka nedostane na náš najlepší zoznam VPN. Môžete si však prečítať našu recenziu Avast SecureLine, kde nájdete všetky naše myšlienky.

Vzhľadom na svoju cenu je Avast veľkorysý s vlastnosťami. Máte nástroje na rýchle, bezpečné a pohodlné prehliadanie medzi zabezpečeným prehliadačom a správcom hesiel. Pieskovisko je jedinečná funkcia, ktorú by sme radi videli pri implementácii ďalších antivírusových programov a ktorá si zaslúži inováciu na Pro.

Prehľad funkcií Avast Pro

Logo Avast Prowww.avast.com

Začína sa od 500 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Monikátor „Pro“ naznačuje funkčný buff, ale v tomto prípade to tak nie je. Medzi touto verziou Avastu a verziou free, nie je veľa rozdielov, aspoň pokiaľ ide o základnú ochranu. Platíte hlavne za Avast Sandbox.

Najväčšia konkurencia spoločnosti Avast je sama o sebe, ale jednoznačne funguje obchodný model. Aplikácia Avast Pro je ďaleko za najlacnejším antivírusom, s ktorým sme sa stretli, aspoň v počiatočnom období. Napríklad Norton Antivirus Basic je o 10 dolárov viac za prvé obdobie, ale ceny sú pri obnovení rovnaké (prečítajte si naše názory na túto tému v Norton Antivirus).

To, že existuje malý rozdiel medzi bezplatnou verziou a programom Pro, neznamená, že ide o menší antivírus, keď sa stavia proti zvyšku trhu. Je prekvapujúce, koľko funkcií Avast ponúka vo svojej bezplatnej edícii, takže v skutočnosti je toľko, že by sme za to boli ochotní zaplatiť cenu Pro.

Aj keď je táto ponuka štedrá ako Avast, chýba jej niekoľko funkcií, ktoré zahŕňajú nákladnejšie antivírusy. Medzi zoznamy patrí skartovač súborov, webová kamera, firewall a ochrana ransomware. V prípade týchto funkcií vám odporúčame inovovať na stále veľmi lacnú aplikáciu Avast Internet Security.

Rozdiely medzi Avast Free a Avast Pro sú malé, ale stále si myslíme, že aktualizácia stojí za to. Pieskovisko je pekné začlenenie a poskytne vám ochutnávku toho, čo ponúka internetové zabezpečenie s bohatším počtom funkcií. Sadzby sú tiež veľmi lacné, takže tento antivírus je zaradený do cenovej kategórie.

Užívateľská prívetivosť

Avast Pro používa čisté rozhranie, ktoré odráža bezplatnú ponuku. Brilantné sivé pozadie je doplnené zelenými pruhmi so štyrmi očkami na boku, ktoré zaisťujú vašu ochranu. Je to na rovnakej úrovni ako Bitdefender, ktorý má naše obľúbené antivírusové rozhranie.

Rozhranie Avast Pro

K dispozícii sú štyri karty, ale na šírenie sa použijete iba tri. Kliknutím na niektorú z nich otvoríte ponuku s ikonami rôznych funkcií, ako sú dlaždice. Niektoré funkcie, ktoré Avast Pro neponúka, ako napríklad štít s ransomware, sa zobrazia oranžovým zámkom vedľa ikony.

Navigácia Avast Pro

Potom to bude zložitejšie. Zámok zobrazia iba niektoré funkcie, ale nie všetky. Ak napríklad kliknete na SecureLine VPN, dostanete sa na stránku nákupu, kde si ju môžete kúpiť.

Avast Osladenie obchodu

Nevadí nám Avast, ktorý propaguje svoje ďalšie produkty, najmä s tým, aký lacný je Pro. Nepáči sa nám však backhanded spôsob, akým sa s ním zaobchádza. Konajúc ako keby bola funkcia zahrnutá, aj keď nie je neobvyklá, a bolo by nám potešením, keby mala Avast nejaký náznak, že tieto funkcie neboli súčasťou balíka..

Uvoľňuje však priestor v používateľskom rozhraní, kde by za normálnych okolností boli reklamy.

Väčšina použitia sa dodáva s ochrannou kartou. Tu môžete nastaviť skenovanie, používať inšpektor Wi-Fi, prístup do karantény a ďalšie. Avast obsahuje štyri rôzne režimy skenovania s ďalšou možnosťou pre vlastné konfigurácie.

Režimy skenovania Avast Pro

Máte cielené, úplné a bootovacie kontroly, ale naša obľúbená je funkcia Smart Scan. Spustí bežnú antivírusovú kontrolu, ale tiež skontroluje počítač, či neobsahuje sieťové hrozby, povrchné rozšírenia prehľadávača, zraniteľný softvér a problémy s výkonom..

Počas skenovania bol minimálny vplyv na výkon. Naše využitie CPU trvalo pri voľnobehu približne 15 percent, počas skenovania narástlo na 25 percent. Zaznamenalo sa niekoľko hrotov, ktoré dosiahli až 40 percent, ale nepretrvávali žiadne zaťaženia.

Ako je uvedené v časti funkcií vyššie, Avast obsahuje zabezpečený prehliadač, ale na ochranu ho nemusíte používať. Váš prehliadač má k dispozícii monitorovanie v reálnom čase, ktoré nevyžaduje žiadne ďalšie rozšírenia. Je to ďaleký výkrik od záplavy automaticky otváraných okien, ktoré spoločnosť McAfee ukladá pri prehľadávaní (ďalšie informácie nájdete v našej úplnej kontrole ochrany McAfee)..

Páči sa nám ľahký dotyk, ktorý má Avast na vašich systémových zdrojoch a na obrazovke nehnuteľností. Je to neintruzívny antivírus s premysleným rozhraním, ale prichádza s upozornením na tajné žiadosti..

ochrana

Praktické testovanie používame v kombinácii s laboratórnymi výsledkami, aby sme získali prehľad o tom, ako funguje antivírus. Laboratórne výsledky by sa mali prikladať väčšej váhe, pretože je tu väčšia veľkosť vzorky a úroveň kontroly, ale radi si každý antivírus vyberieme na skúšku..

Začali sme s kontrolou nastavení funkcie Amtso pre antivírusový program pre stolné počítače. Avast zablokoval päť zo šiestich testov, pretože zlyhal pri sťahovaní potenciálne nechcenej aplikácie. Na druhej strane, Webroot dosiahol vynikajúce skóre, keď sme ho testovali pomocou tejto zostavy (prečítajte si našu recenziu antivírusu Webroot).

Po testovaní sme pomocou testov Wicar otestovali ďalšie využitie prehliadača. Služba Avast zablokovala všetkých 13 adries URL a ukončila pripojenie skôr, ako sa mohol stiahnuť akýkoľvek súbor. Celkovo sa to darilo našim praktickým testom.

Bola zistená hrozba Avast Pro

Zakaždým, keď sme sa pokúsili načítať škodlivý súbor, namiesto malého vyskakovacieho okna, Avast vykríkol tri hlasné pípnutia a povedal: „Zistený vírus.“ Nehovoríme, že je to zlá vec, ale prinútilo nás to vyskočiť zo stoličky pri viacerých príležitostiach.

Výsledky testov dostupnosti

Avast vykazuje dobré, ale nie vynikajúce výsledky z väčšiny laboratórií. Spoločnosť AV-Test zistila, že je 98,9% účinná proti 0-dňovým útokom škodlivého softvéru pomocou živého škodlivého softvéru, čo je nad priemerným priemerom v priemysle 99,5%. V porovnaní s referenčným súborom AV-Test to však bolo 99,9%.

Testy výkonnosti boli oveľa lepšie ako priemer v priemysle. Spoločnosť AV-Test zaznamenala iba 7 až 9 percentné spomalenie pri spúšťaní populárnych webových stránok v priemere 12%. Tento trend sa uskutočňoval prostredníctvom ďalších testov, s výnimkou inštalácie často používaných aplikácií, ktoré boli o šesť percent pomalšie ako priemer v priemysle.

Hodnotenie antivírusu v reálnom svete od spoločnosti AV-Comparatives medzi februárom a júnom zaznamenalo zablokovanie 99,4%, čím spoločnosti Avast udelilo perfektné trojhviezdičkové skóre. Dosiahlo najvyššie možné hodnotenie, pokročilé +, vo výkone, ale úroveň nižšie pre detekciu súborov a odstránenie škodlivého softvéru.

Avast si v drsnej bankovej simulácii MRG-Effitas vedel prekvapivo dobre. Bolo to na 100 percent účinné proti živému botnetu, ale zlyhal simulátor škodlivého softvéru. Dve tretiny testovacej skupiny však túto simuláciu zlyhali. MRG-Effitas zistil, že Avast Internet Security pri používaní Secure Browser prešiel simuláciou.

podpora

Spoločnosť Avast sa viac zameriava na podporu domácich majstrov ako na priamy kontakt. Existujú kontaktné trasy, ale tie sú obmedzené tým, ktorý produkt používate. Stále sa nám páči organizovaná vedomostná základňa a aktívne, aj keď datované fóra.

Znalostná základňa je rozdelená podľa produktov, z ktorých každý ponúka 15 až 20 článkov. Existujú obmedzené záznamy, pretože Avast pokrýva toľko pôdy v každom. Každý článok sa týka hlavných operačných systémov a dodávateľov, s podrobnými pokynmi a snímkami obrazovky.

Sme ohromení detailmi, ale viac ohromení efektívnosťou.

Avastová informačná báza

Fóra nie sú tak efektívne. Je to datovaný, ale známy dizajn fóra, ktorý pokrýva všetky produkty, ktoré spoločnosť Avast ponúka. Komunita je však obrovská, vďaka čomu sa stáva neoceniteľným zdrojom podpory. Registrovaných je viac ako milión členov a v čase písania správy bolo aktívnych vyše 400 členov.

Avast fóra

Keď sa však pokúsite skontaktovať s Avastom, veci sa stanú chaotickými. Telefonická podpora je k dispozícii pre všetky predpredajné otázky. Fakturačné a technické otázky sú vyhradené pre e-mail. Žiadny bezplatný produkt Avast nemá podporu.

Jedinou výnimkou z tohto modelu je Avast Total Care, kde sa agent vzdialene pripojí k vášmu stroju, aby ho zametal kvôli problémom. Počiatočná konzultácia je bezplatná, ale úplné pokrytie vám zaberie 199 dolárov ročne.

Páči sa nám informačná báza pre jej organizáciu a komunita pre jej veľkosť, ale chýba jej podpora. Dokonca aj platiaci zákazníci majú obmedzené možnosti kontaktovania, vyplňte jednoduchý formulár, ktorý by mal byť k dispozícii každému.

Verdikt

Avast je dobrý, lacný antivírus, ktorý dobre chráni počítače. Nezasahuje tak vysoko ako iné antivírusy a boduje o niečo nižšie ako najlepší antivírus v našich praktických a laboratórnych testoch. Inovácia na Internet Security by však mala vyriešiť väčšinu týchto problémov.

Odporúčame Avast Pro pre každého, kto potrebuje veľa antivírusových funkcií za nízku cenu. Tí, ktorí hľadajú vynikajúci výkon, sa lepšie hodia do programu Internet Security, ktorý má dostatok rozlišovacích funkcií, ktoré zaručujú inováciu.

Našťastie môžete získať väčšinu skúseností s Avast stiahnutím bezplatného antivírusu a jeho vyskúšaním sami.

Dajte nám vedieť vaše myšlienky na Avast v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map