Recenzia antivírusových programov ZoneAlarm – aktualizácia roku 2020

Kontrola antivírusových programov ZoneAlarm

ZoneAlarm Antivirus je dobre známe antivírusové riešenie z čias dní. Vek to však nezaobchádzal dobre a teraz mohol zle používať aktualizáciu svojho rozhrania, ako aj nové kolo bezpečnostných testov. Prečítajte si celú recenziu programu ZoneAlarm a zistite, čo si myslíme.


ZoneAlarm-slideshow-1

ZoneAlarm-slideshow-2

ZoneAlarm-slideshow-3

ZoneAlarm-slideshow-4

predchádzajúca

Ďalšie

ZoneAlarm Antivirus je základom komunity antivírus / firewall už viac ako 20 rokov. Podporovaná spoločnosťou Check Point, spoločnosťou zaoberajúcou sa bezpečnosťou a softvérom v oblasti energetiky, má silu ľahko zachytiť vyťaženia za deň. Jeho používateľské rozhranie a funkcie však zaostávajú za niektorými z jeho konkurentov v našej najlepšej ponuke antivírusového softvéru. Jeho zákaznícka podpora tiež nechala veľa byť požadovaný.

V tejto recenzii antivírusového programu ZoneAlarm posúdime program zhora nadol. Vyskúšame všetky odkazy, spustíme vlastné skenovanie a dokonca ho vyskúšame ohňom tak, že naň vyhodíme všetok škodlivý softvér, ktorý môžeme. 

Výkon samozrejme nie je všetko, takže si určite overíme použiteľnosť, podporu zákazníkov a to aj v prípade, že to stojí za cenu. Nakoniec vám náš verdikt oznámi, či sa tento softvér zaraďuje medzi najväčšie podniky.

Pokiaľ ide o základné funkcie – antivírus a firewall -, ZoneAlarm sa správala obdivuhodne a môže sa spoľahnúť, že vám poskytne spoľahlivú bezpečnosť. Avšak jeho úplne zastarané používateľské rozhranie, zlá integrácia s portálom služieb zákazníkom a nedostatok luxusných funkcií, ako napríklad VPN (pozrite si naše najlepšie odporúčania VPN), z neho robia menej ako ideálnu voľbu.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre ZoneAlarm Antivirus

Vlastnosti

ZoneAlarm je celkom nezmyselný program. Keď ste na bezplatnej úrovni, v podstate získate antivírusovú ochranu a ochranu brány firewall a nič viac. 

Aby sme boli spravodliví, ochrana, ktorú dostávate na bezplatnej úrovni, je pevná a spoľahlivá. Na rozdiel od niektorých jeho konkurentov, ako je napríklad McAfee, nezískate správcu hesiel ani skartovač súborov (pozrite si našu recenziu na celkovú ochranu spoločnosti McAfee).

ZoneAlarm má však niekoľko jedinečných funkcií, ktoré ho odlišujú od iných bezpečnostných programov. Každá úroveň, vrátane bezplatnej, prichádza s jedným rokom bezplatnej ochrany identity prostredníctvom Check Point, jej materskej spoločnosti. 

Ochrana identity má formu bezplatného monitorovania kreditu, je však k dispozícii iba v Spojených štátoch. Naše tipy na zabránenie krádeži identity sú skvelou kombináciou s touto funkciou.

ZoneAlarm identita

Ponúka tiež „herný režim“, ktorý dočasne pozastavuje bezpečnostné varovania a akékoľvek naplánované automatické skenovanie, aby ste sa pri hraní neprerušili. Táto funkcia umožňuje omnoho pohodlnejšie hrať hru, keď viete, že nestahujete žiadne súbory, neprechádzate webom alebo sa nezúčastňujete iných aktivít, ktoré by vás mohli nechať otvoreným škodlivému softvéru..

Emulácia hrozieb

Ďalšou vlastnosťou, ktorá vyniká pre ZoneAlarm, je „emulácia hrozieb“. Toto je forma ochrany v reálnom čase, ktorá vás nielen chráni pred posledným zneužitím v nultý deň, ale pomáha aktualizovať databázu hrozieb. Ak si program nie je istý, či je súbor bezpečný alebo nie, môže ho otvoriť na virtuálnom počítači a presne sledovať, čo robí..

ZoneAlarm-threatemulation

Toto je pravdepodobne súčasť toho, prečo ZoneAlarm dosahuje najvyššiu priečku, pokiaľ ide o nulovú ochranu. Nulové útoky sú mimoriadne dôležité, pretože sú to zraniteľné miesta, ktoré autor zraniteľného softvéru neriešil. Bez akýchkoľvek opráv pre tieto zraniteľné miesta je ideálna silná ochrana proti nim pred antivírusovým softvérom.

ZoneAlarm je veľmi obmedzený, pokiaľ ide o dostupnosť platformy. Je k dispozícii na Windows 10, 8 a 7, na mobilných telefónoch prostredníctvom aplikácií pre iOS a Android a prostredníctvom rozšírenia Chrome. To nieje 

k dispozícii v akejkoľvek podobe pre systémy Linux alebo MacOS, takže ak niektoré z vašich zariadení prevádzkuje jeden z týchto operačných systémov, tento program ho nebude môcť úplne chrániť (pozrite si nášho sprievodcu najlepším antivírusom pre počítače Mac).

ZoneAlarm Antivirus je jedinečný v zmysle funkcie. V prípade mnohých moderných antivírusových programov existuje množstvo funkcií, ktoré sa očakávajú, vrátane virtuálnej súkromnej siete na zamedzenie sieťového prenosu alebo skartovania súborov.. 

ZoneAlarm tieto funkcie nemá (pokiaľ ide o antivírusový program, pozrite si našu kontrolu Bitdefender Antivirus), ale namiesto toho má jedinečné funkcie, ako je napríklad ochrana identity.

Prehľad funkcií ZoneAlarm

Logo antivírusu ZoneAlarmwww.zonealarm.com

Začína sa od 500 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Každá úroveň ZoneAlarm ponúka viac funkcií ako ďalšia. Zatiaľ čo bezplatná úroveň vám poskytne dobré možnosti skenovania a bránu firewall, najlepšie funkcie sú uzamknuté za platenými úrovňami. Cena je, žiaľ, pri zvažovaní ponúkaných funkcií trochu vysoká.

Bezplatná úroveň zóny ZoneAlarm obsahuje iba základy: ich skenovací softvér, bránu firewall a herný režim (porovnajte si najlepší bezplatný antivírusový softvér). Ak chcete získať prístup k najdôležitejšej ochrane pred phishingom, monitorovaniu webu a bezpečnosti cloudu, musíte vykonať inováciu na ZoneAlarm Pro Antivirus + Firewall.

Vďaka funkciám, ktoré ponúka ZoneAlarm, sú ceny pomerne vysoké. Napríklad spoločnosť Kaspersky ponúka takmer všetky tieto funkcie a viac vo svojej predplatnej službe za polovicu ročnej ceny ZoneAlarm Pro (pozrite si našu recenziu spoločnosti Kaspersky Antivirus)..

Konečná úroveň ochrany je ZoneAlarm Extreme Security, ktorá stojí takmer dvakrát toľko ako ZoneAlarm Pro a zahŕňa špecifickú ochranu pred keyloggery a ransomware, ako aj emuláciu hrozieb. Ochrana Ransomware je zvyčajne k dispozícii iba platiacim zákazníkom, takže je to pochopiteľné (pre výnimku si prečítajte našu kontrolu AVG). 

Emulácia hrozieb je špeciálna v tom, že otestuje vaše súbory na virtuálnom počítači, aktualizuje detekciu hrozieb v cloude a zaistí bezpečnosť vašich súborov. Táto emulácia hrozieb je vynikajúcou funkciou zabezpečenia, ale ako jediná vzrušujúca inovácia nestojí za to peniaze.

Užívateľská prívetivosť

Nastavenie na ZoneAlarm je len kúsok práce a keď sa tam dostanete, používateľské rozhranie je úplne zastarané. Je to však funkčne intuitívne a počas skenovania je na vašom systéme dosť ľahké.

Táto webová stránka nie je navrhnutá pre jednoduchú funkciu sťahovania a sťahovania, na rozdiel od služby Avast (pozri naše hodnotenie Avast Pro), najmä pre bezplatnú úroveň. Nie je tiež celkom jasné, že ZoneAlarm Free obsahuje bránu firewall, namiesto toho ponúka samostatný platený produkt.

Inštalácia ZoneAlarm

Akonáhle nájdete program a začnete ho inštalovať, možno budete musieť trochu prekopať a uistiť sa, že nestahujete nič, o čo nemáte záujem.. 

Inštalačný program pre ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall je dodávaný s cudzím softvérom tretích strán, ktorý možno nechcete, ako je napríklad panel nástrojov VPN. Na druhej strane ponúkajú počas inštalácie rozšírenie Google Chrome, vďaka čomu je rýchla inštalácia jedným kliknutím pre obidve.

ZoneAlarm-toolbar

Po nastavení je používateľské rozhranie jednoduché, ale veľmi zastarané. Určite to vyzerá, že bol navrhnutý už v roku 2000 a potom sa nikdy neaktualizoval. Zastaraný vzhľad je spárovaný so stránkou „asi“ s autorskými právami, ktoré neboli aktualizované od roku 2018.

ZoneAlarm-ui

Ako už bolo povedané, navigácia je veľmi jednoduchá. Každá časť programu je od jedného alebo dvoch kliknutí na domovskú stránku. Je rozdelená do kategórií, ktoré dávajú zmysel: antivírus & firewall, prehliadanie webu a zabezpečenie mobilných sietí. 

Prehliadanie webu a zabezpečenie mobilných sietí nie sú v skutočnosti súčasťou tohto programu, aj keď to vyzerá, že sú. Ak chcete tieto funkcie skutočne využiť, musíte si stiahnuť rozšírenie Google Chrome alebo mobilnú aplikáciu.

Medzi možnosti kontroly patrí rýchla kontrola údajov, ktoré budú pravdepodobne ohrozené, a úplná kontrola celého systému. Obaja sme vyskúšali. 

Rýchle skenovanie trvalo asi 90 sekúnd, zatiaľ čo úplné skenovanie trvalo iba tri hodiny. Obaja mali počas skenovania minimálny vplyv na procesor, so skokom asi päť percent, čo je skvelé v porovnaní s konkurenciou, ako je napríklad F-Secure (prečítajte si našu recenziu antivírusového softvéru F-Secure)..

ZoneAlarm neponúka možnosť vlastného skenovania. Toto je hlavný dohľad, pretože veľa antivírusových programov vám ponúka možnosť skenovať iba jednotku, o ktorej si myslíte, že by mohla byť ohrozená. Ako príklad si prečítajte našu recenziu v Avire.

ZoneAlarm-scan

Firewall ZoneAlarm

V časti „antivírusový program“ & firewall “nájdete nastavenia na prispôsobenie brány firewall ZoneAlarm zadarmo a jej riadenia aplikácií. Znenie je trochu mätúce, pretože zistíte, že niektoré programy boli „zabezpečené“ bránou firewall bez toho, aby ste od vás žiadali vstup. To neznamená, že boli zablokované alebo že ZoneAlarm určil, že sú nebezpečné. 

To jednoducho znamená, že analyzoval program a posúdil, či by mal byť tento program povolený prostredníctvom brány firewall alebo nie, inak známy ako riadenie aplikácií. Bez môjho vstupu spoločnosť ZoneAlarm zistila, že programy ako Adobe Reader a Windows Update sú bezpečné.

ZoneAlarm-SmartDefense

Nastavenia tu nie sú príliš samovysvetľujúce, ale je ľahké s nimi hrať a zistiť ich. Toto je súčasť funkcie automatického učenia sa ZoneAlarm, poradca SmartDefense. Ak sa rozhodnete túto funkciu nepoužiť, spýta sa vás na každý jednotlivý program pri prvom pokuse o prístup na internet, vrátane tých, ktoré sú zrejmé, ako je napríklad funkčnosť operačného systému a populárne programy ako Skype a Spotify..

ochrana

Aby sme zhodnotili ochranné schopnosti ZoneAlarm, uskutočnili sme praktickú skúšku a vyskúšali sme aj tri najlepšie laboratóriá, AV-Comparatives, MRG Effitas a AV-Test. Kvôli nedostatku laboratórnych výsledkov pre tento program sme sa museli viac spoliehať na naše praktické testy, ktoré naznačujú dobrú ochranu pred takmer všetkým, ale nedosiahli phishing.. 

Aj keď je dôležité, aby ste si na to dali ruky a vyskúšali si to sami, laboratórne výsledky sa testujú na rôznych strojoch za prísnych podmienok, a preto sú zlatým štandardom pre testovanie bezpečnosti.. 

Bohužiaľ, iba AV-Test má nejaké výsledky pre ZoneAlarm, takže sme sa museli spoliehať na naše vlastné testy viac ako obvykle. Aj keď to nie je neslýchané pre antivírusový softvér (pozrite sa na našu recenziu Sophos Home pre iný antivírus s obmedzeným testovaním), cítili by sme sa pohodlnejšie, keby bol skontrolovaný dôkladnejším testovaním..

Výsledky AV-testu ZoneAlarm

Výsledky AV-Testu sú nadpriemerné, pokiaľ ide o nulové a rozsiahle útoky škodlivého softvéru, ktoré blokujú 99,9% všetkých hrozieb a 100% útokov v nulové dni. Toto je obzvlášť pôsobivé, pokiaľ ide o zraniteľné miesta v nultý deň, ktoré mnohí nespĺňajú. 

Jeho výkon je tiež pomerne solídny, až na jednu výnimku – inštalácia aplikácií trvá podstatne dlhšie, ak je ZoneAlarm aktívny ako priemer v priemysle. Nemal žiadne problémy s identifikáciou legitímneho softvéru a nezaznamenal jediný falošný pozitívny výsledok.

Testovali sme ZoneAlarm Antivirus pomocou testovacej sady funkcií Anti-Malware Testing Standards Organization Organization a fungovala takmer dokonale. Úspešne zablokoval ručne stiahnutý malware, stiahnutia z jednotky a PUA (potenciálne nechcené aplikácie). Úspešne zablokoval aj cloudovú hrozbu, ale nezistil phishingovú stránku.

ZoneAlarm blokované

Výsledky ZoneAlarm Wicar

Pomocou škodlivého nástroja URL spoločnosti Wicar sme spustili ZoneAlarm aj prostredníctvom webovej rukavice. Aj keď sa neobjavilo žiadne upozornenie na zablokovanie súborov, ZoneAlarm sa podarilo zablokovať sťahovanie z škodlivých webových stránok. 

V jednom prípade, keď sa stiahol súbor, ZoneAlarm ho pred dokončením stiahnutia zablokoval. Pre porovnanie si prečítajte naše zhrnutie najbezpečnejších antivírusových programov.

Pri tejto analýze by sa vo všeobecnosti mali laboratórnym výsledkom venovať väčšia váha. Naše testy aj laboratórne výsledky však ukazujú, že ZoneAlarm odvádza skvelú prácu pri svojej základnej funkcii a blokuje škodlivý softvér v prístupe k vášmu počítaču.. 

Aj keď tvrdí, že má phishingovú ochranu, nemusí byť účinná a pred zadaním informácií online by ste mali vždy použiť svoj vlastný najlepší úsudok. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi phishingovými podvodmi.

Upozorňujeme, že program ZoneAlarm odporúča niekoľko ďalších technických nástrojov na odstránenie vírusov vytvorených spoločnosťou Kaspersky Labs počas procesu skenovania. Toto „partnerstvo“ je spôsobené tým, že antivírusový modul spoločnosti Kaspersky používa pri svojej vlastnej kontrole.

ZoneAlarm-virusremoval

Aj keď by ste to nemali nikdy potrebovať, je to dobrý zdroj pre zariadenie, ktoré je už napadnuté škodlivým softvérom. Mnoho škodlivých programov spôsobí spustenie antivírusových programov alebo ich úplné prevzatie, čím sa odstráni možnosť skenovať určité umiestnenia súborov alebo pridať škodlivý softvér do vášho zoznamu povolených. Tieto nástroje sú užitočné v prípade, že vírus blokuje ZoneAlarm v úplnom skenovaní disku.

podpora

Podpora, ktorú ZoneAlarm ponúka, bola užitočná, keď sme k nej mali prístup. Trápia sa však technickými problémami a dokonca došlo k nedávnemu porušeniu údajov, čo necháva problémy udržať krok s inými možnosťami..

Zdá sa, že ZoneAlarm nedávno aktualizoval svoj portál zákazníckej podpory, ale neaktualizoval aplikáciu tak, aby sa zhodovala. V kategórii „help“ v aplikácii pre stolné počítače existujú tri odkazy, ktoré by vás mali viesť na samostatné stránky pomoci.

ZoneAlarm-help

Odkazy „10 najdôležitejších otázok“, „pomoc“ a „technická podpora“ vedú na tú istú domovskú stránku podpory, pravdepodobne preto, že aktualizovali svoj systém a neaktualizovali tieto odkazy, aby viedli na miesto, kam patria.. 

Pomoc offline nie je v skutočnosti ani veľmi nápomocná. Funguje za predpokladu, že jedinou pomocou, ktorú potrebujete v režime offline, sú tipy na návrat späť online. To je mätúce najmä pre antivírus, pretože ho môžete úmyselne spustiť offline alebo v bezpečnom režime kvôli vírusu. 

Ak potrebujete pomoc, v takom prípade vám veľmi nepomôžu navrhnúť prístup na ich webový portál pomocou iného počítača alebo telefónu.

ZoneAlarm-online

Tento nový podporný systém stále čelí niektorým drobným chybám. Registrácia účtu na stránke podpory, ktorá je prvým krokom k odoslaniu lístka, vráti chybu servera.

ZoneAlarm-supporterror

Podporný tím to vyriešil prostredníctvom svojho chatovacieho systému, ktorý našťastie nemá požiadavku na registráciu. Ukazuje sa, že problém bol jednoducho nesprávnym odkazom na registráciu, ale ak si toho nie ste vedomí, môžete sa pokúsiť pokračovať a nebudete sa môcť donekonečna zaregistrovať.. 

Registrácia ZoneAlarm

Registrácia, aj keď žiadate o podporu vo voľnej vrstve, vyžaduje, aby ste zadali svoju fyzickú adresu a telefónne číslo. To má zmysel, keď si uvedomíte, že mnohí zákazníci spoločnosti ZoneAlarm sú podniky, ale pre jednotlivého používateľa to nedáva veľký zmysel..

Keď sme tento problém vyriešili, narazili sme na druhý blok pri vytváraní lístka: samotná stránka na vytvorenie lístka nám neumožnila posunúť sa vpred a ukázala iba sériu otáznikov a náš región. Po druhej konverzácii s tímom podpory sa odhlásením a opätovným vyriešením tohto problému vyriešil.

Pozitívne je, že obidve tieto problémy boli rýchlo vyriešené prostredníctvom ich chatovacieho systému, ktorý mal prekvapujúce množstvo technických znalostí o webovej stránke podpory.. 

Testovali sme tiež ich e-mailovú podporu a zistili sme, že odpovedali za necelú hodinu as presnými informáciami, aj keď naša správa bola zaslaná počas pracovných hodín v pracovný deň. Vaše výsledky sa môžu líšiť v závislosti od času a dňa.

Portál podpory tvrdí, že fórum bude „čoskoro“. Pravdepodobne je to z dôvodu porušenia ich údajov minulý rok v novembri, keď boli všetky osobné údaje členov fóra zverejnené. Našťastie toto fórum nebolo prepojené s účtom podpory s úplnou adresou zákazníka a jeho telefónnym číslom.

Pokiaľ ide o sociálne médiá, ZoneAlarm spravuje kanál Twitter a YouTube, ale žiadny z nich nie je zameraný na podporu, na rozdiel od antivírusových programov, ako je napríklad Trend (viac informácií nájdete v našej analýze Trend Micro Antivirus +). Obaja sa viac zameriavajú na reklamu a príležitostne zasielajú oznámenia o svojich produktoch. Vôbec neponúkajú telefonickú podporu.

Verdikt

ZoneAlarm Antivirus potrebuje aktualizáciu. Je to vynikajúci základný produkt, ktorý poskytuje vážne spoľahlivé bezpečnostné skenovanie a niektoré skvelé funkcie. Z hľadiska nákladov však existujú lepšie možnosti, najmä ak na všetkých svojich zariadeniach nepoužívate Windows 10, 8 alebo 7. Skontrolujte svoje ďalšie antivírusové možnosti a porovnajte ich s bezpečnosťou ZoneAlarm.

ZoneAlarm Antivirus vzhľadom na svoj vek nie je zlým programom. Jeho ochrana je vynikajúca na všetky účely okrem phishingu a zvlášť svieti proti zneužitiu v noci. Počas skenovania nespomaluje váš počítač a ponúka pekné množstvo jedinečných funkcií, ako napríklad zabudovanú ochranu identity vo forme bezplatného monitorovania kreditov a emulácie hrozieb..

Je to však hneď za krivkou. Zdá sa, že patrí k počítaču v roku 2005, nie do roku 2020, a že jeho zablokovanie v určitom operačnom systéme pre program dnes nedáva zmysel. Chýbajú bezpečnostné funkcie, ako napríklad VPN, správca hesiel a skartovač súborov (pozrite si naše zhrnutia najlepších bezplatných služieb VPN, ktoré sa majú používať v spojení so službou ZoneAlarm)..

Za cenu by ste si mohli kúpiť antivírusový program s takmer rovnakou úrovňou zabezpečenia a celou radou úhľadných funkcií, ktoré ho dokážu dokončiť..

Čo si myslíte o ZoneAlarm Antivirus? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map