Recenzia antivírusového softvéru Bitdefender – aktualizácia roku 2020

Kontrola antivírusového programu Bitdefender

Bitdefender Antivirus má pravdu, hoci zmysel pre jeho sortiment môže byť bolesť hlavy. Vezmite si však niekoľko tylenolu a rýchlo uvidíte, že získate dobrú súpravu ochranného softvéru za slušnú cenu. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole antivírusového programu Bitdefender.


bit-Slider1

bit-slider2

bit-slider3

bit-slider4

bit-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Bitdefender existuje už takmer 20 rokov a jeho skúsenosti ukazujú. Na rozdiel od iných starších antivírusových riešení, ktoré skončili v minulosti, stále udržiava svoj vysoko kvalitný a na funkcie bohatý program, ktorý bude bojovať s najlepšími dnes..

V tejto kontrole Bitdefenderu otestujeme celkový balík zhora nadol. Budeme analyzovať jeho bezpečnostné prvky, zmysel pre ich cenové úrovne a dokonca otestujeme jeho bezpečnostné kotvy. Nakoniec dostanete náš verdikt a dáme vám vedieť, či je to antivírusový program, ktorý stojí za to sa pozrieť.

Bitdefender je vždy v našom zozname najlepších antivírusových programov a na tomto fronte sa toho veľa nezmenilo. Jeho bezpečnostná ochrana je takmer nepriestrelná a ukazuje ťažkú ​​hranicu medzi prispôsobiteľnosťou a ľahkým použitím s milosťou. Máme niekoľko drobných sťažností, ale sú nesmierne zatienené tým, aký silný je tento antivírus.

Po prečítaní kontroly Bitdefenderu môžete získať aj 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu tohto antivírusu, aby ste si sami zistili, prečo sa nám to veľmi páči.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre antivírusový program Bitdefender

Vlastnosti

Bitdefender má takmer všetky funkcie, ktoré môže antivírusový program požadovať. Či už chcete zrýchliť počítač, chrániť ho pred škodlivým softvérom alebo zvýšiť ochranu svojich osobných údajov, existuje aspoň jedna funkcia, ktorá vám pomôže s týmto cieľom. Všetky funkcie sú navyše zabalené do jeho internetového portálu Bitdefender Central.

Najdôležitejšie funkcie antivírusu sa samozrejme sústreďujú okolo zabezpečenia a ochrany pred škodlivým softvérom. Jednou z jedinečných funkcií, ktoré ponúka Bitdefender, je ochrana heslom. Aplikáciu môžete uzamknúť, aby sa bez hesla nedala otvoriť.

bit-password

To je užitočné najmä v prípade, že bol váš počítač napadnutý vírusom, pretože ako prvá vec sa pokúsi zakázať bezpečnostné programy. Bitdefender dokonca ponúka záchranný disk, ktorý v prípade ohrozenia spôsobí opätovné spustenie systému.

Antivírus s podobnou funkciou „záchranný disk“ je ESET NOD32, ale ďalšie funkcie Bitdefenderu ho prepínajú. Prečítajte si našu recenziu ESET NOD32 a získajte podrobnejší pohľad.

Nástroje bitdefenderu 

Bitdefender má v ponuke „nástroje“ veľké množstvo nástrojov na optimalizáciu systému. Zahŕňa to nástroj na optimalizáciu spustenia a vyhľadávač duplicitných súborov, ktorý zaistí, že vaše zariadenie bude také rýchle, ako sa dá.

Najužitočnejšou a nezvyčajnou funkciou v tejto kategórii je systém ochrany proti krádeži Bitdefenderu. Akékoľvek zariadenie s nainštalovaným programom je možné sledovať cez internet, uzamknúť pomocou hesla a vymazať na diaľku prostredníctvom vášho účtu.

bit-lock

Bitdefender tiež ponúka šifrovanie súborov, ochranu webovej kamery a mikrofónu a dokonca aj možnosti sledovania. V tomto programe je toľko malých, užitočných bezpečnostných nástrojov, že je ťažké poskytnúť komplexný prehľad o všetkých jeho funkciách.

Jednou prekvapivo podrobnou funkciou sú rodičovské kontroly. To stojí pred konkurenciou, ako je napríklad Sophos Home (prečítajte si našu recenziu Sophos Home), s rodičovskými kontrolami vrátane sledovania polohy, blokovania aplikácií a dokonca aj tlačidla „bezpečná registrácia“..

Tieto rodičovské kontroly sú spravované z internetového portálu Bitdefender Central. Samotný tento portál je obrovskou výhodou pre antivírusový program Bitdefender. Správca vidí každé zariadenie a aké bezpečnostné hrozby boli zablokované.

bit-centrálnej

Je to tiež rýchly portál k systému podpory zákazníkov. Môžete sa dokonca pozrieť na jednotlivé zariadenia a vidieť ich každodenné zabezpečenie.

So všetkým, čo antivírus Bitdefender už ponúka, je prekvapujúce, že neobsahuje žiadnu ochranu identity. Niektorí jeho konkurenti, ako napríklad ZoneAlarm (ďalšie informácie nájdete v našej recenzii antivírusových programov ZoneAlarm), to ponúkajú popri antivírusových funkciách. Keďže Bitdefender nemá žiadne funkcie proti krádeži identity, prečítajte si naše tipy, aby ste zabránili krádeži identity, aby ste sa udržali v bezpečí..

Bitdefender Safepay

V prípade bankových a finančných transakcií ponúka Bitdefender Safepay, bezpečný prehliadač, ktorý vás môže ochrániť pred akýmkoľvek finančným škodlivým softvérom, ktorý sa môže pokúsiť ukradnúť vaše informácie. Je to podobné prehliadaču bezpečných peňazí spoločnosti Kaspersky (podrobný pohľad nájdete v našej recenzii Kaspersky Anti-Virus).

Ak navštevujete bankovú webovú stránku, Bitdefender ju rozpozná a odporučí ju znovu otvoriť v zabezpečenom prehliadači. Nastavenia programu pre stolné počítače môžete použiť na automatické otváranie určitých webových stránok v zabezpečenom prehliadači alebo na automatické pripojenie k virtuálnej súkromnej sieti – alebo VPN – počas bankovníctva, čo zvyšuje bezpečnosť.

bit-safepaynotification

Safepay funguje podobne ako druhá pracovná plocha. Skryje všetky vaše ostatné okná, zablokuje prípony a programy pred čítaním údajov prehliadača a bude pracovať so vstavaným správcom hesiel spoločnosti Bitdefender. Jeho nastavenia zabezpečenia nám dokonca zakázali snímať snímku obrazovky, aby sme ukázali jej funkčnosť.

bit-SafePay

Zabezpečené internetové prehliadače sú vynikajúcim doplnkom antivírusového programu, ale väčšina z nich ho nemá. Je skvelé vidieť, ako to ponúka Bitdefender.

Profily výkonnosti

Zahrnutie profilov výkonu posunie antivírusový program Bitdefender pred balík, a to v malej časti vzhľadom na to, ako sú profily prispôsobiteľné. Väčšina antivírusov, ktoré ponúkajú profily výkonu, ich zoskupuje do štandardných kategórií, ktoré vám systém Windows ponúka: vyvážený, vysoký výkon a šetrič batérie.

Bitdefender, na druhej strane, ponúka profily, ktoré sú špecifické pre to, čo robíte na počítači: práca, hranie hier, sledovanie filmov alebo pripojenie k verejnej sieti Wi-Fi. Každý z nich môže byť spustený automaticky.

bit-profily

Je zrejmé, že pre Bitdefender je ťažké presne povedať, ktoré programy sa považujú za pracovný program. Napríklad, ak ste umelec, vaše pracovné programy sa veľmi líšia od účtovných. Profily vám umožňujú manuálne zvoliť, ktoré z vašich programov sú určené na prácu, ktoré sa považujú za hry a podobne pre každú kategóriu, takže to funguje vždy.

Vďaka týmto možnostiam prispôsobenia sú výkonnostné profily Bitdefenderu oveľa užitočnejšie ako niektoré iné všeobecnejšie možnosti. Avira napríklad ponúka aj profily výkonnosti, sú však obmedzené na to, čo už môžete zmeniť v systéme Windows (ďalšie informácie nájdete v našej recenzii Avira).

Prehľad funkcií bitdefenderu

Logo antivírusového softvéru Bitdefenderwww.bitdefender.com

Začína sa od 500 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Bitdefender má veľa funkcií a robí celkom dobre ich rozdelením do rôznych úrovní. Existuje toľko úrovní cenotvorby, že to môže byť trochu mätúce, najmä preto, že nástroj Bitdefender nie je celkom jasný o tom, ktoré funkcie sú ponúkané v každej z nich..

Jeho cenovo výhodný program Bitdefender Antivirus Plus ponúka jednoduchú antivírusovú ochranu a niekoľko ďalších funkcií. Zvyšok úrovní funguje rovnakým spôsobom; každý rok o niečo viac získate niekoľko ďalších funkcií zabezpečenia a ochrany osobných údajov.

Funkčnosť viacerých platforiem je dôležitou funkciou, ktorá je zahrnutá iba v súčte Bitdefender Total Security a vyššom. Toto je krok od programov, ako je Avast (prečítajte si našu recenziu Avast Pro), ale v prípade smartfónov je funkčnosť viacerých platforiem celkom potrebná..

Aj keď je neobmedzená prevádzka VPN na serveri Bitdefender Premium Security vynikajúcou funkciou, cenová značka 149.99 dolárov za rok je príliš strmá na odporúčanie. Lepší nápad je vyskúšať náš najlepší poskytovateľ VPN a kúpiť Bitdefender Total Security.

Ak potrebujete základné bezpečnostné funkcie, bezplatná verzia je tiež dobrou voľbou. Navyše je k dispozícii 30-dňová bezplatná skúšobná verzia pre každú úroveň, takže by vám neuškodilo vyskúšať si to a zistiť, či funkcie stojí za to cenu.

Užívateľská prívetivosť

Bitdefender robí chvályhodnú prácu, ktorá do svojej aplikácie strká veľa funkcií bez toho, aby vyzerala príliš preplnene. Jeho možnosti prispôsobenia ho tiež predstihujú. Inštalácia však chvíľu trvala.

Je jednoduché nájsť a začať antivírusovú inštaláciu Bitdefenderu. Inštalácia je určite na dlhej strane a budete potrebovať viac ako 500 MB miesta. To je v kontraste s konkurenciou, ako je AVG (ďalšie informácie nájdete v našej recenzii AVG).

Je však príjemné, že sa program spustí prehliadkou jeho funkcií a nie okamžitým skenovaním. Toto je obrovská príťažlivosť pre užívateľskú prívetivosť, ktorá je skutočne potrebná v antivírusovom programe s týmito mnohými funkciami.

Bitdefender prechádza cez tenkú hranicu medzi ľahkosťou použitia a prispôsobením počas celého programu, počnúc prístrojovou doskou. V predvolenom nastavení sa používa niekoľko funkcií zabezpečenia, ako napríklad rýchla kontrola a služba VPN.

bit-dashboard

Všetky tieto bezpečnostné prvky môžu byť zmenené na rôzne iné rýchle akcie. Toto dáva príležitostnému používateľovi možnosť začať s najdôležitejšími bezpečnostnými funkciami a pokročilejší používateľ má možnosť získať z programu presne to, čo chce..

Bitdefender je veľmi citlivý na skutočnosť, že ľudia nevedia, čo vlastne každá funkcia antivírusu robí. Toto je zrejmé z prehliadky a jej systému pomoci. Každý nástroj v programe má malú ikonu otáznika, ktorá vysvetľuje jeho funkciu.

bit-help

Nájdenie toho, čo potrebujete v aplikácii pre stolné počítače, je asi také jednoduché, ako to môže byť, vzhľadom na to, koľko funkcií ponúka Bitdefender. Program je rozdelený do štyroch kategórií: prístrojová doska, ochrana, súkromie a nástroje.

Karta „ochrana“ obsahuje všetky časti ochrany pred malvérom, ktoré Bitdefender obsahuje. Je tu k dispozícii každá možnosť kontroly, ako aj jej brána firewall, ochrana ransomware a ochrana pomocou cloudu. Toto je tiež karta, ktorú by ste použili, ak vírus už ohrozil váš systém.

Karta „Ochrana osobných údajov“ obsahuje všetky nástroje, ktoré môžu používateľom pomôcť pri zabezpečení ich údajov. Na tejto obrazovke žije správca hesiel, ako aj šifrovanie, ochrana webovej kamery a mikrofónu, zabezpečený prehliadač, služba VPN a rodičovská kontrola..

Ak sa chcete podrobne pozrieť na službu VPN spoločnosti Bitdefender, prečítajte si našu recenziu služby Hotspot Shield. Toto je spoločnosť za jej implementáciou.

Nakoniec časť „Utilities“ obsahuje všetky nástroje na optimalizáciu systému, ako aj nástroj proti krádeži. Mnoho funkcií v iných sekciách sú tiež nástroje, takže je to trochu mätúce. Žiadna funkcia však nie je vzdialená viac ako dve kliknutia, takže je ľahké preskúmať a nájsť, čo potrebujete.

Možnosti skenovania bitdefenderu

Skenovanie je ďalším miestom, kde antivírusový program Bitdefender udržuje rovnováhu medzi použiteľnosťou a prispôsobením. Pre priemerného používateľa všetko, čo potrebujete, je rýchla kontrola alebo úplná kontrola, ktorá zachytí všetko. Používateľ s komplexnejším nastavením však môže tieto dve možnosti považovať za príliš zjednodušený.

Na druhej strane, mať plne prispôsobené skenovanie môže byť pre mnoho ľudí mätúce a zastrašujúce. Preto ponúka Bitdefender tri možnosti: rýchla kontrola, kontrola systému a „kontrola skenovania“.

bitové skeny

Táto posledná možnosť vám umožňuje pridať vlastné skenovanie s veľkým množstvom možností. Rovnako ako väčšina vlastných kontrol, môžete si vybrať, ktorý disk chcete zahrnúť a ktoré súbory alebo priečinky chcete vylúčiť. Ostatné nastavenia však môžete upraviť.

Patria sem aj pokyny, aby nástroj Bitdefender priniesol tejto kontrole menšiu kapacitu spracovania a či chcete skenovať archívy alebo nie. Môžete si dokonca zvoliť nechať kontrolovať iba súbory, ktoré boli zmenené od poslednej kontroly, alebo zvoliť, či sa zariadenie po dokončení kontroly vypne alebo nie..

Obrovský rozsah dostupných možností je vynikajúci spôsob, ako nájsť rovnováhu medzi priemernými používateľmi a technicky zdatnými používateľmi. K dispozícii je každé nastavenie kontroly podrobne, ale v predvolenom nastavení sú rýchle a úplné kontroly to, čo ľudia budú používať.

Testovali sme tieto dve možnosti skenovania, aby sme zistili ich zaťaženie na našom testovacom zariadení a čas, ktorý zabrali. Rýchle skenovanie spôsobilo, že naše využitie procesora vzrástlo asi o 15 percent, čo je o niečo viac ako u konkurentov, ako je napríklad Trend Micro (pozri našu analýzu Trend Micro Antivirus +), ale nie nepoužiteľné. Trvalo to trochu viac ako tri minúty, čo je dosť bežné.

Keď sme otvorili kontrolu systému, informovali nás o tom, že prvá úplná kontrola bude pomalá a že ako sme opakovane prehľadávali zariadenie v priebehu času, bolo by rýchlejšie. Je to pravdepodobne kvôli schopnosti Bitdefenderu preskočiť súbory, ktoré už videli.

Na simulovanie tejto skúsenosti sme vykonali skenovanie päťkrát. Toto nie je dokonalý príklad, pretože v súborovom systéme medzi kontrolami sa nič nezmenilo, ale môže nám poskytnúť dobrú predstavu o tom, čo to znamená a ako málo času môže kontrola systému s bitdefenderom trvať..

bit-scan

Prvýkrát už bolo omnoho rýchlejšie, ako sme očakávali, trvať o niečo dlhšie ako hodinu. Keď sme to tretíkrát spustili, spustilo sa približne o pol hodiny dolu a preskočilo súbory, ktoré už identifikovalo ako bezpečné..

Rozšírenia prehľadávača

Bitdefender nainštaluje spolu so svojím programom pre stolné počítače dve rozšírenia prehliadača: správcu hesiel a rozšírenie na sledovanie, ktoré už nevyžaduje žiadnu interakciu zo strany používateľa. Jednoducho sleduje, ako dlho trvá načítanie stránky na internete, a blokuje všetky sledovače, ktoré môžu byť na stránke.

bit-antitracking

Je to trochu o tom, že v predvolenom nastavení Bitdefender zapne svoju funkciu „špeciálnych ponúk“ v tomto rozšírení proti sledovaniu. Toto je vlastný osobný sledovač, ktorý používa na ponúkanie obchodov používateľovi iba na svojej hlavnej webovej stránke.

Informácie poskytnuté o sledovači nám však nepostačovali na to, aby sme zistili, čo to urobilo, a preto sme museli urobiť vlastný výskum, aby sme to zistili. Nie je to hrozná chyba, ktorú Bitdefender v predvolenom nastavení umožňuje svojim vlastným sledovačom, ale mal by byť jasnejšie sprostredkovaný používateľovi.

bitové specialoffers

Druhým rozšírením je Bitdefender Wallet, správca hesiel spoločnosti. Je pekné, že automaticky importuje heslá uložené v prehliadači do svojho správcu, takže je jednoduché prepnúť sa tak, že sa odhlásite a znova prihlásite na všetky svoje obľúbené stránky..

Pri prístupe na internetovú stránku, pre ktorú máte uložené heslo, sa v rozšírení zobrazí výzva na výber účtu, do ktorého sa chcete prihlásiť, a zodpovedajúceho vyplnenia hesla. Každé zadané heslo sa automaticky uloží, čo uľahčuje jeho aktualizáciu.

Samozrejme, sami sme sa pozreli na všetky tie najlepšie programy na správu hesiel, takže sa pozrite na nášho sprievodcu najlepšími správcami hesiel, aby ste zistili, či sa tento súbor hromadí. Uprednostňujeme funkcie Dashlane, preto si pozrite aj našu Dashlane recenziu, aby ste zistili, čo Bitdefender možno chýba..

ochrana

Aby sme otestovali bezpečnostnú ochranu Bitdefenderu, vykonali sme ju pomocou vlastných testov na našich zariadeniach. Pozreli sme sa aj na laboratórne výsledky. Laboratóriá sú zlatým štandardom pre testovanie, preto na ne kladieme väčší dôraz ako na naše vlastné testy, ale je dôležité mať praktické skúsenosti so softvérom..

Antivírus Bitdefender vynikal vynikajúco vo všetkých našich kategóriách, a to v laboratórnych aj praktických testoch. Jediné miesto, kde to prepadlo, bolo s niekoľkými menšími problémami s výkonom. Celkovo vzaté, ide o robustný antivírus, ktorý vás ochráni pred takmer všetkým, na čo zahodíte.

Spoločnosť AV-Test spustila vo svojich testoch Bitdefender vo februári 2020. Blokovala 100 percent všetkého často používaného škodlivého softvéru a zneužívania v noci, čo je hviezdny výsledok bezpečnosti. Spustenie populárnych webových stránok si vyžiadalo viac času, ale inštalácia programov si vyžadovala menej času, takže sa vyhýba.

V tomto teste mal tiež dva falošne pozitívne výsledky, čo je polovica priemernej hodnoty. Väčšina testov Bitdefenderu má tu a tam niekoľko falošných poplachov, ktoré sú mierne nepríjemné, ale ľahko sa s nimi zaobchádza.

Spoločnosť AV-Comparatives tiež testovala Bitdefender v októbri 2019 a udelila mu tri hviezdičky, čo je najvyššia bezpečnostná certifikácia. Blokovala 99,7% škodlivého softvéru, pričom chýbali iba dva z viac ako 700 testovacích prípadov.

Výsledky MRG Effitas

Posledným laboratóriom, na ktoré odkazujeme, je MRG Effitas, ktorý ponúka dva testy. Jeho test ochrany je podobný ako v predchádzajúcich dvoch, so všeobecnou ochranou pred malvérom a jej bankový simulačný test je tvrdou analýzou zabezpečenia antivírusu, pokiaľ ide o bankovníctvo.

Výkonnosť bitdefenderu v 360 stupňovom hodnotení MRG Effitas v Q4 2019 bola opäť nad a nad väčšinu iných antivírusov. Bola udelená najvyššia certifikácia úrovne 1, ktorú dosiahla menej ako polovica testovaných programov. Dôvodom bola jeho 100-percentná miera blokovania škodlivého softvéru a 0,07-percentná falošne pozitívna miera.

Niekoľko programov ju však prekonalo, napríklad F-Secure. Ak chcete zistiť, či dokáže Bitdefender iným spôsobom obstáť, pozrite si našu recenziu antivírusu F-Secure Antivirus.

Hodnotenie bankovníctva MRG Effitas Q4 2019 tiež certifikovalo Bitdefender ako bezpečný antivírus pre finančné transakcie. Blokoval všetok finančný malware a prešiel testom botnet. 

Zlyhal však simulačný test a mierne ho umiestnil za iné antivírusy v tejto kategórii, ako je napríklad Kaspersky, ktorý tiež ponúka zabezpečený prehliadač pre bankovníctvo (podrobnejšie informácie nájdete v našej recenzii Kaspersky)..

Praktické testovanie

Bitdefender nemohol mať lepšie výsledky pri všetkých našich praktických testoch. Naše antivírusové programy testujeme pomocou WICAR a organizácie Anti-Malware Testing Standards Organization – alebo AMTSO – aby sme otestovali svoju webovú ochranu pred bežnými zneužitiami prehliadača..

V prípade obidvoch týchto nástrojov antivírusový program Bitdefender bez problémov detekoval a zablokoval každú časť škodlivého softvéru. Toto je obzvlášť pôsobivé, pokiaľ ide o phishingovú stránku AMTSO. Túto stránku blokuje veľmi málo antivírusov, ktoré hodnotíme.

bit-phishing

Pre všetky okrem blokovaných stránok nám Bitdefender predložil aj webovú stránku s vysvetlením, prečo bol zablokovaný, čo nám umožňuje obísť ho, ak by to bol falošný pozitív. Toto je aktualizácia od väčšiny antivírusových programov, ktorá umožní stiahnutie škodlivého súboru a jeho následné karanténu v takmer úplnom tichu..

V prehliadačoch Internet Explorer a Google Chrome nemal Bitdefender žiadny problém blokovať všetky webové stránky využívajúce prehľadávač WICAR. Toto je veľmi neobvyklé, najmä vo viacerých internetových prehliadačoch, a je to chvályhodný úspech v oblasti ochrany webu. Niet divu, že funkcie Bitdefenderu v našom zozname najbezpečnejšieho antivírusového softvéru.

podpora

Zákaznícka podpora Bitdefenderu je rozmanitá a rýchla. Pokiaľ ide o možnosti, môžete volať, chatovať alebo e-mailom podporovať 24/7. Má dokonca aktívne užívateľské fórum, ktoré je neustále aktualizované pomocou pomocníka na riešenie problémov a aktuálnymi článkami o zabezpečení.

bit-forum

Jednou z najpôsobivejších funkcií podpory je možnosť odosielať vstupenky z aplikácie pre stolné počítače. Každá z možností lístka obsahuje tlačidlo označené ako „skúste problém reprodukovať“. Tým sa zaznamená vaša obrazovka a umožní vám priviesť Bitdefender tam, kde ste narazili na problém.

Jednoduchý spôsob, ako kontaktovať podporu vo vnútri desktopovej aplikácie, je pre Bitdefender obrovským prínosom, ale tento krok nahrávania obrazovky ho stavia nad vrchol.

Problémy v meste Ticket

Nevýhodou systému podpory Bitdefenderu je, že sa zdá, že neexistuje spôsob, ako sledovať lístky. Keď sme dokončili chat, bolo to navždy preč. Neexistuje spôsob, ako sledovať stav lístka bez toho, aby ste skontrolovali, kedy ste naposledy dostali alebo odoslali e-mail.

Mimo tejto sťažnosti je však zvyšná skúsenosť neuveriteľne plynulá. Zástupcovia bitdefenderu okamžite reagujú na lístky a správy z chatu a dokonca aj pracovník zákazníckej podpory na najnižšej úrovni má dostatok informácií, aby pomohol.

Existujú aj videonávody pre ľudí, ktorí dávajú prednosť tomu, ako sa niečo robí, a jeho hlavná rukoväť na Twitteri je tiež k dispozícii na pomoc pri riešení akýchkoľvek problémov. Bitdefender ide nad rámec toho, čo by sa dalo očakávať od antivírusovej podpory, najmä v porovnaní s konkurenciou, ako je Webroot (pozrite si našu kontrolu Webroot SecureAnywhere).

Bitdefender má cestu pre ktorúkoľvek metódu, ktorá vám najviac vyhovuje. Akonáhle bude mať metódu na kontrolu lístkov na webovom portáli, jej podpora bude takmer dokonalá..

Verdikt

Bitdefender si určite zaslúži svoju súčasnú pozíciu v hornej časti nášho najlepšieho antivírusového programu. Jeho súčasná sila mu môže v blízkej budúcnosti priniesť miesto. Je spoľahlivý a solídny v každej kategórii a prekračuje väčšinu antivírusových programov.

Jeho celková bezpečnostná ochrana je takmer bezchybná, s výnimkou niekoľkých falošných poplachov. Sada funkcií bitdefenderu je jednou z najrôznejších a najužitočnejších, aké sme kedy videli. Inštalácia a používanie je jednoduché a všetka podpora je k dispozícii 24/7 na rôznych kanáloch. Na vrchole všetkého je, že ceny sa pohybujú od úplne bezplatnej verzie po verziu s maximálnym zabezpečením a funkciami.

V tomto prehľade Bitdefenderu dávame antivírusovému softvéru Bitdefender naše najvyššie odporúčanie, pretože jeho nedostatky sú sotva nepríjemné a jeho silné stránky sú takmer neprekonateľné.. 

Čo si myslíte o Bitdefender? Mali ste rovnaké skúsenosti? V komentároch by sme vás radi počuli. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me