Preskúmanie zabezpečenia Panda – aktualizované 2020

Panda Security Review: Vyhodnotenie Panda Dome Review

Panda Security Suite je známy bezplatný antivírusový nástroj. V tomto prehľade Panda sa porozprávame o tomto dome Panda Dome a rozhodneme sa, či je jeho niečo dobré. Trochu pokazíme naše výsledky a povieme vám, že zatiaľ čo bezplatný plán je dobrý, neodporúčame vám ho platiť.


best-antivírus-recenzia

Panda Security, alebo presnejšie Panda Dome, je antivírusový program nabitý funkciami, ktorý sa v našom zozname najlepších antivírusových programov nemôže úplne vyrovnať. Dodáva sa aj s vysokou cenou, ktorú je ťažké prehltnúť vzhľadom na zlú skúsenosť používateľa.

V tomto prehľade zabezpečenia Panda diskutujeme o rozhraní a o vplyve na celkové skúsenosti. Skôr ako vydáme náš výrok, prejdeme cez funkcie, stanovovanie cien, užívateľskú prívetivosť, ochranu a podporu.

Páči sa nám úroveň funkcií a možností podpory spoločnosti Panda, ale nie jej cena alebo rozhranie. Za funkcie, ktoré na vás nezapôsobia, platíte viac, ako by ste zaplatili za iné balíky ochrany. Laboratórne výsledky a veľkorysá bezplatná voľba však môžu stačiť na registráciu.

bezpečnostné rozhranie panda

nastavenia bezpečnostného skenovania panda

správca hesiel panda

panda security vpn

panda zabezpečenia pc vyčistenie

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre hodnotenie bezpečnosti Panda: Hodnotenie Panda Dome

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Ak chcete funkcie, spoločnosť Panda vás kryje, pokiaľ platíte prémiu. Ako budeme diskutovať v ďalšej časti, Panda je drahá, ale prichádza s dostatočne hustou funkciou, ktorá zdôvodňuje cenu.

Všetky plány prichádzajú s inteligentným nákupom Panda. Rozšírenie prehliadača Chrome vykonáva známu antivírusovú funkciu, ktorá vás chráni pred podvodnými stránkami a programami neoprávneného získavania údajov (phishing), ale zároveň zobrazuje aj ponuky produktov, ktoré kupujete, kupónov po celom webe a overených obchodníkov s eBay..

Existuje samostatné rozšírenie s názvom Panda Safe Web. Je to prekvapivo hustá funkcia, ktorá spája blokovanie sledovania, blokovanie reklám a monitor stavu webových stránok do jedného rozšírenia. Úlovok spočíva v tom, že musíte použiť vyhľadávací nástroj Panda, ktorý je iba obnovenou stránkou Yahoo. Zakázaním vyhľadávacieho nástroja a zmenou svojej domovskej stránky sa rozšírenie tiež zakáže a odstráni.

Bezpečný web Panda

Je to škoda, pretože sa nám páči Bezpečný web. Ponúka veľa funkcií na urýchlenie práce s prehliadačom a zároveň na zaistenie bezpečnosti. Nepáči sa nám však, že antivírusy nás silne vyzbrojujú, aby sme nainštalovali ich vyhľadávací nástroj, takže Bezpečný web, bohužiaľ, zostane vypnutý.

Uvítame dodatky pomocných funkcií vrátane skartovača súborov, šifrovania súborov a vyladenia počítača. Vyladenie môže defragmentovať pevné disky, uvoľniť miesto vymazaním dočasných súborov aplikácií a spravovať vaše počiatočné súbory. Je k dispozícii iba pre úplných odberateľov a my nechceme míňať peniaze za funkcie, ktoré má vstavaný systém Windows..

Skartovač súborov je však pekný. Je to bežná funkcia medzi prémiovými antivírusmi, ktorá pri odstránení odstráni všetky údaje spojené so súborom. Normálne, keď odstránite súbor, dáta zostanú na vašom pevnom disku, kým ich neprepíšete, čím sa otvorí možnosť použitia forenzných nástrojov na jeho rekonštrukciu..

Prémiové funkcie spoločnosti Panda

Tí, ktorí platia vysokú cenu za službu Complete alebo Premium, dostanú mnoho ďalších funkcií. Prvým z nich je správca hesiel alebo presnejšie kópia hesla Depot 11, ktoré sme pri našej kontrole hesiel nehodnotili dobre..

Panda Security Password Depot

Nemohla tiež vytvoriť náš najlepší zoznam správcov hesiel, a to z dôvodu ťažko použiteľného rozhrania. Pekné zahrnutie, ale odporúčame vám radšej dostať Dashlane (prečítajte si našu Dashlane recenziu).

Panda zahŕňa aj virtuálnu súkromnú sieť, ktorá opäť pochádza od tretej strany. Služba Hotspot Shield poskytuje službu VPN. Má znepokojivé zásady ochrany osobných údajov, ktoré jej umožňujú zhromažďovať vašu adresu IP a zdieľať ju s akoukoľvek vládnou agentúrou, ktorá o to požiada. Nepáčili sa nám ani ďalšie oblasti služby, o ktorých sa dočítate v našej recenzii štítov Hotspot Shield.

Viac mätúce je, že Hotspot Shield tvrdí, že má politiku bez protokolov. V prípade poskytovateľa VPN, ktorý skutočne neuchováva denníky, sa pozrite na našu recenziu ExpressVPN.

Panda nemá nedostatok funkcií, ale tie zahrnuté nie sú dobré. Tento antivírus je najlepšie objednať a la carte, preskočiť VPN a správcu hesiel pre výkonnejšie a užívateľsky prívetivejšie možnosti.

Prehľad bezpečnostných funkcií spoločnosti Panda

Panda Security Review: Vyhodnotenie loga Panda Domewww.pandasecurity.com

Začína sa od 294 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Prístup spoločnosti Panda k stanovovaniu cien sa líši od iných antivírusových programov. Namiesto spoplatňovania väčšieho zoznamu podporovaných operačných systémov a počtu zariadení všetky plány podporujú systémy Windows, MacOS a Android a prichádzajú s podporou jedného až neobmedzeného počtu zariadení..

Aj napriek tomu sú za funkcie, ktoré získate, ceny dobré. Essential vám poskytne základnú ochranu pomocou antivírusu, brány firewall a zabezpečeného prehľadávania za rovnakú cenu ako Norton Basic (prečítajte si našu recenziu zabezpečenia Norton Security). Panda je však všestrannejšou voľbou, pretože prichádza s podporou pre Android a MacOS.

Advanced má viac funkcií vo forme ochrany ransomware a rodičovských kontrol. Páči sa nám ochrana ransomware, ale za prémiu, ktorú platíte na viacerých zariadeniach, rodičovská kontrola nedáva veľký zmysel.

Kompletné je milé miesto. Podpora pre päť zariadení je stále pod 100 dolárov a prichádza s funkciami Advanced, spolu so správcom hesiel a vyladením zariadenia. Je to drahé, ale má všetky funkcie, ktoré by sme očakávali od „kompletného“ antivírusu.

Prémia je len to: prémia. Za doplnky navyše platíte omnoho viac vrátane VPN, cloudového úložiska a prémiovej podpory. Je to drahšie ako McAfee Total Protection (prečítajte si našu recenziu McAfee Total Protection), ale obsahuje viac funkcií. Celkovo odporúčame vyskúšať našich najlepších poskytovateľov VPN a najlepších poskytovateľov ukladacích priestorov v cloude, aby zostavili plán ochrany.

Spoločnosť Panda má k dispozícii ceny za mesiac bez záväzku. Ako sa očakávalo, ročné sadzby majú väčšiu zľavu, ale my sme radi, že Panda vám na rozdiel od mnohých iných antivírusov dáva možnosť platiť priebežne..

Sadzby pre jedno zariadenie sú už vysoké, takže plán viacerých zariadení je oveľa drahší ako konkurencia. Balík Panda obsahuje funkcie na zálohovanie sadzby, ale to neopravuje veľký účet.

Panda ponúka bezplatný antivírus pre Windows a Android, ktorý poskytuje úľavu od stanovenia ceny. Napríklad by ste si mohli kúpiť plán pre jedného používateľa pre svoju pracovnú plochu a stále získať ochranu svojho mobilného zariadenia pomocou bezplatného plánu.

To je to, čo odporúčame pre Pandu. Je to dobré v oboch extrémoch, buď pre jedného používateľa s niekoľkými zariadeniami, alebo pre veľkú rodinu, ktorá potrebuje všetko chrániť. Existujú však lacnejšie možnosti.

Užívateľská prívetivosť

Panda Security je ľahký balík na úrovni Webroot, s inštalačným programom iba 2 MB
(prečítajte si našu recenziu Webroot SecureAnywhere). Čas inštalácie bol tiež rýchly, pretože celý proces sa skončil za menej ako minútu.

Ak si neželáte, aby si Panda zasielala správy s nastaveniami vašej domovskej stránky a vyhľadávacieho nástroja, uistite sa, že pred začatím inštalácie aplikácie tieto políčka zrušte..

Nastavenia inštalácie Panda Security

Akonáhle je inštalácia hotová, Panda spustí úplné skenovanie a nastaví základnú líniu vášho systému. Skenovanie prebieha na pozadí a podľa toho, čo vieme, je pomalšie ako bežné skenovanie. Predpokladáme, že ide o ľahkú kontrolu, takže stále môžete používať svoj stroj. Ďalšie skenovanie je možné vykonať pomocou ikony lupy v dolnej časti rozhrania.

Nastavenia kontroly zabezpečenia Panda

Existujú tri režimy skenovania: úplný, vlastný a to, čo Panda nazýva „kritické oblasti“. Posledná je ako rýchla kontrola, prehľadávanie pamäte, spúšťanie procesov, súbory cookie atď. Na vyhľadávanie aktívnych vírusov v počítači.

Skeny nevyžadujú veľa zdrojov. Ako pri všetkých antivírusoch, využitie vášho disku bude pripnuté, ale všimli sme si len 5 až 7 percentné zvýšenie využitia CPU oproti nečinnosti.

Mimo skenovania sa veci neusporiadajú. Panda má husté rozhranie, ktoré je zdanlivo jednoduché pri prvom načítaní. Na hlavnej obrazovke sa zobrazuje počet skenovaných súborov, váš stav a päť ikon. V spodnej časti je tiež nepríjemný panel nástrojov správ, ktorý vám Panda umožňuje vypnúť v nastaveniach.

Keď sme to však vyskúšali, panel nástrojov zostal.

Posunutím nadol zobrazíte ďalšie ikony – 23 o prémiovej bezpečnosti. Každá ikona predstavuje rôzne súčasti antivírusového balíka, všetko od skartovača súborov po správcu hesiel. Existujú aj ďalšie ikony pomocných programov, napríklad podpora a produkty.

Rozhranie Panda Security

Prístup k posledným dvom nastaveniam získate kliknutím na tri ikony pomlčiek v ľavom hornom rohu používateľského rozhrania. Táto ponuka je známejšou oblasťou ovládania antivírusov, kde môžete spravovať svoje zariadenia, produkty a nastavenia.

Ponuka Panda Security

Nepáči sa nám zmiešanie týchto dvoch. Ak je ponuka nastavení pre vaše zariadenia v ľavej ponuke, nemala by to byť ikona. Rozdelenie rozhrania medzi počítačom a prehliadačom by vyčistilo pracovné zaťaženie aplikácie a prinieslo čistší celkový dojem.

Výsledkom je zložité rozhranie, ktoré sa príliš ťažko snaží vyzerať moderne. Je tu veľa sily, ale nie je to použiteľné na to, aby to malo zmysel. Rozhranie sa navyše spomaľuje na indexové prehľadávanie kvôli všetkým možnostiam. Posúvanie je trhané a responzívne funkcie reagujú na kliknutia.

To však Panda nerozbije. Rozhranie stále funguje a funguje dobre. Pokiaľ dokážete prejsť trhanou krivkou výkonu a učenia, nájdete jedno z najhustejších antivírusových rozhraní na trhu..

ochrana

Praktické testovanie a laboratórne výsledky používame na zistenie výkonnosti antivírusu. Naše osobné testovanie využíva zavedené antivírusové testovacie nástroje, nie vzorky, ktoré sa nachádzajú vo voľnej prírode, takže pri stanovovaní skóre kladieme väčší dôraz na výsledky laboratórií.

Kontrola nastavení antivírusových programov pre stolné počítače v rámci organizácie Anti-Malware Standards Organization bola prvou dávkou testov, ktoré sme vykonali. Panda zablokoval sťahovanie všetkých súborov, ale nie generovanie sťahovaných súborov. Celkovo sa zdá, že v týchto testoch je integrovaná ochrana prehliadača Chrome a Internet Explorer efektívnejšia.

Testy sme znova spustili v programe Internet Explorer s nainštalovaným panelom Panda Security Toolbar. Ochrana sa zlepšila, ale výkon pokrčil plecami. Prehliadač sa spomalil na indexové prehľadávanie s povoleným panelom s nástrojmi, ktorý si AV-Test všimol aj vo svojom poslednom hodnotení.

Wicar mal podivné výsledky. Panda neblokoval žiadny z 13 testov, ale ani jeden z vykorisťovaní nebol úspešný. Ak je test úspešný, prehliadač sa zatvorí a v systéme Windows sa otvorí súbor Calc.exe. To sa nestalo, ale namiesto toho sa otvorila prázdna webová stránka.

To znamená, že spúšťač zraniteľnosti pre konkrétne zneužitie nebol dostatočne špecifický na to, aby mohol antivírus zistiť. Prázdne okno vo všeobecnosti znamená, že zneužitie sa nezistilo ani nezabránilo, hoci do nášho testovacieho zariadenia nepreniesli žiadne škodlivé súbory.

Napriek zvláštnemu výkonu sa budeme oprieť o laboratóriá a povedať, že Panda bola v našom testovaní úspešná. Načítané stránky a súbory sa začali sťahovať, ale v skutočnosti sa na náš počítač nedostalo nič.

Posledné hodnotenie spoločnosti Panda spoločnosťou AV-Test bolo december 2017. Bolo to 100% účinné proti škodlivému softvéru a škodlivému softvéru, ktorý sa v ten mesiac objavil vo voľnej prírode. Priemerný priemer v tom čase bol 99,5%, čím sa Panda posunula o úroveň vyššie.

Z dôvodu 18 spomalení však dosiahol 15,5 z možných 18 bodov. AV-Test zaznamenal pri spúšťaní populárnych aplikácií 51-percentný pokles výkonu oproti 16-percentnému priemeru v priemysle. Ešte horšie je, že pri inštalácii často používaných aplikácií zistil 77-percentný výkon.

Na zisteniach AV-Testu je zvláštne, že medzi štandardným počítačom a počítačom vyššej kategórie existuje veľká delta. Napríklad pri kopírovaní súborov došlo k 8-percentnému spomaleniu na štandardnej súprave a 55% -nému k spomaleniu na špičkovej..

AV-Test spúšťa výkonnostné čísla niekoľkokrát a vyhodí chybné výsledky. Nie sme si istí, prečo existuje taký rozdiel medzi dvoma systémami, ktoré vykonávajú rovnakú úlohu, ale sme si istí zisteniami AV-Testu..

AV-Comparatives viac odpustil a udelil Pande vyššie hodnotenie, druhé najvyššie hodnotenie. Testy ochrany boli tiež dobré a blokovali 98,7% vzoriek. Celkovo získal dve z troch hviezdičiek.

Počas testovania AV-Comparatives však spoločnosť Panda mala skĺznutia. Máj 2018 a november 2014 prišli s mierou ochrany pod 95 percent, čo znamená, že antivírus zlyhal v týchto mesiacoch..

Spoločnosť MRG Effitas považovala Pandu za bezpečnú. V teste Q1 2018 bola udelená certifikácia úrovne 2, ktorá blokuje najmenej 98 percent hrozieb. Webroot tiež prešiel touto certifikáciou v prípade zlyhania Trend Micro Maximum (prečítajte si našu kontrolu Trend Micro Antivirus + Security).

Celkovo je ochrana dobrá, ale nie veľká. Panda má trvalo úroveň ochrany medzi 95 a 99 percentami, ale je oslabená zlým výkonom hardvéru vyššej kategórie. Ak je váš hlavný cieľ bezpečnosti, odporúčame Bitdefender (prečítajte si našu recenziu antivírusového programu Bitdefender)..

podpora

Panda má všetky možnosti podpory, ktoré by sme mohli požadovať od antivírusu. Získate telefónne, živé rozhovory a e-mailové kontakty, spolu s fórom a informačnou databázou. Nájsť všetky tieto oblasti je však problémom.

Hlavná stránka podpory obsahuje čísla pre štandardnú a prémiovú telefonickú podporu, ako aj odkaz na e-mailový formulár. Posúvaním nadol nájdete databázu poznatkov, ktorá je rozdelená podľa produktov.

Stránka podpory zabezpečenia Panda

Pohyblivá lišta v dolnej časti stránky zobrazuje rýchle odkazy na live chat, fórum a podporu Twitter. Je dosť ľahké nájsť tieto možnosti, ale nevieme zistiť, prečo ich chce Panda oddeliť. Poskytnutie živého chatu vedľa telefonickej a e-mailovej podpory je logickejšie a pomohlo by to, aby sa stránka podpory cítila menej preplnená.

Veci sa zlepšia, keď nájdete to, čo hľadáte. Články znalostnej databázy sú podrobné a plné snímok obrazovky. Panda tiež obsahuje články pre každý produkt rozdelené podľa kategórií, čo zjednodušuje navigáciu v databáze znalostí.

Znalostná základňa Panda Security

Fórum je ľahké sa tiež dostať cez. Vzhľad je datovaný, ale Panda rozdeľuje témy podľa produktov, takže by ste mali rýchlo nájsť to, čo hľadáte. Fóra však nie sú také aktívne, pričom najaktívnejšia téma je zameraná na program Panda Free.

Fórum Panda Security

Panda očakáva priemernú dobu odpovede na e-mailové otázky v trvaní 24 hodín, a keď sme sa natiahli, vrátilo sa k nám do jedného dňa, ako som sľúbil. Živý chat je k dispozícii aj na miestach, ale Panda nie je jasno v prevádzkových hodinách.

Telefonická podpora prebieha od pondelka do piatka od 9:00 do 18:00. vo vašom miestnom časovom pásme. Pre podporu 24/7 ponúka spoločnosť prémiový balík. Je to 5,88 dolárov, ak platíte rok vopred a prichádza s diagnostikou stroja a odstránením vírusov.

Páči sa nám informačná báza a rôzne formy kontaktu, ale fórum by mohlo využívať prácu. Je to použiteľné, ale nie aktívne, čo znamená, že pravdepodobne nenájdete solídnu podporu.

Verdikt

Panda Security je drahý antivírus, ktorý je dodávaný so sadou funkcií, ktorá sa zhoduje s cenovkou. Tento glitz však nemá podstatu, pretože ponúka priemernú VPN a správcu hesiel. To isté platí pre rozhranie, ktoré pri stlačení narazí.

Napriek týmto nedostatkom je Panda hodnotená ako jeden z najbezpečnejších antivírusov na trhu. Pokiaľ sa dokážete oboznámiť s neohrabanou používateľskou skúsenosťou a cenou, budete chránení.

Panda ponúka mesačnú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorú vám odporúčame stiahnuť a otestovať. Veľa skúseností prichádza do osobnej preferencie. 

Dajte nám vedieť, či ste použili Panda Security v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map