Preskúmanie úplnej ochrany spoločnosti McAfee – aktualizované 2020

Kontrola úplnej ochrany spoločnosti McAfee

McAfee je jedným z najstarších mien antivírusového programu az dobrého dôvodu. Najnovšia iterácia balíka Total Protection môže byť ešte najlepšia, so 100% zaručenou ochranou proti vírusom. Vyskúšajte našu úplnú kontrolu programu McAfee Total Protection a zistite, že nie všetky zlaté trblietky sú zlaté.


best-antivírus-recenzia

McAfee patrí medzi najlepší antivírusový softvér, ktorý si môžete kúpiť, prinajmenšom za peniaze. V posledných rokoch došlo k zlepšeniu laboratórnych výsledkov. Na antivírusovom konci zasahuje alebo dosahuje 100% výkonu a ponúka správcovi hesiel a zabezpečenému ukladaniu súborov, aby doplnil balík Total Protection..

V tomto preskúmaní McAfee Total Protection sa pozrieme na niektoré z týchto výsledkov a sami si softvér otestujeme. Predtým, ako vydáme verdikt, porozprávame sa o vlastnostiach, cenách, ústretovosti pre užívateľa, ochrane a podpore.

Myslíme si, že McAfee Total Protection je dobrá hodnota, ak ju kupujete pre viac počítačov. V našich praktických testoch uvádzala dobré čísla a radí sa dobre na nezávislé laboratóriá, ale mohla by nejakú prácu využiť na užívateľskú prívetivosť. Prečítajte si o našich myšlienkach o úplnej ochrane spoločnosti McAfee.

Alternatívy úplnej ochrany spoločnosti McAfee

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Jadrom aplikácie Mcafee Total Protection je antivírusový program, ktorý kontroluje poškodenie súborov. Total Protection poskytuje viac ako to, s webovým monitorovaním, automatickými aktualizáciami a správcom hesiel.

True Key je správca hesiel, nástroj, ktorý bežne prevádzkuje ročne 19,99 dolárov za 10 000 záznamov, čo môže byť tiež neobmedzené. Total Protection obsahuje päť licencií správcu zadarmo, zvyčajne v hodnote 99,99 dolárov, a na výkonnosť nás veľmi zaujíma.

McAfee-True-Key

V porovnaní s najlepšími správcami hesiel stačí kľúč True Key, ale nie je ohromujúci. Získate čisté používateľské rozhranie podobné aplikácii LastPass (prečítajte si našu recenziu LastPass) a možnosti dvojfaktorovej autentifikácie, ale nepodporuje najlepšie aplikácie 2FA..

True Key je pekný doplnok, ale odporúčame Dashlane (prečítajte si našu Dashlane recenziu) pre prácu s heslami.

Máte tiež webový monitoring v reálnom čase. Spoločnosť McAfee bude filtrovať stránky, keď k nim pristupujete, ako aj skenovať súbory pred stiahnutím. Vo výsledkoch vyhľadávania Google sa tiež zobrazí malá škaredá značka na overenie.

Testovali sme, koľko z výkonu zasiahlo monitorovanie webu a nedokázali sme zistiť nič zmysluplné. Pri každom teste došlo k malým zmenám, mali by ste však vidieť malý až žiadny vplyv na rýchlosť.

Monitorovanie webu tiež odstraňuje sledovače a súbory cookie a prichádza s rodičovskou kontrolou. Rodičovská kontrola je v predvolenom nastavení vypnutá, môžete ju však zapnúť na karte „Ochrana osobných údajov“ používateľského rozhrania a nastaviť tak obmedzené stránky..

McAfee-Quick-Clean-Nastavenia

Total Protection pre vás vykonáva automatické aktualizácie, pokiaľ to umožňujú. Vždy, keď spustíte skenovanie, spoločnosť McAfee skontroluje dostupnosť aktualizácií. Centrálne umiestnenie aktualizácií je pekné.

Našou obľúbenou funkciou je McAfee Shredder. Rovnako ako papierový skartovač, tento nástroj eliminuje vaše citlivé digitálne údaje. Môžete skartovať ľubovoľný priečinok, ale spoločnosť McAfee je v predvolenom nastavení zameraná na recyklačný kôš.

McAfee nevie, čo Shredder robí, ale ak by sme to mali uhádnuť, prepisuje binárne na disk. Aj keď vyberiete položku z recyklačného koša, zdvorilý hacker ju môže rekonštruovať pomocou forenznej jednotky pevného disku.

Shredder pravdepodobne vykonáva podobnú funkciu ako Dban, prepisuje binárne súbory, takže odstránený súbor nie je možné zošiť späť k sebe.

Prehľad funkcií úplnej ochrany spoločnosti McAfee

Logo spoločnosti McAfee Total Protectionwww.mcafee.com

Začína sa od 208 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Antivírus nie je to, čo bývalo: zabezpečenie jedného centrálneho počítača v dome. Teraz, keď je v prevádzke okolo viacerých notebookov, smartfónov a tabliet, musí antivírus podporovať viac počítačov.

Spoločnosť McAfee sa držala tohto trendu a zodpovedajúcim spôsobom ocenila svoje výrobky. Celková ochrana nie je drahá pre jednotlivého používateľa, ale najlepšia miera je pri kúpe pre viac počítačov.

Sadzba 24,99 dolárov pre jedno zariadenie nie je zlá. Je to lacnejšie ako základný plán spoločnosti Norton (prečítajte si našu recenziu Norton Antivirus) a prinajmenšom za prvý rok dostanete viac za svoje peniaze. Keď príde čas na obnovenie, ceny sa vyrovnajú.

Odporúčame vám ísť s plánom pre päť alebo 10 zariadení. Je to menej ako 10 dolárov na počítač a získate rovnaké funkcie. Zariadenia zahŕňajú všetky smartfóny, tablety alebo počítače a všetky sa synchronizujú, keď otvoríte používateľské rozhranie McAfee.

Úvodné sadzby sú jedny z najlepších, ktoré sme videli, ale spoločnosť McAfee na obnovenie nezapôsobí. Cena záleží aj na tom, kde nakupujete. Napríklad plán jedného zariadenia na stránkach spoločnosti McAfee je 54,99 dolárov, zatiaľ čo rovnaký plán v obchode spoločnosti McAfee je 24,99 dolárov.

Miera obnovenia je na oboch rovnaká.

Spoločnosť McAfee neponúka bezplatný antivírusový softvér, pokiaľ nie je predinštalovaný na vašom počítači. Aj tak ho budete musieť obnoviť. Ponúka však 30-dňovú skúšobnú verziu Total Protection bez potreby informácií o kreditnej karte.

Užívateľská prívetivosť

Rozhranie spoločnosti McAfee je klamne jednoduché. Jednoducho sa pohybovať okolo je ľahké, ale nájsť nástroje, ktoré potrebujete, keď sa guma stretne s cestou, je iný príbeh.

Týmto spôsobom sa spoločnosť McAfee rozhodne organizovať informácie v používateľskom rozhraní. V hornej časti okna máte päť kariet na skenovanie, ochranu osobných údajov, používanie webu a nastavenia účtu. Piaty z nich vás zavedie späť na domovskú stránku. Na týchto kartách nájdete rýchle odkazy na funkcie, ako sú aktualizácie aplikácií a správca hesiel.

McAfee Total - Protection-Interface

Po prispôsobení rozhrania je jednoduché navigovať, ale myslíme si, že existuje lepší spôsob rozloženia používateľského rozhrania. Spoločnosť McAfee využíva príliš veľa miesta na to, aby vám ukázala svoje funkcie a nestačila na váš stav zabezpečenia.

Ak chcete spustiť skenovanie, kliknite na kartu s označením „Zabezpečenie počítača“. V dolnej časti okna kliknite na tlačidlo „Spustiť skenovanie“. Môžete vykonať rýchle alebo úplné skenovanie. Rýchle kontroly hľadajú problémy v procesoch Windows, spúšťacích súboroch a bežných oblastiach zneužívania, zatiaľ čo úplná kontrola sa vykoná všetkými súbormi na všetkých pevných diskoch..

McAfee-SCAN-Nastavenia

Aplikácia je k dispozícii na Windows, MacOS, iOS a Android. Do používateľského rozhrania môžete do používateľského rozhrania pridať nové zariadenia kliknutím na odkaz „chrániť ďalšie zariadenia“ na domovskej karte. Po kliknutí naň vám spoločnosť McAfee pošle e-mail na stiahnutie aplikácie Total Protection na inom zariadení.

Väčšinu rozhrania nájdete kliknutím na ikonu ozubeného kolieska. Tu môžete zmeniť všetky nastavenia spoločnosti McAfee, od skenovania v reálnom čase po monitorovanie na webe. Odporúčame vám prejsť tieto možnosti, pretože ide o hlavnú kontrolu nad spoločnosťou McAfee.

McAfee Total - Protection-Nastavenie

Mimo používateľského rozhrania budete väčšinu času tráviť rozšírením True Key Chrome a ikonou McAFee na paneli. Bohužiaľ, tieto dve časti služby nezostávajú tam, kde by mali.

Pri konfigurácii McAfee bude vaša plocha bombardovaná množstvom vyskakovacích okien. Všetko od pridania nového hesla po inštaláciu rozšírenia Chrome zaručuje samostatnú kontextovú ponuku, ktorá pretrváva, kým ju nezatvoríte.

McAfeeho odhadzovanie zelených začiarknutí vedľa výsledkov vyhľadávania je nepríjemné. Ak skutočne sledujete kroky online, je to v poriadku, ale rozhodli sme sa rozšírenie vypnúť.

Monitorovanie vášho prehliadača a miestnych súborov v reálnom čase funguje dobre. Počas tejto kontroly sme mali naložené zariadenie McAfee a nezaznamenali sme žiadne zníženie výkonu. Počítač však počas skenovania spomaľuje. Fanúšikovia sa rozbehli, akoby boli na poslednom dychu, a všetko vyzerá pomaly.

Dáva to zmysel, pretože spoločnosť McAfee prechádza všetkými súbormi, položkami v registri a ďalšími, aby sa ubezpečila, že v nich nie je nič, čo by nemalo byť. Z tohto dôvodu odporúčame spustiť skenovanie v noci. Po dokončení skenovania môže spoločnosť McAfee vypnúť zariadenie.

ochrana

Laboratórne výsledky používame v kombinácii s praktickým testovaním, aby sme zistili, do akej miery vás Total Protection kryje. Ako primárny faktor použijeme príklady z reálneho sveta, ale keďže tieto testy nedokážu pokryť všetko, konzultujeme aj nezávislé laboratóriá..

Použili sme štandardný testovací súbor Eicar, aby sme zistili, či antivírus dokáže vykonávať svoju funkciu menovania. Nie je prekvapením, že spoločnosť McAfee súbor zablokovala a okamžite ho odstránila z nášho počítača.

Ďalej sme prešli na server Wicar, ktorý testuje, ako dobre antivírusový program vykonáva webovú ochranu. Spoločnosť McAfee zablokovala 100 percent z 13 testov v prehliadačoch Internet Explorer a Firefox. Predpokladáme, že by to bolo aj v prehliadači Chrome, ale najprv sa k nemu dostala zabudovaná ochrana prehliadača.

McAfee-Web-poradca-Protection

Použili sme program AntiTest, aby sme prešli hlbšie a otestovali bežné výhody u trójskych koní. Na zozname sú keyloggery, záznamníky do schránky a editory registrov. Keď sme sa pokúsili spustiť aplikáciu, spoločnosť McAfee zablokovala a odstránila aplikáciu. Po jeho pridaní ako výnimke sa testy uskutočnili bez škytaviek.

Spoločnosť McAfee bola chránená aj pred našimi phishingovými testami, ale väčšina moderných e-mailových účtov už proti tomu má ochranu.

Po predbežnom testovaní sme sa presunuli k laboratórnym výsledkom. Spoločnosť AV-Test zistila, že služba McAfee Internet Security, služba zahrnutá v Total Protection, bola úspešná proti útokom škodlivého softvéru typu malware denne 98,9% a proti rozsiahlej ochrane škodlivého softvéru 100 úspešných..

Tento výsledok je pod priemerným priemerom 99,5%.

Spoločnosť MRG Effitas zistila rôzne výsledky. Spoločnosť McAfee stále poskytuje dôstojnú ochranu, ale nedokázala zablokovať skutočný finančný botnet v protokolovaní údajov o používateľskom mene a hesle. McAfee sa však darilo vo všetkých svojich simuláciách škodlivého softvéru.

Testy AV-Comparatives ukazujú, že obidve tieto predstavenia boli zostavené dohromady. Vo svojej júnovej správe o výkonnosti spoločnosť AV-Comparatives zistila, že spoločnosť McAfee bola v porovnaní so svojimi testami účinná na 99,6%, pričom zanedbateľné tri falošné poplachy z 80 možných.

Ochrana je dobrá, ale nie najlepšia. Spoločnosť McAfee zaznamenala v posledných rokoch vzostup laboratórnych výsledkov, ale nedosiahla známku ultra bezpečného antivírusu, ako je Webroot (prečítajte si našu antivírusovú kontrolu Webroot).

podpora

Spoločnosť McAfee ponúka live chat a telefonickú podporu, ako aj fórum znalostí a komunitné fórum. Ak máte technický problém, môžete si tiež stiahnuť nástroj na riešenie problémov, ktorý prehľadá vaše inštalačné súbory a opraví poškodené súbory..

Znalostnú základňu môžete prehľadať tak, že prejdete do časti podpory spoločnosti McAfee a vyberiete oblasť, v ktorej potrebujete pomoc. Pre články neexistuje jasná organizácia. Môžete si vybrať svoj produkt a oblasť, v ktorej potrebujete pomoc, po ktorej ste odišli z vyhľadávacieho panela a kolieska myši.

McAfee-Knowledgebase

Články sú jasné, pokiaľ ide o ich pokyny, neposkytujú však žiadny vizuálny odkaz.

Na bežné otázky vám odporúčame použiť virtuálneho asistenta. Je to agent podpory AI, ktorý využíva vedomostnú základňu, aby vás prešiel akýmkoľvek problémom, ktorý máte. Nie je dokonalá, ako je AI zriedka, ale svoju prácu zvládne iba za jednoduché úlohy.

McAfee Virtual-Asistent

Fórum je lepším miestom pre hĺbkové témy. Je to konglomerát technikov hovoriacich o bezpečnosti. Ak ste sa niekedy venovali týmto typom fór, budete vedieť, že sú aktívni.

McAfee-fóra

Ak ste na opačnej strane spektra a nemôžete obsluhovať počítač mimo svojho prehľadávača, spoločnosť McAfee ponúka TechMaster. Je to platená služba na inštaláciu softvéru, riešenie problémov a odstraňovanie vírusov. Je to však drahé.

Live chat a telefonická podpora sú užitočné a rýchle. Mali by ste byť pripojení k agentovi v priebehu niekoľkých minút, ale v závislosti od pracovného zaťaženia by to mohlo byť dlhšie. Ak sa na vašu otázku neodpovedá, môžete spoločnosti McAfee odoslať samostatný lístok, ktorý narástol do prioritného frontu, aby ste mohli vyriešiť svoje problémy..

Verdikt

Total Protection je vynikajúcou voľbou pre domy, ktoré potrebujú antivírus na viacerých počítačoch. Zľava a doplnky, ktoré poskytuje, oproti možnosti ako Avast (prečítajte si našu recenziu Avast Pro) sú dostatočne veľké, pokiaľ máte stroje na vyplnenie súpisu..

Jednotliví používatelia majú lepšie možnosti pri použití iného antivírusu, ako je napríklad BitDefender Antivirus Plus (prečítajte si našu recenziu na tému Bitdefender Antivirus Plus). Získate prístup k menšiemu zoznamu zariadení a lepšiu ochranu pred hrozbami. Ďalšie možnosti nájdete v našich ďalších antivírových recenziách.

Čo si myslíte o McAfee Total Protection? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map