Kaspersky Anti-Virus Review – Aktualizované 2020

Kaspersky Anti-Virus Review

Spoločnosť Kaspersky je jedným z najväčších mien v oblasti online bezpečnosti, má však problémy týkajúce sa ochrany osobných údajov. Je to škoda, pretože program Kaspersky Anti-Virus je inak jednou z najlepších ponúkaných služieb. Či už by ste si to mali vybrať, odporúčame vám, aby ste si prečítali celú recenziu skôr, ako sa rozhodnete.


Kaspersky-jazdec-1

Kaspersky-jazdec-2

Kaspersky-jazdec-3

Kaspersky-slider-4

Kaspersky-slider-5

predchádzajúca

Ďalšie

Aplikácia Kaspersky Anti-Virus bola už niekoľkokrát zablokovaná, odkedy ju spoločnosť Kaspersky Lab vydala pred viac ako 20 rokmi. Spoločnosť sa toho tiež veľa naučila a ukazuje to. Bezpečnostné funkcie, ktoré ponúka spoločnosť Kaspersky, sú špičkové výhody za rozumnú cenu. Ochrana spoločnosti Kaspersky pred škodlivým softvérom je vynikajúca a patrí medzi najlepšie výsledky antivírusového balíka v našich laboratórnych výsledkoch.

Spoločnosť Kaspersky, žiaľ, čelí niektorým problémom v oblasti ochrany osobných údajov, o ktorých si nie sme istí, že boli úplne vyriešené. Chýba mu tiež niekoľko dôležitých možností podpory zákazníkov. Tieto problémy bránili tomu, aby bol najlepším antivírusom.

V tejto recenzii programu Kaspersky Anti-Virus sa pozrieme na všetko od jeho funkcií po zabezpečenie. Skenovanie spustíme, sami otestujeme jeho ochranu a podrobne preskúmame jeho históriu a súkromie. Nakoniec vám poskytneme verdikt o tom, či je Kaspersky antivírus, ktorý stojí za to sa na to pozrieť.

Ak stále váhate, jeho 30-dňová bezplatná skúšobná verzia je vynikajúcou možnosťou, ako zistiť, či sa vám ponuky spoločnosti Kaspersky páčia.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy aplikácie Kaspersky Anti-Virus

Vlastnosti

Program Kaspersky Anti-Virus je vybavený funkciami, ktoré presahujú očakávané funkcie kontroly zraniteľnosti. Vďaka svojim robustným rodičovským kontrolám, nastaveniam ochrany osobných údajov a dokonca aj bankovej ochrane sa svojim antivírusovým konkurentom postaví na silu a flexibilitu.

Kaspersky ponúka veľa malých funkcií, ktoré sa týkajú konceptu súkromia. Spoločnosť Kaspersky napríklad poskytuje ochranu webovej kamery, aby zabránila používaniu fotoaparátu proti vám. Toto je iba upozornenie, že sa predvolene používa, ale môže sa použiť aj na úplné zablokovanie používania webovej kamery, pokiaľ manuálne nevypnete ochranu.

Ďalšou funkciou zameranou na ochranu súkromia je rozšírenie prehliadača spoločnosti Kaspersky. V predvolenom nastavení monitoruje a povie vám, koľko sledovačov je vložených do stránky, aby ste na ňu mohli dávať pozor. 

Rozšírenie prehľadávača však môžete inovovať prostredníctvom jeho nastavení a zablokovať tak sledovanie. Prostredníctvom tohto rozšírenia tiež ponúka zabezpečený prehliadač.

Kaspersky chróm

V ponukách je skrytá aj kontrola zraniteľnosti, ktorá zaistí vaše zariadenie na úrovni operačného systému aj na úrovni programu. Škodlivý softvér môže prostredníctvom týchto exploitov často infikovať zariadenie, takže skenovanie zraniteľnosti je preventívnym opatrením.

Okrem týchto ochrán bude rozšírenie spoločnosti Kaspersky analyzovať adresy URL a zisťovať, či sú bezpečné, a tiež vás presmeruje, ak zistí, že web je škodlivý. Zahŕňa tiež malé množstvo blokovania reklám. Vyskúšajte však naše najlepšie blokátory reklám, kde nájdete veľké rozšírenia, ktoré blokujú všetko.

Niektoré z najpopulárnejších antivírusových funkcií sú súčasťou aplikácie Kaspersky Anti-Virus. Zahŕňa bránu firewall pre maximálnu bezpečnosť, správcu hesiel, ktorý zaisťuje, že nepoužívate heslá ani skartovač súborov. 

Jedným z detailov, ktorý padne na vedomie, je jeho šifrovač súborov; iba s 56-bitovým šifrovaním ste ďaleko lepší pri sťahovaní najlepšieho šifrovacieho softvéru a ignorovaní tejto funkcie.

Kaspersky ponúka aj záchranný disk. Tento produkt môžete umiestniť na jednotku USB alebo na disk CD a po zavedení počítača vykoná bezpečnostné skenovanie. Tento záchranný disk je vhodný pre plne infikovaný počítač.

Kaspersky VPN a správca hesiel

Populárna antivírusová funkcia, ktorú spoločnosť Kaspersky plánuje zahrnúť, je bezplatná virtuálna súkromná sieť alebo VPN. Toto nie je presne presné. 

Hoci program ponúka odkaz na zabezpečené pripojenie, riešenie VPN spoločnosti Kaspersky, tento produkt je úplne oddelený od najdrahšieho antivírusu spoločnosti Kaspersky. Môžeme vás priviesť k najlepším poskytovateľom VPN, aby ste nahradili túto chýbajúcu funkciu.

Na druhej strane je správca hesiel súčasťou aplikácie Kaspersky Total Security. Zistili sme, že je to solídna voľba pre ochranu heslom, ale zaostala za niektorými zo svojich antivírusových konkurentov v oblasti podpory a funkcií. Ak sa chcete podrobne pozrieť na túto funkciu, prečítajte si recenziu našej Kaspersky Password Manager.

Kaspersky Bezpečné peniaze

Spoločnosť Kaspersky skutočne svieti, pokiaľ ide o jej bankovú ochranu, čím porazila antivírusových konkurentov, ako je napríklad F-Secure (pozri našu recenziu v rámci F-Secure).. 

Kaspersky Safe Money je bezpečný prehliadač, ktorý môžete použiť na prístup k bankovým webom alebo na zadanie platobných údajov. Ak sa pokúsite získať prístup k týmto webovým stránkam v normálnom prehliadači, zobrazí sa výzva na použitie chráneného prehliadača spoločnosti Kaspersky.

kaspersky-safemoney varovanie

Môžete si tiež vytvoriť zoznam záložiek v počítačovej aplikácii. Týmto spôsobom môžete vylúčiť určité stránky z chráneného prehliadača alebo zablokovať ich načítavanie, ak nie sú chránené.

Kaspersky-safemoney-dashboard

Chránený prehliadač zabezpečí vaše bankové a platobné informácie v bezpečí, aby sa zabránilo možnému škodlivému softvéru online. Spoločnosť Kaspersky dokonca obsahuje klávesnicu na obrazovke, ktorá zmarí všetky keyloggery, ktoré môžu získať vaše heslo pomocou klávesových skratiek.

Kaspersky Safe Kids

Rodičovská kontrola, ktorú ponúka spoločnosť Kaspersky, je intenzívna a ide nad rámec jednoduchého filtrovania webu ako jej konkurenti, napríklad Sophos Home. Je dodávaná s bezplatnou aplikáciou, ktorú je možné nainštalovať do zariadenia vášho dieťaťa a spravuje sa prostredníctvom webovej stránky spoločnosti Kaspersky.

Po jeho nainštalovaní vám spoločnosť Kaspersky poskytne viac informácií o vašom dieťati, ako potrebujete. Môžete sledovať ich polohu a blokovať webové stránky pomocou názvu, kategórie alebo jednoducho úplne zablokovať prístup na internet.

Ak je vášmu dieťaťu zablokovaný prístup na webovú stránku, budete o tom upovedomený a môžete mu dokonca dať povolenie na konkrétnu webovú stránku v reálnom čase. Okrem filtrovania webu a zabezpečenia internetu ponúka spoločnosť Kaspersky možnosť monitorovať a obmedzovať čas obrazovky vášho dieťaťa.

Kaspersky-log

Tieto zložité bezpečnostné nástroje vám umožňujú mať veľkú kontrolu nad tým, čo vaše dieťa používa v internetovom prehliadači, ako aj nad aplikáciami, ktoré používajú. Spoločnosť Kaspersky v rámci svojho používateľského rozhrania odporúča najlepšie spôsoby, ako využiť všetky tieto informácie.

Ak sa však domnievate, že je potrebné zariadenie úplne uzamknúť – aby bolo nepoužiteľné, až kým sa k nemu nebudete znova dostať – budete mať túto schopnosť pomocou týchto ovládacích prvkov. Spoločnosť Kaspersky vás dokonca upozorní, ak vaše dieťa opustilo určenú geofikovanú oblasť alebo ak hľadá niečo pochybné na Googli.

Prehľad funkcií aplikácie Kaspersky Antivirus

Logo spoločnosti Kaspersky Anti-Viruswww.kaspersky.com

Začína sa od 500 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Spoločnosť Kaspersky sa zameriava skôr na pridávanie funkcií než na zariadenia, pretože platíte viac peňazí. Ponúka však rôzne plány od troch zariadení až po 10 pre každú úroveň, s podobnými úpravami cien bez ohľadu na to, na ktorom pláne ste.

Najzákladnejšou úrovňou aplikácie Kaspersky Anti-Virus je aplikácia barebones. Zahŕňa ochranu pred škodlivým softvérom, ktorú by ste očakávali od antivírusového programu, ale žiadne z funkcií ochrany osobných údajov, bankovníctva alebo rodičovských služieb, ktoré ponúkajú vyššie úrovne. Kaspersky Anti-Virus s takmer 60 dolárovami za rok to naozaj nestojí.

Ďalšou úrovňou je Kaspersky Internet Security. Táto úroveň ponúka základné rodičovské kontroly s funkciami, ako je filtrovanie webu a blokovanie počítačových hier v konkrétnom čase. Zahŕňa tiež hviezdny prehliadač chránený bezpečnými peniazmi a množstvo ochrany súkromia. 

Aplikácia Kaspersky Internet Security je skvelou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú maximálnu antivírusovú bezpečnosť bez porušenia banky.

Posledná úroveň, Kaspersky Total Security, obsahuje niekoľko najluxusnejších funkcií, ktoré môže spoločnosť Kaspersky ponúknuť. Poskytuje úplnú rodičovskú kontrolu vrátane geoflúzie a blokovania zariadenia. Zahŕňa tiež bezplatného vstavaného správcu hesiel a šifrovaného ukladania súborov. Kaspersky Total Security je celý balík a jeho cena to odzrkadľuje.

Výber úrovne naozaj záleží na tom, aké funkcie potrebujete, ale Kaspersky Internet Security je dobré miesto. Získate to najlepšie z oboch svetov, ak si však stiahnete výber z nášho zoznamu najlepších správcov hesiel a použijete šifrovací softvér s dlhším a bezpečnejším kľúčom…

Ak však potrebujete spoľahlivé rodičovské kontroly s geofencingom a zablokovaním zariadenia, môže to stáť za to. Kaspersky Total Security má 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, preto neváhajte a vyskúšajte.

Užívateľská prívetivosť

Kaspersky je dobre navrhnutý. Dokáže vyzerať úhľadne a minimalisticky, bez toho, aby skrýval všetky aspekty programu za ponukami, a je ľahké sa v ňom pohybovať a používať. S toľkými funkciami však bolo ťažké nájsť každú z nich.

Inštalácia bola veľmi jednoduchá a jednoduchá, s minimálnymi alebo žiadnymi prekážkami, hoci pre svoje webové nástroje vyžaduje e-mailovú adresu. Jediným problémom, ktorému čelíme, bola nekompatibilita stránky sťahovania s prehliadačom Google Chrome. Používanie programu Internet Explorer na jeho stiahnutie bolo zvláštne, pretože filtrovanie rodičovského webu je zrejmé, že funguje iba v prehliadači Google Chrome.

Po inštalácii a nastavení je prístrojová doska ľahko na to prísť. Horná tretina obrazovky je prehľadom, ktorý vás informuje, či existuje niečo, čo si vyžaduje vašu pozornosť.

Kaspersky-dashboard

Pod tým je osem jasne oddelených kategórií. Každá funkcia je spravovaná prostredníctvom jedného z týchto odkazov alebo sa dá spustiť kliknutím na jeden z nich. Aj keď takmer všetky vrcholy programu je možné upravovať pomocou aplikácie Kaspersky, niektoré funkcie majú svoju vlastnú aplikáciu.

Spoločnosť Kaspersky sa tiež podrobne venuje tomu, čo každá časť antivírusu robí. „?“ symbol v záhlaví je úplný prehľad o všetkom, čo program ponúka, av každom nastavení sú podrobné vysvetlenia jednotlivých bezpečnostných prvkov..

Aj keď existujú nastavenia pre každú jednotlivú funkciu, ktorú spoločnosť Kaspersky ponúka, sú predvolene nastavené spôsobom, ktorý dáva zmysel. Napríklad, keď sme testovali rodičovskú kontrolu, spoločnosť Kaspersky automaticky nastavila filtrovanie webu pre najbežnejšie blokované webové stránky. Všetko je nastavené tak, aby ste ho mohli jednoducho zapnúť a byť chránení.

snímania

Spoločnosť Kaspersky štandardne ponúka niekoľko bezpečnostných skenov: úplné skenovanie, rýchle skenovanie, selektívne skenovanie alebo skenovanie externého zariadenia. Pre väčšinu ľudí je to viac ako dosť možností, aj keď nie úplne na úrovni možností skenovania v Avire (prečítajte si našu recenziu v Avire). Selektívne skenovanie umožňuje užívateľovi skenovať jednotlivé súbory.

Zaujímavým detailom je, že môžete súčasne spustiť viac ako jednu bezpečnostnú kontrolu. V antivírusovom softvéri je to veľmi zriedkavé a nie je to niečo, čo by ste často robili, napriek tomu je to vítaný doplnok..

Kaspersky scan

Uskutočnili sme rýchle a úplné skenovanie, aby sme otestovali jeho rýchlosť a dopad na náš testovací počítač. Obe skenovania boli rýchlejšie ako priemerné, pričom rýchle skenovanie trvalo menej ako jednu minútu a úplné skenovanie trvalo iba dve a pol hodiny.

Obe bezpečnostné kontroly mali približne rovnaký dopad na výkonnosť nášho počítača, so zhruba 15 až 20-percentným nárastom vo využití CPU. To niekedy dosiahlo až o 30 percent viac pri úplnom skenovaní. Aj keď to neurobí počítač nepoužiteľným, je to určite viditeľné a nikde blízko, s tak malým dopadom ako konkurenti, ako napríklad Webroot (prečítajte si našu recenziu zabezpečenú Webroot SecureAnywhere).

ochrana

Na testovanie bezpečnosti spoločnosti Kaspersky sme použili dvojitý prístup. Najprv sme otestovali niektoré bežné výhody pomocou vlastných zariadení. Po druhé, prešli sme si laboratórne výsledky z AV-Testu, AV-Comparatives a MRG Effitas, aby sme zistili, ako sa stavia proti konkurencii..

Aj keď je dôležité dostať sa do rúk softvéru a kopať do pneumatík, zlatým štandardom bezpečnosti sú laboratórne testy tretích strán. Z tohto dôvodu na ne kladieme väčší dôraz pri hodnotení antivírusových programov.

Kaspersky sa často zúčastňuje na laboratórnych testoch, takže jeho bezpečnostné výsledky sú veľmi aktuálne. V správe spoločnosti AV-Test z decembra 2019 sa spoločnosť Kaspersky postavila proti viacerým iným antivírusovým programom. Kaspersky vynikal vo všetkom, čo na to hodili.

Blokoval 100 percent útokov s nulovým dňom a rozšíreného škodlivého softvéru bez akýchkoľvek falošných pozitív. Kaspersky bol tiež rýchlejší ako priemer odvetvia vo všetkých aspektoch použitia s výnimkou spúšťania populárnych webových stránok, kde bol pomalší asi o 5 percent. Je to zlepšenie oproti aprílovému testu 2018, kde bolo o 7 až 8 percent pomalšie.

Spoločnosť Kaspersky bola mimoriadne rýchla, pokiaľ ide o inštaláciu často používaných aplikácií, s obrovským zvýšením výkonu po teste z roku 2018. Je zrejmé, že v posledných rokoch došlo k výrazným zlepšeniam, čo je dobré vidieť.

Spoločnosť AV-Comparatives tiež absolvovala testy spoločnosti Kaspersky v októbri 2019. Výsledky spoločnosti Kaspersky vo svojom teste výkonnosti boli veľmi dobré, porazili takmer každý antivírus okrem ESET NOD32 a McAfee (pozrite si našu recenziu spoločnosti McAfee Total Protection)..

Test ochrany bol trochu menej pôsobivý. Aj keď spoločnosť Kaspersky zablokovala viac ako 99% škodlivého softvéru, spoločnosť AV-Comparatives stále nedala spoločnosti Kaspersky najvyššie hodnotenie zabezpečenia. Pre spoločnosť Kaspersky to nie je nevyhnutne veľký problém; ide skôr o tvrdenie o tom, aké silné je antivírusové pole v oblasti ochrany pred škodlivým softvérom.

Simulácia bankovníctva MRG Effitas

Spoločnosť Kaspersky skutočne vynikla, keď došlo k bezpečnostnej analýze spoločnosti MRG Effitas. Vo svojej neodpustiteľnej bankovej simulácii bol Kaspersky jedným z mála antivírusov, ktoré boli certifikované pre online bankovníctvo. Asi polovica antivírusových programov testovaných na túto certifikáciu prechádza.

Okrem certifikácie MRG Effitas simuloval aj „únos udalostí“ v bankovníctve. To znamená, že nebezpečný používateľ narušil váš bankový alebo platobný web, zachytil údaje o platbe a namiesto toho ich poslal na svoje servery.

Kaspersky bol jedným z troch, ktorý sa úspešne bránil proti tomuto útoku. Iba konkurenti ako Norton boli na rovnakej úrovni ako Kaspersky (pozrite si našu kontrolu zabezpečenia Norton).

Praktické testovanie

Naše praktické testovanie využívalo nástroje na kontrolu zabezpečenia AMTSO na testovanie najbežnejších foriem škodlivého softvéru. Kaspersky prešiel s ľahkosťou. Toto je obzvlášť pôsobivé, pokiaľ ide o phishingovú stránku, ktorú blokuje len veľmi málo antivírusových programov.

Kaspersky-url-blokované

Ďalej sme otestovali sériu bežných exploitov prehliadača pomocou WICAR. Z 13 exploitov Kaspersky všetky zablokoval. Toto je príkladný výsledok, ktorý zodpovedá tomu, čo sme videli z takmer všetkých laboratórnych testov.

Obavy spoločnosti Kaspersky a Russian

Spoločnosť Kaspersky je v oblasti ochrany súkromia jedinečná. V roku 2017 sa vláda Spojených štátov rozhodla prerušiť spoluprácu so spoločnosťou kvôli obavám, že antivírus má spojenie s ruskou vládou. Toto spojenie by predstavovalo riziko úniku používateľských údajov, pretože ruské právne predpisy sú oveľa menej chránené proti takýmto údajom ako USA alebo Európa.

Odvtedy podnikla niekoľko krokov, aby svojich používateľov ubezpečila, že nie je prepojená s ruskou vládou. Otvorila dve „centrá transparentnosti“ určené na to, aby umožnili dôveryhodným partnerom nahliadnuť do svojho zdrojového kódu, a v blízkej budúcnosti plánuje otvoriť ďalšie dve..

Spoločnosť Kaspersky okrem toho presunula veľkú časť svojich údajov do Švajčiarska. Chráni to spoločnosť Kaspersky pred akýmikoľvek ruskými zákonmi, ktoré ju môžu prinútiť odhaliť údaje o zákazníkoch. Európske údaje sa prenášajú úplne, ale americké a kanadské údaje sa presunú tento rok.

Audit SOC 2

Spoločnosť Kaspersky okrem toho vydala audit svojich systémov ochrany osobných údajov SOC 2 Type 1. Na pochopenie významu tohto auditu je dôležité porozumieť tomu, čo zahŕňa a čo sa netýka.

Audit typu SOC 2 typu 1 spočíva v hodnotení kontrol organizácie. Nezahŕňa analýzu, či sú náležite dodržané. Audit typu SOC 2 typu 2 je prísnejší, vrátane všetkého, čo sa týka auditu typu 1 a posúdenia používaných kontrol za určité časové obdobie. Je bežné, že organizácia získa tieto hodnotenia postupne.

V tejto chvíli spoločnosť neuverejnila správu typu 2. Kontaktovali sme spoločnosť, aby sme sa o to opýtali, a zástupca nás ubezpečil, že je v dlhodobých plánoch spoločnosti urobiť tento ďalší krok v zabezpečení..

V prípade spoločnosti Kaspersky je jej skóre ochrany kombináciou laboratórnych testov tretích strán, našich praktických skúseností a problémov týkajúcich sa ochrany osobných údajov. Nie sme úplne presvedčení, že jej kontroly súkromia postačujú s väzbami spoločnosti na Rusko. 

Avšak jeho laboratórne testy a naše praktické skúsenosti boli hviezdne a ak nie z hľadiska ochrany osobných údajov, spoločnosť Kaspersky by urobila pokus o najbezpečnejší antivírus.

podpora

Možnosti podpory spoločnosti Kaspersky vyzerajú, akoby boli vytvorené pre firemných zákazníkov bez toho, aby sa cítili neaktuálne, ako napríklad ZoneAlarm (pozrite si našu recenziu antivírusovej ochrany ZoneAlarm). To môže byť dobrá vec s celým radom nástrojov zabezpečenia webu. Znalostná základňa – prvá línia obrany, keď sa užívateľ stretne s antivírusovým problémom – je rozdelená podľa produktov.

kas-Knowledgebase

Fórum podpory je tiež veľmi aktívne a zamestnanci spoločnosti Kaspersky aj oddaní zákazníci odpovedajú na všetky problémy do jedného dňa. Je však zvláštne, že fórum ponúkalo každú položku menu v angličtine aj ruštine. Spoločnosť Kaspersky sa pri vytváraní účtu opýta na váš jazyk, takže sa zdá triviálne skontrolovať toto nastavenie pred rozhodnutím, ktorý jazyk sa má zobraziť..

Internetové antivírusové nástroje spoločnosti Kaspersky sú jedinečnou súčasťou zákazníckej podpory spoločnosti Kaspersky. Ak sa nenachádzate v blízkosti niektorého zo zariadení, v ktorých máte nainštalovaný antivírusový program, môžete pomocou stránky podpory skontrolovať prítomnosť vírusov v jednotlivých súboroch..

kas-virusdesk

K dispozícii je aj časť venovaná odstráneniu ransomware, ktorá je obzvlášť užitočná, ak sú všetky vaše zariadenia napadnuté ransomware a nemáte prístup k počítačovej aplikácii Kaspersky. Skôr ako sa dostanete k tomuto bodu, prečítajte si naše tipy na ochranu ransomware.

Ak potrebujete na vyriešenie problému hovoriť so skutočným človekom, spoločnosť Kaspersky má tiež e-mailovú podporu. Aj keď to nie je 24/7, poslali sme lístok cez víkend a dostali sme odpoveď na ďalší deň, takže hodiny nie sú v pracovné dni jednoducho od 9 do 5, a to buď.

Spoločnosť Kaspersky ponúka podporu Twitteru a predovšetkým podporu Facebooku. Spoločnosť Kaspersky ponúka aj telefónne číslo, znamená to však, že by ste ich mali používať iba pri problémoch s nákupom alebo prihlásením sa na odber služby, na rozdiel od konkurentov, ako je Bitdefender (ďalšie informácie nájdete v našej kontrole Bitdefender Antivirus)..

Celkovo je podpora spoločnosti Kaspersky solídna a bude zodpovedať vaše otázky spoľahlivo a pomerne rýchlo. Široké spektrum spôsobov kontaktovania podpory znamená, že vám nemusia chýbať ani možnosti, ktoré jej chýbajú, ako napríklad živý chat a telefón (pozrite si náš antivírus Trend Micro Antivirus +, kde nájdete antivírus, ktorý v tejto oblasti vyniká).

Verdikt

Kaspersky je oporou antivírusového sveta a my vidíme prečo. Jeho ochrana pred škodlivým softvérom je prvotriedna, navyše sa ľahko naviguje a je vybavená bezpečnostnými funkciami. Chýbajúci antivírusový plán však znamená, že získanie týchto funkcií vás bude stáť (pozrite si naše najlepšie bezplatné antivírusové programy)..

Stále nás znepokojuje aj výsledok jeho obáv týkajúcich sa ochrany osobných údajov. Akcie spoločnosti Kaspersky doteraz boli upokojujúce, ale nie definitívne. To ponecháva priestor na pochybnosti, čo je zbytočné, keď môžete jednoducho použiť antivírus, ktorý tieto obavy nemá.

Aj keď obavy o ochranu súkromia vyradia Kaspersky Anti-Virus z prevádzky pre najlepší antivírusový softvér, pre jeho funkcie a bankovú ochranu je to určite dobrá voľba. Čo si myslíte o programoch Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Internet Security alebo Kaspersky Total Security? Dajte nám vedieť v komentároch. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map