F-Secure Antivirus Review – Aktualizované 2020

F-Secure Antivirus Review

F-Secure je vynikajúce antivírusové riešenie, ktoré by mohlo brať trh na búrku, ak by to nebolo kvôli jeho vysokej cene a nedostatku zvodných funkcií. Ak však máte peniaze na spálenie a starostlivosť o bezpečnosť viac ako zvončeky a píšťalky, pozrite si našu recenziu antivírusu F-Secure.


Prezentácia-1

Prezentácia-2

Prezentácia-3

Slideshow-4

predchádzajúca

Ďalšie

F-Secure poskytuje niektoré z najvýkonnejších a osvedčených produktov na ochranu počítačov. Antivírusová ochrana spoločnosti F-Secure by vďaka zníženiu cien alebo zvýšeniu funkcií mohla byť solídnym uchádzačom o najlepšie miesto na trhu. V súčasnom stave však celkom nezasiahne na prvé miesto, ako si môžete prečítať v tejto úplnej antivírusovej kontrole F-Secure..

Pokiaľ ide o ochranu zariadenia, F-Secure Anti-Virus poskytuje základnú ochranu pred vírusmi pre systém Windows 7 a novší. Medzitým F-Secure Safe a F-Secure Total, pokročilejšie možnosti antivírusových produktov, zabránia všetkým počítačom so systémom Windows alebo MacOS bez škodlivého softvéru. K dispozícii sú tiež aplikácie pre Android a iOS, ktoré poskytujú zabezpečenie pre akékoľvek mobilné zariadenie. 

Nedostatok funkcií je najväčší úpadok produktu F-Secure a hlavná vec, ktorá ho chráni pred špičkou nášho najlepšieho antivírusového softvéru. Dokonca ani produkt F-Secure Safe, ktorý k svojej antivírusovej ochrane pridáva slušnú bankovú ochranu a úplnú rodičovskú kontrolu, zďaleka nie je dobre zaobleným balíkom zabezpečenia, ako je napríklad Norton Security.. 

Ak pre vás tento nedostatok zvončekov a píšťalov nie je problém, spoločnosť F-Secure poskytuje bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu. Získate tak plný zážitok z F-Secure, takže si to môžete vyskúšať sami. Prečítajte si však túto úplnú antivírusovú recenziu F-Secure, aby ste sa dozvedeli viac o tom, čo ponúka.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre F-Secure Antivirus

Vlastnosti

F-Secure Anti-Virus je veľmi ľahký v porovnaní s inými antivírusovými riešeniami. Všetky pokročilé antivírusové ochrany prichádzajú s drahšími produktmi F-Secure Safe a Total. Aj napriek týmto dodatočným funkciám však nie je ani zďaleka softvér ako Kaspersky Anti-Virus.

UI pre stolné počítače obsahuje malú zbierku užitočných nástrojov, ktoré sú ľahko dostupné. Zahŕňa to prístup do karantény, zoznam blokovaných webových stránok a možnosť vypnutia antivírusu. Väčšina z nich vyžaduje oprávnenia správcu, aby ostatní používatelia nemohli náhodne odstrániť zavedené bezpečnostné systémy.

Ďalším nástrojom dostupným v používateľskom rozhraní pre stolné počítače je možnosť odoslať vzorky škodlivého softvéru spoločnosti F-Secure. Nástroj otvorí webovú stránku, na ktorej môžete priložiť súbor alebo zadať adresu URL. Týmto spôsobom je možné odoslať nezistený malware alebo falošné poplachy s ďalšími možnosťami dostupnými pre súbory väčšie ako 30 MB. 

Sample-Odoslať

F-Secure Anti-Virus vás ochráni pred väčšinou typov škodlivého softvéru. Ak však chcete chrániť ransomware alebo akúkoľvek formu zabezpečenia prehliadača, budete musieť získať drahšie produkty Safe alebo Total.. 

Používanie antivírusu na ochranu vášho zariadenia pred ransomware nie je nové, ale ochrana pred takýmto druhom útoku je oveľa jednoduchšia ako obnova vašich údajov po ich výskyte. Prečítajte si náš článok, aby ste sa dozvedeli viac o tom, čo robí ransomware pre váš počítač.

F-Secure Browsing Protection

Funkcia rozšírenia prehľadávača je v rámci antivírusového softvéru takmer univerzálna a F-Secure nie je výnimkou. Táto funkcia „ochrana pri prehliadaní“ s produktami Safe and Total je jednoduchým riešením, ktoré vás chráni bez toho, aby sa vám bránilo. 

Aj keď nenainštalujete rozšírenie prehliadača, všetky produkty spoločnosti F-Secure stále poskytujú svoju základnú funkciu „antivírusovej ochrany“, ktorá vám zabráni náhodnému stiahnutiu škodlivého softvéru. 

Bez rozšírenia prehliadača ste však stále zraniteľnejší voči pokročilejším hrozbám, napríklad útokom typu phishing, a pred zadaním kódu nedostanete symbol, ktorý indikuje, či je web bezpečný..

Safe-Website

Pretože rozšírenie prehľadávača toto zabezpečenie zvyšuje, nebudete musieť na online ochranu používať vyhradený prehliadač. Podobné funkcie nájdete aj v prípade niektorých ďalších antivírusových produktov, ako to môžete prečítať v našej recenzii Avast Pro.

Môj F-Secure

F-Secure Safe aj Total zahŕňajú prístup k funkcii My F-Secure account. Poskytuje miesto na ovládanie akéhokoľvek zariadenia vo vašom účte prostredníctvom sekcií „Vyhľadávač“ a „Rodinné pravidlá“. Poskytujú vám spôsob, ako zablokovať nejaký obsah alebo spravovať detské zariadenie.

My-F-Secure

Pri My F-Secure sú v sekcii „finder“ k dispozícii štyri možnosti nástrojov, tieto sú však dostupné iba pre mobilné zariadenia. Prvým nástrojom je vyhľadávač, ktorý vám oznámi polohu mobilného zariadenia. Ak nie je k dispozícii dostatočné spojenie na nájdenie zariadenia, môže sa zobraziť posledné známe miesto.

Ďalšími dvoma nástrojmi sú funkcie „alarm“ a „zámok“. Budík jednoducho prehráva hlasný šum – nastavený na maximálnu hlasitosť – aj keď je hlasitosť technicky vypnutá. Uzamknutie telefónu odtiaľ ho nezastaví, ale bude konať rýchlo. Nakoniec existuje nástroj na vymazanie všetkých údajov z mobilného systému. Toto je predvolene zapnuté.

chráneného zariadenia

Oddiel „Rodinné pravidlá“ môjho zariadenia F-Secure obsahuje dva oddelené časové obmedzenia a filter obsahu. Môžete nastaviť limit „pred spaním“, aby aplikácie mohli fungovať iba počas určitých hodín. Môžete nastaviť časový limit na ľubovoľný 15-minútový interval a oddelené časy pre jednotlivé dni a víkendy. Časový limit môžete tiež použiť na zastavenie používania zariadenia na viac ako stanovené časové obdobie.  

Všetky aplikácie sa počítajú do rovnakých časových limitov. Napríklad medzi dvoma aplikáciami, ktoré ste nenastavili ako výnimku, sa napríklad použije dvojhodinový časový limit použitia. Existujú možnosti, ako nastaviť aplikáciu tak, aby sa nezapočítavala do časového limitu, ale umožňuje to použitie aplikácie mimo obmedzení „pred spaním“.

Filtre obsahu blokujú webové prehliadače iba v hľadaní určitého obsahu, ale väčšinu vecí môžete filtrovať tak, aby sa nezobrazovali vo vyhľadávacom nástroji. Niektoré kategórie filtrov – napríklad „nelegálne stiahnutia“ a „rušivé“ – nie sú jasné v tom, čo blokujú. Tieto filtre fungujú v prehliadači, ale bez kontroly všetkého obsahu v zariadení môže veľa zakázaných materiálov zobraziť veľa aplikácií.

Content-Filter

F-Secure Total Features

F-Secure Total, najdrahšia možnosť produktu, teraz obsahuje F-Secure Key. Toto je primerane ľahký správca hesiel, ktorý sa ľahko používa a má dobrú bezpečnosť. Pre správcu hesiel dodávaného s antivírusom je to solídne riešenie.

F-Secure Key však nie je ani zďaleka jedným z najlepších správcov hesiel. Chýbajú mu dvojfaktorové možnosti overenia a nemá žiadne jedinečné funkcie, ale vďaka modernému šifrovaniu a miestne uloženým heslám to zaistí bezpečnosť vašich hesiel. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii F-Secure Key.

Ďalším softvérom, ktorý je súčasťou tohto plánu, je F-Secure Freedome VPN. Toto vás ochráni online, hoci to nie je ExpressVPN. Hlavným problémom siete F-Secure VPN je jej počet serverov a umiestnení: na 27 serveroch je k dispozícii iba 18 krajín, čo ju robí ďaleko od jednej z najlepších VPN.

Prehľad funkcií F-Secure

Logo antivírusu F-Securewww.f-secure.com

Začína sa od 300 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Cenová štruktúra spoločnosti F-Secure je komplikovaná. Chýba mu nízka cena základného antivírusového softvéru, pričom IObit Malware Fighter je lacnejšou alternatívou. Takisto mu však chýbajú funkcie, ktoré by ste očakávali od podrobnejšieho softvéru, ako je Malwarebytes Antivirus. Špičková ochrana, ktorú F-Secure ponúka, je jedinou sekciou, v ktorej dokáže poraziť svojich konkurentov.

Základný antivírusový balík má nízku hodnotu, pretože obsahuje iba ochranu pred škodlivým softvérom. Bez prístupu k akýmkoľvek iným funkciám – dokonca ani k rozšíreniu prehľadávača alebo ochrane ransomware – vás to nezabráni pred ničím iným než len so základnou hrozbou. Možnosť Anti-Virus je tiež obmedzená na tri zariadenia a nedokáže chrániť systémy MacOS, iOS alebo Android. 

Pokiaľ ide o F-Secure Safe, hodnota sa začína trochu zvyšovať. Je to podobná cena ako pri iných antivírusoch a funguje dostatočne dobre, aby sa oplatilo zvážiť. Domnievame sa, že robustná ochrana a rodičovská kontrola v tomto pláne nahradzujú nedostatok ďalších funkcií, hoci v tomto cenovom bode by bol správca hesiel pekný..

F-Secure Internet Security je podobný bezpečnému produktu. Jediným rozdielom je, že ide iba o Windows a dá sa kúpiť iba pre tri počítače. Keďže to už nie je dostupné pre nových používateľov, na jeho webovej stránke sa odporúča, aby ste namiesto toho dostali produkt F-Secure Safe.

Ako možnosť bližšie k úplnému bezpečnostnému balíku poskytuje F-Secure Total prístup k viacerým formám zabezpečenia, ale je tiež podstatne drahší. Avšak v cenovom bode podobnom nákladnejším plánom antivírusového programu Bitdefender je ťažké tento produkt odporučiť, najmä vzhľadom na to, že VPN nie je hviezdna.

Produkty Safe a Total vám umožňujú pridať ďalšie zariadenia. Každá ďalšia licencia vás bude stáť asi 10 dolárov ročne. Toto rýchlo prispieva k ochrane domácnosti, zatiaľ čo neobmedzený plán konkurenta, ako poskytuje program AVG AntiVirus, by poskytoval ochranu mnohým zariadeniam..

Select-Devices

F-Secure neposkytuje žiadnu bezplatnú antivírusovú ochranu, aj keď väčšina bezplatných alternatív prekonáva dostupné možnosti antivírusového plánu F-Secure. Existuje však 30-dňová skúšobná lehota a 30-dňová lehota na vrátenie platby.

Užívateľská prívetivosť

Otvorí sa webová stránka spoločnosti F-Secure s možnosťami softvéru „pre firmy“ a „pre domácnosti“. Výberom sekcie „pre domov“ sa dostanete na stránku produktu s kartami v hornej časti. Karta „produkt“ vytvára rozbaľovaciu ponuku so všetkými dostupnými antivírusovými produktmi a doplnkami vrátane správcu hesiel.

Výrobky-dropdown

Na začiatok stránky pre F-Secure Safe a Total je bezplatné skúšobné tlačidlo. To vás vyzve na vytvorenie účtu a potom sa dostanete na svoju stránku My F-Secure. Tu vás prevedie inštaláciou pre vás alebo člena rodiny. Aj keď bola inštalácia rýchla, vyžadovalo to dva reštartovanie.

F-Secure Anti-Virus má tiež bezplatnú skúšobnú verziu. Vyžaduje sa účet, iba e-mailová adresa na začatie sťahovania softvéru. Tento postup je iný, pretože nedostanete účet My F-Secure so základným produktom.  

Pri používaní používateľského rozhrania stolného počítača F-Secure je väčšina možností ľahko k dispozícii prostredníctvom niekoľkých kariet na bočnej strane. Z tohto okna sa dá všetko ľahko spustiť a jediné samostatné okno obsahuje všetky nastavenia, ktoré môžete zmeniť.

Funkcia F-Secure je ľahkou funkciou, takže je jednoduché navigovať a porozumieť každej sekcii. Existujú tiež odkazy, ktoré vás zavedú na stránky podpory alebo obnovia vaše predplatné. 

Obnoviť-Subscription

Možnosti skenovania

Niektoré možnosti skenovania spoločnosti F-Secure sú reštriktívne. Plánované kontroly sú obmedzené iba na jednu opakovanú kontrolu a nezahŕňajú možnosť úplnej kontroly. Dostupné manuálne skenovanie je v poriadku, ale uprednostnili by sme tu viac ako dve možnosti. Jedným z antivírusov, ktorý má vynikajúce možnosti kontroly, je ESET NOD32.

Program F-Secure umožňuje skenovať jednotlivé súbory a priečinky, nemôžete to však urobiť v používateľskom rozhraní počítača. Môžete to urobiť kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor v prieskumníkovi súborov a výberom možnosti „vyhľadať vírusy“. Toto by malo byť integrované do hlavného používateľského rozhrania, najlepšie s funkciou pravidelného skenovania konkrétneho priečinka.

Primárny typ kontroly, ktorý antivírusový program F-Secure beží, je tzv. Antivírusová kontrola. Tým sa rýchlo prehľadajú všetky súbory, ktoré môžu byť škodlivé. Pri prvom spustení to trvalo niečo viac ako päť minút a naskenovalo sa 9 240 položiek. Po dokončení skenovania trvalo viac ako minútu, pretože program vedel, ktoré súbory boli dôležité skontrolovať.

Virus-Scan

Môžete tiež spustiť úplné skenovanie. Po štyroch hodinách a 20 minútach bolo naskenovaných 1 621 251 položiek. Táto kontrola skúmala všetky typy súborov, či neobsahujú hrozby, ale všetky komprimované súbory sme museli manuálne odstrániť.

Pri skenovaní použil F-Secure všetky dostupné prostriedky CPU. Ak sa pokúsili spustiť iné programy, skenovaniu zostalo vyhradených asi 20 percent CPU. Zistili sme, že kontrola vírusov s inými aktívnymi programami stále prebiehala primeranou rýchlosťou, takže by ste nemali mať problémy s kontrolami, ktoré príliš dlho spomaľujú počítač..

Vyuzitie procesora

ochrana

Ako antivírus musí spoločnosť F-Secure chrániť váš počítač pred akýmikoľvek hrozbami. Aby sme to otestovali, použili sme kombináciu praktických nástrojov a laboratórnych výsledkov od dôveryhodných testerov, aby sme zistili, ako vás môže antivírus chrániť pred škodlivým softvérom v skutočnom svete..

AV-Test poskytuje F-Secure najvyššie výsledky z troch použitých laboratórií. Všetky tri kategórie – ochrana, výkon a použiteľnosť – získali maximálne skóre 6 bodov. Vďaka zisku F-Secure, ktorý dosahuje stále vysoké hodnotenie a poskytuje ochranu v plnom rozsahu po dobu viac ako šiestich rokov, môžete si byť istí, že dokáže udržať vaše zariadenie v bezpečí.

Spoločnosť AV-Comparatives dosiahla mierne slabší výsledok, keď spoločnosť F-Secure získala iba jednu hviezdičku z troch za výkon v reálnom svete. Aj keď ochrana pred malvérom bola hodná dvojhviezdičkového hodnotenia, F-Secure mala 25 falošných poplachov. Pre niektorých používateľov by sa to mohlo stať problémom a programy ako Avira majú oveľa menej falošných poplachov bez toho, aby sa vzdali bezpečnosti. 

Posledné laboratórium, ktoré používame, je MRG Effitas, kde F-Secure získal priechod úrovne dva a stratil svoju priepustku úrovne jedna od začiatku roku 2019. Je to preto, že nerozpoznal niekoľko častí škodlivého softvéru skôr, ako zaútočili..

Praktické testovanie

Vykonávame praktické testy s nástrojmi, ktoré poskytli organizácie Wicar a AMTSO (Organizácia pre testovanie škodlivých kódov). Tieto testy zahŕňajú súbory a webové stránky, ktoré pôsobia ako škodlivý softvér, ale neobsahujú škodlivý obsah. Príkladom by mohol byť testovací súbor EICAR (Európsky inštitút pre počítačový antivírusový výskum). Pretože sa jedná o online nástroje, v týchto testoch sme použili F-Secure Safe.

blokovaný Website

Aplikácia F-Secure Safe zablokovala všetkých 13 testovacích stránok dostupných na serveri Wicar, aj keď bolo rozšírenie prehliadača zakázané. Tieto testy poskytujú prehľadný pohľad na antivírusovú ochranu a ukazujú, že dokáže chrániť pred rôznymi zneužitiami a štýlmi útoku..

AMTSO poskytuje lepší prehľad o ochrane sťahovania. F-Secure môže blokovať rôzne hrozby, ako napríklad potenciálne nechcené sťahovanie alebo dokonca stránku phishingu. Jediným testom, ktorý zlyhal, bolo pri sťahovaní komprimovaných súborov.

Z 10 komprimovaných súborov dostupných na stiahnutie sa zastavila tri. Museli sme manuálne skontrolovať ostatných sedem, aby ich F-Secure rozpoznal ako malware. Aj keď spoločnosť F-Secure našla tieto komprimované súbory, iba nás upozornila, že ich musíme odstrániť ručne. 

Celkovo F-Secure v súčasnosti neposkytuje ochranu, ktorú by ste mohli získať od najlepších antivírusov, takže naše ďalšie recenzie sa oplatí prečítať, aby sme našli najlepší softvér na zabezpečenie vašich zariadení. F-Secure má však stále silnú históriu a dobré súčasné výsledky, takže priemerný používateľ by nemal vidieť žiadne problémy s tým, čo poskytuje..

podpora

Spoločnosť F-Secure sa pri poskytovaní podpory spolieha na svoju vedomostnú základňu a fóra. Našťastie obaja fungujú dobre, takže to nie je veľký problém. Obmedzeniami jeho zákazníckeho servisu sú nedostatok podpory 24/7 a možnosti e-mailu.

F-Secure Antivirus - Knowledgebase

Znalostná základňa je pravdepodobne prvým miestom, ktoré hľadáte pomoc. Nájdete tu veľa návodov a riešení častých problémov. Niektoré články obsahujú krátke videá, ktoré vám umožňujú ľahšie sledovať spolu s nimi.

Ak váš článok nedokáže vyriešiť váš problém, sú k dispozícii aj fóra. Každý produkt má svoju vlastnú stránku a na vrchol pripnutý príspevok „bežné problémy“. Komunita môže vyriešiť väčšinu otázok do jedného dňa, ale zložitejšie problémy môžu trvať dlhšie.

F-Secure Antivirus - fóra

Niekedy možno budete chcieť hovoriť s osobou a program F-Secure poskytuje možnosti buď telefonického hovoru, alebo živého rozhovoru. Obidve sú k dispozícii počas dňa a existujú telefónne linky pre rôzne jazyky. Nie je jasné, kedy je jeho priamy rozhovor otvorený, ale nezdá sa, že by bol nepretržite, čo by bolo veľkou pomocou pre podporu spoločnosti F-Secure..

Napriek tomu, že má F-Secure robustnú databázu znalostí a fórum, nemá k dispozícii nepretržité živé rozhovory ani e-mailové možnosti, takže vždy nemôže pomôcť s ťažšími problémami. Pre mnohých používateľov to nemusí byť problém, ale ostatní, ktorých sa to týka, by sa mali pozrieť na našu Trend Micro Antivirus + hodnotenie dobre podporovaného produktu..

Verdikt

Pre ľahký a jednoduchý antivírus je F-Secure skvelým spôsobom, ako zaistiť bezpečnosť svojich zariadení. Silný systém ochrany a najkvalitnejší podporný systém znamenajú, že nebudete mať žiadne problémy so zabezpečením svojho systému pred širokou škálou hrozieb.

Celkovo je hlavnou nevýhodou F-Secure nedostatok funkcií. Je to však skvelá voľba, ak hľadáte iba základný antivírus a nevadí vám, že budete musieť manuálne spustiť občasnú úplnú kontrolu. Ak môžete využiť silné rodičovské kontroly pomocou drahších možností produktu, môže to byť antivírusový program pre vás.

Aj keď tam nie je náš obľúbený antivírus, je to jeden z najlepších dostupných produktov. Ak sa chcete pred prijatím rozhodnutia pozrieť na ďalšie recenzie, naše ďalšie antivírusové články vám môžu poskytnúť niekoľko vynikajúcich alternatív.

Čo si myslíte o antivíruse F-Secure? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map