Emsisoft Anti-Malware Home Review – Aktualizované 2020

Emsisoft Anti-Malware Home Review

Emsisoft Anti-Malware Home, ktorý je bohatý na funkcie a je cenovo dostupný, je slušný balík pre ľudí, ktorí sa chcú chrániť pred najhoršími hrozbami bez toho, aby došlo k narušeniu banky. Čím viac si uvedomujete bezpečnosť, nebude sa to páčiť takmer tak, ako to môžete prečítať v našej recenzii Emsisoft.


Slideshow_1

Slideshow_2

Slideshow_3

Slideshow_4

predchádzajúca

Ďalšie

Pri hľadaní lacného, ​​ale funkčne bohatého antivírusu sa Emsisoft Anti-Malware oplatí vyskúšať. Vďaka programom a hodnotám s vysokou hodnotou, ako sú napríklad ochrana súborov a podpora systému Android, môže byť tento antivírusový program ten pravý, pokiaľ tam nepotrebujete najlepšiu ochranu. Ak chcete získať viac podrobností, prečítajte si túto domácu recenziu programu Emsisoft Anti-Malware.

Existuje veľa možností bezplatného antivírusového softvéru, o ktorom sa môžete dočítať v našej najlepšej bezplatnej antivírusovej príručke. Emsisoft Anti-Malware sa však elegantne zmestí medzi bezplatný antivírus a najviac platené možnosti. 

S viac funkciami ako väčšina bezplatného softvéru, ale za nižšiu cenu ako väčšina platených antivírusových možností, spoločnosť Emsisoft urobila riešenie pre každého, kto chce strednú cestu medzi nákladmi a efektívnosťou. Existujú však aj dôvody, prečo sa produkt Emsisoft Anti-Malware nedostal do nášho najlepšieho sprievodcu antivírusovým softvérom. 

V tejto recenzii Emsisoft Anti-Malware Home sa pozrieme na to, čo robí tento antivírus skvelou voľbou, ale tiež to, prečo nie je vždy najlepší antivírus.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre domovskú stránku Emsisoft Anti-Malware

Vlastnosti

Emsisoft Anti-Malware Home má svoje hlavné funkcie v štyroch sekciách: „ochrana“, „skenovanie“ & čistý “,„ denníky “a„ nastavenia “. Z bočného panela sa dostanete aj do oblasti karantény.

Obrazovka „ochrana“ má tri hlavné bezpečnostné nástroje: blokovanie správania, ochranu súborov a ochranu webu. Prvým je blokátor správania, ktorý môže monitorovať alebo blokovať rôzne procesy. Môžete si tiež vybrať, či chcete dostávať upozornenia, keď blokovanie správania odstráni hrozby. 

Anti-ransomware je zabudovaný do blokátora správania. To znamená, že keď bude povolený, budete chránený pred ransomware, ale pre každé z nich nemôžete nastaviť iné nastavenia. Okrem toho, ak vypnete blokovanie správania, v protokoloch sa zobrazí upozornenie.

Ochrana Ransomware

Ochrana pred ransomware je v moderných antivírusových produktoch bežná, preto je dobré ju tu vidieť. Bez nástrojov, ako je anti-ransomware, môžete byť zraniteľnejší voči novým hrozbám. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si naše zhrnutie toho, čo je ransomware. 

Nástroj „ochrana súborov“ predstavuje ochranu v reálnom čase v programe Emsisoft Anti-Malware. Na karte „ochrana súborov“ môžete nastaviť, ako bude zaobchádzať s hrozbami. Ak ponecháte predvolené nastavenia, tento antivírus bude bojovať s detekciou škodlivého softvéru, ale výberom dôkladnejších možností ochrany to vyrieši.

Možnosti zabezpečenia prehliadača sú k dispozícii na karte „webová ochrana“. Týmto nástrojom možno blokovať nežiaduce hostiteľa. Môžete tiež nastaviť nastavenia upozornení, keď nájde škodlivé weby. Webové stránky môžu byť tiež na bielej listine, čo znamená, že by boli povolené, aj keď si antivírus myslí, že sa jedná o malware. Môže však byť mätúce so škodlivými aj bielymi listami, ktoré sú na tom istom zozname.

File_guard_and_Web_protection

„Skenovanie & čistá obrazovka poskytuje štandardné možnosti pre rôzne typy skenov, ako aj možnosť naplánovať kontroly na pravidelnú ochranu. Na tomto mieste nájdete aj možnosť vypnúť počítač po dokončení skenovania alebo uložiť do karantény všetky zistené hrozby. 

V tejto časti sa nachádza aj nástroj „výrobca núdzových súprav“. To umožňuje dočasne presunúť ľahkú verziu antivírusu na iné počítače a chrániť ich. Prenosný antivírus nie je bežnou funkciou, takže pre spoločnosť Emsisoft je to veľká výhra.

Táto núdzová súprava má dve hlavné použitia. Prvým je, že dokáže chrániť každý nový počítač, aj keď váš balík umožňuje ochranu iba jedného počítača. Aj keď to vyžaduje, aby bola vymeniteľná disková jednotka pripojená k počítaču, poskytuje to základnú ochranu počítačom, ktoré môžu obsahovať škodlivý softvér.

Antivírusové zálohovanie

Ďalšie použitie núdzovej súpravy je ako záloha, ak sa váš hlavný antivírus infikuje a nebude schopný chrániť počítač. Vyskúšaný prenosný antivírus vám môže pomôcť pri vyčistení škodlivého softvéru predtým, ako vyskúšate iné techniky obnovy.

Nasleduje obrazovka „logs“, ktorá obsahuje akcie antivírusu. Protokoly môžete prehľadávať filtrovaním alebo triedením podľa akcie alebo podľa súčasti. Vďaka tomu je možné ľahko zistiť, čo sa deje na prvý pohľad, bez vynechania akýchkoľvek údajov.

Nastavenia Emsisoft

Na konci je obrazovka „Nastavenia“. Ako ste očakávali, tu nájdete väčšinu nastavení. Mnohé z nich sú štandardné, napríklad nastavenie hesla správcu. Domov Emsisoft Anti-Malware však poskytuje niektoré jedinečné nastavenia, napríklad možnosť zvoliť si, ktoré upozornenia sa zobrazia, ako dlho vydržia a kde sa na obrazovke zobrazia..

Nastavenia upozornení

Niektoré vlastnosti tohto antivírusu sú pekné a nie sú univerzálne. Mať možnosť v tmavom režime a automaticky povolenú funkciu „vlastnej ochrany“ – keď sa antivírus aktívne chráni pred škodlivým softvérom – sú skvelými funkciami, ktoré sú k dispozícii. 

Avšak nedostatok väčších veľkostí písma, a to ani pri zmene veľkosti okna, a žiadna schopnosť súčasne odstrániť všetky súbory v karanténe, robí používanie Emsisoft Anti-Malware o niečo horšiu ako možnosť bohatšia na funkcie, ako je napríklad AVG. Prečítajte si viac v našej recenzii AVG AntiVirus.

Spoločnosť Emsisoft tiež nevykonala verziu pre používateľov počítačov Mac, ktorá obmedzuje použitie ochrany viacerých počítačov prostredníctvom jedného zariadenia. Ak potrebujete antivírus pre svoj Mac, prečítajte si nášho najlepšieho sprievodcu antivírusom pre Mac.

Emsisoft Anti-Malware má tiež obchodné a podnikové produkty pre spoločnosti, ktoré chcú chrániť svoje počítače so systémom Windows. Tieto obchodné plány majú vyhradený personál technickej podpory a prioritu pre službu live chat. K dispozícii je tiež väčšia integrácia s produktom online správy, ktorý poskytuje spoločnosť Emsisoft. 

Konzola Emsisoft Cloud Console pracuje s domácou verziou, neobsahuje však nič dôležité, čo v používateľskom rozhraní počítača chýba. Pokiaľ nepotrebujete skenovať vzdialene alebo ovládať viac počítačov z jedného zariadenia, nie je potrebné ich používať. Jednou z funkcií v cloudovej konzole, ktorá nie je dostupná v používateľskom rozhraní pracovnej plochy, je však prístup k živému rozhovoru.

Väčšina funkcií v programe Anti-Malware Home je podľa očakávania úplná. Aj keď niektoré ďalšie dobroty by boli pekné, má pre väčšinu používateľov dobrý výber a niektoré jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým vynikne.

Domáce funkcie Emsisoft Anti-Malware

Domáce logo Emsisoft Anti-Malwarewww.emsisoft.com

Začína sa od 250 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Emsisoft má štandardný odstupňovaný systém pre oceňovanie produktov, vrátane bezplatnej verzie a niekoľkých platených možností. Na rozdiel od niektorých stupňovitých systémov vám však Emsisoft ponúka väčšinu funkcií základného balíka Home a umožňuje vám zaplatiť príplatok za viac počítačov alebo jeden telefón s Androidom..

V balíkoch Business a Enterprise sú nejaké ďalšie dobroty. Tieto náklady však pravdepodobne nebudú stáť za dodatočné náklady pre priemerného človeka. Medzi ďalšie výhody patrí rýchlejšia podpora a ďalšie možnosti správy v cloudovej konzole. Štandardné možnosti balíka sú však rovnako dobré na ochranu niekoľkých počítačov.

Plán Emsisoft Home poskytuje ochranu pre jeden počítač rýchlosťou 29,99 dolárov ročne. Táto cena je na lacnejšom konci antivírusového softvéru, hoci cena za ďalšie zariadenia prudko stúpa. Ak chcete získať antivírusový program s podobnou cenou a dostupnejšími možnosťami pre viac počítačov, prečítajte si našu recenziu Trend Micro Antivirus +. 

Pre jedného používateľa, ktorý chce chrániť jeden počítač so systémom Windows a jeden telefón so systémom Android, domov & Mobilný balík je skvelá voľba. Za 39,99 dolárov ročne získate všetky ochrany bežného plánu pre domácnosti a získate antivírusový program pre svoj telefón.

Spoločnosť Emsisoft neponúka žiadne možnosti na ochranu viacerých telefónov. Ak hľadáte antivírus pre viac ako jeden telefón, oplatí sa vyskúšať nášho najlepšieho sprievodcu antivírusom pre Android.

K dispozícii je tiež 30-dňová bezplatná skúšobná verzia Emsisoft Anti-Malware Home, takže môžete získať predstavu o tom, či je to pre vás ten správny antivírus. Po skončení skúšobnej verzie je bezplatná verzia obmedzená a poskytuje iba možnosť skenovania a odstránenia škodlivého softvéru.

V dôsledku obmedzení bezplatnej verzie tohto antivírusu stráca Emsisoft Anti-Malware veľa funkcií a ochrán, vďaka ktorým je produkt slušný. To znižuje jeho užitočnosť a často znamená, že lepšou voľbou je iný antivírusový softvér.

S množstvom funkcií a slušnou ochranou jedného počítača a jedného telefónu so systémom Android za nízku cenu, domovskú stránku Anti-Malware & Potrebujete mobilný program. Ak však chcete chrániť viac zariadení, môžu existovať lepšie antivírusové programy.

Užívateľská prívetivosť

Inštalácia Emsisoft Anti-Malware je jednoduchá. Webové stránky spoločnosti Emsisoft majú tlačidlo pre každý z troch hlavných produktov. Prvý z nich vás zavedie na stránku svojho domáceho antivírusu s inštalačným programom pre 30-dňovú skúšobnú verziu. Pokiaľ ide o antivírusové produkty, je to asi také jednoduché ako sťahovanie.

Install_page

Proces inštalácie je jednoduchý, trvá však podstatne dlhšie ako iný antivírusový softvér. Ak potrebujete ľahký a rýchly antivírus, prečítajte si našu Malwarebytes Antivirus recenziu.

Emsisoft Anti-Malware Home má tiež integráciu s produktom pre správu online spoločnosti Emsisoft, cloudovou konzolou Emsisoft, ktorá vám umožňuje zobraziť niektoré nastavenia a povolenia pre každý počítač vo vašom účte. Z tejto stránky môžete tiež vykonávať kontroly na diaľku, čo uľahčuje ochranu viacerých počítačov.

Cloud_Console

Emsisoft by mohol vykonať niektoré malé zmeny kvality života inštalátora, napríklad pridanie zástupcu na pracovnej ploche alebo otázku, či chcete skenovať pri inštalácii.

Možnosti skenovania

Z Emsisoft Anti-Malware Home sú k dispozícii tri typy skenov a každý z nich má jednoduché tlačidlo na odstránenie škodlivého softvéru po dokončení kontroly..

Prvou možnosťou je „rýchla kontrola“, ktorá sa zameriava iba na spustené súbory. Je to rýchle, trvá iba pár minút, ale obmedzuje sa iba na nájdenie škodlivého softvéru, ktorý je spustený.

Rýchla kontrola je vynikajúca na nájdenie škodlivého softvéru, ktorý v súčasnosti spomaľuje počítač. Na počítači však nenájde žiadny škodlivý softvér. Bez toho, aby sa príležitostne použilo podrobnejšie skenovanie, by to mohlo umožniť skrytie škodlivého softvéru na dlhú dobu.

Skenovanie v strede terénu je „skenovanie škodlivého softvéru“. Trvá to dlhšie ako rýchle skenovanie, pretože skenuje ďalšie súbory, v ktorých sa malware skryje. 

Toto bude často typ skenovania, ktorý chcete použiť, pretože prehľadáva každý súbor, ktorý pravdepodobne skryje malware. Toto je bližšie k „inteligentným kontrolám“, ktoré sa nachádzajú v produktoch, ako je Malware Fighter od IObit. 

Full_scan

Ak však nechcete nechať ujsť žiadny škodlivý softvér, existuje aj vlastné skenovanie. To vám umožní skenovať konkrétny súbor alebo priečinok alebo celú diskovú jednotku. Poskytuje veľa možností, ktoré súbory majú byť skontrolované a kde by mal antivírusový program vyzerať. Predvolené možnosti sú však vhodné pre kontrolu celého disku; skenovanie 355 574 objektov nám trvalo jednu hodinu a 25 minút.

Aj keď vyhradená možnosť úplného skenovania by bola pekná, všetka funkčnosť je k dispozícii a softvér je jednoduchý a ľahko použiteľný. Kontroly využili všetky dostupné prostriedky procesora, ale dali prioritu iným programom, takže počítač sa nespomalil..

Vyuzitie procesora

ochrana

Na hodnotenie úrovne ochrany pred antivírusovým softvérom používame laboratórne výsledky od dôveryhodných spoločností vrátane AV-Test, AV-Comparatives a MRG Effitas, spolu s niektorými praktickými testami..

Skóre AV-testu pre Emsisoft Anti-Malware Home sú mierne nadpriemerné, najmä z 5,5 zo 6 na ochranu. Tieto výsledky testov sú však od novembra do decembra 2016, takže nemusia nevyhnutne predstavovať súčasné možnosti tohto antivírusu.

Počas testov výkonnosti a použiteľnosti sa však Emsisoft Anti-Malware zhoršil. Získal výkon 4,5 zo 6 kvôli spomaleniu iného softvéru a 5 zo 6 za použiteľnosť v dôsledku falošných pozitív, keď sa legitímne stiahnutia považovali za škodlivý softvér..

Spoločnosť AV-Comparatives tieto výsledky podporila testami medzi júlom a novembrom 2018. Tieto testy zistili, že Emsisoft má mieru ochrany 99,5%, aj keď je offline, pričom sa vyskytuje len málo falošných poplachov. Získali tak tri hviezdičky v oblasti ochrany pred škodlivým softvérom. 

Skóre v reálnom svete malo nižšie skóre, stále však získalo hviezdu pre svoju 98,5-percentnú mieru ochrany. Emsisoft Anti-Malware Home mal v tomto teste iba jeden falošne pozitívny výsledok, nižší ako väčšina testovaných antivírusov.

Nakoniec sme skontrolovali MRG Effitas, ale jeho najnovšia správa, ktorá zahŕňala Emsisoft, bola z roku 2014. Tu bol Emsisoft Anti-Malware zbitý iba spoločnosťou Kaspersky, ktorá má svoje vlastné výhody a problémy. Tieto výsledky však pochádzajú z roku 2014, takže si nemôžeme byť istí, že spoločnosť Emsisoft držala krok s inými antivírusmi.

Praktické testovanie

Pretože laboratórne testy neboli aktuálne, obrátili sme sa na praktické testovanie pomocou štandardných nástrojov z webových stránok WICAR aj AMTSO. To nám umožňuje testovať antivírusové programy bez toho, aby boli počítače vystavené skutočnému malvéru. Pre všetky tieto testy sme používali prehliadač Google Chrome.

Program Emsisoft Anti-Malware blokoval všetky testy od WICAR, čo je štandard pre dobrý antivírus. Tieto testy zahŕňajú rôzne súbory EICAR (Európsky inštitút pre počítačový antivírusový výskum) a kontrolujú, či existuje ochrana pred známymi zneužitiami..

Website_blocked

Testy AMTSO boli menej úspešné. Aj keď boli všetky testovacie súbory EICAR zastavené, a to aj pri testovaní komprimovaného súboru, „cloudové vyhľadávanie“ a phishingové testy zlyhali, napriek tomu, že webová stránka Emsisoftu sa pýši ochranou proti phishingu. Prečítajte si nášho sprievodcu a zistite viac o tom, čo je phishing.

Hoci ochrana proti phishingu je v antivírusovom programe menej obvyklá ako ochrana s ransomware, stále existuje dobrá ochrana, ktorá existuje. V prípade antivírusu, ktorý preukázal ochranu pred neoprávneným získavaním údajov, si prečítajte našu recenziu systému Webroot SecureAnywhere.

Celkovo má Emsisoft Anti-Malware Home dobrú ochranu, najmä proti náhodnému stiahnutiu. Bez nedávnych laboratórnych testov však nemôžeme tomuto antivírusu prideliť vyššie skóre.

podpora

Web Emsisoft má podpornú stránku s primeranou informačnou základňou. Má veľa užívateľských príručiek a sekciu FAQ. Sprievodcovia boli jednoduchí, ale stále obsahovali všetky potrebné informácie. 

Nad informačnou základňou je vyhľadávací panel, ktorý vám môže pomôcť nájsť konkrétne informácie. Táto vyhľadávacia funkcia je pomerne účinná pri hľadaní relevantnej pomoci, hoci pravopisné chyby bránia jej fungovaniu.

Vedomostná základňa

Ak vedomostná základňa nemá to, čo hľadáte, je k dispozícii live chat. V priebehu minúty sme sa dostali k členovi podporného tímu Emsisoftu a oni rýchlo odpovedali na naše otázky. Keď dostali problém, ktorý nedokázali vyriešiť, nasmerovali nás na e-mailovú adresu technickej podpory, ktorá vám poskytne ďalšiu pomoc.

Emsisoft má na výber rôzne e-mailové adresy. Napríklad otázky týkajúce sa predaja smerujú na vyhradenú adresu. Táto webová stránka navrhuje, aby ste najskôr hľadali pomoc prostredníctvom živej podpory, ktorá v prípade potreby poskytne najvhodnejší e-mail.

Fóra Emsisoft sú ďalším dobrým miestom na získanie pomoci. Aj keď odpovede nebudú také rýchle ako živé rozhovory, je tu dostatok podporného personálu a ďalších členov online, ktorí vám pomôžu s akýmkoľvek problémom v priebehu niekoľkých hodín..

S tisíckami príspevkov, ktoré je potrebné skontrolovať, je k dispozícii mnoho problémov. Tieto fóra sú dobrým spôsobom, ako nájsť pomoc pri čakaní na e-mailovú podporu, ktorá sa k vám dostane späť.

Pre podnikových používateľov by bolo pekné mať vlastnú informačnú linku alebo samostatnú sekciu v databáze znalostí a fórach, aby bolo jednoduchšie získať správne informácie.. 

Podpora pre Emsisoft Anti-Malware Home však určite postačuje na pomoc s akýmikoľvek problémami. Ak hľadáte antivírus s vynikajúcou sekciou podpory, prečítajte si našu recenziu antivírusu F-Secure Antivirus, kde nájdete ďalšiu solídnu možnosť.

Verdikt

Emsisoft Anti-Malware Home je vynikajúci antivírusový program na ochranu jedného počítača. Môže poskytovať menšiu ochranu ako niektoré iné antivírusové produkty, ktoré sme testovali, napríklad Bitdefender, ako si môžete prečítať v našej recenzii antivírusového softvéru Bitdefender. Emsisoft to však napraví tým, že poskytuje produkt s rovnakým počtom funkcií za nižšiu cenu.

Vďaka ľahko dostupnej 30-dňovej skúšobnej verzii plnej verzie je Emsisoft veľmi ľahko otestovateľný. Niektoré z doplnkových funkcií nemusia byť pre vás užitočné, ale ak sú, tento antivírus nie je zďaleka horší výber, najmä ak máte rozpočet.. 

Chýbajúce nové laboratórne testy nás však váhajú s odporúčaním tohto produktu pre každého, takže stojí za to pozrieť sa na naše ďalšie antivírusové články a zistiť, či nie je niečo viac vyhovujúce vašim potrebám..

Čo si myslíte o Emsisoft Anti-Malware Home? Dajte nám vedieť vaše myšlienky v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map