Avira Review – Aktualizované 2020

Avira Review

Avira je jedným z lepších antivírusových riešení tam, kde má slušné laboratórne výsledky, fantastické rozhranie a dobré ceny. V niektorých ohľadoch však zaostáva a vylučuje ju z horných oblastí nášho rebríčka. Podrobnosti nájdete v tejto úplnej kontrole Avira.


avira-slideshow-1

avira-slideshow-2

avira-slideshow-3

avira-slideshow-4

avira-slideshow-5

predchádzajúca

Ďalšie

Avira je hnacou silou antivírusového programu, ktorý ponúka ochranu v reálnom čase a extrémne množstvo ďalších funkcií. Pre priemerného používateľa je však trochu drahý a neprešiel každým testom, ktorý naň bezpečnostné laboratóriá vrhli. Napriek tomu, že sa náš posledný zoznam antivírusového softvéru nevyrába naposledy, jeho posledné vylepšenie možností podpory môže byť práve potrebné..

V tejto recenzii Avira sa podrobne pozrieme na zoznam jej funkcií, oznámime vám, či to stojí za cenu, a analyzujeme jeho jednoduché použitie. Potom to urobíme vlastnými testami a zosumarizujeme, čo laboratóriá hovoria o jeho bezpečnostnom balíku. Nakoniec otestujeme možnosti podpory zákazníkov a poskytneme vám náš celkový verdikt.

Dokonca aj bezplatná verzia Avira je ohromujúca vo svojej sade funkcií, ale Avira Prime za to stojí napriek vysokej cene. Pozrite sa, čo robí tento program za cenu a dajte mu šancu na 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Avira

Vlastnosti

Avira je úplne vybavená funkciami. Každá časť aplikácie obsahuje záplavu nových možností na zrýchlenie počítača, kontrolu škodlivého softvéru alebo dokonca aktualizáciu ovládačov. Nielenže prináša na palubu veľa luxusných funkcií, ako je napríklad zabudovaná virtuálna súkromná sieť, ale spravuje počítač pohodlne a ľahko, vo všeobecnosti.

Niektoré z ponúkaných funkcií sú optimalizácie vášho vlastného počítača, napríklad vstavaný aktualizátor všetkých vašich ovládačov a softvéru. Každý ovládač môžete aktualizovať manuálne, ale Avira ich všetky zhromažďuje na jednom mieste, upozorňuje vás, ktoré sú zastarané a umožňuje vám ich všetky aktualizovať jediným kliknutím. Tento aktualizátor vás môže ochrániť pred problémami so zabezpečením, ktoré sú opravené pomocou opravy v novšej verzii programu.

Avira-drivers

Existuje malá armáda funkcií, ktoré využívajú tento faktor pohodlia. Spoločnosť Avira odstráni duplicitné súbory, zmení váš profil výkonu na vašom notebooku, upraví programy, ktoré sa spustia, keď počítač funguje, a dokonca vám umožní zmeniť nastavenia ochrany osobných údajov počítača, aby sa minimalizovali údaje zdieľané s tretími stranami.. 

Zrýchlenie systému

To všetko je obsiahnuté vo funkciách „zrýchlenie systému“, ktoré nesúvisia s bezpečnosťou, ale zlepší to, ako počítač používate..

Jedna z funkcií zrýchlenia systému sa nazýva „hyper boost“. Táto funkcia trvá niekoľko hodín, ale dokonale optimalizuje proces spustenia, takže môžete prejsť od reštartovania počítača k jeho čo najrýchlejšiemu použitiu..

Avira-hyperboost

Po optimalizácii procesu spúšťania pomocou hyperkontenzie existujú aj individuálne nastavenia, pomocou ktorých môžete zapnúť všetky programy, ktoré chcete skutočne spustiť pri spustení, ako aj vstavaný časovač pre čas spustenia.

Na vrchole týchto funkcií pohodlia sú tradičné nástroje, ktoré ponúka samotná Avira. Patria sem obľúbené fanúšikovia, ako napríklad skartovač súborov a sieť Phantom VPN (s mesačným limitom 1 GB bezplatného plánu). Prečítajte si našu recenziu siete Phantom VPN, kde nájdete podrobnejšie informácie o samotnej sieti VPN a o tom, kde je v porovnaní s inými podobnými službami. 

Používatelia, ako sú drviče súborov, bežne požadujú užívatelia a ponúkajú ich mnohé antivírusové programy vyššej kategórie, ako napríklad Kaspersky (pozrite si našu kontrolu aplikácie Kaspersky Anti-Virus), takže ich zaradenie okamžite zvýši Avira nad veľkú časť konkurencie..

Nastavenia ochrany osobných údajov

Pomocou programu Avira máte tiež možnosť zmeniť nastavenia ochrany osobných údajov na celom svojom počítači. Zhromažďuje každé nastavenie v počítači, ktoré by mohlo spôsobiť únik údajov, a umožňuje vám ich upravovať v samotnom programe. Patria sem všetky programy, ktoré sú zabudované do vášho operačného systému, napríklad Microsoft Edge zabudovaný do systému Windows.

Avira-privacysettings

Funkcie založené na výkone, ktoré ponúka spoločnosť Avira, sú venované čo najrýchlejšiemu počítaču. Zahŕňa to aj čistič disku, ktorý odstraňuje dočasné súbory, súbory vyrovnávacej pamäte a ďalšie súbory zabraňujúce priestorom, ktoré sa dostanú do cesty. 

Aj keď to nie je technicky bezpečnostná funkcia, tento antivírus svieti. Avira obsahuje toľko užitočných funkcií, že váš počítač bude v každom okamihu lepší, kým ich prejdete.

Ak to urobíte, môžete optimalizovať svoje profily výkonnosti, ak používate prenosný počítač. Toto nastavenie už existuje vo vašom počítači, ale – podobne ako nastavenie ochrany osobných údajov – Avira ho zhromažďuje na jedno miesto. K dispozícii je dokonca aj funkcia na usporiadanie pracovnej plochy pre maximálnu produktivitu.

Avira Firewall

Jedinou funkciou, ktorá od Avira Antivirusu čudne chýba, je firewall. Po zahrnutí všetkých ďalších funkcií môže používateľ očakávať bránu firewall alebo aspoň schopnosť spravovať predvolený firewall systému Windows v aplikácii Avira, podobne ako môžete spravovať nastavenia ochrany osobných údajov.. 

Namiesto toho tlačidlo brány firewall v programe iba otvára predvolené nastavenia, ktoré sa dodávajú s operačným systémom, napríklad firewall systému Windows. Toto je dohľad, ktorý vyniká najmä z dôvodu veľkého počtu už zahrnutých funkcií.

Avira-nofirewall

V nastaveniach zrýchlenia systému je tiež skrytá služba šifrovania súborov. Nie je jasné, aký šifrovací algoritmus Avira používa, ale v našej najlepšej príručke k šifrovaciemu softvéru nájdete ďalšie informácie o možnostiach šifrovania..

Avira Prehľad

Avira Logowww.avira.com

Začína sa od 499 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Mnoho najdôležitejších a najintenzívnejších funkcií Aviry sa ponúka aj vo bezplatnej verzii, ako je napríklad základná ochrana pred škodlivým softvérom, skartovač súborov a obmedzená sieť VPN s 1 GB údajov za mesiac. Súčasťou bezplatného antivírusu je aj základný správca hesiel a softvérový aktualizátor, ktorý aktualizuje všetok softvér a ovládače pre maximálnu bezpečnosť. 

Odporúčame však nepoužiť vstavaný správca hesiel spoločnosti Avira. Namiesto toho si pozrite náš najlepší správca hesiel a nájdite ten, ktorý je pre vás ten pravý.

Ďalšia úroveň, Avira Antivirus Pro, nemá veľa bonusov, vďaka ktorým by to stálo za to. Ide predovšetkým o získanie prístupu k telefonickej a e-mailovej podpore, hoci podpora phishingu a ransomware určite nebolí ako ďalšie funkcie (prečítajte si naše tipy na ochranu ransomwaru). Je ťažké nájsť svoju stránku produktu, pretože sa zdá, že Avira z evidentných dôvodov tlačí vyššie úrovne.

Avira Internet Security je zvláštne v tom, že je jedinou úrovňou ponúkanou bez dostupnosti na viacerých platformách. Je k dispozícii iba v systéme Windows. Vďaka automatickému aktualizátoru softvéru sa však táto aktualizácia oplatí. Automaticky kontroluje všetky aktualizácie, takže je vynikajúcou ochranou proti zneužitiu, ktoré sa objaví v budúcnosti a následne opraví.

Špičkovou ponukou je Avira Prime. Získate tak prístup k verzii správcu hesiel Pro, neobmedzenému použitiu VPN a mobilným aplikáciám. Je drahý, najmä v porovnaní s mnohými jeho konkurentmi. Napríklad najdrahší plán spoločnosti McAfee je menej ako polovica plánu spoločnosti Avira (ďalšie informácie nájdete v našej analýze celkovej ochrany spoločnosti McAfee).. 

Avšak so všetkými ponúkanými funkciami sa cena oplatí. Za ďalších 30 dolárov ročne sa môže tento plán rozšíriť až na 25 zariadení, čo z neho robí skvelú voľbu pre kohokoľvek s mnohými zariadeniami, ktoré všetky potrebujú ochranu. Avšak za cenu je päť zariadení dosť obmedzené (pozrite si AVG Antivirus ako príklad podobnej ceny s neobmedzeným počtom zariadení).

Pre všetky platené produkty spoločnosti Avira je k dispozícii 30-dňová bezplatná skúšobná verzia, ale je ťažké ju nájsť. Na jej webových stránkach sa nám nepodarilo nájsť žiadny odkaz mimo kontextového okna, ktoré sa vyskytlo pri porovnávaní produktov. Poskytuje vám však plný prístup ku všetkým ich plateným produktom, vrátane možností podpory zákazníkov, ktoré sú inak hradené za platbou.

Užívateľská prívetivosť

Použitie Avira je takmer úplne bezbolestné. Napriek tomu, že majú toľko funkcií, sú prekvapivo dobre usporiadané a ľahko dostupné. Aj keď skenovanie spomalilo náš testovací počítač o značné množstvo, bolo dosť rýchle na to, aby to nebol veľký problém.

Proces inštalácie bol rýchly a ľahký a dokonca nenápadný. Keď sa inštaluje Avira, minimalizuje sa na malé upozornenie na prípitok, takže môžete počítač naďalej používať a pozorne sledovať jeho postup..

Avira-installtoast

Po nainštalovaní programu okamžite odporúča spustiť „inteligentnú kontrolu“, ktorá je podobná ako Avast (porovnanie nájdete v recenzii Avast Pro). 

To v podstate prechádza všetkými možnými spôsobmi, ktoré môže Avira pomôcť vášmu počítaču, vrátane rýchlej kontroly škodlivého softvéru, analýzy nastavení ochrany osobných údajov, kontroly príležitostí na zlepšenie výkonu a dokonca aj vyhodnotenia zastaraných programov..

Avira-SmartScan

Po dokončení inteligentného skenovania má Avira základňu, na ktorej sa dajú odporúčania. Táto kontrola je nevyhnutná kvôli veľkému počtu funkcií, ktoré program ponúka. Poskytne vám skvelú predstavu o tom, čo je možné v Avire, bez toho, aby vás ohromilo možnosťami ponuky, podobne ako prehliadka všetkého, čo ponúka.

Avira-privacyfixed

Zvyšok programu je rozdelený do troch kategórií: bezpečnosť, súkromie a výkon. Zabezpečenie je miesto, kde nájdete možnosti skenovania, ktoré sú jadrom každého antivírusu. Aj v tejto jednoduchej časti ponúka Avira závratný počet rôznych vlastných možností skenovania, hoci hlavnými atrakciami sú „rýchle skenovanie“ a „úplné skenovanie“.. 

V predvolenom nastavení Avira tiež naplánuje kontrolu vašich aktívnych procesov každý deň o polnoci. Môžete to zmeniť, vyskúšať všetky možnosti skenovania alebo pridať ďalšie plánované kontroly z ponuky „Spravovať kontroly“.

Avira-allscans

Na našom testovacom počítači sme vykonali rýchlu a úplnú kontrolu, aby sme posúdili rýchlosť a využitie CPU. Rýchle skenovanie trvalo len jednu minútu a urýchlilo naše využitie procesora o niečo menej ako 10 percent, čo je úplne rozumné. Úplné skenovanie však trvalo niečo viac ako tri hodiny a príležitostne sa zvýšilo využitie procesora až o 20 percent vyššie. 

Nie je to príliš hrozné, ale nie také rýchle ako niektorí konkurenti, napríklad Sophos (ďalšie informácie nájdete v našej domovskej recenzii Sophos). Výnimkou je Sophos a Avira je na rovnakej úrovni ako ostatní konkurenti.

Avira-QuickScan

Spolu s programom pre stolné počítače je umiestnený digitálny informačný panel pre zdravie, ku ktorému máte prístup prostredníctvom webovej stránky spoločnosti Avira. Všetky aplikácie, ktoré si stiahnete do svojich zariadení, sa budú rozprávať s prístrojovou doskou a zlepšia tak celkový stav.

Avira-digitalhealth

Väčšina vylepšení, ktoré sa tu navrhujú, sú programy ako Phantom VPN a Opera (pozrite si nášho sprievodcu najlepšími prehliadačmi z roku 2020 a zistite, či je pre vás Opera vhodná). Existuje tiež niekoľko rozšírení prehľadávača o funkcie, ako napríklad bezpečné nakupovanie, a mobilné aplikácie pre akékoľvek mobilné zariadenie, ktoré máte.

Avira-dashboardprograms

Vďaka množstvu obsahu, ktoré ponúka táto bezpečnostná súprava, je ťažké uľahčiť nájdenie a priame pochopenie každého aspektu. Avira však robí obdivuhodnú prácu pri uľahčovaní preskúmania aplikácie a intuitívnom vyhľadávaní konkrétnych funkcií.

Rozšírenia prehliadača Avira

Pri používaní Aviry sú k dispozícii aj rozšírenia, ktoré zvyšujú bezpečnosť vášho prehliadača a poskytujú ochranu dokonca aj online. Zameriavajú sa predovšetkým na ochranu súkromia, blokovanie reklám a sledovačov, ktoré pôsobia ako svoje vlastné internetové bezpečnostné balíky, navyše k ochrane, ktorá sa už ponúka v stolnej aplikácii.

Avira-Adblock

Rozšírenia však obsahujú nepresný, skrytý znak: porovnanie cien. Na kompatibilných webových stránkach zobrazí Avira ďalší panel s nástrojmi, ktorý vás informuje o lepšej cene za túto položku. Jedná sa o druh užitočných – ale trochu nesúvisiacich – funkcií, ktoré sú pepřené v celej Avire. Zvýši to bezpečnosť vášho prehliadača a súčasne vás osloví.

Je tiež potrebné poznamenať, že tlačidlá podpory pre rozšírenie Chrome sú momentálne nefunkčné a buď nič neurobia alebo vás dovedú na stránku 404. Keďže ide o veľmi jednoduchú aplikáciu, nejde o obrovský problém, ale je dôležité venovať pozornosť takýmto detailom.

Vzhľadom na množstvo funkcií, ktoré sú súčasťou, je používateľská skúsenosť spoločnosti Avira pomerne priateľská a dobre zorganizovaná. Inštalácia je jednoduchá, úhľadná a intuitívnym spôsobom vás prevedie programom. Aj keď počas skenovania trochu spomalil náš počítač, v používateľskej ústrety sa mu to darilo veľmi dobre.

ochrana

Aby sme otestovali bezpečnostné ponuky spoločnosti Avira, prešli sme ich niekoľkými praktickými testami a skontrolovali sme jeho laboratórne výsledky. Testovanie programu vlastnými dvoma rukami vám môže poskytnúť niekoľko vynikajúcich údajov, ale laboratóriá používajú prísne testovacie prostredia a majú prístup k najmodernejšej technológii, takže ich používame ako zlatý štandard antivírusového testovania..

Pri našich praktických testoch sme sa najprv postavili proti AMTSO alebo organizácii Anti-Malware Testing Standards Organization. Avira nedokázala zablokovať iba stránku neoprávneného získavania údajov (pozrite sa, čo znamená phishing a prečo je to dôležité). Úspešne zachytil každý ďalší škodlivý softvér tak hlasným oznámením, ako aj úplným zablokovaním stránky, z ktorej pochádza..

Avira-blockedpage

Aby sme prešli Avirou cez rukavicu, použili sme tiež nástroje WICAR, ktoré vyvolávajú sériu antivírusových programov na antivírusovom testovaní sily svojho internetového bezpečnostného balíka. Z 13 exploitov Avira zablokovala deväť z nich a povolila štyri. Príklad antivírusu, ktorý dokáže zachytiť všetkých 13, nájdete v našej recenzii Webroot SecureAnywhere Review.

Aj keď spoločnosť Avira nemusí zostaviť náš zoznam najbezpečnejších antivírusových programov, drží sa viac ako v oblasti ochrany. Vďaka vynikajúcim výsledkom v laboratóriách sa spoločnosti Avira dá dôverovať, že váš počítač bude v bezpečí.

Laboratórne výsledky

AV-Test poskytol Avire hviezdne bezpečnostné výsledky. Vo svojom poslednom teste Avira zablokovala takmer každé zneužitie v rámci nulového dňa a všetok rozšírený malware. Takmer vo všetkých ohľadoch bol tiež výrazne rýchlejší ako priemer v priemysle. Jediné miesto, na ktoré to zasiahlo, bolo kopírovanie súborov; tieto boli vždy štyrikrát až päťkrát pomalšie ako priemer v priemysle.

AV-Comparatives súhlasí s AV-Testom, pokiaľ ide o rýchlosť. Jeho najnovší test výkonnosti ukazuje, že Avira opäť bojuje iba s kopírovaním súborov, podobne ako v prípade Bitdefenderu (pozrite si našu kontrolu bitdefenderu).. 

Aj keď Avira bola z hľadiska rýchlosti umiestnená v strede balenia, stále získala najvyššie hodnotenie spoločnosti AV-Comparatives. To dnes hovorí viac o vysokej kvalite antivírusových programov ako všeobecne o rýchlosti Aviry.

V skutočnom teste ochrany AV-Comparatives bola Avira jedným z iba dvoch antivírusových programov, ktoré blokovali 100 percent škodlivého softvéru a tiež blokovali iba jeden falošný pozitívny výsledok. Ďalším antivírusom, ktorý fungoval takmer rovnako obdivuhodne, bola aplikácia Symantec Norton Security (ďalšie informácie nájdete v našej recenzii Norton Security 2018)..

Posledné laboratórne testy, na ktoré sa spoliehame, sú od MRG Effitas. Avira vo svojej poslednej bankovej simulácii nanešťastie nebola certifikovaná ako bezpečná, na rozdiel od niektorých programov, ako je napríklad ESET Internet Security (prečítajte si našu recenziu ESET NOD32, kde nájdete ďalšie informácie o tom, ako sa vyrovnať do Aviry).. 

Aj keď sa vírusu Avira Antivirus podarilo zabezpečiť laboratórne zariadenie pred útokom botnetom, nedokázalo zablokovať jeden z testovaných finančných malware. Zlyhal tiež test simulátora, hoci bol v dobrej spoločnosti – tento test zlyhali aj všetky tri testované antivírusové programy.

podpora

Avira ponúka dve úrovne podpory: bezplatnú a platenú. Obaja ponúkajú určitú formu priamej komunikácie so zamestnancami spoločnosti Avira, ale priamejší kontakt je pochopiteľne obmedzený na ľudí, ktorí dávajú peniaze Avira. Mali by ste byť schopní nájsť odpovede na svoje otázky s akoukoľvek úrovňou podpory, ale ak hľadáte ľudský hlas, bude vás to stáť.

Na bezplatnej úrovni máte k dispozícii množstvo robustných článkov o znalostiach, kanál YouTube plný podrobných výukových a vzdelávacích videí a aktívne fórum komunity.. 

Znalostná základňa obsahuje riešenie problémov s prípadnými chybami, vysvetlenia rôznych funkcií a rýchle infosheety niektorých produktov. Je rozdelená podľa funkcií, aby sa uľahčila navigácia, alebo môžete vyhľadať konkrétnu otázku. Niektoré odkazy sú síce trochu technické, ale nie je ťažké nájsť, čo potrebujete.

Avira-support

Fóra sú tiež dosť aktívne a majú zamestnancov spoločnosti zodpovedať otázky každý deň. Pretože Avira sídli v Nemecku, každé fórum je zmesou angličtiny a nemčiny, čo môže sťažiť nájdenie odpovede na vašu otázku, ak už bola ponúknutá..

E-mailová a telefonická podpora sa ponúka iba pri platených účtoch. Tieto možnosti sa však ponúkajú aj na účty využívajúce bezplatnú skúšobnú verziu plateného produktu. 

Telefonická podpora sa ponúka počas dňa v stredoeurópskom čase, zatiaľ čo e-mail sa ponúka 24 hodín denne. Neponúkajú vôbec možnosť priameho chatu, zaostávajú za podporou poskytovanou konkurentmi, ako je napríklad Trend Micro (prečítajte si našu analýzu Trend Micro Antivirus +).

Keď sme poslali e-mailovú žiadosť, zamestnanec Avira na ňu odpovedal do hodiny. To však bolo v pracovný deň poludnie, v pracovných hodinách pre Spojené štáty a strednú Európu, kde sa zdá, že sa ich zákaznícka podpora nachádza. Vaše skúsenosti sa môžu líšiť v závislosti od toho, kedy potrebujete podporu.

Avira prevádzkuje stránku podpory Twitter, ktorá nerozlišuje medzi bezplatnými a platiacimi zákazníkmi v prípade, že potrebujete osobný kontakt, ale nemáte prístup k e-mailovej podpore. Kupodivu, Avira prevádzkuje stránku Pinterest, ak uprednostňujete svoju podporu prostredníctvom kolíkov, ktoré sú napravené.

Avira-Pinterest

Aj keď sú dve úrovne podpory trochu mimo podniku, čo núti bezplatných používateľov spoliehať sa na komunitné fóra a sociálne médiá, aby dostali odpovede, vedomostná základňa je tak dobre udržiavaná, že by to nemal byť problém väčšinu času. Možnosti sociálnych médií navyše dávajú každému používateľovi možnosť hovoriť s človekom o svojich technických problémoch alebo otázkach. 

Zahrnutie telefonickej podpory, na rozdiel od niektorých menej podporných programov, ako je napríklad ZoneAlarm (prečítajte si našu recenziu antivírusových programov ZoneAlarm), dáva spoločnosti Avira zárez nad mnohými inými antivírusovými programami..

Verdikt

Avira Antivirus je skvelý program. Obsahuje všetko, čo by ste mohli chcieť získať z bezpečnostnej sady, a ponúka funkcie, ktoré ste si ani neuvedomili, že by ste chceli, a to všetko bez toho, aby ste sa cítili zaplnení alebo nafúknutí.. 

Jeho antivírusová ochrana stojí nad konkurenciou, vďaka čomu je hviezdnou možnosťou čistej ochrany pred škodlivým softvérom, a to aj bez množstva ďalších funkcií. Jeho podpora je tiež podrobná a ľahko dostupná na mnohých platformách. 

Jeho cena však Avira Prime vylučuje z cenového rozpätia väčšiny používateľov, najmä s toľkými dostupnými programami na ochranu pred malvérom, ktoré sú dnes na trhu.. 

Jeho viacjazyčná používateľská základňa by sa mala na účely použiteľnosti tiež rozdeliť do samostatných kanálov podpory zákazníkov, aby ste pri hľadaní odpovede na váš problém neprekopávali nemecké videá ani príspevky na fóre..

Aj keď Avira predstavuje solídnu voľbu pre vaše antivírusové potreby, pozrite si naše ďalšie antivírusové recenzie, aby ste zistili, proti čomu je, ak nie ste pripravení vylúčiť tento druh peňazí. Aké máte skúsenosti s Avira a jej ochranou pred malvérom? Dajte nám vedieť v komentároch. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me