Antivírusová aktualizácia malwarebytov – aktualizovaná do roku 2020

Malwarebytes Antivirus Review

Malwarebytes Antivirus je veľmi rýchla služba, ktorá ako jedna z mála svojho druhu ponúka 14-dňovú skúšobnú verziu. Jeho laboratórne výsledky však sklamajú a nie sme si istí ani jej rozhraním. Prečítajte si podrobnú recenziu Malwarebytes.


best-antivírus-recenzia

Malwarebytes formálne založili 21. januára 2008 Marcin Kleczynski a Bruce Harrison. Spoločnosť Kleczynski neformálne založil spoločnosť, keď žil doma so svojimi rodičmi v Chicagu v roku 2004 po tom, čo rodinný počítač dostal vírus. Odvtedy sa rozrástla na vyše 600 zamestnancov na piatich miestach po celom svete.

Na rozdiel od väčšiny spoločností vám Malwarebytes umožňuje sťahovať a inštalovať prémiovú platenú verziu so všetkými funkciami neporušenými po dobu 14 dní bezplatnej skúšobnej verzie. Potom sa dá použiť iba na čistenie infikovaných zariadení, kým si produkt nekúpite, ale 14-dňová skúšobná verzia vám poskytne ochutnávku toho, čo môže urobiť..

V tomto prehľade Malwarebytes sa pozrieme na inštaláciu a použitie balíka, dostupné nastavenia, jeho rýchle skenovanie, rôzne úrovne ochrany a správy, ktoré generuje pre vaše použitie. Zaoberieme sa aj jeho výhodami a niekoľkými nešťastnými nevýhodami, ktoré bránia tomu, aby sa vytvoril zoznam najlepších antivírusových programov..

Alternatívy pre Malwarebytes Antivirus

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Malwarebytes má dobre navrhnutý a intuitívny dashboard. Dáme mu vysoké známky pre rozloženie a ľahké použitie. Stĺpec na ľavej strane obrazovky obsahuje kategórie „skenovanie“, „karanténa“, „správy“ a „nastavenia“. V každej kategórii sú v hornej časti karty pre rôzne podoblasti.

Funkcie Premium zobrazené na pravej strane palubnej dosky zobrazujú štyri hlavné nastavenia ochrany vrátane ochrany pomocou ransomware, ktorá je predvolene nastavená na „zapnuté“..

Malwarebytes-18-dashboard

Nastavenia sa skladajú zo šiestich kariet: „aplikácia“, „ochrana“, „plán kontroly“, „vylúčenia“, „podrobnosti účtu“ a „približne“. Prvé dve obsahujú tlačidlo v pravom hornom rohu na obnovenie predvolených nastavení. Je to užitočný nástroj, ktorý niektoré antivírusy skrývajú alebo vťahujú do ťažko dostupných miest. Páči sa nám, že je tak ľahko dostupná.

Malwarebytes-21-Nastavenie-Aplikácie-01

Karta aplikácie odkazuje na Malwarebytes, s časťami o tom, ako sa aktualizuje, nastavenia upozornení, priorita kontroly, výber jazyka, výber proxy servera (predvolená hodnota je vypnutá), použitie a prenos štatistík o hrozbách späť do služby (predvolená hodnota je zapnutá)..

Malwarebytes-23-Nastavenie-Aplikácie-03

„Ochrana“ má nastavenia pre webovú ochranu, tlačidlo pre správu zoznamu chránených aplikácií a možnosti na pridávanie aplikácií do tohto zoznamu. K dispozícii je tiež tlačidlo pokročilých nastavení, ktoré vyvoláva podponuku nastavení proti zneužitiu pre mnoho aplikácií, ako je napríklad ochrana pamäte, správanie aplikácií a ochrana Java..

Malwarebytes-27-Nastavenie-ochrana-04

Malwarebytes neponúka ochranu webovej kamery, ako to robí Kaspersky Anti-Virus, ako si môžete prečítať v našej recenzii Kaspersky Anti-Virus. Ani nás to nevyptáva na vstavanú kameru na našom notebooku. Vzhľadom na rastúce obavy o ochranu súkromia v správach sa to týka. Obťažovalo nás tiež nedostatok správcu hesiel, rovnako ako nedostatok online zálohovania a skartovania súborov.

Má ochranu v reálnom čase a ochranu ransomware.

Prehľad funkcií

Logo antivírusu Malwarebyteswww.malwarebytes.com

Začína sa od 333 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Malwarebytes robí medzi antivírusovými spoločnosťami niečo neobvyklé. Poskytuje vám bezplatnú 14-dňovú skúšobnú dobu svojho balíka Premium s jedným zariadením so všetkými jeho funkciami. To vám dáva možnosť preskúmať a otestovať jeho funkčnosť bez toho, aby ste museli vopred niečo minúť. Po skúšobnom období funkcie Premium prestanú fungovať a fungujú iba ako prostriedok na vyčistenie jedného infikovaného zariadenia.

Je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Chromebook, Android a iOS. Rozšírenia prehľadávača nie sú súčasťou balíka. Namiesto toho si ich môžete bezplatne stiahnuť do prehliadača Chrome a Firefox. Radšej by sme však videli, ako sú integrovaní do antivírusového softvéru.

Malwarebytes-browser-rozšírenie

Balíky Premium a Premium pre domácnosť sa líšia iba počtom zariadení, ktoré chránia, a cenou. Napríklad domov vám účtuje 20 dolárov za každé ďalšie zariadenie staršie ako tri. Iné ako to, že sú totožné.

S možnosťou Premium pre domácnosť môžete kombinovať systémy Windows, MacOS, Android, iOS, ktoré sú k dispozícii iba v obchode App Store, a Chrome OS. To je príjemné pre tých, ktorí nie sú zaťažení lojalitou k značke.

Firemné verzie majú pokročilé funkcie vrátane kalenia aplikácií, využívania zmien, analýzy užitočného zaťaženia, detekcie anomálií, strojového učenia, správy aktív a ďalších. Ceny začínajú na 119,97 dolárov za základný obchodný balík a potom sa prispôsobia na základe vašich požiadaviek a počtu zariadení, ktoré sa majú chrániť..

Užívateľská prívetivosť

Počiatočné stiahnutie a inštalácia sú rýchle a ľahké. Webová stránka Malwarebytes obsahuje jednoduché pokyny, ktoré vám poskytnú prehľad o tom, čo máte robiť, bez toho, aby ste urazili inteligenciu. Tento proces je však dostatočne intuitívny, takže nebudete potrebovať pokyny.

Malwarebytes-01-webové stránky-install-inštrukcie

Po inštalácii počiatočné skenovanie trvalo iba tri minúty a 46 sekúnd, aby sa na našom stroji skontrolovalo 173 193 objektov. Ostatné antivírusové balíčky, ktoré sme testovali na rovnakom testovacom stroji, trvali hodinu. To znamená, že jeho rýchlosť prišla na úkor 100% využitia CPU počas kontroly. Raz to kleslo na približne 75 percent a potom sa vrátilo rovno hore.

Ako test sme počas kontroly spustili ďalšiu aplikáciu a Malwarebytes sa vzdal času CPU, aby ho nechal bežať normálne, čo dokazuje, že nejde o zdroj ošípaných. Je ochotný zdieľať. To vám poskytne to najlepšie z oboch svetov: rýchla kontrola, keď je spustená sama, plus bezpečnosť vedomia, že to nespomalí iné aplikácie, ak sú spustené súčasne..

Správa vygenerovaná po každom skenovaní je jednoduchá a ľahko čitateľná. Na všetkých dvoch kartách má všetky potrebné informácie. Prvým je jednostránkové zhrnutie. Karta Spresnenie vám ukáže, koľko objektov bolo naskenovaných, či už to bolo manuálne alebo naplánované, uplynutý čas a možnosti kontroly. Tlačidlo exportu umožňuje skopírovať správu do schránky alebo do textového súboru, aby ste ju mohli v budúcnosti využiť.

Malwarebytes-13-scan-správa

Súbory v karanténe, ako napríklad potenciálne nechcené programy, sú neškodné a čakajú na ich obnovenie alebo ich odstránenie, ak sú v skutočnosti nežiaduce. Tieto nastavenia vám umožňujú nakonfigurovať, čo robiť s karanténnymi súbormi.

Proces vylúčenia v dvoch krokoch vám dáva možnosť vylúčiť konkrétne webové stránky, aplikácie, súbory alebo predtým zistené zneužitia z detekcie pri budúcich kontrolách. Rozhranie je opäť rýchle a intuitívne.

ochrana

Malwarebytes padol v tejto oblasti. Od roku 2015 nebol testovaný v žiadnej z troch laboratórií, ktoré používame. Je to večnosť v počítačovom svete.

Malwarebytes od tej doby skombinoval svoj nápravný softvér s antivírusovým balíkom. Najbližšia vec, ktorú vám zostáva, je, ak necháte balíček Premium Premium zaniknúť po 14-dňovej skúške. Každá funkcia okrem funkcie nápravy je potom deaktivovaná.

Na kontrolu nastavení funkcií používame tiež Organizáciu pre testovanie škodlivých kódov a webovú stránku Wicar na meranie výkonnosti ochrany.

Amtso spúšťa antivírusový softvér prostredníctvom dôkladnej kontroly jeho schopnosti zvládnuť sťahovanie škodlivého softvéru, komprimovaného škodlivého softvéru, potenciálne nežiaducich aplikácií, phishingu a cloudovej ochrany. Malwarebytes zlyhal vo všetkých z nich. Testovali sme ho pomocou niekoľkých typov infikovaných súborov zip a žiaden z nich nezachytil.

Program Windows Defender, ktorý sme deaktivovali, stiahol na nás Draculu a vrátil sa k životu, aby zachytil dva infikované súbory, ktoré Malwarebytes povedal, že sú v poriadku.

Wicar vykonáva takmer tie isté testy, pridaním trójskych koní, ktoré nás Malwarebytes chytil a zablokoval v prístupe. To bol jediný test, ktorý prešiel.

Malwarebytes-34-webové stránky-trojan rozpoznaná-report

Amtso a Wicar používajú štandardný antivírusový testovací súbor EICAR, ktorý sa všeobecne používa na testovanie. Súbor je neškodný. Používa sa len na pomoc používateľom pri overovaní, či je ich antivírusový softvér správne nakonfigurovaný a funkčný. Nechali sme nainštalovať Malwarebytes s predvolenými nastaveniami a zmeškalo všetko okrem jedného trójskeho koňa. Tento druh predstavenia je neprijateľný.

Malwarebytes je teda určený na čistenie viac ako čokoľvek iné. Z tohto pohľadu je to vynikajúci program. Ak však chcete skenovať v reálnom čase, odporúčame vám, aby ste sa držali nášho najlepšie hodnoteného poskytovateľa Bitdefender (prečítajte si našu recenziu antivírusového programu Bitdefender)..

podpora

Malwarebytes na svojej webovej stránke nemá dobrú podporu. Našli sme videá spolu s možnosťami telefonickej podpory a rozhovoru, ale výsledky neboli pôsobivé. Klikli sme na tlačidlo rozhovoru a dostali sme väčšinou prázdnu obrazovku, ktorá nám oznámila, že zástupcovia nie sú k dispozícii.

Malwarebytes-36-opakovanie-ne-available

Kliknutie na tlačidlo „kontaktovať podporu“ nebolo oveľa lepšie.

Malwarebytes-37-support-kontakt Tlačidlo

To nás priviedlo na obrazovku, kde sme boli vyzvaní, aby sme vytvorili lístok na zákaznícku podporu bez toho, aby sme naznačili, ako dlho trvá doručenie odpovede. Rozhodli sme sa, že nebudeme strácať čas, pretože obrat technickej podpory sa vo väčšine spoločností v priemere pohybuje od jedného do dvoch dní.

Existuje komunitné fórum, ale pri hľadaní odpovede na konkrétnu otázku môže byť navigačné fórum náročnou úlohou. Videá, ktoré sme našli, sú základné a nejdú do detailov. Sú tu hlavne na inštaláciu a používanie softvéru. Vzhľadom na intuitívnu povahu rozhrania sú väčšinou zbytočné.

Verdikt

Malwarebytes má nádherné rozhranie, veľa funkcií, dobrú cenovú štruktúru a inovatívne nastavenie, ktoré vám umožní vyskúšať celý pracovný balík zadarmo po dobu 14 dní. To, čo ho priťahuje, je zlý výkon testu a nedostatočná podpora zákazníkov. Laboratórne testovanie je takmer nulové a zlyhalo naše testovanie výkonu s výnimkou nájdenia jedného trójskeho koňa na testovacej webovej stránke.

Spoločnosť sa môže zo všetkého spravodlivo rozhodnúť pre používanie antivírusového testovacieho súboru EICAR pre svoj softvér. Pretože súbor je neškodný, nič mu to neublíži. Nedokázali sme sa obrátiť na spoločnosť, aby sme sa jej mohli spýtať, hoci v prípade neexistencie protichodných informácií musíme výsledky skúšok brať na nominálnu hodnotu..

Čo si myslíte o Malwarebytes? Funguje to pre vás? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me