Aktualizácia antivírusového programu spoločnosti BullGuard – aktualizovaná do roku 2020

Kontrola antivírusovej ochrany spoločnosti BullGuard

BullGuard Antivirus je slušná služba, ktorá dokáže urobiť niečo lepšie na takmer každej strane. Jeho rozhranie nie je príliš intuitívne, personál podpory je mrzutý a pokiaľ ide o ochranu, nie je ani najlepší. Prečítajte si o všetkých našich zisteniach v tejto úplnej recenzii spoločnosti BullGuard.


best-antivírus-recenzia
BullGuard Antivirus je ľahko použiteľný antivírusový balík, ktorý si vyžaduje prácu. Má dobré funkcie, vrátane zálohovania v cloude a rodičovskej kontroly, ale sú dostupné iba pri plánoch s vyššou cenou. Ochrana brány firewall, ktorá by mala byť dostupná vo všetkých častiach, podlieha rovnakým obmedzeniam.

V tejto recenzii antivírusového programu BullGuard sa zameriame na výhody a nevýhody funkcií, podpory zákazníkov, ochrany a stanovovania cien. Prevedieme vás, aby ste vedeli, s čím sa stretnete, ak uvažujete o jeho získaní. Pre vyššiu úroveň ochrany by ste sa mali pozrieť na náš zoznam najlepších antivírusových programov.

Alternatívy pre antivírusový program BullGuard

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Na svoju tvár má BullGuard Antivirus peknú sadu funkcií. Čo ponúka, nie je nič zvláštne, zdá sa však, že ide o solídneho uchádzača na trhu (prečítajte si našu recenziu Trend Micro Antivirus a pozrite sa, ako vyzerá bohatá funkcia).

Hlavná obrazovka obsahuje sedem kategórií ochrany, ale sú povolené iba prvé tri – „antivírus“, „zraniteľné miesta“ a „podpora hry“. Ostatné funkcie vyžadujú upgrade na ďalšiu úroveň.

BullGuard-01-hlavnou obrazovkou

Kliknutím na tlačidlo nastavení v časti „antivírusový program“ sa otvorí séria intuitívnych podmenu. Kliknutím na tlačidlo „základné“ sa dozviete, či je funkcia povolená alebo zakázaná. Ak chcete získať viac podrobností, musíte kliknúť na tlačidlo „Rozšírené“.

Na tomto mieste môžete zmeniť nastavenia, ako napríklad skenovanie súborov a správania, ochranu webového prenosu a e-mail, začiarknutím políčok zapnúť alebo vypnúť. K dispozícii je tiež tlačidlo na skenovanie profilov, kde môžete nastaviť typ a frekvenciu skenovania, čo sa má skenovať atď..

BullGuard-02-antivírus-settings

Možnosti antivírusového ladenia predstavujú veľa začiarkavacích políčok na skenovanie alebo preskakovanie rôznych typov súborov a médií.

BullGuard-03-tuning-settings

Existuje niekoľko rôznych možností, ktoré vám umožňujú povoliť alebo zakázať heuristickú detekciu a detekciu spywaru. Kategória Bezpečné prehliadanie obsahuje možnosť spravovať bielu listinu pre bezpečné webové stránky a čiernu listinu pre nebezpečné alebo úmyselne vylúčené. Je ľahko použiteľný a namiesto rodičovských kontrol môže byť rýchly a špinavý spôsob, ako zabrániť deťom v prístupe k nevhodným webovým stránkam.

Ak chcete rodičovskú kontrolu, budete musieť upgradovať softvér alebo získať program, ktorý je s nimi vybavený, ako napríklad Bitdefender Antivirus alebo Webroot SecureAnywhere (prečítajte si našu recenziu Bitdefender Antivirus a kontrolu Webroot SecureAnywhere).

Testovali sme ho na neškodnom webe na stiahnutie fontov a spoločnosť BullGuard Antivirus nás zastavila, keď sme sa k nemu pokúsili.

BullGuard-04-blokovaný web

Ak skopírujete a prilepíte webovú adresu webovej stránky, ktorú chcete vložiť do jedného zo zoznamov, nezabudnite, že spoločnosť BullGuard Antivirus odmietne časť „http: //“. Okrem toho je ľahké pridávať alebo odstraňovať položky zo zoznamov.

Softvér pozorne sleduje zraniteľnosť systému, ako napríklad bezpečnosť bezdrôtovej siete, automatické vykonávanie programov na vymeniteľných jednotkách, chýbajúce aktualizácie systému Windows a konfiguračné súbory. Kontroluje tiež digitálne podpísané ovládače zariadení.

K dispozícii je príjemná funkcia na podporu hry, ktorá vás ochráni pri hraní obľúbených hier bez toho, aby vás podrobovala nekonečným správam o bráne firewall. Optimalizuje vašu hru tak, aby fungovala v bezpečnom prostredí bez zhoršenia systému.

V rámci všeobecných nastavení existujú dve podkapitoly: „hlavná“ a „aktualizácia“. V hlavnej podkapitole nájdete začiarkavacie políčka pre spustenie pri spustení systému Windows, resetovanie predvolených nastavení, nastavenie pripojenia proxy a automatické aktualizácie.

Proxy nie sú VPN, ale môžu byť užitočné. Viac informácií o rozdieloch nájdete v článku VPN verzus Proxy verzus Tor.

BullGuard-05-generál-hlavné-settings

Prehľad funkcií spoločnosti BullGuard

Logo antivírusovej ochrany spoločnosti BullGuardwww.bullguard.com

Začína sa od 250 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

Správca hesiel

Skartovač súborov

Podpora viacerých operačných systémov

Rodičovská kontrola

Čistenie disku

VPN

profily

ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webovej kamery

Monitorovanie v reálnom čase

Zabezpečený prehliadač

Stiahnite si ochranu

Ochrana proti phishingu

POŽARNE dvere

Operačný systém

windows

MacOS

linux

Android

iOS

Použiteľnosť

UI pre stolné počítače

Mobilná aplikácia

Rozšírenie prehliadača

podpora

Centrum pomoci

forum

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

Výukový program pre video

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Veľký skok v hodnote prichádza medzi spoločnosťou BullGuard Antivirus a BullGuard Internet Security s pridaním brány firewall, rodičovských kontrol a integrovanej cloudovej zálohy. Ak chcete chrániť svoje zariadenie s Androidom alebo Mac, musíte si kúpiť balík Internet Security, pretože ho antivírus nezahŕňa do svojich funkcií..

Rozdiel medzi Internet Security a Premium je obmedzený na pridanie skenovania v domácej sieti a ochrany identity.

Ochrana identity chráni vaše osobné údaje skenovaním internetu na základe vašich používateľských mien, e-mailov, telefónnych čísel, čísel kreditných kariet, hesiel a akýchkoľvek ďalších informácií, ktoré ste im poskytli. Ak zistí, že ktorákoľvek z týchto informácií je zverejnená online, upozorní potom radu o postupe.

Skener domácej siete má prístup k celej vašej sieti vrátane inteligentných termostatov, detských monitorov a všetkých pripojených zariadení. Po pridaní nového zariadenia do siete ho automaticky zistí a skontroluje z hľadiska bezpečnostných problémov.

Nízka úroveň v balíku Premium je pre 10 zariadení za 16 dolárov, čo je viac ako päť zariadení pre strednú úroveň v oblasti Internet Security. To vám poskytuje dodatočnú ochranu ďalších päť zariadení. V domácnosti s tromi alebo viacerými ľuďmi, každý s telefónom a počítačom, inovujete na prémiový softvér a ušetríte tak peniaze.

Antivirus optimalizuje váš systém, keď je načítaný, ale stojí za to premýšľať o pridaní programu PC Tune Up with Internet Security. Malé vyladenia môžu vášmu systému dodať veľkú odozvu a z dlhodobého hľadiska by to mohlo stáť za to.

Užívateľská prívetivosť

Počas inštalácie produkt BullGuard Antivirus začne optimalizovať výkon systému bez toho, aby si to vyžadoval. Je to pekná funkcia, štandardná pre väčšinu antivírusov, ale mala by vám aspoň dať šancu oneskoriť časovo náročnú akciu. Namiesto toho sa automaticky spustí ako súčasť inštalácie bez zjavného spôsobu zrušenia.

Inštalácia trvá dlhšie, ako by sme chceli, rovnako ako počiatočná kontrola. Náš testovací stroj na to nemá veľa nainštalovaných a antivírusový program BullGuard Antivirus ešte trval na jeho kontrolu hodinu.

Ak nájde infikovaný súbor, aktivuje sa. Keď je súbor zastavený, opravený alebo umiestnený do karantény, musíte sa pozrieť do centra správ a pozrieť sa na prehľad.

Informácie, ktoré tu poskytuje, sú minimálne. Preťaženie informáciami je v dnešnom svete problémom, ale núti používateľov k tomu, aby naň hľadali.

Na prezeranie súborov v týchto kategóriách neexistuje samostatné tlačidlo ani karta. To je v poriadku, ale ikona centra správ je malý čierny štvorec v jednom rohu, ktorý neoznačuje jeho funkcie, kým nad ním neprejdete myšou. Nie je to skryté, ale nie je také užívateľsky príjemné ako niektoré iné antivírusy. “.

Ak chcete zistiť, ako by rozhranie malo fungovať, pozrite si našu recenziu v aplikácii Avira alebo Avast Pro.

BullGuard-06 - stredové tlačidlo messaging

Režimy skenovania nájdete na stránke antivírusového programu. V pravom dolnom rohu sa nachádza tlačidlo „spravovať profily“. Kliknite na ňu a dostanete sa na obrazovku, kde môžete nastaviť ovládacie prvky pre to, čo treba kontrolovať a kedy to urobiť. Tlačidlo „Rozšírené možnosti“ vás zavedie na ďalšiu podstránku s ďalšími nastaveniami začiarkavacieho políčka.

Tlačidlo na spustenie manuálneho skenovania nie je zrejmé. Musíte kliknúť na malé vodorovné čiary na paneli pre úplné skenovanie alebo rýchle skenovanie pre jeho spustenie. Spoločnosť BullGuard Antivirus sa nesnaží skrývať toľko vecí, že ich len tak nedáva k dispozícii, ani nie je zrejmá, ako by sme chceli. Nemali by ste hľadať tlačidlo alebo podponuku, ale to vás len núti.

BullGuard-07-manual-scan-button

Skenovanie sa začína registrom a pri spustení skenovania môžete spolu s každým súborom v centre správ sledovať. Tlačidlo Pause / Resume (Pauza / Obnoviť) je zahrnuté, ak potrebujete skenovanie pozastaviť, pretože to vyžaduje obrovské množstvo systémových prostriedkov, v priemere medzi 50 a 75 percentami väčšiny času, s občasnými poklesmi pod 50 percent a nárastmi až o 95 alebo 100 percent.

BullGuard-08-CPU-využitie-počas-scan

Na hlavnej obrazovke sa zobrazuje stavový riadok skenovania alebo kliknutím na oznámenia zobrazíte podrobnosti. Na prenosnom počítači so systémom Windows 10 s nainštalovaným základným softvérom Office spolu s hrsťou programov, ako sú GIMP a Skype, trvala úplná kontrola hodinu..

Počas počiatočného úplného skenovania ukazovateľ priebehu sedel pri 99% značke viac ako 30 minút, z celkového času skenovania za hodinu a 16 minút. BullGuard Antivirus nie je v tomto ohľade jedinou vinnou stranou – všetky antivírusy to robia v určitom rozsahu – ale to sa preháňa. Tyče pokroku by mali byť aspoň trochu presné.

ochrana

Antivírusová ochrana je oblasť, na ktorú sa zameriavame veľa pozornosti. Prevzatie škodlivého softvéru, či už ide o manuálne alebo Drive-by, phishing, ransomware, bezpečné prehliadanie a skenery zraniteľností, predstavuje veľkú časť našich obáv..

Webové stránky laboratórií, ktoré používame najčastejšie, AV-Test a AV-Comparatives, testovali produkt BullGuard Internet Security, čo je aktualizácia z verzie BullGuard Antivirus. Iný web, ktorý my, MRG Effitas, netestoval antivírusový program BullGuard. Výsledky MRG Effitas by mali byť podobné, ale bez samostatného testovania neexistuje žiadny spôsob, ako si byť istý. Ďalší dvaja našli slušné výsledky.

Pri testovaní na falošné poplachy spoločnosť AV-Comparatives umiestnila BullGuard Internet Security do hornej tretiny balíka. Nižšie skóre je lepšie, pretože znamenajú menej falošných poplachov. Z 18 testovaných antivírusových programov sa výsledky pohybovali od nízkeho skóre od jedného po najvyššie 59. Spoločnosť BullGuard Internet Security mala 13.

Pri výkonnostnom teste s programami bežiacimi na pozadí, spoločnosť BullGuard Internet Security získala skóre „veľmi rýchlo“, s výnimkou jednej kategórie. Pri prvom spustení kopírovania súboru zaznamenalo priemerný počet bodov, pri ďalších pokusoch však dosiahlo skóre veľmi rýchly. Dosiahla skóre 80 zo 100 pri odstraňovaní existujúceho škodlivého softvéru a 99,89% pri ochrane pred online hrozbami.

Spoločnosť AV-Test udelila spoločnosti BullGuard Internet Security 100 percentné hodnotenie ochrany pred útokmi škodlivého softvéru na malware a e-mailovými hrozbami, ako aj proti detekcii a prevencii škodlivého softvéru. Pokiaľ ide o výkon, laboratórium jej udelilo skóre 6 zo 6.

Vykonali sme aj vlastné testovanie, ale naše testovacie metódy nie sú také rozsiahle, ako to robia laboratóriá. Organizácia Anti-Malware Testing Standards Organization je jedným z našich obľúbených webov na používanie testovacích súborov Eicar, ktoré sú štandardom tohto odvetvia, na zistenie, či je antivírus správne nakonfigurovaný a funkčný. Súbory Eicar sú falošný malware používaný na účely testovania na viacerých platformách.

BullGuard Antivirus zlyhal v 10 z 15 rôznych testov na webovej stránke AMTSO. Zastavil .zip a niektoré súbory .exe, ale ignoroval infikované súbory .cab, .jar, .zipx a iné. Nezistil potenciálne nežiaduce aplikácie a nezabránil nám v prístupe k phishingovej stránke. Náš testovací systém tiež zostal citlivý na cloud.

BullGuard-09-zastavil infikovanej-zip-file-download

Na inom testovacom webe, ktorý používame, poskytoval Wicar, Firefox väčšiu ochranu ako antivírusový program BullGuard Antivirus. Pôvodne sme si mysleli, že mohlo mať nainštalované rozšírenia prehľadávača bez toho, aby nás na to upozornili, ale to sa rýchlo vyvrátilo.

BullGuard-10-firefox-rozšírenie stránkové

Len aby sme sa uistili, navštívili sme Wicar s čistým počítačom bez antivírusového softvéru a Firefox nás znova zastavil, čo naznačuje, že to robí prácu a antivírusový program BullGuard nebol.

BullGuard-11-červeno-obrazovkou clean-systém

Viac ako dve tretiny času nedokázal antivírusový program BullGuard chrániť náš testovací systém. Protichodné výsledky medzi našimi testami a laboratóriami tretích strán, ktoré jej dali slušné známky, vytvárajú trochu štvoricu. Zvyčajne sa však stretávame s laboratóriami, takže sú silnejším ukazovateľom toho, ako dobre vás bude chrániť BullGuard..

podpora

Testovali sme linku podpory zákazníkov prostredníctvom odoslania otázky týkajúcej sa funkcie na podporu hry. Jeho systém nám povedal, že sme sa zhovárali s „Alisou“. Trvalo päť minút, kým sa dostala na internet, aby odpovedala. Spýtali sme sa, či existujú špeciálne požiadavky na používanie zosilňovača hry a ona odpovedala, že neexistujú.

Po tom, čo jej spoločnosť BullGuard Antivirus pripomenula, že vyžaduje minimálne štyri procesorové jadrá, uviedla, že ide o odporúčané špecifikácie a že bude fungovať na jednom jadre nad 4,0 GHz. V našom testovacom systéme, hoci BullGuard Antivirus konkrétne hovorí, že táto možnosť je zakázaná, pretože je účinná iba v systémoch s najmenej štyrmi procesorovými jadrami.

BullGuard-12-game-booster-požiadavky

Podpora live chatu nebola o tomto skóre informovaná, potom sme s ňou narazili na ďalšie problémy. Po stiahnutí a inštalácii bezplatnej verzie produktu BullGuard Antivirus sme sa rozhodli zaplatiť za aktualizáciu na plnú verziu. Získanie aktivačných kódov trvalo 24 hodín. Keď sme sa snažili vložiť kód, nikdy sme ho nemohli prijať, v aplikácii ani na webových stránkach.

Obchádzali sme sa okolo seba, pričom dvaja z nás spájali podpornú linku v priebehu niekoľkých hodín a nikdy sme nedostali prijateľnú odpoveď. Nakoniec sme na to prišli sami, ale zákaznícka podpora spoločnosti BullGuard nám zanechala v ústach zlý vkus.

Verdikt

Spoločnosť BullGuard Antivirus nás na nás nezaujala. Z našej skúsenosti vyplýva, že tento nízkonákladový balík je cestou, ako sa spoločnosť dostane do dverí, a potom vás opraví, až kým nevykonáte drahší balík BullGuard Internet Security. Nemáme nič proti balíčkom a funkciám so zníženou sadzbou, ale očakávame, že budú fungovať tak, ako sú inzerované.

V tomto prípade to tak nebolo. Výsledky testov tretích strán boli slušné, ale naše testy ukázali neprijateľne vysokú mieru zlyhania. Používateľské rozhranie striedalo temné a priemerné a zákaznícky servis bol nočnou morou.

BullGuard Antivirus je slušný antivírusový balík, ale máme k nemu výhrady. Je možné, že produkt BullGuard Internet Security bude mať lepšiu výkonnosť, alebo si môžete pozrieť ďalšie antivírusové recenzie.

Súhlasíte s naším vyhodnotením antivírusu BullGuard? Dajte nám vedieť prečo alebo prečo nie v nižšie uvedených komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me